Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

A legnagyobb közösségi hálózat a világon: Facebook

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30701) krizmo_ válasza Viktor0610 (#30700) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Én nem tapasztaltam ilyesmit.   

[ Szerkesztve ]

(#30702) Viktor0610 válasza krizmo_ (#30701) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már szerkesztettem, bocsi. :DDD
Nem tudom kezelni az érintőkijelzőt. 😇

Samsung Galaxy A54

(#30703) krizmo_ válasza Viktor0610 (#30702) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Igen, közben észrevettem. :B

[ Szerkesztve ]

(#30704) krizmo_ válasza Viktor0610 (#30700) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Én is megkaptam, már megijedtem, hogy kimaradok :DDD :

Ezek csak reklám, vélhetően ezért jelent meg a hírfolyamunkban.

[ Szerkesztve ]

(#30705) NeoPampalini válasza krizmo_ (#30704) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Én még nem kaptam meg, már várom. :D

Mondjuk nálam a "neked javasoltak" nem egyenlő a "hirdetés" poszttal, de a fészbuknál már nem lehet tudni, mi micsoda. :DDD

(#30706) Viktor0610 válasza krizmo_ (#30704) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De nálad legalább írja, hogy neked javasolt.
Ez "szuper". Nálam, mobilon ez sincs. De akkor OK, erről van szó, köszi a képet!

Samsung Galaxy A54

(#30707) krizmo_ válasza Viktor0610 (#30706) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

És ez is megérkezett :DDD :

Nagyon szívesen! ;)

#30705 NeoPampalini
Ne irigykedj. ;] Lehet, hogy te meg se kapod. :N

Valahogy most nagyon sok "Neked javasoltak" poszt jelent meg nálam, ezeket érdemes eltüntetni, így idővel eléggé kikopnak.

[ Szerkesztve ]

(#30708) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!

Feleségemnek lett egy anomáliája az egyik Facebook fiókjával.
Meg akarta változtatni a nevet, kérte a jelszót az oldal amit meg is adott.

És innen érdekes a dolog...

Ezután kérte azonosítsa magát, mert új gépről próbál bejelentkezni. Fel sem állt a géptől... Azt mondja teret sem ugrott, univerzumot sem váltott. UFO-k még elvihették, nem emlékszik rá...

Egy személyazonosító okmány fénymásolatát kérte a facebook, itt volt a feltöltés lehetősége, vagy hogy más lehetőséget választ. (ez nem tuti)
Nem töltött fel okmány fénymásolatot.

A közvetkező oldalon ez fogadta:

Úgy tűnik, hogy olyan eszközről vagy helyszínről próbálsz változtatást végezni a fiókon, amelyet általában nem használsz. El kell végezned a személyazonosságod megerősítését, hogy lássuk, te voltál, mielőtt vissza tudnánk léptetni a Facebookra. További információ

Válaszd ki, milyen módon szeretnéd megerősíteni, hogy ez a te fiókod.
Végezz el néhány lépést, hogy megerősítsd, ez a te fiókod.

Itt folytatásra lehet nyomni.
Ez jön utána:

Válassz ki egy lehetőséget. Hogyan szeretnéd megerősíteni, hogy ez a fiók a tiéd? Az alábbi lehetőségeket akár többször is megpróbálhatod. További információ

Hagyd jóvá a bejelentkezést egy másik számítógépen.

Folytatás...

Bejelentkezés jóváhagyása A folytatáshoz hagyd jóvá a bejelentkezést egy olyan telefonon vagy készüléken, amit korábban már használtál.

Itt lehet folytatást nyomni.
Mivel nem használta másik gépen/telón az a válasz hogy nem lett jóváhagyva.

Vagy lehet más módon igazolni a személyazonosságot..
Erre ez a válasz:

Válassz ki egy lehetőséget. Hogyan szeretnéd megerősíteni, hogy ez a fiók a tiéd? Az alábbi lehetőségeket akár többször is megpróbálhatod. További információ

Hagyd jóvá a bejelentkezést egy másik számítógépen.

És kezdődik elölről

További infóknál a súgóközpont jön be.
Itt már minden lehetőségen túl vagyunk. Előbb-utóbb az jön, hogy jóvá kell hagyni másik gépen.

Már azt is megpróbáltuk, hogy feltörték a fiókot... pár katt és adatmegadás után:

Úgy tűnik, hogy olyan eszközről vagy helyszínről próbálsz változtatást végezni a fiókon, amelyet általában nem használsz. El kell végezned a személyazonosságod megerősítését, hogy lássuk, te voltál, mielőtt vissza tudnánk léptetni a Facebookra. További információ

:W :W :W :W :W :W :((( :((( :((( :((( :(((

Sehova nem tudom beírni, hogy rohadj meg, nem használtuk másik pc-ről a fiókot.

Nincs valami email cím, ahova lehetne írni ilyen esetben?
Mert ezt a mesterséges "inteligenciával" futott köröket már nagyon unom.

Nincs valami chat felület, ahol egy emberrel lehetne ez ügyben társalogni?

(#30709) krizmo_ válasza Lacpac (#30708) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

Több fiókja van?
Nem azonosította magát? Így nem fog tudni továbblendülni, ha azonosítást kérnek. Töltse fel a személyit, elég ha a neve és a képe látszik, a többire nem kíváncsiak.

[ Szerkesztve ]

(#30710) Lacpac válasza krizmo_ (#30709) üzenetére


Lacpac
őstag

Már nem adja azt az oldalt, ahova fel lehetne tölteni.
Már csak ezek a körök vannak.

(#30711) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Hülye kérdés, de ha az ismerőseim közül törlök valakit, arról ő kap értesítést? Vagy csak akkor fog tudni róla, ha megnézi, ismerősök vagyunk-e?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#30712) Viktor0610 válasza csabyka666 (#30711) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem kap értesítést.
Max. meglátja egy nyilvános poszt alatt, közös csoportban, hogy már nem vagytok ismerősök.

Samsung Galaxy A54

(#30713) krizmo_ válasza csabyka666 (#30711) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

Nem kap róla értesítést.

(#30714) csabyka666 válasza Viktor0610 (#30712) üzenetére


csabyka666
addikt

Ezt hogy érted? Amelyik csoportnak mindketten tagjai vagyunk, ott feltűnik neki?

Akkor úgy kérdezem, ki tudok-e zárni úgy valakit, hogy soha ne lássam, se ismerősként, se lehetséges ismerősként, egyáltalán be se adja soha a Facebook?

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#30715) Viktor0610 válasza csabyka666 (#30714) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen.
Illetve nem feltétlen fog neki feltűnni, de ott könnyebben kiderülhet.

Samsung Galaxy A54

(#30716) csabyka666 válasza Viktor0610 (#30715) üzenetére


csabyka666
addikt

Módosítottam közben a hsz-t, a második részére mi a véleményed?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#30717) Viktor0610 válasza csabyka666 (#30716) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az a letiltás, ha jól értelek.
Akkor nem látjátok egymást, ha rákattintana a profilod linkjére, hibás oldal linket dobna neki a Face.

Samsung Galaxy A54

(#30718) csabyka666 válasza Viktor0610 (#30717) üzenetére


csabyka666
addikt

A lényeg az lenne, hogy ne lássam sehol a profilját. Se taggeken, se keresőben, se közös ismerősöknél...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#30719) Viktor0610 válasza csabyka666 (#30718) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor ez kell neked.
Mármint a letiltás. :K

Samsung Galaxy A54

(#30720) csabyka666 válasza Viktor0610 (#30719) üzenetére


csabyka666
addikt

Királyság! Köszi! :R

Akkor a kereső se fog megtalálni a tiltott szemszögéből? Mintha nem is léteznék?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#30721) krizmo_ válasza csabyka666 (#30720) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

A következőket láthatod, ha letiltasz valakit:

Üzenetek:
A letiltott profillal váltott korábbi üzeneteid megmaradnak a „Bejövő üzenetek” mappában. Ha a letiltott profil részt vesz az ismerőseid egy csoportjával folytatott beszélgetésben, előfordulhat, hogy láthatod az üzeneteket. Ne feledd, hogy lehetőséged van kilépni a beszélgetésekből, ha már nem akarsz részt venni bennük, illetve törölheted a beszélgetéseket, amelyek nem tetszenek neked.

Közös ismerős tartalma:
Előfordulhat, hogy közös ismerősökön keresztül látsz a letiltott profillal kapcsolatos tartalmakat. Ha például a letiltott profil megjelöli egy közös ismerősötöket egy fényképen, akkor előfordulhat, hogy ezt látni fogod az ismerősöd idővonalán.

Fényképek:
Láthatod a letiltott profilról mások által készített fényképeket vagy a rajtuk lévő megjelöléseket.

Csoportok:
A profil, amelyet letiltasz, nem tud csoportba felvenni téged, de láthatsz olyan csoportokat, amelyeket a letiltott profil hozott létre, illetve amelyeknek tagja.

Események:
A profil, amelyet letiltasz, nem tud eseményekre meghívni téged, de láthatsz olyan eseményeket, amelyekre te és a letiltott profil egyaránt meg vagytok hívva.

Játékok és alkalmazások:
Mivel a játékokat és az alkalmazásokat külső fejlesztők működtetik, a facebookos letiltás ezekre nem vonatkozik. Emiatt előfordulhat, hogy játék közben (például a játék chatszobájában) meglátsz valakit, akinek a profilját letiltottad.

Marketplace-eladói értékelések és vélemények:
Ha letiltasz egy Marketplace-eladót, akiről korábban véleményt küldtél be, vagy akit értékeltél, az eladó profilja továbbra is láthatja a véleményedet, jelentheti azt vagy válaszolhat rá.

Vevők:
Ha letiltasz egy Marketplace-eladót, akiről korábban véleményt küldtél be, vagy akit értékeltél, az eladó profilja továbbra is láthatja a véleményedet, jelentheti azt vagy válaszolhat rá.

Eladók:
Ha letiltasz egy vevőt a Marketplace felületen, továbbra is láthatod a profilja által készített értékeléseket és az általa írt véleményeket. Ezeket továbbra is jelentheted, vagy válaszolhatsz rájuk.

További profilok:
A letiltás nem vonatkozik a letiltott profil tulajdonosa által esetlegen létrehozott újabb profilokra. Előfordulhat, hogy ezután is látni fogod az illető többi profilját vagy kapcsolatba kerülsz velük.

[ Szerkesztve ]

(#30722) allfilled válasza ledgeri (#30665) üzenetére


allfilled
csendes tag

Hat azota sem tudok bejelentkezni, ugyhogy jol van implementalva :) 4 beszelgetesem volt a Facebook Ads supporttal eredmenytelenul.

"Ha viszont végigviszik nem videós azonosítással, vagy "küldjön selfit adott kóddal"-nélkül, akkor simán meg lehet kerülni az egészet, és így nem ér sokat, egy "betörtek és elvitték mindenünket" szituáció mellett." Ha ilyet lehet, kerlek linkeld, hogy hol, mert megoldas lenne a problemamra. ID kuldesre nem reagalnak.

A hivatalos allaspontjuk a kovetkezo: "I understand your situation with your Account but unfortunately we do not support this kind of requests." :)))))

(#30723) MadGame


MadGame
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy FB vagy Chrome specifikus-e, de ha rákeresek valamire és van Facebook oldala, akkor miért a mobilos verziót adja be asztali gépen? :F

(#30724) ledgeri válasza allfilled (#30722) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Facebookon sosem próbáltam (és ha ma történne is vele valami, hagynám), pl Cofidis reklám szintű dologra gondoltam. Mással pénzes dologgal csináltam is, onnan gondoltam, hogy esélyes, nem tudom, hogy facebooknál létező-e.

Viszont az üziért köszi, mert akkor majd ezt is ráhúzom az enyémre törlése előtt... és a helyreállító kód meg önszántamból megy a virtuális kukába. #nowayback ;]

Miért az Ads supportal kommunikáltál?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#30725) MadGame válasza MadGame (#30723) üzenetére


MadGame
senior tag

Valaki? :F

(#30726) allfilled válasza ledgeri (#30724) üzenetére


allfilled
csendes tag

Mert tobb business fiokban admin vagyok es ez az egyetlen live chat support lehetoseg. Mezei usereknek marad a faq... btw elengedtem, csinalok egy ujat, mert nincs mas megoldas a jelenlegi policy-juk mellett. Nem tudjak a 2FA-t kikerulni semmilyen hard reset-tel. :/

(#30727) ledgeri válasza allfilled (#30726) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R
Sajnálom, hogy így derül ki, hogy a rendszer jól működik!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#30728) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Nem tudtok valami okosságot (tudom nem, de hátha :) ) arra, hogy lehetne törölni az általam kedvelt oldalaknál egy olyat, amit már utálok, de mivel az oldal 1000 éve megszűnt nem lehet törölni mégis ott virít az "undorító" kép a listában? :F Elvileg más nem látja, de akkor is zavar.
2 ilyen oldal is van.

Már az is egy nagy bug, hogy egy nem létező oldalt miért jelenít meg a listában? Miközben sok olyan van, amit kedvelek, de sehol nem látni.

(#30729) Drughi


Drughi
addikt

Üdv!

Facebook marketplace-n, hogyan lehet 8 számjegyű értékkel hirdetni? Egy lakást akarunk felrakni, de csak 7 számjegyig engedi beírni az összeget.

(#30730) nyesteb


nyesteb
tag

Sziasztok!

Egy hírportál üzemeltetésével foglalkozom, nem az én tulajdonom, csak informatikailag segítem őket és felmerült egy érdekes dolog. A facebookra küldik ki minden hírt, amikor megjelenik egyből, de április elején valami történt. Előbb nagyon felfutott a megjelenítés (persze vele a kattintás is, de ez most másodlagos), majd 14-17 körül nagyon zuhanni kezdett. Értsd ezt úgy, hogy a napi több százezres megjelenítés leesett napi 1-2 ezerre 2-3 nap alatt. Előtte, április előtt konstans 10-30 ezer között mozgott. A felfutás is 2-3 nap alatt volt, gondoltam a háború, választás stb segítette, de utána is volt háború, a választási hírek is még futottak bőven, de meredeken zuhant az elérés.
Azóta próbálom kideríteni mi lehet az oka. Csomó ezzel foglalkozó oldalt megnéztem a google segítségével, de ott nem igazán az ilyen profilú oldalakat támogatják a szövegek, hanem az általánosan bloggoló oldalakat. Itt napi 10-20 hír is felkerül, nehéz lenne beállítani, hogy az aktív időszakban jelenjen csak meg. Nem lehetetlen, ha azt mondjátok, hogy ez lehet a nyitja, akkor kipróbálom persze, de előbb szerettem volna rákérdezni, hátha valaki tud ennél jobb ötletet adni.
Nem változtattunk semmin, ugyanazok az írók írják, csak a facebook jelzésére néhány háborús cikket el kellett távolítani, mert oroszpártinak minősítette. Persze nem az volt, amerikai statisztikák feldolgozása, de annak minősítette. Ez van.

Szerintetek mi lehet? Volt megint algoritmus frissítés?
Egyenlőre nem ez a szakterületem, de amennyit foglalkoznom kell vele, lehet még megtanulom.. :)

Köszi!

(#30731) Livercool07


Livercool07
újonc

Sziasztok!
A problémám az alábbi:
Egyszercsak kidobott a FB mobilon (android) , h a munkamenet lejárt. Nagy nehezen ezt megoldottam (adattörlés, újra telepítés), de azóta a beállítások menüm teljesen máshogy néz ki, illetve a legnagyobb bajom, h nem tudom sötét módba rakni, mert nincs ilyen opcióm. Mi a megoldás?
Köszönöm!

(#30732) kidnou válasza Livercool07 (#30731) üzenetére


kidnou
senior tag

Sokan panaszkodnak más fórumokon emiatt. Valószínűleg megint újítanak

(#30733) eboostr


eboostr
aktív tag

Helló
Láttam külföldi oldalakon hogy lehet úgy is üzit küldeni hogy a címzett nem kap értesítést róla.
Valakinek működik?
Elviekben /silent vagy @silent

(#30734) krizmo_ válasza eboostr (#30733) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

Ki lehet kapcsolni az értesítéseket, ha nem akarod nem jelzi, ha üzeneted jött.

(#30735) Viktor0610 válasza krizmo_ (#30734) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Erre gondol: [link]

De nálam sehogy sem sikerült így üzit küldeni.
Gondolom, szerver oldali beállítás.

Samsung Galaxy A54

(#30736) krizmo_ válasza Viktor0610 (#30735) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Közben már leesett. Még nem jutott el mindenkihez..
Az új funkciók Androidon és iOS-en is megjelennek, és kizárólag a mobilos appokban fognak működni, asztali gépen használva nem. A bevezetés folyamatosan történik, de beletelhet egy kis időbe, mire mindenkinél elérhetők lesznek.

(#30737) kidnou válasza Viktor0610 (#30735) üzenetére


kidnou
senior tag

Biztos hogy szerver oldali a dolog kipróbáltuk már, nálam működik másnál nem. De érdekesség, ha FB csoportba beirom egy posztba, "@mindenki" akkor az összes csoporttag értesítést kap, hogy meg lett jelölve a posztban, tehát nem csak cseten működik

(#30738) ledgeri válasza kidnou (#30737) üzenetére


ledgeri
nagyúr

... nicsak a FB discordosul... ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#30739) krizmo_ válasza Drughi (#30729) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

Korábban ez működött:
"Minden egyes szám beírásakor a kurzorral vissza kell lépni balra."

(#30740) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

PC-hez szeretném csatlakoztatni a telefonom és a facebookos beszélgetésekről szeretnék csinálni egy mentést. Az se baj, ha jpg formátumú lesz a végeredmény, de az sem, ha txt kiterjesztésű. A képeket majd max lementem a telefonra. Létezik erre valamilyen program?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#30741) krizmo_ válasza Satyricon (#30740) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

Innen le tudsz tölteni mindent: Saját információ letöltése

(#30742) flash-


flash-
veterán

Facebook fizetett hirdetéssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni!

egy eseményt szeretnénk hirdetni, a szervezetnek (ami egyházi) van adószáma, lehetőség van facebookon a hirdetésnél adószám megadására de csak akkor ha azt jelölöm be hogy üzleti célra vásárolok hirdetést. ez a rendezvény viszont nem üzleti jellegü,ingyenes lenne a résztvevőknek.
ilyenkor mit javasoltok? jár ez valami többletköltséggel? vagy igazából ez így jó akkor ha üzleti célt adok meg?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#30743) Jorus


Jorus
nagyúr

Böngészőben használom a Messengert, és ma reggel óta nem tudom görgetni a kontaktlistát. Próbáltam több böngészővel is természetesen. (Win10 appban ez műxik rendesen, de azzal már sok problémám volt, így a használatát hanyagolnám.) Tapasztalt vki hasonlót?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#30744) NeoPampalini válasza Jorus (#30743) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Detto, bár engem nem zavar. :D

(#30745) krizmo_ válasza Jorus (#30743) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Nálam se lehet görgetni. :(

(#30746) chungee


chungee
addikt

Estét!

Hogyan tudok hivatalos céges profilt létrehozni :F

(#30747) Fruityloops


Fruityloops
tag

Sziasztok! Operát használok mobilon facebookra. Valamiért ma óta nem enged likeolni semmilyen hozzászólást a facén operában, a gyári appban megy.
Szóval nem aktív szürkés világosabb a tetszik gomb a hozzászólásnál, nem engedi likeolni.
Másnál is van ilyen probléma?

(#30748) batagy válasza Jorus (#30743) üzenetére


batagy
őstag

Nálam se lehet a Messengerben a böngészőben lefelé scrollozni (Win10, Firefox). Ultra gáz.

(#30749) batagy válasza batagy (#30748) üzenetére


batagy
őstag

Mára kijavították a hibát.

(#30750) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Elégedett vagyok telefonon a messenger lite alkalmazással csak egy gondom van,szoktam beszélni xy emberkékkel csoportos videó hívásban és lite verzióban nem ad ki se hanghívás se videó hívás lehetőséget csak sima messengerben.Ezu direkt így van megcsinálva?Unom már,hogy néha fel kell raknom a sima messengert emiatt.Viszont egy személyes beszélgetésnél meg minden lehetőség meg van a lite verzióban videó is meg hang hívás is.

Csoportos hívás
messenger

Messenger lite

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.