Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) nzozz válasza kecsetif (#1250) üzenetére


nzozz
aktív tag

Win10 nincs, most Win7 van, különösebben nem is hiányzik másik verzió. Anno mindenhez a legfrissebb drivert próbáltam felrakni a HP oldaláról, de úgy rémlik, mintha egyik-másik nem akart volna együttműködni vagy semmi eredményét nem láttam. Az ujjlenyomatolvasót látja a rendszer, ott van az eszközkezelőben, de a mikrofon, a kamera az sehol. Illetve az is "érdekes", hogy a hangerőszabályzó funkciógombok működnek, de a fényerőszabályzó nem. Vannak fura dolgai ennek a gépnek...
Magyar billentyűzetet még nem találtam az ebayen. Csak magyar webáruházakban, 20-30 ezer Ft körül. Annyit meg sajnálok rá. Az ebayről tervezek valami EU -s kiosztásút, hogy legalább darabra stimmeljenek a gombok, mert baromi idegesítő amikor hiányzik az Í betű.

(#1252) jimmy399 válasza nzozz (#1251) üzenetére


jimmy399
senior tag

bill matrica nem játszik? Nekem portugál bill van de magyar matricával :)

--- N/A ---

(#1253) adika4444 válasza nzozz (#1251) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Lehet hogy mikrofon+kamera nélkül szerelték, bár ezt kétlem de előfordulhat pl. egyéni megrendelésre
Fényerő állításhoz pedig rakd fel a HP Hotkey Driver-t.

üdv, adika4444

(#1254) nzozz válasza jimmy399 (#1252) üzenetére


nzozz
aktív tag

De valószínűleg az lesz, az talán még a legkisebb kompromisszum. Te az egészet átmatricáztad vagy csak az ékezetes betűket?

(#1255) jimmy399 válasza nzozz (#1254) üzenetére


jimmy399
senior tag

Az egészet szinte, az esc gombon pl "echap" felirat van, az end helyett "fin".

--- N/A ---

(#1256) kecsetif válasza nzozz (#1251) üzenetére


kecsetif
aktív tag

1. találat guglival.
Úgy tudom ez a cég[link] a gyártó.
Ez és ez pedig magyar bolt. Ez az ár már nem olyan rossz ár.
Ilyeneket te is tudsz keresni hp spare szám alapján (652682-211).
Amúgy ehhez magyar világítós billentyűzetet nehéz szerezni. Valahol az USA-ban van egy hp bolt, ahol van, csak nagyon drágán. Ha visszakeresed egyszer már azt is belinkeltem ebbe a fórumba.

[ Szerkesztve ]

(#1257) nzozz válasza kecsetif (#1256) üzenetére


nzozz
aktív tag

Köszönöm!
Én az ebay.com -on kerestem, az ebay saját keresőjével és úgy nem volt találat. De az ebay.it -n se. Ami azért furcsa. Illetve az a hirdetés se aktív, amit küldtél, bár amúgy is teljesen egy árban van a szintén általad linkelt magyar boltok árával.
Amúgy ezeknek az ebayes billentyűzeteknek a minőségéről van valami infó, tapasztalat?

(#1258) kecsetif válasza nzozz (#1257) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Tudtommal annyira réteg modell, hogy csak eredeti letezik hozzá. Max. nem a hivatalos csatornán keresztül jut el az eladóhoz.

[ Szerkesztve ]

(#1259) mrmft


mrmft
senior tag

Van olyan Zbook amiben csak M-es processzor van, Intel VGA-val, masodlagos VGA nelkul?

(#1260) spyduck válasza mrmft (#1259) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nincs. A Zbook = munkaállomás = 3D grafikus munka

[ Szerkesztve ]

(#1261) mrmft válasza spyduck (#1260) üzenetére


mrmft
senior tag

Ok.

(#1262) TJ22


TJ22
tag

Sziasztok van egy 8460p-m; a DVD meghajtó helyére szeretnék egy HDD-t tenni és az volna a kérdésem hogy mekkora tárhelyet kezel? (2TB<?)
Tippek?
Köszi :R

There is always hope

(#1263) spyduck válasza TJ22 (#1262) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem hiszem, hogy lenne limit. Arra viszont ügyelj, hogy ne legyen túl vastag. Mi az egyik ügyfélnek rendeltünk egy 2TB-os HDD-t és annyira vastag, hogy semmibe sem fér bele.

(#1264) kecsetif válasza TJ22 (#1262) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Gyárilag a hdd helyre 9.5 mm vastag maximum 750 gb-s vinyót szereltek. A gyári hdd caddy 12.7mm. 9.5 mm ebbe is belefér. Hp spare 643921-001. Úgy olvastam fórumon, 1 tb gond nélkül ment benne.

Szerintem amúgy a külső, usb-s 2.5-es rack szerintem okosabb dolog. Farmerzsebbe belefér, dvd író megmarad.

(#1265) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!

Gondolkodom használt laptop/elitebook vásárlásán. Az alábbi típusokon gondolkodom: 8460/8470/8560. Mi a véleményetek? Programozásra, netezésre, filmnézésre kéne, néha hordoznám, javarészt otthon külső monitoron használnám. Fontos a tartósság, megbízhatóság. Esetleg egy i7 xxxxQM-es procival. Mi a véleményetek?

(#1266) MineFox54 válasza Taoharcos (#1265) üzenetére


MineFox54
őstag

Hajrá! :)
8460-70-et ajánlom inkább, szerintem a 15" rohadt nagy, főleg ha külső monitoron menne amúgy is...

(#1267) adika4444 válasza Taoharcos (#1265) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

QM procit nem eröltetném, hajlamos trothlingra...
8470P szerintem is a legjobb választás lenne a listából...
De írj be milyen notebookot topikba a kérdéssorral, ha pl ár mehet fenntebb vagy egyéni igényeid vannak akkor nehezebb a kérdés. Ha viszont tudod hányadán állnak a notik akkor a 8470P jó választás, még a 2570P ami kissebb nála, megnézheted ezt is, nekem ilyen van és imádom. Pici, könnyű, otthon meg monitorral, billentyűzettel tökéletesen lehet nagybban élvezni...

üdv, adika4444

(#1268) Taoharcos válasza adika4444 (#1267) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

A QM miért hajlamos rá? Maga a CPU okozza vagy nem ezekbe a laposokba való? Esetleg gyenge hozzá a hűtésük vagy a tápellátásuk?

(#1269) adika4444 válasza Taoharcos (#1268) üzenetére


adika4444
addikt

Sok hőt termel és ahhoz kell ház amibe fér olyan venti ami le tudja hűteni hatékonyan...

üdv, adika4444

(#1270) Taoharcos válasza adika4444 (#1269) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Ez csak a 8460/8470-nél fordul elő, vagy a 8560/8570 hűtése is kevés hozzá?

(#1271) nzozz válasza Taoharcos (#1270) üzenetére


nzozz
aktív tag

Hát az én 8560W -m tud fűteni rendesen. Most nincs nálam a gép, hogy leteszteljem, de tervezem, hogy újrapasztázzam, belül alaposan kitakarítsam, mert elég sűrűn voltak 80°C feletti értékek, én meg nem vagyok ehhez hozzászokva, az asztali gépemen 65-70°C fölé soha semmi nem megy. :D

(#1272) Taoharcos válasza nzozz (#1271) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

De a W-be a videokártya is fűt rendesen.

(#1273) Taoharcos válasza nzozz (#1271) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

És a te 8560W-be valamilyen i7 van?

(#1274) nzozz válasza Taoharcos (#1273) üzenetére


nzozz
aktív tag

Elég gáz, de most hirtelen nem tudom a konfigot. Ha minden igaz, akkor i7-2820QM, Quadro 1000M -mel, de nem vagyok benne biztos.

(#1275) India


India
aktív tag

Sziasztok!
Hp Zbook 15-om van , amikro elindul a gep kiiarja
The system detected that an unsupported DDR3 memory type is installed.
Please power off the system and remove the unsupported DDR3 memory to avoid system instability and potential data loss.
Memory incompatible (2E3)
Power Button-Power off
Enter-Continue
ha nyomok egy entert feláll a rendszer és semmi gond, de minden indulásnál újból előjön!
Van benne osszesen 24 GB
DIMM1: Kingston 9905428-426.A00LF Modul feszültsége 1.5 V
DIMM3: Kingston 9905428-426.A00LF Modul feszültsége 1.5 V
DIMM4: Samsung M471B1G73EB0-YK0 Modul feszültsége 1.35 V / 1.5 V
1.5 V a baj neki ? Vagy ne torodjek vele?

(#1276) kecsetif válasza India (#1275) üzenetére


kecsetif
aktív tag

A zé 1600mhz 1.35v ramokat támogat. 2-8gb/modulig. Szóval lehet, hogy a kingstont nem szereti. Próbáld végig, melyik modulokkal nem dob hibaüzenetet. Vagy vegyél a fentieknek megfelelő ramokat (vagy még egy ugyanolyan 8 gb-s samsungot, a kingstont meg add el). Ha ez nem megoldható és a hibaüzenet nem zavar, akkor legalább futtas le egy memtestet, hogy megtudd, hibátlanul megy-e a jelenlegi felállással.

Amúgy gyanítom jelenleg nem mennek a modulok a dc-ben.

[ Szerkesztve ]

(#1277) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!
HP 8470p-n mikor müködik a cpu turbo frekvencia?
Üdv, Z

[ Szerkesztve ]

(#1278) adika4444 válasza Taoharcos (#1277) üzenetére


adika4444
addikt

Ha szükséges:), és ha a BIOS-ban valamint az oprendszerben engedve van...

üdv, adika4444

(#1279) jimmy399


jimmy399
senior tag

Sziasztok!

A laptopom nem olyan régen lett javítva, az usb portot cserélték ki rajta mert a gyári eltört benne. Alapból használtam vettem a gépet, a jobb oldali USB még nem megy, de majd egyszer rászánom az időt, és elviszem szervízbe.
HP 2530p elitebookról van szó. 1,5 éve van meg. 88%-os 7200mAh-s akksival. :)

Kb egy hete vettem bele egy SSD-t. Ott a helyszínen kiszedték a HDD-t és betették az SSD-t. Ment minden mint ahogy kell. De amikor 2-3 órával később bekapcsoltam akkor a caps és num lock ledeket villogtatta a gép. Utánanéztem, 5ször villantak fel, alaplaphibára utalnak. Nem lettem boldog, de a gép kb 1 perc után elkezdett bootolni. Aztán egy csapásra eltünt a hiba, minden mint régen. Az viszont fura, hogy néha-néha előjön a hibajelzés.
Gondolom nem sok jót jelent a jövő nézve nem?

A legutóbb akkor jött elő a hiba amikor egy hibás microsd kártyát akartam használni a géppel, de ismét elmúlt a gond. Az SD kártyáról nem tudtam, hogy elromlott, amúgy se kéne kiakasztani egy laptopot egy sd kártyának annyira... :U

Vajon mitől lehetett a probléma?

--- N/A ---

(#1280) mcsm88


mcsm88
senior tag

Sziasztok!
Ha a DriveLock aktív a HDD-men, akkor másik gépbe rakva láthatók a rajta lévő adatok?

Elitebook 8460p

(#1281) Enkii86


Enkii86
csendes tag

Sziasztok.

Pár napja vettem használatba egy Elitebook 1030-ast a g1 szériából.
Sajnos arra nem találtam választ a neten, hogy a funkciógombok (hang és fényerő szabályzás, stb) aktiválhatóak-e az fn gomb megnyomása nélkül is, és ha igen, akkor hogyan? A BIOS-ban csak a ctrl és az fn gombok felcserélésére láttam opciót.

Ha van ötletetek, vagy tudjátok a választ, akkor nagyon hálás lennék, ha megosztanátok velem.

Előre is köszönöm.

(#1282) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Van egy HP Elitebook 2570P kis masinám, és arra lennék kíváncsi, hogy ez képes-e Intel WiDi-re, mert jó lenne a TV-vel összehozni kábel nélkül.

Köszi előre is :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1283) Chaser válasza Graphics (#1282) üzenetére


Chaser
titán

a nagy testvérénél nézegettem, úgy vettem ki nem, a wlan miatt

olyan pad drivert tud valaki, amivel működik a scroll is?:) már unom hogy a 3. drivernél se megy, gyári synaptics driverekkel próbáltam

szerk: mcsm88 nem, az a lényege

jimmy399 arra a gépre már ne költs, szép oldschool, robosztus, design nekem is bejön, de elég melegedős lett és eljárt már felette az idő

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1284) MineFox54 válasza Chaser (#1283) üzenetére


MineFox54
őstag

Nekem 60p-nél a sima gyári Synaptics driverrel megy... A jobb oldali "scrollbar"? Vagy két ujjas baromság?

(#1285) Chaser válasza MineFox54 (#1284) üzenetére


Chaser
titán

a görgetés jobb oldalt,
próbáltam már sokat, de vagy nagyítás nincs v görgetés ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1286) spyduck válasza Chaser (#1285) üzenetére


spyduck
nagyúr

dupla ujjal mi bajod van? Mindegyik gépnél úgy működik már.

(#1287) Chaser válasza spyduck (#1286) üzenetére


Chaser
titán

na erre varrj gombot, erről soha nem hallottam, de most kipróbáltam és működik a gépemen
de!
most már egy ujjal is működik... :d
((( :
nagyítás viszont nem és padot se lehet a sarkában kixelni, de pár drivert már kapott, majd kipucolom ha ráérek

van egy 90w-os töltőm, sötét ezüst design, sokkal nagyobb mint a sima 90-esek, gyári hp, hp ezüst logóval, van rajta egy gomb is villám jellel, valami gyors töltés
kimenetnél azt írja töltés módban 15v 6a, normál müdban 19,5v 4,5a
ez a két különböző fesz. h fér össze?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1288) #74220800


#74220800
törölt tag

Sziasztok!

8560w laposomat ssd -vel szeretnem upgradelni, de előtte szeretnek egy BIOS-t frissíteni.
Korábban ez win 7 telepítése előtt könnyen ment(most f.60 van fent) . Azonban azota mar win 10 van fent, es hivatalosan erre meg nincs bios. Win 7-re viszont elméletileg van egy frissebb verzió (f.63) . Kérdés mehet a win 10-re a win 7 -es bios update?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#1289) spyduck válasza #74220800 (#1288) üzenetére


spyduck
nagyúr

Igen, mehet siman!

(#1290) Chaser válasza Chaser (#1287) üzenetére


Chaser
titán

töltő titka megvan, ha be van nyomva rajta a gomb akkor tölt, egyéb esetben csak áramot ad a gépnek
töltés szabályzós töltő ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1291) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!

Lehetséges, hogy egy 8470p-vel egyszerre két monitort is tudjak használni, egyet a vga kimeneten, egyet a displayporton?

Üdv, Zoli

(#1292) TJ22


TJ22
tag

Sziasztok van egy 8460p-m;azt vettem észre hogy a kijelző,sárgás az árnyalat;fehér helyett
Mi lehet a gond?
Fontos:
A gép napi szinten játékra is van használva (több mint 1,5 éve)
és a kijelzőn van már (pár hónapja) ez vörös/piros folt halmaz(csak fekete háttéren látszik)
Tippek?
Köszi :R

There is always hope

(#1293) spyduck válasza TJ22 (#1292) üzenetére


spyduck
nagyúr

(1) BIOS-ban nézd meg látszódik-e a hiba
igen - VGA vagy kijelző hiba
nem - szoftveres hiba

(2) Külső monitoron nézd meg látszódik a hiba
igen - VGA hiba
nem - kijelző hiba

(#1294) spyduck válasza Taoharcos (#1291) üzenetére


spyduck
nagyúr

Tudomásom szerint nem. Kell hozzá egy szabvány dokkoló vagy egy USB 3.0-ás dokkoló 2db videó kimenettel.

(#1295) MineFox54 válasza spyduck (#1294) üzenetére


MineFox54
őstag

Nem lehet egyszerre használni a két kimenetet? :F

(#1296) Klara_


Klara_
őstag

8as szeriabol a G3hoz megjott mar valkinek a Windows update a 1703-ra (build 15063.+)?

(#1297) spyduck válasza Klara_ (#1296) üzenetére


spyduck
nagyúr

Csinald meg manualisan pendrive-al

(#1298) spyduck válasza MineFox54 (#1295) üzenetére


spyduck
nagyúr

Visszajottem szabirol kiprobalom, mert egy kicsit elbizonytalanodtam :D

(#1299) Klara_ válasza spyduck (#1297) üzenetére


Klara_
őstag

A recovery tool meg nem talaja csak a regebbit tudja leszedni. Windows update sem talalta meg meg.
Mashogy, hogy csinaljam meg manualisan?

[ Szerkesztve ]

(#1300) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
Azon gondolkozok, hogy beszerzek egy msata ssd-t. Az a kérdésem, hogy arról tudok majd boot-olni windows-t, vagy ez laptoptól függ (vagy mindegyiken lehet)? Ha pl wwan kártya helyére teszem a laptop fog e szólni, hogy az ssd nincs rajta a whitelist-en?
Van valakinek msata-s ssd-vel tapasztalata?
(hp 8440p, nc6400, 6910p a lehetséges cél)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.