Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Kolondrum válasza _q (#950) üzenetére


Kolondrum
félisten

Szerintem ez nem az a márka amit játékra használunk, vagy játékra vesznek. Nekem sem szempont a VGA. Arra amire kell elég az integrált.

[ Szerkesztve ]

(#952) Francia91 válasza Kolondrum (#951) üzenetére


Francia91
veterán

Én a Quadro 2000M-en azért játszok is, de amire kell, nekem bőven elég, szépen viszi :)
De alapvetően CAD-re és hasonlókra használom

Kis ízelítő, hogy azért mit tud a Quadro 2000M:

Screenshot 1
Screenshot 2
Screenshot 3
Screenshot 4
Screenshot 5
Screenshot 6
Screenshot 7
Screenshot 8
Screenshot 9

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#953) AKG válasza _q (#950) üzenetére


AKG
tag

Azért ez így ebben a formában nem igaz.
Elitebook workstation fronton igencsak volt újdonság.
Nézd végig a quadro,illetve firepro vga-k fejlődését.

(#954) _q válasza AKG (#953) üzenetére


_q
addikt

Azt látom, hogy pl egy Zbook-ba is GeFore 650M-et raknak, amit nem is értek miért, mikor egy jóval régebbi elitebookba is raktak már quadro 1000-ret, vagy 3000-ret, azaz nincs előrelépés, azt gondolnám, hogy ezeket a kategóriákat már elfelejtik és jönnek a nagyobb teljesítményűek. Viszont nem, processzor fejlődik, de videókártyákat meg kb ugyan olyan teljesítményűeket raknak bele mint az 5 évvel ezelőttiekbe. Persze elvétve van 1-2 erősebb verzió, de többségében nem az a jellemző, főleg ha a használt laptopokat nézzük.

SymbianOS
Nem is játékra gondoltam, hanem CAD-re mondjuk ahol számít a videókártya is és nem elég az integrált, tehát workstation-re. A CAD programok hardver igénye nő, videókártya viszont egy Nvidia 1000M-el egyenértékű 650M, amit beletesznek egy Zbookba. Zbook viszont nagyságrendekkel többe kerül, miközben teljesítménybe nem igazán van előrébb egy régebbi elitebookhoz képest. Processzor terén van előrelépés, de az se annyival, amennyivel többe kerülnek a Zbook-ok. Összefoglalva, ha esetleg valakinek már van egy W szériás elitebookja, vagy szeretne venni egyet, akkor hiába újabb a Zbook, az árát és teljesítménybeli előrelépést összevetve nem éri meg Zbook-ot vennie.

[ Szerkesztve ]

(#955) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Notebook: Hp 2570P Bios: F.64

I7-3520M (hálózatról) vs. I7-3720QM (akkuról)

Utóbbi valós 4mag, de 45W-os a max ajánlott 35W helyett. Hát mondom nézzük meg. Megérte!
Fura módon teher alatt hűvüsebb, idle kevesebbet eszik és az általános használat közben is 1W mínuszban van (~13W akkumerülés mértéke a 14W helyett átlag) az 520m-hez képest. Több akkuidőm van a jobb gazdálkodás miatt. Magonként kisebb órajel 720QM esetén, de nem igazán zavar. Apró dolgokban jobb reakcióidőt is észrevettem. Nincs throttling egyik CPU esetében sem. NAgyon szépen muzsikál. Valaki 3520M-et? :DD

[ Szerkesztve ]

(#956) Kolondrum válasza Polllen (#880) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én win10-el indulok neki a témának.

(#957) Kolondrum


Kolondrum
félisten

8560P mennyire van barátságba a Win10-el? Ati kártyás. Fater gépére fel kéne tenni már.

(#958) Francia91 válasza Kolondrum (#957) üzenetére


Francia91
veterán

Abból kiindulva, hogy a 8560W barátkozik vele, szerintem a P-vel sem lehet probléma. Szerintem...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#959) peti85 válasza Kolondrum (#957) üzenetére


peti85
senior tag

Intel VGA-son pöpecül megy, nem hiszem hogy ATI-val gond lenne.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#960) AKG válasza Kolondrum (#957) üzenetére


AKG
tag

8740w,ati firepro m7280.
Hibátlan,ráadásul most frissült az évfordulós verzióra.
Igaz,küzdöttem vele,mire elfogadta a cad-es kártyát.

(#961) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Köszi mindenki akkor egyik nap ráeresztem.

Kérdés: 2560P - Display Port >> D-sub. Valaki próbálta már? Mert egy ilyen régebbi monitorra lenne kötve majd. Kérdés lenne e kép.

(#962) tibi970307 válasza Kolondrum (#961) üzenetére


tibi970307
tag

Én DisplayPort HDMI átalakítót használok. Érdemes egy jobb fajtát venni. A hangot és képet is átviszi így, D-Sub szerintem működne ugyanígy. Dokkolón pedig van is D-Sub.

A 2570p-t egyébként nem ismerem annyira, de nincs rajta alapból D-Sub? Vagy nem DVI-ra gondoltál véletlenül?

(#963) _q


_q
addikt

Sziasztok!

HP üzleti gépeire van világgarancia?

(#964) Kolondrum válasza tibi970307 (#962) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jól írtam, régi VGA csatira kellene alakítani, de közben tárgytalan lett, a 2530P-n van DSUB és bnőm kap egy 70p-t. Így a családban csak elitebookok lesznek. 8560p, 2570p-k, 2530p. :))

(#965) spyduck válasza _q (#963) üzenetére


spyduck
nagyúr

Persze :K

(#966) _q válasza spyduck (#965) üzenetére


_q
addikt

Nem voltam biztos benne, mert a konzumer gépekre egyik gyártó se ad világ garanciát. De ezek szerint az üzleti ebben is elsőbbséget élvez. Köszi :R

(#967) Francia91


Francia91
veterán

Akinek 8560W-je van, az kérem írjon már terhelés alatti hőfokokat :R
Talán most már rendben van a hűtésem, huzamosabb terhelés alatt is
- GPU (Quadro 1000M) - 72 fok maximum
- CPU (Core i5 2520M) - 80 fok maximum (Turbo Boost kikapcsolva)
- 86 fok (Turbo Boost bekapcsolva)

A Quadro 2000M javítva lesz, majd eladom a 8560W-t, egy DELL Precision M6700-asra váltok

Ennyit tudtam kihozni belőle. Kapott gyári ventit, ahogy korábban írtam, valamint Liquid Pro-val van kenve hővezető paszta helyett, ez vagy 10 fokot jelentett a cuccoknak

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#968) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

HP 8760W-hez való dokkolóhoz csak 200W/230W-os AC adapter a jó? Két dokkoló kellene, így viszont eléggé sokba kerülne.
Ha dokkolón lenne a gép, akkor akku nélkül lenne, hogy kíméljem.

[ Szerkesztve ]

(#969) Kolondrum


Kolondrum
félisten

[link] - Balra az a kupac alkatrész egy még hp garis 2570p. Nincs 3 éves és lazák az lcd csavarok! A mellette lévő 1 hónappal fiatalabb, de ő alig 1 éve fut, mert állt egy dobozba. Hát látnotok kellett volna milyen volt kinyitni ezt meg az enyém, olyat billent a laza csavar miatt. NEkem ne mondjátok hogy a boltok ezeket orvosolják, csak eladják.
LITEONIT SSD van benne. Elég puritán, semmit nem lát a HDS, se hőmérséklet se írt adat, csak működési idő, de gyári tartozék hp adta hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#970) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A 2530p megeszi a 19.5V 3.33A-es töltőt? 18.5V 3.5A-es kell neki, nem tudom az az 1V okoz e neki tartósan gondot, mert elindulni elindul vele.
A 2570P megeszi ezt is azt is, rá van írva, erre nincs, mégis megy vele és neten keresve hozzá valónak mutatják.

[ Szerkesztve ]

(#971) Kolondrum


Kolondrum
félisten

[link]
Van mivel szórakozni és jön még egy variáns.

(#972) xKRIPAPAx


xKRIPAPAx
csendes tag

Sziasztok! Segítséget, tapasztalatot és tanácsot kérek:

Adott egy 8570p gép Advanced-N 6205 wlannal és szereztem hozzá egy bluetooth-os wlan kártyát AR5B125 , elvileg HP spare parts oldalon kompatibilis.

Abban kérném a tanácsokat, tapasztalatokat és segítséget, hogyan fogjak neki a cserének?

Fizikailag csere, aztán biosban állítgatás?Stb.?
Egyáltalán van esély a működésére?

Előre is köszönöm.

K.

[ Szerkesztve ]

" Leadership is something you earn, something you're chosen for. You can't come in yelling, 'I'm your leader!' If it happens, it's because the other guys respect you. " - Ben Roethlisberger -

(#973) adika4444 válasza xKRIPAPAx (#972) üzenetére


adika4444
addikt

Én úgy tudom h a bt és a wi-fi külön van az említett gépben. De ha nem és még is egybe, akkor is megfontolnám a cserét, a 6205 elég jó wi-fi adapter, Atherosok amikhez szerencsém volt mind alulmúlták...

üdv, adika4444

(#974) xKRIPAPAx válasza adika4444 (#973) üzenetére


xKRIPAPAx
csendes tag

Köszi a választ. Itthon nem használom a wifit inkább "asztaliként" használom a gigabites lanporttal és csak néha mobil állomásként.
Bluetooth hangrendszer miatt lenne csak fontos...

" Leadership is something you earn, something you're chosen for. You can't come in yelling, 'I'm your leader!' If it happens, it's because the other guys respect you. " - Ben Roethlisberger -

(#975) xKRIPAPAx válasza adika4444 (#973) üzenetére


xKRIPAPAx
csendes tag

Hopáá, kifutottam a szerkesztésből.

Ez nem egy külön bluetooth modul, hanem egy 802.11b/g/n Bluetooth Combo Adapter
Tehát minden egyben :)

" Leadership is something you earn, something you're chosen for. You can't come in yelling, 'I'm your leader!' If it happens, it's because the other guys respect you. " - Ben Roethlisberger -

(#976) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Megosztanék veletek egy érdekes dolgot. Szeretek elmerülni a részletekben. Hp 2570P @ 3720QM - TDP 45W. Hivatalosan nem támogatott. A jelenség annyi volt, hogy van egy 4K videó és egyik töltővel fűtött a kicsike a másikkal nem. Hát utána jártam. Soha nem gondolnátok.... Mindkét töltő hivatalosan támogatott.
18.5.V 3.5A
19.5V 3.33A

A 18.5V-ossal a cpu nem megy csak max 2600MHz-n, még a 19.5V-ossal maxon. Sőt peak 77W-ot vesz fel a 65W-os töltő. Egy nyavalyás töltő kihat titkon a CPU-ra.
18.5v-os előbb feladja és lekorlátoz, hibába ugyan az a Watt szám.

[ Szerkesztve ]

(#977) _q válasza Kolondrum (#976) üzenetére


_q
addikt

Aksi volt a gépben közben? Mert tudtommal az aksiról veszi a tápot, így kicsi töltővel is ki lehet használni a maxot, csaknem tölti időközben annyira gyorsan, esetleg semennyire. Ha viszont nincs aksi a gépben, abban az esetben igaz amit írtál. Legalább is én eddig így tudtam.

[ Szerkesztve ]

(#978) Kolondrum válasza _q (#977) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ahh dehogy volt, akkuval azonnal terhelésre leáll a töltés. Már úton a 19.5v 4.74A - es töltő.

(#979) TJ22


TJ22
tag

Sziasztok volna egy kérdésem van egy 8460p-m és pc-t akarok rá kötni HDMI-n (egyenlőre hely hiány miatt)
a kérdésem a gépen lévő HDMI csak kimeneti vagy mindkettő csatlakozó?
Köszi :R

There is always hope

(#980) adika4444 válasza TJ22 (#979) üzenetére


adika4444
addikt

Biztos hogy HDMI port? Tudtommal DisplayPort van azon a gépen...
Sajnos csak kimenet, pláne ha átalakítózod HDMI-re...

üdv, adika4444

(#981) spyduck válasza TJ22 (#979) üzenetére


spyduck
nagyúr

Csak kimenet es displayport, kell hozza egy 1500ft-os atalakito.

(#982) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

HP Elitebook 2530P-n hogy lehet Win7 csökkentett módba lépni?
F8-ra valami angol weboldal-as szöveg jön be.
Nem nálam van a gép, így pontosan nem tudom mit ír, de f8-ra nem a csökkentett mód jön be ha indítás után nyomkodják.
Hogyan lehetne kiimádkozni belőle a csökkentett módot?
Köszi!
szerk:
Elindul a gép, HP logo, utána fekete kép és újraindulás van... Kuka a rendszer?

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#983) tibi970307 válasza TJ22 (#979) üzenetére


tibi970307
tag

Az átalakítóval vigyázz, én ebay-ről vettem egy nagyon olcsót. Amikor csatlakoztattam, csak úgy vitt át képet, ha egy kicsit felfelé nyomtam, hangot pedig egyáltalán nem. Ezután rendeltem egyet a pcx-ről, az tökéletes.

(#984) Kolondrum válasza tibi970307 (#983) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem is ilyen van és kiváló. Első találat, vitt mindent. Visz mert hülyére van használva.

(#985) Kolondrum


Kolondrum
félisten

2570P vs. Logitech MK220 vs. Display Port

Együtt a 3 nem fér meg. Eleinte azt hittem a wifi zavarodik meg a sok jeltől azért akad, de nem. Amint átalakítón a TV-t rákötöm a gépre akad a billzet meg az egér, pontosabban csak nagyon közel ülve jó. Amint kihúzom a TV-t minden jó a szomszéd épületből is. Mi az isten nyiláért van?

(#986) Kolondrum válasza Kolondrum (#985) üzenetére


Kolondrum
félisten

Solution: Hátsó alsó USB-t használni és tapi pad ott.

[ Szerkesztve ]

(#987) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mától az én 2570P-m egyedi lett. [link] - Ez olyan 3000ft-os téma volt és a réz ingyen volt. A 45W-al el kellett bánni. Annyit értem el, hogy hűtőpaddal levett hátlappal nincs gond, nélküle nem lehet a CPU-t 100%-on járatni amikor 40W körül vesz fel. Rendkívül sokat segít alap használat mellett is a kiegészítés. Olyan alacsony hőfokokra hűlt, hogy még engem is meglepett.
Az SSD-nek 1-2 fokot segít a hő kivezetés.
A poén nekem mégis az, hogy ez a pár réz elem amúgy mibe való. Mér csak mosolygok. :))
90W-os adapter is megjött, éppen langyi, terhelve sem forró.

[ Szerkesztve ]

(#988) szp1


szp1
addikt

Üdv

itt is feltenném ezt a kérdést, ha valaki tud segíteni, megköszönöm.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#989) tibi970307 válasza szp1 (#988) üzenetére


tibi970307
tag

Szia!

Így pontosan nem tudod beállítani. Amit tudsz, az az, hogy a Windows-ban van egy színbeállítási opció, ott vannak mintaképek és és ott tudsz állítani rajta. Bár nekem 8760W, és 1920x1080p van, de szerintem az alapbeállítás is elég jó. Pedig érzékeny vagyok az ilyesmire, a TV-t több órán keresztük állítgattam, mire megfelelő lett.

[ Szerkesztve ]

(#990) szp1 válasza tibi970307 (#989) üzenetére


szp1
addikt

Kösz

Találtam ebben a tesztben egy kalibrálás utáni ICC profilt. Megpróbálom ezt beilleszteni a színprofilok közé és ezt használni. Majd meglátom milyen.
A szemre állítgatással az a baj, hogy ha eleve csal az alapbeállítás, akkor egy másik,színhű megjelenítőn nézve érdekes lesz az eredmény. Pláne nyomtatás után.....
Egyébként úgy tudom, hogy a "W"-nek DreamColor kijelzője van, ami out-of-the-box is majdnem korrekt.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#991) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Szeretnék venni egy Zbook17 G3-at Quadro m3000m-es kártyával. Tudtok ajánlani valami jó kedvezőbb áru beszerzési forrást akár privátban is?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#992) Kolondrum


Kolondrum
félisten

3 éve nem használt 100Wh-s akkut elkezdtem tölteni, hogy én mit szenvedtem vele mire elindult a töltés és nem letiltotta az elektronika. 44.7W-al tolja már 1 órája, kíváncsi vagyok mennyit romlott az állapota.

(#993) Kolondrum


Kolondrum
félisten

-

[ Szerkesztve ]

(#994) Francia91


Francia91
veterán

Üdv!
HP 8560W-vel van egy kisebb problémám
Ugyebár a gépet egy FirePro M5950-es GPU-val vettem, ez volt a gyári kiépítése. Ez a GPU a vétel után 2 nappal el is szállt, így vettem bele egy quadro 2000M-et. A 2000-es Quadro egy ideig üzemelt is szépen, de akkor még nem gyári volt a hűtésem, így az is megadta magát a magasabb hőfokok miatt (de javítható, meg is lesz csináltatva). Átmenetileg vettem bele egy Quadro 1000M-et, és innentől megszűnt a ventivezérlés... Mindig fullon pörgeti a ventillátort. Olyat olvastam, és mondtak nekem, hogy le kéne frissíteni a gépet nVidia-s BIOS-ra, elméletben ez lehet a baja. Notebook FanControl-lal tudom szabályozni a ventit, a BIOS nem tud vele mit kezdeni, csak pörgeti. Következő héten benne lesz a Quadro 2000M megint, még megvárom, hogy azzal helyrejön-e, mert azzal ment a ventivezérlés rendesen.
Mit gondoltok a témáról?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#995) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Urak mi a baj a képpel? Nem nevezném bajnak, de lehetne jobb a helyzet. Ez mélyvíz.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#996) Kolondrum


Kolondrum
félisten

~427Wh, <23óra üzemidő (I7-el), 2247 gramm, 42 cella. Ezzel vagyok felszerelve. ;) Dettó mint anno telefonokból. Hát télen unatkozik az ember.

[ Szerkesztve ]

(#997) Attesz232


Attesz232
újonc

Sziasztok.
Októberben vettem 5 ezer forintért egy hiányos HP EliteBook 2530p-t. Az alsó ház a processzor hűtőnél el volt törve, úgy nézett ki mintha nagyon magasról leesett volna, vagy erőből földhöz vágták. Alapból 1.8"-as merevlemez kell bele, de én egy opticaddy segítségével beletettem az ODD meghajtó helyére egy 2.5"-ös 500GB-s merevlemezt. Kapott egy 2GB-s DDR2-es ramot. A processzort nem tudták kivenni belőle mert, alaplapra integrált, a billentyűzetet magyarra matricáztam mert német. Kiderült hogy semmi más baja nem volt mint hogy összetörték. Felraktam rá a Win 7 professional 64bites verzióját. Újra pasztáztam és kapott új hővezető lapot a chipset, középen kivágva úgy mint amilyen gyárilag. Probléma az hogy ha bekapcsolom 35 fokról indul de elég gyorsan eljut 50-ig. Most megy rajta a stressz test egy fél órája, de semmi baja jól bírja nem áll meg nem fagy le nem indul újra, viszont az oldala és az alja eléggé forró tud lenni. Kérdésem az lenne, hogy tudok-e még valamit tenni az ügy érdekében, mert szeretném eladni, csak nem tudom hogy így elviszik-e. Válaszotokat előre is köszönöm.

(#998) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A Zbook 15 G2 FullHD panelje milyen színvisszaadású, illetve megközelíti-e egy Dell Precision M4600 FHD kijelzőjének minőségét?

(#999) SZATA


SZATA
senior tag

Hi!

Vettem egy használt Elitebook 840 G2-t. Win 10 van rajta és látszólag minden minden működik (WiFi, FPR, webcam, SD card.) A Synaptics és a HP hotkey driverek lettek feltéve.

Van valami HP manager program, ami megmondja milyen drivereket kell frissíteni vagy telepíteni, vagy hagyjam a fenébe az egészet, és örüljek, hogy megy? Esetleg a support honlapot túrjam manuálisan driverek után?

(#1000) Dhampir válasza SZATA (#999) üzenetére


Dhampir
félisten

Szia!

Ez a progi lehúzza a gyári frissítéseket és az újakat is:

HP SoftPaq Download Manager

Itt pedig az összeset átnézheted

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.