Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) novi68 válasza alfamate89 (#599) üzenetére


novi68
tag

Köszönöm a segítségedet!!!! :K

My name is White. Lumia White....

(#602) alfamate89 válasza Muki94 (#600) üzenetére


alfamate89
tag

Azért csinálja, mert a HDD caddy nem belevaló. Itt le van írva a megoldás. Ahogy Én látom vagy leforrasztod a 3. lábat, vagy veszel új keretet.

(#603) alfamate89 válasza novi68 (#601) üzenetére


alfamate89
tag

Szóra sem érdemes!

(#604) Muki94 válasza alfamate89 (#602) üzenetére


Muki94
aktív tag

Isten vagy, komolyan. Erre még nem találtam rá sehol.
Gyorsan leforrasztottam a lábat, és kikapcsol a gép. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#605) alfamate89 válasza Muki94 (#604) üzenetére


alfamate89
tag

Ugyan-ugyan! :) Nekem is hasznos lesz ez a tudás, mert tervben van a bővítés. :)

(#606) novi68


novi68
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni megint. HP 8460p a gép és nem játssza le a DVD-ket. Milyen programot kell felrakni,hogy menjen? A Media Player nem hajlandó lejátszani... :(((
Köszönöm!!

My name is White. Lumia White....

(#607) alfamate89 válasza novi68 (#606) üzenetére


alfamate89
tag

Én VLC párti vagyok.

(#608) novi68 válasza alfamate89 (#607) üzenetére


novi68
tag

Most már én is! Köszönöm.
Valamiért nincs a gépemen a Windows Media Center, pedig jogtiszta a win 10-es..

My name is White. Lumia White....

(#609) alfamate89 válasza novi68 (#608) üzenetére


alfamate89
tag

Ha nincs, az azért lehet, mert N -es verziójú wint telepítettél fel. Ezekből gyakorlatilag a teljes media center hiányzik, tehát a video és zenelejátszó, a hang felvevő, valamint a skype.

(#610) pocok_gyor


pocok_gyor
újonc

Sziasztok!

Vásároltam egy hp2760p elitebookot használtan. Olyan problémám van vele, hogy az érintöképernyője csak tollal működik ujjal történő érintéssel nem. Tapasztalt ilyet valaki? Ez hardveres hiba okozhatja vagy hiányzó driver. Probáltam Win7 töl a 10ig mindennel, A HP support szerint csak 7tel fog működni, mert azzal adták el. Voltak olyan kedvesek és küldtek egy gyári win7 dvdt és egy driver dvdt. De sajnos így sem jött össze, de lehet hogy csak én vagyok korlátolt ilyen tudás terén. Köszönöm ha valaki meg tudja osztani a tapasztalatát!

(#611) adoks


adoks
aktív tag

Sziasztok! 8540p-re tiszta telepítéssel felrakott win10-re nem tudom felrakni a bluetooth driverét, mert azt írja nem kompatibilis az oprendszerrel.
Előtte szintén win10-el működött amíg a win7-ről frissített win10 volt rajta, de mivel raktam bele egy ssd-t újra lett húzva és azóta nem megy.
Tud valaki esetleg valami trükköt rá? Azon kívül, hogy rakjam fel újra a win7-t + drivereket és utána frissítsek, mert ha csak így megy akkor így marad :)

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#612) alfamate89 válasza adoks (#611) üzenetére


alfamate89
tag

Megpróbálhatod a driver telepítőjét kompatibilitási módban futtatni. Nekem volt már, hogy működött az a funkció. :)

(#613) cannibal


cannibal
senior tag

HP 2530p -be hol érdemes akksi után nézelődni? (Nagyon úgy néz ki, meghalt benne egy cella :( ) Azon túl, hogy ebay? :) Vagy esetleg tudtok ajánlani egy bevált megbízható eladót ott?

(#614) adoks válasza alfamate89 (#612) üzenetére


adoks
aktív tag

Próbáltam úgy is. Az az érdekes, hogy nem is látszik a bluetooth az eszközkezelőben sem.

(#615) alfamate89 válasza adoks (#614) üzenetére


alfamate89
tag

Biosban a device configuration résznél nem tudom, hogy kikapcsolható-e, de érdemes lenne ránézni, hátha ott van a hiba.

(#616) adoks válasza alfamate89 (#615) üzenetére


adoks
aktív tag

Igen, kikapcsolható a biosban, de be van kapcsolva :) Ez is meg volt már, de köszönöm, hogy próbálsz segíteni.

(#617) alfamate89 válasza adoks (#616) üzenetére


alfamate89
tag

Nincs mit. Sajnos nem nagy sikerrel. Azt írtad tettél bele SSDt, tehát fizikailag meg lett bontva. Tudom, hogy ezeknél ez csak az alsó burkolat lehúzása, de mégis, lehet megsérülhetett, vagy kihúzódhatott a bluestooth modul. Képeken, ha jól látom, pont középen van alul.

(#618) adoks válasza alfamate89 (#617) üzenetére


adoks
aktív tag

Ez a képen egy 8470p.
Sokkal újabb és kisebb is. Enyémben máshol van a bt. modul de az lesz a következő lépés hogy megnézem hogy fizikailag a helyén van-e. Most nem vagyok a közelében, de délután megnézem.

(#619) adoks válasza adoks (#618) üzenetére


adoks
aktív tag

Megnéztem a bt. csippet, de ez sem hozott eredményt.
Azt hiszem feladom.

(#620) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok. nincs véletlen valakinek egy bejáratott helye (Bolt,E-bay,Aliexpress) ahol lehetne venni új LCD covert 8560p-hez? A régi kicsit leharcolt kellene egy új. :K

(#621) scream


scream
veterán

Hali!

Érdeklődnék, hogy tudtok-e valami megbízható helyet, ahonnan érdemes beszerezni magyar, világítós billt egy 8570W-hez?

Köszi előre is!

(#622) sputyi70 válasza scream (#621) üzenetére


sputyi70
aktív tag

http://m.aliexpress.com/item/32350438261.html. Ezt nézd meg. Bocsi, mobilról vagyok.

(#623) sputyi70 válasza scream (#621) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Ez talán jobb. Katt :B

[ Szerkesztve ]

(#624) scream válasza sputyi70 (#623) üzenetére


scream
veterán

Köszönöm. :R

(#625) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Hali! Be akarnám röffenteni a SmartCard reader-t a notimon. Csak a kíváncsiság vezérel, de nem gondoltam volna, hogy ekkora változatosság van a piacon ezekből az E-prom kártyákból.

Nem tudjátok véletlenül milyen kártyát tud megenni az olvasó? Elitebook 2540p...

[link]

They drew first blood....

(#626) bolcsodal válasza bolcsodal (#625) üzenetére


bolcsodal
addikt

Manualban ennyi: "Supports optional smart cards and Java™ Cards"

They drew first blood....

(#627) Muki94


Muki94
aktív tag

Sziasztok!
8460p, i5 2520m-mel, hivatalos win10 64bit enterprise feltelepítve.
A gyári hűtőpaszta a procin nem volt túlságosan meggyőző, ezért vettem egy ezüstöset, újrapasztáztam.

Csak egy Chrome fut winamp mellett, a magok hőmérséklete 55-65 fok között ugrál.
Ennyire gyenge a hűtése a gépnek, vagy csak nálam áll fenn ez a probléma? A ventilátor számomra elfogadhatatlanul hangos.
Vannak tapasztalataitok ezzel kapcsolatban?

(#628) andrisagy


andrisagy
újonc

Sziasztok, még teljesen új vagyok itt, de lenne egy kérdésem (lehet hülyeség, de azért felteszem hátha mégse)
Van egy HP Elitebook 8460p laptopom ilyen tulajdonságokkal:
processzor: Intel(R) Core(TM) i5-2520M CPU @ 2.50GHz
ram: 8GB (2x4GB Samsung 1333MHz)
alaplap: 161C KBC Version 97.4E
videókártya: Intel(R) HD Graphics 3000

És az lenne a kérdésem hogy lehet-e egy másik videókártyát beszerelni emellé a meglévő integrált videókártya mellé? Ha valaki tudja, az nagy segítség lenne, és esetleg az is hogy miket ajánlana? Mondjuk egy gta V-höz vagy 3D-s tervezőprogramokhoz. :)

(#629) alfamate89 válasza andrisagy (#628) üzenetére


alfamate89
tag

Nincs jó hírem, a cserélhető videokártya a W szériás elitek kiváltsága.

(#630) andrisagy válasza alfamate89 (#629) üzenetére


andrisagy
újonc

Hát az kár, de köszi a választ :)

(#631) csatcsat


csatcsat
csendes tag

Sziasztok!Lenne egy kérdésem (lehet hülyeség).
HP Elitebook 8540p-hez létezik világítós billentyűzet?Tudom,hogy van a monitorján egy lámpa,de konkrétan világítós billentyűzetet keresnék!
A választ előre is köszönöm!

(#632) tuctuc


tuctuc
aktív tag

Sziasztok!

M.2 NGFF SSD üzembehelyezése kapcsán vergődtem sokáig 850 G1- gyel, tegnap sikerült végre, tanulságos volt, gondoltam leírom:

Mikor pár hónapja hozzájutottam a 850-hez, elindult a vezérhangya, hogy a HDD-t békén hagyva az M.2 slotba teszek egy SSD-t, hogy gyorsítsak a rendszeren. Miután kiderült, hogy csak 2242-est fogad (kevés a hely hosszabbat - 2260, 2280 - betenni), elkezdtem nézelődni, agyaltam új 128-as Transcenden, amit lehetett itt-ott 15-6 körül kapni, aztán egyrészt felment az ára, másrészt találtam aprón egy 32-es LiteOn-t 5k-ért, ami bőven elég a rendszernek, és nem nagy kockázat árban, így belevágtam.

Megvettem. beraktam, nem látta se BIOS, se Win. Netes kutakodás után megoldási javaslatok:
- legfrissebb BIOS
- BIOS-ban M.2 ON-ról OFF-ra, AHCI-ról Raid-re, restart, majd Win boot, ami nyilván kifagy, újra restart, BIOS-ban visszaállni AHCI-ra és M.2 ON-ra, restart.
Igen ám, de ezután sem látta se USB Win telepítő, se feltelepített Win az eszközök közt vagy a lemezkezelés, a HP.com Support meg kalap kakát ért sajnos. Így egy ideig feladtam, nem is volt időm foglalkozni vele, aztán tegnap újra nekifutottam és végre megoldódott:

Az ismételt, de hibávaló BIOS állítgatás után elkezdtem körbenézni Windowson belül, vajon miért nem láthatja a rendszer, végignéztem az összes tárolóvezérléssel kapcsolatos beállítást és szoftvert. Ekkor derült ki, hogy az Intel RST (Rapid Storage Technology) látja, de megfogta az SSD-t, azaz inaktiválta "inkompatibilitás" miatt. Intel RST uninstall (felraktam anno, mint jogkövető polgár, bár hasznát nem értettem) és voilá, látja a lemezkezelő is, particionálhatom, Boost-ra használhatom, amit akarok. S a slusszpoén - amit nem értek - hogy miután a windows már látta, utána restart és boot-nál is látta a pendrive-os telepítő, előtte istennek se. És boot szinten ugyan hol lenne az IRST, sehol.

Szóval ha meglévő rendszer mellé - akár SSD-ra migráláshoz - tennétek M.2-est, de nem vergődtök zöld ágra, nézzétek meg, nem az Intel Rapid Storage Technology fogja-e meg.

Sanya

20 éve a PH-n

(#633) alfamate89 válasza csatcsat (#631) üzenetére


alfamate89
tag

Sajnos nincs.

(#634) bardi


bardi
aktív tag

Sziasztok!
Vettem ma egy 8570p-t és pár kérdés felmerült. Alapból feltelepített egy win7-et, ami jó, de nincs aktiválva. Ezt lehet valahogy rendesen aktiválni, vagy warez módszerhez kell nyúlni? Illetve a hugom laptopján van valami gombkombináció, amivel teljesen újra lehet rakni a gépet, ha úgy adódik, telepítők nélkül, itt is van valami hasonló?
Másik a funkciógombokkal kapcsolatos, felraktam egy drivert, ami a működésükhöz kell, és a hangszóró az működik is, tudom vele állítani, de a fényerőt azt nem. Ahhoz még kéne valami? Control panelben a displaynél lehet állítani, de jó lenne ha nem kéne oda belépni hozzá.

'92 Honda VFR 750

(#635) adika4444 válasza bardi (#634) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Laptopsystem (alfa156) boltból van a gép?
Ha igen, akkor az csak próbaverzió. Ha van saját kulcsod akkor azzal aktiválhatod, ha nincs...

A hotkey-s mizériánál FN+f11-gyel kukkantsd meg hogy az auto fényerőszabályozó be van-e kapcsolva.
Grafikai driver(ek) rendben vannak?

Egy gombos újrarakás itt nincs. Az olyan gépeknél van, ahol recovery-t is raknak a háttértárra.
Úgyhogy marad a normál telepítő, ami legalább nincs tele szeméttel és hasonló sallangokkal.

üdv, adika4444

(#636) bardi válasza adika4444 (#635) üzenetére


bardi
aktív tag

Nem, mikrobot, de akkor biztos ez is ilyen.
Fn F11 nem csinál semmit. HD7570M van benne vga, hp oldaláról leszedtem a drivert hozzá, catalyst fut. Automata fényerőt nem találom, találtam egy adaptív háttérvilágítás dolgot, de hiába kapcsoltam ki nem jó így se.

'92 Honda VFR 750

(#637) adika4444 válasza bardi (#636) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Tuti olyan, mivel nem HP-tól van fene tudja mennyi reinstall-t kapott már.
Ha gondolod s/n alapján nézd meg meddig van rá gyári gari (ha még van).
Kicsit lomha az oldal, de ez majdnem az összes HP terméktámogatásra és ilyesmire igaz...

Egyébként én a helyedben csinálnék egy tiszta Win telepítést az említett gépre, és a drivereket akár Driver Pack Solution ofline-nal (programok telepítése nélkül csak driverek) telepíteném, vagy a gép driverezős oldaláról

üdv, adika4444

(#638) bardi válasza adika4444 (#637) üzenetére


bardi
aktív tag

Valószínű a friss telepítés lesz majd a legjobb. Felraktam a drivereket azzal amit írtál, de nem még mindig nem megy a fényerőállítás funkciógombbal. Szerintem valami windowsos beállítás okozhatja, vezérlőpultban be tudom állítani.

'92 Honda VFR 750

(#639) alfamate89


alfamate89
tag

Találkozott már valaki olyan problémával, hogy dokkolón minden egyes beindítás, vagy újraindítás után lefagy az USBs billentyűzet? Ki kell húznom és bedugnom, hogy menjen. Biosban még jó, aztán mikor belép a windowsba, akkor csinál 1 restartszerűt és onnantól kiakad. Elég idegesítő.

(#640) dodoroli


dodoroli
tag

Sziasztok! Tudja valaki hogyan lehet működésre bírni a gps - t a elitebook 8560w - ban? Sim kártya van az eszközben driverek fent vannak windows 10 alatt persze.

(#641) tom570


tom570
aktív tag

Sziasztok! HP elitebook 8440p használtan vásárolt win7 64bit. Szeretném win 10-re frissíteni, érdemes? Minden fog működni? Mire kell figyelni, ha kell egyáltalán. A Hp oldalán csak win 7 drivereket találtam, menni fog azokkal is?

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#642) alfamate89 válasza tom570 (#641) üzenetére


alfamate89
tag

Bluetooth driverrel volt gondja valakinek nem sokkal feljebb. Én másról nem tudok, hogy ne menne.

(#643) alfamate89 válasza dodoroli (#640) üzenetére


alfamate89
tag

Ha jobb alul rámész a hálózat ikonra, van a tetején olyan, hogy Cellular?

(#644) tom570 válasza alfamate89 (#642) üzenetére


tom570
aktív tag

Köszönöm, akkor frissítem. A Bluetooth hiánya nem lesz zavaró.

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#645) adika4444 válasza tom570 (#644) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ha még is zavarna, eszközkezelőben keresd meg a bt-adaptert és utána hw id-jére Google-özz rá és az valszeg megtalálja az eszközt. Már ha a Win10 auto driverkeresője nem találná...

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#646) tom570 válasza adika4444 (#645) üzenetére


tom570
aktív tag

Köszönöm a tanácsot, élni fogok vele ha úgy alakulna. Az ujjlenyomat olvasóhoz kell valami program vagy az is csak driver kérdése?

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#647) alfamate89 válasza tom570 (#646) üzenetére


alfamate89
tag

HP Client Seurity Manager nevű program kell hozzá.

(#648) tom570 válasza alfamate89 (#647) üzenetére


tom570
aktív tag

Köszönöm, már meg is találtam a Hp hivatalos oldalán.

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#649) fotobolond


fotobolond
tag

Sziasztok!

8570p (i7-3720qm) készülék esetén általánosságban milyen akkumlátor idővel érdemes kalkulálni? Elvárható e 2-4 órás időtartam, vagy ez optimista gondolat?

Köszönöm, üdv: Zoli

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#650) adika4444 válasza fotobolond (#649) üzenetére


adika4444
addikt

Függ attól hogy mekkora az akku, de én 1-2 óránál többel nem nagyon számolnék...

üdv, adika4444

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.