Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42251) logitechh


logitechh
csendes tag

Sziasztok!
Táblázatként van formázva egy táblázatom. Szeretnék egy makrót ami az adatokat tartalmazó sorokat törli. Rögzítővel csináltam egy makrót de ahogy látom minden egyes sort törölt. Ez a táblázat van hogy 10000 van hogy 500 sor.

Ez lett az eredmény a rögzítéssel:

Sub Makró2()
'
' Makró2 Makró
'
'
Range("anyagbiz").Select
Selection.ListObject.ListRows(1).Delete
Selection.ListObject.ListRows(1).Delete
Selection.ListObject.ListRows(1).Delete
Selection.ListObject.ListRows(1).Delete
Selection.ListObject.ListRows(1).Delete
Selection.ListObject.ListRows(1).Delete
Selection.ListObject.ListRows(1).Delete

(#42252) Mutt válasza bara17 (#42246) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Excel 2016-tól felfelé van MINHA függvény, amelyet használj így:

=MINHA(B:B;B:B;">"&F2;C:C;1)

ahol B oszlop a dátumos oszlop, C a 0/1-et taratalmazó oszlop és F2 a cella ahol van a keresési érték.

Régebbi Excelben pedig egy tömbfüggvény tud segíteni, ezt Ctrl+Shift+Enter-rel kell lezárni.

=MIN(HA((B1:B22>F2)*(C1:C22=1)>0;B1:B22;2^99))

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#42253) Mutt válasza PeLa87 (#42228) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

... a főlapom, meg lehetne valahogy jeleníteni, hogy azon a napon van-e valakinek születésnapja?

Makró és segédoszlop nélkül az Excel 2010-től használható Power Query tud megoldás lenni.

Magyar olimpikonok listájából csináltam egy ilyen fájlt:

Van benne egy Fő lap és 12 hónap adatát tartalmazó lap, amelyen vannak az adatok (azonos fejléccel és azonos sorrenddel). Ezek után jöhet a Power Query.

1. Adatok fülön -> Adatok beolvasása -> Fájlból

2. Kiválasztod a fájlt ami tartalmazza az adatokat.
3. Jobb klikk a fájlnéven (esetemben Olimpikonok.xlsx) és Szerkesztés

4. Első lépésként szűréssel zárjuk ki az első lapot, ahova az eredményt akarjuk megjeleníteni. Esetemben a Fő nevű munkalapot dobjuk.

5. Csak a Data oszlopra lesz szükségünk, ezt jelöld ki és a fejlécen jobb klikk után a többi oszlop tőrlése kell.

6. A megmaradt oszlop jobb felső sarkába kattints és válaszd a kibontást.

7. Hozzunk létre egy normális fejlécet, erre a legegyszerűbb megoldás az Átalakítás -> Első sor használata fejlcéként.

8. Mivel minden lapon volt fejlécünk ezért az adatok között nem csak a neveket/dátumokat, hanem a többi lapon ismétlődő fejléceket is látjuk ezt szűréssel vegyük ki.

9. Érdemes a megmaradt oszlopok formátumát beállítani. A születési dátum legyen tényleg dátum, a kor pedig szám. Jelöld ki az oszlopot és az Átalakítás fülön válaszd ki a megfelelő Adattípust. pl. születési dátumhoz a dátum legyen.

10. Kell egy új oszlop, amelybe megnézzük hogy melyik dátum napja azonos az aktuális nappal.
Oszlop hozzáadása -> Egyéni oszlopot használd. A képlet pedig ez legyen:
=Date.Day([Születési Idő])=Date.Day(DateTime.LocalNow())


11. Ebben az oszlopban a TRUE értékekre szürjél rá.
12. Utánna törölhet jobb klikkel ez az oszlop.
13. Kezdőlap -> Bezárás és betöltés -> .. adott helyre opció kell.

14. Válaszd a Kimutatás opciót és a fő lapot. Tervezd meg a Kimutatásodat ahogy neked tetszik.
15. A kimutatás beállításainál válaszd az automatikus frissítést megnyitáskort.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#42254) ny.janos válasza Petium001 (#42248) üzenetére


ny.janos
tag

Ha a Fferi50 által javasolt megoldást választod, akkor ne felejtsd el a képlet második felében szereplő HA függvényben is módosítani a B5-ös cella hivatkozására vonatkozó részt.

=FKERES(ÉRTÉK(HELYETTE(B5;"kg";""));$I$1:$J$5;2;1)+HA(ÉRTÉK(HELYETTE(B5;"kg";""))<=8;C5*0,3;0)

(#42255) Fferi50 válasza logitechh (#42251) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Azért ilyen a rögzített makró, mert nem a táblázat adatsorait jelölted ki és nem arra nyomtad a Deletet.
Activesheet.Listobjects(1).DataBodyRange.Delete
Ennyi az egész.
Activesheet helyett írhatod a Sheets(neve). ..stb. is.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#42256) Fferi50 válasza ny.janos (#42254) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Nagyon igaz. Bár talán a kérdező is ráérzett erre. :)
Üdv.

(#42257) bara17 válasza ny.janos (#42247) üzenetére


bara17
tag

Köszi, időközben megoldottam egy csodás tömbképletes megoldással :)

Annyi, hogy a HOL.VAN keresési értéket 1-re állítottam, a keresési tömböt pedig úgy adtam meg, hogy szorozza össze a c oszlop = 1 tömböt és a B oszlop nagyobb egyenlő, mint a kritérium érték tömböt (esetünkben ez: 2019.11.01). :)

=INDEX(B1:B20;HOL.VAN(1; (((B1: B20)>=H3)*1)*((C1: C20)=1)*1);0))

(#42258) 3DFan válasza Fferi50 (#42001) üzenetére


3DFan
aktív tag

Szia!
A feltételes formázás akkor működik, ha a képlet igaz, de ennek a képletnek a kimenete hamis ( =ÉS(SOR(A1)=$N$2;OSZLOP(A1)=$O$2) ), mégis helyesen formáz. Miért?
Írtam elé egy "NEM"-et, hogy a kimenet igaz legyen, erre az egész területet formázta az eredmény kivételével. :F

A @ használatos helyettesítő karakterként?

(#42259) kymco


kymco
veterán

Sziasztok!
Létre kell hoznom egy olyan excel táblázatot, ahol a dátumbevitelt kultúrált módon kellene használni. Megtaláltam a leírást a "Microsoft Date and Time Picker" telepítésére. Meg is oldottam, Van boldogság.... De ezt a feature-t csak azon a gépen tudom használni, ahol ez "mscomct2.ocx" megtalálható és regisztrálva is van. Sajnos olyan gépeken is használnom kellene, ahol ilyen műveletek elvégzéséhez nincs jogosultságom (terminál szerveres környezet). Van olyan megoldás, ahol az excel fájlban tudom biztosítani a kultúrált dátumbevitelt és nem a futtató környezetben?

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#42260) Delila_1 válasza kymco (#42259) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Krizsák László műve ez a fájl, amit feltöltök.
[link]
Jó régen közölte egy másik fórumon, ezért gondolom, nem baj, ha itt is közkinccsé teszem.
Még 2003-as, vagy azelőtti verzióban készült, ami látszik az xls kiterjesztésből.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#42261) kymco válasza Delila_1 (#42260) üzenetére


kymco
veterán

Köszönöm, kipróbálom :R

www.refujvaros.hu

(#42262) Fferi50 válasza 3DFan (#42258) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Az ÉS függvény akkor ad igaz értéket, ha minden benne szereplő feltétel igaz.
Tehát csak akkor lesz igaz az értéke - ezáltal akkor érvényesül a formázás - ha az adott cella sora megegyezik az első paraméter értékével és az oszlopa pedig a második paraméter értékével.
Mivel csak ezt a metszéspontot kell színezni.
Bárhol máshol nézed, a feltétel eredménye hamis lesz, így nem fog - és nem is kell neki - színezni.

A @ nem helyettesítő karakter, az csak a ? és a *. Tudomásom szerint csak az egyéni számformátumban levő szöveg helyét jelöli.

Üdv.

(#42263) 3DFan válasza Fferi50 (#42262) üzenetére


3DFan
aktív tag

Köszönöm.

(#42264) ny.janos válasza bara17 (#42257) üzenetére


ny.janos
tag

Szia!

Tömbképletes megoldások nekem ritkán ugranak be (nem is olyan rég volt, mikor végre sikerült felfognom a lényegüket). A te esetedben attól függően, hogy mire van valójában szükséged és hogyan épül fel az adathalmazod, amiben keresel nem vagyok biztos benne, hogy tökéletesen működni fog egy ilyen megoldás.

A kérdésedet én úgy értelmeztem, hogy mindenképpen a B oszlopban szereplő keresett dátum utáni következő dátumot keressük, feltéve, hogy C oszlopban ott 1-es szerepel. Mind a te, mind Mutt tömbképletes megoldására igaz az, hogy amennyiben a B oszlopban >= relációra keresel, úgy magát a keresett értéket (nem pedig az azt követő elemet) fogod visszakapni a táblázatodban azokban az esetekben, ha a keresett dátum mellett a C oszlopban 1-es szerepel. Ha a relációt >-ra cseréled, az pedig azzal jár, hogy amennyiben az adathalmazodban egy dátum többször is előfordul közvetlen egymás alatt, úgy szintén nem azt kapod amit szerettél volna, hanem mindenképpen minimum 1 nappal későbbi dátumot.

Az alábbi képeken látod az általam vélt működésbeli hiányosságot. Kék háttérrel jelöltem a keresett értéket, zölddel pedig amely értéket eredményként kapni kellene.

(#42265) ny.janos válasza ny.janos (#42264) üzenetére


ny.janos
tag

Hozzáteszem az általam javasolt segédoszlopos megoldás is adhat olyan eredményt, ami nem biztos, hogy megfelel az elvárásnak. Ha ugyanis egyazon dátum pl. kétszer szerepel egymás alatt, előbb 0, majd 1-es C oszlopbeli értékkel, úgy magát a keresett dátumot kapod eredményül, a másodikként szereplő C oszlopbeli 1-es miatt. Azonban lehet, hogy ilyen esetben te azt szeretnéd, hogy a következő dátumot adja vissza, ahol 1-es szerepel.

(#42266) pentium4


pentium4
senior tag

Sziasztok,

Újabb segítséget kérnék:
[google doksi]
adott egy 2 oszlop ahogy látjátok, cikkszám és hozzá tartozó mennyiség, egy cikkszám többször is előfordul különböző mennyiségekkel, és ezt szeretném egy másik lapon összesíteni!
A Google doksiba nyugodtan beleszerkeszthettek a megoldás valamelyik fülén.
Köszönöm

P4

(#42267) Delila_1 válasza pentium4 (#42266) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A G2 cella képlete =SUMIF($A$2:$A$13;F2;$B$2:$B$13)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#42268) pentium4 válasza Delila_1 (#42267) üzenetére


pentium4
senior tag

Tökjó köszönöm, viszont a cikkszámokat is összesíteni kellene, mert azok is változnak és nem fixek.

P4

(#42269) Delila_1 válasza pentium4 (#42268) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az eredeti cikkszámos oszlopot másold az új helyre, ott pedig az Adatok, Ismétlődések eltávolítása funkcióval villámgyorsan előállítod az egyedi értékeket.
Vagy: kimutatást készítesz.
Szerk.: megcsináltam az oldalon.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#42270) pentium4 válasza Delila_1 (#42269) üzenetére


pentium4
senior tag

Süti ez a kimutatás tervező :)
Nagyon köszönöm a megoldást!

P4

(#42271) Delila_1 válasza pentium4 (#42270) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen, örülök, hogy összejött.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#42272) Mutt válasza pentium4 (#42268) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Google Sheetsben van UNIQUE függvény az ismétlődések kiszűrésére. Illetve be lehet még vetni az új FILTER és SORT függvényeket is. Az összegzésre marad a SUMIF.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#42273) bara17 válasza ny.janos (#42265) üzenetére


bara17
tag

Azt lehet kihagytam a feladatból, hogy nem lehet két azonos dátum egy oszlopban hiszen ezek a naptári napok. Amúgy én se rajongok a tömbképletekért hiszen azért, jóval erőforrásigényesebbek főleg nagy méretű táblázat esetén, így talán a Te megoldásod a nyerő :)

(#42274) ny.janos válasza bara17 (#42273) üzenetére


ny.janos
tag

Ha nincs dátumismétlődés, akkor a tömbképlet is maradhat, csak a relációt kell cserélned >=-ről >-ra.

[ Szerkesztve ]

(#42275) kymco


kymco
veterán

Sziasztok!
Én a global valtozókkal szenvedek mostanság.
A ThisWorkbook-ban definiálok egy globális változót:
Public Ts01 As Boolean
De a Module1-ben található függvényem nem látja.
Hogyan tudom a változót úgy deklarálni, hogy az xlsm minden eljárása, függvénye láthassa?

www.refujvaros.hu

(#42276) Fferi50 válasza kymco (#42275) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
A globális (publikus) változókra úgy kell hivatkozni, hogy a teljes nevüket használod: Modulnév.változónév.
Esetedben Thisworkbook.Ts01

Üdv.

(#42277) kymco válasza Fferi50 (#42276) üzenetére


kymco
veterán

Hálás köszönet!

www.refujvaros.hu

(#42278) PeLa87


PeLa87
aktív tag

Sziasztok!
Táblázatba függvénnyel/hivatkozással lehet képeket beszúrni? Nem kérem, hogy csinálja meg valaki. Azt megköszönném, ha esetleg linkeket adnátok, ahol leírják vagy bemutatják. Rákerestem, de biztos nem a megfelelő szavakkal. :)

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#42279) Fferi50 válasza PeLa87 (#42278) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
A HIPERHIVATKOZÁS függvény első paramétere a hivatkozott fájl neve (ami lehet kép is). Második paramétere az a név, ami a cellában megjelenik.
Így be lehet hivatkozni a képet.
Ténylegesen beszúrni csak makróval lehet.
Üdv.

(#42280) PeLa87 válasza Fferi50 (#42279) üzenetére


PeLa87
aktív tag

Szia!
Ohh értem, tehát függvény használatával sehogy sem lehet megoldani, csak makróval.
Köszönöm! :)

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#42281) Delila_1 válasza PeLa87 (#42278) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

[link]
A linken találod a példát a képek beszúrására makróval. Nézd meg a következő hozzászólást is!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#42282) PeLa87 válasza Delila_1 (#42281) üzenetére


PeLa87
aktív tag

Köszönöm!

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#42283) Delila_1 válasza PeLa87 (#42282) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Eszerint sikerült összehoznod.
Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#42284) PeLa87 válasza Delila_1 (#42283) üzenetére


PeLa87
aktív tag

Mondjuk, hogy gyakorlom nagyban, mert nem akarok minden 10. poszt itt lenni... :D :D :D

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#42285) PeLa87


PeLa87
aktív tag

Na a próbálkozásoknál valamit elállítottam... :D Felül a címsorban nem új munkafüzet van, hanem PERSONAL - EXCEL. Amikor elmentem és megnyitom megint a excel-t, akkor ugyan az a munkafüzet jön be. Nem új.. Mindig xlsb-be akarja elmenteni PERSONAL néven :( HELP

Megoldódott! Bocsika :)

[ Szerkesztve ]

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#42286) lordring


lordring
aktív tag

Sziasztok! A következőt próbálom megoldani. Van egy munkafüzetem, amiben van vagy 100 munkalap. Minden munkalapon vannak számok egy oszlopban a követkző minta szerint:
Dátum, Megnevezés, Összeg, amik rendre A,B,C oszlop. A végén az összeg szummázva van. Ezeket a szummákat akarom grafikonba betenni, de értelemszerűen a C oszlop mindig másik sorára esik a kérdéses mező. Csak annyi a közös, hogy mellette a B oszlopban az "Összesen:" szöveg van. Hú, így elmondva nagyon bonyolultnak hangzik. :D És persze nem akarom kézzel kijelölni az összes szükséges cellát.

(#42287) Fferi50 válasza lordring (#42286) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Az FKERES függvény segít(het) neked.
Én csinálnék egy "fő" munkalapot, ahova az összes adatot összegyűjteném:
=FKERES("Összesen:";Munkalapnév!B:C;2;0)
Persze jó lenne, ha a munkalapok neve is valamilyen rendszert követne, mert akkor könnyebb lenne a képletet másolni.
Vagy a munkalapneveket beírni egy oszlopba és utána az
=FKERES("Összesen:"; Indirekt(D1 & "!B:C");2;0)
képlet már húzható lefelé
Üdv.

(#42288) dave0825


dave0825
őstag

Üdv.

Lehet, hogy nektek egyszerű, de én nem bírtam vele...

Adott egy kb. 3000 soros, és kb. 10 oszlopos táblázat. A 7. oszlopban (mondjuk G) adott a jelenlegi darabszám, a 9.-ben (legyen I) a minimum. Azt szeretném, hogy mind a 3000 sorban pirossal színezze ki azt a sort, ahol a G<I. Hogy lehet úgy feltételes formázással, hogy ne keljen 3000 külön feltételt hozzáadni?
Van egy működő táblázat alapnak, de egyáltalán nem látom át, valahogy tartományokra van osztva az egész táblázat, és nem értem, miért, főleg, hogy kb. 200 különböző feltétel be van írva. :F

Köszi.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#42289) Delila_1 válasza dave0825 (#42288) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kijelölöd a tartományt – mind a 10 oszlopot –, a feltételes formázás képlete

=$G2<$I2

Már csak a formátumot kell megadnod.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#42290) dave0825 válasza Delila_1 (#42289) üzenetére


dave0825
őstag

Köszi. Viszont megnéztem, nem jól működött, mindig a fölötte lévő sort jelölte pirossal (így formáztam), nem azt, amelyikben a G kisebb, mint az I. Az volt, hogy nem $G2<$I2-vel kellett nézetni, hanem $G1<$I1-gyel. Úgyhogy most jó. Köszönöm. :R

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#42291) Mutt válasza lordring (#42286) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Excel 2010-től van Power Query, Ebben a hozzászólásban az első 8 lépés azonos. Utána pedig csak annyi a változás, hogy Összegre szűrsz a B-oszlopban. A végerdményt PivotChartba töltve tudod a grafikont készíteni.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#42292) Delila_1 válasza dave0825 (#42290) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Címsort feltételeztem, azért írtam kettes sort. :K

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#42293) Pakliman


Pakliman
tag

Sziasztok!

IsDate() mizéria...
Rég óta nyüstölöm az Excelt, találkoztam már pár furcsasággal, de ez szerintem eddig a legrosszabb :W
Találkozott már valaki hasonlóval?


Mindkettő Windows 10, Office 2016.
A windows régiós és egyéb beállítások valamint az Office verziók megegyeznek (build szám is egyforma), mégis más eredményt kapok a két (valójában több) gépen. :W
Mindkét képen az Office beépített IsDate függvénye fut!
Kénytelen voltam saját függvényt létrehozni, hogy minden gépen úgy működjön a kód, ahogy kell. :O

Valakinek esetleg ötlete, hogy mi lehet az ok?

(#42294) Fferi50 válasza Pakliman (#42293) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Pedig nagy eséllyel Windows területi beállítási különbségek miatt van.
A VBA-ban alapvetően angol (nemzetközi) beállítások szerint kell a függvények paramétereit megadni. Magyar formátumot csak akkor fogad el. ha a Windowsban is be van állítva.
Pl. előfordulhat, hogy szóköz is van a pontok mellett, vagy nincs pont a végén.
Javaslom, nézd meg a munkalapfüggvény működik-e megfelelően mindkét helyen.
Üdv.

(#42295) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok,

A C3-C994 tartományban van 1-1db linkem cellánként, amik egy másik Excel file-ra mutatnak. 6 különféle link van, ezek vegyesen váltakozva és vannak olyan cellák a tartományban, amikben nincs link.
Szeretném lecserélni a linkekben szereplő file nevek kiterjesztését *.xlsx-ről *.xlsm-re a lehető legegyszerűbb módon. Van valami jó ötletetek rá?

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#42296) Pakliman válasza Fferi50 (#42294) üzenetére


Pakliman
tag

Céges gépek, egyformák, tulajdonképpen klónok.
A területi beállításokat a pont-pont-vesszőcskéig összehasonlítottam, egyeznek.
Az én gépemen a mai napig működik (évekkel ezelőtt megírt programok, sokan használják), soha nem volt vele gond. Most 3-4 emberke jelezte, hogy már nem úgy műxik, ahogy kellene.
Milyen munkalapfüggvényre gondolsz?

(#42297) Fferi50 válasza Pakliman (#42296) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Pl. megnézhetnéd, hogy a MA() (TODAY() ) függvény értéke milyen formában jelenik meg a cellában.
Üdv.

(#42298) Pakliman válasza Fferi50 (#42297) üzenetére


Pakliman
tag


:F

(#42299) Mutt válasza Pakliman (#42298) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Nézd meg újra a Windows Területi beállításait, lehet hogy lesz ott szóköz az évek - hónapok - napok között az egyiknél, míg a másiknál nem.

Nekem van szóköz, de a MA() függvény eredményében ez nem látszik. Az IsDate/CVDate pedig csak szóközzel megadott dátumokat fogad el.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#42300) Pakliman válasza Mutt (#42299) üzenetére


Pakliman
tag

És tényleg ott a szóköz... :W
Megkérdeztem egy illetékest, azt mondja, ő nem nyúlt hozzá. :F
A lényeg, hogy az IsDate ezek után (plusz programozás nélkül) használhatatlan :((

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.