Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Dhampir válasza JackFeryll (#450) üzenetére


Dhampir
félisten

Fú, a laptop táska nem védte meg? :F

(#452) JackFeryll válasza Dhampir (#451) üzenetére


JackFeryll
őstag

Szövet táska volt, kirepült a kezemből több méterre, forgott és gondolom a sarkára esett. Egyébként megvan a darabka így néz ki összeillesztve.:

Lehet ragasztani kéne.

[ Szerkesztve ]

(#453) Kolondrum válasza JackFeryll (#452) üzenetére


Kolondrum
félisten

Húú én motort dobtam el 70-nél és nem törtem meg ennyire, bár annak fém a burkolata.

Rush77! Ebay, harmad annyi és jó. Nekem is onnan van, részeltek litániák nélkül. A linkeden lévő rablás annyiért.

(#454) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok! A HP 8760w-be lehet mSATA SSD-t rakni? Van neki gyárilag helye?

Rappi

(#455) SeatZola válasza SeatZola (#386) üzenetére


SeatZola
őstag

Majd elfelejtettem! A Dell Precision M6800 eltávozott tőlem!

Térek vissza egy 8770w-vel (i7-3740QM, 16GB, 256GB SSD, Quadro K3000m) vagy egy 8760w-vel (i7 2820QM, 8 GB, 500GB HDD, Quadro 3000m).
Csak azt nem tudom, hogy a 8770w megéri-e a 100k-s felárat....

Rappi

(#456) spyduck válasza SeatZola (#455) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szerintem nem éri meg. Na ugye, h jobb az EliteBook :D

[ Szerkesztve ]

(#457) SeatZola válasza spyduck (#456) üzenetére


SeatZola
őstag

Na megvan a megoldás: 8770w-lett mégis és mindjárt 2 db tök egyforma, mert a fiamnak is vettem egyet.

Rappi

(#458) spyduck válasza SeatZola (#457) üzenetére


spyduck
nagyúr

Grat, jó cucc :)

(#459) SeatZola válasza spyduck (#458) üzenetére


SeatZola
őstag

Köszi! Tudom elég lett volna a 8760w-is, de nem tudtam megállni.... :W

Rappi

(#460) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok!

Rég nem jártam erre mert szervízben volt a gép VGA chipre várva.
Hát a gép elhalálozott mert mint kiderült az alaplap is sérült csak az első vizsgálat során ez nem látszott.

(#461) Rush77


Rush77
aktív tag

Vagy ha valaki tud megbízható helyet ahonnan lapot tudnék venni és egy kb árat azt megköszönném.

8460p LG744EA (i7 2620m, Radeon HD 6470M, WWAN, WLAN...)

Bocsi kicsúsztam a szerkesztésből

(#462) spyduck válasza Rush77 (#461) üzenetére


spyduck
nagyúr

(#463) Rush77 válasza spyduck (#462) üzenetére


Rush77
aktív tag

Köszi. :R
Futok egy kört arrafelé.

(#464) SeatZola válasza SeatZola (#459) üzenetére


SeatZola
őstag

Sőt most kialakulóban van egy Zbook 17 a 8770w helyett. Tudom felesleges de KELL!

Rappi

(#465) spyduck válasza SeatZola (#464) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha sim TN kijelzoset veszel az nagy csalodas lesz :(

(#466) ChD


ChD
tag

Sziasztok!
Eddig csak hp üzleti laptopjaim voltak. Most behalt a kis 6930p alaplapom és vettem bele használtat, de úgy döntöttem eladom és cserélek egy újabbra.
Eddig 2 versenyző volna HP EliteBook 8460p vagy dell latitude e5420. A dellben nagyon tetszik, hogy világít a billentyűzet, és elvileg számadatok szerint ugyan azzal van szerelve mint a HP.
Egy videot találtam amin a 8460p és egy latitude e6400 van összenézve. a szerint jobb a dell kijelzője élénkebbek a szinek és jobb a betekintési szög, a gép pedig némileg gyorsabb.
Nekem a HP az örök szerelem! és sokkal szebb is mint a dell.
De szeretnék pár pro-kontra véleményt ezzel kapcsolatban(lehetőleg tapasztalatit.)

Tudom mkicsit öngóll egy HP topickban hp ellen beszélni, de hátha van valakinek negatív tapasztalat is. :)

(#467) Rush77 válasza ChD (#466) üzenetére


Rush77
aktív tag

Szia!

Én használtam mindkettőt. Mondjuk most éppen halott a 8460p-m de mindegy.
A Dell céges gépem volt (I5-2520m, Intel HD graphics) a HP meg saját (I7-2620m, HD 6470m). Mindkettő rendesen volt használva.

A HP hűtése sokkal halkabb illetve ha nem is halkabb elviselhetőbb hangszínű mint a Dell-é annak ellenére, hogy I7 van benne. A Dell-é egy kicsit magas hangon süvít és az alja is sokkal jobban melegszik.
A HP-n a burkolat minősége is sokkal jobb szerintem. A Dellen az ezüstös keret nagyon csúnyán tud kopni.
A Dell-nek talán egy nagyon picivel szebb a kijelzője bár ez szubjektív.

Én részemről ennyit tudok mondani.

(#468) ChD válasza Rush77 (#467) üzenetére


ChD
tag

Köszi! Hát a szívem a HP felé húz! :) Megtudhatnám, hogy mi a baja most a gépnek?

(#469) Rush77 válasza ChD (#468) üzenetére


Rush77
aktív tag

Ugye a fő gond az, hogy az I7 meg a HD 6470m ugyanazon a hűtőn van (értsd egymás mellett és a közös hőcső viszi át a meleget a bordára). A VGA chip valamilyen okból kifolyólag nem érintkezett rendesen a hűtővel és megsült.
Aztán mint kiderült egy másodlagos vizsgálat alkalmával az alaplap is megégett.
Most éppen próbálok vadászni egy új lapot bele mert nem szívesen válnék meg tőle.

(#470) ChD válasza Rush77 (#469) üzenetére


ChD
tag

Huhh! Ez elég alapvető és komoly probléma! Ne érts félre, sajnállak, de remélem elszigetelt esetről van szó! Mert már nagyon rajta vagyok a bizniszen :) én i5-2520 al avgy 2540 el venném vagy intek hd 3000 vagy Ati Radeon HD 6470M.
:)

(#471) Rush77 válasza ChD (#470) üzenetére


Rush77
aktív tag

Szerintem nem általános probléma ez mert akkor már hallottunk volna róla.
És nyílván az I5-nek kisebb a hőtermelése is.

(#472) HF77


HF77
senior tag

üdv.
vettem egy 8460p gépet és nem találom hogy hol kell bekapcsolni a bluetooth..! de az is lehet, nincs is benne(pedig úgy árulták), ezt hogy tudom kideríteni?

és lenn egy másik dolog is..amint leveszem a töltőről a gépet, vibrál olyan 2 percenként a képernyő! ez mitől lehet..?

köszi

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#473) spyduck válasza HF77 (#472) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kuldj egy kepet az eszkozkezelorol legyszives.

(#474) szotadi válasza HF77 (#472) üzenetére


szotadi
tag

Üdv.
Win7/8/8.1 esetén telepíteni kell a HP Connection Manager-t (Net3.5), a programban tudod be-ki kapcsolni a wifi-bluetooth-gsm eszközöket! [link]


Win10 esetén már érdekesebb a helyzet mert a HP Connection Manager-t nem lehet feltelepíteni!

[ Szerkesztve ]

(#475) HF77 válasza spyduck (#473) üzenetére


HF77
senior tag

este kuldok majd.. koszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#476) HF77 válasza spyduck (#473) üzenetére


HF77
senior tag

itt a kért kép!

...és köszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#477) HF77 válasza szotadi (#474) üzenetére


HF77
senior tag

na ja..csak nekem ott a listában nem szerepel a bluetooth!!

köszi :)

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#478) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!

Olyan embert kérdeznék, akinek 8560W-je van, hogy mik vele a tapasztalatai?

- Melegedés huzamosabb terhelésnél
- Átlagos zajszint film és net közben (nyilvánvalóan terhelés alatt nem érdekel, ott kell a kraft, akkor hűteni is kell)
- Driver támogatás Windows 8.1 (esetleg Windows 10) alá
- Kijelző minősége, színek
- Valamint átlagos vélemények (billentyűzet, touchpad, hangszórók, stb)
- Lehet-e váltani az integrált és a dedikált kártya között?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Teljesítményileg lassan kezd elfogyni a ThinkPad T500-asom (8 GB RAM DDR3 1066 MHz; 2,8 GHz P9700 Core 2 Duo, 120 GB SSD; ATI Mobility Radeon HD3650 256 Mb 128 bit DDR3), és mivel a 8560W-ből viszonylag szép számmal találkozom használt piacon (ThinkPad W510/520-ból alig), erre esne a választásom nyár környékén, eddig rosszat nem olvastam róla. Esetleg tudtok-e típushibáról?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#479) Robez88 válasza Francia91 (#478) üzenetére


Robez88
tag

Én Dell E6410-ről váltottam 8560W-re (2820qm + 16GB Ram + Quadro K2100m + 256GB 850PRO). Abszolút előrelépés volt, nagyon elégedett vagyok a géppel. Programozásra, cad-solidwork tervezésre (munka) és általános napi dogokra használom. Méreteit tekintve egy kicsit furcsa volt a 14"->15.6" váltás, mert egy nagy dög a Dell-hez képest, de már megszoktam.

A CPU és a VGA közös hűtőágon van, egy ventillátorral, szóval komoly terhelésnél meg tud jönni a hangja, viszont remelkül lehűti a 45W+55W-os CPU&GPU párost. Nálam újrapasztázás után (MX-4) superPI+Furmark 30 perces futtatás esetén a max CPU hőfok 84°C, GPU 76°C (54%-os OC-vel a GPU magon és kb 30% a memória órajelével!)

Átlagos használatnál, ahol nincs komoly GPU igénybevétel, bekapcsolás után 10-15 percig elmegy passzívan utána minimum ventillátorfordulaton hűti a rendszert, szerintem egyáltalán nem zavaró. (BIOS-ba be lehet állítani azt is hogy hálózati feszültségnél automatán működtessen a hűtést).

Windows 10 (Pro 64bit) - zel használom, minden tökéletesen működik, nem találkoztam semmiféle anomáliával. Windows 10-es topikban lehet olvasni leállítás, hibernálás, driver összeomlást problémákról, nálam nem fordult elő.

A gyengébb kijelzőm van (1600x900, non-dreamcolor), ezzel is elégedett vagyok, fényerő-határok megfelelőek.

A billentyűzet szerintem az egyik legjobb, két kézzel rátenyerelve sem lehet horpasztani, nagyon masszív, hosszú úton járnak a gombok, relatíve halk. Sok, több tíz oldalas beadandót írtam rajta, nem hiányzott a külső billentyűzet. Ami nekem zavaró/hiányzik az a kulzorbillentyűk méretei, illetve a billentyű háttérvilágítás (ez lehet orvosolni).
Touchpad mérete tökéletes számomra, sokszor egér nélkül használom mert jól működik a multi-touch és a pozícionálás is. Hangszórókról sajnos nem tudok nyilatkozni, nem használom.
ODD caddy-t vásároltam 6$-ért, abban figyel a merevlemez.

Nem lehet váltani, dedikált GPU nélkül el sem indul a gép.

Remélem tudtam segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#480) Francia91 válasza Robez88 (#479) üzenetére


Francia91
veterán

Tudtál segíteni, igen :K
Köszönöm válaszod! :R
A nagy terhelés alatti zaj nem érdekel, ha cserébe jól hűt :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#481) spyduck válasza HF77 (#476) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az ismeretlen eszkoz hardverazonositojat masold be ide kerlek.

(#482) HF77 válasza spyduck (#481) üzenetére


HF77
senior tag

este tudom majd megtenni... köszi addig is!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#483) spyduck válasza HF77 (#482) üzenetére


spyduck
nagyúr

2 napja szenvedsz, ha adtál volna egy teamviewr azonosítót kb 3 perc alatt megcsináltam volna :)

(#484) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

Már több, mint 1 éve megelégedéssel használok egy HP 840-et, de szöget ütött a fejembe, hogy olvastam annak az eladónak az egyetlen negatív értékelését a több száz pozitív mellett, hogy a gépen nem volt szerviz tag.
Na most a HP webes oldala is kiírja, hogy garanciális, valamint a biosban levő serial number is azt mondja, de ha hiányzik a gépből a matrica amin ez rajta lenne, akkor mennyi esély van garira?
Nézik ezt? Dell NBD garis srác sosem nézett ismerősömnél semmit, pedig többször is voltak.

:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#485) spyduck válasza korpicschess (#484) üzenetére


spyduck
nagyúr

akksi alatt van ;)

(#486) korpicschess válasza spyduck (#485) üzenetére


korpicschess
veterán

Ez az, hogy nincs. Win7 Pro matrica az van, de más papíros matricát vagy hasonlót nem látok.
Ha pl. garanciakibővítést szeretnék vásárolni, akkor ahhoz mi kellene?

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#487) spyduck válasza korpicschess (#486) üzenetére


spyduck
nagyúr

Erre több magyarázat is lehet:

(1) vélhetően alsó zárhibás volt és komplett alsó burkolatot cseréltek rajta. A szervizes pedug azt a matricát elfelejtette visszarakni.
(2) Már a gyárban elfelejtették rárakni (láttam már ilyet, sőt olyat is, windows nélküli konfigra véletlenül raktak Windows matricát).
(3) Ott van csak nem látod :D Küldj már egy fotót pirvátban.
(4) A laptop lopott vagy szürke importos és az eladó úgy gondolta jobb ha leszedi :)

A kérdésedre válaszolva, a kutyát nem érdekli a matrica, a BIOS-ból ki lehet olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#488) korpicschess válasza spyduck (#487) üzenetére


korpicschess
veterán

Írok egy privátot!

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#489) HF77 válasza spyduck (#483) üzenetére


HF77
senior tag

lehet hogy sokkal egyszerűbb lenne, de szeretem ezeket a saját kútfejemmel (na meg némi segítséggel) megoldani!

ez az ugye:?
NUSB3\ROOT_HUB30

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#490) spyduck válasza HF77 (#489) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem, ez az USB 3.0 vezérlő ami nincs telepítve.

Kérlek fotózd le a gép belsejét.

[ Szerkesztve ]

(#491) HF77 válasza spyduck (#490) üzenetére


HF77
senior tag

pedig csak ezt dobja ki, mint ismeretlen eszköz!!! :U

kép

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#492) spyduck válasza HF77 (#491) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ebben nincs bluetooth modul. Ebay-ról pár dollárért kapsz hozz ha szükséged van rá. Én már 10 éve nem használok ilyet ;]

[ Szerkesztve ]

(#493) HF77 válasza spyduck (#492) üzenetére


HF77
senior tag

értem....a dolog csak azért bosszant mert akitől vettem, azt állította hogy van!!!

képeket szoktam küldeni,ne keljen kábellel vesződni, ennyi!!

azért köszi :R :R :R

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#494) horakor86


horakor86
újonc

Hello,

Segítséget szeretnék kérni. 8440p képernyőjének alsó horizontális harmada nagyon halvány. Nem tudom mitől, a biosba lépve is megmarad a terület halványnak. Egyik pillanatról a másikra villogni kezdett, majd visszaállt. Volt amikor 40hz-en teljesen normális egyenletes volt a fényerő, de most már azon sem. Szerintetek mit lehet vele csinálni amihez nem kell szervízbe vinni, illetve mi a baja?

[ Szerkesztve ]

(#495) spyduck válasza horakor86 (#494) üzenetére


spyduck
nagyúr

Hardverhiba az biztos. Én kijelző szalagkábelre tippelek, de így látatlanba kicsit nehéz. Lehet panel hiba is vagy éppen VGA.

(#496) Kolondrum válasza spyduck (#492) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én is ezt kérdeztem tőle, mert láttam, hogy nincs, de vegyen onnan, én hirdetem tovább nem gond. :DD Le is tiltottam, mert nem szerette a BlackBerry-t. Utoljára a 2530P-ben ment rendesen.

spyduck ! Volt olyan 2560P amiben cseréltem a szalagkábelt, mert bolyhos volt. Azok alig pár éve gépek pedig, csak kicsit máshogy áll és már több behatást kap egy nyitásra.

[ Szerkesztve ]

(#497) Bluesummers válasza Robez88 (#479) üzenetére


Bluesummers
őstag

"superPI+Furmark 30 perces futtatás esetén" - ezt Te hol tanultad? Èvek óta èn is így tesztelem mindig a gèpeket hogy bírják a kínzást... :R

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#498) ChD


ChD
tag

Sziasztok!
Pár napja vettem egy 8460p-t. Nagyon sokat gondolkoztam rajta, hogy ez legyen, vagy egy Dell. Nos!
Már amikor ránéztem élőben a HP-ra éreztem, hogy jól döntöttem... :)
Igaz még csak pár napja nyüstölöm, de borzasztóan elégedett vagyok a kicsivel!
Igaz mikor megjött a win7-et rögtön frissítettem win10-re, de valahogy nem akart szépen futni. Voltak olyan pillanatnyi megállások amiket nem igen tudtam megmagyarázni. Driver sehol win10-hez. A win8.1 driver nem mindíg célravezető. Ugyan a legtöbb dolgot felismerte magától és elfogadhatóan driver-elte is, de nekem nem tetszett a sebessége a rendszernek a kis pillanatnyi megállások és még valami... nem tudtam rábírni, hogy a HELLO kezelje az újlenyomat olvasót, pedig vagy 3 különböző leírás alapján végigzongoráltam. :(
A végkifejlett egy win 8.1 lett és láss csodát minden szépen működik rajta! Imádom!
Még valami... a billentyűzet sajnos nem magyar, de magyar kiosztású sz.tem német. Nos pánikra semmi ok. Ezekhez a felsőkategóriás notikhoz el lehet felejteni a bóvli matricázást... ugyanis a 3M Rania magyarító szett valóban több mint a matrica... 1 év kopásállási garanciát vállal rá a gyártó! Nagyon finom kidolgozás, kellemes tapintás. Az egész billentyűt lefedi, nem csak egy - egy betú egy kis 4x4 mmes darabkán, hanem a billentyű formájára és méretére igazított teljes matrica. Igaz még 2 napja van fent, de már érezni, hogy megérte az árát. Majd meglátom 1-2 év múlva, hogy mennyira kopásálló, de szép és kellemes tapintani. Ez már jó! :)

(#499) Bluesummers válasza ChD (#498) üzenetére


Bluesummers
őstag

Amelyik gép nem 2015/2016-os, meg se környékezem a Windows 10-et, de amúgy sem próbáltam ki. Nem is akarom. :U
Driverekkel mindig gondok lesznek. 8460p-sek nagy arány nem garanciális, így HP-seknek nem érdekük Win10-re drivereket készíttetniük.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#500) korpicschess


korpicschess
veterán

Aliexpresses billentyuzetekrol mi a velemeny? Probalta mar valaki? Igazabol nekem egy delete gomb kene csak, meg trackpoint sapka, de vszeg ez a legolcsobb alternativa.
HP 840.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.