Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) MineFox54 válasza ArthurShelby (#1300) üzenetére


MineFox54
őstag

Felejtsd el ezeknél a gépeknél... De még xx70p-ben sem megy, azt hiszem.

(#1302) spyduck válasza Klara_ (#1299) üzenetére


spyduck
nagyúr

Microsoft toolkit-el megcsinalod a legfrisebb Win 10 pendriveot, amivel manualisan ra tudsz frissiteni. (4)-es pont: [link]

(#1303) SZATA


SZATA
senior tag

Mitől lehet, hogy ma bekapcsoláskor (és ezóta mindegyiknél) ezzel fogadott a gép? Az előző sessionben semmilyen rendszer módosítás nem történt.

"BIOS Identity Data Recovered
The Embedded Contoller MUD data is not valid while MPM is locked.
Please unlock MPM, and lock again to capture valid MUD data."

Accept gomb visszaszámlálóval, Esc gomb.

Mennyire komoly hiba ez, és hogy lehet orvosolni? Egy 840 G2-ről van szó, amiben kb. fél éve a Support által küldött SMC fájllal ki lett ütve a BIOS password.

(#1304) Klara_ válasza spyduck (#1302) üzenetére


Klara_
őstag

Ez igy OK, de hogyan aktivalom? A recovery tool altal letoltottet, sajat maga elintezte.
Az MS ISO-t viszont nem birtam megoldani.

(#1305) spyduck válasza Klara_ (#1304) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha korabban eredeti rendszer volt rajta, akkor az MS-nel rogzul a MACadress, magyarul automatikusan fog aktivalodni.

(#1306) Klara_ válasza spyduck (#1305) üzenetére


Klara_
őstag

A gyarilag rainstallalt volt rajta, ami gondolom eredeti. BIOS-bol kiovasott kulcssal ez ment is, az MS-rol tolott viszont azt a kulcsot nem fogadta el. A HP-nal altalamal talalt W10 Anniversary Update Pro viszont minden mokolas nekul megy, csak ugye ez 1 eves rendszer, nem a friss. Majd meg kuzdok vele.

(#1307) PHM


PHM
addikt

Üdv!
A HP Zbook 17 milyen M2-es SSD-t tud kezelni?
(Méret/SATA-NVME)
Mert persze a support oldalon nem találtam erre információt. :W
Előre is köszönöm.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1308) spyduck válasza PHM (#1307) üzenetére


spyduck
nagyúr

17 G1 - Msata
17 G2 - M.2 Sata (ha jól rémlik 2260-as, de nem mind1 milyen vezérlős)

[ Szerkesztve ]

(#1309) PHM válasza spyduck (#1308) üzenetére


PHM
addikt

Mivel csak simán Zbook 17, a G1-es lesz, tehát Msata.
A maximális fizikai méretet nem tudod véletlenül?
(Sajna matricával van lezárva a szervizpanel. Egyelőre...)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1310) spyduck válasza PHM (#1309) üzenetére


spyduck
nagyúr

Msata-bol 2 meret letezik, itthon pedig csak egy fajtat lehet kapni ;)

(#1311) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok. Nem tud valaki beszerzési forrást Elitebook 8760w LCD boritásra. Sehol nem találok újat. :F

(#1312) spyduck válasza sputyi70 (#1311) üzenetére


spyduck
nagyúr

LCD előlapi vagy hátlapi panel?

(#1313) sputyi70 válasza spyduck (#1312) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Szia. Hátlapi kellene mert a mostani kicsit viseltes. Se égen se földön nem találok újat, vagy használt karcmentest. :(

[ Szerkesztve ]

(#1314) #54439680


#54439680
törölt tag

Sziasztok!

Tisztelettel kérdezném Hp elitebook 8560w Workstation esetleg támogatja az Nvidia Quadro K1000M Vga kártyát? Választ előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1315) spyduck válasza #54439680 (#1314) üzenetére


spyduck
nagyúr

Erdekes felvetes, ki kene probalni. Egy baj van, ez 2 óra szereles lenne, amihez nem sok kevdem van. Gépek adottak, ki tudnam probalni. Lehet megcsinalom vmelyik nap ha nagyon unatkozom.

(#1316) #54439680 válasza spyduck (#1315) üzenetére


#54439680
törölt tag

Köszönöm, de ezt nem várhatom el tőled!

(#1317) Biqci


Biqci
aktív tag

Sziasztok! Remélem nem nagyon off, de hogy lehet megoldani, hogy egy 6930p-t, Win10-el, ki tudjak vetíteni a tv-re. Úgy tudtam a Win10 már tudja, de azt írja, hogy" a pc vagy mobileszköz nem támogatja a Miracastot, így nem tud vezeték nélkül kivetíteni".

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#1318) adika4444 válasza Biqci (#1317) üzenetére


adika4444
addikt

Azthiszem 10-nél Ivybridge, 7-nél meg Sandy a minimuma a vezeték nélküli kivetítésnek.

üdv, adika4444

(#1319) Biqci válasza adika4444 (#1318) üzenetére


Biqci
aktív tag

Kár, ha így van. Akkor ez lehet a gond egy 8540w-nél is?

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#1320) SZATA válasza adika4444 (#1318) üzenetére


SZATA
senior tag

Ha ez megvan, akkor milyen sw, vagy driver kell hozzá? (840 G2)

(#1321) samphone


samphone
tag

Van a HP gépemen egy program, a HP Support Assistant. Mennyire ajánlott ez a progi?
Továbbá én elég kényes vagyok az adataimra, pedig semmi olyat nem csinálok, csak nem szeretem ha egy program nyomon követi mit csinálok és adatokat gyűjt.

Erre megnyitom ezt a HP support assistant programot, egyből 2 kérdéssel indít:

1. Engedélyezze, az elérhetőségek, garanciaadatok, és támogatási üzenetek megjelenítését számítógépén? Itt az igen az ajánlott.

De a második kérdés:
Segítse a HP termékek fejlesztését ossza meg a HP és nem HP szoftverek és hardverek használatát. Itt is az igen az ajánlott.

Utánaolvastam, és szinte mindent listáznak, figyelnek. Ti mennyire vagytok ezekre kényes, vagy csak én pörgetem ezt túl?

(#1322) spyduck válasza samphone (#1321) üzenetére


spyduck
nagyúr

Utolso kerdes: igen!

(#1323) szp1 válasza spyduck (#1322) üzenetére


szp1
addikt

Az előzőhöz kapcsolódva : a HP support assistant feldobott egy BIOS frissítést a 8570p gépemen.
Merjem engedélyezni, vagy nem érdemes ha amúgy minden jól működik?
A felajánlott verzió : E68Ap1
Esetleg van egyéb teendő is ( vesznek el adatok vagy beállítások a frissítés során )?

( bocs de teljesen hülye vagyok a dologhoz..... :U )

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#1324) TJ22


TJ22
tag

Sziasztok az volna a kérdésem,hogy van egy Elitebook 8460p-m HD+(1600x900) verzió.
Az volna kérdés hogy ebbe milyen tipusú kijelző van? (PWM mentes?)
Köszi :R

There is always hope

(#1325) jimmy399 válasza szp1 (#1323) üzenetére


jimmy399
senior tag

Simán frissíthetsz rá, mivel nem szoktak csak úgy kidobálni BIOS frissítéseket alapos tesztelés nélkül.

--- N/A ---

(#1326) jimmy399 válasza TJ22 (#1324) üzenetére


jimmy399
senior tag

Nekem szerintem PWM-es mert ha mobil (LG g3)-al fényképezném akkor látok rajta csíkokat... (HP 2530p LED-es kijelző)

A tiéd passz... :S Próbálj rá telóval , mint én.

--- N/A ---

(#1327) spyduck válasza TJ22 (#1324) üzenetére


spyduck
nagyúr

Sajnos nem letezik, hozza PWM mentes panel.

[ Szerkesztve ]

(#1328) samphone


samphone
tag

Elitebook G3 745-öm van és olyan problémát vettem észre, amióta megvan, hogy nálunk szarakszik a net, a wifi. Elvittem egy albérletbe, az ottani wifivel is bajok adódtak. Lehetséges az, hogy egy új gép bekavar a hálózatba? Azért írtam le a típust, hátha típushibáról van szó. Egyénként nem kábelről kapom a netet, hanem wifin kapom, de gondolom ez világos.

Van, hogy elszáll a wifi, megjelenik alul egy háromszög, nem működik a wifi. Rámegyek a hibaelhárításra és azt szokta kidobni, hogy "az ethernet adapter nem megfelelő" vagy a wifi nem rendelkezik érvényes IP-konfigurációval. Aztán odaírja mellé, hogy vagy észlelve vagy hogy nem sikerült kijavítani.

Illetve olyan is szokott lenni, hogy a monitor és a billentyűzet közötti részen, a hangfal mellett a fehéren világító wifi gomb, narancsszínűre válik, és a rendszer azt írja, nincs csatlakozás és egyetlen egy wifit sem érzékel. Aztán ez úgy javul meg, hogy újraindítom a gépet, vagy az alvás módból visszatérve kezd az újra működni, de utána hiába látja a mi wifinket nem biztos, hogy rá tud csatlakozni.

Mi lehet a probléma? Nem értek hozzá ezért kérem a segítséget.

(#1329) spyduck válasza samphone (#1328) üzenetére


spyduck
nagyúr

(1) wi-fi driver csere
(2) bios csere
(3) virusirtas
(4) OS csere
(5) szerviz

Szerek: ezeken felul javaslok meg egy memoria es hdd ellenorzest is.

[ Szerkesztve ]

(#1330) samphone válasza spyduck (#1329) üzenetére


samphone
tag

Köszi szépen!:)

HDD és memória ellenőrzést hogy kell végezni?

Azóta már kaptam olyan hibaüzenetet hálózati diagnosztika futtatásának eredményeként, hogy "egy hálózati kábel nincs megfelelően csatlakoztatva vagy meghibásodott".

(#1331) spyduck válasza samphone (#1330) üzenetére


spyduck
nagyúr

Cikk vége: [link]

(#1332) pöcörő


pöcörő
csendes tag

Sziasztok!

Elitebook 8460p proci cserében gondolkodom. Most van benne i5-2520M, amit i7-2720QM -re cserélnék.
Mire érdemes figyelni? Simán betehető a a másik helyére? Nem kell neki erősebb hűtés, ugyanaz a venti jó neki ami a gépben van? Felismeri a gép rendesen, tudja kezelni a 4 magot?

(#1333) spyduck válasza pöcörő (#1332) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szia,

Igen simán beletehető. Kéne neki erősebb hűtés, de mivel nem létezik így nincs miről beszélni. Nem fog túlmelegedni, ugyanis ha túlmelegszik visszaveszi az órajeleket. Igen rendesen tudja kezelni a 4 magot! Javaslom a hőközlő cseréjét: [link]

(#1334) pöcörő válasza spyduck (#1333) üzenetére


pöcörő
csendes tag

Köszi az infót, és a segítséget! :R

(#1335) szendo777


szendo777
tag

Sziasztok, átolvastam a topicot de sajnos nem találtam megoldást a problémámra. Adott egy HP Elitebook 8540p laptop Win 10 Proval, amiben van ujjlenyomat olvasó. Az eszközkezelőben azt írja az eszköz hibátlanul működik, driverek fent. Letöltöttem a HP Simple Clientet, ám ott a bejelentkezési lehetőségeknél nincs ott az ujjlenyomat. A gépházban a fiókok-bejelentkezési lehetőségeknél pedig nincs ott a windows helló. Így hogyan lehet működésre bírni? Előre is köszönöm a segítséget.

Honor 10 kék

(#1336) celf


celf
őstag

sziasztok!

van szerintetek mód rá, hogy a touchpad kicsit "okosabban" működjön a jelenleginél?

8470p-m van, és a two finger scroll úgy működik, hogy ha elengedem az egyik ujjammal touchpadot, akkor is folytatja a scrollozást, illetve nem tudja összekötni a vertikálist a horizontális scrollal.

+ scroll vagy zoom közben, icont/cursort vált, ami nagyobb mint az eredeti cursor, és kitakarja az alatta lévő szöveget/képet.

Most a HP oldaláról letöltött Synaptic driver/szoftver van.

Ha nincs más lehetőség, akkor lehet, akkor lehet meg megszokom majd valahogy. De egyelőre ez így elég "dumb" sajna :(

[ Szerkesztve ]

(#1337) spyduck válasza szendo777 (#1335) üzenetére


spyduck
nagyúr

HP Protect Tools-al működik: [link]

(#1338) spyduck válasza celf (#1336) üzenetére


spyduck
nagyúr

A Touchpad beállításainál (nem a windowsos) van egy csomó opció, azokat nézted már?

(#1339) szendo777 válasza spyduck (#1337) üzenetére


szendo777
tag

Próbáltam este azt is, nem volt benne ujjlenyomat opció, csak jelszót változtatni engedett. :W

Honor 10 kék

(#1340) szendo777 válasza spyduck (#1338) üzenetére


szendo777
tag

Azt még nem néztem. Hol találom?

Honor 10 kék

(#1341) celf válasza spyduck (#1338) üzenetére


celf
őstag

megnéztem igen, sajnos nem lehet ennyire fine-tune-olni..

igazából ezt az egész cuccot át kéne programozni. mert amúgy a hardverben benne van.

[ Szerkesztve ]

(#1342) szendo777 válasza szendo777 (#1340) üzenetére


szendo777
tag

Kis küzdelem után minden megoldódott, működik minden. :))

Honor 10 kék

(#1343) Aethelstone válasza spyduck (#1333) üzenetére


Aethelstone
addikt

Hali. 8470p-be most raktam 3630QM-et. Teljesen jól megy és ezek szerint a speckóban leírt, 38xx-es procit is vinné?

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#1344) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

HP ZBook 14: billentyűzeten ott a háttérvilágítás jel, HP support szerint ez azt jelenti hogy rendelkezik is vele. Fent van már minden HP driver (Hotkey is), de nem működik. Biosban nem találtam beállítási lehetőséget.

Érdemes szétszednem, létezik hogy a csatlakozó nincs rendesen a helyén?

(#1345) Borzoló


Borzoló
senior tag

Üdv Mindenkinek!
Tulaja lettem egy "vattaújszerű" 8530w laposnak.

Nagyon olcsón vettem szerencsére.
Kicseréltem a ramokat és a T9600-2,8ghz procit.
Q9100 (12mb cache)
2x4gb 800mhz
Fx770 512mb ddr3
500gb SSHD

NAGYON HASÍT! Ez a Q9100 erős, mint a zsidó vallás!
Használtam a T9600-al is, de ez....kircsi.
A felbosszantott 8530w VS Dell inspiron 5559-i5 6200U Cinebench R11.5

A hőfokokról szeretnék kérdezni.
Jelenleg játék közbe(csGO) 80-83fok everest szerint. Magokra lebontva kevesebbeket ír.
Ez mennyire problémás?
Valaki tudja milyen hűtés moddingot szoktak alkalmazni? Itt írnak erről:[link]

Kezel erősebb quadokat is?

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#1346) Klara_ válasza Bazsee71 (#1344) üzenetére


Klara_
őstag

EB-n a hotkey nelkul is megy a FN+bill vill gomdra a hattervilagitas, viszont pl. fenyerot nem piszkalja, ehhez mar kell a hotkey.

(#1347) Bazsee71 válasza Klara_ (#1346) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nálam sajnos csak a Caps Lock és Num Lock villan fel. Létezik, hogy a világításnak külön csatlakozója van, ami lehet nincs a helyén? Csak tippelek, nem szedtem még szét hasonló notebookot sem.

(#1348) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#1347) üzenetére


Bazsee71
őstag

Közben megtaláltam, hogy a billentyűzet világítása egy külön kábellel csatlakozik. Ahogy nézem a különböző oldalakon a billentyűzeteket, úgy azt látom, hogy tényleg csak azon van piktogram, ami rendelkezik is ezzel a kábellel. Ezt meg tudja erősíteni valaki? Ha igen, akkor hazaérek és kiveszem a billentyűzetet ellenőrzés céljából. Elnézést, hogy ennyit rugózok rajta, csak nem csináltam még ilyet, és feleslegesen nem bontanám meg.

(#1349) Bazsee71 válasza Klara_ (#1346) üzenetére


Bazsee71
őstag

Vekengés vége: kivettem a billentyűzetet, csak a világítás kábele volt kicsúszva. Visszadugtam, és lőn világosság. :)

(#1350) Borzoló


Borzoló
senior tag

Valaki?

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.