Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-23 09:55:40

LOGOUT.hu

Aki engedély nélkül készít, alakít át fegyvert, az a “Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 325. §-ába ütköző lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettet követ el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) Árpi001 válasza pendre54 (#2695) üzenetére


Árpi001
senior tag

Az első gondolatom nekem is ez volt.
És valahogy bejött megint....
Anyuka kb 28 évesnek néz ki, de legyen 30... Tibor 16.
Szóval....
Az hogy megszaggatta a ruháit,mennyire segített vajon Tiboron?
Hamu nem volt kéznél? Szorhatott volna azt is a fejére...

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2702) DamianB válasza pendre54 (#2693) üzenetére


DamianB
őstag

OSB lap másik oldala . Kutya konzervet úgy átvitte hogy majdnem kijött a másik oldalon is.

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#2703) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Van itt valaki, aki technikailag és a légfegyverek szereléséhez is?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2704) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy a képen látható 7. számmal jelzett alkatrésznek mi a neve, mennyire márka/fegyverspecifikus illetve beszerezhető e?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#2705) mancer7151 válasza marec1122 (#2704) üzenetére


mancer7151
tag

Ha nem tévedek letörés biztosító csap. 625ösé tudtommal nem egyezik a 630/631esekkel, rövidebbnek is tűnik, de az okosabbak majd megmondják. Nem mai gyerek, ha nem találsz neten talán esztergályost kérdezz.

UI: http://cikkek.ponggi.hu/

[ Szerkesztve ]

(#2706) Dorien


Dorien
veterán

Eladóvá válhat egy vadiúj, fekete elox alu Keserű Pitbull 19-M. Tavaly év végi vásárlás, csak a gyári próbalövések vannak benne. MKH érvényesség (gáz-riasztó): 2032. 10. 03., viselési engedély kérhető rá.
Fekete fegyvertok, tisztító kefe, 1 tubus szilikonzsír, gumilövedék töltő, 100db 12mm gumi, 50db Ruag Geco R Knall NC patron, 10db Walther R.PV. pepper patron. Csak egyben. Érdeklődni kizárólag privátban! Köszi.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#2707) Szabikaa20 válasza marec1122 (#2704) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Más légpuskákról is passzolhat,de leghamarább Slavia 617,618,619,622,624,625,627 vagy Mars 618,622,623,624 de másról is passzolhat.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#2708) beach head


beach head
senior tag

Hello mki!
Keseru pitbull 12mm-es milyen tipusu tisztító kefe hasznalhato? tudtok linkelni valami nem tul dragat?

(#2709) pendre54 válasza beach head (#2708) üzenetére


pendre54
addikt

Az Alfa G040-hez adott gyári tisztító pl. tökéletes lenne, csak ezt külön nem árulják.

A nagyobb fegyverboltok között kellene szétnézni, mint pl. a Fegyverellátó [link] , de pl. ez komplett tisztító szett, nem csak kefe.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2710) beach head válasza pendre54 (#2709) üzenetére


beach head
senior tag

Szia valami hasonlo szettet kinaltak 8000ert.
Egy 12es kege elég gondolom akkor... Kerdes csak h milyen anyagunak kell lenni a kefefejnek? rez? vagy vmi szintetikus anyag?

(#2711) pendre54 válasza beach head (#2710) üzenetére


pendre54
addikt

Ahogy a Pitbull, úgy az Alfa is 12-es, így elég a 12-es méretű kefe. A kefefej anyagát illetően meg, tökéletesen megfelel, egy erősebb műanyag alapú, mint amit az Alfákhoz is adnak.
Azért az nem jellemző, hogy valaki napi rendszerességgel durrogtasson gumis cuccokkal, és emiatt, időnap előtt elkopjon egy ilyen kefefej.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2712) beach head válasza pendre54 (#2711) üzenetére


beach head
senior tag

köszi!

(#2714) demars


demars
addikt

Sziasztok.
Szeretnék venni egy gumilövedékes pisztolyt. Melyik típust ajánljátok?
Keserű Pitbull és Zoraki R1 et néztem eddig. Keserű mellett szól a tartalék dob.
Van egy Atlas Zalán itthon, de ha "elrejtem" macerás előkapni ha szükség lenne rá.
Megbízható típus kellene, az sem baj, ha acél szerkezetes.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2715) Dorian válasza demars (#2714) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam a Zalán a beép szekrényben van az emeleten (ahol alszunk), gumival megtöltve, riasztó tár megtöltve de külön tárolva, így 2 mozdulat és tűzkész. Szereltem rá zseblámpát is, hiszen ha szükség lesz rá, akkor az nagy eséllyel éjjel történik.
Gondoltam én is már rá, h a földszintre is kéne valami, de sztem ez már túl nagy para :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2716) demars válasza Dorian (#2715) üzenetére


demars
addikt

Nálam is töltve van, tár szintén külön van. Ahogy írtad, valószínű éjszaka lesz szükség rá.
Zalán most öcsémnél van, szóval jó lenne még egy a háznál. A kis méret és a jobb rejthetőség miatt gondoltam egy pisztolyra. Így gyakorlatilag csak egy lenne a háznál. :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2717) doc


doc
nagyúr

Van ket patronos, hobbi legpisztolyom, de evek ota elo sem vettem oket, ugyhogy valoszinuleg eladom oket. Merre erdemes ilyesmit hirdetni, keresni? Azt sem tudom mennyit ernek, szoval eloszor ezt kene belonom, ehhez meg jo lenne a tobbihez viszonyitani :) Tudtok ajanlani valami ilyesmivel is foglalkozo hirdetesi oldalt, forumot, stb?

(#2718) nesa válasza doc (#2717) üzenetére


nesa
veterán

Pontos típusok?

(#2719) Dorien válasza doc (#2717) üzenetére


Dorien
veterán

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#2720) doc válasza Dorien (#2719) üzenetére


doc
nagyúr

Koszi :R
nesa: Egy Crosman 357 es egy Colt Special Combat (1911 replika). Meg vannak toltenyek, CO patronok is. Elso korben jo lenne tudni hogy kb mennyit ernek, ha "filleres" akkor inkabb megtartom neha a kertben lovoldozni, de ha ertelmes osszeget lehet kerni ertuk, akkor inkabb beforgatnam motorba meg gitaros cuccokba, azokkal tobb idot toltok :)

(#2721) doc válasza doc (#2720) üzenetére


doc
nagyúr

Ahogy nezem a Colt tomitese a sok allasban eloregedett, par perc utan elengedett es jott is ki az osszes gaz, ennek a javitasa nagyjabol mennyibe kerulhet?

(#2722) doc válasza doc (#2721) üzenetére


doc
nagyúr

Ugy latom, ez a zold tomites doglott meg, jo a tippem?

Illetve ha mar konkretumoknal tartunk, szerintetek mennyit erhet ez a kupac igy egyben (bar nem tudom, mennyire eselyes egyben eladni)? A Crosman 357 es a Colt Special Combat pisztolyok, egy forgos acel 'celtabla', ket bontatlan Umarex szoknyas, nagy adag acelgolyo, fegyverolaj, meg a kepen nincs rajta de van meg tobb tucat patron is (bar ezek mar tobb evesek, azert most kettot kiprobalva mukodnek remekul)

[ Szerkesztve ]

(#2723) shield válasza doc (#2722) üzenetére


shield
őstag

Itt érdeklődj. [légfegyverek]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#2724) Pinya007


Pinya007
tag

Sziasztok!

Keresek Slavia 630-hoz ilyen laprugót:
https://ferfiakjatekboltja.hu/id/515246-Slavia-630-elsuto-billentyu-rugo
Ezzel lehet állítani az elsütőbillenytű nyomási erősségét. Sajnos karbantartáskor eltörtem. Ha valaki tud ilyen lelőhelyet írjon rám legyen kedves.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2725) mancer7151 válasza Pinya007 (#2724) üzenetére


mancer7151
tag

Az nem csak 631en van? Robbantott ábra 33-asra gondolsz? 44es csavar állítja.

[ Szerkesztve ]

(#2726) Fred23


Fred23
nagyúr

(#2727) Pötyi


Pötyi
őstag

Budapesti fórumtárstól szeretnék kölcsönkérni e hét végére kerti légpuskás örömlövészethez valami átfordulós célgépet. Beszéljük meg privátban.

QNX is cool!

(#2728) pendre54


pendre54
addikt

Mivel elég ritkán írogatnak ide, akik érdekeltek ebben a témában, ezért berakok egy hírt a Fegyverfórumról. Így néz ki, egy élőemberes, gumilövedékes teszt, egy Revenge 14-M-es cuccal, ami nekem is van, írtam is egy-két tapasztalatot róla korábban. A fotón pont a Revenge-el tárazok ki éppen. [link]

Egy C típusú alany volt a próbababa :DDD , és még szerencsésnek is mondhatja magát, mert ha az a nyaki lövés pár centivel arrébb, a nyaki ütőeret találja, akkor hullazsákban végzi.
Itt az eredeti bejegyzés, október 21-én kelt. [link]

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2729) MasterDeeJay válasza pendre54 (#2728) üzenetére

Köszi hogy megosztottad! Jó látni hogy azért van megállítóereje.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2730) pendre54 válasza MasterDeeJay (#2729) üzenetére


pendre54
addikt

Főleg úgy, hogy ahogy írták is, hogy a szabvány 15 mm-es, 55 shore keménységű, fehér puhagumival volt töltve. Én azokkal jellemzően csak gyakorlok, egyébként meg úgymond éles helyzetre beszereztem, 75 shore keménységű, fekete bogyókat. Azokkal, ahogy a hozászólásomban linkelt fotón is látszik, a 2 cm-es bútorlapot, 5 méterről simán átviszi.
A fentiekhez még annyit, hogy nagy valószínűséggel a C típus, nem félmeztelen ment oda, hanem ősz lévén, volt rajta valami vastagabb cucc, mondjuk egy pulóver, és azon keresztül ütött ekkorát.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2731) Dorien válasza pendre54 (#2730) üzenetére


Dorien
veterán

Miért is jó a kemény gumilövedék? Embert akarsz ölni?
A szabvány puha gumi bőven elég otthonvédelemre.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#2732) Árpi001 válasza pendre54 (#2728) üzenetére


Árpi001
senior tag

Kifejezetten üdítő látni, hogy megkapta ami járt!
Bár, gondolom a tulaj meg lesz hurcolva így is..
És a kis család bosszúja is sanszos...

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2733) Dorian válasza Árpi001 (#2732) üzenetére


Dorian
félisten

Miért lenne? Az otthonvédelem pár éve eléggé liberalizálva lett. Ha a betörő este vagy többen, vagy fegyverrel jön, akkor simán meg is ölhető.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2734) Dorian válasza Dorien (#2731) üzenetére


Dorian
félisten

A 120 Joule-os puskám is 70 shore-s bogyókkal van töltve. Hát szegény betörő dögöljön meg? Igen, dögöljön meg!

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2735) pendre54 válasza Dorien (#2731) üzenetére


pendre54
addikt

A kérdésedre a válasz többrétű.
1./ Az én véleményem az, hogy a saját otthonomban, az iIlletéktelen behatolók ellen, minél hatásobban kell fellépni, és kiiktatni, és nem pedig ékszerész mérlegen(erről még lesz szó) méricskélni, hogy akkor most mi légyen a teendő. Annál is inkább, mivel az ilyen szituációkban a döntés, sokszor másodpercek kérdése.
2./ Akkor konkrétan arra a kérdésre, hogy miért a keményebb legyen éles szitura. A hírben is szereplő fehér, 55 shore keménységű puha guminak, van egy nagyon nagy hátránya, ami éles szituációban komoly hátrányt jelenthet.
Jelesül az, hogy pont a puhasága miatt, a revolverek, shotik, stb. csövében lévő kötelező akasztók miatt, a csőben komoly deformálódást szenvednek a kilövéskor, és emiatt nagyon rossz a szórásképük, magyarán sokkal pontatlanabbul lehet velük lőni.
Gyakorlásra azért is jók, mert ha valaki ezekkel a puha lövedékekkel, elég jól tudja korrigálni a szórást, akkor a kemény, 75 shore keménységű lövedékkel, amit kevésbé deformál az akasztó, sokkal pontosabban tud lőni. Ajánlom a linkelt Fegyverfórum megfelelő topikjában lévő tapasztalatokat.
Azután ugye vannak még az ennél is sokkal keményebb Steel Devilsek [link] , de ezeket a vasporos cuccokat már én se ajánlom, nem a C típusúakat sajnálva, hanem mert az ilyen spiáteres anyagú fegyvereket, könnyen gallyra vághatja.
3./ Szintén egy fegyverfórumos javaslatra, én pl. még ezt is megléptem, ezzel a kis kütyüvel.
Egy-két éve, valamelyik Black Friday akcióban vettem, nagyon baráti áron, ezt a kis ékszerész mérleget, ami a grammot, századpontosággal méri.
Ugye alapvetően ezekhez a fegyverekhez, ezt a típusú töltényt használják. [link]
Ezekben a töltényekben, a lőpor mennyisége eltérő, ami ezzel az ékszerész mérleggel szépen kimérhető. Amelyikben az átlagnál kevesebb a lőpor, az marad a gyakorláshoz, amikben meg több van, azok meg szépen elrakva, a C-típusúak vendéglátásához.
4./ Végezetül ezt is javaslom megfontolásra mindenkinek, hogy inkább tárgyalják tizenketten az ügyemet, mint négyen vigyék a koporsómat. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2736) Árpi001 válasza Dorian (#2733) üzenetére


Árpi001
senior tag

Úgy tudom alapból garázdaság ha gáz, riasztó fegyverrel véded meg magadat.
Ezért is javasolják hogy fuss el a helyszínről. Az otthon védelemmel kapcsolatban nem tudom pontosan mi a helyzet.
De ott van még lakatos marlonbrando valószínűleg népes családja is....

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2737) N€T0X|N válasza Árpi001 (#2732) üzenetére


N€T0X|N
őstag

És a kis család bosszúja is sanszos...
Az a durva, hogy az embernek tényleg még ezzel is számolnia kell, tökmindegy, hogy type c vagy se a betörő/támadó. Utána félhetsz attól, hogy ha megvédted magad, akkor kapod a "retorziót". :(((

Sent from my keyBoard

(#2738) pendre54 válasza Árpi001 (#2736) üzenetére


pendre54
addikt

"De ott van még lakatos marlonbrando valószínűleg népes családja is.."
A népes család fogadása is megoldható illően. Mondjuk pl. a Keserű Művek Fegyvergyár által gyártott 16 lövetű, 18 mm-es, vagy 19,3 mm-es lövedéket használó, HD-22-M shotival. [link] Beszerezni hozzá még egy pótdobot, annak a cseréje pár másodperc, és így akár egy 20 fős kiccsalád is megfektethető, persze előtte gyakorolni hozzá sokat.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2739) Árpi001 válasza N€T0X|N (#2737) üzenetére


Árpi001
senior tag

ezzel is számolnia kell, tökmindegy, hogy type c vagy se a betörő/támadó.

Nem, nem mindegy..

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2740) Dorian válasza Árpi001 (#2736) üzenetére


Dorian
félisten

Otthon azzal véded meg magad amivel akarod. Este, vagy ha barmi fegyverként használható van a kezében vagy ha többen vannak az arányosságra sem kell figyelni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2741) Dorien válasza Árpi001 (#2736) üzenetére


Dorien
veterán

Garázdaság vagy sem, szerintem azért egy gázspray viselése egy könnyen előrántható helyen sosem árt...

A lőfegyver(nek látszó tárgy) már más tészta, ennek ugye elrettentő ereje van: a másik a legtöbbször nem tudja megállapítani, hogy mire képes a cucc és jó eséllyel meghátrál. Gáz-riasztó fegyverre kérhető viselési engedély is.

Ha meg az otthont / családot kell megvédeni, akkor szükség esetén nyilván a végsőkig is elmegy az ember.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#2742) pècsimunkás válasza Dorian (#2734) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:K

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#2743) tornas válasza pendre54 (#2735) üzenetére


tornas
őstag

A múzeális besorolású Keserű revolverekben nincs akasztó. Így azok puha gumigolyóval is pontosabbak. A múzeális Alfa MG sorozatú revolverekben is minimális akasztózás van, és az is csak a csőfarnál 2 db stift formájában. Pontosabbak es erősebbek is mint a G sorozatúak.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#2744) pendre54 válasza tornas (#2743) üzenetére


pendre54
addikt

Így van, de az ez év január 1-el életbeléptetett jogszabálymódosítás előtt, javarészt nem ilyeneket gyártottak. Konkrétan, ez a bizonyos Revenge 14-M amiről szó volt, és ami nekem is van, azt nem múzeális besorolásúként vettem, és elég tisztességes akasztóval van szerelve.
A másik revolverem, a cseh Alfa G030, meg még ennél is brutálisabb akasztóval szerelt.
Ezek miatt is, a kint lévő gumis revolverek döntő többsége nem múzális besorolású. Ez az arány nyilván, az elkövetkező években változni fog.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2745) mancer7151 válasza pendre54 (#2728) üzenetére


mancer7151
tag

Tudni valamit hogy ennek mi lett a vége? Rendőrségi lefolyásra gondolok.

(#2746) pendre54 válasza mancer7151 (#2745) üzenetére


pendre54
addikt

Pár naponta rá szoktam nézni a Fegyverfórumra, ahol lehozták a hírt, de eddig nem találtam semmit, a folytatást illetően. Amúgy meg az Isten, és a hatóság malmai elég lassan őrölnek, lehet hosszú hónapok telnek el, mire lesz valami érdemei döntés, akár rendőrségi, akár ügyészségi vonalon.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2747) mexel


mexel
veterán

Sziasztok, nem olvastam visza és jelenleg időnm sincs sajna. Csak elmentem ma egy fegyverbolt előtt és beugrott az ötlet hogy nagyon idős szülőknek családi házba otthonra vennék valami egyzserű olcsó önvédelmi gázfegyveret ( teljesen tökéletes szellemi frissességnek örvendenek szerencsére)
Van ötlet így kari előtt hol lehet venni, mi az olcsó és használható, és egyszerű? Nyilván nem profi cucc kell, csak valami ami jó arra ha bemene valaki szemközt dörrenthetnék.
( már nem akárki, pl én hanem egy betörő :) )

[ Szerkesztve ]

(#2748) mexel válasza mexel (#2747) üzenetére


mexel
veterán

Ja, 8 vagy 9mm-est érdemes, forgótárast, vagy automatát? Látok már 25-40 közötti árakat vmi ilyenre gondoltam
A forgótáras talán egyszerűbb, kevésbé hajlamos elromlásra úgy gondolom, bár lehet tévedek

[ Szerkesztve ]

(#2749) BioNiCMaN válasza mexel (#2748) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Én erre a nemes célra Paintball Marker/Pepperball Kilövőt vennék. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#2750) Dorian válasza mexel (#2747) üzenetére


Dorian
félisten

Beltérbe nem jó a gáz, mert azzal képletesen magukat is lelövik. Gumis kellene.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.