Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-23 09:55:40

LOGOUT.hu

Aki engedély nélkül készít, alakít át fegyvert, az a “Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 325. §-ába ütköző lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettet követ el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Paprika spray-ből melyik az ami elég hatásos? Az sem baj ha medvére való. :P

:R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#2052) 200dk


200dk
újonc

Érdekel valakit egy birtokvédelmi "ágyú" és kiegészítők?
Íratok, kártyák vannak, legálisan tartható-használható indokolt védelemre.

Kedvcsináló:

https://www.youtube.com/watch?v=KcA3yzqeITw

(#2053) freelanced


freelanced
addikt

Üdv !

Önvédelemre milyen típusú gázpisztolyok ajánlottak? Mindenképp forgótárasban gondolkodom.

Köszönöm !

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#2054) Fehercsoki


Fehercsoki
aktív tag

Sziasztok, szeretnék venni egy gázpisztolyt, az Alfa G060-at néztem ki, esetleg van ennél olcsóbban valami ami hasonlóan jó? Kecskeméten élek, azonban itt helyben nem találtam olyan boltot ahol ilyet árulnak, valamint webshopot sem találtam. A gázpisztolyokat sem küldhetik futárral? (ha jól tudom airsoftnál van ilyen korlátozás) Esetleg van olyan külföldi webshop ahonnan érdemes rendelni? (mivel külföldről airsoft fegyvert is simán küldenek futárral)

[ Szerkesztve ]

(#2055) Moleman válasza Fehercsoki (#2054) üzenetére


Moleman
addikt

Az Alfa nagyon jó, de biztos, hogy ilyen óriást akarsz? Én 020-at vennék, az jobban rejthető, ha a viselés is tervben van.

(#2056) Fehercsoki válasza Moleman (#2055) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Egyelőre nem is biztos hogy utcára is vinném magammal, esetleg a G040 még belefér, a G020 már nagyon rövid és csúnya.

[ Szerkesztve ]

(#2057) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Hatsan mod 125 tapasztalat? 5.5mm
Vélemény?

(#2058) MasterDeeJay válasza gagyilovag (#2057) üzenetére

7.5J-os magyar korlátozás szerint 5.5-ös kaliberben nem ajánlott. Nehéz lövedék lassabban, nagyobb ívben lő mint a könnyebb de gyorsabb lövedék. Ha tudsz akkor inkább 4.5-öst keress.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2059) laskr99


laskr99
addikt

Üdv!

12,7x99(.50 cal) lőszert merre tudnék venni dísznek szigorúan hatástalanítva? Vagy esetleg 12.7x108mm vagy bármilyen nagyobb kaliberűt? Táskára és asztalra mennének.

(#2060) BioNiCMaN válasza laskr99 (#2059) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

A gugli a barátod, meg a vatera is. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#2061) laskr99 válasza BioNiCMaN (#2060) üzenetére


laskr99
addikt

Google-n nem találtam 50 kaliberest. A vaterásat láttam, az még döntés alatt van. Egy ilyenre nagyon hajtok:[link]

(#2062) BioNiCMaN válasza laskr99 (#2061) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Esetleg?

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#2063) laskr99 válasza BioNiCMaN (#2062) üzenetére


laskr99
addikt

:R :R Google nem dobta ki. Köszönöm!

(#2064) freelanced


freelanced
addikt

Önvédelemre melyik forgótáras ajánlott? HW88SA? Vagy van ami felveszi ezzel a versenyt? Egyébként tudtok megbízható üzleteket ajánlani?

Köszönöm !

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#2065) freelanced


freelanced
addikt

Üdv !

Van olyan forgótáras gázpisztoly ami felveszi a versenyt a HW88-al, viszont árban kedvezőbb?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#2066) Moleman válasza freelanced (#2065) üzenetére


Moleman
addikt

Mindenképp ilyen kicsi ötlövetűt akarsz?
Én a gumiképessége miatt Alfa G020-at vennék, ha most kéne választanom (R1 GG-m van 6 éve).

(#2067) freelanced


freelanced
addikt

Üdv ! Önvédelemre venném utcára, ki akarom váltani a viselésit hozzá. Azért gondoltam erre mert kicsi könnyen elfér akkor is ha nincs rajtam annyira ruha. Emellett megbízható.

De persze örömmel meghallgatok mást is. A méret milyen szempontból lehet gond? Nincs olyan nagy kezem egyébként de majd elmegyek megfogdosom.

Szóval erről amit ajánlottál mit lehet tudni? Nem hallottam még róla.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#2068) Moleman válasza freelanced (#2067) üzenetére


Moleman
addikt

Az Alfa cseh gyártmány, kezemben még nem fogtam, de már 10 éve a legmegbízhatóbbak között van.
A Zoraki is elég jó volt, de mostanában már gyengélkedik, megszorul a dob a tengelyen, meg kell csiszolni. És nem mellékesen, most már majdnem Alfa árban van újonnan (régen jóval olcsóbb volt).

Egy jó tokkal elég jól a testhez lehet szorítani, vagy hordhatod nadrágon belül is, nekem ez kevésbé volt kényelmes.

A szokásos Dobos tokot én nagyon nem ajánlom, eláll az övtől, szinte még kabát alatt is látszik.

[ Szerkesztve ]

(#2069) freelanced válasza Moleman (#2068) üzenetére


freelanced
addikt

Értem köszönöm !

Akkor végül is jobb is mint a Zoraki ha jól értem.

És mondjuk egy HW88 vagy RG69 / RG89 szintjét hozza?

Mondjuk a gumilövedék az nem rossz ha van főleg hogy kiváltható rá viselési, csak nem rakok bele gumilövedéket.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#2070) Moleman válasza freelanced (#2069) üzenetére


Moleman
addikt

Szerintem hozza a szintet, az új RG89 már amúgy sem ugyanaz, mint ami miatt legendás lett (akkor még gumiképes volt).

(#2071) freelanced válasza Moleman (#2070) üzenetére


freelanced
addikt

És akkor méretre is megfelő nagyjából? Az Alfa G020 mellett milyen alternatívák vannak még?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#2072) Moleman válasza freelanced (#2071) üzenetére


Moleman
addikt

R1 GG, Keserű Pitbull, fejből csak ezek ugrottak be. Az utóbbi 6 évben nem nagyon követtem a piacot.

(#2073) freelanced válasza Moleman (#2072) üzenetére


freelanced
addikt

Értem, köszönöm ! De akkor az Alfa mindenesetre ajánlot, köszönöm akkor átnézem még mi van, mindenesetre szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#2074) freelanced


freelanced
addikt

Azt nem tudod esetleg, hogy honnan lehet beszerezni nikkel G020-at? Nem nagyon találtam itthoni üzletben.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#2075) Moleman válasza freelanced (#2074) üzenetére


Moleman
addikt

(#2076) freelanced válasza Moleman (#2075) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a segítséget !

Fa markolatost szerettem volna. Nehéz lecserélni egyékbént ? Gondolom cserélhető rajta.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#2077) freelanced


freelanced
addikt

Illetve annyi, hogy képes ez rakéta kilövésére is?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#2078) Moleman válasza freelanced (#2077) üzenetére


Moleman
addikt

A markolat csak 2 csavar, tudsz venni hozzá másikat a legtöbb modellnél, ennek érdemes utánanézni, ha szempont.

Rakétatoldat legtöbbször nincs a gumilövedékesekhez, mert nincs menet a csőben.

(#2079) suits


suits
tag

hali!

Lenne egy off kérdésem. Egy nagy méretü vadász lőszer(nem a sörétes a golylós) ütés hatására el tud sülni vajon?PL ha falhoz vágják vagy nagy ütés éri pl?

[ Szerkesztve ]

(#2080) freelanced


freelanced
addikt

Na most megint ótvar a helyzet töltény fronton. Ismét nincs sehol Walther RKnall 9mm-es Pepper. És nem is biztos hogy lesz. Nincs valakinek elfekvőben véletlenül?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#2081) gyeniko


gyeniko
őstag

Mi lehet az oka, hogy ezen a linken azt írják, hogy az Alfa G060 nem gumizható? Ugyanezt írják a G040-ről is, miközben mindkettőről vannak gumis tesztek a YT-on. Otthon védelemre gondolkodom rajta, ezért "éles" a kérdésem.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#2082) freelanced válasza gyeniko (#2081) üzenetére


freelanced
addikt

Az, hogy ez nem a G060 hanem a sima 060. Legalább is ha jól tudom volt belőle egy nem gumizható, acél dobos változat is.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#2083) gyeniko válasza freelanced (#2082) üzenetére


gyeniko
őstag

Köszönöm, látod, erre nem is gondoltam!
Nem látok eladó G060-at sehol...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#2084) freelanced válasza gyeniko (#2083) üzenetére


freelanced
addikt

Otthonra lenne? Vagy miért ragaszkodsz minden áron a G060-hoz? Egyébként a Gunboxxal érdemes egyeztetni, valószínűleg jövőre lesz belőle készleten, idén kétlem.

Mire használnád? Mert a gond az, hogy jelenleg nincs megbízható forgótáras töltény ismét ( Walther).

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#2085) gyeniko válasza freelanced (#2084) üzenetére


gyeniko
őstag

Amint írtam, kifejezetten otthonra kellene, hogy a család női tagjai nagyobb biztonságban érezzék magukat. Nem viselném, nem hagyná el a házat.
Azért gondoltam a G060-ra, mert az eddig olvasottak/nézettek alapján ez a legpontosabb és az egyik legerősebb. Nem volna jó, hogy ha netán használni kellene (ne kelljen), akkor nem érné el a kívánt hatást.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#2086) freelanced válasza gyeniko (#2085) üzenetére


freelanced
addikt

Értem. Akkor valóban érdemes felhívni majd a Gunboxot, hogy mit mondanak. Egyébként megéri tényleg nagyon jók az Alfák. Csak nem tudom nekem az a kivetnivaló ebben, hogy csak 12mm-es gumi megy bele. Az már nem rossz, de na. Otthonra elférne nagyobb is.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#2087) gyeniko válasza freelanced (#2086) üzenetére


gyeniko
őstag

Tegnap voltam náluk, talán január közepe körül érkezik.
Igen, agyaltam ezen én is, de nagyobb gumit lövő revolvereket csak 5 lövetűben és rövidebb csővel találtam. 6 lövés vs. 5 lövés az 20%-kal több, illetve stresszes helyzetben is célba kellene találni, akár 5+ m-ről is. Az nagyon nem egyszerű, 6" csővel sem. Vannak extra erős töltények (vagy itt hogyan kell szólítani?), illetve fém reszelékkel dúsított 12 mm-es gumik, melyek nehezebbek kicsit, így nagyobb az energiájuk, nem beszélve arról, hogy keményebbek is.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#2088) BioNiCMaN válasza gyeniko (#2087) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Vegyél 2 db Revenge14M-et, az már 10 gumi és nem is kell célozni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#2089) gyeniko válasza BioNiCMaN (#2088) üzenetére


gyeniko
őstag

Várj egy kicsit, én nem a vadnyugaton élek! :DD Bal kézzel nem tudok lőni, arra nem tanítottak meg.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#2090) BioNiCMaN válasza gyeniko (#2089) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Akkor hajrá, sosem lehet tudni, hogy mi történik a jobbal. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#2091) Formaster


Formaster
addikt

Sziasztok, úgy látom nem pörög túlzottan a topik, azért feldobom a témát, hátha van közöttünk 1-2 profi. Ha nincs és megmondja valaki milyen fórumon érdemes próbálkozni azt is megköszönném.

Egy Ruger 10/22 -ből szeretnék egy Custom Buildet.

Kérdés, hogy mi is kell nekem pontosan ezen a vázon kívül, illetve ezek beszerezhetők-e EU-n belül valahol. Utolsó kérdés lenne, hogy mi az ami még postázható, pl a custom barellek bele tartoznak-e, vagy azok már más besorolás alá esnek.

[ Szerkesztve ]

(#2092) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Szerbusztok!

Tényleg nem forog a topik, az előző hsz-re se érkezett válasz de én is szeretnék kérdezni hátha szerencsém lesz.

Van egy kopottas Иж-38 a birtokomban, szeretném kicsit felújítani, jelenleg 'jól' működik de szeretném újralakkozni a tust és újrafesteni a csövet. Valamint azt hallottam, hogy a tömítéseket érdemes cserélni, viszont nem találok az interneten ehhez a típushoz tömítést, a 22-es tömítése jó lehet ehhez? Azt olvastam,hogy a 22-es csak kaliberben különbözik a 38-astól. IJ

(#2093) Formaster válasza Steve_Brown (#2092) üzenetére


Formaster
addikt

Drága a tömítés? Ha filléres én berendelném és megnézném egyezik-e, esetleg kivehetnéd a régit és lemérhetnéd. A festést mivel akarod megoldani?

(#2094) KrAt válasza Formaster (#2093) üzenetére


KrAt
veterán

Remélem, barnítással :)

Egyébként a kérdező jöjjön az indexes Légfegyveres topicba, ott megmondják a tutit :)

(#2095) Steve_Brown válasza Formaster (#2093) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

A tömítés tényleg olcsó úgyhogy lehet megveszem, de előtte körbekérdezek a helyi vadászboltban.
A csövét fogalmam sincs mivel fessem le. Fehérre szeretném (ne kövezzetek meg) és elgondolkoztam azon is, hogy a tus is kapjon valamilyen fehér festést. Esetleg megpróbálnék adni neki egy Asiimov-os felhangot.
Nem gondolom, hogy elrontanám vele. Viszont nem tudom, hogy kéne lefesteni a tus-t. A fára a lakkréteg alá? Milyen festékkel? A legfelső lakkrétegre? A két lakkréteg közé?
Szeretném ha steril hatást keltene.
kép

[ Szerkesztve ]

(#2096) Formaster válasza Steve_Brown (#2095) üzenetére


Formaster
addikt

Ehhez hasonló finisht nem fogsz kivitelezni egy ilyen antik puskából. Én két úton indulnék el, a cső restaurálása barnítással, esetleg Cerakote-al, ott több lehetőség van. El kell döntsd mit is szeretnék, visszaállítani a gyári állapotot, vagy valami modernet, aminek fegyver kinézete van. Ha engem kérdezel én valamilyen sötét színt választanék a tusnak és ehhez valamilyen passzoló Cerakote-ot, akár fém színűt. A csövet homokszórathatod finom szemcsés (100mikron) alumínium oxiddal, esetleg kézi csiszolás.

A tust mindenképp fel kell csiszolni, amíg elő nem jön a nyers fa, ezt lehet kezelni, pácolni lakkozni, de a famunkához nem sokat értek, keresd a youtube-on.

(#2097) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Értem. Akkor először is szeretném visszaállítani a gyári állapotot. Újrabarnítanám. Viszont amikor megtaláltam elég rozsdás volt a cső (értsd.: több volt a rozsdás rész mint a nem rozsdás) ezért megcsiszoltam kézzel. Ugyebár így a képen látható karcok egy részét én okoztam. De a barnítás ahhol rozsda volt lemaródott.
Ha nagyon ügyes vagyok hidegbarnítással visszatudom barnítani? Már csak ez az egy kérdésem maradt.

(#2098) Formaster válasza Steve_Brown (#2097) üzenetére


Formaster
addikt

Még mindig van rozsda, pl a számban látok, de gondolom a test alja is rozsdás. A csiszolás elég durva, nem tudom milyen papirral toltad, de ennek kéne még 1-2 finomabb eresztés. Ha nem sajnálod rá az időt akkor hajrá, a barnító/aceton nem egy hatalmas kiadás, csak alaposan csináld. Lehet meg kell ismetelni sokszor, de szerintem lenne értelme.

(#2099) Steve_Brown válasza Formaster (#2098) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Reméltem, hogy azt mondod megéri foglalkozni vele. Időm az lesz rá bőven, de nem most. Köszönóm a segítséget!

(#2100) Formaster válasza Steve_Brown (#2099) üzenetére


Formaster
addikt

Megkérdezhetsz egy kovácsot is mennyiért barnitja le tisztességesen. Sajnos nem tudom megmondani h a hazi hidegbarnitó elbánik-e vele. Ha igen akkor is minimum 5x meg kell ismetelned.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.