Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) spyduck válasza Dhampir (#998) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha TN akkor nagyon nem, ha viszont IPS, akkor sokkal jobb.

(#1002) Dhampir válasza spyduck (#1001) üzenetére


Dhampir
félisten

Amennyiben IPS, akkor biztosan, de ez az, amit senki nem tud megmondani, mármint, hogy milyen típusú panel van benne.

(#1003) spyduck válasza Dhampir (#1002) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha TN akkor iszonyat rossz :D

(#1004) Dhampir válasza spyduck (#1003) üzenetére


Dhampir
félisten

Szinte sejtettem. :-(

Emiatt mondok le a ProBookok-ról is már jó ideje, a borzalmas HD kijelző miatt.

(#1005) Francia91 válasza Dhampir (#1004) üzenetére


Francia91
veterán

Én meg most váltok HP 8560W-ról majd DELL M6600-asra. Meg nekem nem a DreamColor-os kijelzőm van, költeni meg nem akarok rá annyit pluszba csak a kijelző miatt.. Ha elkel a 8560W, jön az M6600-as. Szerettem ezt a notit, de mivel nem lehet 4 magosra cserélni benne a procit, így megválok tőle :(

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1006) Dhampir válasza Francia91 (#1005) üzenetére


Dhampir
félisten

Szeretem a Preciket. :K
Csak az a baj, hogy ha új kell, akkor nagyon drága, és az m4600 óta nincs tudomásom olyan jelentős leárazásról, mint 2012 decemberében és 2013 első hónapjaiban volt. :(

Például a Zbook 15 G2-ben 4 magos i7-4710MQ található.

[ Szerkesztve ]

(#1007) kstcsk


kstcsk
tag

Sziasztok!
HP EliteBook 8540p wifi kártya upgraden esett át, Intel N6200 (2 antennás) váltotta a N6300 (3 antennás, ennyit kezel a noti). Az adaptert elsőre beismerte a gép, minden patent, antennák megfelelően bekötve (3. középen) sebességteszten is gyorsult a dolog, viszont egy bosszantó probléma jelentkezett. Nagyjából 2-3 percenként kb. 2-3mp-re a hálózat válaszideje a megszokott 20-35ms-ről felugrik 80-300ms-re, ami különösen bosszantó multi fps játék közben. Nem fut, nem frissít semmi a háttérben, a wifi hálózaton is csak egyedül vagyok (igaz, nem közvetlen router mellett), illetve nem csak egy adott szerveren jelentkezik a dolog. Úgy vélem a beállításokkal nincs gond, driver a legfrissebb, szóval az alap user error hibák kizárhatóak.

Érdekességképp visszaraktam a régit, aminél már nem volt ilyen gond, más kérdés hogy szerencsétlenségemre amikor ismét levettem a kábel magával húzta a kártyáról a miniatűr antenna foglalatot....

Bárkinek bármi ötlet mi okozhatja ezt? 2,4 illetve 5 ghz-es hálózaton is jelentkezik a probléma.

(#1008) Butcher82


Butcher82
senior tag

Üdv Urak!

Valaki hozzáértő erősítsen meg abban, hogy az Elitebook 8460p alaplapja kompatibilis a Probook 6460b alaplapjával. Köszi

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#1009) varos


varos
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Elitebook 840 G1, gyári szám alapján van még rajta garancia, de számla nincs hozzá és garancia levél se.
Egy meghibásodás esetén számla és garancia levél nélkül is lehet a garanciában javitatni hp szervizben a gyári szám alapján?

(#1010) spyduck válasza varos (#1009) üzenetére


spyduck
nagyúr

Igen

(#1011) adika4444 válasza varos (#1009) üzenetére


adika4444
addikt

Papirok nélkül csak megbízható helyről venném, kitudja nem lopott-e esetleg a gép, adásvételit mindenképp írjatok.

üdv, adika4444

(#1012) peti85


peti85
senior tag

Adott egy Elitebook 8560w Windows 10-el a fedélzeten. Hangkártya driver problémám van. Felmegy a Win 8.1-es meghajtó, működik is vele, de egy pár nap után elkezd torzítani. Olvastam külföldi fórumokon hasonlókat, de megoldást nem találtam a problémára, mindenhol csak azt írják, hogy ehhez az IDT (Tempo) nem készített Win 10 drivert, nem is lesz soha jó.
Próbálkoztam más hasonló hangkártyával szerelt laptopok Win10-es drivereivel de nem mennek fel, ebben valamilyen ritkább típus lehet. Ez a hardver azonosítója:
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_111D&DEV_7605&SUBSYS_103C1631

Van itt valakinek hosszabb távú tapasztalata ezzel a típussal Win 10 alatt?

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#1013) elbandi2 válasza peti85 (#1012) üzenetére


elbandi2
tag

Nekem is ez a típus van. Lassan egy éve van rajt Win10, és nem vettem észre hogy elkezdett volna torzítani a hang. Megnéztem, és ugyanez a hangkártya nálam ezzel a driverrel megy. Nem a legfrissebb, de működik.

(#1014) peti85 válasza elbandi2 (#1013) üzenetére


peti85
senior tag

Érdekes, hogy ugyan ez a driver verzió (6.10.6433.0) van nekem is telepítve, de nem ez a HP szoftver-csomag (spXXXX). Úgy emlékszem, hogy Win 8.1-hez töltöttem le a drivert, lehet hogy ez lesz a megoldás.
Minden esetre köszönöm, kipróbálom!

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#1015) Francia91


Francia91
veterán

Akinek Quadro 3000M-je van, attól kérdezném, hogy a GPU VRM 107 fokos hőmérséklet rendben van-e? Nem magas ez?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1016) spyduck válasza Francia91 (#1015) üzenetére


spyduck
nagyúr

8560w-be raktad bele? Azt sztem nem szabad. Küldj már 100%-os terhelésről egy HW Info printscreen-t, kiváncsi vagyok,

(#1017) Francia91 válasza spyduck (#1016) üzenetére


Francia91
veterán

Dell M6600-ast vettem, ebben Quadro 3000M van, a kártya asszem tök ugyanaz, ami a 8760W-ben van, azért kérdezem a hőfokot. A 8560W-t már eladtam
Nem mertem még megterhelni ekkora VRM hőfokkal

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1018) spyduck válasza Francia91 (#1017) üzenetére


spyduck
nagyúr

Pasztázás megvolt? Még az M6700 gépeken is amit eladtunk szénné volt száradva, nemhogy az M6600-nál.

(#1019) Francia91 válasza spyduck (#1018) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor a hétvégén szétkapom, nem merem így meghajtani.
bocs az OFF-ért, de azért jöttem ide (is), mert tudom, hogy van itt 8760W tulaj Quadro 3000M GPU-val, háétha tud segíteni olyan, akinek volt dolga ezzel a GPU-val

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1020) spyduck válasza Francia91 (#1019) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nálam volt már, szedtem is szét, de ezt a VRM-et pont nem néztem. Azért lenne jó a nagy egészet látni. Ha a CPU és GPU normális hőmérsékletet mutat, akkor nincs gond.

Szerk: 1 éves Asus G751-nél nyerünk most 20 fokot egy újrapasztázással, ezeket évente szinte kötelező újrakenni.

[ Szerkesztve ]

(#1021) Francia91 válasza spyduck (#1020) üzenetére


Francia91
veterán

CPU (2720QM) 80 foknál megáll, a GPU-t nem mertem meghajtani a VRM miatt. Szétkapom ünnepek után, megnézem a kártyát

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1022) xKRIPAPAx válasza Kolondrum (#948) üzenetére


xKRIPAPAx
csendes tag

Van .

" Leadership is something you earn, something you're chosen for. You can't come in yelling, 'I'm your leader!' If it happens, it's because the other guys respect you. " - Ben Roethlisberger -

(#1023) spyduck válasza Francia91 (#1021) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szunet utan megnezem en is.

(#1024) Kolondrum válasza xKRIPAPAx (#1022) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mi a plafon hőfokod milyen gépen.?

(#1025) kecsetif


kecsetif
aktív tag

Udv mindenkinek!

Nemsokara megerkezik egy 8570w. Ehhez keresek magyar billentyuzetet. Sikerult valakinek szereznie vilagitosat? Elvileg ebben a boltban van.
A masik, amit talaltam, nem tudom milyen minosegu lehet es nem is vilagit.
Vannak tapasztalatok, hogy honnan erdemes beszerezni?

(#1026) peti85 válasza kecsetif (#1025) üzenetére


peti85
senior tag

Az első ha tényleg létezik, akkor is horror áron szállítják ki, szerintem nem éri meg. Ha nem kell a világítós, akkor a másodikat megveheted, az gyári (Foxconn). Szerintem nincs is utángyártott ezekhez, főleg magyar, nem hiszem, hogy megérné beindítani a gyártást.
Én 8560w-hez (ugyan az a billentyűzet mint a 8570w) Aliexpress-ről megvettem a legolcsóbb magyarral megegyező kiosztású billentyűzetet, ez a latin volt. Kb. 6-7000 Forint volt postával. Tervezem, hogy magyaríttatom majd, az 15000 Forint lesz még.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#1027) kecsetif válasza peti85 (#1026) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Aszondja, hogy fedexszel 30 dodo a szállítás. Rápróbálok.

(#1028) kecsetif


kecsetif
aktív tag

A másik dolog, hogy adott egy 8440p, ami újra telepítés (5 éves recoveryból) és hűtő takarítás után minden előjel nélkül folyamatosan kikapcsolgat 5-10 perc használat után. Gyanítom a hűtő nem megy, pedig biosban "fan always on"-ra van állítva. Úgyhogy vagy nem dugtam vissza a kábelt (rendesen) vagy a venti elpusztult.

Más tud még ilyen tünetet okozni?

(#1029) Kolondrum válasza kecsetif (#1028) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ha nem dugod vissza jelzi és el sem indul. Hallani ha forog amúgy. MEgy?

(#1030) kecsetif válasza Kolondrum (#1029) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Sajnos már 2500 km-re van. Anyám azt mondja, mintha lenne valami morgó hang, de szerinte nem fújja a levegőt. Most azon agyalok vajon a kábel bele tud-e érni a ventibe. Előtte bő 5 évet ment hibátlanul évi 1 venti/hűtő takarítással.

Feladott poggyászban ment haza jól becsomagolva. A hideg csak nem artott meg neki.

[ Szerkesztve ]

(#1031) kecsetif válasza kecsetif (#1027) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Megfutamodtam a lehetséges problémák gondondolatára. Lemondtam a 8570w-t és rendeltem helyette egy magyar világítós gombos zbookot.

(#1032) peti85 válasza kecsetif (#1031) üzenetére


peti85
senior tag

Milyen problémákra gondolsz?

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#1033) alfamate89 válasza Francia91 (#1019) üzenetére


alfamate89
tag

Nekem 8760W -ben 3000M van és ennyi a VRM. Szétszedtem kb. háromszor emiatt, újrapasztáztam, meg minden, de 1 tapottat sem mozdult. Nekem felment már 120 fokra is. Nem tudok vele mit csinálni. Nem halt bele (még).

(#1034) kecsetif válasza peti85 (#1032) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Mármint az USA-ból való billentyűzet rendeléssel kapcsolatos buktatókra gondoltam (pl. mégsincs nekik, mégse annyi a szállítás, meg egy hónap mire ideér, stb.)

A 8570w kitűnő gép, 2 évig használtam megelégedéssel a munkahelyen 8760w/8770w-kel együtt. De sajnos már nincs belőlük a boltokban 1-2 éves renew. :O

Miért kellett a 8440p billentyűre világító kislámpáját elhagyni? Annyira egyszerű es bolondbiztos megoldás volt.

[ Szerkesztve ]

(#1035) peti85 válasza kecsetif (#1034) üzenetére


peti85
senior tag

A 8440p-t nem ismerem, de bátyám 8560p-jében az a lámpa semmit sem ér.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#1036) Francia91 válasza alfamate89 (#1033) üzenetére


Francia91
veterán

Köszönöm! :R
Akkor el kell fogadni, hogy ez van... Olvastam külföldi DELL M6600-as topikban is, ott is 107 fok körül ment alapon a Quadro 3000M VRM hőfoka, ott is a kérdés az volt, hogy ez egészséges-e.

(#1034) kecsetif

Nekem májustól idáig volt egy 8560W-m, Core i5 2520M - Quadro 2000M - 8 GB RAM - SSD összeállítással, de akármit csináltam neki, egy kazánház volt. A prociról le kellett vennem a Turbo Boost-ot, mert azzal 97-98 fokig ment, nélküle tartotta a stabil 89 fokot. A Quadro 2000M pedig 77 fokon üzemelt, ha egy picit melegebb volt a szobában, akkor benyalt a 80-81 fokba is. MX-4-es pasztával kentem, de úgysem, lett jobb. A hűtőborda és a hőcsövek rendben voltak, ennyit tudott a hűtése...
Aztán 1,5 hete eladtam, vettem egy Dell Precision M6600-ast, na ezzel maximálisan elégedett vagyok, a hűtésén pedig egyenes ledöbbentem: Intel Core i7 2720QM proci Turbo Boost-tal 80 fok (ezt általában kikapcsolom, így Turbo Boost nélkül használom, így 70 fok a maximum. A Turbo Boost-ot videokonvertálásnál szoktam engedélyezni), Quadro 3000M GPU pedig 65 fok maximum 1 óra folyamatos játék után... És nem is nagyon pörögnek a ventik, a proci ventije 3000-es fordulaton, a GPU ventije 2500-as fordulaton pörög... :D

Szerintem ilyen hardverhez kevés az egy ventilátor, és a hozzá tartozó hőcsövek. De ez az én észrevételem csak

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1037) kecsetif válasza peti85 (#1035) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Hát lehet a nagyobb méretek miatt... Nekem a kislámpa jobban bejött, mint a háttérvilágítás. A gombok maguk nem igazán látszanak mert sötét matt műanyagból vannak, de a gombokon a jelölések jól kivehetőek.

Francia91:
Valóban fura a Hp-tól, hogy mért nem raktak bele kicsit nagyobb hűtőbordát vagy hatékonyabb ventit. De ők úgy döntöttek, hogy inkabb spórolnak 2 eurót az 5000 eurós gépen. Ha emiatt nem ment a gépedben a proci max. órajelen, az tényleg gáz.
A másik viszont, hogy nálunk munkahelyen a gépek soha sem lassultak be és a burkolatuk sem volt forró. Hogy a motorház alatt mi volt, az senkit sem érdekelt.

(#1038) kecsetif válasza Francia91 (#1036) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Egyébként thermal throttlingba botlottál? Vagy csak nem nem tudtad elviselni a pszichés nyomást, hogy az aida64 9-essel kezdődő számokat írkál ki?

(#1039) Francia91 válasza kecsetif (#1038) üzenetére


Francia91
veterán

Mondhatni pszichés nyomásnak is, főleg azt követően, hogy volt nálam pár napig ismerősöm DELL Precision M4600-asa, amiben Core i7 2860QM és Quadro 2000M volt, amiben a proci Turbo Boost-tal megállt 89 fokon, a Quadro 2000M pedig 64 foknál tovább nem ment. Ugyanakkora 15,6-os kasztniban.
Szerettem a HP-t, a billentyűzete pl nagyon kézreállt, külsőleg is jól mutatott, de a kazánház jellege picit eltántorított a konkurens DELL Precision-t látva
Na meg két GPU megpusztult a 8560W-ben nálam. FirePro M5950-essel vettem, ez a vásárlásra két napra megadta magát (75 fokos maximum hőmérséklete volt), majd később egy Quadro 2000M is elhalálozott benne (ez terhelés alatt 80-82 fokon ment). Amit aztán tettem bele Quadro 2000M-et, az megállt 77 foknál, pedig ugyanazzal a pasztával és ugyanúgy pasztáztam
Az még nem zavart, hogy 9-essel kezdődött a hőmérséklet, az már viszont annál jobban, hogy 9-essel is végződött, néha pedig 3 számjegyű is lett. Az Ivy Bridge (8x70W) már lehet , hogy nem volt ilyen forrófejű széria, azzal nincs tapasztalatom, de a 8560W újkori tesztjében is nyaldosta a proci a 100 fokot Turbo Boost-tal

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1040) kecsetif válasza Francia91 (#1039) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Csak vicc volt ez a psziches nyomas dolog... :P Csak engem az ilyen nem tud erdekelni, amig teszi az eszkoz a dolgat es nem porkoli le a szort a kezemrol.

2 vidkari is elpusztult benne? Az azert nagyon komoly. Viszont, ha 70-90 fokosak voltak hasznalat kozben, akkor nem valoszinu, hogy a melegtol. De minden esetre elgondolkodtato...

Hat az uj szeriak is eleg melegedosek 4 magos procival terheles alatt, de azert nem veszesek: zbook 15 g1, zbook 15 G2, zbook 15 G3

Amugy ha megnezed, a zbook 17 g3-ban mar 2 venti van. Fejlödnek, csak lassan...

[ Szerkesztve ]

(#1041) AKG válasza Francia91 (#1039) üzenetére


AKG
tag

Ha szabad megjegyeznem,szerintem sem a meleg rakta gajra.
8740w,ati 7820M kártyával,és 8760w,3000M kártyával van a birtokomban.
Solidworks megy rajtuk,van hogy egész nap,kikapcsolás nélkül.
Egyiknél sem tapasztaltam,hogy elviselhetetlenül melegednének.

(#1042) bardi


bardi
aktív tag

Van egy 8570p-m, és a wifi kártya haldokolhat benne. Telefonon megy a wifi, gépen kábelről megy a net. Érdemes kicserélni? Ahogy nézem olyan 10k ebayről bele egy új. USB-s wifi adapterek meg vannak jóval olcsóbban. Itthon kábellel fogom használni ezentúl, de ha megyek valahova jó lenne a wifi is.

'92 Honda VFR 750

(#1043) kstcsk válasza bardi (#1042) üzenetére


kstcsk
tag

Miből gondolod hogy hardveres a probléma?

(#1044) bardi válasza kstcsk (#1043) üzenetére


bardi
aktív tag

Nem telepítettem semmit már egy ideje, nem tudom mi más romolhatott volna el benne. Most éppen jó, de lehet megint kezdi majd. Speedtest.net-et nem tudtam lefuttatni, amikor nem ment, miközben asztali gép kebelről hozta a maximumot.

'92 Honda VFR 750

(#1045) Kolondrum válasza bardi (#1044) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hidd nekem hasonló volt nekem is. Szoftveres volt a gond. Router f/w.

(#1046) bardi válasza Kolondrum (#1045) üzenetére


bardi
aktív tag

A router helyét az upc-s modem tölti be, azzal sajnos nem tudok sokmindent kezdeni. Csak újraindítani, de az nem oldotta meg a problémát. Csak furcsamód a telefonomon közbe semmi gondja nem volt a wifinek.Persze én örülnék neki, ha nektek lenne igazatok, és nem hardveres a gond. Mivel tudnám még ellenőrizni?

'92 Honda VFR 750

(#1047) kstcsk


kstcsk
tag

Ha van valakinek elfekvőben 8540p-hez billentyűzete az írjon pls... :B

(#1048) peti85 válasza bardi (#1046) üzenetére


peti85
senior tag

UPC-t hívd fel, fognak küldeni fw frissítést a routerre. Hasonló gondja volt két ismerősnek is mostanában és a UPC-s eszköz volt a ludas.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#1049) bardi válasza peti85 (#1048) üzenetére


bardi
aktív tag

Köszönöm, nem is tudtam, hogy ilyet is tudnak, eddig csak cserélték.

'92 Honda VFR 750

(#1050) sandró60


sandró60
addikt

Üdv!
Már párszor kérdeztem itt a fórumban és segítőkész fórumtársak hasznos információt adtak :K
Most megint szeretnék kérdezni.Adva van Hp Elitebook 2540P.
A problémám a beépített kártyaolvasóval kapcsolatban.
Miért nem olvassa be az adapterrel beadott micró sd kártyát?
Olyat csinál,hogy gondolkodik majd kétszer- hangot ad mintha beolvasná és azzal lendülettel le is választja.
Előre is köszönöm. :R
UI-Ha csak olyan sd teszek amiben nem lehet micró sd kártyát tenni azt beolvassa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.