Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok!
HP Elitebook Folio 9470/80m-ről vannak vélemények?
Mennyire strapabíró illetve melegedős/hangos?
Hezitálok, hogy a 8460p utódja ez legyen vagy egy 840 G1/G2.
Illetve mennyit veszítettek a minőségben a 8460p-hez képest a vékonyítás oltárán.

Köszi

(#702) Francia91


Francia91
veterán

Üdv!
HP 8560W-ben már van mSATA támogatás, vagy ez a későbbi modellek ismérve?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#703) Francia91 válasza Francia91 (#702) üzenetére


Francia91
veterán

Esetleg M2. SATA támogatás?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#704) Pyrandus


Pyrandus
tag

Üdv a jó topiknak és nagyszerű gépeknek.
Értékes hirdetés:
http://hardverapro.hu/apro/uj_hp_elitebook_820_g2_125_core_i5-5gen-16gb-512gb_ssd-hd_g

Mi a kockázata, mire figyeljek? Pixel? Akku (vásárlásnál nem tudom félóráig vizsgálni, stb) Melegedés? (ezt sem tudom vizsgálni)

Köszönöm józan segítségeteket. :)

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#705) alfamate89 válasza Pyrandus (#704) üzenetére


alfamate89
tag

Csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy melegedést tudsz vizsgálni. Pendrive-on viszel mondjuk egy AIDA portable verziót, aztán mehet a stresszteszt mindenre.

(#706) Pyrandus válasza alfamate89 (#705) üzenetére


Pyrandus
tag

Köszönöm! Maga a gép ár/érték aránya? Soha nem volt Elitbook-om, nem is ismerem. :)

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#707) Pyrandus válasza Pyrandus (#706) üzenetére


Pyrandus
tag

Ezzel kacérkodnék: nem olcsó, de...

Majdnem új HP Elitebook 820 G2 12.5" Core i5-5.Gen-16GB-512GB SSD-HD Graphics 5500-Win8.1 !!
160e :)

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#708) bardi


bardi
aktív tag

8570p-be mindegy milyen ramot veszek a meglévő mellé, vagy itt kell valamire figyelni? Laptopot még nem szereltem. 8 GB-ra akarom bővíteni a mostani 4et.

'92 Honda VFR 750

(#709) Magnum_ válasza bardi (#708) üzenetére


Magnum_
nagyúr

1600mhz-s legyen

Srácok, az normál, ha 8470pn (HDD-s) folyamat teker a venti, ha tápon van? És elég hangos is... Megy állandóan egy SAP, outlook, office. Ez már ennyire terhelheti? (céges munkaeszköz)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#710) adika4444 válasza bardi (#708) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Egyezni kéne az alap paramétereinek a korábbi rammal, meg 14 napos visszavásárlás se ártana rá. Keresd meg SymbianOS-t, ő írta nekem még régebben hogy tudott szerezni ramot 2570P-be, talán tud segíteni a te gépedbe is.
(#709) Saint_:
Elméletileg a venti feszültségszabályozós, a legkisebb az 3114 rPm körül van, alatta áll és 934-et ír...
Tápon hajtja mindig, ez sajnos normális. Kikapcsolható a BIOS-ban, aztán vagy megoldja vagy nem. A gép hangulatától függ...

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#711) bardi


bardi
aktív tag

Köszi!
Arra is gondoltam, hogy rögtön rakok bele egy 8 gigásat. De ha vennék akkor egy cl9-es 1600MHz-s 4 gigásat, nem lenne gond akkor.

'92 Honda VFR 750

(#712) Francia91


Francia91
veterán

Azoktól kérdem, akik esetleg cseréltek GPU-t a 8560W-ben, hogy más notiból származó, de ugyanolyan foglalatú és típusú (Quadro 2000M) GPU-t is megeszik a 8560W, vagy kizárólag HP-ból származhat a cucc?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#713) Muki94 válasza Magnum_ (#709) üzenetére


Muki94
aktív tag

Éppen emiatt jöttem be a topicba.
Ajánlották a NoteBook FanControl nevű alkalmazást, amivel át lehet írni a venti vezérlést.
De ennek ellenére is olyan sokszor felpörög... Már ott tartok, hogy 66fok fölé engedem a cpu hőfokot, csak hogy ne porszívózzon folyamatosan. Egyébként lehet biosban állítani, hogy AC tápról forogjon-e a venti mindig, vagy ne. De ha nem forog, akkor pedig sűrűn bekapcsol. Szerintem hitvány ennek a gépnek a hűtése, az az igazság.
Gagyi i3 350m procis acer laptopom konkrétan kussban van mellette, ugyanazokkal a feladatokkal, amit ezen is végzek. Win10 mindkettő.
Lassan ott tartok, hogy eladom, és veszek valami mást.
Apropó, ez 8460p, de túl sok különbség nincsen.

(#714) _Berci_


_Berci_
aktív tag

Hali

Adott egy Elitebook 840 G1
Hogy lehet lecserélni a HP logót bootolásnál?
Láttam a custom logo opciót biosba, majd csináltam egy külön particiót HP_TOOLS néven amin egy Hewlett-Packard\Logo mappába mentettem a HPlogo.bmp fájt, de nem akar menni :)
mit hagytam ki? :D

Köszi a segítséget :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#715) Francia91


Francia91
veterán

8560W esetében a kijelző hátulján lévő világító HP logót ki lehet kapcsolni valahogy? :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#716) Muki94 válasza Francia91 (#715) üzenetére


Muki94
aktív tag

Maga a kijelző háttérvilágítása világítja meg. Maximum akkor lehet megoldani, ha szétszeded, és letakarod belülről.

(#717) Francia91 válasza Muki94 (#716) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor inkább hagyom :)

Valamint aki használ Caddy-ben HDD-t 8560W-vel, annak hogyan megy? Nekem ezt dobja a gép indításkor, ha a Caddy-t beteszem a HDD-vel...

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#718) Muki94 válasza Francia91 (#717) üzenetére


Muki94
aktív tag

Nálam a 8460P-ben van caddy, benne a HDD. (A gyári hdd helyén SSD)
Elég hektikusan viselkedett amíg itt nem kaptam választ a problémámra.
A caddyk áramkörén egy diagnosztikai láb be van forrasztva, ami számunkra nem kell.
Ezt kell vagy elvágni, vagy leforrasztani.
A "Manufacturing diagnostic" az. Lehet, hogy neked is segít.
KLIKK

[ Szerkesztve ]

(#719) dodoroli válasza Muki94 (#718) üzenetére


dodoroli
tag

Nos akinek hasonló problémája van illetve kikapcsolásnál nem áll le rendesen a laptop akkor ezt fajta caddy-t kell venni.

(#720) Francia91 válasza dodoroli (#719) üzenetére


Francia91
veterán

Végül megoldódott, BIOS-ban a Boot eszközök közül ki kellett vennem az UltraBay-t, és megy szépen a Caddy-ben lévő HDD-vel is a gép

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#721) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Vettem egy HP Elitebook 8460p-t. Most egy Intel Centrino Advanced-N 6205-ös WiFi van benne amit le akarok cserélni egy Atheros AR5B93-ra.

Kell a Bios-t módolni hozzá vagy ez a WiFi-is gyárilag menne? A legfrissebb F61.A van fent amúgy.

Köszönöm előre a választ! :R

Smoke some weed nigga!

(#722) szotadi válasza Wiz Khalifa (#721) üzenetére


szotadi
tag

Szia, a HP leírása alapján nem támogatott.
Info:
[link]

(#723) Wiz Khalifa válasza szotadi (#722) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Már rájöttem. :)

És vajon hol lelek hozzá olyan Bios-t amivel ez kiküszöbölhető hogy ne legyen korlátozás? Ugyanis nekem egy Atheros AR5B93-ra nagy szükségem lenne. Hogy tökéletesen menjen a Hackintosh-om.

Smoke some weed nigga!

(#724) szotadi válasza Wiz Khalifa (#723) üzenetére


szotadi
tag

itt érdemes nézelődni:
[link]

(#725) Wiz Khalifa válasza szotadi (#724) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Vagy én vagyok balfék vagy nem tudom de nem találtam egy olyan részt sem mai előrébb segített volna. :(

Smoke some weed nigga!

(#726) szotadi válasza Wiz Khalifa (#725) üzenetére


szotadi
tag

Régebben egy IBM T60-hoz itt találltam biost, HP-t konkrétan nem néztem. :F

(#727) Wiz Khalifa válasza szotadi (#726) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

IBM-hez én is már leltem. :DDD De a HP-hoz nem sajna. :(

Smoke some weed nigga!

(#728) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Volna 2 EliteBookom amikbe szeretnék SSD-t tenni.
Érdeklődnék kell-e valamit átállítanom a biosba vagy mehet egyszerűen a HDD helyére?
HP EliteBook 8440p illetve HP EliteBook 8470p

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#729) Francia91 válasza hódmaci (#728) üzenetére


Francia91
veterán

Ha AHCI módra van állítva BIOS-ban jelenleg is (Windows 7 esetében szinte 100%, hogy így van), akkor semmi teendőd nincs

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#730) hódmaci válasza Francia91 (#729) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.
Gondolom mindkét gépre ez igaz.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#731) szotadi


szotadi
tag

Sziasztok, ha valakinek szüksége lenne "gyári" Windows vagy Office telepítőre van egy nagyon egyszerű letöltő program:
[link]

Remélem ez nem számít warez-nak!

HP 6450b-hez kellett Win7Pro telepítő, gyorsan letöltődött!
:)

(#732) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Üdv.!

Elitebook 8460p-n a fedélnyitó gombot hiába nyomom be, valószínű a nyitó mechanika eltört. Kérdésem:
1. Van valami módszer, amivel ki lehet nyitni a notit?
2. Hova érdemes szervizbe vinni, ahol ezt esetleg orvosolni tudják?

sweetlou6.wordpress.com

(#733) alfamate89 válasza Sweet Lou 6 (#732) üzenetére


alfamate89
tag

Szia!
Én is ettől félek 8760W -m kapcsán. Nem tudom mennyi a hasonlóság ilyen téren, de nálam az egész nyitó mechanika a palmrestre van építve. Ahhoz meg, hogy azt ki tudd szedni, fel kell nyitni a képernyőt, ki kell venni a billentyűzetet és csak azután távolítható el. Nem túl okos húzás. A képek alapján a Tiédnek is szerintem ugyan az a mechanikája. A megoldásra sajnos nincs tippem. :(

(#734) Sweet Lou 6 válasza alfamate89 (#733) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Köszi, ezt sejtettem én is sajnos. Elviszem szervizbe, aztán majd meglátom.

sweetlou6.wordpress.com

(#735) icp1970


icp1970
senior tag

Sziasztok.Adott egy Elitebook 820 G2. ausztriában vásárolt noti.A HP waranty suport ezt irja.base waraty:2015.Jun -2018.Jun. Aktiv. Alatta lévő sorban pedig. Wty: HP Support for Initial Setup Jun , 2015 Oct 6, 2015 Expired. lenne pár kérdésem.Akkor ha jól látom 2018 jun-ig garanciális.de ez a gari csak ausztriában érvényes?Ha nem és itthon is érvényyes akkor házhoz jövős üzleti gari?Köszi előre is a választ.

(#736) spyduck válasza icp1970 (#735) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha "offsite" akkor te viszed a szervizbe, ha "onsite" akkor ők jönnek hozzád. Nem csak Ausztriában érvényes, elvileg mindenhol, ahol van HP szerviz megcsinálják.

(#737) Sweet Lou 6 válasza Sweet Lou 6 (#734) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Info, hátha másnak is jól jön: a zár mechanikája körbefut a gép alján, ezért csak a komplett kerettel lehet cserélni, 3-4 hét mire megjön és kb. 15k. Másik opció a retesz kikötése, én ez utóbbi mellett döntöttem, mert nem akarok már költeni egy számomra öregedő gépre.

sweetlou6.wordpress.com

(#738) alfamate89 válasza Sweet Lou 6 (#737) üzenetére


alfamate89
tag

Hogy sikerült kinyitni?

(#739) Sweet Lou 6 válasza alfamate89 (#738) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ki kellett szedni a HDD, Wi-Fi, és Bluetooth modulokat ha jól emlékszem, akkor hozzá lehetett férni a nyitó mechanika egy részéhez már.

sweetlou6.wordpress.com

(#740) alfamate89 válasza Sweet Lou 6 (#739) üzenetére


alfamate89
tag

Ááá. Jó tudni, csak ne kelljen használnom! :D Köszi!

(#741) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Amióta visszajött szervizből a 8460p, nem működik a WiFi és a Bluetooth. Az ezeket ki- bekapcsoló gomb nem reagál, és ez is, illetve a bal alul lévő vezeték nélküli kapcsolatokat jelző fény is konstans sárgán világít. BIOS-ban próbáltam ki be kapcsolni őket, semmi hatás. Fizikailag mindkét modul ép a gépben. Ami érdekes, hogy a Windows eszközkezelő a Bluetooth-t egyáltalán nem, a WiFi-t pedig látja (habár a vezérlőpult>Hálózati kapcsolatok>Adapterbeállításoknál már egyik sincs ott).
Ötlet, hogy mi lehet? Eddig arra jutottam hogy hétfőn visszaviszem a szervizbe, mert nekem úgy tűnik, hogy rosszul kötöttek be valamit.

sweetlou6.wordpress.com

(#742) szotadi válasza Sweet Lou 6 (#741) üzenetére


szotadi
tag

Szia,
HP Connection Manager-t telepítsd fel, nálam már sokszor megoldott hasonló problémákat!
[link]
Amúgy milyen operációs rendszer?

(#743) Sweet Lou 6 válasza szotadi (#742) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Köszi, megpróbálom. Az OS Win10, viszont arra gyanakszom, hogy hardver szinten van valami probléma, mivel már a biosban illetve a post képernyőn a win indulása előtt is sárgán világítanak a vezeték nélküli jelzőfények.

sweetlou6.wordpress.com

(#744) szotadi válasza Sweet Lou 6 (#743) üzenetére


szotadi
tag

Win10-en szerintem nem fog működni, az antenna csatlakozók a helyükön vannak?

(#745) Sweet Lou 6 válasza szotadi (#744) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A csatlakozók a helyükön vannak. Win 10-en tényleg nem működik sajnos.

sweetlou6.wordpress.com

(#746) szotadi válasza Sweet Lou 6 (#745) üzenetére


szotadi
tag

Linux-al próbáld meg, [link] letöltöd usb-re kiírod [link].

Win10-et amikor próbáltam nem tudta bekapcsolni a bluetooth-ot, linux alatt ha bekapcsoltam utána már "látta", lehet a wifi-vel is hasonló problémád van.

(#747) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

csináltam egy bios resetet és utána megjavult a gomb (visszaváltott fehérre). linux-szal pedig működik, úgyhogy a win vagy a driver lesz a ludas. örülök, hogy megoldódott, köszönöm az eddigi segítséget :R

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#748) szotadi válasza Sweet Lou 6 (#747) üzenetére


szotadi
tag

szívesen. :)

(#749) kromatika válasza tuctuc (#632) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi a leírást ,tanulságos volt.

(#750) SeatZola válasza alfamate89 (#679) üzenetére


SeatZola
őstag

Ez a húzott Quadro 3000m vagy k3000m? Nekem a k3000m van a 8770w-ben és kicsit húznék én is rajta. Egyébként te mivel húztad fel a VGA-d?

Rappi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.