Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-23 09:55:40

LOGOUT.hu

Aki engedély nélkül készít, alakít át fegyvert, az a “Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 325. §-ába ütköző lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettet követ el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) @mriya@ válasza sfefe (#2649) üzenetére


@mriya@
őstag

A facebookon kövesd a Keserű Művek oldalát.
Hétről-hétre felbukkannak a revolvereik.
Érdemes kivárni egy Revenge 14-M-et. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#2652) sfefe


sfefe
őstag

Néztem ez amit írtál de a keserű face oldalán van kint 23as naptár.
Azok vehetők januártól engedély nélkül?
Vagy azok januártól 1-től már nem?
Pl megamax

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#2653) sfefe


sfefe
őstag

Vagy januártól lehet gumilövedékest venni amit muzeálisként árulnak majd?
Otthonra szeretnék nem utcán viselni..
Otthon védelemre lesz ezek után is gumilövedékes?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#2654) N€T0X|N válasza sfefe (#2653) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Otthon védelemre lesz ezek után is gumilövedékes?

Lesz. :K

Sent from my keyBoard

(#2655) sfefe válasza N€T0X|N (#2654) üzenetére


sfefe
őstag

Köszi, akkor végülis nem kell holnap vegyek revenget.. hátha jövőre lesz jobb. :)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#2656) Lennivnem válasza sfefe (#2649) üzenetére


Lennivnem
újonc

Szép napot mindenkinek!
Van egy szép alfa g060-som. Erősebb és pontosabb mint a g040-es...

(#2657) Ibituba


Ibituba
aktív tag

[ Szerkesztve ]

(#2658) shield válasza sfefe (#2655) üzenetére


shield
őstag

Persze, ha még sem igaz, hogy január 1-től nem adhatnak el gumist.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#2659) shield válasza Ibituba (#2657) üzenetére


shield
őstag

Ez most mi? :Y

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#2660) sfefe válasza shield (#2658) üzenetére


sfefe
őstag

Akkor mégis vegyek inkább? :D

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#2661) N€T0X|N válasza shield (#2658) üzenetére


N€T0X|N
őstag

A muzeális jellegű revkó és puska nem fog megszűnni és nem tartozik semmilyen bejelentés/engedély kötelezettség alá 2023-tól sem. Ezek nem viselhetőek, de otthonvédelemre tarthatóak. Alfák és Zoraki R1 meg társaik (azaz gumiképes, de gáz-riasztónak vizsgáztatott cuccok) nem azért nem lesznek, mert nem adhatják el őket, hanem azért, mert senki nem fogja őket venni a bejelentés-/engedélykötelezettség miatt.

Sent from my keyBoard

(#2662) MasterDeeJay válasza shield (#2659) üzenetére

FÉG P9R élesből 4.5mm golyós CO-s.

Faternak van egy Fég GRPK9 gázriasztó dögnehéz de minőségi cucc. Gondolom ez sem könnyű darab, verekedni lehet vele.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2663) Ibituba válasza shield (#2659) üzenetére


Ibituba
aktív tag

Co2 átalakítás. Pár db készült.

(#2664) Lennivnem válasza gyeniko (#2085) üzenetére


Lennivnem
újonc

Érdekel Alfa g060-as?

(#2665) Lennivnem válasza gyeniko (#2083) üzenetére


Lennivnem
újonc

Hahó
Nekem van eladó alfám g060-as.

(#2666) shield válasza MasterDeeJay (#2662) üzenetére


shield
őstag

Ilyet sem láttam eddig. :)

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#2667) DanE36318is válasza Lennivnem (#2664) üzenetére


DanE36318is
újonc

Szia Lenni!

Van kèped a G060-ról? 😁😊

(#2668) jozsi252


jozsi252
veterán

Egy kicsit bővítettem a HDR68-as felszerelésemet. Az alap szetthez most jött egy mamba, átalakító (mamba csatlakozáshoz), 0.8-as 200baros palack.
Ha gyakorlásra akarom használni a fegyvert akkor nagyon jól jön a nagy palack, mivel ezzel a CO2 összes negatív tulajdonságát ki tudom zárni. :)

Nem tudom hogy mitévő legyek, igazából 3 lehetőségem van a tartály töltéséhez.
1; Veszek egy legalább 5-6L-es 300baros palackot plusz átfejtőt és akkor azt feltöltetem valahol, aztán jó párszor fel tudom 200bar-ra tölteni ezt a palackot.
2; Veszek egy PCP pumpát amivel tudom hogy fárasztó 200bar-ra felfújni egy palackot.
3; Veszek egy olcsóbb pl Vevor kompresszort ami tökéletes hasonló méretű palackhoz.

Mit tudnátok esetleg tanácsolni, melyik lenne a legjobb megoldás?
:R

iPhone 13 Pro Max

(#2669) N€T0X|N válasza jozsi252 (#2668) üzenetére


N€T0X|N
őstag

2; Veszek egy PCP pumpát amivel tudom hogy fárasztó 200bar-ra felfújni egy palackot.

Egy alap karbantartás után a Vevor legolcsóbb pumpája bőven jó, ötvenpár euró és szállítási díj nincs. Nekem airsoft miatt van egy olyanom, szintén 0.8-as 3000 psi palackot töltögetek vele. Gyárilag rengeteg a mocsok benne, plusz nincs feltöltve hűtőfolyadékkal, ezért elsőre szét kell szedni, kipucolni, fagyállót bele (van hozzá videó a neten, egyszerű, mint a szög). Illetve a hengerfej kopóalkatrész, azt érdemes venni aliról hozzá pótot - csak ott van, senki nem forgalmazza. Utána tökéletes lesz és annyira nem nehéz azért felfújni azt a palackot, pláne ha hűtőfolyadék van benne, akkor szinte nem is kell állni hűtés miatt.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#2670) Lennivnem válasza DanE36318is (#2667) üzenetére


Lennivnem
újonc

Szia Dani!
Nem tudom hogy tegyek fel képet az

Alfa g060-asról.

Írj emailt,
696mindenhato969@gmail.com -ra és küldöm a képet...

(#2671) jozsi252 válasza N€T0X|N (#2669) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszönöm a tippet! A Vevor EU oldalán 2 féle PCP pumpa van, abból melyiket érdemes megvenni?
- https://eur.vevor.com/pcp-pump-c_11236/3-stage-pcp-air-rifle-filling-stirrup-pump-4500psi-charging-hose-gas-filter-p_010444641140
- https://eur.vevor.com/pcp-pump-c_11236/3-stage-pcp-4500psi-air-rifle-filling-stirrup-pump-hand-pump-pressure-gauge-p_010504398285

Soha nem használtam még ilyen pumpát, esetleg YT videót tudsz linkelni hogy pontosan mit kell kitisztítani, hogy kell feltölteni hűtőfolyadékkal, illetve Aliexpressen cylinder szóra rákerestem de nem dobott ki hozzá találatot.
Illetve mondjuk 100bar-ról 200bar-ra gondolom 100-150 pumpálás mindenképp kell egy ilyen méretű palacknál?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#2672) N€T0X|N válasza jozsi252 (#2671) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Tökmindegy, ugyanaz a kettő, csak az egyik fekete, a másik króm. :D Egyik ismerősömnek a fekete van, nekem a fényes. Néha akciózzák is, akkor még kevesebbe van. Előfordulhat, hogy az órája nem mér jól (egy harmadik ismerősnél ez történt), a palackon lévőre kell akkor hagyatkozni. Szűrőt amúgy adnak hozzá 10 db-ot (de ezért is érdemes kipucolni rögtön, mert különben nagyon gyorsan kell cserélgetni).

Ez a videó egy hibakeresésen megy át, de jól megmutat mindent, hogy hogyan kell szétszedni.

Itt meg egy példa dugattyúfej pakk, a gyári biztosan el fog törni, még a másodikat használom, ami mintha jobban bírná, úgyhogy nem biztos, hogy kell a 10-es csomag, de ez nagyon jó áron van.

Nem számoltam még a nyomások számát, jó kis meló, de semmi vészes. És ingyen van. :D

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#2673) jozsi252 válasza N€T0X|N (#2672) üzenetére


jozsi252
veterán

Közben a Hill oldalán találtam egy számítási módszert. Eszerint 355 pumpálás kell egy 0.8L-es tartály 100-ról 200-bar-ra való töltéséhez? A saját tapasztalatod alapján ez valós adat lehet? Gondolom túlságosan nagy különbségek nincsenek PCP pumpák között?
(End Pressure - Starting Pressure) x Cylinder Capacity / 0.225 = Number of Strokes.)

Köszönöm a linkeket és az infókat nagyon hasznosak! Viszont ha tényleg 3-400 pumpálás kell akkor el gondolkozok ezen a kompin.
Vevor 30mpa/1800w Air Compressor Pump Airsoft Paintball Airhigh Pressure

iPhone 13 Pro Max

(#2674) N€T0X|N válasza jozsi252 (#2673) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Lehet, nem számolgattam. Most 2000 psi körül van a palackom, szóval kicsit több, mint fél nyomáson, de majd valamikor nekiesek, aztán megmondom, hogy onnan mennyi volt 3000-re tolni. Én innen két menetben szoktam felnyomni, összesen max. 15-20 perces művelet és hát eléggé elhanyagolt kondiban vagyok. :B Amúgy azt a kompresszort is szokták akciózni, ha nem sürgős, 200€ áron is láttam már.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#2675) jozsi252 válasza N€T0X|N (#2674) üzenetére


jozsi252
veterán

Így elsőre nem tűnik rossznak. Mondhatni jó áron hozzá lehet jutni, jó az olajra meg a vízhűtésre oda kell figyelni de így összességében ahogy olvasgatom a véleményeket jól meg vannak vele elégedve!
A másik ez lenne de ez már árba is húzósabb azért.
VEVOR PCP Air Compressor PCP Compressor 12V 4500Psi PCP Air Rifle Pump Auto-stop

iPhone 13 Pro Max

(#2676) N€T0X|N válasza jozsi252 (#2675) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Ha van rá keret, ez bármire is jó még a ház körül (mondjuk a pumpa is). De ahhoz, hogy igazán megérje, elég sokat kell lövöldözni. Esetleg venni pcp légfegyvereket. Mióta megvan a pumpa, én folyton azokat nézegetem. :D Csak az áruk nem szimpatikus...

Sent from my keyBoard

(#2677) N€T0X|N válasza jozsi252 (#2673) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Eszerint 355 pumpálás kell egy 0.8L-es tartály 100-ról 200-bar-ra való töltéséhez?

Úgy néz ki, hogy ja, ez reális.

Sent from my keyBoard

(#2678) DamianB


DamianB
őstag

Üdv!

Alfa G040 leptem meg magam karácsonyra :B Haza viszem majd tanyára kipróbálni :B

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#2679) Árpi001 válasza DamianB (#2678) üzenetére


Árpi001
senior tag

Gratula!

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2680) DamianB válasza Árpi001 (#2679) üzenetére


DamianB
őstag

Köszi! Azért durva hogy 3 éve fele áron ment még . :U

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#2681) jozsi252 válasza N€T0X|N (#2676) üzenetére


jozsi252
veterán

PCP légpuskából melyik lenne az amit megvennél és árba sincs annyira elrugaszkodva? Néztél ki már esetleg márkákat illetve azon belül típusokat?

#2677 N€T0X|N
Hill-nek nézegettem először a PCP pumpáit mielőtt a fórumra tévedtem. De azok közel 100k környékén vannak, főleg a dry pakkal. Azért annyi pumpálás nem kevés. Használtan nem is nagyon vannak fent ilyen kis kompakt kompresszorok a neten. Főleg azért mert egy elég szűk réteget érint aki otthon tölti ilyen kompresszorral.

iPhone 13 Pro Max

(#2682) N€T0X|N válasza jozsi252 (#2681) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Jó, de egy 800-as palack elég nekem két játékra. Nem tudom, hogy egy PCP puska vagy mondjuk a markerek - ideértve a T4E eszközöket is - mennyi levegőt esznek. Leginkább semmilyet sem vennék, mert 100 ezer alatt nincs (se puska, se pisztoly) és annyit nem lődözök/lődöznék, hogy az idő nagy részében csak álljon benne a pénz.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#2683) Árpi001 válasza DamianB (#2680) üzenetére


Árpi001
senior tag

Az.
Mondjuk úgy rémlik a gumisokat jövőre nem is lehetne venni.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2684) jozsi252 válasza N€T0X|N (#2682) üzenetére


jozsi252
veterán

Sajnos kiszámolni nem tudom mert fogalmam sincs hogy mi a váltószám a CO2 illetve a HPA között. Az tuti hogy egy 12grammos CO2 patronnal az UMAREX HDR68-cal 2 tárat azaz 10 golyót tudok kilőni azonos erővel, utána már csökken az ereje.
Na most a 0.8L-es 200baros palackkal szerintem sok száz golyót ki tudok lőni. Szerintem közelebb van az érték az ezerhez mint az ötszázhoz.
Megkérdezhetem hogy milyen HPA rendszerű Airsoft fegyevered van?

iPhone 13 Pro Max

(#2685) N€T0X|N válasza jozsi252 (#2684) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Na most a 0.8L-es 200baros palackkal szerintem sok száz golyót ki tudok lőni.

Abban biztos is vagyok, hogy sokat. Ezért gondolnám overkillnek a kompresszort, hacsak nem lősz tényleg nagyon sokszor és/vagy nagyon sokat. Egy-egy lődözés után ráfújni, hogy maxon legyen, az sokkal kisebb erőfeszítés, mint ha hagyod felére leesni a nyomást.
Milyen nyomáson használod? (Már ha állítható.) Mondták vagy esetleg tudtad mérni a pisztoly csőtorkolati energiáját a CO2-höz képest?

Airsoftról inkább itt, amúgy HPA táradapteres pisztolyaim vannak. :B

Sent from my keyBoard

(#2686) jozsi252 válasza N€T0X|N (#2685) üzenetére


jozsi252
veterán

A regulátor nem állítható, pontos psi értéket most nem fogok tudni mondani, utána kell néznem. A forgalmazó szerint nem lesz ettől nagyobb a torkolati energiája a fegyvernek. Viszont csak ez a egy mód van arra hogy a co2 negatív tulajdonságaitól megszabaduljak amikor gyakorolni szeretnék és sokat lövök vele. És én főként erre szántam ezt az upgradet.
Elvetem a kompresszoros dolgot és 2 lehetőség marad amin elgondolkozom.
- Veszek egy PCP pumpát.
- Veszek egy nagyobb 300 baros búvárpalackot és átfejtővel sokszor fel tudom tölteni majd tölteni a kis palackot.
Alszok még rá egy kettőt hogy melyik verzió legyen.

Most még épp valamilyen céltábla utána kajtatok amin lehetne gyakorolni. Mit szoktatok használni gumilövedékes fegyverhez gyakorlásra? Csináltok otthon valamilyen célpontot és arra lövöldöztök? Vagy csak szimplán kiraktok célpontot és arra?
Én nézegettem vannak tök jó forgó illetve nem forgó céltáblák.

iPhone 13 Pro Max

(#2687) N€T0X|N válasza jozsi252 (#2686) üzenetére


N€T0X|N
őstag

A palack reguja 850 psi, csak azt hittem, hogy esetleg a mambán külön állítható még. Akkor kb. ugyanolyan erős, mint CO2-vel, mert egy kapszula nyomása is ennyi.

Sent from my keyBoard

(#2688) Ezekiel Ston válasza DamianB (#2678) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Gratula hozzá. Nekem G030-am van...Elégedett leszel vele ebben biztos vagyok. Melyik színt vetted?

(#2689) Caranita


Caranita
aktív tag

Sziasztok.

Kerestem, de nem találtam.

Tudja valaki hogy B7 kategóriához milyen minősítés kell?

(#2690) DamianB válasza Ezekiel Ston (#2688) üzenetére


DamianB
őstag

Köszönöm! Jó kérdés mivel erről már kérdezni akartam videókban folyamatosan fényes pisztolyt látok de én egy matt müanyag markolatost vettem . A fényest nem is láttam eladóba. Pár nap is ki tudom próbálni. De minőség eddig nagyon meggyőző. :K

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#2691) DanE36318is válasza DamianB (#2678) üzenetére


DanE36318is
újonc

Az fain !
Az az Nikkelezett szèpsèg?

(#2692) DamianB válasza DanE36318is (#2691) üzenetére


DamianB
őstag

Azt írtam pont hogy olyat nem láttam a matot vettem .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#2693) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Friss, mai hír, hogy milyen is egy gumilövedékes cucc ereje, "humán teszten". [link] Az ugyan nem derül ki a hírből, hogy milyen típusú revolver lehetett, de akármelyik is volt, simán átütötte a koponya csontot, a Darwin-díjra jelöltnél. Ha esetleg olvasta volna, pl. ezt a bejegyzésemet, és látta volna a fotókat, hogy 5 m-ről, egy 2 cm-es bútorlap is leamortizálható, akkor talán nem szórakozott volna. [link]
A gond a történettel az, hogy az ilyen idióták miatt, megint csak a tiltás felé viszi az önvédelmi gumis cuccokat, és előbb-utóbb az lesz, mint ami történt, az amúgy lepkefing erősségű Flóbert pisztolyókkal.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2694) Árpi001 válasza pendre54 (#2693) üzenetére


Árpi001
senior tag

Tibor egy fasz!

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2695) pendre54 válasza Árpi001 (#2694) üzenetére


pendre54
addikt

És időközben az is kiderült, mint sejthető volt az első hírek alapján( VII kerület, az anya megszaggatta a ruháját :DDD ), hogy C-típusú az egyed. [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2696) Dorian válasza pendre54 (#2693) üzenetére


Dorian
félisten

Azt azért hozzá kell tenni, hogyha ugyanígy a fejéhez tart egy fegyvert csak riasztó tölténnyel, az is meg tudja ölni a torkolati nagy gáznyomás miatt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2697) pendre54 válasza Dorian (#2696) üzenetére


pendre54
addikt

Lehet, még nem próbáltam :DDD , de azért a gumilövedék biztossá tette, a koponyacsont átütését, főleg akkor, ha a gyökkettő IQ-jú harcos, még rajoskodott is, a szabványtól eltérő gumival, pl. 70 shore keménységűt használt, vagy a vasporos Stell Devilsről már ne is beszéljünk.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2698) MasterDeeJay

Igazából ennyi erővel játszhattak volna késeset, villanyszerelőset, tégadobálóst, vonatelé kiugróst, folytogatóst meg az összes barom életveszélyes dolgot amit tiktokon meg hasonló helyeken terjed. stb. Azaz játszanak is csak az nem lenne hír.
Az tény hogy nem kellene minden idiótának fegyver, de kellene normális szabályozással szerelt lőszeres gumis adni földi halandónak. Kellene szigorítani de engedni is.
Én kiegyeznék egy éles minőségű szerelt lőszeres pisztollyal minimális igénylés, átvilágítás után névre szólóan viselésivel. Otthonra meg valami szintén szerelt lőszeres gumis táras ne adj isten félautomata puskával.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2699) Dorien válasza pendre54 (#2693) üzenetére


Dorien
veterán

Nagyon jó. :W És ha Tibor szíven találja szúrni magát egy késsel, akkor holnaptól betiltjuk a késeket is? :U

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#2700) lomposfarkas


lomposfarkas
tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.