Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:50

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) katt777 válasza laceszgamer (#12449) üzenetére


katt777
félisten

Akkor ez a baj. :(((
Előbb telepíts fel minden modot, a legapróbbakat is, lődd be a BS-t, MENTSD EL (akár a játék könyvtárat is), kizárólag ez után állj neki a fordításnak. Arra is figyelni kell, hogy több üzenetet is küld, amikor kézzel kell bemásolnod könyvtárakat, mert saját maga nem csinálja meg. Ha W8 alatt nincs vmihez hozzáférésed, még nagyobb gáz lesz. Aztán persze BS-t visszaállítani, fordítás fájlokat a végére, aztán menni fog.
Én spec. 1x feltelepítettem mindent, kimentettem a reg beállításokat, meg nodvd fixet applikáltam rá, azóta nincs gond vele, leszámítva az újabb modokat, különösen a helybélieket :(( , mert akkor újra meg kellett csinálni az egész procedúrát (kigyomlálni az inkompatibilis modokat, feltenni a kis biszbasz hülyeségeket, amelyek nélkül az újak nem mentek, stb.).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12452) laceszgamer válasza katt777 (#12451) üzenetére


laceszgamer
addikt

Semmi külső mod nincs hozzá, csak a hivatalos kiegészítők ( Deluxe kiadás a Steamen )

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#12453) Varlaisaran


Varlaisaran
senior tag

Angui nwae, aenwey arpen heraet ae nie. (buék)

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#12454) katt777 válasza Varlaisaran (#12453) üzenetére


katt777
félisten

Kicsit sokat ittál... :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12455) bendi806


bendi806
aktív tag

Sziasztok!
Teljesen új vagyok, az Oblivion terén...most fogom majd felrakni és mellé a Knights of the Nine illetve a Shivering Isles kiegészítőket és most jönnének a kérdéseim! :)
az első indítás előtt, tegyem e fel valamelyik patchet ha igen melyiket, grafikailag érdemes e valamit felrakni mellé (ezen a téren is teljesen amatőr vagyok, tehát ha nem muszály nem piszkálnám :D) a pluginokat gondoltam, mert olvastam, hogy ezek többségét, csak bemásolni kell és nem nagyon kell állítani semmit...de mondjuk, hogy elindítok egy karaktert és utánna rakok fel plugint az bezavarja e a játékot??
és ha valami grafikai módosítást akarok, egyáltalán megéri e a gépre és mennyire lassúlhat be!
2 magos gép 2 giga rammal, és ati radeon r7 240 OC verziós kártyával 2 giga rammal 128 bites!

(Bocsi, hogy ha valami nagy butaságot írtam volna :DD )

(#12456) bendi806


bendi806
aktív tag

Vagy elég az, hogy ha csak az alap játékkal fogom kezdeni?? bocsi, hogy kicsit off..de lejárt a szerkesztési idő :D :))

(#12457) laceszgamer válasza bendi806 (#12455) üzenetére


laceszgamer
addikt

Szerintem kezdd csak az alap játékkal, ha azt úgy érzed teljesen kitoltad jöhet a Knights of the Nine és a pár apró kieg mellőle, ha ezzel is megvagy akkor a Shivering Isles.

Így egyszerűbben tudsz haladni, nem fogsz belekeveredni annyira a szálakba.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#12458) hlye


hlye
újonc

Sziasztok,
Az Efficient Levelinget el tudná valaki magyarázni?Olvasgattam angol oldalakat igazából az nem tiszta hogy hogy tudok mind 3 major ból +5 öt rakni ha az első 10-es nél már szintet lép.(Vagy egyszerre csak egy major és a többi a minor skillekből jön?)előre is köszi

(#12459) genndy válasza hlye (#12458) üzenetére


genndy
addikt

Röviden: nem szabad a játék által kínált kasztokat választani, hanem szét kell dobálni a skilleket, vagy pont ami fontos azt kell minorba tenni. Például egy harcosnál az összes erőre vonatkozó skillt beteszi majorba. Így rögtön cseszheted is a 3x5 fejlődést, mert úgyis azt fogod használni leginkább, tehát 10-nél már szintet lépsz. Tehát a fontosak minorba, vagy legalábbis adott attribútumra vonatkozó háromból kettő minorba. Minorból fejlődsz mondjuk 2x10-et, aztán valami majorból a maradék 10-et (pl.: buzogány, páncélok 10-10, aztán szintet lépsz alkímiával 1x10, és így tudsz rakni öt pontot erőre, kitartásra meg intelligenciára).

Így baromira kell figyelni miből fejlődsz, meg irogatni hogy miből éppen hol tartasz (túlfejlődni se jó, mert akkor azok a pontok meg elvesznek), meg totálisan nem a karakterhez passzoló skilleket használni. Nem is tetszik nekem ez a rendszer, iszonyú macera, inkább fölraktam a Cobl-t, illetve asszem most már RealisticLeveling néven fut valami ilyen fejlődés-helyrerakó, mert most nekem ez van fönt.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#12460) CJ4567 válasza genndy (#12459) üzenetére


CJ4567
veterán

Skyrim szerű fejlődés mod nincs Oblivionhoz?

No Sana No Life

(#12461) hlye válasza genndy (#12459) üzenetére


hlye
újonc

köszönöm szépen,macerás meg talán pont attól foszt meg hogy a játékélményre figyelj,lehet megpróbálom a progit amit írtál,max nehézségi szinten játszanám, aztán ha nem megy akkor majd lejjebb húzom.köszi még egyszer.

(#12462) katt777 válasza CJ4567 (#12460) üzenetére


katt777
félisten

Hála a jóistennek, nincs.

hlye: Ha hülye a játék, konzolból javítható. ;] Sztem pl. tök értelmetlen, hogy vagy más-más képességeket kell használnom, így semmi nem fejlődik maximálisan (kivéve a dumálást, azt nyomom :DDD ), vagy egyre koncentrálok, aztán megölnek, mert azzal éppen nem tudom megvédeni magam.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12463) genndy válasza CJ4567 (#12460) üzenetére


genndy
addikt

Ott van a hsz-ben. Realistc leveling. Nézd meg Nexuson, régen játszottam már, nem tudom pontosan mi a fejlődési rendszere. De olyan Skyrimes asszem, ja.

Kieg a vanillához: Lehet hogy amiből lépni akarsz ahhoz kell legalább egy pont majorból is. Nem biztos.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#12464) katt777 válasza genndy (#12463) üzenetére


katt777
félisten

Hát sztem egyik sem realisztikus, bár azt készséggel elismerem, hogy nincs RPG (nem a tankelhárító :DDD ), amelyik akárcsak megközelíteni a TES-ekét.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12465) bendi806


bendi806
aktív tag

Sziasztok újra :) na felraktam és hát magyarosítottam is a játékot :) a gondom nem ez, hanem az, hogy az ati radeon r7 240es kártyámat, csak r7 200asnak ismeri! :S
most ezek mellé tegyek fel valamilyen plugint? vagy most hogyan tovább, hogy a lehető legnagyobb élvezti faktort csaljam elő a játékból :)
:DD
köszönöm a tippeket :)

(#12466) bendi806


bendi806
aktív tag

Olvastam, itt, hogy másnak is volt ez a "kiérek a csatornából és lila a talaj" :S Végülis, pontosan melyik patchet, vagy mit töltsek le? :F

(#12467) katt777 válasza bendi806 (#12466) üzenetére


katt777
félisten

BS. Illetve tényleg volt valami, de mintha az is BS-t kezelt volna. Rég volt. Talán keress rá. ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12468) bendi806 válasza katt777 (#12467) üzenetére


bendi806
aktív tag

Találtam rá megoldást, felraktam..de most se javult meg :) most fogom felpatchelni, esetleg van ötleted, melyik javítást tegyem fel? vagy kezdjem előről megint? :)

(#12469) katt777 válasza bendi806 (#12468) üzenetére


katt777
félisten

Szerintem a BS-del kellene elsőre kezdeni a tesztelést. A fordítás mindenesetre a végén legyen.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12470) bendi806 válasza katt777 (#12469) üzenetére


bendi806
aktív tag

SIKERÜLT :DD :D :DD
Köszönöm, na most már semmit sem alakítok rajta..fut és kész :D

(#12471) bendi806


bendi806
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy mivel én ehhez "amatőr" vagyok, hogy ki tudna megdobni egy szerkesztett ini fájlal, ami kihasználja a gépemet és a grafikán is javítana! :)

dual core 2*2.4 ghz, 2 giga ram , és ugye az ati radeon r7 240es kártya....

(#12472) katt777 válasza bendi806 (#12470) üzenetére


katt777
félisten

:C
Szemétség lenne tőlem erre a gépre ini fájlt küldeni. ;] Egyébként kéne vagy 1-et lapoznod érte. :B Már ha szűnni nem akaró kényszert akarsz érezni komoly hardveres fejlesztésre. :P :DD

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12473) bendi806 válasza katt777 (#12472) üzenetére


bendi806
aktív tag

Basszus..vak voltam:D :D bocsi..hallod, bemásoltam és az állam leesett, de viszont baromi lassan tölt be :S

(#12474) katt777 válasza bendi806 (#12473) üzenetére


katt777
félisten

Én figyelmeztettelek, Luke! ;] Sejtettem azért, hogy bepróbálod. :DDD :C
De akkor az álladat gyorsabban összeszedted. :P Remélem, tetszett a majdnem fullos táj a távoli épületekkel, kövekkel, erdőkkel a messzi hegyeken, stb. :R Az a durva, hogy mindehhez a vizuális élményhez semmi mod nem kell, no meg hogy még a 7870XT-t is meg tudom fektetni lassan 1 évtizeddel a játék kiadása után. ;]

Tényleg, nem felejtetted el játékból a HDR-t, driverből meg minőségi beállításokat, AFx16, AAx24ED, optimalizálás kikapcsolását? :F Ha már liba... :U

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12475) bendi806 válasza katt777 (#12474) üzenetére


bendi806
aktív tag

Ifjú padawan vagyok, :DDD de mikor próbáltam állítani a grafikát, nem engedte a HDR-t csak a bloomot!
Igen, most hogy kikapcsoltam és teljes mértékben elfogadható..és még mindig döbbenet, hogy milyen grafikája van :D
mindenesetre, most egy előről kezdem és meglátjuk meddig jutok ;]
esetleg valami plugint töltsek le, vagy élvezzem ezt amit nyújt :))

[ Szerkesztve ]

(#12476) laceszgamer válasza katt777 (#12474) üzenetére


laceszgamer
addikt

Na ezt meglesem én is lehet, nézzük mi jön össze. :)

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#12477) katt777 válasza bendi806 (#12475) üzenetére


katt777
félisten

Bloom off, hdr on. Aa, af, driverből, minőségek maxra, optim. ki. Nazural enh. modokat pakold fel, alapbó inimod + ez varázsolja széppé a játékot, és még namannyira megterhelő akonfignak, mint egy qtp v. más exzra, és ütközés sincs.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12478) bendi806


bendi806
aktív tag

Sziasztok! Problémába ütköztem újfent :)
Bruma városában vagyok és épp jelentenem kéne a kapitánynak, hogy egy idegen ólálkodik a városban :D de mikor bemegyek hozzá, nem tudok jelentést tenni erről :S most mit ronthattam el??
Ötletek?? :)

(#12479) katt777 válasza bendi806 (#12478) üzenetére


katt777
félisten

Rosszkor mentél (nincs félfogadás).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12480) bendi806 válasza katt777 (#12479) üzenetére


bendi806
aktív tag

Megoldódott..más módszerrel :) beléptem a tolvajok céhéhez, majd beszéltem ongar-ral és bementem a házba és lám ott volt a 2 kém :D
:DD :DDD

Most az azura szentélynél "szenvedem" :)

[ Szerkesztve ]

(#12481) aftercooler válasza laceszgamer (#12452) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Én sem tudom hibátlanul telepíteni a magyarítást a steam-es deluxe verzióra.
Rengeteg módon próbáltam, de semelyik megoldás sem volt tökéletes.
Megpróbáltam egy letöltött deluxe-os változattal, azzal hibátlanul működik.
Talán abból kéne átmásolnom a fájlokat a steam-es be, ezt még nem próbáltam.

Dobhatna a Morrohun egy fix-et a steam-es verzióhoz, de már ahogy hallottam nem igazán aktívak és nincs minden rendben náluk. :(((

[ Szerkesztve ]

(#12482) katt777 válasza aftercooler (#12481) üzenetére


katt777
félisten

Itt többen állították, hogy steamesen is működik. No de nem kell steamezni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12483) genndy válasza aftercooler (#12481) üzenetére


genndy
addikt

Tökéletesen működik a Steamesen is, legfeljebb végig kell csinálni azt a hangátalakítást ami a morrohun oldalán le van írva.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#12484) aftercooler válasza genndy (#12483) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Ok, ezt a leírást még nem láttam kipróbálom.
Köszi!

(#12485) katt777 válasza genndy (#12483) üzenetére


katt777
félisten

Hát, átalakítást a sima verzióval sem lehet kihagyni, folyton sír, hogy "nem sikerült áthelyezni a fájlokat, másold át kézzel, aztán töröld". :((( Bár az már nem rémlik, hogy azok hangfájlok-e. :B

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12486) laceszgamer válasza aftercooler (#12481) üzenetére


laceszgamer
addikt

Pontról pontra végigcsináltam, igaz sikerült megoldani, hogy rendesen működjön a fordítással, de aztán mikor a mágus tornyot gondoltam elején megnyitom és ahogy mentem be IC-be, hogy vegyem a berendezést, és a nőnél még véletlen sem volt az a dialogfül amivel erről lehetett volna beszélni.... nos ment a reinstall, inkább játszok angolul, nincs semmi gondom az angol nyelvvel, csak gondoltam mért ne nézzem meg magyarul is.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#12487) katt777 válasza laceszgamer (#12486) üzenetére


katt777
félisten

Az nem a fordítás hibája, mert különben ott lenne angolul. Vagy másik mod ütközött valahol, vagy vmi még kellett volna, hogy megjelenjen (pl. nyitvatartási idő, stb). De a legfontosabb a fordítást a bs vége felé betenni.
Szóval nálam működik.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12488) laceszgamer válasza katt777 (#12487) üzenetére


laceszgamer
addikt

Nyitvatartáskor mentem, illetve más mod nem volt fenn csak az alapok, amiket a Deluxe kiadás letölt Steamen, illetve a magyarítás amit feltett dolgok.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#12489) aftercooler válasza katt777 (#12487) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Igen, sajna gond van így is úgy is a magyarítással a steam-es deluxe verziónál.
Én meg persze nem nagyon tudok angolul és a ha nekem kell fordítanom az elveszi az egész játékélményt.
Ezért nem értem, hogy ha az union belül is nyereséget akar a kiadó (bethestda stb...) akkor az unio összes tagállamának nyelvét rakják bele a játékokba, legalább a feliratot.Ez alapkövetelmény lenne.
Emlékszem, mikor csatlakoztunk az uniohoz 2004-ben, akkortól a kiadott összes játékban (cd-n, dvd-n) benne volt a magyar felirat is nagy örömünkre, aztán szép lassan eltűnt. Azon csodálkozom, hogy a Lengyel szinte minden új kiadott játékban benne van.Ok, a Német, Angol,Orosz az alap, de hogy miért pont Lengyel azt nem tudom.Szóval ja, a Magyar nyelv szép lassan kihalt a játékokból. :(((

(#12490) katt777 válasza aftercooler (#12489) üzenetére


katt777
félisten

Lengyelek sokan vannak. Sok játékot lengyelek fejlesztenek.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12491) katt777


katt777
félisten

Játszik valaki 21:9-ben?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12492) Cucuska2 válasza katt777 (#12491) üzenetére


Cucuska2
őstag

Most, hogy így előhoztad, gondoltam megnézem, hogy hogyan skálázódik 32:9-ben. A válasz: meglepően jól.





Bár a performance drop elég jelentős FHD-hoz képest. (3200x900-on lőttem a képeket)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12493) katt777 válasza Cucuska2 (#12492) üzenetére


katt777
félisten

Király! Nekem csak 21:9-re volt lehetőségem, viszont kapott alá egy 970-et, szóval ha mindent feltelepítettem, majd tesztelgetem. Kicsit untam amúgy, hogy CoD AW-ben mindig onnan lőttek le, ahová nem láttam.
"A széles látókör mindenkinek jár." :D

Mintha az ini fájlod nem lenne maximalizálva... :U

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12494) Jorus válasza Cucuska2 (#12492) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez f*szán néz ki nagyon! :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12495) Cucuska2 válasza katt777 (#12493) üzenetére


Cucuska2
őstag

Gyakorlatilag teljesen vanilla - amikor írtad, hogy 21:9-ben ilyen, akkor szedtem le, telepítettem föl, és mentem vele egy kicsit. Meg 7850-em van - IC market districtben ilyen magas felbontásnál így is 40 fps körül volt, bár tudom, a város nem teljesen mérvadó.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12496) katt777 válasza Cucuska2 (#12495) üzenetére


katt777
félisten

Ja, akkor értem. 7850 nem ebbe a felbontásba való, de még full HD-be sem. Azért kösz a képeket. :R Nem kell egy 7870XT? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12497) Cucuska2 válasza katt777 (#12496) üzenetére


Cucuska2
őstag

Nem fér be a gépházba.

Régóta gondolkodom amúgy a fejlesztésen, csak a mITX és a pici ház eléggé gátat szab a lehetőségeknek. Ráadásul 350 W-os a táp, az AMD meg most elég gyatra teljesítmény/fogyasztás aránnyal bír, a Maxwell pedig borzasztóan drága, ráadásul az USD-HUF is elég keresztbe tett...

A 7850-et amúgy még akkor vettem, amikor kijött, és teljesen elvoltam ájulva a teljesítmény/fogyasztás arányával... :)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12498) katt777 válasza Cucuska2 (#12497) üzenetére


katt777
félisten

Kiiirály!!! Tapasztalatból mondom, a Maxwell megéri az árát. Sokkal gyorsabb, mint amennyivel drágább. Akár 75%-kal veri a 280X szintre húzott 7870XT-met, de legalább 55%-kal gyorsabb. És mennyibe fáj is egy 280X? :U A linkelt példány mondjuk zajos, és hamarabb éri el a hőhatárt, mint egy teljes méretű kártya, de attól még ott van a teljesítmény. Gondolj bele, az én 970-em alapból 150MHz-cel gyorsabb a gyári felső OC (+100Mhz) boost értéknél...

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12499) Cucuska2 válasza katt777 (#12498) üzenetére


Cucuska2
őstag

Tudom, hogy van ilyen, 2 hónapja szemezgetek vele, de akkor is, na, nekem drága! Amúgy nem kell győzködnöd, mert a 7850-nél erősebb AMD nem mehetne a gépbe, mivel a táp nem bírná. (és nem mellesleg el sem férne...)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12500) katt777


katt777
félisten

Gáz van. Betettem a 970-et, de nincsenek mentés nevek, betöltéskor "állományok hiányoznak" hiba, WTF??? Csak mert áttettem 2560x1080-ba? Voltak itt szélesebb képek is.
Vagy telepítsem újra? Anno semmi baja nem volt 560-ról XT-re váltva.

Ha pedig valaki Skyrimezik, árulja már el, hogyan lehet a fenti beállításba áttenni, légyszí!

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.