Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) toto0569 válasza powerup2 (#200) üzenetére


toto0569
addikt

Ha az enyém lenne a "vas" ,nem a lányomé akkor beruháznék egyre. :DDD

(#202) powerup2 válasza toto0569 (#201) üzenetére


powerup2
addikt

Ha neki jó úgy ahogy van nem kell :D de ez kicsit gonosz volt :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#203) toto0569 válasza powerup2 (#202) üzenetére


toto0569
addikt

Hát neki csak a facebook,skype,youtube,friv játékok...amire kell.Meg a sulihoz.Van neki asztali sz.gép de nem szereti.Ezért lett a HP...Sebaj,beraktam a hálószobába ,ha már a nappaliban unom akkor fekve megy tovább. :D

(#204) powerup2 válasza toto0569 (#203) üzenetére


powerup2
addikt

Kényelem fontos :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#205) AKG


AKG
tag

Üdv!
Segítségeteket kérném:
Adott egy hp 8740w,egy i5 520m procival,és egy ati firepro vga-val.
Ramot szeretnék bele a jelenlegi 2*2 gb helyett,2*8 gb-ot.
Ha egy kingston 1600-as ramot teszek bele,rögtön a win indulásánál reccsen,majd megpróbál újra indulni.
Sok neki az 1600?

(#206) KPistike válasza AKG (#205) üzenetére


KPistike
aktív tag

Üdv!

Ma fedeztem fel a topikot - igaz, másik típus miatt keresgéltem -, de eddig az volt a tapasztalatom, hogy nem csak az órajelre finnyásak, hanem a RAM gyártójára is. Illetve lehet, hogy inkább a CL paraméterek valamelyike nem tetszik neki.
Gondolom, BIOS-ban rendesen látod az új RAM-okat, esetleg memtest-tel nézted, hogy milyen a viselkedése a gépnek?

K. P.

(#207) AKG válasza KPistike (#206) üzenetére


AKG
tag

Üdv!
Biosban megvannak a memóriák.
Mem test nem volt még,de más forrásból azt az infót kaptam,hogy az 520m
proci csak 4 GB memóriát kezel.

(#208) KPistike válasza AKG (#207) üzenetére


KPistike
aktív tag

Üdv!

Ezen táblázat szerint nem, hanem a dupláját - ami Rajtad nem segít, hiszen még az is csak fele a Számodra kívánatosnak.
Valamint az is látszik, hogy max. 1066 MHz órajel is benne van a pakliban :(

Szerk.: Valamint elnézésedet kérem, hogy a fentit nem a korábbi hsz során kerítettem elő - kimaradt az akkori olvasáskor, hogy talán a CPU korlátja is lehet oka a gondodnak :B

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#209) kiskakas


kiskakas
senior tag

sziasztok,

2db 2540 elitebook van a csaladban, win7-el, mindkettovel ugyanaz a problemam..ha bedugom a fulest, vagy nem szol abszolut vagy szarul.. Eszkozkezeloben van egy hangszoro es egy fules kimenet, itt hiaba allitgatom alapertelmezettre egyiket, masikat, neha bejon,de tobbnyire semmi nem valtozik..

IDT audio a hang chipset..van vkinek otlete, mi lehet a gaz?

(#210) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Üdv!

8460p, 8560p párossal mi a tapasztalat meghibásodás terén. Ati-sakre jellemző a BGA chip hibája? Egyéb betegségek?

(#211) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Időszerű lesz mostanában gépet váltanom,(munkámhoz kell az erősebb gép) egy 8560w a kinézett azért hp mert most per pill ő van a legjobb áron aprón.
Kérdés a sandy cpuk grafikus magjának letiltása bios szintű vagy szoftveres hp -nak köszönhető? ebben valami változás történt, vagy maradtak azóta is letiltva, mióta kijöttek ezek a gépek.
Az is igaz, hogy volt szerencsém a quadro 1000m-hez annyira nem vészes idle és load sem hiszem a legkisebb quadro. Nem is igazán kell az ereje hanem inkább a proci és ram menyisége a döntő(szerverek futtatása adatbázis, webszerver)

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#212) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok!

Egy HP 8770w-ben (i5-3320m; Ati FirePro M4000) tudom-e cserélni a VGA-t pl. egy Quadro K3100m-re és pl a procit egy i7-3730QM-re?

Előre is köszi a válaszokat!

Rappi

(#213) Chaser válasza Rush77 (#10) üzenetére


Chaser
titán

Tudom sok éves hsz, de...
Annyira felesleges egy inspiront meg egy E5xxx-et hasonlítani elitebookhoz. Nem egy ligában játszanak. Elitebook ellenfele akkor az E6xxx volt. Inspiron meg belépő, mint pl hp pavilion meg egyéb csodák. A 6400-es inspiron amúgy is jó gép volt. E5xxx meg fényévekkel lemarad E6xxx-től. Sztem a billzetük viszont sokkal jobb, ráadásul ott már rég volt backlit lehetőség is, míg hp-nál talán a 70-es szériától.

És amiért benéztem, van gyakorlati tapasztalata vkinek, 8570p-ben lehet használni 4 magos i7-et? Turbo használata nélkül sztem kényelmesen lehűtené intel vga-val a rendszer.

szerk: Most nézem ez a topik nem pörög úgy mint a tp topik.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#214) Rush77 válasza Chaser (#213) üzenetére


Rush77
aktív tag

Tény, hogy nem egy kategória viszont a tesómnak van E6420 és az se halkabb mint az E5420 ugyanazzal a CPU-val. Nekem mindenesetre a billentyűzete is jobbnak tűnik az Elitebooknak.

@bolcsodal (187)

Szerintem elhalálozott a 6470m, mert ujrapasztázás sem segített.
Keresek egy szervízt aztán meglátjuk mit mondanak. Remélem nem anyagi csőd megcsináltatni mert akkor nem lesz semmilyen gépem a cégesen kívül. :O

(#215) Razermazer válasza Rush77 (#214) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát ha reball akkor 12k őt keresd meg[link]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#216) Chaser válasza Rush77 (#214) üzenetére


Chaser
titán

Dellhez van ventiszabályzó, hp-hoz nem tudok róla, pedig jó lenne:)
Következő kérdés, 1080p-s panelt eszik-e? Most hd+ van benne, de elgondolkoznék egy ips-en.
Backlit billzet tudtommal van hozzá, mondjuk nem nagyon találtam. Mindegyik modell tudja kezelni, vagy csak ha alapból az volt benne?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#217) bolcsodal válasza Rush77 (#214) üzenetére


bolcsodal
addikt

Reball még lehet megoldás.... :U

They drew first blood....

(#218) Rush77 válasza bolcsodal (#217) üzenetére


Rush77
aktív tag

Köszi bolcsodal & Razermazer.

Fel is veszem a kapcsolatot velük.

@ Chaser
Hát gondolom az, hogy 1080p panelt eszik e az attól is függ, hogy szerelték e vele ezeket.
backlit bill meg a 8x60-as szériához nem volt szerintem de ezt a hozzáértők meg tudják erősíteni (vagy cáfolni amennyiben hülyeséget mondok)

(#219) Chaser válasza Rush77 (#218) üzenetére


Chaser
titán

Ilyenre lennék kíváncsi, esetleg kell-e kábelcsere. A w-t szerelték fhd panellel, de nem feltétlen ua. az alaplap van ebben is. 70-es szériába érdekelne a backlit billzet és kijelző is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#220) Chaser válasza Chaser (#219) üzenetére


Chaser
titán

zárható ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#221) Ulius80


Ulius80
tag

Sziasztok!
Véleményetekre,tapasztalaitokra lennék kíváncsi a két gpu-val kapcsolatban.
Nvidia Quadro 880m és Nvidia Quadro 1800m.
Elitbookot néztem ki,mindkét lapi i7 procis,viszont más vga-val.
Válaszaitokat előre is köszi!!

(Fészbuk játék (Contract Wars) esetleg Gta4)

[ Szerkesztve ]

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#222) Eszti M.P. válasza spyduck (#1) üzenetére


Eszti M.P.
újonc

Sziasztok!! Szeretnék venni én is egy Elitebookot de nagyon nem értek a témához sajna... Az Elitebook 8460P volt szimpi, mert csak 100ezer forintom van rá, és ez 70-80 körül van a neten, de azt szeretném kérdezni hogy van e jobb laptop 100ezerért? Mezei A4-es (nem tudom a szakszót rá D:) méretű kéne, kb. csak netezni és rajzolni kéne a gép. Nem véletlenül kérek segítséget, tényleg nem értek hozzá... És nagyon nagyon köszönöm ha válaszol valaki, igazán fontos lenne!! :)

(#223) AKG válasza Eszti M.P. (#222) üzenetére


AKG
tag

Milyen programmal szeretnél rajzolni?

(#224) Eszti M.P. válasza AKG (#223) üzenetére


Eszti M.P.
újonc

Krita-val szoktam, semmi komoly + egy wacom intuos P&T tapipaddal. Igazából ezt sem nagyon tudom hogy hol a leg megbízhatóbb ilyeneket venni. De ez a 8460p tényleg szimpinek tűnik, szerinted jó lenne?

[ Szerkesztve ]

(#225) Chaser válasza Eszti M.P. (#222) üzenetére


Chaser
titán

Jobbat nem kapsz ennyiért. Lehet jobban járnál a 15-ös verzióval, 8560p. Ha rajzolgatsz sztem ne a standard HD kijelzőset vedd, hanem HD+ 1600x900-ast. Ha hordozod is akkor viszont maradj a 14-es vonalon, de abból is célszerűbb HD+ kijelzős modellt keresni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#226) Eszti M.P. válasza Chaser (#225) üzenetére


Eszti M.P.
újonc

Köszi szépen!! :) Megkérhetlek, hogy linkelj egyet, kérlek? Ebben a HD dologban már nem tudom hogy keressek rá xD
szerk.: Nah mégis találtam egyet: http://www.computerimperium.hu/hasznaltlaptop.htm?gclid=CK30tYK7jcgCFUQ6GwodxfQEIw
A 35 521-es számú, ez az ugye? Még sosem rendeltem innen semmit, szerinted megbízható? :D

[ Szerkesztve ]

(#227) Chaser válasza Eszti M.P. (#226) üzenetére


Chaser
titán

35 354 - ez is az, ez 4GB rammal, másik 8-cal. Jót nem hallottam róluk, rosszat nem mondok:) Ők biztos megbízhatóak, de csak HD kijelzős 8460-uk van most.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#228) Eszti M.P. válasza Chaser (#227) üzenetére


Eszti M.P.
újonc

De ez nem az? Mármint ez is 1600x900-as nem? Vagy mi a különbség?

(#229) Chaser válasza Eszti M.P. (#228) üzenetére


Chaser
titán

1366x768
14.1 HD LED (1366x768, tükröződésmentes) Matt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#230) Eszti M.P. válasza Chaser (#229) üzenetére


Eszti M.P.
újonc

Köszi! :D

(#231) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sziasztok! Vettem egy Hp 2530P-t és arra lennék kíváncsi hogyan lehet beletenni SSD-t úgy, hogy a DVD helyén az 1 tarrás HDD van. Ergo az 1.8as helyre mit lehet tenni vagy a másik PCIE helyre esetleg? Nem értek hozzá ez nekem most idegen. Valaki esetleg csinált már ilyet? [link]
Egy ilyen SSD valahogy belerakható? [link]
NAgyon tetszik a kicsike és ez az akadály.

(#232) neato3loco


neato3loco
senior tag

Sziasztok skacok!

Ismerősöm laptopvásárlás előtt áll. Az árkategória miatt, a "Milyen notebook-ot vegyek?" topikban egy HP Elitebook 8460P-t ajánlottak a hozzáértők.

Érdeklődnék, hogy van-e valakinek ilyen típusú gépe, és mi a véleménye róla. Minél több véleményt szeretnék róla olvasni, hogy tudjam én is ajánlani az ismerősömnek. :)

Előre köszönök mindent.

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#233) Kolondrum válasza Kolondrum (#231) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez sztem beférne. A fenti SSD-vel.

(#234) Chaser válasza Kolondrum (#231) üzenetére


Chaser
titán

1,8-as SSD sztem felejtős. 2540p-t kellett volna venni ha hdd-ssd terved van. Msata SSD ezekben nem megy sajnos.

szerk: neato3loco HP prof. kategória, ajánlhatod bárkinek. Mint látod ez a topik döglött:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#235) Kolondrum válasza Chaser (#234) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ilyennel sem menne? Befér mértem, csak nem lehet rögzíteni, de azt megoldom.

(#236) Chaser válasza Kolondrum (#235) üzenetére


Chaser
titán

Nem tudom kompatibilis-e 1,8-as meghajtóval, ha igen akkor elméletileg nincs akadálya.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#237) spyduck válasza Kolondrum (#235) üzenetére


spyduck
nagyúr

Majd kerlek ird meg, h mukodik-e, ez eleg jo otlet.

(#238) Kolondrum válasza spyduck (#237) üzenetére


Kolondrum
félisten

Másik totyikban ezt kaptam: [link] Ez 1.8-as helyre megy. Nem biztos a dolog, mert amiről épp írok az páromé lesz napokon belül. Ebben egy SATA1-es HDD van a DVD helyén. Hoznak nekem egy hasonlóan szép 2530P-t ha teetszik lehet elhozom és csak lehet, hogy veszek egy ilyen átalakítót meg hozzá egy SAMU eve 850-et, a DVD helyére meg a HGST 1Tb menne. Majd elválik. Bnőmnek elég a HDD is, a plusz ramot várom postán. Azt látom, hogy a T9500 ami a másik nagy acerbe van jobb mint ebben az SL9400-as. Sajnos laggol a gép win10-el de lehet, hogy csak ram meg SSD hiánya van, nem tudom.

(#239) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Na ebből lehet, hogy 2540P lesz ezzel a felállással. Hp után az acert kinyitni sincs kedvem. :))

(#240) Chaser válasza Kolondrum (#238) üzenetére


Chaser
titán

Nem a cpu miatt laggol az biztos. Ez a másik átalakító se tűnik rossznak, de alig drágább a 2540, sztem kár vesződni régebbi géppel.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#241) Kolondrum válasza Chaser (#240) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ram meg a hdd. Tekeri, már úton van a ram hdd marad. Én meg a 2540p-re gyúrok mSATA SSD -vel HDD-vel. Este nézem meg a gépet. Ha nem szép nem hozom el, na meg jó ha működik is.

(#242) Chaser válasza Kolondrum (#241) üzenetére


Chaser
titán

Msata SSD ott is csak átalakítóval megy a 2,5-es helyén.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#243) Kolondrum válasza Chaser (#242) üzenetére


Kolondrum
félisten

Dvd helyére kerül a HDD.

(#244) Chaser válasza Kolondrum (#243) üzenetére


Chaser
titán

Akkor az msata SSD-t nem értem:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#245) Kolondrum válasza Chaser (#244) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az 1.8-as helyre megy átalakítóval a ssd. A dvd helyére megy a hdd mint tárhely.

Én azt olvastam 1.8-as hisz kb ugyan akkora mint a 30-as.

[ Szerkesztve ]

(#246) Chaser válasza Kolondrum (#245) üzenetére


Chaser
titán

2540-ben 2,5-es hely van sztem, mindjárt megnézem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#247) Kolondrum válasza Chaser (#246) üzenetére


Kolondrum
félisten

Most látom ennek speci csatija van kell átalakító hozzá... vagy 4k! Mivel pici ilyen trükkök vannak benne. A 30-asba a sima adapter elég nem kell ez a 90fokos fordító...

(#248) Chaser válasza Kolondrum (#247) üzenetére


Chaser
titán

Meglett a titok:) Van egy tartalékos gépem, de 2,5" 7200rpm hdd rémlett benne. Az is van, gyárilag a DVD helyén. Az 1,8-as csati üresen van és tényleg 90 fokkal elforgatott.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#249) Kolondrum válasza Chaser (#248) üzenetére


Kolondrum
félisten

Fasza! Köszi!

(#250) Kolondrum válasza Chaser (#248) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jól sejtem, hogy ez működne a gépben? Még soha nem volt dolgom vele. [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.