Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) alfamate89 válasza korpicschess (#550) üzenetére


alfamate89
tag

Ahogy fentebb írták, feltehetően átkapcsol akkor teljesítmény centrikus üzemmódba. Nem lehet állítani valamit az energiagazdálkodási lehetőségeknél?

(#552) korpicschess válasza alfamate89 (#551) üzenetére


korpicschess
veterán

Nem, a windows energiagazdálkodása nem változik, ahogy eddig sima tápra bedugva sem változott.
AMD programjában hiába van beállítva a Chrome energiatakarékosra, mégis AMD-t használ a monitoron.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#553) alfamate89 válasza korpicschess (#552) üzenetére


alfamate89
tag

Akkor, ha jól értem, tápról használja az IGPt, viszont dokkolón keresztüli töltés esetén meg már csak az AMDt? Ha így van, akkor tényleg a dokkoló felismerése kényszeríti azt az AMDt. Tanácstalan vagyok. Felteszem BIOSban semmi erre vonatkozó állítási lehetőség nincs.

(#554) csatcsat


csatcsat
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.Remélem jó helyen teszem fel a kérdésem.
Van egy HP Elitebook 8540p típusú laptop.(i5-ös proci)
Van benne 2db 2gb-os samsung memória 1333mhz-es.
Vettem egy kingston 4gb-os 1333mhz-s memóriát,hogy majd az egyik 2gb-os mellé berakom.
Sajnos a windows logonál megfagy majd újraindul.Ha csak a 4gb-os memóriát rakom bele akkor kékhalállal megfagy.A memória jó másik gépben próbáltam.
Ebbe a gépbe valami "speckós" ram kell?
A segítséget előre is köszönöm!

(#555) spyduck válasza csatcsat (#554) üzenetére


spyduck
nagyúr

RAM-okkal én is szórakoztam amikor bővítettem őket. Nem mindegyik memóriával működik. Ha minden igaz akkor az oldalankénti 4 chipes (összesen 8) nem jó hozzá.

(#556) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Sajnos pixel hibás lett a pc-m.
Tudnátok ajánlani valami jó megbízható Magyarországi boltot ahonnan vásárolhatnék egy lcd kijelzőt?
Természetesen garanciával.
A cserét megoldom.
8440p
Köszönöm előre is.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#557) korpicschess válasza alfamate89 (#553) üzenetére


korpicschess
veterán

Lehet hardveresen úgy van megcsinálva, hogy a dokkoló csak AMD kártyával megy. Így viszont lehet eladom.
Nem gondoltam volna, hogy diszkrét kártya hátrányt jelenthet...

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#558) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Kis segítséget kérnék:
Nagyjából be tudnátok lőni árban az alábbi gépecskét?

8540 w
- i7 740qm,
- 16 GB Ram,
- 1 TB HDD,
- Nvidia quadro 2000m vga,
- fhd kijelző

Állítólag jó állapotban van.

(#559) alfamate89 válasza Voice24 (#558) üzenetére


alfamate89
tag

Adott generációból erős konfiguráció ez. Én azt mondanám, hogy 110.000. Ezért az árért már újabbakat is lehet kifogni és a 2. gen procik azért erősebbek.

(#560) Voice24 válasza alfamate89 (#559) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi!

(#561) korpicschess válasza korpicschess (#557) üzenetére


korpicschess
veterán

Megoldást jelentett, hogy az AMD beállításainál mindent energiatakarékosra állítottam, teljesítményben nem tűnik fel erőforrás hiány, a hőmérséklet viszont olyan, mint IGP-vel kb. :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#562) Rush77


Rush77
aktív tag

sziasztok!

Az alaplap ki lett cserélve viszont most belefutottam a következő hibába.
Ahogy belép a win-be a kijelző elveszti a fényerőt (szinte semennyire nem lehet látni a tartalmat).
DE.
BIOS/UEFI-ben simán látszik minden illetve a WIN telepítő alatt is.

Valakinek esetleg valamilyen tippje?

Köszi.

(#563) Rush77


Rush77
aktív tag

Bocsi kicsúsztam a szerk. időből.

Ubuntu alatt is működik a kijelző.
Tipp?

(#564) Rush77


Rush77
aktív tag

És akkor még egy.
Igazán bocsi a sok commentért :B

Winbe beléptem (úgy, hogy nem láttam semmit), lehúztam a töltőről és most visszajött

(#565) AKG válasza Rush77 (#564) üzenetére


AKG
tag

Tipikus hiba win 10 alatt.
Valamelyik frissítés megoldja a dolgot.
Én egy acer lapossal jártam így!
Bővebben itt: http://support.hp.com/hu-hu/document/c03586271

[ Szerkesztve ]

(#566) Rush77 válasza AKG (#565) üzenetére


Rush77
aktív tag

Ez W 8.1.

Próbáljam meg az összes Win update frissítést feltenni hátha?

(#567) AKG válasza Rush77 (#566) üzenetére


AKG
tag

Szerkesztettem,irány a link az előzőben!

(#568) Rush77 válasza AKG (#567) üzenetére


Rush77
aktív tag

Úgy néz ki most jó.
Köszönöm a segítséget. :R :R :R

(#569) AKG válasza Rush77 (#568) üzenetére


AKG
tag

Nincsen is mit :)

(#570) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok. Egy ilyen i7 2630QM prockó jó lehet a 8560p-be?

(#571) sputyi70 válasza sputyi70 (#570) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Közben visszaolvasva már kérdeztem egy másikkal kapcsolatban így ez tárgytalan. Sorry. :B

(#572) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

szükségem lenne egy hivatalos HP szervizre itthon, lehetőleg Budapesten. adott egy garanciaidőn túli 8570p, amiben tönkrement a billentyűzet lefelé gombja. egy hivatalos, számlaképes (cég miatt) helyre van szükségem, ahol tudnak ilyet biztosítani nekem és rövid (1, max 2 napos) átfutással el tudom hozni. ha a beszerelést is tudják ebben az intervallumban vállalni, esetleg az is kellhet.

köszönöm szépen előre is, ha tudtok segíteni :R

ui.: illetve már anno kérdeztem valamelyik topicban, hogy a zsanér is laza sajnos már, hiába van meghúzva. esetleg arra is vethetnek egy pillantást, de az tényleg csak annyi, hogy meg lehet-e csinálni 1 perc alatt, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#573) novi68


novi68
tag

Sziasztok!

Most vettem egy HP 8460-as notebookot és egyelőre-segítség híján- próbálom megtölteni némi tartalommal.
Először is azt kérdezném, hogy milyen programokat érdemes telepíteni (Win 10),mert még a DVD-t sem játssza le. Próbálom személyre szabni,de elég gyöngén megy-ebből is látszik,hogy amatőr vagyok.
Szeretném beállítani az ujjlenyomatolvasót,de nem ment eddig,a többihez még nem értem el.
Tudnátok segíteni néhány tanáccsal,javaslattal,hogy valamerre végre el is induljak? :F :W
Köszi!

My name is White. Lumia White....

(#574) alfamate89 válasza novi68 (#573) üzenetére


alfamate89
tag

Kártyaolvasó (2db), SRS Audió, Camera, WWAN (ha van benne), Ethernet, HP Client Security (ha tényleg kell az az ujjlenyomat olvasó :) ), Nvidia, Touchpad. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Viszont, ha jól emlékszem a win frissítő kábe felpakol mindent ami a működéshez kell. DVDre például nincs is driver. Először mindenképpen a frissítéseket kell nyomatni, amíg el nem fogynak. Ha újraindítást kér, akkor újraindítod és újra ellenőrzöd, hogy van-e frissítés. Még az Nvidia desktop managert is felrakja magától. Minden leszedhető a HP oldaláról. Nem írtad, hogy w, vagy p, úgyhogy azt nem tudom linkelni.

[ Szerkesztve ]

(#575) novi68 válasza alfamate89 (#574) üzenetére


novi68
tag

Szia! Hp 8460p

My name is White. Lumia White....

(#576) alfamate89 válasza novi68 (#575) üzenetére


alfamate89
tag

Itt mindent megtalálsz.

(#577) Voice24


Voice24
őstag

Hali. Egy gyors kérdésem lenne, vásárlás előtt. Az nvidia quadro kártyáknál milyen komoly különbségek vannak a használati értéket illetően? Pl az autodesk inventor progihoz mennyire elég az 1000-es?

(#578) hoffman_ válasza hoffman_ (#572) üzenetére


hoffman_
nagyúr

erre senki többet harmadszor?

itt mindenkinek jó a notebookja? :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#579) alfamate89 válasza Voice24 (#577) üzenetére


alfamate89
tag

Nekem a 3000m SolidWorks-ön elég nagyot dobott. Konkrétan simább egy nagyobb assembly forgatása/mozgatása a bekapcsolt realview-el és minden mással, mint radeonon simán teljesen puritánan. A megfogalmazásom kicsit érdekes lett, de a lényeg ott van. :D Talán segít valamit.

(#580) alfamate89 válasza hoffman_ (#578) üzenetére


alfamate89
tag

Hát látod, ilyenek ezek a HPk. :) Szervizben nem tudok segíteni. Én a magam szerelem típus vagyok, viszont szerintem nem lehet javítani, mert ahogy nézem, a szétszerelés reverse művelete nem fog menni. Ebayn 4.500 Ft az US billentyűzet szállítással. Persze az nem számlaképes. A zsanér Nekem is lötyög, de még nem foglalkoztam vele.

(#581) hoffman_ válasza alfamate89 (#580) üzenetére


hoffman_
nagyúr

komplett billentyűzet kellene vele, ez tiszta sor. magyar kiosztással, számlaképes helyen. csak van ilyen :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#582) AKG válasza alfamate89 (#579) üzenetére


AKG
tag

Ezt valszeg azért érzed így,mert az sw csak a dedikált kártyával hajlandó jól együtt működni,a sima gtx,vagy radeon karikkal nem.
Persze,van okosság,el lehet hitetni a szoftverrel,hogy az van a gépben :)
Az én 8740w-m ben egy firepro van,azzal is hibátlan.
Ez persze attól is függ,mekkora adathalmazzal dolgozol inventorban.
Minél több az alkatrész,annál nagyobb lesz a gépigény!

[ Szerkesztve ]

(#583) Voice24 válasza alfamate89 (#579) üzenetére


Voice24
őstag

Tehát az 1000-es az nagyon alap ezeknél a vga-knál?
Mert találtam több helyen is jónak tűnő munkaállomásokat, de sajnos mindegyik az 1000-es kártyával volt szerelve. Az Autodesk Inventor 2016-nak pedig brutális a gépigénye.

(#584) AKG válasza Voice24 (#583) üzenetére


AKG
tag

Attól függ,mire használod.
Szerintem elég lesz lazán.

(#585) alfamate89 válasza AKG (#582) üzenetére


alfamate89
tag

Én csak azt a kis okosságot csináltam meg, hogy az SW VGA támogatottsági listájába felvittem az R9 280X-ecskémet. Elérhetővé vált a realview, meg minden egyéb, de szenvedett a kártya. A moddolt driverrel nem szórakoztam, pedig az lett volna az áttörés. :)

(#586) alfamate89 válasza Voice24 (#583) üzenetére


alfamate89
tag

A helyedben inkább a W szériás elitek között nézelődnék. Cserélhető videókari azért elég nagy előny. Javítsatok ki, ha tévedek, de a P-nél hegesztett a GPU ugye? Tisztességes áron ki lehet már fogni 8x60W-ket.

(#587) Francia91 válasza alfamate89 (#586) üzenetére


Francia91
veterán

8560W 100-160k között mozog, kiépítettségtől függően, és mehet bele Quadro 2000/3000M is simán egy 4 magos i7 mellé, meg 16 GB RAM

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#588) AKG válasza Francia91 (#587) üzenetére


AKG
tag

Igaz,szerény megítélésem szerint azért a 15.-ös gépeken nehézkes a tervezés.
A 17-est javasolnám,tapasztalatom szerint ezen már el lehet férni.

(#589) alfamate89 válasza AKG (#588) üzenetére


alfamate89
tag

Nem beszélve a b VGA támogatottságról és a +1 HDD helyről. :D

(#590) Francia91 válasza AKG (#588) üzenetére


Francia91
veterán

Én eddig 15,4"-os ThinkPad T500-asról tervezgettem, de elég volt, legalábbis nekem

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#591) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok!

Van valami bevált hely itthon ahonnan akksit tudnék venni 8460p-hez (nem agyhalál áron) vagy nézelődjek ebayen.

Köszi

(#592) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
AMD FirePro M5950 és i5 2540M kombós konfiggal tapasztalatok vannak-e 8560W esetében? Véleményeket várok, előre is köszönöm :R :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#593) alfamate89


alfamate89
tag

Ma konstatáltam még 1 apróságot. Megfigyeltem, hogy 2860qm hőmérséklettől függetlenül 100% terhelésen 3.28Ghz -ről visszavesz 2.8Ghz -re. Zavart, úgyhogy kiderítettem, hogy TDP limitbe fut a cuccos. Nem lehetne ezt valahogy kijátszani? :U

(#594) novi68


novi68
tag

Sziasztok!
Véletlenül letöröltem egy Intel hd grafikus drivert a hp 8460-as gépemről,"széles" lett a képernyő és a felbontás 1024x768 lett. Kérem,segítsetek,melyik drivert kell rátenni és honnan? (Win 10)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

My name is White. Lumia White....

(#595) alfamate89 válasza novi68 (#594) üzenetére


alfamate89
tag

Eszközkezelőben elvileg 2 videokártyát kell látnod. Frissítsd az intelt automatikusan. Szerintem az megoldja.

(#596) novi68 válasza alfamate89 (#595) üzenetére


novi68
tag

Szia!
Egyet mutatott,egy általános Microsoft videokártyát,frissítettem,ahogy tanácsoltad és visszajött az Intel,de csak ez van egyedül.
Milyennek kellene még lenni ezen kívül itt?
:R

My name is White. Lumia White....

(#597) alfamate89 válasza novi68 (#596) üzenetére


alfamate89
tag

Tudtommal egy Radeon 6470M -nek is kellene lennie ott. Feltetted a grafika illesztőprogramot?

(#598) novi68 válasza alfamate89 (#597) üzenetére


novi68
tag

Ha az AMD-re gondolsz,azt letöltöttem,asszem az nem működött,nem volt kompatibilis talán.

My name is White. Lumia White....

(#599) alfamate89 válasza novi68 (#598) üzenetére


alfamate89
tag

Utánaolvastam és létezik dedikált VGA nélküli alaplap. Lehet a Tiéd pont ilyen. Akkor viszont csak Inteled van és rendben vagy.

(#600) Muki94


Muki94
aktív tag

Sziasztok!
Windows topicba írtam, de nekem gyanús, hogy ez inkább az gépem saját problémája, másodlagosan függ szoftvertől. Bemásolom ide, amit oda írtam, hátha tudtok segítséget nyújtani. :R

Utána olvastam már a problémának, de annyiféle megoldást kínáltak, és egy sem hozott eredményt.
Adott egy HP Elitebook 8460p.
Próbáltam Win10-et és Win7-et is, mindkettő hivatalos 64bites.
A HDD helyén egy SSD van, az optika helyén pedig egy winyó.
Kikapcsolnám, újraindítanám gépet, de nem áll le. A kijelzőt kikapcsolja, de a státusz ledeket világítva hagyja, és a ventillátor is forog.
Ha jól emlékszem, amikor csak ssd volt benne, leállt.

Vannak ötleteitek, mi lehet a megoldás? Azt hittem eddig, hogy csak win10 alatt áll fenn a probléma, de 7 alatt is ugyanez a helyzet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.