Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:50

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) #81999360 válasza katt777 (#12200) üzenetére


#81999360
törölt tag

Ezt írtam én is. :F

(#12202) katt777 válasza #81999360 (#12201) üzenetére


katt777
félisten

Láttam, csak válaszoltam a kérdésedre, ha már a saját válaszod nem elégített ki. ;) Van egy ilyen harapásos sztori a történetben, amit én az egyik karakterrel, fogalmam sincs, hogyan, de elkerültem. Kapsz egy pár jó képességet, lemész szépen délre, az örökölt otthonodba, ott a társaság papokat is szerez kajának. Később meg, ha már minden rossz küldetést (Daedrákat pl) végigcsináltál, megjavulsz és meggyógyulsz (imádkozás is segít, asszem), csinálhatod a jókat. Fordítva nem megy, mert a jó ajándékok elvésznek, ha rossz leszel. Most egyébként én is azon vagyok, hogy végiggonoszkodjak minden lehetségest, mert az előző karival a jó részem miatt egy rakás küldetést nem kaptam meg, illetve a bonus mindenes küldit sem, amelyet mindig elfelejtek, de az összes daedra teljesítése után jár.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12203) Jorus válasza katt777 (#12198) üzenetére


Jorus
nagyúr

Aham, simán. Amikor Gyps-szel írtuk a TTT-t, csináltam a képeknek galériát, ott készíthetek neked is egy albumot, azt oda nyomathatod fel a képeket. Dobj egy emilt, és küldöm az adatokat.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12204) katt777 válasza Jorus (#12203) üzenetére


katt777
félisten

Tölts vissza egy régebbi mentést. ;) Azt, amikor megadtad az elérhetőséget, és feltöltöttem a nekem készített galériákba a videókat és a képeket. :B :Y Vagy változott valami? :F Ez másik hely? :F Akkor a régi cuccok nem is elérhetőek? (1 hsz-ban is azok vannak még, asszem.)

Bakker, most megnéztem, és üresek a linkelt hsz-ok! :Y Mit tettél, Walsh?! :Y Rossz az 1. hsz! Ott kéne kezdeni, hogy a régi képeket és videókat átmásolni az újra. Ami a legnagyobb gáz, hogy a honlapomra is onnan vannak belinkelve a cuccok. Nézd meg a műved!!! :(( (Kivettem frame-ből.)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12205) Jorus válasza katt777 (#12204) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jóvammá, Kirby, azóta eltelt 6 év. :DDD De a nagyja megvan, szal küldtem frissebb linkeket, no, nyomassad a képeket!

Valamiért ez most a kedvenc képem. Hangulatilag.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12206) katt777 válasza Jorus (#12205) üzenetére


katt777
félisten

Naaaagyooonnn laaasssssúúúúú aaaaa feeeltööööltééééésss.... :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12207) Jorus válasza katt777 (#12206) üzenetére


Jorus
nagyúr

Csikágó messze van onnan, gondolom. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12208) katt777 válasza Jorus (#12207) üzenetére


katt777
félisten

Na, akkor a képek. A szőrös élekért elnézést, véletlenül javításon maradt a driver felülvezérlés helyett, és csak SSAA volt aktív. A lényeg a megjelenítési távolság. Ini javok természetesen ON.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12209) katt777 válasza katt777 (#12208) üzenetére


katt777
félisten

Jav: 3. kép megint nem jó.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12210) Jorus válasza katt777 (#12209) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tess.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12211) Jorus


Jorus
nagyúr

Amúgy ez már így igen okás magában is. Mekkora ugrids-t használtál?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12212) katt777 válasza Jorus (#12211) üzenetére


katt777
félisten

Csak 9-et lehet. Felette eltűnik a víz és egyéb galibák.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12213) katt777 válasza katt777 (#12212) üzenetére


katt777
félisten

Izé. Az egyéb galibák nem eltűnnek, hanem fel. Bravil olyan kopár BC és QTP nélkül... :(((

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12214) Jorus válasza katt777 (#12213) üzenetére


Jorus
nagyúr

BC nélkül durván f*sul néznek ki a városok. IC a legdurvább, illetve Skingrad.
Grass modból fent van vmeik?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12215) katt777 válasza Jorus (#12214) üzenetére


katt777
félisten

:(
Nem tudom, mennyire zavarnának bele Asgardba, illetve BC-ben pont lezárja a bank bejáratát. :((( Itt-ott meg a levegőbe kerülnek lámpák, ablakok (IW). Csak régen ugye eleve ezekkel toltam.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12216) Jorus válasza katt777 (#12215) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én csak Cheydinhal-ban futottam bele anno egy lámpába a főutca közepén, de konzolból eltüntettem, aztán annyi. A mostani verzióban vmiért nincs már ott a lámpa, lehet BC-t vagy IW-t vagy magát Obli patchelték kicsit.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12217) katt777 válasza Jorus (#12216) üzenetére


katt777
félisten

Fent, északon Brumi város keleti végében van egy fogadó (fogat egyébként nem adnak), annak a 2 ablaka egy háznyival arrébb, a levegőben szokott lebegni, illetve arborétum felett is semmiben lógó lámpák (IC-s videóban rá is fókuszáltam), Cheydinhalben szintén.

Eszembe jutott valami: Miért nincsenek gyilokjárók, meg katonák a falakon meg ostrom, amikor jönnek a seregek az alvilágból? (Kivéve a 4-es metró fúróját.) Kint, a várfalak előtt harcolnak velük, ahelyett, hogy mindet lenyilaznák fentről. :U

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12218) Jorus válasza katt777 (#12217) üzenetére


Jorus
nagyúr

Opsz, tényleg Brumaban nekem néha a templom világítása lóg a levegőben. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12219) katt777 válasza Jorus (#12218) üzenetére


katt777
félisten

Azt nem is néztem, de majd meglesem. Vagyis nem, mert nincs fönt BC. :B :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12220) katt777 válasza katt777 (#12219) üzenetére


katt777
félisten

(#12221) Jorus


Jorus
nagyúr

Épp csak kicsit giccses. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12222) vajaskifli


vajaskifli
tag

Sziasztok!

Látom nálatok milyen szép az Oblivion. Csak azt szeretném megkérdezni, hogy folyamatos játék során mennyi ideig bírja nálatok a játék CTD nélkül? Nálam lemezes játék (GoTY) van telepítve, BC, QTP3, UOP, és a hivatalos kiegészítők. Plusz ini tweak, HDR és driverből rányomva az élsimítás. Így 5-10 percenként elszáll a játék. Mióta felraktam a streamline-t ( http://www.nexusmods.com/oblivion/mods/10400/? ) azóta jobb a helyzet, így csak ~30 percenként dob ki. Amikor OBGE-t használtam vagy ENB-t én is csináltam gyönyörű screenshotokat, de maga a játék játszhatatlan volt, a sok CTD miatt.

(#12223) Jorus válasza vajaskifli (#12222) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem tapasztaltam CTD-d évek óta. Igaz, nálam OBGE, ENB sosem volt fent. Betöltési sorrend rendben van nálad? CTD-n kívül más anomáliát nem tapasztalsz?
Rendesen fel van patchelve a játék?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12224) katt777 válasza vajaskifli (#12222) üzenetére


katt777
félisten

Ha tényleg nincs más, nézd át az ini fájlt, vsz. ott állítottál be valamit rosszul.

Egyáltalán mi az a CTD? :F

Jorus: A gatyás verzió eleve patchelt, nem?

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12225) Jorus válasza katt777 (#12224) üzenetére


Jorus
nagyúr

GOTY 1.2.0416-os verzióban van, ja de attól még unoffokat célszerű feltolni, abból meg van egy pár új verzió, amikkel a legutóbbi installnál szembesültem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12226) katt777 válasza Jorus (#12225) üzenetére


katt777
félisten

Hát, azt nem írta, melyik UOP, gondoltam, friss. Pár hónapja szedtem le, azóta frissült vmelyik?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12227) genndy válasza katt777 (#12224) üzenetére


genndy
addikt

CTD = Crash to Desktop.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#12228) katt777 válasza genndy (#12227) üzenetére


katt777
félisten

Akkor miért nem lehet azt írni, hogy "kidob"? :F Meg mindenre az angol rövidítés, mintha magyarul nem lenne. :(( :U

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12229) vajaskifli válasza Jorus (#12223) üzenetére


vajaskifli
tag

A játék eredeti Goty, UOP-ból a legfrissebb van feltéve, a betöltési sorrendet a Boss-ra bízom, invalidálás is rendben (próbáltam az invalidation invalited modot is). De érintetlen ini-vel is ez a helyzet. Más hardveren is ugyanezt produkálja. A röhej az, hogy a steames verzióm még eddig sem bírja, az 5 perc alatt összeomlik QTP3 és a BC alatt. Az IC kikötőnegyedében szinte mindig kidob.

(#12230) vajaskifli


vajaskifli
tag

Érdekes, ha a QTP3 Redimized-et használom, BC nélkül akkor nincs gubanc. Ha QTP3-at BC nélkül akkor olyan ~40 percenként tuti kidob vagy lefagy az egész. Ugyanez az ábra ha QTP3 Redimized és BC van. Más modot nem használok csak a QTP3-at, Unofficial Patch-eket (Obli, SI meg a Mod patch) és a BC-t.

(#12231) vajaskifli


vajaskifli
tag

A Skyrim-om is fel van tupírozva HD textúrákkal az meg atomstabilan megy, sosem szállt el. Ki érti ezt? :O

(#12232) Jorus


Jorus
nagyúr

Ez nem hangzik túl jól. Nekem mondjuk mind a QTP3, mind a Redimized (max) fent van. Először aggódtam, hogy majd ütköznek, de semmi gondjuk nincs egymással. A betöltési sorrendet én kézzel lőttem be, így néz ki, talán segít vmit neked is:

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12233) vajaskifli válasza Jorus (#12232) üzenetére


vajaskifli
tag

Köszönöm szépen! Holnap csinálok egy tiszta telepítést ( direkt nem írok clean install-t ;] ) aztán kipróbálom a te mod listád alapján.

(#12234) katt777 válasza vajaskifli (#12233) üzenetére


katt777
félisten

Az a rendes BS, amelyet az ember maga kikísérletez. Én eleve alap esp-k után off, majd unoff modok, aztán célszerű a környezetet módosító modokat (célszerű readmeket elolvasni, mi mivel ütközik), majd az eszközöket, nagy vonalakban nekem ez jött le. Persze ettől még lehetnek galibák, pl IW és BC modok sorrendje sem mindegy.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12235) vajaskifli válasza katt777 (#12234) üzenetére


vajaskifli
tag

Akkor tulajdonképpen nem is szabad 100%-ban a BOSS-ra (http://boss-developers.github.io/) hagyatkozni?

(#12236) Jorus válasza vajaskifli (#12235) üzenetére


Jorus
nagyúr

BOSS-t csak Skyrimnál használom, Obli alatt nem éreztem még szükségét.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12237) katt777 válasza vajaskifli (#12235) üzenetére


katt777
félisten

Az tuti. :K Lehet, hogy kézzel kikísérletezni 3-4 hét a sok mod megfelelő sorrendjét, de akkor legalább tudod, mit hova és miért tettél. Persze még ekkor is előfordulhat olyasmi, hogy pár nap játék után jelentkezik csak vmilyen bug (nálam a régészes küldi fulladt be a temetés után, új játékkal meg még nem értem addig), amikor éppen egy adott területen jársz, ergo minden módosítás után érdemes körüljárni a vidéket. Lényegében ez egy bonus játék az Oblivionhoz. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12238) Varlaisaran


Varlaisaran
senior tag

Adott egy 20-40 soros sorrend, hát megnézem én azt, aki azt a több tízezer rekordot átlátja, fejből tudja hol van overlap meg conflict, tudja a megfelelő modindexeket (ami nem mellesleg dinamikus - a BOSS tudja követni, te viszont nem), és mindezt kézzel összehúzkodja. Olyan van, hogy BOSS után kézzel valamit arrább kell tenni, mert nincs minden az adatbázisban, vagy ritkábban az, hogy nem jól definiáltak benne valamit. Friss install után BOSSos rendezés az első, azután lehet turkálni benne, finomítgatni, mert már jó az alapja az egésznek. A kézi huziga valóban működő dolog sokéves tapasztalat után, az ezer éve megszokott modkészlet esetén, de messze nem univerzális módszer, főleg nem hosszú távon, meghatározatlan számú és tartalmú moddal.

Végül pedig, a BOSS is a régóta összegyűlt tapasztalatokon alapszik, ugyanazokon amiken a kézi huzigálás, csak az egész összeszedettebb és automatizált. A két modom mikor belekerült, egy csomó információt kellett megadni, kérdezték, hogy mit mivel, hogyan csináltam, majd átnézték őket CSE-vel, hogy a lehető legjobb pozícióra kerülhessen. A nexusos threadjén meg külön banda van arra, hogy visszajelezzenek, ha valami nem jó, és kell rajta módosítani. Én azt mondom, 85-90%ban szavahihető a BOSS, amivel biztos alapot lehet építeni egy minden körülmények között működőképes sorrend végleges összeállításához.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#12239) Jorus válasza katt777 (#12237) üzenetére


Jorus
nagyúr

Egy kis bug még van nálam is. Konkrétan Chorrol-ban kiesek az Old Prison-ból lefelé, meg az egyik őrtoronyban (majd este megnézem, pontosan melyik is az) a legfelső emeleten lenne vmi struktúra, de egy bazinagy sárga alakzat van a helyén, benne egy felkiáltójellel. :) Szentem BC és a Thieves Den ütközik ottan, de marginális a probléma, szal nem jártam még utána.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12240) Jorus válasza Varlaisaran (#12238) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jaja, ahogy mondod, az általam használt mod sorrend - Katt tapasztalataival is kiegészítve - az elmúlt 8 év során alakult ki, ahogy erősödött a gépem szép lassan, hogy elbírt már egy-két modot, aztán így egyesével hozzáadva nem volt vészes dolog összerakni a helyes és mondjuk 98%-osan működő sorrendet. De tény, hogy nulláról, új gámát elkezdeni 50 moddal nem lehet kézzel, találomra elkezdeni rendezgetni. :D

Szerk.: az előző postban nemtom miért írtam Thieves Den-t, természetesen nem azzal ütközik a BC. :D

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12241) katt777 válasza Jorus (#12239) üzenetére


katt777
félisten

Nem valami textúra csomag? Vannak egyébként olyan modok/sorrendek, amelyekkel egész szépen tele lehet pakolni felkiáltójeles sárga háromszögekkel Cyrodiil-t, nagyon hangulatos. + a rózsaszín ég, ugye? :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12242) Jorus válasza katt777 (#12241) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az az érdekes, hogy sehol máshol nincs ilyen jelenség, csak egyedül ott, azon a fullosan eldugott helyen, ahol igazából semmi keresnivalója nincs a karinak, mert küldi nem visz oda, loot nincs. Majd megírom, pontosan hol van, aztán vki megnézhetné, minek kellene ott lennie. Vmi torony-szerűségnek tűnik a tornyon belül. Egyébként funkcióját tekintve ajtó is, mert a felkiáltójel visz fel a tetőre. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12243) katt777 válasza Jorus (#12242) üzenetére


katt777
félisten

Külső/belső tér, ugyebár.
Ha nézted anno a sárkányos videómat, éppen az a vége, hogy leszállok IC torony legtetejére, aztán kizuhanok a világból, mert nincs rá felkészítve a játék. Pedig oott hiátus sincs.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12244) Jorus


Jorus
nagyúr

Na, mutatom.
Szal Chorrol, Old Prison első emeleti anomália:

Chorrol, Old Prison első emeleti anomália és földszinti anomália:

Chorrol, Old Prison, földszinti anomália közelről:

Ha benyitok az anomálián, jön a zuhanááááááás.....

Chorrol, Guard Barracks (Castle udvarán, jobb kézre), földszinti anomália:

Chorrol, Guard Barracks, emeleti anomália:

Chorrol, Guard Barrakcs, emeleti anomália közelről (ajtó, ami a várfalra visz):

Akinek fent van a BC, csekkolhatná ezeket a helyeket, hogy neki is van-e anomália. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12245) #24650752 válasza Jorus (#12244) üzenetére


#24650752
törölt tag

Én meg még azt hittem, Windowsnál az eszközkezelőben tud zavaró lenni a felkiáltójel...

(#12246) vajaskifli válasza Jorus (#12244) üzenetére


vajaskifli
tag

Újrahúztam tegnap a Oblit, nálam az említett helyeken semmi anomália nem tapasztalható.

(#12247) vajaskifli


vajaskifli
tag

(#12248) genndy válasza vajaskifli (#12247) üzenetére


genndy
addikt

"Akinek fent van a BC..." (Better Cities)

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#12249) vajaskifli válasza genndy (#12248) üzenetére


vajaskifli
tag

szerinted?

(#12250) Jorus válasza vajaskifli (#12247) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi, hogy megnézted! :R
Amint látom, neked egy másik verzió van fent BC-ből (nekem szentem vmi full régi lehet (régi Data mappából szoktam csak újratolni a gámát)), mindenféle finomsággal, szal azt le fogom cserélni ma délután, aztán megnézem, mit eredményez.

Egyébként újratelepítés után hogy állnak a CTD-k?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.