Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) xKRIPAPAx válasza Kolondrum (#1450) üzenetére


xKRIPAPAx
csendes tag

Köszi. Még egy dolog lenne, hátha neked is van benne wwan kártya. Hogyan lehet működésre bírni win10 alatt? Nekem nem töltötte le a drivert automatikusan se a win se a hp manager...

" Leadership is something you earn, something you're chosen for. You can't come in yelling, 'I'm your leader!' If it happens, it's because the other guys respect you. " - Ben Roethlisberger -

(#1452) Kolondrum válasza xKRIPAPAx (#1451) üzenetére


Kolondrum
félisten

Volt és eladtam, win10 alatt működött úgy vették csak át ha megy. No hogy mégis hogyan sikerült az passz.

(#1453) szendo777 válasza xKRIPAPAx (#1451) üzenetére


szendo777
tag

Nekem HP oldaláról letöltött win7-es driverrel működik.

Honor 10 kék

(#1454) xKRIPAPAx válasza szendo777 (#1453) üzenetére


xKRIPAPAx
csendes tag

Köszi. Kipróbálom, mert az automatikus frissítők nem érzik...

" Leadership is something you earn, something you're chosen for. You can't come in yelling, 'I'm your leader!' If it happens, it's because the other guys respect you. " - Ben Roethlisberger -

(#1455) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Zbook 15-ös gépezet, 256GB-os SSD-vel.
HDD-t milyen módon tudok mellé pattintani?

(#1456) ArthurShelby válasza Grampy (#1455) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha kiveszed a cd lejátszót, akkor be tudod tenni a helyére egy hdd-t. [link]

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#1457) spyduck válasza Grampy (#1455) üzenetére


spyduck
nagyúr

HP Zbook 15 G1:
1db 2.5" HDD / SSD hely
1db mSATA SSD hely
1db ODD (helyére mehet HDD vagy SSD)

HP Zbook 15 G2:
1db 2.5" HDD / SSD hely
1db M.2 SATA (2260) SSD hely - sajnos nem minden SSD működik vele
1db ODD (helyére mehet HDD vagy SSD)

Kérdés, hogy 15 G1 vagy G2.ről van szó, továbbá a gépedben SATA, mSATA vagy M.2 SATA SSD van?

(#1458) Grampy válasza spyduck (#1457) üzenetére


Grampy
aktív tag

Azt nem tudom hogy G1 vagy G2, de az SSD pontosan ilyen: SAMSUNG MZ7PD256HAFV-000H7
Úgy látom ez 2.5"es

(#1459) Clapko


Clapko
csendes tag

Sziasztok!

Már pár éve van egy HP elitebok 8540w gépem, mellyel igazából még ma is teljes mértékben megvagyok elégedve. Win10 rendszer van telepítve rá a hp oldalán lévő legfrissebb driverekkel. Egy érdekes esettel kapcsolatban írok nektek.

Az elmúlt pár hónapban az a problémám vele, ha nagy ritkán leutazom szüleimhez hétvégére és hálózatra van dugva a gép, akkor pár perc után lefagy annyira (nincs fekete képernyő, csak mozdulatlan képernyő, néha zöld csíkokkal), hogy nem lehet vele csinálni semmit csak kikapcsolni, miközben ha akkumulátorról megy semmi probléma. (csak miután kezd lemerülni nem túl életszerű, hogy ki kell kapcsolni a gépet és utána feltölteni, hogy megint tudjak dolgozni vele egy órát). Miközben Budapesten semmi probléma a készülékkel, most is róla írok, hálózatra kötve... És ez nem csak egy helyszínen, hanem a barátnőméknél is így van, akik a szüleimtől teljesen az ország másik végén laknak.

Valaki találkozott már ilyen meghibásodással? Esetleg van tippetek mi lehet a probléma? Mi okozhatja a budapesti és a vidéki hálózatra kötésnél a különbséget?

Köszönöm a segítséget. Próbálkoztam többször is a google kereséssel, de semmi értelmeset nem találtam.

(#1460) tuctuc válasza Clapko (#1459) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Szia!
Szerintem tápegység. Nézd meg, ha bedugod, 100%-e a procihasználat. Ha igen, próbáld meg egy másik töltővel.
Sanya

20 éve a PH-n

(#1461) Clapko válasza tuctuc (#1460) üzenetére


Clapko
csendes tag

Köszi a választ!
Most nincs alkalmam tesztelgetni, mert Budapesten vagyok, de emlékeim szerint nem volt 100 %-on a processzorhasználat amikor befagyott.
Hogy lehetséges az, hogy vidéken ugyanaz a tápegység másképp működik mint Budapesten?

(#1462) Normann001


Normann001
újonc

Sziasztok!
Nekem is az lenne a problémám, hogy a ZBook 15 G2 laptopomat szeretném SSD-vel bővíteni. Csatlakozása M.2 és 2260 az SSD mérete. Találtam egy ilyen SSD-t (Transcend 256 GB), de az nem kompatibilis a laptoppal (Win 10, 64 bit a BIOS a legfrissebb, más meghajtók is frissek). Azt szeretném tudni, hogy van-e valakinek tapasztalata, hogy melyik SSD-vel kompatibilis a ZBook G2, illetve M.2-ről mSatá-ra átalakító használata esetén mSatával vajon működik-e a laptop, vagy esetleg milyen más célravezető megoldás jöhet szóba? Az optikai meghajtót és a meglevő HDD-t nem szeretném az SSD miatt feláldozni. Köszi előre is!

(#1463) miki111


miki111
csendes tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy az Elitebook 850 G3-s notebooknál hogyan lehet beüzemelni a sim kártyát? Köszönöm!

(#1464) hódmaci válasza miki111 (#1463) üzenetére


hódmaci
senior tag

Szia!
Szerintem először meg kell venned hozzá ezt /HP hs3110/hs3114 Mobile Broadband/

De majd a szakik megmondják a tutit. :)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#1465) miki111 válasza hódmaci (#1464) üzenetére


miki111
csendes tag

Köszönöm!
Akkor azt kihagyom :)

[ Szerkesztve ]

(#1466) hódmaci válasza miki111 (#1465) üzenetére


hódmaci
senior tag

Itt van olcsóbban.
Már ha bevállalod. :)
De azért előtte nézd meg hogy tényleg nincs-e benne!

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#1467) demars


demars
addikt

Sziasztok!
Van egy hp 8460p laposom, szeretném ssd vel bővíteni. Olvastam az ssd topikban, hogy elég sokféle típus létezik, több féle foglalattal. Meg tudom nézni, hogy enyémben milyen kell? HDD -hez könnyen hozzáférek.
Köszi

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1468) adika4444 válasza demars (#1467) üzenetére


adika4444
addikt

SATAIII vagy SATAII SSD kell bele. Előfordul sajnos hogy néha egy-egy modell nem működik, de jórészt ezzel nincs probléma. Érdemes neten venni hogy 14 napon belül visszaküldhesd ha még se válna be.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#1469) demars válasza adika4444 (#1468) üzenetére


demars
addikt

Köszönöm.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1470) ricsi234


ricsi234
újonc

Sziasztok. Van egy G2 ZBook gépem. I7-4800MQ@2.7Ghz 16Gb ram
Szeretnék pár héten belül megválni tőle új gép vásárlása miatt. Dokkolóval szeretném együtt eladni.
Most még nem hirdetem csak szeretnék tanácsot kérni hogy mi lehet a reális ára egy ilyen gépnek. Alaplap volt cserélve. Tökéletesen működik. Pici esztétikai hibája van. Előre is köszönöm

(#1471) kuntics


kuntics
aktív tag

Sziasztok!

hp8570-es laptopot ha dokkolóra teszem,attól még mennek az alaplapi usb-k?Albiban dokkolóra tenném a gépet küső monitorral,billel,viszont a sűrű hurcolás miatt az egér vevőegységét közvetlen a laptopban hagynám(meg az usb-s dacnak is jobb lenne az alaplapi csatlakozó)

(#1472) Riga74


Riga74
csendes tag

Sziasztok! 8570p i5 notimat szeretném fejleszteni SSD-vel és RAM-mal. Jelenleg egy 120 gigás HDD és 4Giga Adata DDR3 CL11 ram van benne.

Milyen típusú és méretű SSD ajánlott, amivel jól működik? A HDD-t az ODD helyére be lehet szerelni optibay-el? RAM-ból meg pont ugyanilyen kell legyen, hogy dual-ban menjenek?

[ Szerkesztve ]

(#1473) demars válasza kuntics (#1471) üzenetére


demars
addikt

Én úgy tudom, hogy működnek, de majd a szakik megmondják a tutit. (Cégünknél dell masinák vannak, azoknál megy).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1474) hódmaci válasza ricsi234 (#1470) üzenetére


hódmaci
senior tag

Szia!
Lehet itt jobban tudnának segíteni.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#1475) SZATA válasza Normann001 (#1462) üzenetére


SZATA
senior tag

Szia!
Nekem 840 G2-m van. Gyárilag 2,5"-os SSD-vel vettem, de tettem bele egy Transcend MTS600 m.2 2260-as SSD-t és egy 500-as 2,5"-os winyót. Vígan működik ebben a konfigurációban.

To all of You:
Néhány hete egy Windows (10) frissítés után megállt a HP 3D Driveguard, inkompatibilitásra hivatkozva. Van már Elitebook 840 G2-höz frissített szoftver, amivel megy (vagy egyéb megoldás)? :R

(#1476) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 8470p-m, szeretnék bele optibay-t venni. Ahogy látom 12.7 mm magas kell legyen. Az optibay-k univerzálisak? Pl van egy Thinkpadbe való, néztem a magaságát szemre ugyanakkora, csatlakozó is ugyanott csa a hátulján volt egy műanyag amit le kéne csavarozni. Szerintetek? Kikapcsolt állapotba finoman próbáltam, de szorult így nem erőltettem. Milyent kéne vennem?

(#1477) Normann001 válasza SZATA (#1475) üzenetére


Normann001
újonc

Hello, köszi a választ. Közben én is próbáltam ezt a kérdést tisztázni és a problémát megoldani. Annyit sikerült kideríteni, hogy a ZBook G2 esetében a 2260-as méret mellett a PCIe vezérlésű kártya kell mert ezt kezeli, ezért csak az ilyen vezérlésű kártyák jöhetnek szóba. Sajnos még nem találtam megfelelőt ami méretben és vezérlésben is jó lenne.

(#1478) szendo777 válasza Normann001 (#1477) üzenetére


szendo777
tag

Sziasztok,
HP Elitebook 8560p-be szeretnék videokártyát venni, gyárilag Nvidia NVS 5100 volt benne. Hol érdemes keresnem?

Honor 10 kék

(#1479) soldi3r


soldi3r
veterán

'estet!
Volt nekem egy 8570w-m, amit lecsereltem egy M4700-ra a kicsit jobb hardware miatt. Most lehetosegem lenne ezt cserelnem egy ZBook G3-ra. Mit lehet tudni errol a geprol? Nem tul izmost kiepites lenne: i7 6500u, 1TB, 8GB, AMD FirePro W4190M, FHD. Szokott ezekkel valami gond lenni? Az u-s proci itt is forrasztva van?
Minosegre van olyan, mint a 70-es szeria? Attol jobbat meg nem igen lattam, csak egy kicsit hangos volt.
Az M.2 melleg befer meg egy HDD is?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#1480) hódmaci válasza Taoharcos (#1476) üzenetére


hódmaci
senior tag

Amennyiben jól emlékszem itt vásároltam.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#1481) wakond83


wakond83
csendes tag

Sziasztok, hol lehet kikapcsolni a bootolásnál jelentkező az "akku halott és vegyél újat" figyelmeztetést?

(#1482) leeka


leeka
tag

Sziasztok!

8540w laposom van és ma megutaztattam (nem vágtam oda sehova), és beüzemeltem, de a képernyő fehér részein rózsaszín csíkok vannak random, gondolom ismert hiba.
Mit ajánlanátok, mit nézzek meg először? Szalagkábel?

Előre is köszi.

Fear the future !

(#1483) hódmaci válasza leeka (#1482) üzenetére


hódmaci
senior tag

Szia!
Szerintem először köss rá egy külső monitort.Nézd meg azon mit mutat.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#1484) TriX2010


TriX2010
tag

Üdv Mesterek! :)

Van egy HP 840 G3 masinám. A kérdésem az lenne, hogy maximum milyen gyors M2 SSD-t érdemes belerakni, mi az amit ki is tud hajtani?

Köszönöm :R

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#1485) leeka válasza hódmaci (#1483) üzenetére


leeka
tag

Monitoron / TVn rendben működik.
Esetleg ha van köztünk szervízes és jóáron megtudná csinálni, nyugodtan írhat nekem privátba :)
Köszi.

Fear the future !

(#1486) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!
Elitebook 8470p-re szeretnék windows10-t rakni. Most windows7 van rajta. Csináltam egy usb telepítőt egy pendrive-ra. Bootoláskor nem ismeri fel, pedig a 8470-en csináltam. Sehogy nem látja mint boot eszközt. Kipórbáltam egy Lenovo R500-on ott simán felismeri és bootol.
Van valakinek valami ötlete?

(#1487) TriX2010 válasza Taoharcos (#1486) üzenetére


TriX2010
tag

Kipróbáltad minden USB porton?

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#1488) Taoharcos válasza TriX2010 (#1487) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Igen. Normál esetben windows alatt látjam hiszen azon csináltam a Windows10 boot pendrive-t.

[ Szerkesztve ]

(#1489) TriX2010 válasza Taoharcos (#1488) üzenetére


TriX2010
tag

Persze, de bootoláskor az usb3-as portok rakoncátlanok....
Hát akkor nem is tudom...
Pendrive újraformázás...
Másik program használata... (Most mivel csináltad? Rufus-t érdemes használni)
Más fájlrendszer...
Másik pendrive!! (Attól függetlenül, hogy amúgy a windows látja, vagy más gépen bootol)
BIOS-ban körül kell nézni. USB Bootot eleve lehet tiltani, nézd meg nincs-e ilyesmi bekapcsolva...
Hirtelen ennyi... :U

[ Szerkesztve ]

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#1490) Taoharcos válasza TriX2010 (#1489) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Microsoft saját USB telepítő készítő programjával csináltam.
De nem tudott kiszúrni velem, az R500-on feltelepítettem csak a Windowst, nem adtam meg termékazonosítót. Majd a 8470p-be beraktam és ott megadtam a saját termékazonosítóját és aktíváltam. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1491) TriX2010 válasza Taoharcos (#1490) üzenetére


TriX2010
tag

Ez is egy megoldás :D Mondjuk azért jobb lenne azon a gépen telepíteni amin utána futni fog... Stabilitás, driverek stb szempontjából... És persze, mikor átrakod a másik gépbe akkor berakja az új drivereket.... De szerintem ennek ellenére is... De mondjuk hamar kiderül, hogy jó-e, ha nem jelentkezik probléma, amíg készre szabod a rendszert, akkor már csak rendben lesz :)

Ettől függetlenül szerintem máskor hasonló helyzetben Rufust-t használd inkább...

[ Szerkesztve ]

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#1492) kuntics válasza TriX2010 (#1491) üzenetére


kuntics
aktív tag

annó én is csak így tudtam megoldani. Másik gépben kezdtem a telepítést,az első újraindításnál tettem át 8570p-be. Én rufussal próbáltam,mindig is azzal csináltam telepítő usb-t. HP nem tudott róla bootolni,viszont a régi laptop simán telepített vele.

(#1493) soldi3r válasza kuntics (#1492) üzenetére


soldi3r
veterán

BIOS-ban minden jol van beallitva? USB 2 vagy 3 a pendrive? 2570p-t telepitettem a heten minden gond nelkul.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#1494) TriX2010


TriX2010
tag

PLEASE :)

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#1495) wakond83 válasza leeka (#1482) üzenetére


wakond83
csendes tag

Lehet kezd meghalni a kijelződ?
Bár nekem bepirosodott az egész egy kicsit halványan
de abba maradt egy idő után.
Majd egy idő után lekapcsolt a CCFL.....

Egy próbát megér, hogy szétszeded és újrapasztázod megmozgatod a dolgokat benne.
Bár a DreamColor kijelzőket nem ismerem.....

(#1496) Taoharcos válasza TriX2010 (#1491) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Szerintem is az a jobb, ha saját magán van telepítve. De volt már olyan tapasztalatom, hogy vettem egy Core2 procis laptopot egy hulladék (ajándék) HDD-vel, amin próbára volt felrakva egy Win7. Később egy másik inteles gépbe raktam, ott is simán elindult, a driverek egy részét is belőtte magának, aztán később egy AMD-s gépben indítottam el, ott is sima liba volt, csak kicsit kattogot a vinyó, de tudtam vele tesztelni a gépet. Ettől függetlenül mindig arra törekszem, mindig őnnönmagán legyen telepítve.
A Rufus-t használtam már, majd készítek próbaképp vele egy telepítőt, hogy elindul-e.

[ Szerkesztve ]

(#1497) wakond83


wakond83
csendes tag

Sziasztok.

A 4 magos hűtés megérkezett, és látványos a különbség:

A gép is aranyosan magától felismerte:

Beszerelve a helyén:

Viszont itt el is akadt a dolog.
Ugyan is a réz hűtőcső vastagabb, így nem tudom rátenni a billentyűzetet.
Nem értem, a 4 magosnak más a billentyűzete?
Vagy a gép háza 2-3mm vastagabb?

A lényeg, hogy ez egy drága buli volt, 3x vettem komplett hűtést és csak az utolsó lett jó a 4 magos procihoz.
Majd még kitalálom, hogy hogyan tudnám összehozni a kicsit vékonyabb hűtőcsővel
a 4 magos procihoz való rézlapot.
Folyt köv. de az már a barkács szakkör lesz :D :D

(#1498) emvy


emvy
nagyúr

Sziasztok,

Studio G4-et keszulok venni, sima integralt GPU-val, NVidia nelkul. Kizarolag fejlesztesre es egyeb office feladatokra lenne hasznalva. 4K kijelzo helyett az 1080p-t nezem, az akkuido miatt. Mennyit szamithat a 4K?

Barmi ellenjavallat?

Kosz.

while (!sleep) sheep++;

(#1499) soldi3r


soldi3r
veterán

Jart mar valaki ugy 2570p-vel es W10-zel, hogy a Skype megfagyott a kamera inditasa kozben?
Masik programmal a kamera fekete/feher es fejjel lefele van. A HP-s es a Windowsos driverrel is probalkoztam mar.

E30 (oo=[][]=oo)

(#1500) soldi3r válasza soldi3r (#1499) üzenetére


soldi3r
veterán

Egy masik HP-s driverrel elindult.

E30 (oo=[][]=oo)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.