Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:50

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) katt777 válasza genndy (#12400) üzenetére


katt777
félisten

De akkor is fél, ha nem látja, akkor meg tök mindegy. :U
Vagy ahogy a mondás tartja: "Az ismeretlentől nem félni kell, hanem megismerni. Félni azután sem késő."

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12402) CJ4567 válasza katt777 (#12401) üzenetére


CJ4567
veterán

Csak akkor félek ha meglátom, ha nincs ott nem félek.

No Sana No Life

(#12403) CJ4567


CJ4567
veterán

Felraktam a Darnified DarkUI-t, szép és jó, nem világos minden és PC-re van szabva, csak egy bajom van vele: picik a betűk még a Large beállításon is, a párbeszéd meg a menü jó, és a feliratok jók, de a felugró ablakokban pl. pici a betű, hogy lehet megoldani hogy nagyobbak legyenek?

No Sana No Life

(#12404) CJ4567


CJ4567
veterán

Felraktam az OBGE-t, indításkor megvolt a lag, a DOF egy kis ideig működött de minden homályos volt, majd visszaállt, a kulcs az inventoryban működik, de a toggle shaders nem kapcsolja be a shadereket, hanem a konzolban látom hogy mindig toggle offot ír.

No Sana No Life

(#12405) CJ4567 válasza CJ4567 (#12404) üzenetére


CJ4567
veterán

Most meg működik(CrysisDOF), de viszont homályos az egész :F

No Sana No Life

(#12406) CJ4567 válasza CJ4567 (#12405) üzenetére


CJ4567
veterán

Vagy beltérben nem jó a DoF? Még nem értem ki a kezdő barlangból.

No Sana No Life

(#12407) CJ4567


CJ4567
veterán

Sikerült megoldani az OBGE-t, Bloomot kell használni HDR helyett, most más kérdésem van: A DarkUI-t lehet használni attól hogy outdatednek írja a készítő? Van hasonló mod még a játékhoz?

No Sana No Life

(#12408) katt777 válasza CJ4567 (#12407) üzenetére


katt777
félisten

Hogy használható-e, kiderül, ha megpróbálod.
A betűméretet emlékeim szerint lehet állítani, van valami megoldás a readme-ben. De lehet, hogy a Bt-ben van, én kombináltan használom, hogy sötét is legyen, meg több minden férjen el az inventoryban.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12409) CJ4567 válasza katt777 (#12408) üzenetére


CJ4567
veterán

A DarkUI-val meg az a bajom hogy nagyok a betűk(furcsán néznek is ki egy picit), hasonló mint a Stalker Shadow of Chernobyl csinál 1360x768-ban, csak itt kiférnek a betűk.

No Sana No Life

(#12410) genndy válasza CJ4567 (#12409) üzenetére


genndy
addikt

Oblivion.ini-ben lehet átírni a Fonts résznél.
Mod, mondjuk: Theos Kingthing Petrock Fonts
Amelyiket akarod azt be kell másolni a Windows/Fonts mappába. Elvileg, de újabb Wineknél lehet hogy hozzá is kell adni, vagy importálni, vagy mittomén. Ezt meg kell nézni.

Ilyesmi problémáknál egy kép ezerszer többet segít a megoldásban ám... hiába írod hogy "olyan mint a Stalkernél", aki nem is játszott vele, meg pláne nem pont abban a felbontásban, az honnan tudja hogy mire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#12411) CJ4567 válasza genndy (#12410) üzenetére


CJ4567
veterán

Nem ennyire súlyos, de hasonló.

Azt a fontot használja a DarnUI, és számomra 1360x768-ban pici. 19" a monitorom.

Párbeszéd jó, de viszont a többi pici, largeról beszélek, a normál kisebb, de ez csak párbeszédekre hat ki.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#12412) genndy válasza CJ4567 (#12411) üzenetére


genndy
addikt

De akkor már miért nem az Oblivionról tetted be a képet? :W :O
Fontmásolással és ini-ben fontmódosítással akkor is megoldható, próbálkozni kell.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#12413) katt777 válasza genndy (#12410) üzenetére


katt777
félisten

Nálam mondjuk az összes font szétcseszett mindent, szóval azokat inkább hanyagolom. Nagy, mindenfelé kilógó, olvashatatlan, írott betűk lettek, ilyesmi.

Nem mondtad, milyen képet tegyen be... :U Magadra vess. De mondjuk ki nem játszott STALKER-rel? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12414) genndy válasza katt777 (#12413) üzenetére


genndy
addikt

Amit linkeltem Kingthing a normálisabbak közül való. Dark UI, Darnified UI, Btmod mind ezt használja, az eredeti Oblis font csak átméretezgetve.

Hány modja is van a Stalkernek ami GUI-t is állít (amiről ugye egy szót nem írt) és hányféle felbontást lehet beállítani? Meg mikori játék is? Ha én mondjuk 2-3 évvel ezelőtt játszottam vele, mégis honnan emlékezzek rá hogy hol mi lóghat ki? Ez meg egy Oblivion topik, azzal van problémája, logikusnak gondoltam hogy az adott dologról teszi be a képet ha már szóltam hogy inkább tegyen képet. Köszipuszi, no offense.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#12415) CJ4567 válasza genndy (#12414) üzenetére


CJ4567
veterán

A Kingthings túl pici, az a bajom vele. Stalker meg UI mod nélkül is ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#12416) katt777 válasza genndy (#12414) üzenetére


katt777
félisten

Nem vetted a lényeget. :B Ti. hogy NEM mondtad, melyik játékból és mit mutasson. ;) Hogy mit gondoltál vagy vársz el, ő nem tudhatta, mindannak pedig, amit nekem írtál az égadta világon semmi jelentősége. :P

BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!!!

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12417) Kareszovics válasza katt777 (#12416) üzenetére


Kareszovics
addikt

Boldog Karácsonyt Bizony! :)

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#12418) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!

Mik ezek a hibák?
[link]
Van rá megoldás?
Kerestem fórumokon, de nem találtam semmi leírást, főleg nem magyarul.

Azt a megoldás ötletet találtam, hogy másoljam a Marker_Error.NIF filet a Meshes mappába, de nem segített.

Ezek a modok vannak fent:
[link]

És plusz: OBSE 0021, ATE181.9, Light Spell Recolor, TES4LODGen 3.0.32

Köszi!

(#12419) GypsFulvus2 válasza aftercooler (#12418) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Ezek bizony mod ütközésből származó hiányzó textúrák vagy mesh-ek. Már nagyon rég nincs fenn a játék, ezért sajnos konkrétan nem tudom megmondani melyikkel lehet gond, de az biztos, hogy a modok betöltési sorrendje hibás (ezért egy később betöltődő mod felülírja és eltünteti a korábban betöltött által létrehozott vagy módosított mesh-eket). Oblivion mod manager, és/vagy a BOSS segíthet a problémán.

Amúgy meg:

Boldog Karácsonyt minden régi motorosnak!

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#12420) aftercooler válasza GypsFulvus2 (#12419) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Köszi, kipróbálom és Boldog Karácsonyt!!

(#12421) CJ4567


CJ4567
veterán

Szerintem szebb a játék mint a Skyrim, nem ilyen DOF-fal játszok. Valahogy mind a két magot ki tudom használtatani?

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#12422) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Bakker, amikor elkezdtek képeket linkelgetni, mindig feltör bennem a vágy, hogy toljam. Után amire odajutok, hogy telepítve, "rendbe rakva" nem tolom. :O :B

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#12423) CJ4567 válasza Kareszovics (#12422) üzenetére


CJ4567
veterán

Én csak a képek miatt használok ilyen DOF-t, amúgy CrysisDoF-on van, csak az meg nagyon DynaVisionos, tehát tiszta Skyrim, belső terekben a fegyver el van mosva, ez a CircleBokehDoF meg beltérben használhatatlan, meg FPS killer.

SSAO ami tetszik, csak az is FPS killer.

No Sana No Life

(#12424) katt777 válasza CJ4567 (#12421) üzenetére


katt777
félisten

1.: iniben THREAD-eket ON.
2.: CPU-Control 2.0

Amúgy mi ez a nagy homály? :F Ez valami rövidlátó mod is? :Y

Az FPS-killer én vagyok. ;] :P SSAO nélkül is kifektetem a grafikát. :C (Bár 970-en még sajna nem volt szerencsém kipróbálni.)

MLAA v. FXAA is tökéletes, SSAO-nak 1xűen nincs hardveres támogatása. AMD-nél HBAO lenne, nV-nál HDAO, az SSAO a "na, erre a programra szartunk"-metódus.

Kareszovics: Ilyen képek láttán én arra gondolok, milyen jó, hogy van szemüvegem. :P

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12425) CJ4567 válasza katt777 (#12424) üzenetére


CJ4567
veterán

Direkt ilyen a kép, CrysisDoF nem ennyire durva, pici homályosítás de bőven kibírható, számomra tetszik csak picit túl kevés, ez meg tényleg rövidlátás effektus.

INI-ben Threadeket SystemRoot leírása alapján bekapcsoltam, mi ez a CPU Control?

HBAO meg mégjobban megfekteti a gépem :P

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#12426) katt777 válasza CJ4567 (#12425) üzenetére


katt777
félisten

Akkor HDAO az AMD? :F Mindig összekeverem... :B

CC2 nem minden progival működik, de pl STALKER-ekkel igen, LA-nak nagyon jó.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12427) CJ4567 válasza katt777 (#12426) üzenetére


CJ4567
veterán

Azt hiszem igen, de a 4670-nek mindegy, nem szereti az AO-kat, kivéve a Far Cry 3, 35fps minimum, és simán végig tudtam vinni :P

Más: csak szerintem szebb a játék mint a Skyrim? Jó, az animációk nem, azok kezdetlegesebbek, de összességében szerintem szebb, főleg a növényzet, Skyrimban jóval rondább a fű mint Oblviionban.

Mégvalami: Az OBGE nem működik HDR-rel?

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#12428) CJ4567


CJ4567
veterán

Szórakoztam az OBGE-vel, és rájöttem hogy nekem nem kell ilyen, mert ez a játék anélkül a legszebb, főleg hogy távolba el tudok nézni úgy hogy nem homályosít semmi :)

Sikerült egy ilyet csinálnom:

Shaderpackagevel elvileg lehet sebességet növelni, nálam ez lett belőle :DDD

No Sana No Life

(#12429) katt777 válasza CJ4567 (#12427) üzenetére


katt777
félisten

Nekem fent van OBGE, HDR is megy.

Persze, hogy Obli szebb, de ez egy növényzetben és állatvilágban gazdag táj, a zord észak kevésbé. Ezt még Obliban is láthatod, ha felmész Brumába. ;)

FC3-at P4+HD4650 kombóval toltam majdnem végig CRT moncsin (TR2013-at is). :D 4-es a mostani konfigomon is 55-65FPS-szel hasít full hd-ben és maxi grafikával. FC egy nagyon jól megírt motor.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12430) Jorus válasza CJ4567 (#12428) üzenetére


Jorus
nagyúr

Na, így már jobb, mint doffal. :K

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12431) CJ4567 válasza katt777 (#12429) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam full homály lesz a kép, de már mindegy mert nincs fent OBGE, szebb nélküle :)

CPU controllal az a baj hogy nem tudom használni, mert ha alt+tabbal kilépek Obliból akkor fekete kép lesz amikor visszalépnék.

No Sana No Life

(#12432) katt777 válasza CJ4567 (#12431) üzenetére


katt777
félisten

WTF??? :Y Ez egy nVidia probléma!!! Van rá fix is.
Töröld ki az ini fájlt, vsz. ott lesz a bibi, valamelyik beállítást nem szereti. Sajna 1-esével ki kell majd próbálni, melyik az, de sztem, ezen a tortúrán itt páran és párszor átmentünk, a BS-optimalizálásról már nem is beszélve. :DDD
Viszont úgy rémlik, hogy ha 1x már megjegyezte, tudni fogja a CC, de ebben nem vagyok biztos, rég Stalkereztem, ezzel a procival meg az az 1.3mag is bőven henyél ilyen gyenge VGA alatt, amelyet a játék alapból képes terhelni. Sztem te sem nyersz vele semmit.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12433) CJ4567 válasza katt777 (#12432) üzenetére


CJ4567
veterán

Melyikre van fix, OBGE vagy BS alt+tabnál?

No Sana No Life

(#12434) katt777 válasza CJ4567 (#12433) üzenetére


katt777
félisten

Nem nyert, black screen-re. :P De az rajtad nem segít.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12435) CJ4567 válasza katt777 (#12434) üzenetére


CJ4567
veterán

Alt + Tab BS van, AMD-vel :P

Milyen kezdő modok ajánlottak a játékhoz?

Más: Skyrimben soha nem láttam maxra húzott csúszkákkal se ilyen látótávolságot a ködmentes területeknél se hogy a Weynon Priorytól láttam az Imperial Towert :Y

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#12436) katt777 válasza CJ4567 (#12435) üzenetére


katt777
félisten

Nem tudom, melyik mod hány órát tett bele eddig a játékba.
De hát Skyrim más! A hegyeken is nehéz átlátni, a ködről nem is beszélve. No meg nincs Imp. Twr. El is lehet tévedni rendesen. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12437) CJ4567 válasza katt777 (#12436) üzenetére


CJ4567
veterán

De hát ott hegymentes területen nem látok el odáig, szikrázó napsütésben:DDD

No Sana No Life

(#12438) genndy válasza CJ4567 (#12435) üzenetére


genndy
addikt

Az Unofficial Patchek csakúgy mint a Skyrimhez. A többit belátásod szerint, Nexus Top100-at érdemes végignézni.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#12439) CJ4567 válasza genndy (#12438) üzenetére


CJ4567
veterán

Unoff patchek megvannak, kaptam jópár fájlt, OMOD fajta nincs? Vagy megfogok mindent és belehúzok?

No Sana No Life

(#12440) genndy válasza CJ4567 (#12439) üzenetére


genndy
addikt

Nincs. Bemásolod ami van (nem mintha az omod nem pont ugyanezt csinálná egyébként. Jó, mondjuk az visszavonható).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#12441) katt777 válasza genndy (#12438) üzenetére


katt777
félisten

A patch nem mod. Azért hívják patchnek, és nem modnak. ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12442) aftercooler válasza aftercooler (#12418) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Meglett a megoldás, a TES4LODGen okozta a problémát.

(#12443) katt777 válasza aftercooler (#12442) üzenetére


katt777
félisten

Sajna bármelyik mókoló progi okozhat problémákat, ezért nagyon fontos minden readme fájlt alaposan átnézni. És főleg nem google fordítóval "magyarítani". :)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12444) katt777


katt777
félisten

BUÉK mindenkinek!!!

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12445) Jorus válasza katt777 (#12444) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jaja, BUÉK Tamriel! :) Ma meg épp nézem, hogy délben jubiláltam, épp 10 éve regeltem a PH!-ra. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12446) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Valaki nem tudja a Steames Oblivionra a fordítást miként lehet feltenni. Megcsináltam úgy ahogy a fordítás hivatalos forumán van leírva, de úgy is félig angol maradt meg maradt pár bug is.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#12447) genndy válasza laceszgamer (#12446) üzenetére


genndy
addikt

Pedig ugyanúgy kell mint a dobozosra. Ha valami angol maradt, akkor az a modok miatt van, vagy nem pipáltál be mindent.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#12448) katt777 válasza laceszgamer (#12446) üzenetére


katt777
félisten

Csak feltelepítetted, vagy megcsináltál mindent, ami még szükséges? Egyébként különösen fontos a BS vége felé betenni, mert máskülönben minden kis mod összezavarja. És persze a hunosítás telepítése kavarja össze tökéletesen az egész BS-t. :((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12449) laceszgamer válasza genndy (#12447) üzenetére


laceszgamer
addikt

http://www.morrohun.hu/forum/viewtopic.php?f=21&t=77

Ez alapján csináltam végig pontról pontra a Steames részt, de nem sikerült.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#12450) CJ4567


CJ4567
veterán

Boldog bugmentes új évet Tamriel lakóinak!

No Sana No Life

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.