Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41901) Onei


Onei
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék tőletek.
Egy nagyobb táblázat működését szeretném automatizálni. Csak sajnos még nem haladok ezen a téren a tudás bővítéssel elég gyorsan.

A következő lenne a táblázat felépítése. Van egy munkalap ahova bemásolnám az adatokat és ebből a táblázat szedné szét a többi munkalapra.
Ez öt oszlopból állna. Az utolsó oszlop tartalmaz egy négy számból és egy nagy betűből álló kódot. pl: 1050T A betű lehet T, H, I . Azonban előfordulhat, olyan hogy a kód előtt egy kevés szöveg is van.
Ezen kód alapján kellene a sorokat szétválogatni válogatni más munkalapokra. Tehát minden 1050-es egy lapra kerüljön mindegy hogy milyen betű áll mögötte. De a kódot tartalmazó cella is kerüljön átmásolásra.
A sorok száma mindig változik. Összesen és kódonként is.
Nem tudom, hogy mindent leírtam-e.
Gondolom makróval a legjobb megoldani.

Előre is köszönöm, ha valaki szán rám időt.

(#41902) huan


huan
őstag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni az alábbi dologban:
Van egy ilyesmi táblám.
B-oszlopban ismétlődő gyümölcsök, C-oszlopban szállítandó súlyok, D-ben szállítási dátumok.
Az E-oszlopban szeretném függvénnyel megoldani azt, hogy adott napon belül számolja össze az azonos gyümölcsök szállítási súlyát. Fontos, hogy csak az adott napon belülieket és az adott napon belüli fajták száma sem állandó.

<KÉP>
minta tábla
Köszönöm!

(#41903) Delila_1 válasza huan (#41902) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az E2 cella képlete
=SZUMHATÖBB($C$2:$C$14;$B$2:$B$14;B2;$D$2:$D$14;D2)
ezt másolhatod le.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#41904) huan válasza Delila_1 (#41903) üzenetére


huan
őstag

Nagyon szépen köszönöm! :C :R

(#41905) Delila_1 válasza huan (#41904) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#41906) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok. Nemrég beszerzett autóm tankolási-fogyasztási adatait Excel táblázatba szoktam vezetni a tankolási számla és a kilométeróra-állás alapján.
Ez a következőképpen néz ki:
[kép]
Azt hogy lehetne megoldani, hogy az átlagfogyasztást az utolsó oszlopba cellánként az egyre bővülő oszlopadatokból mindig frissen és aktuálisan számoltassam ki?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41907) Delila_1 válasza Weareus (#41906) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ügyelj a $ jelre! A képletet másolhatod lefelé, minden sorban az addigi értékek átlagát adja.

=ÁTLAG(G$2:G2)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#41908) Weareus válasza Delila_1 (#41907) üzenetére


Weareus
addikt

Köszi.
Valamit elronthattam...
Ha beírom a függvényt az F(x) mezőbe, majd entert nyomok, akkor a benzin liter árát adja ki a cellában.
[kép]
[kép]
Mi lehet a baj?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41909) Delila_1 válasza Weareus (#41908) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az első képlet az elsőt, a második az első két ár átlagát adja, a harmadik az első háromét, és így tovább.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#41910) Weareus válasza Delila_1 (#41909) üzenetére


Weareus
addikt

Értem, köszönöm. :R
Lehet, hogy félreérthető voltam, de átlagfogyasztást (literben, 100 km-re vetítve) szeretném megkapni.
Ez most jelenleg a következőképpen néz ki. (a táblázatok alapján):

Az első kilométeróra adat 162225 km, vagyis ennyi volt az autóban, mikor én megvettem.
Az utolsó kilométeróra adat 165067 km (18-as sorszám). Vagyis 165067-162225 = 2842 km.
Vagyis 2842 km-ert tettem meg vele, miközben 264,02 liter (liter oszlop szumma) benzint tankoltam. Így a pillanatnyi átlagf.:
264,02/2842 = x/100
Ebből x = 9.28 l/100 km.
Ezt a 9.28-as átlagfogyasztást (ami nyilván mindig változni fog) szeretném függvénnyel aktuálisan számoltatni.
Bocsi, ha félreérthető voltam.

Talán az Fn cellából ki kéne vonatni az Fn-1 cellát, akkor kijönne a tankolástól tankolásig megkapott kilométer, majd a Dn cella adatainak (tankolt literek száma) és az e hsz.-ben vastagon szedett képlet felhasználásával lehetne kiókumlálni valamit, de sajna már 10+ éve tanultam az Excelről...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41911) Delila_1 válasza Weareus (#41910) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=SZUM(D:D)/(INDIREKT("F" & DARAB2(F:F))-F2)*100

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#41912) Delila_1 válasza Weareus (#41910) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kis magyarázat az előbbihez:
A darab2 függvény megadja az oszlop utolsó sorának a számát, feltéve, hogy nincsenek közöttük üres cellák.
Ezt a számot az indirekt függvénnyel az F után írjuk, ami a feltett kép szerinti F19 lesz. Ebből vonjuk le az F2 értékét. A többit tudod.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#41913) Delila_1 válasza Weareus (#41910) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Na még egy. F3-ba:

=SZUM(D:D)/(F3-F$2)*100

Ezt másolhatod lefelé.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#41914) Mutt válasza Onei (#41901) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Excel verziótól függően meg lehet oldani makrómentesen is.

1. Office 365 Insider esetén a SZŰRŐ (FILTER) függvény tud segíteni.

A képlet. =SZŰRŐ(A:D;SZÁM(SZÖVEG.KERES($G$1;E:E)))

2. Excel 2010-től van PowerQuery. 2 táblám van az egyik a szűrendő adatokat tartalmazza, a másik a szűrő paramétert (ez nem kötelező). Lépések:
a. A táblák PowerQuerybe töltése.
b. Az adatok lekérdezéshez egy új oszlop felvétele, aminek a képlete ez: [I]=Text.Contains([Kód],Filter)[/I], ahol a Filter a szűrő paraméter neve.

c. Szűrés az új oszlopban az igaz értékekre.
d. Felesleges oszlopok eltávolítása.
e. Eredmény betöltése az új helyre.

Kék a két eredeti, zöld az eredmény.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#41915) Mutt válasza Weareus (#41910) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

I3-ba ezt írd: =HA(F3>0;SZUM(D$2:D3)/(F3-F$2)*100;"")
Ezt másold le jó sokáig.

I2 üres marad, vagy tegyél be egy szimpi értéket.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#41916) Fferi50 válasza m.zmrzlina (#41894) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Változók tekintetében nincs igazság, csak ajánlások. A VBA önmagában nem követeli meg a változók első használat előtti deklarációját sem: A változó egyszerűen létrejön, amennyiben egy értékadó utasítást adtál a változónév használatával. Pl. x=5 automatikusan létrehozza az x változót. Ez egyik oldalról nézve roppant praktikus, mert nem kell foglalkozni vele, hogy él-e a változód, hiszen az utasítással létrejön. De: Ezt a változót ebben az esetben nem ellenőrzi a VBA, sem típusra, sem tartalomra. Újabb értékadással más típusú változó lesz belőle. Ezen kívül komoly hibalehetőség is, mert egy betű elütése már egy másik változót hoz létre, nyilvánvaló szándékaid ellenére. Aztán a futtatás során keresheted a hibát napestig, mire rájössz, hogy a nap helyett véletlenül a naap (eddig nem létezett) változóhoz adtad a további számolás eredményeit.
Ezért igen erős ajánlás a VBA ellenőrzési és segítségnyújtási lehetőségeit minél jobban kihasználni. Ezt viszont csak a változók előzetes (explicit) deklarációjával érhetjük el, amikor megadhatjuk, hogy a változó milyen típusú legyen - és akkor csak olyan értéket fogad el -, privát vagy publikus legyen, esetleg megmaradjon az értéke mindaddig, amíg az Excelből ki nem léptünk(!). Ezek az opciók deklaráció nélkül (implicite) nem állnak rendelkezésre. A deklaráció egyúttal inicializálja is a változót a típusának megfelelő null/nothing/stb értékkel. Az ellenőrzés során kiderül, ha elütöttünk egy változó nevet, hiszen az nem lesz deklarálva előzetesen.
Az ellenőrzést egy modulban az Option Explicit utasítás modul eleji kiadásával érhetjük el, de ha a Tools - Options - Editor fülön a Require Variable Declaration opciót bepipáljuk, akkor a VBA minden modullapon automatikusan kiteszi a modul elejére az Option Explicit utasítást.
Tapasztalataim alapján egyértelműen hasznos az előzetes deklaráció, mindenkinek, kezdőknek pedig pláne csak ajánlani tudom. Megszokni könnyű és megkönnyíti a munkát. Hiszen deklarálni nemcsak eljárás elején, hanem menet közben is lehet, a változó első használata előtt.
Remélem ez segít a választásban.
Üdv.

(#41917) Weareus válasza Mutt (#41915) üzenetére


Weareus
addikt

Ez jó képlet. Szuper!!!
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41918) Onei válasza Mutt (#41914) üzenetére


Onei
csendes tag

Szia!

Köszi!

Sosem használtam powerquerryt de megpróbálom.

Köszi!

(#41919) m.zmrzlina válasza Fferi50 (#41916) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Köszönöm a kimerítő választ. Én magam is azon elvek mentén szoktam szervezni a kódjaimat amiket leírtál. A kérdés egy beszélgetés során vetődött fel és nem tudtam, hogy van-e valami kötelezőség ezzel kapcsolatban. Ugyanis C/C++-ban van ilyen (tudom az egy másik kávéház) sőt vannak egyetemi/főiskolai oktatók akik buktatnak inicializálatlan változók használata miatt.

[ Szerkesztve ]

(#41920) wwhy


wwhy
veterán

Egy újabb, számomra megoldhatatlan probléma kapcsán kérem a segítségeteket.
Havi elszámolás, egy oszlopban több, összeg, a végén autosum.

Hogy lehetne megoldani, hogy beírjam a végére a befizetett összeget, és az a felette lévő összesen függvényében mutassa a különbséget (akár egy következő cellában)?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#41921) wwhy válasza wwhy (#41920) üzenetére


wwhy
veterán

Tárgytalan, baromi egyszerű, még én is meg tudtam oldani végül :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#41922) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Pontdiagramoknál hogyan lehet megjeleníteni az x tengely feliratait? Csak sorszámok jelennek meg. Adatok kijelölésénél látszik a vizszintes tengely felirat, de nem szerkeszthető.

[ Szerkesztve ]

(#41923) Mutt válasza user112 (#41922) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Nem lehet. Másik diagram típust kell használnod.
https://www.excelrush.com/xy-scatter-chart-x-axis-labels-solution/

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#41924) user112 válasza Mutt (#41923) üzenetére


user112
senior tag

Köszönöm, sejtettem de nem voltam biztos benne

(#41925) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy a sorszámozás elállítódott. [kép] Betölteni is nagyon lassan tölt be.
Másik táblánál jó. [kép]
Mindegyiknél 7 oszlopba van írva.
Hogyan tudnám beállítani jól?
Töröltem a 2013-ast, és felraktam a 2016-os office-t.
Telepítésnél "Hiba: 1907 " írt. De többszöri tovább után feltelepült.
De érdekes, mert a másik táblánál meg jó.

[ Szerkesztve ]

(#41926) Delila_1 válasza gyulazsolti (#41925) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egy vagy több oszlopodnál az autoszűrőben kiválasztottál valami szűrési feltételt. A szűrt oszlop(ok)ban az első sor cellájának jobb oldalán lévő lefelé mutató háromszög helyett egy tölcsér látszik. Ezt legördítve állíthatod be, hogy az összes tétel legyen látható. Azonnal helyreáll a sorrend, és kék (szűrt) helyett feketék lesznek a sorszámok.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#41927) gyulazsolti válasza Delila_1 (#41926) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Így van. [kép]
Az lenne a lényeg, hogy dátum szerint rendezzem, és mind a 7 oszlop tartalma együtt működjön.
A dátum szokott változni, meg jönnek új elemek.
Bepipáltam az ürest is. Jó lett úgy néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#41928) gyulazsolti válasza Delila_1 (#41926) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Lemaradt.
Azt sem értem miért karikázik 1 perc, vagy többig mire betölt.
A sok tartalom miatt?

(#41929) Delila_1 válasza gyulazsolti (#41928) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igen, a sok tartalom miatt, vagy nem elég izmos a géped. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#41930) gyulazsolti válasza Delila_1 (#41929) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Fx8320, 4GHz, 16GB memória. Win 8.1
Ennek csak kellene bírnia.

(#41931) gyulazsolti válasza gyulazsolti (#41930) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Mert ez a gondom, ha rendezni akarom. [kép]
Nem lehet, hogy valami sérült, az uninstall miatt, amit fentebb írtam?
Betűkészlet, vagy valami.

(#41932) sgabor


sgabor
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy többezres adatsorra épülő vonaldiagram. A kérdés az, hogy Excel 2010-ben, vagy akár 2016-ban hogy oldható meg az, hogy a vonaldiagram egy adott pontját megfogva, majd le, vagy felhúzva, megváltozzon a diagram a módosításnak megfelelően, és ezzel együtt az adatsor forrásában is automatikusan korrigálódjon az érték. A régebbi Excel-ekben ez csont nélkül működött. Guglizva több helyen találtam erre a problémára megoldásként egy kiegészítőt, az Excel Add-In for Manipulating Points on Charts MPOC) –t, de a letöltési link nem elérhető. Van erre a feladatra valami megoldás?

(#41933) gyulazsolti válasza Delila_1 (#41929) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Letöröltem, és leszedtem egy 64 bitest.
Itt is ezt a hibát írja ki.
Ezt hogy lehet javítani? [kép]
Ha sok kihagyást kattintok akkor tovább megy és feltelepíti., de a lassan tölt be, és a sorbarendezés nem megy. Lefagy. ugyan azt írja ki mint fentebb. 41931hsz

[ Szerkesztve ]

(#41934) Lasersailing válasza gyulazsolti (#41933) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,

Szerintem azért lassú, mert néhány oszlopban képleted van és a képletet rendezés közben néhány milliószor újra kell számolja. Próbáld ki, hogy milyen gyorsan rendez, ha kikapcsolod a képletek frissítését:
Formulas / Calculation / Calculation options / Manual
Rendezés után ne felejtsd el visszakapcsolni automatára!

(#41935) gyulazsolti válasza Lasersailing (#41934) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Szia!

A megoldás végül az lett, hogy megint letöröltem az office-t.
A hiba: 1907-re az volt a megoldás, hogy be kellett, menni a betűkészletbe, és mindet engedélyezni. Volt pár ami nem volt engedélyezve.
Utána feltettem a 2013-as 64-bites verziót.
Hiba nélkül fel ment.
Csináltam egy másik táblát, átmásoltam bele mindent.
Most hiba nélkül megy. Katt, 2 másodperc és előttem van a tábla.
Remélem marad is így.

Amit írtál, kipróbáltam, /visszabányáztam a kukából/ de nem segített.
Az a tábla lassan tölt be továbbra is.
Köszönöm szépen.

(#41936) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Belefutottam egy olyan "gondba", hogy szum-mal szeretném összeadni egy táblázat minden 5. sorának adott celláját. Mivel a =SZUM (A1; A6;...A20) -ig megy maximum, nálam, 40 értéket kéne összeadni, de ekkor a "A függvényhez több argumentum van megadva, mint amennyi a jelenlegi fájlformátumban engedélyezett." hibaüzenetet kapom, teljesen jogosan. Hogyan tudom összeadni a 40 cella értékekit?

Köszi, üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#41937) sarampo válasza Petium001 (#41195) üzenetére


sarampo
csendes tag

Szia!

Ha nem akarsz VBA-t használni, PowerQuery-vel is fel lehet az emailek szövegét dolgozni.
Valszeg nem lesz egyszerű :D , de ha van hozzá kedved:
[link]

(#41938) sarampo válasza looser (#41936) üzenetére


sarampo
csendes tag

Szia!

=SUMPRODUCT(--($A$1:$A$100)*(MOD(ROW($A$1:$A$100);5)=0))

(#41939) Mutt válasza looser (#41936) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Már jött helyes válasz a kérdésre, szöveggel hadd egészítsem ki.

A SOR és MARADÉK függvényekkel ki tudod választani minden 5-ik sort és azokat egy tömb-függvényben tudod összegezni. Excel verziótól függetlenül a SZORZATÖSSZEG (SUMPRODUCT) tud segíteni.

Office 365 Insiderben lehet a SZŰRŐ-t is használni. Illetve SZUM és HA is tud működni régebbi Excelekben.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#41940) wwhy


wwhy
veterán

Sziasztok,
sorszámozás, erre tényleg nem találtam megoldást:
- hogyan lehet megoldani, hogy egy oszlopban a sorszámot az Excel automatikusan frissítse, miután pl. kitörlök egy sort? Azaz lefelé húzással szépen besorszámozom, de vannak. üres sorok, amelyek elején, ha kitörlöm a sorszámot, akkor az adatot tartalmazó sor sorszáma nem frissül, kézzel kell lecserélni a sorszámot.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#41941) lappy válasza wwhy (#41940) üzenetére


lappy
őstag

Most azt is szeretnéd ha van egy számozásod és kitörlöd belőle az egyik számot akkor automatikusan számozza újra?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#41942) wwhy válasza lappy (#41941) üzenetére


wwhy
veterán

Ez az egyik, amit szeretnék, de ezt megoldottam úgy, hogy újra beírom az 1...2-őt, lehúzom, kész.

Ami fontosabb: hogy kitörlöm pl. az 5. sort, akkor a 6. sorszáma automatikusan legyen 6. Vagy ctrl-el kijelölök X sort, összevissza, törlöm és ami marad, az automatikusan számozódjon újra.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#41943) Temerti válasza wwhy (#41942) üzenetére


Temerti
tag

Ha az "A1" cellától lefelé nézzük, akkor ezt a képletet lehúzva újraszámolódnak a sorszámok sorok törlése után is:
=SOR(A1)

[ Szerkesztve ]

(#41944) marchello1


marchello1
csendes tag

Sziasztok!

Google táblázathoz keresek megoldást. Excel-ben teljesen egyszerűen menne a dolog (feltételes formázással), de itt Google Táblázatban nem találom a megoldást.

Következő lenne a megoldandó feladat:
A1 : A4 cellák tartalmaznak összegeket
B1 : B4 cellák az összeghez tartozó pénznemet, melyet legördülő listából lehet kiválasztani az adatbázist tartalmazó pénznemekből.(pl.: EUR , HUF, CHF stb.)
C1 : C4 adatbázis a pénznemekkel

A cél az lenne, ha változtatom a B1 cellában található pénznemet (pl.: HUF) akkor az A1 cella automatikusan Ft-ra formázza az összeget.

Mellékelek egy képet róla:
[kép]

Próbálkoztam script-el de nem túl sok sikerrel jártam. :(

:R Előre is köszi

(#41945) wwhy válasza Temerti (#41943) üzenetére


wwhy
veterán

Nekem nem. Próbálkoztam vele, szépen beírja a sorszámokat, de ha törlök belőle, akkor a következő érték(ek) nem változnak

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#41946) Capella válasza wwhy (#41945) üzenetére


Capella
senior tag

Magát a sort nem törölted, csak a cellából a képletet, ott van üresen a 3, 6 és 9 sor. Azokat el kellett volna eltávoltani. Akkor tökéletes. :K
Nem igazán értem, hogy mit szeretnél. A képen a 4. sornak szándékod szerint át kellett volna változnia 3-ra? Mert így nem sok értelmét látom, de az én vagyok. ;)
A 4. sor az a 4. sor, de rakhatsz olyan feltételt a képletbe, hogy ha az előző sor cellája üres, akkor sor()-1 legyen, és akkor 3 lesz az értéke. De mi van, ha 2 vagy 3 egymás alatti cella lesz üres?

(#41947) wwhy válasza Capella (#41946) üzenetére


wwhy
veterán

Valóban, köszönöm :R
Nagyon ráhibáztál: pont azt szeretném és valóban, sokszor van az, hogy egymás alatt több cella lesz üres. Gyakorlatilag hosszú névsorok, sok oszloppal/adattal, amelyekből szükség szerint törölni kell bizonyos sorokat, ezek helye azaz az üres sor viszont meg kell maradjon de a sorszámozásnak ezeket az üres sorokat - törlés után - "át kell ugornia".

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#41948) Mutt válasza wwhy (#41947) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

DARAB2-vel így tudod elérni a kívánt sorszámozást:

A2-nek a képlete: =HA(B2<>"";DARAB2(B$2:B2);"").

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#41949) looser


looser
addikt

Kedves sarampo és Mutt, nagyon köszönöm a segítségeteket! :R

Őszintén szólva nem sikerült. Azt hiszem, tudom értelmezni, elolvastam a függvények paraméterezését és így laikus szemmel is jónak tűnik, de valami mégsem kerek...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#41950) Mutt válasza looser (#41949) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

A gond a MAREDÉK részben van, ott ahol =0 van ott =4 legyen (mivel te a 19-es sortól kezdve indulsz, mi a példánkban máshonnan összegeztünk).

A SZUM/HA kombóban a =1 helyett szintén =4 legyen, de ott még a hiba hogy ez olyan függvény amit Ctrl+Shift+Enter-el kell leokézni (tömb-függvény).

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.