Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Akinek 8460p-je van az dobjon már rám egy privátot. Kíváncsi vagyok valamire.

(#52) spyduck


spyduck
nagyúr

HP EliteBook 8470w, 8570w és 8770w hordozható munkaállomások: [link]

(#53) roger_roger


roger_roger
csendes tag

Sziasztok!

Elnézést az offtopikért. Lenne eladó HSDPA modemem HP 6930p és HP 8440p notebookba.

(#54) spyduck


spyduck
nagyúr

Nem tudom mennyire van megvágva, de elvileg az EliteBook 8460p kibírta, h átment rajta egy autó: [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55) pumukli23 válasza spyduck (#54) üzenetére


pumukli23
senior tag

Jéé, a következő laptopom :D

(#57) silver-pda


silver-pda
aktív tag

Helló!
6930p -ben HDD-t cserélnék. HDD helyére SSD és optika helyére egy új HDD.
Namost kinéztem egy 320 GB-os 5400rpm WD-t, viszont laptop leírásban az van, hogy optika helyére mehet: 250 GB 5400rpm HDD vagy 160 GB 7200rpm HDD
Mi lehet ennek az oka? 7200rpm elvileg több energiát zabál és jobban melegszik. De 5400rpm esetén miért csak 250GB???

(#58) spyduck válasza silver-pda (#57) üzenetére


spyduck
nagyúr

Sztem akkor nem volt alapkiszerelésben nagyobb HDD-vek. Menni fog nyugi!

(#59) silver-pda válasza spyduck (#58) üzenetére


silver-pda
aktív tag

HDD eredeti helyére javasolja a 320GB-t, de optikai meghajtó helyére nem, oda max 250GB-t.
Ez zavar. Tehát már akkor is volt 320 GB, de második vinyónak nem írták, h jó lenne. :(
Ezért vagyok kicsit tanácstalan.

(#60) spyduck válasza silver-pda (#59) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez nekem uj, en ilyenrol nem tudok :(

(#61) silver-pda válasza spyduck (#60) üzenetére


silver-pda
aktív tag

[32 oldal]
32. oldalon van
Meg itt is az upgrade bay-nél: [link]

(#62) pumukli23 válasza silver-pda (#59) üzenetére


pumukli23
senior tag

Szerintem ez csak az a specifikáció, amivel rendelni lehetett anno.
Hp topikban anno mintha írta volna valaki, hogy 500as vinyót használ az ODD helyén gond nélkül. Esetleg ott is kérdezz rá.

(#63) silver-pda


silver-pda
aktív tag

Kösz skacok. Megrendeltem, oszt maj megláttyuk. :)

(#64) spyduck


spyduck
nagyúr

Nálam van az EliteBook 8470p. Az ég adta világon semmit nem változtattak rajta. Ki van cserélve a CPU és kész. Sajnálom, pedig lett volna 1-2 dolog amit lehetett volna finomítani rajta... :(

(#65) body007


body007
addikt

Sziasztok!
Látom elég halott a topk de megkérdezném :)
VaN nekem egy 8540p-m amibe szeretném kicserélni a hangzást. Alapba is elég "karcsún" szólt szegény de így pár évesen még torzít is :O Az volna a tiszteletbeli kérdésem, h tud nekm ajánlani vki egy cserélhető - jobb minőségű - hangrendszert bel? Külsőt nem szeretnék az van nekem "komoly". Nekem a belsőt kéne kicsit meg tuningolni :P Bármilyen "hack"-elt megoldás érdekel :P

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#66) body007 válasza silver-pda (#57) üzenetére


body007
addikt

bocs, h ezt csak most látom nem olvastam visszább... :B

ez a vinyó méret / csatoló interakció (hova akasztod a vinyót vagy az odd-t) akkora egy (kurva) nagy hülyeség -> ezeken a lapokon ott a vezérlő - mivel noti ezért (legtöbbször) egy portos - annak meg a másik vége is ugyanolyan sebességű mint a "benső". De kicsit utána kell olvasni :P

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#67) MornKapitány


MornKapitány
tag

sziasztok!

A tapasztalatotokra és a véleményetekre lennék kíváncsi. Kicsit több mint fél éve használom nagy megelégedéssel 8440-p-m, amelyet egy PH-s kollégától sikerült újonnan vennem.
Ez idő alatt sikerült bizonyítani a megbízhatóságát és a kitartását. Minden nap hidegben melegben hurcolászom magammal laborba, klinikára, előadásra, gyakorlatra, kávézóba, vonatra mindenhová. Éppen ezért makulátlan állapottól messze áll, sikerült a slice akksi fém fogával egy csíkot húznom a monitor hátlapjára, és egy samsonite neves cég által gyártott táska hirtelen szétszakadása miatt egy kb centis szélességű horpadást begyűjteni a palmrest felém eső szélén.

Viszont a lényeg, hogy a hangszóró előtti rácsról folyamatosan lepattogzódott a festék a fél év alatt. És nem én voltam. Nem tartottam olyan táskában, ami nem direkt laptop számára lett volna kialakítva. Ölben mondjuk használtam, ahol nagyobb surlódásnak volt kitéve, de akkor is... A kérdésem az lenne, hogy ez betudható-e anyaghibának? Illetve ezt hogyan lehet javítani; találkoztatok e ilyen problémával? Cserélik? Mert, hogy értelmet adjak a bevezető intermezzomnak, a palmrest pont úgy deformálódott, hogy vitte magával a rács szélét is, így nem lehet úgy cserélni, hogy a palmresthez igazodjon.

Illetve ami még nagyon bosszantó, hogy a gumi takarók az alján és a talpak úgy hullanak mintha kötelező lenne, próbáltam összegyűjtögetni őket, de eléggé bosszantó, hogy 2 hónap használat után elkezdtek eltünögetni. És a csavaroknál nincs is gond, de miután a stabilitás is sokan csökken így, érthető, hogy azért nem túl kellemes.

Summa summarum: lehet-e anyaghibára hivatkozni a rács esetében, illetve várható, hogy kezdenek-e vele valamit, ill. gumitalpak hiányát gariban pótolják-e, vagy próbáljak meg valahonnan beszerezni?

Köszi szépen a válaszokat előre is! Morn

ui. egy nem túl jól sikerült képet mellékelek a rácsról, de a lényeg látszik.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#68) Peczek válasza MornKapitány (#67) üzenetére


Peczek
aktív tag

A családban 6530b volt (ez ugye nem Elitbook), ott a hangszóróselyem kopott el (szerintem az nem festék volt, hanem inkább valami fólia), azt úgy emlékeztem garanciában cserélték (illetve az egész alsó elemet). A 6930p-ről szintén lejött a gumibak, azt gariban cserélték, de azóta újra lejött. A forgalmazó NBS volt, a saját MO-i szervizével.

(#69) MornKapitány válasza Peczek (#68) üzenetére


MornKapitány
tag

A gumitalpak most jobban idegesítenek, örülök, hogy azokat cserélik. :) Az egyik barátomnak is e szériás elitebookja van, neki is kopik rendesen. Csak ezért élnék a gyanúperrel, hogy itt valami sántít.

Köszi a választ! :R

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#70) Peczek válasza MornKapitány (#69) üzenetére


Peczek
aktív tag

Bocs, nekem nem elkopott, hanem kiszakadt. Ha elkopik, akkor gondolom nagyjából egyszerre teszi, de igy, ha egy kiesik a 4-ből, még billeg is.

(#71) MornKapitány válasza Peczek (#70) üzenetére


MornKapitány
tag

A talpak szakadnak nálam is és sajnos a rács kopik a festékkel.
Mondjuk az enyémen hat kis pöcök van, szóval az első néhányat meg sem éreztem :) De már nem tudok úgy sakkozni, hogy ne billegjen, csak ha a pótakksi is rajta van. Annak elég decens talpai vannak.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#72) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok,

Abban szeretnék segítséget kérni hogy, a 8460p-men a BIOSban 1-2 opciót leszámítva minden ki van szürkítve.
Ez azóta van mióta megvettem a gépet de idáig nem nagyon foglalkoztam vele mert a párom használta.
Szeretnék körülnézni a BIOSban de nem tudok sehova belépni (Anti-theft meg User IDs-on kívül) van esetleg valakinek bármilyen tippje?
Próbáltam restore defaults-ot de semmi.

Köszi

Üdv.
András

(#73) cer válasza Rush77 (#72) üzenetére


cer
tag

Ez valószínűleg BIOS password lesz, de érdekes, mert nem ilyen szokott lenni amikor PW-t kér a rendszer.

Mindenesetre ha szerviz mellett döntenél szívesen segíthetek.

(#74) Koczka


Koczka
tag

Üdv.

8560p- be akarok SSD-t tenni érdemes-e illetve hogyan működne együtt vagy sem a szolgáltatásokkal gondolok itt a hdd 3d driveguardra és a titkosításra?

(#75) spyduck válasza Koczka (#74) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mivel az SSD-ben nincs mozgó alkatrész értelmét veszti a 3D drive guard (ez egy fizikális merevlemez védelem és arra szolgál ha rázkódás éri a notebookot akkor leállítja az olvasófejet így nem szánta fel a lemezt), a titkosítás pedig ugyanúgy működik.

(#76) wody21 válasza MornKapitány (#67) üzenetére


wody21
tag

Nekem is pont ugyan így kopott/pattogzott 6930p elején a hangszóró rácsról a festék, úgy látszik ez gyakran előfordul Elitebook-éknál :(
Végül voltál vele emiatt szervizben?

(#77) cer válasza wody21 (#76) üzenetére


cer
tag

Igen és egy teljesen újat kapott.

Ajánlom szolgálataimat. :)

(#78) MornKapitány válasza wody21 (#76) üzenetére


MornKapitány
tag

Szia!

Voltam, és gond nélkül cserélték, rendben volt. Valóban, cer kolléga rengeteget segített, villámgyorsan cserélődött a teljes alja és a horpadt felső része hála neki. Ajánlom! :)

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#79) syC


syC
addikt

Üdv!

2540p tulajok! Ti hogy álltok a cpu hőfokokkal? Átlag / max terhelésen, stb?

(#80) AxBattler válasza syC (#79) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát nem túl jól. Holnap tudom csak megnézni, de alapban olyan 50-körülire emlékszem, komolyabb terhelés alatt meg felmegy 90-köré az i5-ös változat.

Igazából ez az egyetlen aggályom a géppel kapcsolatban...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#81) syC válasza AxBattler (#80) üzenetére


syC
addikt

Szia!

Szóval ez a 90+ fok normális? Mégis hogy képzelték ezt a hp-nál? És ha jön a nyári meleg, akkor ráütök 2 tojást és meglesz a reggelim?

Gyanítom hogy nemleges választ fogok kapni, de azért megkérdezem: bios frissítés segíthet a problémán, esetleg újrapasztázás / tisztítás?

üdv

(#82) AxBattler válasza syC (#81) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem szervízben tisztították és pasztázták az általam adott AC pasztával, és kimutathatóan javult a helyzet: AIDA64 stress test-en jóval lassabban érte el a 90 fokos tartományt, de előbb-utóbb mégis felment annyira.
Szóval használt a dolog, de csodát nem kell várni.

Throttling-ot viszont soha nem tapasztaltam, úgyhogy szerintem nem kell félni, jól szabályozza a gép a teljesítményt! Persze ettől még elég forró a gépház, de kibírható.

Power Assisstant-ban kell eljátszani a beállításokkal; én pl. a max. cpu-kihasználást 50%-ra tettem, és így sem tapasztaltam lassulást a mindennapi teendők során.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#83) syC válasza AxBattler (#82) üzenetére


syC
addikt

Vicces, mert én is visszafogtam 50%-ra a cpu-t :) . Ami viszont siralmas, hogy előtte volt olyan, hogy lekapcsolt a gépem 100 fokon. Érdemes szervizbe vinni ezzel a jelenséggel ( még majd 2 évig garanciális ) ?

[ Szerkesztve ]

(#84) AxBattler válasza syC (#83) üzenetére


AxBattler
félisten

Mindenképpen elvinném + vennék előtte Arctic Cooling pasztát, hogy azt tegyék rá!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#85) AxBattler válasza syC (#83) üzenetére


AxBattler
félisten

+ vennék egy ilyet: CM NotePal U2 Plus

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#86) syC válasza AxBattler (#85) üzenetére


syC
addikt

Az a baj, hogy nagyon ellenzem a laptop hűtőket, illetve a külső hűtős megoldásokat. A hűtést nem szeretem 'outsourcingolni'. Asztali gépnél is ki nem állhatom a külső vízhűtő radiátort (bár kétség nem fér hozzá, hogy hatékonyabb). :)

(#87) syC


syC
addikt

Üdv.

Létezik 2540p-hez gyári hátitáska (olyan, amiben nem tötyög szerencsétlen) ?

:R

(#88) fps8


fps8
senior tag

Sziasztok.
Vala egy 6910p vasam, aminek a wifi driverével nem tudok zöld ágra vergődni. Több rooterrel is próbáltam már, de ugyan az a mese. Letöltöttem vagy 5-6 féle drivert hozzá és még mindig nem megy egyikkel sem.
Felcsatlakozik és működik ugyan, de 2-20 perces periódusokban lelassul, vagy lekapcsol és újra csatlakozik... Egyszerűen az őrületbe kergeti az embert. Van valami ötletetek hogy mit töltsek rá? Esetleg cseréljek benne egységet?
Egyébként Win7 pro van a gépen.

"War... war never changes"

(#89) spyduck válasza fps8 (#88) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én először is megpróbálkoznék egy bios cserélve. Ha az sem működik akkor oprendszer csere és végül hardver csere.

(#90) fps8 válasza spyduck (#89) üzenetére


fps8
senior tag

Biost akkor is lehet cserélni, ha a legújabb van rajta?

"War... war never changes"

(#91) spyduck válasza fps8 (#90) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nekem volt, h az egyel régebbivel működött csak normálisan. HP, mit vársz? :D

(#92) fps8 válasza spyduck (#91) üzenetére


fps8
senior tag

Ez magasztos gondolat. Egy próbát megér, mert már uncsi az asztalnál ülni egy notival... :DDD
(Csak eddig ér a lan kábel :P )

"War... war never changes"

(#93) AKG


AKG
tag

Üdv mindenkinek!
Nemrég sikerült szereznem egy 2530p-t.
A típust ismerőktől kérdezném,mivel hardveresen nem nagyon értek a laptopokhoz.
A képen látható alkatrész vajon mi a csoda lehet?
Az sd kártya olvasó feletti keskeny,bankkártya méretű kis kütyüre gondolnék.
Következő kérdés:
A hátlapi takarólemezeket leszedtem,gondolván belesassantok a masinába.
Ha jól sejtem,a gyári 1.8-as merevlemezt eltávolították,a dvd olvasó helyére került egy optibay,benne egy seagate momentus 160-as,7200-es hdd.
Mondjuk,ennek örülök,a boot-idő vin8-alatt kb 15 mp,szundiból pedig szinte azonnal a csempékre ugrik!
Következő kérdésem,ha a képen kiszúrjátok,van benne egy 3g-s modem is,azaz ha sim kártyát teszek az akksi mögé,mobil netezni is lehetne vele?

(#94) AxBattler válasza AKG (#93) üzenetére


AxBattler
félisten

54mm-es expresscard foglalat, csak mintha hiányozna róla a fedőlemez.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#95) MornKapitány válasza AKG (#93) üzenetére


MornKapitány
tag

Szia! Nem expresscard, hanem vállalati környezetben használt kártya leolvasó, olyan mágneskártyát kell bedugni, csak éppen titkosított minden rajta, és azzal léphetsz be a rendszerbe. Nem jut eszembe a neve. :D.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#96) AKG válasza MornKapitány (#95) üzenetére


AKG
tag

Köszöntem az infót.
Mivel én nem tudom használni,ezért ha valaki igényt tartana rá,keressen.

(#97) pumukli23 válasza MornKapitány (#95) üzenetére


pumukli23
senior tag

Smart Card a neve azt hiszem.

(#98) MornKapitány válasza pumukli23 (#97) üzenetére


MornKapitány
tag

Az... nekem másnap reggel jutott eszembe. :D Pontosan megnézni meg lusta voltam. Nekem speciel nem működött sima csippes kártyával, semmit nem lehetett elérni vele, csak nem ismerte fel éppen amit beraktam. Pedig minden drivert, szoftvert végigpróbálgattam :D

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#99) baluka26


baluka26
veterán

Beléptem a klubba egy 8470p-vel :) :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#100) Aethelstone


Aethelstone
addikt

Én is beléptem egy 8440p-vel. Sok év Thinkpad érát hagyva magam mögött :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.