Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Real93


Real93
aktív tag

Sziasztok,

Garanciális javításra melyik szervizbe érdemes menni, ha ebay-ről vettem a laptopot és nincs hozzá papír? Korábban azt olvastam itt, hogy (általában?) serial alapján javítják. Viszont felhívtam ezt a számot, ott célozgatottak a jótállási jegyre.

(#1152) demars válasza Real93 (#1151) üzenetére


demars
addikt

Ezen az oldalon le tudod ellenőrizni a garidat. Kiírja, hogy meddig érvényes, csinálj képernyő fotót és küld el nekik emailben!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1153) SZATA válasza demars (#1152) üzenetére


SZATA
senior tag

Az Intel WiDi drivert érdemes feltenni a gépre? Mit nyerek vele? Az mondjuk nem lenne rossz, ha a Chromecasttal együttműködne.

(HP EB 840 G2 W10 x64, csak integrált kártya van benne.)

[ Szerkesztve ]

(#1154) Real93 válasza demars (#1152) üzenetére


Real93
aktív tag

Igen, ezen túl vagyok, SN alapján természetesen garanciális még. Nem hiszem, hogy a garipapírt ki tudnám váltani egy print screen-nel, amit ők is bármikor meg tudnak nézni. Szóval az lenne a kérdésem, hogy melyik szervizbe vigyem Budapesten, ahol tényleg elég szokott lenni az SN?

(#1155) demars válasza SZATA (#1153) üzenetére


demars
addikt

Én nem használom. :N Talán majd más tud érdemben segíteni neked.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1156) Pityesz78


Pityesz78
tag

8560w
protect tool jól működik Nektek?
Áthoztam egy másik hp-ról a az adatokat. A gondom, hogy nem tudom kiolvasni a jelszavakat. vers:6.08.1017.
WIN7 ről jöttem át WIN10-re, sajnos a terméktámogatás 8.1-ig követte a HP, így win7 és 8,1 ből farigcsáltam össze a drivereket.

Másik gondom, hogy a bluetooth folyamatosan ledobja az egeret. Ki-be kell kapcsorásznom a műveletközpontban, h újra induljon nagyon gáz. Nem találok beállítási lehetőséget erre.

(#1157) demars válasza Pityesz78 (#1156) üzenetére


demars
addikt

Nem használom ezt a funkciót. Az ujjlenyomat olvasóval is szenvedtem anno így azt is hanyagoltam. Nem hiányzik, mivel nem viszem a gépet szinte sehova sem.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1158) Pityesz78 válasza demars (#1157) üzenetére


Pityesz78
tag

én pedig nagyon megkedveltem, kb és használtam is éveken át.
A rengeteg bejelentkezést, bankolást, webmailt, mindent mindent fingerprinttel használtam.
Nagyon nem szeretnék leszokni róla...

(#1159) jboris


jboris
tag

http://hardverapro.hu/apro/hibas_hp_elitebook_6930p_elado
Ha valakit érdekelné. :)

Sűrűn vagyok szóval PÜ jöhet nyugodtan. //TELEFONON DU.

(#1160) minionair


minionair
csendes tag

Ma veszek egy hp elitebook 2170p lapost i5 3427u val,remelem megbizható kis gép lesz.

(#1161) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Üdv
Egy elitebook 8570p boldog tulaja lettem. Az érdekelne ez meddig kezeli a vinyokat? 1 terrással remélem nincs gond...
A másik hogy msata ssd elvileg mehet bele. Ha jól tudom 48,5 mm tudok berakni. De tipusra ez mindegy? Vagy mit keresek? by süsü

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1162) adika4444 válasza 7Heads Drago (#1161) üzenetére


adika4444
addikt

HDD-t 1 TB-ig viszi.
Hogy MSATA-t eszi-e, ez passzos.
De szerintem ha megvagy optikai meghajtó nélkül, akkor inkább oda rakd be a vinyód, belülre meg egy SATAIII-as SSD-t.

üdv, adika4444

(#1163) spyduck válasza 7Heads Drago (#1161) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem tudok rola, h lenne korlatja a HDD-nek. Msata SSD nem megy benne, csak a 8570w-ben mukodik. Nekunk eddig 1db Kingston SSD-vel sem volt bajunk, pedig napi 2-3db-ot biztos eladunk.

[ Szerkesztve ]

(#1164) juve600 válasza 7Heads Drago (#1161) üzenetére


juve600
nagyúr

nekem egy 120-as kingston ssd van a hdd helyén és egy 500gb-os hdd pedig a dvd helyén egy caddy-ben

(#1165) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Köszike a válaszokat.
Akitől vettem azt állította hogy a 3g modem helyére mehet msata meghajtó.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1166) spyduck válasza 7Heads Drago (#1165) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mehet csak nem fog mukodni :)

(#1167) 7Heads Drago válasza spyduck (#1166) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Pedig ketten is állították, hogy az úgy megy :O
Köszi a tanácsokat.
Akkor sima ssd lesz.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1168) mrmft


mrmft
senior tag

840 G2 i5 5300U vagy G3 i5 6200U kozul valaszthatok a cegben, melyiket szeressem?
Office csomag, webes feluletek amivel hasznalva van. Tobbi parameterben kb. egyformak - kijelzo, RAM, stb...
Akku nelkul menne foleg dokkolobol igy uzemido sem erdekel, akku ki-/beszereles egyszerubb a G2-n azt tudom.

(#1169) spyduck válasza mrmft (#1168) üzenetére


spyduck
nagyúr

Amelyikben FHD IPS kijelzo van :)
En ugy tudom a 840 G3 sima TN kijelzovel jon. A 840 G2 pedig van HD TN-el es FHD IPS-el.

[ Szerkesztve ]

(#1170) mrmft válasza spyduck (#1169) üzenetére


mrmft
senior tag

Mindegyik FHD, hogy IPS-e az passz.

(#1171) Conv válasza mrmft (#1170) üzenetére


Conv
csendes tag

A 840 G3 FULLHD sajnos csak TN panellel van.
SVA néven emlegeti a HP (Scalable Visual Array), de semmi köze a VA panelekhez. TN-ek közül is a gyengébbek közül való.

(#1172) mrmft válasza Conv (#1171) üzenetére


mrmft
senior tag

Mindketto csak evvel kerheto nalunk: 35.6-cm (14-in), eDP 1.2 slim, full high-definition (FHD), AntiGlare (AG), SVA (1920 x 1080) display with and without webcam. IPS meg opcios listan sincs egyiknel sem. Lehet csak a ceges policy miatt. Mondjuk a G2-n is csodalkozom, hogy meg adnanak.

(#1173) spyduck válasza mrmft (#1172) üzenetére


spyduck
nagyúr

Soha nem lattam meg 840 G2-t FHD TN panellal, ellenben a 840 G3 csak azzal kerheto. Ami jo hir, hogy a 840 G3-ba 13.000ft-ert lehet rakni FHD IPS panlet ebay-rol.

(#1174) mrmft válasza spyduck (#1173) üzenetére


mrmft
senior tag

Thx mindenkinek, akkor a G2-t preferalom es bizom bene, hogy IPS lesz benne.

[ Szerkesztve ]

(#1175) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

8570p probléma:
Eldobálja valamiért a wifit. De érdekes hogy az első elindulása után nem dobta el. Csak miután felraktam a drivereket és pár progit, vírusirtót és restartoltam a rendszert.
Win 7-tel és 8.1-el is fent áll, állt a gond.
És egy kis adat:
Egy samsung 850 evo került bele 120 gb. Számomra brutális ahogy bootol... kb 13 mp-ben bedobja a win 8.1 nyitó képernyőjét. És ezt a bekapcsoló gomb nyomásától mértem. Fogalmam se volt, hogy ennyire is gyors lehet a betöltés. Az én Packard Bell-em az kb 29 mp alatt érte ezt el. És ez csak i5-3210M, 8 gb ram.
gyors kérdés: 8 gb ramnál kell a 8.1-nek lapozó fájl? Mert én kikapcsoltam.....

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1176) Pityesz78 válasza 7Heads Drago (#1175) üzenetére


Pityesz78
tag

Nekem meg a bluetooth-t dobálja el ami szintén idegesítő ha bt egeret használsz.

(#1177) demars válasza Pityesz78 (#1176) üzenetére


demars
addikt

Pláne ha bt kapcsolattal autó diagnosztikai progit futtatsz, hiba kódokat törölsz meg tesztelsz. :(

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1178) didros


didros
senior tag

Sziasztok! Szerintetek EliteBookot (8570p) szerelnek Seagate HDD-vel is? Vagy utólag cserélhették ki benne?

(#1179) szotadi válasza didros (#1178) üzenetére


szotadi
tag

Szia,
Az enyémben 320GB Hitachi Travelstar 7200rpm volt, HP QuickSpecs típust nem ír de csak 7200rpm-es HDD-vel szerelték!

Supports the following hard drives:
● 750-GB, 7200-rpm, 9.5-mm
● 500-GB, 7200-rpm, 9.5-mm selfencryptingdrive (SED)
● 500-GB, 7200-rpm, 9.5-mm
● 320-GB, 7200-rpm, 9.5-mm

[link]

(#1180) whited


whited
addikt

Sziasztok
Hp8570w vásárlásban gondolkodok.
Mire érdemes figyelni ?:)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1181) didros


didros
senior tag

Most vettem észre, hogy a laptopom képernyő kerete (a műanyag) a jobb oldali zsanér felett kissé ki van hajolva, azaz elválik a kijelzőtől. Van okom aggódni emiatt? Tovább fejlődhet ez? Esetleg vissza lehet ragasztani valahogyan?

(#1182) zsolt734


zsolt734
tag

Sziasztok!

Van egy 8570p-m i5 3210m CPU-val, 2x4GB RAM-mal, 2x120GB SSD-vel (a 2. ultrabay-ben). Mostanában viszonylag sokat (értsd napi 1-2 órát) kell virtuális gépet futtatnom (Oracle VM VirtualBox), amihez úgy érzem, kevés a CPU (2 mag, 4 szál). Mivel ez egy 35W TDP fogyasztású proci, ezért felmerült bennem a kérdés, hogy egy erősebb i7-et, ami 45W TDP be lehet-e tenni anélkül, hogy nagyon hozzá kellene nyúlnom a hűtéshez? Első körben egy i7-3610QM-re vagy egy i7-3720QM-re gondoltam.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.:
Zsolt

(#1183) Pityesz78 válasza bolcsodal (#159) üzenetére


Pityesz78
tag

Aki tudja, hogyan lehet a bluetooth-t stabillá tenni 8560W-n win10 alatt az árulja el kérem szépen.

Win7, win8 alatt jól működött?

Használnám ezt a technológiát de így nem lehet. Mást nem zavar vagy egyedi eset ez?

Találtál rá megoldást?

köszi

(#1184) ElRamos


ElRamos
tag

Sziasztok!

A napokban tervezek venni egy HP EliteBook 8460p-t. Ezt most 56 ezer Ft-ért lehet megvenni, a 8470p-t pedig 68 ezer Ft-ért. A kérdés, hogy a +12 ezer Ft-ért megéri megvenni a 8470-et, vagy annyival nem nyújt/tud többet, hogy megérje a felárat?

Köszönöm!

(#1185) mrmft válasza ElRamos (#1184) üzenetére


mrmft
senior tag

Mivel egy generacioval ujabb es ebbol kovetkezoen fiatalabb is, nekem megerne a felarat.

(#1186) Chaser válasza zsolt734 (#1182) üzenetére


Chaser
titán

sztem simán, bár hallottam olyat hogy nem megy ezekben, de ha jól rémlik most is van aprón 70-es k_vaddal és ha elmegy az eszem holnap az enyém is kap egyet:d

8570p-hez tud valaki működő ventiszabályzót?
illetve rakott már bele valaki ips panelt?

szerk: 7Heads Drago sw-es gond van ott
én 7-est használok rajta, letöltöd a telepítő csomagot és onnan kb mindent be tudsz driverezni, kivéve a vga-t meg talán a 3g modemet, és persze kell pár segéd sw, touchpad, osd, stb-hez, utána nem bántani semmit, egyik hp gépemen sem volt gond így

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1187) Chaser


Chaser
titán

használ valaki 1866-os ramot 8570-ben?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1188) Chaser válasza Conv (#1171) üzenetére


Chaser
titán

nem standard viewing angle, uwva pedig ultra wide?
sva engem is megkavart hp-nál

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1189) Chaser válasza Chaser (#1188) üzenetére


Chaser
titán

de biztos az, válaszolok magamnak ( :
a wva pedig a jobb minőségű tn
nemrég kaptam pár panel azonosítót, és eléggé félre vezetett az sva dolog, azt hittem ips-nél is jobb lesz, nem wva-nál is gyengébb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1190) whited


whited
addikt

Sziasztok
A Hp folio 9470m-ről kinek mi a véleménye?
Szabad még ilyet venni, ha a felhasználási terület az lenne amire tényleg kitalálták? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1191) mrmft válasza whited (#1190) üzenetére


mrmft
senior tag

Ha el birod viselni a hutesenek a hangjat, hajra!
Nagyon szep egy gep. Meg nagyon suvitos is..

(#1192) Raymond


Raymond
félisten

Van egy HP Elitebook 2560p gepem egy i5-2540M-el es idegesit hogy szinte allandoan megy a venti mert elegge melegszik a CPU. W10 alatt gyakorlatilag idle-ben 45-55 fok es 50 felett mar bekapcsol a venti. Persze 100% terheles mellett mar par perc alatt (2-3) eleri a 90+ fokot is. Van ertelme szetszedni es atpasztazni? A borda csak olyan apro semmi rajta, de lehet a venti sem az igazi mert a kezemmel nem sok levegot erzek kijonni oldalt hiaba suvit talan max sebessegen.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1193) Chaser válasza Raymond (#1192) üzenetére


Chaser
titán

van értelme, kb 2 perc az egész

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1194) Raymond válasza Chaser (#1193) üzenetére


Raymond
félisten

Koszi, akkor majd valamikor a napokban meglepem. Idle temp-nek mi kb. az ertelmes ennel? Mert hogy nem 50 az tuti.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1195) Chaser válasza Raymond (#1194) üzenetére


Chaser
titán

nem tudom kapásból, nűlam a 8570 jellemzően 50 alatt van és venti sem megy, de ez 15-ös, az a baj ha netezel már legtöbb oldal cpu gyilkos és már régen nem idle ha arra érted

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1196) whited válasza mrmft (#1191) üzenetére


whited
addikt

Minden tesztben azt olvasom, hogy abszolút nem vészes a hangja :/

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1197) Raymond válasza Chaser (#1195) üzenetére


Raymond
félisten

Nem netezesre ertettem, mar ha csak ul destop-on nem csinalva semmit (a %-bol is latszik) mar akkor is minimum 45fok, de inkabb 50 korul van. Gondoltam hogy ez picit sok :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1198) mrmft válasza whited (#1196) üzenetére


mrmft
senior tag

Hangszine a veszes, nekem legalabb is.

(#1199) Kowax válasza whited (#1196) üzenetére


Kowax
tag

Nekem egy HP Folio 9480m -em van. Szerintem egyáltalán nem veszélyes a hangja. A feleségem tud mellette simán aludni, ami nagy szó, mert minden kis zajra fel szokott ébredni.
Én imádom, egyetlen hátránya számomra, hogy csak HD+ a kijelzője és tudtommal nincs is full HD-s verzió. Emiatt lesz majd idővel 1040-re cserélve, ha elérhetőbb lesz az ára. :DDD

Böff!:))

(#1200) whited válasza Kowax (#1199) üzenetére


whited
addikt

De van 1600x900-as
Az már majdnem full hádé :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.