Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nem szokásom megpiszkálni azt ami megy, de magasnak találtam a hőfokokat. Nem tudom ki az a barom aki egy rakás pasztát rárak a CPU-ra, de letörném a kezét. Alkohollal letakarítottam a magot is meg a réz bordát és szépen vékonyan raktam rá MX-4-et. Rögtön észhez tértek a hőfokok. Filmnézés alatt 50 fok alatt ketyeg.

(#302) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nincs nyár és így is 40 fok körül van az SSD. Főleg ha épp tölt valamit rá. Elég elfuserált a hűtése, sőt nincs is kitalálva rá semmi. Ott csücsül egy zárt keretben középen. A legtöbb noti lentről szívja a levegőt, de ez elől keskeny ablakon. A notipad meg nem erre van kitalálva.
Win 10 alatt az edge indult el a dedikált gombbal, de win7 az alapértelmezett böngészőt indítja. Így már használható.
Valaki vett már bele express kártyát ami USB3-at csinál? Ha igen melyiket? Néha jó lenne a nagyobb memkarikról rendes sebességgel menteni az adatokat.

(#303) Chaser válasza Kolondrum (#302) üzenetére


Chaser
titán

70 fokig nem sok baja lesz, eleve melegebbek általában mint egy hdd. ASM chipes kártyát nézz, van olyan ami nem lóg ki a gépből egyáltalán.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#304) Chaser válasza Kolondrum (#282) üzenetére


Chaser
titán

Ha jól rémlik, vga telepítésnél "engedélyezd a winsatot" ha kilövöd akkor nincs ilyen, winsattal teker mint az állat. Soha nem szoktam engedélyezni, nincs is ilyen jelenség.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#305) Kolondrum válasza Chaser (#304) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem nem máshoz van köze. Azóta van mióta a win 10-et majmolják. Beragad, mindenki ismeri a bugot. A 2530P-nél is ez volt, mondta az eladó (alig ment akkuról), hogy beragadt az update, mondom tényleg... Most az acer is beragadt, tegnap óta tekeri kb. Nagyon elegem van már.

[ Szerkesztve ]

(#306) Chaser válasza Kolondrum (#305) üzenetére


Chaser
titán

Volt az már 7-nél is, nálam update tiltva. 10-nél elvileg nem lehet kikapcsolni, még egy ok amiért nem használom. Extraként driverek is telepíti ha talál újabbat. Nem tudom melyik elmeroggyant találta ki.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#307) Kolondrum válasza Chaser (#306) üzenetére


Kolondrum
félisten

Lehet módosítani 10 alatt kis reg turival, próbáltam működött.

Más: [link]
Nem hiszem, hogy kell... Úgy alakul.

(#308) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Érdemes lenne még 4 giga ramot venni a gépbe? Ezen agyalok.

(#309) Kolondrum


Kolondrum
félisten

2560P-nél valaki meg tudná mondani, hogy az USB opció alatt az express card speed 1 és 2 között mi a difi? Az ugye csak azt módosítja?

(#310) Kolondrum


Kolondrum
félisten

(#311) Chaser válasza Kolondrum (#310) üzenetére


Chaser
titán

Jól elvagy:D
Memtest nem ér semmit. Ha ramot akarsz tesztelni prime95 blend, közben menjen böngésző, film. Ha valahol defekt van fél órán belül kibukik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#312) Kolondrum válasza Chaser (#311) üzenetére


Kolondrum
félisten

Csak szépen sorban, ha nem jó visszaveszi az eladó. Itt van a szomszédban. 99%-ban egyformák a ramok, névre stb, csak abban mások, hogy mit támogatnak, azon belül is egy dologgal tud kevesebbet a másik. Majdnem kereken 2x gyorsabb lett a mem másolás stb AIDA64 alatt. Most zárult be a kör nincs több fejlesztés. A caddy-t várom még bele az 1Tb-os HGST és óóóóhne!

[ Szerkesztve ]

(#313) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Pasztázás óta alig mennek a ventik, ha magára hagyom akkor semmi mozgás.

(#314) Kolondrum


Kolondrum
félisten

18.5v 3.xxA-es töltő ír a notihoz a gyártó, de nekem nem ilyen van. 19v 4.74A-es. Elvben nem gond, alig melegszik.

(#315) bolcsodal válasza Kolondrum (#308) üzenetére


bolcsodal
addikt

Milyen RAM-ot vettél bele végül? Nálam egy 2540p dübörög az irodában. Gondolom neked is QM57-es chipset dolgozik benne. Én is gondolkozom RAM upgrade-en, mivel sokszor elfogy a szufla munka alatt (most 2x2GB van benne).

Ha jól érzékelem tökmindegy milyen RAM-ot tolsz bele 1066 CL7-en fogja járatni a lap. Már csak azért fontos, mivel olcsóbban tudnék venni SO-DIMM DDR3 1066-os RAM-ot (2x4GB), minek vegyek 1333-at ha úgyis 1066-ban indul el?

A memsávszél duplázódás, szerintem a single-channel/dual channel miatt volt nálad (ha eddig csak egy modul volt a gépben).

Sajnos ha jól látom le kell szedni a billenyűzetet a második modul cseréjéhez.....fasza. :U

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#316) draco31


draco31
veterán

6930P vásárlásán töröm a fejem, mire érdemes figyelni?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#317) Kolondrum válasza bolcsodal (#315) üzenetére


Kolondrum
félisten

QM67 van benne, innentől meg kár beszélni róla mit vettem. Igen neked a billzet alatt van a másik modul, 2530P-ben is oda tették.

(#318) bolcsodal válasza Kolondrum (#317) üzenetére


bolcsodal
addikt

OK! Köszi! :R

Ez megmagyaráz mindent:

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#319) spyduck


spyduck
nagyúr

RAM-al kapcsolatban:

DDR3 és DDR3L memóriát kell megkülönböztetni.

Első generációs Core i CPU (EliteBook 40-es sorozat) nem fogadja be a DDR3L memóriát, csak a DDR3-at, de itt akár mehetünk 1600MHz-ig is. Második generációs Core i CPU-ba vagy tól mehet a DDR3L memória is.

DDR3 - 1066MHz -től 1600MHz-ig
DDR3L - 1600MHz

A különbség annyi, hogy a DDR3 1,5V, míg a DDR3L 1,35V-on működik

(#320) Kolondrum válasza spyduck (#319) üzenetére


Kolondrum
félisten

Gugli nekem is ezt mondta. Ezt is 1y kell beletenni és soha többet nincs gond vele.

(#321) Chaser válasza Kolondrum (#314) üzenetére


Chaser
titán

HP töltőd van?

bolcsodal Első genes core i gépeknél a chipkiosztás is figyelni kell 4GB-os modulnál. Olyan jó, aminél oldalanként 8 chip van, nem 4.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#322) Kolondrum válasza Chaser (#321) üzenetére


Kolondrum
félisten

Igen 90W 19V.

(#323) bolcsodal válasza Chaser (#321) üzenetére


bolcsodal
addikt

Kösz a tippet. A vak szerencsén múlt, de olyant vettem, amin 8 chip van. [link]

Egyébként erre miért kell figyelni?

They drew first blood....

(#324) Chaser válasza bolcsodal (#323) üzenetére


Chaser
titán

Mert 1x4-est nem kezel első gen core i.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#325) Cuci3


Cuci3
tag

Sziasztok!
HP Elitebook 850 G1-em van, alfától vettem használtan. Vétel után raktam bele egy M2 sata ssd-t, azon van a rendszer, illetve van mellette egy 500 GB HDD.
A probléma annyi, hogy néha (cca. heti egyszer) nem akar elindulni a windows, mintha nem bootolna a rendszer. Egy kikapcsolás, bekapcsolás meg szokta oldani a problémát és akkor simán műxik mindent.
Amikor nem akar bootolni, akkor a Caps Lock és Num Lock villog, számolás szerint kétszer, ami ezen oldal szerint BIOS corruption failure-t jelenthet.

És még annyit, hogy Egy billentyűzet és eg egér van rákötve az usb-re, de a boot sorrendben az usb a harmadik.

Lehetőségek: frissítsek a legújabb BIOS-ra, hátha elmúlik? Esetleg toljam el szervizbe?
Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#326) Kolondrum válasza Cuci3 (#325) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én a 2560P-re feltettem a véglegest, mert valami 2011 januárival kaptam és mondom SSD meg minden lesz nem kell a baj. Most 2014-es van rajta. Leszedtem a HP oldaláról és windows alól feltettem, semmi extra. Persze fostam, mert ha épp írja a biost és a chip sérült vége a notinak. Most milyen van fent? ESC és F1.

Jelenlegi friss a tiédhez:
01.33 Rev.A 1 szept. 2015 13.8 01.32 Rev.A 29 júl. 2015

[ Szerkesztve ]

(#327) Kolondrum válasza Cuci3 (#325) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én annak a híve vagyok, hogy az első a bootnál az SSD a többi mind1, mert ESC - F9 ha jól tudom és ha telepítek én választom ki mi kell a sima rendszer indításnál meg a fő az ,hogy az legyen az első ahol a rendszer csücsül. Én bíznék a BIOS frissítésben, asztalin sokszor segített olyan dolgon is amit nem hittem. Még a régi acert is leftissítettem és megette onnantól az abba a szériába való legnagyobb CPU-t is. SSD-k óta nem árt ha friss a cucc.

(#328) Cuci3 válasza Kolondrum (#326) üzenetére


Cuci3
tag

L71 01.20 2014.07.28-i boot van. A HP Support assitant szokott is néha felkiáltózni, hogy van frissebb. :)
Szóval feltolom és remélem, hogy elmúlik a hiba. A választ köszi!

(#329) Cuci3 válasza Cuci3 (#328) üzenetére


Cuci3
tag

Még egy apróság: most néztem meg újra a quick spec doksit, ahol azt láttam, hogy M.2 satára 120GB-t ír maxnak. Most 64 GB-s van benne, gondolkodok a 128-on.
Valaki esetleg próbálta a 128 GB-t, felismeri a BIOS?

(#330) Kolondrum válasza Cuci3 (#329) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én nem nézném a helyedben, azzal szerelik esetleg. Simán mernék bele venni 240gigás SSD-t pedig elvileg 160 a limitem.

(#331) btudos válasza Cuci3 (#329) üzenetére


btudos
veterán

840 G1 vigan kezeli a 128 GB-os Transcend M.2 SSD-t, valoszinuleg a 850-nek sem okoz majd gondot.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#332) Cuci3 válasza Kolondrum (#330) üzenetére


Cuci3
tag

Köszi, vszínű anyagi megfontolás miatt maradok a 128 GB-nél. Csak a rendszert akarom erre rakni, a többi megy a HDD-re.

(#333) Kolondrum válasza Cuci3 (#332) üzenetére


Kolondrum
félisten

-

[ Szerkesztve ]

(#334) spyduck válasza Cuci3 (#325) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nekem elsokorben ez RAM hibanak tunik. Egyformak a modulok benne? Ha ketto van akkor hasznalgasd csak az egyikkel, majd csak a masikkal.

(#335) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Valaki belemért már a Hp féle center pines csatik feszültségébe? Mert ott kettő van. 3 töltőm van, de 6 féle feszt mértem és nagyon durva difikkel. Papíron minden egyforma. Érdekesség. Ja és minden jó teszi a dolgát.

(#336) lajtika


lajtika
aktív tag

Üdv mindenkinek. Kis segítség kéne. Egy HP 2560p notiba lehet rakni msata SSD-t? Vagy bármilyen más SSD-t úgy hogy a HDD-t ne kelljen ki vennem? Előre is köszönöm.

(#337) Kolondrum válasza lajtika (#336) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát a leg logikusabb lépés ha a HDD helyére megy az SSD egy sima 2.5-ös és a DVD író kuka, bele a keret és oda a HDD. Már nagyon várom hozzá, napokon belül be kell futni. Elég fürge lett SSD-vel.

(#338) lajtika válasza Kolondrum (#337) üzenetére


lajtika
aktív tag

Köszönöm. És mindegy milyen HDD keretet veszek bele, vagy külön ehhez a típushoz kell?

(#339) Kolondrum válasza lajtika (#338) üzenetére


Kolondrum
félisten

Még nem tudok nyilakozni, de úgy tudom olyan kell, mert ahhoz olyan előlapot kapsz ami beleolvad a környezeté és nincs valami HDD leállás bug. ebay-en kimondottan 2560 és 70p-hez árulnak. Sztem csak előlapban tér el lényegében a sima kerettől. [link]

(#340) lajtika válasza Kolondrum (#339) üzenetére


lajtika
aktív tag

Oké, nagyon köszönöm a segítséget. :R

(#341) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Azt hittem hozzáértő szakemberek vannak a hp supportál, tévedtem. Veszek ehhez való töltőt. Ilyet szól én használnám hozzá. Sok éves sok hsz-es nagy ember ilyet szól én merném használni. Nem igaz, hogy erre nincs vélemény vagy valami. Elektromos ember vagyok. Tudom, hogy a fesz a fontos, az áram nem lehet kisebb mint amit kíván, de sajnos nem látok bele a noti lelkébe, hogy az elektronika mit csinál a többlet fesszel, még ha az csak 0.5V is, amúgy meg 1V, mert a 19 is több mint 19v.
Agyrém.

(#342) Chaser válasza Kolondrum (#341) üzenetére


Chaser
titán

Nyilván van gépen belül egy fesz.vágó elektronika, ami többet nem enged át mint kellene. Nem volt időm, utánanézek mért van több eltérő feszes töltőjük. Lenovonál is volt ilyen, de ott a csati fizikailag is más volt, nem voltak kompatibilisek egymással.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#343) Balintt


Balintt
csendes tag

Sziasztok!

Kb. 1 hete vettem egy Elitebook 850 g1-et, és egy dolog idegesít. Ha leteszem az asztalra, akkor nem fekszik fel rendesen, billeg, ill. a bal oldalán nyitott állapotban ha megpróbálom felbillenteni (sarkánál fogva alányúlok), akkor a ház meghajlik kb. 0.5 cm-re. Ugyan ezt próbálva jobb oldalról teljesen stabil, még nagyobb erőhatás árán sem hajlik meg jobban 1-2 mm-nél. Tehát a házat meg lehet csavarni egyik irányban.

Ez ilyen, és nyugodjak bele, hogy ennyi pénzért csak ez jár, vagy esetleg kihagyhattak valamit az összeszerelés során, ami még merevítené a házat? Elég idegesítő, hogy amikor gépelek és a csuklómat rátámasztom a házra, az koppan az asztalon, mert nem fekszik fel normálisan.

További szép estét,
Bálint

(#344) Kolondrum válasza Balintt (#343) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem telefon volt ami billegett, ezért a notit is megnéztem, de ezt jól rakták össze. Soha nem gondoltam volna, hogy egy ilyen billeg. :F

(#345) spyduck válasza Balintt (#343) üzenetére


spyduck
nagyúr

Eloszor probald meg tobb asztalon is, gyanitom nem egyenes :)
Ha megis, akkor szervizben cserelnek neked also burkolatot.

(#346) stickermajom válasza Balintt (#343) üzenetére


stickermajom
addikt

Szia!

Enyém is billeg picit, bár nem ilyen mértékben. De gépelés közben lehet érezni, hogy "instabil" a cucc.

Üdv

(#347) Kolondrum


Kolondrum
félisten

No fiúk, agyrém amim egy töltő ügyben. Adott kettő jó állapotú adapter center pinnel. Ugye semmi extra. A kettő különböző feszt, áramot, teljesítményt tud. Ámde... Lemértem, mert lemértem, a nyugalmi feszültségük teher nélkül kb ugyan akkor. Azaz testhez mérve a belső oldalon 19.4V mind a kettő. A külső fal és a center pin között meg 18.6v a papíron 18.5V 3.5A és 18.82V a 19V 4.74A-es esetében.

(#348) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Csak olyan RAM-ot küldtek, aminek 4 chip van 1-1 oldalán. Természetesen meg sem nyikkant vele a noti...legalább kipróbálhatom milyen a garanciáztatás idekint... :U

They drew first blood....

(#349) Kolondrum


Kolondrum
félisten

2560p tulaj rám írna ha megkérem? I7 cpu-s ha lehet, de nem feltétel.

(#350) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok!

Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy az Elitebook 8x60p szériával mennyire van jóban a W10?
Vagy jobban járok esetleg ha maradok még a W7-en?

Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.