Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) sanzi89


sanzi89
addikt

Adott egy HP Elitebook 850 G1-es laptop és egy HP Ultraslim docking station HSTNN-1X10 dokkoló. A gond az, hogy Windows alatt nem működik a dokkoló. Ha a tápegységet a dokkolóba kötöm, akkor a tápcsatlakozó mellett felvillan a fehér led, ha a laptopot "bekötöm" a dokkolóba a dokkoló bekapcsolást jelző ledje is kigyullad. Ezzel szemben a gépen semmi se történik, se a töltést nem veszi, se az USB-re kötött pendrive-ot nem érzékeli.
Érdekesség, hogy a BIOS látja a dokkolóra kötött pendrive-ot, sőt Windows telepítő is boot-ol róla, így nem gondolnám, hogy a dokkoló rossz, hanem Windows alatt nem működik.
Elvileg driver nem kell hozzá - én legalábbis nem találtam - így nem tudom, hogy miért nem működik Windows 10 alatt a dokkoló. A legújabb 1.46-os BIOS van a gépen, minden driver a HP oldaláról telepítve és ezen kívül semmi más, friss telepítésű 1809-es Windows 10 x64 Professional.
Mi lehet a gond?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1752) sanzi89 válasza sanzi89 (#1751) üzenetére


sanzi89
addikt

Mégis kell hozzá driver: HP univerzális porttöbbszöröző illesztőprogram

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1753) JColee


JColee
őstag

Sziasztok!
Rendeltem egy elitebook 755 g5-öt (3UN79EA), és szeretném majd bővíteni a memóriáját. Az a kérdés, hogy mennyire finnyás a gép, ha veszek egy közönséges 2400mhz-es 8 gigás modult innen az működni fog, vagy érdemes ráfeszülni, hogy pont ugyanolyan típus legyen?
:R

(#1754) bolcsodal válasza JColee (#1753) üzenetére


bolcsodal
addikt

Én éppen feszülök rá...a probléma, hogy szét kell szedned ha le akarod ellenőrizni milyen modul van benne. Jelenleg nincs szoftver ami ki tudja olvasni az spd adatokat a Raven Ridge platformból...

They drew first blood....

(#1755) JColee válasza bolcsodal (#1754) üzenetére


JColee
őstag

Biosban/ufei-ben nem lehet megnézni? Illetve redditen, meg máshol láttam cpu-z posztokat.

(#1756) bolcsodal válasza JColee (#1755) üzenetére


bolcsodal
addikt

AIDA64, CPU-Z nekem nem látja.

Csak annyit tudok, hogy Hynix meg 2400MHz.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1757) bolcsodal válasza JColee (#1755) üzenetére


bolcsodal
addikt

BIOS-ban semmi értelmes infó.

CPU-Z:

Ebből csavarozás lesz nálam.

They drew first blood....

(#1758) bolcsodal válasza bolcsodal (#1757) üzenetére


bolcsodal
addikt

Mielőtt rákérdezel...igen, slot1-ben sem mutat semmit.

They drew first blood....

(#1759) JColee válasza bolcsodal (#1758) üzenetére


JColee
őstag

Akartam írni, hogy mi van a másikkal, de aztán gondoltam, hogy csak megnézted. :)

Egyébként vettem egy ilyet, meglátjuk hogy hasít. A gép egyébként eddig kétszer kékhalálozott, ez így nem túl fasza. :/

[ Szerkesztve ]

(#1760) bolcsodal válasza JColee (#1759) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nalam is voltak BSOD-ok. Altalaban a VGA driver adja meg magat. Amig az AMD nem tesz le valami ertekelheto mobil drivert az asztalra addig ez igy is marad.

A teljesitmeny szerintem meggyozo. Az akkuido sajnos elmarad az inteles megoldasoktol, de ebben eleg hihetetlenul nem a proci fogyasztasa szamit leginkabb.

En kicsit lehidaltam, amikor olvastam, hogy mi fogyasztja a legtobbet a platform eseteben. Valojaban az AMD duplan fizeti meg, hogy meg a Raven Ridge platform sincs felkeszitve az LPDDR4-es RAMm modulokra. Lenyegeben emiatt marad el merfoldekre az akkuido Kaby Lake mogott.

Drivereket hogy szerezted be? Tapasztalatom szerint a SoftPaq install manager a legjobb megoldas.

[link]

HP bloatware-t probaltad mar elmozditani a helyerol?

Augusztusban vettem azota ket BIOS frissites is lejott mar, lehet az segit. En gyakorlott motoroskent probaltam feltenni ra az AMD oldalarol letoltott VGA drivert. Ugy megcsuklott a rendszer, hogy el sem akart indulni ujra BSOD utan BSOD. Sikitva pucoltam vissza a gyari drivert ra.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1761) JColee válasza bolcsodal (#1760) üzenetére


JColee
őstag

Igen HP laptopra nem lehet amd drivert rakni, azt kell felrakni, amit hp.
Az én esetemben a HP velocity vagy mi a franc okozta a bsodokat. Egyenlőre azon szenvedek, hogy egy szaros linux live-ot bebootoljak usb-ről, sajnos nem triviális.
A telepített windows titkosított meghajtón van. Ha legyalulom az egészet, hogy tudok titkosított particióra telepíteni? telepítő felajánlja?
Igazából nekem egy dualboot-os rendszerre lenne szükségem, mert linux és windóz is kell a munkámhoz.

(#1762) bolcsodal válasza JColee (#1761) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ki tudod kapcsolni a Bitlocker-t ha kell. Aztán átméretezed a partíciókat és telepíted a Linux-ot a felszabadult helyre.

A linux boot loader-e úgyis domináns lesz a Windows felett (ezzel egyszer nagyon megszívtam).

A baj, hogy a security megoldások egészen a BIOS-ig nyúlnak le. Símán lekapcsolta a gépet a HP Sure Run, mert úgy ítélte meg hogy a Steam játék amit tolok gyanúsan viselkedik. :D

They drew first blood....

(#1763) JColee válasza bolcsodal (#1762) üzenetére


JColee
őstag

Régi laptopomon dualboot van, de ott simán bootolt a livedisk, ezen meg nem. Van egy csomó beállítási lehetőség (secureboot meg minden szar), szóval van mit végigzongorázni :)
jelenleg a recovery particiót mentem le, hogy legyalulhassam majd az egész ssd-t.

[ Szerkesztve ]

(#1764) JColee válasza JColee (#1763) üzenetére


JColee
őstag

Nah, ha valaki ugyanazzal a problémával küzdene, mint én:
livedisk nem bootol grub után, a szokásos dolgok kikapcsolása/átállítása után sem (secure boot, uefi mód, stb).
Lehet játszani a boot paraméterekkel: modeset vagy mce=off. Rajtam ez utóbbi segített.
Innen loptam az ötletet.

bolcsodal Ez a SoftPaq download manager hogy műküdik? Automatikusan felismeri, milyen gépem van és a felajánlja, hogy milyen drivereket szedhetek le? Általában a wifi/blutooth vezérlők drivereinél szoktam elveszni, mert van 8 féle (régebbi gépemen) és soha nem tudtam, hogy melyiket kéne felrakni.
Egyébként most mentem le a recovery partíciót, utána szerintem leformázom az egész ssdt.

[ Szerkesztve ]

(#1765) JColee válasza JColee (#1764) üzenetére


JColee
őstag

Beraktam a memóriamodult. Bekapcsolás után a szívbaj jött rám, mert jött egy üzenet hogy "memory error" vag ilyesmi (le kellett volna fényképezni). Aztán a szövegből kiderült, hogy csak érzékelte, hogy megváltozott a memória mérete.
Eléggé trükkös a hátlap leszedése, aki erre adja a fejét, mindenképpen nézze meg ezt a videót.

(#1766) bolcsodal válasza JColee (#1765) üzenetére


bolcsodal
addikt

Jah, a csavarokig már én is eljutottam, aztán nem voltam elég bátor a feszegetős részhez...

Akkor megvan a DC? Gratu! Végülis nem volt fontos ugyanolyan modult pakolni bele.

(#1764) JColee : "Check for updates" a titka. Le tudsz menteni driver pack-ot is. Ha legyalulod az SSD-t elképzelhető, hogy érdemes lenne lementeni előtte a drivereket egy csomagban.

Kíváncsi leszek mit szól a gép egy full format-hoz. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy néhány security megoldás a BIOS-ig nyúlik lefelé...pl. Sure Run.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1767) JColee válasza bolcsodal (#1766) üzenetére


JColee
őstag

Nah újrahúztam a gépet, felismert mindent (!).
Nincs HP-s bloatware, eszközkezelőben minden okésnak tűnik. Ami perpill nincs fent az a radeon szoftver (nem tudom, most mi a neve, régen catalyst volt). Azon gondolkozom, hogy kell-e az nekem.
Azt meg tudnád nézni nekem, hogy az eszközkezelőben ha megnézed a display adapters-ben a gpu driver verzióját?
Windows ezt rakta fel magától.

(#1768) gforg78


gforg78
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítséget (öteleteket) szeretnék kérni tőletek.

Van egy HP 8710w laptopom, amit nagyon szeretek.
Egy Intel C2Duo T7700 CPU dolgozik benne, SSD, 2x2 Gb Ram, stb.

A minap sikerült ebay-ről relatíve olcsón rendelnem egy T9500-as CPU-t, ami - elvileg - a leggyorsabb, még a gép által kezelt CPU. Volt egy kis időm, a biztonság kedvéért a hivatalos szerelési útmutatót is letöltöttem, és annak alapján ki is cseréltem a régit az újra, de bekapcsolás után a POST képernyő után azonnal 102-es hibaüzenettel - System Board Failure - elakad a gép, a BIOS-ba sem tudok sehogy belépni. Ha visszateszem a régi CPU-t, minden jó, de a T9500-zal nem indul el.

Átfutottam a netes fórumokból párat, de hirtelen semmi támpontot nem találtam. Van valakinek közületek ötlete, mit kell/lehetne megpróbálni, hogy működjön a T9500-zal a gépem? Az F.20-as BIOS frissítése után nálam is jelentkezett az állandó ventilátorzaj problémája, de sikerült a DSDT-t patchelnem, azóta tökéletes.

Próbáltam CMOS resetet, restore BIOS defaults-ot, nem segít semmi, visszatöltöttem a régi DSDT adatokat, úgy sincs eredmény.

Lehet, hogy hibás a CPU? A POST képernyő még felvillan, fel is kínálja, hogy F10-re menube léphetek, de a BIOS-ba már nem lép be.

Van valakinek ötlete/tapasztalata?

Előre is köszönöm, ha válaszoltok!

Üdv, Gforg

[ Szerkesztve ]

(#1769) bolcsodal válasza JColee (#1767) üzenetére


bolcsodal
addikt

Yup. A legfrissebbet rakta fel.

Az AMD driver felismeri a gépedet?

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1770) JColee válasza bolcsodal (#1769) üzenetére


JColee
őstag

Az AMD driver felismeri a gépedet?

Ezt tudom, mire gondolsz? Nem telepítette fel a radeon software-t, tehát az a grafikus felület nincs meg ami az értesítési területen elérhető, de a drivert feltelepült. Játszani nem fogok, nincs igazán szükségem arra a toolra szerintem. A későbbiekben lehet változik a véleményem persze.

(#1771) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Használt HP Zbook 15 G1 vagy G2 vásárlása előtt állok? i7 4800MQ, 4810MQ, 4900MQ CPU-val szereltekkel lehet találkozni.

Mit kell ezekről a gépekről tudni? Ajánlott kategória még így 4 év távlatában? Milyen hibái lehetnek? Mire érdemes odafigyelni a megvásárlásuk előtt?

(#1772) bolcsodal válasza JColee (#1770) üzenetére


bolcsodal
addikt

Mármint a driver telepítő. Ha nem tudod mit keresel, letölthető egy univerzális telepítő, ami egy auto detection-el kezdi a telepítést. Anno augusztusban, ez a telepítőcsomag állította, hogy nem ismeri a hardvert amin települ éppen. Force install meg BSOD-ba hajszolta a gépet. A windows húzta le a drivert, vagy Te telepítetted?

They drew first blood....

(#1773) JColee válasza bolcsodal (#1772) üzenetére


JColee
őstag

Semmit nem telepítettem, mindent magától felrakott.

(#1774) bolcsodal válasza JColee (#1773) üzenetére


bolcsodal
addikt

Helyes! Egyébként mire használod a gépet? Mármint amire specifikusan egy AMD procira van szükség. 850 G5-ön nem gondolkodtál inkább?

They drew first blood....

(#1775) JColee válasza bolcsodal (#1774) üzenetére


JColee
őstag

Hát majd szeretném linux alatt életre kelteni a gpu-t és opencl-ezni. Intellel az esélytelen. Egyébként cpu lóerőben úgy láttam, hogy ebben a kategóriában/árban az intel sem jobb. Lehet hogy nem nagyon jön össze,de tudomásom szerint intellel még annyira sem lehet gpun kódot futtatni, mint amdn.

[ Szerkesztve ]

(#1776) bolcsodal válasza JColee (#1775) üzenetére


bolcsodal
addikt

Kicsit jobb a turbója a Ryzen-eknek. De elapvetően egy intel CPU/AMD dedikált VGA-val nem jártál volna jobban OpenCL-hez?

Én világ életemben akartam egy saját, full AMD notit. :DDD Amúgy sokban nem tudom kihasználni az erejét (Biotech cégnél dolgozom, a bioinformatika nem különösebben párhuzamosítható feladat így GPGPU szóba sem jöhet).

Nekem a VGA teljesítménye csak a játékok terén volt döntő és csömört kaptam a sok MX150-es megoldásól consumer oldalon.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1777) JColee válasza bolcsodal (#1776) üzenetére


JColee
őstag

A munkámhoz egyszálas teljesítmény kell, de az egyetemi dolgaimhoz meg ki akarom próbálni, hogy milyen lehet ha némi számítás a cpu-n, másik meg gpu-n fut. Asztali gépemen már kipróbálgattam a cpu+dedikált vga-t, hogy az adat ping-pongozik a két processzor között, itt talán meg lehet oldani kevesebb másolgatással.

És igen, ki akartam próbálni egy full amd gépet. Mondjuk hallottam rossz tapasztalatot is, unokatesómnak asszem kaveris gépe volt, és nem volt elájulva az üzemidőtől, és a driver támogatás sem volt 100%. De talán főleg az üzemidő volt a gyenge pont. Engem ez annyira nem izgat, mert kb mindig töltőről dolgozom. ha elmegy pár órát, hogy netezek/kódolok, akkor jó.

(#1778) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Gönyörű BSOD, VGA driver újra:

They drew first blood....

(#1779) JColee válasza bolcsodal (#1778) üzenetére


JColee
őstag

Ajaj, remélem nálam nem lesz ilyen. Milyen programokat használsz? Ma már ezen a gépen dolgozom, remélem nem kapok be ilyesmit én is. :/

(#1780) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

Ezt a töltőt szerintetek érdemes megvenni egy Elitebook 1030-hoz? (arra gondolok,hogy nem csinál-e bajt,hogy "noname")

(#1781) adika4444 válasza szata.68 (#1780) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Célszerűbb lenne a gyári, ezek a noname / utángyártott darabok okozhatnak meglepetéseket.
Na meg szerintem az a gép is ellenőrzi a töltő eredetiségét, és ha nem találja megfelelőnek, visszavett teljesítménnyel honorálhatja.

üdv, adika4444

(#1782) bolcsodal válasza JColee (#1779) üzenetére


bolcsodal
addikt

Semmi egzotikus...

Office 365, Evernote, képszerekesztés, pdf, böngésző alapú bioinformatika.

Szerintem a TeamViewer-t honorálta megint egy BSOD-dal..:D

They drew first blood....

(#1783) JColee válasza bolcsodal (#1782) üzenetére


JColee
őstag

Milyen böngészőt használsz? Majd csekkold meg, hogy ha elindítod, és megnyitod a task managert, akkor mennyi cpu-t zabál, illetve a "Flow" process mennyit eszik.

(#1784) bolcsodal válasza JColee (#1783) üzenetére


bolcsodal
addikt

Chrome-ot hasznalok. "The great suspender" teszi a dolgat a hatterben es altatja a nyitott tab-okat szepen.

Anelkul benyeli az osszes letezo RAM-ot. Igy aktiv tabonkent kb 800MB-ot csip le.

De majd ranazek.

Neked a touchpad szepen mukodik? Nekem erdekes dolgokat muvel neha. Boot utan meg kell varni, hogy elinduljon lol. Es a legutobbi frissitesek ota eltuntek a tapipadra vonatkozo beallitasok a dedikalt app-bol (synaptics) es csak a pocokegeret lehet konfiguralni. Korabban ott volt minden beallitasi lehetoseg...

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1785) szata.68 válasza adika4444 (#1781) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi!

(#1786) JColee válasza bolcsodal (#1784) üzenetére


JColee
őstag

Bele tudnál nézni az event loggeredbe? Csak a móka kedvéért elindítottam a hwinfot mialatt futtattam egy szimulációt, és észrevettem hogy percenként növekszik az windows által detektált hibák száma.
Megnyitottam az event loggert, és baromi sok warningom van.

Egyenlőre nem tudom hogy mi okozza. Memtestet futtattam, és az nem talált hibát.

(#1787) bolcsodal válasza JColee (#1786) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ez a WHEA-logger nekem is teleszórta a listát:

Én azt vettem észre, hogy mostanában a kamera és az ujjlenyomat olvasó néha beragad és nem indul el. Ilyenkor a windows hello-sem működik, de PIN-nel be lehet lépni.

Eszközkezelőben disable/enable hardver megoldja a problémát csakhát elég láma hiba egy elit notitól...

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1788) JColee válasza bolcsodal (#1787) üzenetére


JColee
őstag

látom nálad is van 19-es eventID. Ennek örülök, mert talán mégse hardveres a hiba :D ?
Nem akarom megbontani a gépet kivenni a ramot ha nem muszáj, mert azért macerás.

Milyen bios van fent?

(#1789) bolcsodal válasza JColee (#1788) üzenetére


bolcsodal
addikt

BIOS Version Q81 Ver. 01.04.01

They drew first blood....

(#1790) JColee válasza bolcsodal (#1789) üzenetére


JColee
őstag

Nekem is most már, de ez nem javította meg. Windows-od az eredeti, tehát nem telepítetted újra?
Amúgy teljesen működik, semmi fagyás vagy ilyesmi. Számomra picit gyanús, hogy szoftveres a gubanc... Két laptop csak nem szar.

[ Szerkesztve ]

(#1791) bolcsodal válasza JColee (#1790) üzenetére


bolcsodal
addikt

Hali! Pontosan milyen modult raktál bele a meglévő mellé? Jelenleg Hynix hiány van itt országszerte...

They drew first blood....

(#1792) JColee válasza bolcsodal (#1791) üzenetére


JColee
őstag

Ilyet
A4teamben vettem, ott lett volna 20-ért másik kingston, de arra nem írták, hogy kompatibilis ezzel a laptoppal és inkább fizettem 3kval többet, minthogy szarakodjak ha mégse menne.

Egyébként az a vicces, hogy a beszerelt hynix memória 2667MHz-es :D. Annyit hivatalosan mondjuk nem is támogat ez a proci, szóval nem feltétlen éri meg többet rákölteni.

Ha szétszeded a gépet, akkor csekkold meg a videót amit korábban linkeltem. Kelleni fog valami gitárpengető vagy hasonló cucc, mert nem csak a csavarok tartják a hátlapot. És a csavarokat nem kell kiszedni a hátlapból, csak kitekerni, és kész (nem is lehet nagyon).

[ Szerkesztve ]

(#1793) komyka


komyka
tag

Hali! 17" Zbook G3-hoz tudtok ajánlani valami stabil notebook emelőt?

(#1794) Imy


Imy
veterán

A jelenlegi HP 8440p i5, 8Gb RAM, 128Gb SSD, 1600x900-as képernyő felbontású notebookomat szeretném lecserélni. Ezt kb mennyiért lehet eladni? (illetve a Macbook Pro Retina 2015-öt váltaná, hogy ne két gépem legyen)

A kiszemelt egy HP Zbook 15 CPU:i7-4700MQ, RAM: 16GB DDR3, SSD:256GB Videokártya: Quadro K610M, kijelző:Full HD IPS panel.
A zbook mennyire megbízható, mennyit érhet egy ilyen gép, illetve mennyi ideig lesz használható kb? A kijelzője mennyire jó ezeknek? 3D szerkesztésre kellene, ami nagyobb falat, a többit lazán tudná.

(#1795) JColee válasza Imy (#1794) üzenetére


JColee
őstag

(#1796) Imy válasza JColee (#1795) üzenetére


Imy
veterán

Értem, de Zbookot érdemes még venni? (G1)

(#1797) JColee válasza Imy (#1796) üzenetére


JColee
őstag

Passz, nem értek ehhez a témához. Talán a Milyen notebookot vegyek topikban tudnak segíteni.

(#1798) Imy válasza JColee (#1797) üzenetére


Imy
veterán

Azt hittem a Zbook topicban tudnak segíteni. :D

(#1799) JColee válasza Imy (#1798) üzenetére


JColee
őstag

Miért, nem kaptál segítséget? :DDD
Egyébként eléggé pang a topik.

[ Szerkesztve ]

(#1800) Imy válasza JColee (#1799) üzenetére


Imy
veterán

Nem igazán kaptam, hogy érdemes-e megvenni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.