Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) brownus válasza emiki6 (#3100) üzenetére


brownus
veterán

- Haver kérdezi, hogy mit kell csinálni, hogy menjen az egykezes fekvő? (Viszonylag jól megy neki a fekvő, de az nem elég) - még több kétkezest :) lehetőleg szűk kéztartással! aztán rásegítéssel egykezes, úgy, hogy a másik kézzel ráfogsz egy labdára pl.

rúd

a könyv pár helyen megtalálható a neten, guglizz rá. abban az egykezes fekvőre is adnak tanácsot, hogy s miként....

de ez a hat gyakorlat van:
fekvőtámasz, húzódzkodás, híd, lábemelés, guggolás, fekvő kézenállásban, és ezeknek a különböző variációi..

[ Szerkesztve ]

(#3102) kolosanyi válasza emiki6 (#3100) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az oldalsó híd is jó a törzsre, nagyon jól megedzi az oldalsó hasizmokat, amik nagymértékben hozzájárulnak a gerinc stabilitásához. Mellé egész jó kis vállgyakorlat, én rendszeresen csinálom, ajánlom is mindenkinek.

Egykezes fekvőhöz nagy nyomóerő, jó egyensúlyérzék és erős törzs kell. A fegyenc jó progressziós programot ajánl hozzá, a másik lehetőség a Meztelen Harcos ajánlása. Mindegy, melyiket választja, a lényeg a rendszeresség és, hogy nem elegendő, ha sima fekvőt csinál az ember ezerszámra.

Össze.

Bármelyik sportboltban, egy hátrányuk van, általában 100 kilót bírnak el. Ha nehezebb vagy, jobban jársz egy saját gyártmánnyal, csak fel kell fúrni a falra egy elég erős vascsövet és kész.

[ Szerkesztve ]

(#3103) brownus válasza kolosanyi (#3102) üzenetére


brownus
veterán

jó ez az oldal :) lájk

(#3104) kolosanyi válasza brownus (#3103) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igényes. :K

----------------

A héten semmit nem edzettem még. Közigazgatási jogból mentem zh-ra, harmadik körre. Ha ez nem sikerült volna (meglett, már ki is javították, pedig 1-kor írtuk), mehettem volna haza pihenni fél évet. Kurva anyját, megint elkezdtem cigizni, az utóbbi 2 napban kettesével szívtam, most zh előtt meg 3-mat zsinórban. Nagyon fostam ettől, de sikerült. Most többet megint nem gyújtok rá és újra megy az edzés gőzerővel. Hétfőn vizsgaidőszak kezdődik, de nincs megállás, kell az edzés. Most első lépésben regenerálni akarom a tüdőm - meg az idegeim -, a héten lenyomok pár interval edzést.

(#3105) brownus válasza kolosanyi (#3104) üzenetére


brownus
veterán

gratula!

az a pár szál cigi meg semmi! én is rágyújtok ha iszok, ami mostanában gyakrabban előfordul:) tél van... koca dohányos vagyok
de másnap +1 kör vagy széria, és kiizzadom magamból a sok szart!

[ Szerkesztve ]

(#3106) emiki6


emiki6
veterán

Mázli, hogy nem dohányzok, nem "iszok", nem vagyok dagi. :DDD

Kolosanyi: lehet negkérem apám dobjunk össze egy húzóckodót.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#3107) kolosanyi válasza brownus (#3105) üzenetére


kolosanyi
veterán

Csak nyár óta nem nagyon gyújtottam rá, de ez a köcsög zh tiszta idegroncsot csinált belőlem... :U
Na mindegy, holnap szétgyúrom magam. :D

emiki6
A kocát nem úgy értette, hogy dagadt, hanem alkalmi dohányos. :DDD
Azzal jársz a legjobban ha csináltok egyet, filléres tétel és olyan lesz, amilyet akarsz. Én szerintem szintén csinálok egyet. :K

(#3108) kk831228 válasza brownus (#3105) üzenetére


kk831228
addikt

Jó nektek!! Én ha egy szálat elszívnék következő nap már 1 doboz lenne...:) Most lesz 1 ėve hogy nm gyújtottam rá. Beszéltük is haverral hogy újėvi fogadalomból rá kéne gyújtani! :D De inkább nem! Sajnos én utána nem bírom megàllni!! :((

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3109) emiki6 válasza kolosanyi (#3107) üzenetére


emiki6
veterán

Azt úgy általánosságban írtam, nem rátok értettem. Én is kocka vagyok (nem vészesen), azaz voltam, amíg volt rá időm, de most az edzés minden időmet felemészti. Hétvégén azért beülök pár órára a gép elé.

Az elől terhelős gogolás már lazán megy 10 kilóval.

Egy kis on (:DDD): A húzóckodás még nem akar szeretni.
A híd meg simán is, oldalt is csak 1 perc... :O

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#3110) #57919488 válasza emiki6 (#3109) üzenetére


#57919488
törölt tag

A koca dohanyos es a kocka gepezos nem ugyanaz :DDD :N

[ Szerkesztve ]

(#3111) RBJ


RBJ
addikt

Egyet furcsállok,hogy hivatalos, profi calisthenics oldalról senki nem képviseli itt a sportot.
Jelentem egyre jobban megszokom a termeT. L tartást és abból kezenállás gyakorlását megoldottam két step paddal és arra még két kétkezes szögletes súlyzóval és alá kész a korlát. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3112) kolosanyi válasza RBJ (#3111) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mert mi innen küzdjük fel magunkat profivá! :DDD

(#3113) Musztáng válasza westcoastog (#3098) üzenetére


Musztáng
tag

Ha már Pike, akkor növeljük a tétet: ez egy igazán haladó verzió. :))

“The success is not a matter of luck it’s a matter of choice!” A coach

(#3114) westcoastog válasza Musztáng (#3113) üzenetére


westcoastog
veterán

Egész jó. :)
Kár hogy semmi időm edzeni. :O

Jó a neved. :D

(#3115) duo


duo
őstag

a héten ilyesmi volt eddig:
tabatában. (az 1x az 8 intervallumot jelent itt most)
1x jumping jack
1x burpee
2xfekvőtámasz
2xlábemelés
2xguggolás
1xdiamond fekvő
1xkettlebell swing 16kg
____________
2 kettlebelles nap után megfájdult a derekam. (pedig atomszabályosan toltam a swinget)
így ma flectorral kentem és a vége az kettle helyett hegymászás volt.

kérdés @kolosanyi: húdózkodást kiváltani szükségmegoldásként mivel éehet lakásban eszköz híján?
@westcoastog: tabata stopwatch a marketről és hajrá. 40 percet valahová muszáj lesz :D

annyira nem szeretem a dárét, és ez a csóka is túl lakossági nekem, de ez a verza valamiért megfogott. full hangerőn ment rá a burpee nagyon :D

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#3116) kolosanyi válasza duo (#3115) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jó kis tabata, holnap én is nyomni fogom.

Húzódzkodás helyett csinálj esetleg ilyet, vagy evezést. Több lehetőséged is van rá, például hajts félbe egy törölközőt, a közepét hurkold a kilincsre, fűtőrendszer csövére stb. - a lényeg, hogy stabil legyen és kibírjon - a másik végét szorítsd meg és húzd fel megad.. Ha van edzőpartnered, akkor ez is jó alternatíva.
A másik lehetőség, megpakolsz egy hátizsákot ásványvízzel, könyvekkel (a lényeg, hogy jó nehéz legyen, 10-15 kg) azzal csinálsz döntött törzsű evezést mondjuk. Ha nincs ilyen nehéz dolog kéznél, akkor ugyanez, csak nyújtott karral, köríven mozogva.
Illetve remek hát gyakorlat tud lenni a lalanne fekvő is, ha jól ráérez az ember, hogy mikor csinálja hátból.

(#3117) RBJ válasza kolosanyi (#3116) üzenetére


RBJ
addikt

LEgalább felmossa a padlót is. :DD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3118) kolosanyi válasza RBJ (#3117) üzenetére


kolosanyi
veterán

Vicc nélkül, mikor jitsura jártam, csináltuk ezt sokszor a tatamin, egyrészt koszos lett a pólónk, másrészt bedurrant a hátunk. :D

Szerk.: Ja egyébként a könyöknyomás is jó gyakorlat, ha a fentiek nem stimmelnek. Minél jobban távolodik el a könyék a törzstől, annál inkább a felső hát középső része dolgozik, ha meg közel marad, akkor a széles hátizom inkább.

[ Szerkesztve ]

(#3119) SkyS1gn válasza emiki6 (#3100) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Egyre több BF-est látok itt! :))

1-2 kérdésre válaszolhatok:

- egykezes fekvőre vannak rávezetők, én tolom az egykezest is de a bal kezem gyengébb, szóval mellette megy a többi is, de egykezesre a legjobb szerintem hogyha egyik kezeddel széket, kosárlabdát fogod és akkor a másik kezed dolgozik főleg.

-Persze hogy össze van gyűjtve, hisz a topic valamennyire kapcsolódik a könyvhöz, ajánlom olvasgass mindkettőből de főleg az elsőből, benne van amit fentebb említettem egykezes, bár én már lassan 1 éve nem néztem bele mert egy idő után kiépül az embernek egy edzésterve a fejében. :)

//MÁS

kipróbáltuk a héten a bolgár squat-ot, eddíg toltam pár100 zárt lábast a lábas napokon, 30-40-50-60-40-40... sorozatokkal, zárt lábbal, meg egylábasból párat úgy hogy kézzel megfogom az ellenkező lábam (valahogy így), de ez a bolgár...olyan seggfájásunk lett mintha seggbekurt@k volna. :DDD

Szóval eléggé fasza, tetszik. nomeg bevettem az L-sit-et is.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3120) brownus válasza SkyS1gn (#3119) üzenetére


brownus
veterán

az szép! :)

nekem így nem megy még, eldőlök:)

(#3121) Musztáng válasza duo (#3115) üzenetére


Musztáng
tag

Húzódzkodás helyett csinálhatsz reverse push up-ot, a keretet helyettesítsd masszív asztallal. Én már csináltam így. :D

“The success is not a matter of luck it’s a matter of choice!” A coach

(#3122) emiki6 válasza SkyS1gn (#3119) üzenetére


emiki6
veterán

Hát a Bf-től nem lesz erősebb az ember. :( :O :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#3123) SkyS1gn válasza emiki6 (#3122) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Egyeseknek ahogy láttam az e-penis gyúrás is elég! :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3124) #57919488 válasza emiki6 (#3122) üzenetére


#57919488
törölt tag

Erosebb szemuveg siman jarhat melle ha kemenyen ragyur az ember a jatekra ;] :DDD
Ha lelonek csinalj 20 fekvotamaszt bunteteskent. Par halal utan mar picit izgalmas lesz a jatek :D

[ Szerkesztve ]

(#3125) emiki6 válasza #57919488 (#3124) üzenetére


emiki6
veterán

Lol, mínusz 14-es a szemem, persze nem a játék miatt. :DDD
Amúgy Bf-et hanyagolom, most AC4-ezek :P

On szerűség: Sikeres volt a tegnapi edzés, érzem rendesen a vállam, Sőt mióta edzek ott is van izomlázam, ahol eddig azt se tudtam, hogy van izmom. (pl. a bordáim alsó részén főleg oldalt) :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#3126) duo


duo
őstag

@kolosanyi, musztáng: köszi. az elbow presst ,meg ezt az reverse push upsot ki fogom próbálni.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#3127) kolosanyi válasza SkyS1gn (#3119) üzenetére


kolosanyi
veterán

A bolgár guggolás az nagyon fasza, egyik kedvenc láb gyakorlatom. Nem nyírja annyira a térdet, mint a sima egylábas, de mégis nehéz, nagy ellenállást adó, komplex lábgyakorlat.

(#3126) duo
Az invertált evezésnél is érvényes, hogy minél közelebb van a könyököd a törzsedhez, annál jobban kapcsolódik be a mozdulatba a széles hátizom, ellenkező esetben meg a felső hát középső része (ez egyébként fekvőnél is igaz, ha szorosan magad mellett van a könyék, simán be tud durranni a hátad is a végére). Erre gondoltam egyébként a törölközős evezésnél, csak ott kisebb a dőlésszög. Ahogy növeled, úgy lesz egyre nehezebb.

--------------------------------------------------------------------

Na ma végre edzettem egyet, már nagyon kellett. Bemelegítésnek csináltam 5 perc jumping jack-et (újabban ezzel melegítek, nagyon jól átmozgat), karkörzéseket stb. Utána ezt csináltam:
-Fekvő program, követtem a 100 fekvő aktuális szintjét, sajnos kifogott rajtam, az utolsó széria nem ment.
- 5 sorozat pike fekvő (kézállásból most nem ment, fáradt voltam, így inkább ezt csináltam)
- Pihenésképp elülső, oldalsó plank (1-1-1 perc)
- Zárásnak pedig szuperszettben csináltam széles fekvőt és fekvőből terdfelhúzást. (Fekvőtámaszt tartasz, talpad valami csúszós dolgon - nekem két röpis térdvédő volt, de lehet összehajtogatott törölköző, bármi - és a térded magad alá húzod, remek has gyakorlat, másodlagos terhelést kap a váll, mell és egyéb stabilizáló izmok.)
Nem volt rossz mozgás, bár a teljesítményem elmaradt a szokásostól, de jól esett. 1 óra 6 perc volt az egész, max pulzus 165, átlag pedig 118 volt (vettem egy puzlusmérő órát a Tescoban 5 ropiért).

[ Szerkesztve ]

(#3128) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Szerintetek ez milyen lehet? Régóta szeretnék ilyesmit, de eddig amit láttam, 100 kilónál nem bírt többet, ez ugye 140-ig terhelhető. Tényleg elég masszívnak tűnik, szerintem lehet veszek egyet. :) (Google feldobta reklámnak egy oldalon, végre van valami értelme is az adathalászatnak...)

(#3129) kk831228 válasza kolosanyi (#3128) üzenetére


kk831228
addikt

Jól néz ki csak muscle up-ot nem igen lehet rajta csinálni...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3130) RBJ válasza kolosanyi (#3128) üzenetére


RBJ
addikt

vettem már valami hasonlót a teszkóban. ajtoba falba akad és egy kalap valami az egész.
Imbolyog, mozog, vissza is vittem.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3131) kolosanyi válasza kk831228 (#3129) üzenetére


kolosanyi
veterán

Azt úgyse tudok. :D

Szerintem azt amúgy is jobb gyűrűn csinálni, szeretném végre elkezdeni, de nincs hozzá helyem, anélkül meg nem fogom megtanulni, hogy gyakorolnám. Mindenesetre ennek nem is az lenne a funkciója, ha húzódzkodni tudok valahol már az jó. Amúgy egy ilyen lenne a legjobb, csak nem 80-ért, pofátlanul drágán adják... :U

(#3130) RBJ
Egyet próbáltam eddig, de az szar volt, igaz csak 100 kilót bírt, el is görbült alattam. Nem tudom, hogy ez milyen lenne, talán ez masszív.

[ Szerkesztve ]

(#3132) RBJ válasza kolosanyi (#3131) üzenetére


RBJ
addikt

a simma ajtóba betekerhető rúd többet ér. Igaz nálam az ajtó keret rotty lett addig húztam.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3133) emiki6


emiki6
veterán

Mivel a húzóckodással csak szerencsétlenkedtem, ezért kipróbáltam a bicska húzóckodást, ami lényegesen egyszerűbb volt. Simán ment 4x10 is az 1-2-k helyett.
Hogy a jobb:
- ha lerakom a lábam egy székre, úgy, hogyha kinyújtom a karom, akkor vízszintes legyen a lábam;
Vagy ha
- Valaki vízszintesen tartja a lábam húzóckodás közben és ha megy, akkor próbálom emelni a lábam, így növelve a "súlyt"?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#3134) _AnTi_ válasza emiki6 (#3133) üzenetére


_AnTi_
tag

Én székre szoktam tenni a lában, de úgy, hogy a széket kitámasztom, mert hajlamos vagyok művelet közben eltolni... :B

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#3135) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Na, mai edzés is megvolt:
- GFlex köredzés (fél óra, hát minden izma)
- LaLanne fekvő (4*5, jó törzsre és hátra)
- Plank rávezető (2*30 sec), béka (2*30 sec)
Kellemes edzés, 51 perc, 124-es átlag pulzus (a köredzés dobta meg), 166-os max. Még mindig jó cucc ez a GFlex. :)

emiki6
Csinálhatod a normál húzódzkodást is, csak szerezz be egy gumis expandert, egyik végét erősítsd a rúdra, a másikba dugd be a lábad, így segíteni fog. Illetve csinálj folyamatosan negatív húzódzkodást is, hogy hozzáerősödj a rendeshez.

[ Szerkesztve ]

(#3136) emiki6 válasza kolosanyi (#3135) üzenetére


emiki6
veterán

(Mintha tudnám mi a gumis expander... :DDD) Szerk: Megtaláltam!
De hol érdemes venni?

Negatív az, ami súlyemelés?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#3137) kolosanyi válasza emiki6 (#3136) üzenetére


kolosanyi
veterán

Passz, nézegettem az inSportline-t fasza cuccaik vannak, de szerintem tetszőleges sportboltban. Majd mindjárt linkelet videót a gumis, könnyített húzódzkodásról, úgy könnyebben választasz hozzá eszközt. A negatív meg az, amikor egy széket raksz a rúd alá, rálépsz, ekkor már az állad a rúd felett van ugye, felemeled a lábad és csak simán leereszted magad. Szóval csak a negatív fázist csinálod.

(#3138) Dave-11


Dave-11
tag

Sziasztok, most szeretném lekezdeni a Fegyencedzést, már be is szereztem a könyvet, és bele is olvasgattam. Pár tanácsot szeretnék tőletek kérni.
Elsőként az érdekelne, ha mondjuk egy nap nekiállok edzeni, akkor (főleg már a nehezebb szinteken) csak egy gyakorlattal foglalkozzak, vagy éppen hogy csináljam minden gyakorlatból azt a szintet, amin járok, mert úgy lesz jó az edzés arra a napra.
Másodszor, ez persze csak a könnyebb szinteknél fordulna elő, de érdemes egy nap több szintet is teljesíteni, vagy egy szintre szánjak rá egy napot?
Harmadszor, érdemes olyat csinálni, hogy nem csak egy szintet csinálok meg egy nap, hanem ha mondjuk a 6. szinten vagyok, akkor végigmegyek az elsőtől a hatodik szintig, minden egyes nehézségi fokozatban?

:D Semmi :D

(#3139) kolosanyi válasza Dave-11 (#3138) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha sportoltál már, felesleges az elejétől kezdeni (nyilván ha semmit nem mozogtál felsőtestre, de sokat bringáztál mondjuk, akkor ez nem érvényes). Ha most kezdesz el mozogni, akkor azt javaslom, hogy kezd a legelején, ha túl könnyű, akkor is. Két-három hetet eltöltesz úgy, hogy megcsinálod az elejét, aztán mehet a kemény munka. Ha egy nehezebb gyakorlaton dolgozol épp, akkor is jó ha előveszed időnként a könnyebbik variációt, mert nem árt néha tudatosan pihentetni magad, illetve a nagyon könnyű dolgok meg bemelegítésnek jók (például falas fekvő). Ez persze nem azt jelenti, hogy bemelegítésképp elkezdesz fél egykezeseket nyomni, mert a teljes egykezesnél jársz, elfáradnál, mire bemelegítenél, szóval meg kell találni az arányokat.

(#3140) Dave-11 válasza kolosanyi (#3139) üzenetére


Dave-11
tag

Értem, és amit fentebb kérdeztem, hogy mondjuk azt úgy megéri hogy mondjuk több gyakorlatot is csinálok egymás után (fekvő, lábemelés, húzódzkodás) ?

:D Semmi :D

(#3141) kolosanyi válasza Dave-11 (#3140) üzenetére


kolosanyi
veterán

Persze, attól függ, hány napod van. Két tényezővel tudsz játszani, hogy ne edzed túl magad: intenzitás és volumen. Ha egy kemény, intenzív gyakorlatot csinálsz, törvényszerű, hogy nem tudsz olyan sokat csinálni, mint egy könnyebb változatból, ez visszafele is érvényes.

Én egy ideje heti háromszor megcsináltam mind a 6 gyakorlatot (teljes testes edzés), de nem csináltam magas ismétléssel és szigorúan formaromlásig mentem csak, izombukásig nem (így tartalékolva az erőt). Most keményebb gyakorlatokra váltok, így izomcsoportok szerint bontom a programot, toló, húzó és láb napra. Eddig állóképességre mentem, így az alapokat csináltam (sima fekvő, húzódzkodás, fekvésből híd, guggolás, lábemelés mondjuk ment függeszkedésből, illetve fekvésből híd), de egy ideje megrekedtem, így muszáj max erőt növelnem, hogy állóképességben is továbbléphessek. Szóval áttérek keményebb variációkra egy ideig, fekvő helyett "íjász fekvő" (más néven emelőkaros), a másik nyomó gyakorlat pedig a kézállásból fekvő, amit csinálok. Értelemszerűen ezt már nem tudom heti háromszor normálisan csinálni, így ez lesz egy napom, a következő hát nap (húzó izmok), ezt a húzódzkodás megfelelő variációja és a híd le is fedi (szerintem még invertált evezést csinálok), a végére pedig láb és törzs.

Láthatod, hogy úgy kombinálja az ember, ahogy akarja, gyakorlatilag annyit tudok mondani, hogy próbálgasd és tapasztald ki. Úgy is kezdheted, hogy 6 napot edzel, minden nap egy gyakorlatot, de ahogy neked szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

(#3142) petipetya válasza Dave-11 (#3138) üzenetére


petipetya
nagyúr

Dave-11:

Szintén nulláról indultam, ezért erősen offba teszem magamat. Viszont elmondom a saját edzéstervemet, hátha tudok vele segíteni.

A hét minden napján ugyanazt csinálom, ebben a sorrendben:
- fekvőtámasz falnál 50db
- guggolás gyertyaállásban 10db
- térd felhúzás 15db
- rövid híd 15db
Ezeket vegyesen, tehát amikor kész a fekvőtámasz, akkor utána jön a gyertya, azután a térd felhúzás, majd a rövid híd, aztán a 2. sorozat megint a fekvőtámasztól kezdve.

Három sorozatot csinálok, kivéve a fekvőtámaszból, mert abból négyet, tehát azzal zárom az egész gyakorlatot. Kb. 30-35 perc az egész. Nem sietek vele, mert a minőség a lényeg.

Ma volt az 5. napom. Ezeket a sorozatokat 1 hónapig biztosan csinálom, maximum vagy a számokat növelem majd apránként, vagy újabb sorozatot illesztek be - ahogy érzem majd. Ezekre a gyakorlatokra van lehetőségem a lakásban, és kell az az 1 hónap, hogy a testem megszokja az igénybevételt. Azt még magam sem tudom, hogy melyik irányba érdemes elmozdulni: bontsam szét kisebb számú, de több ismétlésre, vagy maradjon ez?

Fontos dolognak tartom az edzésnapló vezetését, ahogyan a könyvet is szerepel. Egyrészt látom a számokat, amely fejben is motivál engem. Másrészt nagyban segít a későbbiekben is. Így néz ki, nincs benne semmilyen titok: kép

kolosanyi:
Én is olvasom a tapasztalataidat, még ha nem is reagálok rájuk. Sok beszédnek sok az alja, figyelek és tanulok. :R

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#3143) Dave-11 válasza petipetya (#3142) üzenetére


Dave-11
tag

Köszi, lehet kipróbálom majd a te verziódat, de most hogy így írtatok bennem is elkezdett körvonalazódni egy edzésterv :)

:D Semmi :D

(#3144) petipetya válasza Dave-11 (#3143) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kíváncsi vagyok rá.

"nincs rá lezsóidő"

(#3145) emiki6


emiki6
veterán

Ma csináltam 4-4 sorozat (10 vagy amennyi ment) bicska illetve negatív húzóckodást.
Eléggé elfáradtam a végére, remélem lesz hatása.

Sok a 4-4 sotozat?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#3146) kolosanyi válasza emiki6 (#3145) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem sok, a lényeg az, hogy legyen elég pihenőd utána. Amíg teljesen nem regenerálódtak az izmaid, ne csinálj újra húzó gyakorlatot és ennyi. Ha 2 nap, akkor annyi pihi erre az izomcsoportra, ha 6, akkor annyi.

(#3147) emiki6 válasza kolosanyi (#3146) üzenetére


emiki6
veterán

Mit fogok érezni, ha nem elég? (Gondolom nem izomláz, mert az pár nap alatt elmúlik, márha lesz)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#3148) kolosanyi válasza emiki6 (#3147) üzenetére


kolosanyi
veterán

A túledzés nem most veszélyes, még az elején vagy, kisebb ellenállással dolgozol, emiatt gyorsan regenerálódik az izomzatod. Ha kicsit tovább lépsz, és nehezebb gyakorlatokat csinálsz már, akkor viszont erre oda kell figyelni. Igazándiból nem is az izomzat túlterhelése a főbb veszélyeztető tényező, azt elég nehéz elérni és drasztikus következményei vannak (például leszakad a helyéről). A gond a központi, idegrendszeri túledzés. Tipikus jelei az állandó fáradtság, hogy edzésen nem tudsz koncentrálni, visszaesik a teljesítmény... Ilyenkor szokott finom kis sérüléseket szerezni az ember. "Á menni fog még az a széria, a múltkor is ment..." Ezért fontos az edzésben a tervezett pihentetés. Amellett, hogy figyelni kell az intenzitás-volumen arányára (ha nehéz gyakorlatot csinálsz, akkor azt heti többször ne nagyon, mindenképp várd meg amíg teljesen regenerálódsz, ezért is alakultak ki az izomcsoportonkénti bontásra alapuló osztott edzéstervek), időnként vissza kell venni a terhelésből, lightos pihenő heteket bevetni.

(#3149) doboka98


doboka98
tag

Sziasztok! Letöltöttem a Fegyencedzés című könyvet, és nagy motivációt kaptam rá! Lényegében eddig nem is hallottam a fegyencedzésről. Tudtam, hogy van fekvőtámasz stb, de azt hittem, hogy egy kategóriába tartozik az edzőteremmel. Először is elmondanám, hogy az első 60 oldal után rendkívül tetszik az író stílusa. Meg szeretném kérdezni, hogy ajánljátok ezt a könyvet? Bátran követhetem a benne leírtakat?

(#3150) SkyS1gn válasza doboka98 (#3149) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nézd meg a topic címét!

Naná!

Idővel úgyis kialakul egy saját edzésterved :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.