Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#659) Misi1979


Misi1979
őstag

Még mindig nem értem, egyeseket miért zavar, hogy egy IWC cal74 szerkezet végre nem pucéran van egy zacskóban, hanem tokba kerül, legyen az bármilyen, akár 30e forintos is.. itt a szerkezetet fizeted meg, azért egy cal74 nem egy gyakori darab, kb 50e készült belőle anno. Vagy ötvössel legyen csináltatva hozzá, mondjuk +80e körüli áron egy?

Egyesek már odáig mennek, hogy zsebekben túrnak, számolgatnak: egy ilyen tokszett 30e forint, az összeállítás gondolom nincs ingyen, a szerkezet leszervizelése sincs, sőt, ha jól tudom, számla is jár a "certi" mellé. És akkor még a werket is meg kell vásárolni, ha hiányos, hozzá alkatrészt szerezni.

Miért rosszabb ez annál, mint aki a külföldről neppelt szajkókat, citizeneket teríti ott? Vagy pl Sz.T. posztjai alá miért nem kommentelitek oda, hogy "hé, innen rendelve ennyivel meg annyival olcsóbb?" - ha már egyesek igazságérzete enyhén túlfejlett..

Kíváncsian várom még, hogy a számlapra Ti mit írnátok. Maradjon a steril Parnisos? Vagy IWC hommage? Conversion? Vagy valami egyéb fantázianév?

A certifikáció persze full gagyi kategória, sőt, szerintem szégyen - de látom értelmét, ezzel vállal az eladó garanciát a beépítésre, a szerkezetre és annak eredetére. Viszont azt állítani, hogy a papír azt írja, hogy a számlap IWC-gyártmány, hazugság. Mit ír? "Egyedi gyártású IWC Portugieser stílusú számlap" Ez véleményem szerint nem azt jelenti, hogy az IWC csinálta. Vagy tévedek? Tényleg érdekel, hogy Ti mit írnátok egy ilyen számlapra.

(adott esetben, ha szeretnétek, ezt továbbítom is az "illetékes" felé)

Döntsétek már el légyszi, hogy mi zavar leginkább, a számlap nem autentikus felújítása, a számlapra nyomott logo/felirat, a kínai tok vagy esetleg az egész jelenség, úgy en bloc.

Bűncselekménnyel jönnek egyesek, nos, egy titkot elárulok: eme óraszerkezeteket, pucér zsebóraszerkezeteket hivatalosan ki kellene dobni a kukába. Jogilag nincs különbség, hogy a gyári, porcelán számlapos zsebórawerk kerül bele bármilyen tokba. Ugyanúgy hamis az is.

"És sajnos sokan akik nem jártasak a dologban, elhiszik, hogy ez egy IWC vagy Patek óra, és kiadnak érte akár félmilliót is."

Azért egy IWC/Patek zsebóraszerkezet önmagában simán megérhet 100e-10M forintig kb bármekkora összeget, persze kalibertől függően. Továbbá eme hirdetéseknél oda van írva, hogy ezek beépítések. Anno nekem is volt egy csörtém Hatvani úrral, amikor azt írta, hogy ezen órák mindennapos viselésre is alkalmasak - ebben nem egyezik a véleményünk, szerintem nem, az ütésbiztosítottságok okán.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.