Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Francia91 válasza spyduck (#900) üzenetére


Francia91
veterán

Beszéltem KillHates-szal, nem döglött, csak félig, ismert jelenség. Kell neki egy rework, aztán jó lesz
Szoftveres dologra nem gondoltam, ugyanis május óta ugyanaz a driver van fent, még Windows Update sem ment azóta a gépre, tehát szoftveres/driveres változás nélkül furcsa, hogy hirtelen ilyen baja lesz

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#902) spyduck válasza Francia91 (#901) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha minden kotel szakad, akkor ez jo alternativa: [link]

(#903) Francia91 válasza spyduck (#902) üzenetére


Francia91
veterán

:R

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#904) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Meglett a HP Elitebook 8760W.

Megy minden, csak egy problémám van.
Van egy Denon 2113 házimozi erősítőm. A probléma az, hogy ha egy DisplayPort átalakítóval HDMI-vel csatlakoztatom, akkor vagy egyáltalán nincs kép, vagy pedig csak a képet viszi át, és akkor az eszközök és nyomtatókban az szerepel, hogy nem szabványos PnP megjelenítő. Ezzel szemben a régi, asztali gépen átment a hang és kép is és Denon AVR 2113-ként jelent meg az eszközök és nyomtatókban.
A videokártya illesztőprogram a legfrissebb. Mi lehet a gond?

TV-nél is van, amikor van kép, mert felismeri és van, amikor nincs, csak jelet keres a TV.

(#905) spyduck válasza tibi970307 (#904) üzenetére


spyduck
nagyúr

Win 7 ?

(#906) tibi970307 válasza spyduck (#905) üzenetére


tibi970307
tag

Windows 10

(#907) spyduck válasza tibi970307 (#906) üzenetére


spyduck
nagyúr

Akkor passzolom :(

(#908) Francia91


Francia91
veterán

Üdv! Következő lenne a kérdésem:
A sima FullHD és a DreamColor FullHD kijelző csatlakozása ugyanaz-e az alaplapon 8560W esetén? Tehát megoldható-e csak kijelzőcserével a dolog?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#909) peti85 válasza Francia91 (#908) üzenetére


peti85
senior tag

A teljes fedelet cserélni kell! A Dreamcolor-os 2mm-el vastagabb, nem fér el a sima fedlapban. Az alaplapi csatlakozó elvileg ugyan az, de más kábel kell, mert nem csak a panel más, hanem még egy jelátalakító lapka is kell: [link] Ami konkrétan beszerezhetetlen.

Én is gondolkodtam "átépítésben", de inkább vártam egy Dreamcolor kijelzős hirdetésre. Nem éri meg!

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#910) Francia91 válasza peti85 (#909) üzenetére


Francia91
veterán

Tehát akkor egy bontott komplett kijelző, meg egy ilyen lapka külön?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#911) tibi970307 válasza tibi970307 (#906) üzenetére


tibi970307
tag

Közben a következőket tapasztaltam:
Ha a TV-re rácsatlakoztatom, akkor a gép felismeri, de a TV csak jelet keres. Ugyanezzel a kábellel és bemeneten a SatTopBox működik tökéletesen.
Ha az erősítőre csatlakoztatom, akkor azt még a gép sem ismeri fel.
Ezek után lehet a probléma az átalakító talán?
Használ még valaki ilyet? Egyszerű, pendrive szerű, hardverapróról vettem, bontatlan volt.

(#912) peti85 válasza Francia91 (#910) üzenetére


peti85
senior tag

Egy komplett fedlap kijelzővel a megoldás! A lapka a kijelző mögött van.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#913) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Lenne egy érdekes problémám. Egy HP Elitebook 2570P a szerencsés szerencsétlen.
Szóval időnként nem engedi leütni az entert. a gomb megy, de a gép nem veszi a leütést. Ezt az előzi meg, hogy időnként dupla leütésnek érzékeli az enter egyszeri megnyomását. Ezt követően egyre kevesebb leütést vesz be enterre, és utána teljesen süketté válik a gomb. Ha megnyomom a némító gombot és utána vagy újra megnyomom vagy visszahangosítom fn+f7-tel a gépet rendben megy az enter 5 percig vagy 2 napig. Teljesen random...
Van valakinek ötlete arra hogy ezt a csúnya szokását a gépnek mi okozhatja?
Köszi!

üdv, adika4444

(#914) Kolondrum válasza adika4444 (#913) üzenetére


Kolondrum
félisten

Win10?

(#915) adika4444 válasza Kolondrum (#914) üzenetére


adika4444
addikt

Nem. 7, de nem opr függő. Ha nem megy akkor a bios-ban se megy.

üdv, adika4444

(#916) spyduck válasza adika4444 (#915) üzenetére


spyduck
nagyúr

Volt ilyenem már nekem is, cserélte a szerviz a bill-t szó nélkül. Ha zavar, akkor van nekem a szervizben 2db hibátlan német billem, adok szívesen ingyen, írj rám ha érdekel.

(#917) d@minator válasza spyduck (#916) üzenetére


d@minator
addikt

Sziasztok! Wifi probléma miatt kérek segítséget!
1. Az asszonynak vettem egy HP 8540p-t. Az asszony Inviteles routerére (ZTE zxhn h108l modem router) nem tud csatlakozni. Más eszközök (telefonok, 2db Asus laptop tud). Persze előfordul, hogy csatlakozik. Más helyeken a wifi jól működik. A laptopon Win 8.1 van.

2. Magamnak vettem egy 2560p-t. A múlt héten eladtam. Én is mindenhol csatlakoztam de aki megvette a digis wifire nem tud vele csatlakozni otthon, más eszközök pedig tudnak. A laptopon Win 10 van.

Mivel a probléma a HP laptopokkal fordul elő ezért írtam ide.

(#918) adika4444 válasza spyduck (#916) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi:) még garis a gép, úgyhogy akkor billcsere a kövi állomás. Igaz most ritkábban csinálja, tegnap egész nap nem csinálta, csak reggel, gondolom hogy ne felejtkezzek meg róla;]
(#917) d@minator:
Milyen típusú wi-fi kártyá(k) vannak az említett gépekben?

üdv, adika4444

(#919) d@minator válasza adika4444 (#918) üzenetére


d@minator
addikt

HP 8540p - Centrino N6200 AGN
HP 2560p - Centrino N6205 AGN 2*2

(#920) adika4444 válasza d@minator (#919) üzenetére


adika4444
addikt

A DIGI-s kütyü milyen márka milyen típusa? Nekem egy 2570P van, gyorsban ki is próbálom a ZTE F668-cal hogy tud-e csatlakozni. Ugyanúgy Centrino N6205 dolgozik a gépben...
szerk:
Nekem csatlakozik ugyan, de abban sincs sok köszönet. Ahonnan a TP 1043ND 40-50 Mbps-t nyújt, addig ez a nagyszerű prémiumkategóriás eszköz a mindent eltaroló lefelé 10 felfelé 8 Mbps-os sebességével próbál ledönteni a lábamról. 2 cm-re egymástól, 1-es ill. 13-as csatin vannak.
Szóval én a DIGI-s helyében inkább a DIGI csodakütyüje mögé csapnék egy routert, és az Invitel esetében is ezt a lépést tartom célravezetőnek.
Kábelen teljesen okés ez az F668, bele az 1043-ba, abból meg megy a gépekbe kábelen és wi-fi-n, meg a telefonoknak a net.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#921) d@minator válasza adika4444 (#920) üzenetére


d@minator
addikt

Nézd, minként helyen HP laptop van az a gyanús. Lehet a Driver nem jó? Mert ugye az egyiknek win7 támogatása van a HP oldalon és 8.1 van rajta a másiknak Win 8.1 támogatása van a HP web oldalon és win10 van rajta.
Meg a többi eszköz működik csak az Elitebook nem? Ez zavar.
Egyébként a Digin van egy TP-Link a típust nem tudom talán 741N. A ZTE-n nincs plusz router.

A ZTE-re tudok rakni egy 841ND-t. De arra meg Custom firware-t raktam (asszem DD-WRT) és nem tudom visszatenni az eredetit. Ugyanis backdoor-t találtak benne valahol olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#922) adika4444 válasza d@minator (#921) üzenetére


adika4444
addikt

Feltételezem hogy az említett kártyáknak megvan a támogatása a használt oprendszerre. Az, hogy a gyártó oldalán nincs fennt az adott Win alá wi-fi illesztő meg egyáltalán driver, nos az nem feltétlen probléma.
Próbáld meg a 841ND-vel. Szinte biztos hogy azt a backdoort javították márt TP-ék...

devmgmt.msc futtatásba, és a hálózati kártyáknál a wi-fi kártya tulajdonságaiban a speciális fület nézd át. Rengeteg beállítás van. A csatornaszélességet próbáld meg piszkálni, láttam már olyat hogy 40 Mhz módban sehogyan sem ment, átdobva 20-ra meg rögvest csatlakozott a gép.

üdv, adika4444

(#923) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Futtattam rendszerstabilitás tesztet HP 8760W-n.
6 perc után elérte az egyik CPU mag a 96 fokot. Ki is írta, hogy CPU Overheating, Throttling pedig nem volt.
A GPU VRM1 és 2 117 fokos volt körülbelül, de ez elég gyakran van 100 felett még terhelés nélkül is.
A GPU dióda 72 fokos. Szerintetek ezek az értékek nem túl magasak? Belenéztem most a gépbe, és a hűtőventilátor lapátjain vastagon áll a por.

(#924) Francia91 válasza tibi970307 (#923) üzenetére


Francia91
veterán

Sok!

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#925) tibi970307 válasza Francia91 (#924) üzenetére


tibi970307
tag

Én is soknak gondolom. Sokszor terhelés nélkül is megy a ventilátor kb a második fokozaton.
Újrapasztázás megoldaná a problémát?

(#926) spyduck válasza tibi970307 (#925) üzenetére


spyduck
nagyúr

Igen, megoldja!

(#927) tibi970307 válasza spyduck (#926) üzenetére


tibi970307
tag

Köszönöm a választ!
Akkor addig nem is terhelem nagyon.

(#928) sss


sss
senior tag

Hali,

Adott egy 2570p, a pöcökegér nem akar működni rajta. Pontosabban bizonyos irányba működik csak valamennyire. Google első pár találat nem segített, úgy tűnik, hogy nincs letiltva windowsban (win10), megnéztem linuxszal, de azzal sem jó. Biosban sem láttam rá opciót... esetleg valami kábel kicsúszhatott?

(#929) Kolondrum válasza sss (#928) üzenetére


Kolondrum
félisten

Annak van egy fehér keskeny adatkábele való igaz, de nem hiszem, hogy az, ismerem a jelenséget más példányról, de nem tudtam rájönni miért van. Sőt valaki nem tekinti hibának, én is el tudtam navigálni, csak azt kellett megtanulni. Sajnos - kezemben fogom a billzetet - az egyben van a billentyűzettel, egyben cserélhető. Nincs rajta csavar vagy ilyen, ha el is választható gányolás lenne.

(#930) spyduck válasza sss (#928) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az utobbi 1 honapban 3db Elitebook (2570p, 8560p, 8570p) problemajat oldottam meg trackpoint kabel cserejevel. Sajnos mind a 3 hibas volt, kabelt kellett cserelni. Erdekes es egyben eltero hibajelensegeket produlatak.

(#931) Kolondrum válasza spyduck (#930) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ilyen szintig javítatok? Hol van az a korszak ahol komplett elemet cseréltek? :))

(#932) spyduck válasza Kolondrum (#931) üzenetére


spyduck
nagyúr

Amin nincs mar gyari gari, ott ilyeneken egesz jol lehet sporolni :)

(#933) tibi970307 válasza spyduck (#932) üzenetére


tibi970307
tag

Trackpoint az én esetemben sem működik. Semmire sem reagál. Még a három gomb sem a billentyűzet alatt.

(#934) spyduck válasza tibi970307 (#933) üzenetére


spyduck
nagyúr

8760w-nel ha vilagitos a bill, akkor 3 kabel, ha nem vilagitos, akkor ketto kabel, touchpad eseteben pedig megint 3 kabel csatlakozik a laphoz. Vagy meg van torve vagy nincs normalisan visszadugva. Vszinuleg a legutobbi pasztazaskor rosszul lett osszerakva.

(#935) peti85 válasza spyduck (#932) üzenetére


peti85
senior tag

8560w-nél a touchpad felső gombjaihoz (trackpoint gombok) is lehet külön kábelt cserélni?

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#936) tibi970307 válasza spyduck (#934) üzenetére


tibi970307
tag

Köszönöm, így pasztázásnál ez is meglesz nézve.
Lehet, hogy szét tudnám szedni én is, de inkább elviszem egy megbízható szervizbe. Szerintem egy pasztázás nem fog sokba kerülni, és így meg is nézi már azonnal a kábeleket.

(#937) spyduck válasza peti85 (#935) üzenetére


spyduck
nagyúr

1 kábel a touchpad, 1 kábel alsó gombok, 1 kábel felső gombok. Lehet cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#938) tibi970307 válasza spyduck (#926) üzenetére


tibi970307
tag

Az eladó szerint ezek a gépek alapból ennyire melegednek. Én azért elviszem szervizbe, csinálok előtte-utána Aida64 tesztet, és akkor bizonyítani is tudom, hogy a paszta problémát okozott.
Érdekes, hogy google által sehol sem találok tapasztalati értékeket. Valaki, akinek ilyen gépe van, tudna esetleg Aida 64 stresstestes képet küldeni?

[ Szerkesztve ]

(#939) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mi a francért kalibrálódik el az akku egyetlen ciklus alatt is durva percekkel? Már nem mutat százalékot, de tudom, hogy 9V alatt fog csak kikapcsolni és 9.4-en van még. Ilyenkor még vígan elvan.

(#940) sss


sss
senior tag

SymbianOS, spyduck :R
Utánakérdezek az előző tulajnál, hogy tapasztalt-e ilyesmit. Aztán jövök vissza ide. :B

(#941) Francia91 válasza tibi970307 (#938) üzenetére


Francia91
veterán

8560W-m van Core i5 2520M-mel és Quadro 2000M-mel
Proci 86 fokig megy fel (Turbo kikapcsolva), GPU 72 foknál megáll 1 óra folyamatos terhelés alatt
De Robez88-nak volt 8560W-je négymagos i7-essel és Quadro K2100M-mel, az sem volt melegebb, mint az enyém

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#942) tibi970307 válasza Francia91 (#941) üzenetére


tibi970307
tag

Akkor ez tényleg drasztikusan magas még akkor is, ha a VGA 75W TDP-vel rendelkezik.
Köszönöm, így azért biztosabb vagyok benne, hogy ez a hőmérséklet nem normális.

(#943) spyduck válasza tibi970307 (#938) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nekem a céges gépem 8560w volt, azt váltottam a 8570w-re, továbbá elég sokat szétszedtem már, hidd el, a pasztázás megoldja.

(#944) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ti szoktátok menet közben ki-be tenni az akkut a notiba? Én ma megpróbáltam és teljesen jól kezelte a dolgot semmi zavart nem okozott, észlelte, töltötte, kivettem minden jó volt.

(#945) d@minator válasza adika4444 (#922) üzenetére


d@minator
addikt

A HP 2560p-ra raktam az Intel oldaláról drivert az jó lett a TP-Link-kel. Hogy ettől e vagy nem azt nem tudom.

A HP 8540p-re is raktam az Intel oldalról drivert[link], illetve energia megtakarítás célból, hogy lekapcsoljon azt is kivettem amúgy 20MHz-en volt auto-ra tettem de így sem működik a ZTE modem routerrel.
Azt írja csatlakozva van de net nincs. Más eszközök működnek.
Mintha rémlene, hogy az eladó azt mondta win7 kell rá, mert lehetnek wifi problémák...

Három megoldást látok.
a. Win 8.1 helyett felteszem a Win 7-et és megy rá a gyári driver a HP oldaláról.
b. Wifi kártya csere egy újabbra ha egyáltalán lehetséges. Nem tudom.
c. A "csodás" ZTE ZXHN–108L routerre rátkötöm a TP-LINK-et. (Csak azon a backdooros dd-wrt sw van.)

(#946) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Tud valaki helyet ahonnan tudnék a hátsó usb-kre takarólemezt szerezni középre? Sajnos leesett a gépemről, passz hogy hogyan vagy hol.
Vagy ha van valakinek fölöslegbe az is érdekelne:)
Köszi!:R

üdv, adika4444

(#947) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Akit érdekel, hogy minként lehet lehet rávenni a Win10-et 2570P esetén, hogy akkuról SE parkoltassa a HDD-t 800x fél óra alatt az kérdezzen.
Keresőszavak: 2570p - load/unload cycle count - windows 10 - win10 - win 10 - parkolás

(#948) Kolondrum


Kolondrum
félisten

3720QM van itt valakinek?

(#949) _q


_q
addikt

Sziasztok!

A hétköznapi felhasználásra szánt laptopokkal ellentétben a HP üzleti kategóriás laptopok ha külföldön lettek vásárolva akkor is jár a világgarancia, azaz magyarországon is garanciálisan javítható a serial szám alapján?

(#950) _q


_q
addikt

Elnézve a HP, de legyen az más gyártó üzleti kategóriás laptop kínálatát feltűnt, hogy nem igazán van előre lépés videókártya terén, csak újabb generációs processzorokat raknak bele, a videókártya teljesítménye pedig megegyezik pl egy 8570W laptopéval (a processzor se annyival jobb mint amennyivel egy Zbook kerül).
Valaki ezt megmagyarázná, hogy miért van? Nincs szükség jobb videókártyára vagy talán csak nem sikerült még nagyon jobbat kifejleszteni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.