Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Kolondrum válasza sandró60 (#1050) üzenetére


Kolondrum
félisten

Sztem mert régi a gép, 2560 és 70p is szokott ilyet, eleve már nem is használom, van erre kingston msd olvasó és be USB-be. Nincs szenvedés.

(#1052) sandró60 válasza Kolondrum (#1051) üzenetére


sandró60
addikt

Igen én is egy usb 3.0 sd kártyaadaptert használok.
Gondoltam megkérdezem.Már néztem a HP oldalán drivert,de a 2010 van ami most is a gépen van :K

(#1053) adika4444 válasza sandró60 (#1052) üzenetére


adika4444
addikt

Régi MSI Wind U123 netbook nekem is csinált ilyet, HP 2570P-m eddig még nem, szval ez nagyon random hogy miként van. Eleve ez a kártyás dolog sztem instabilabb mint az USB-s megoldások (pendrive, hdd/ssd külső házban).

üdv, adika4444

(#1054) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Egy 8560W-be szeretnék 2 ilyen Crucial típusú RAM-ot tenni.

A kérdésem az lenne, hogy lehet-e abból probléma, hogy ez 1,35 V-on működik, míg amik most vannak benne 2x4 GB hynix modulok 1,5 V-osak?
Tehát probléma-e, hogy ezek a modulok nem 1,5 V-osak?

(#1055) spyduck válasza Nixon18 (#1054) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szia,

Simán viszi, nem lesz vele gond.

(#1056) Nixon18 válasza spyduck (#1055) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszönöm!

(#1057) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy 8540w cucc [link]

DisplayPort kimenettel lenne egy kis anomália Win10 alatt.
NVIDIA Quadro FX 1800M adja a képet és adná a DisplayPort kimeneten keresztül a hangot is

TV HDMI bemenetére kellene kötni. Lett is véve egy Cablexpert DP -> HDMI átalakító [link] (Miskolc nagyfaluban éppen ezt lehetett kapni a sokadik bolti próbálkozás után)

Kép van a TV-n, de hangeszközként nem jelenik meg a lejátszóeszközök között mint kimenet.

Próbából sima DP kábellel (tehát átalakító nélkül) rákötöttem egy Dell U2410-re, ami tartalmaz DAC-ot és egyből meg is jelent a lejátszóeszközök között az nvidia high definition audio - Dell U2410

Na ebből ugye triviálisan következne, hogy szar az átalakító.

No igen, de asztali gépen rádugtam az átalakítót egy RX470-re, és ezt egy Onkyo TX-NR807 erősítőre. Kép is és hang is úgy működött ahogy kell. Szóval a DP -> HDMI átalakító csak működőképes

Laptopon nvidia vezérlőpultban kapcsolgattam a HDMI audio-t, mert alapból lekapcsolt állapotba kerül és hiába választom ki az aktuálisan DP -> HDMI átalakítóra dugott eszközt (2 TV, 1 erősítő, több HDMI kábel is ki lett próbálva), de a hang lejátszó eszközök között csak nem jelent meg egyik sem.

Inkompatibilis lehet az átalakító a Quadro-val?

Egyelőre semmi ötletem, hogy mi a fene baja lehet :F

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1058) PHM


PHM
addikt

Sziasztok!
A HP Elitebook 8540P notebook bővíthető SSD-vel más módon,
mint optibay-jal?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1059) Kolondrum válasza PHM (#1058) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az optibay és az SSD szavak nem egy mondatba valóak. SSD >> HDD helyére, HDD >>> Optibay-be.

(#1060) PHM válasza Kolondrum (#1059) üzenetére


PHM
addikt

Az rendben van, de a hangsúly a "más módon"-on volt.
Gondolok itt a GSM modem portjára, bár nem tudom, hogy az alkalmas-e
ilyenre, illetve esetleg egy belső miniPCI portra, ha van ilyen benne.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1061) spyduck válasza PHM (#1060) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem! Csak a 3. generacios Elitebook W-től, es a 4. generacios osszes EliteBook-tol erheto csak el az Msata / M.2 SSD foglalat.

(#1062) PHM válasza spyduck (#1061) üzenetére


PHM
addikt

Köszönöm, ettől tartottam.
Akkor marad az optibay.
Ezzel kapcsolatban van valami követelmény, vagy bármelyik,
méretben passzoló keret használható?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1063) spyduck válasza PHM (#1062) üzenetére


spyduck
nagyúr

12,7mm-es kell bele és kb ennyi

[ Szerkesztve ]

(#1064) PHM válasza spyduck (#1063) üzenetére


PHM
addikt

Köszönöm. :)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1065) kecsetif válasza Kolondrum (#1029) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Na vissza érkezett a 8440p. A venti csatlakozóját felejtettem el visszadugni. De már minden oké.
Fura lett volna, ha egy 6 éves elitbooknak bármi baja lett volna.

(#1066) SZATA válasza kecsetif (#1065) üzenetére


SZATA
senior tag

Tudnátok abban segíteni, hogy az EliteBook 840 G2-be milyen méretű és fajtájú m.2 SSD megy bele?

(#1067) jboris


jboris
tag

Üdv mindenkinek.
Még fen áll a problémám a HP Elitebook 6930p laptopommal. Procira gyanakodva beszereztem egyet, kicseréltem, de javulás nem történt. A hiba az, ha bekapcsolom, a töltést jelző led ,fehér majd kék villanásal jelzi hogy baj van, persze ismétlődik. A HP oldalon olvastam miként lehet Biost frissíteni ha nem indul el a laptop. A hiba persze egyezik az oldalon leírtakkal. A "win" billentyű és a "B" billentyű egyidejűleg lenyomásával bekapcsoljuk , és az elötte bedugott Bios recorvery pendink bootol és megoldodik a probléma. Annyit elértem , hogy már a töltést jelző led /nem az aksit jelző led/ nem villog, csak a caps-lock, de sajnos semmi kép nem jelenik meg. Valakinek-valami ötlete van a megoldásra ? Vagy próbáljam CD-vel ?
Bármi segítséget elfogadok, de kidobni nem akarom.

Sűrűn vagyok szóval PÜ jöhet nyugodtan. //TELEFONON DU.

(#1068) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

zbook 15 g3mat hasznal valaki?

egy 8470pt valtana munkaban. neztem mas alternativakat is, de jellemzoen 1-2 Ubuntu / Win7 VMet akar egyszerre is el kell birnia, Java / Android fejlesztoi kornyezet miatt pedig minimum 16GB memoria kene neki mar most is (a 8470pben 8 van es bizonyos feladatokra tetulassu), de inkabb 32GB. a 8470p a feladatokra amire hasznalnam mar lassu.

ami meg lehetne az a Folio G1 es a 840 G3, de mindkettoben 2/4magos proci van es a 8/16GB memoria se tunik elegnek mar most sem.

amitol tartok az a sulya, meg az esetleges uzemido. videokartya nagyon nem lesz terhelve, viszont egesz napos szamolos maratonokat alapelvaras, hogy (relative) csendben birnia kell dokkolva, 2-3 meghajtott kijelzo mellett.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1069) spyduck válasza SZATA (#1066) üzenetére


spyduck
nagyúr

2260

(#1070) kecsetif


kecsetif
aktív tag

Tudja valaki, hogy a 15-ös zbookhoz melyik care pack-et kell megvenni, ha a garanciat akarom meghosszabbitani?

(#1071) Tzoltan21


Tzoltan21
tag

Sziasztok,

Adott egy HP Elitebook 8730W. Jelenleg egy Nvidia Quadro FX2700 csücsül benne. Le szeretném cserélni egy 8800M GTX-re. Mi a véleményetek, elindulna vele gond nélkül a noti? Mindkét VGA MXM HE csatlakozású, tehát belepasszol.

Üdv
Zoli

(#1072) SZATA válasza spyduck (#1069) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi! A SATA-s, vagy a PCI-E-s verzió?

(#1073) spyduck válasza SZATA (#1072) üzenetére


spyduck
nagyúr

Sata - pl.: MTS 600

(#1074) spyduck válasza kecsetif (#1070) üzenetére


spyduck
nagyúr

Küld el az SN-t az alohaszerviz@aloha.hu -ra és megmondják.

(#1075) kecsetif válasza spyduck (#1074) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Köszi a tippet, írok nekik.
A 15-ös zbook amúgy remek. Hűvös, gyors és halk a 4710mq-val. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Nagy előrelépés a 8440p-hez képest. Súlyban is...

(#1076) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van-e valahol lista, hogy 8560w-be milyen processzort lehet betenni?
Jól emlékszen egyáltalán, hogy cserélhető benne a processzor?

(#1077) szotadi válasza Nixon18 (#1076) üzenetére


szotadi
tag

(#1078) spyduck válasza Nixon18 (#1076) üzenetére


spyduck
nagyúr

Cserélhető, ezt tapasztalatból mondom. Az osszes SANDY BRIDGE (INTEL 2. Generáció) M-es és QM-es verzióval működik benne.

(#1079) kecsetif válasza spyduck (#1074) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Onnan még várom a választ, hátha adnak valami kedvező ajánlatot. Amúgy közben én is megtaláltam, hol kell keresni.

(#1076) Nixon18 Nekem a zbookban eredetileg I5-4330M volt. Most helyette egy 4710mq van. A hűtő tudtommal ugyanaz a két és négymagos modelleknel. Az átpasztázás meg csak jót tesz... ;)

[ Szerkesztve ]

(#1080) bardi


bardi
aktív tag

Van egy 8570p-m. Bekaptam pár vírust, és inkább formatáltam az egészet. Most még net se megy rajta, mert nincsen driver hozzá. Innen leszedtem egy driver pack-ot win7-hez, de ebbe van minden ömlesztve, ötletem sincs mi az, ami kell és mi nem. Legutóbb amikor a gyári win-re raktam drivereket, közel sem telepítettem, ennyi mindent. Honnan meg miket lenne érdemes leszednem? Van ami eli8ndul, majd leáll, mert nincsen semmi eszköz a gépen hozzá.

'92 Honda VFR 750

(#1081) bardi válasza bardi (#1080) üzenetére


bardi
aktív tag

Na, sikerült netet csiholni rá, meg vga drivert felrakni, szerintem ennyivel beérem egy időre :D

'92 Honda VFR 750

(#1082) spyduck válasza bardi (#1081) üzenetére


spyduck
nagyúr

Win 7 vagy Win 10?

(#1083) bardi válasza spyduck (#1082) üzenetére


bardi
aktív tag

Win 7, nem is tervezem a win 10-et erre.

'92 Honda VFR 750

(#1084) spyduck válasza bardi (#1083) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én azt szoktam csinálni, hogy a softpaq-on bejelölöm az összeset, majd a sallangot és a duplikált drivereket kiszedem.

(#1085) bardi válasza spyduck (#1084) üzenetére


bardi
aktív tag

Legközelebb kipróbálom, köszönöm a tippet!

'92 Honda VFR 750

(#1086) peti85 válasza elbandi2 (#1013) üzenetére


peti85
senior tag

Úgy néz ki ezzel a driverrel nincs gond!
Aki Win10-et szeretne használni 8560w-n, az ne a Win8.1-es hangkártya drivert, hanem a Win7-eset telepítse!

Más kérdés: Dreamcolor kijelzőm van és amellett hogy szépek a színek, sajnos homogén felületen nagyon zavar, hogy ditherel! Ez normális? Ki lehet vagy kapcsolni? Neten keresgélve úgy láttam, hogy Linuxos Nvidia driverben van erre lehetőség, de Windowsra nem találtam semmit.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#1087) darvak


darvak
senior tag

Sziasztok,

Csak megerősítés gyanánt szeretném megkérdezni, hogy ha veszek egy Elitebook 840-et külföldről, akkor nem kell honosítani a garit, ha jól tévedek. A gariztatáshoz nem kell semmi papír, elég a gépen található azonosító.

Ha mindez igaz, akkor ez csak 1xeri javításra igaz, mint a Dell-nél, vagy hogy van ez? :F

üdv

(#1088) spyduck válasza darvak (#1087) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem kell semmit :N

(#1089) darvak válasza spyduck (#1088) üzenetére


darvak
senior tag

Köszi a választ :R

Kár hogy az r****t kijelző nem 180 fokban nyílik :W

(#1090) demars


demars
addikt

Üdv a topiklakóknak!

Van itthon 2 db HP Elitebook 8460p noti, a második most szerdán érkezett. Pici eltérés van a két gép között, RAM és HDD méretben. Ami viszont meglepett, hogy az "új" gépen nincs ujjlenyomat olvasó.
HP oldalán drivereket keresve nem láttam windows10 hez valót. Ha frissítem a rendszert win 7 ről, milyen buktatói lehetnek?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1091) adika4444 válasza demars (#1090) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Az ujjlenyomatolvasó konfig függő, az én 2570P gépemben sincs míg az elődjében egy másik 2570P-ben volt.
Elvileg mehet a frissítés, csak az audio driver problémás ahogy én emlékszem, de arról volt is itt vagy a sima HP notebook topicban szó pár napja...

üdv, adika4444

(#1092) demars válasza adika4444 (#1091) üzenetére


demars
addikt

Persze nem gond, hogy nincs benne, csak a képeken látszik, hogy ott van. :))
Az audio driver gondot olvastam én is, ha eljutok odáig majd figyelek rá.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1093) zsero


zsero
aktív tag

Vettem eBay-ről egy 840 G1-et, és BIOS password-os. Szerintetek lehet bármit tenni ilyenkor, vagy küldjem vissza eBay Buyer Protectionnel? Egyébként működik rendesen.

(#1094) spyduck válasza zsero (#1093) üzenetére


spyduck
nagyúr

garos? ha igen akkor meg tudom neked csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#1095) zsero válasza spyduck (#1094) üzenetére


zsero
aktív tag

Igen, garos még HP oldala szerint.

(#1096) SZATA válasza spyduck (#1094) üzenetére


SZATA
senior tag

Jaj, de jó!
Nekem is ez lenne, csak 840 G2. Van még rajta garancia bőven. Itt vettem a HA-n de az "kereskedő" nem tud segíteni.
Tudnál segíteni? :R

[ Szerkesztve ]

(#1097) spyduck válasza SZATA (#1096) üzenetére


spyduck
nagyúr

Keress meg privátban, meg tudom csinálni :)

(#1098) demars válasza spyduck (#1094) üzenetére


demars
addikt

Szia!

Ha a biosban enged valamit változtatni, akkor nincs levédve ugye? Vagy olyankor be se enged lépni?
Az enyém már nem valószínű, hogy garos, de amit most vettem sztem még az. Holnap megnézem HP oldalán!

Köszi!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1099) wakond83


wakond83
csendes tag

Sziasztok!

Egy 8530w notim van, amit nagyon szeretek.

Szeretném még sokáig használni, ezért van benne egy T9900-as proci és
ssd vinyó,
A dvd helyén meg plusz vinyó
Rendszermemória 4gb.

A kérdésem, hogy esetleg mi az amit még "ésszerű" határokon belül
fejleszteni tudnék a gépen?

Évente szétszedem, takarítom, és újrapasztázom MX4-es Artic Cool anyaggal.

Köszi!
Balázs

(#1100) kecsetif válasza wakond83 (#1099) üzenetére


kecsetif
aktív tag

RAM ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.