Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:50

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) katt777 válasza Skizz (#4000) üzenetére


katt777
félisten

Bárhol és bárhogy, attól függően, mit akarsz "tápolni".
Gaztevőket ölsz, "áruikat" beszerzed és eladod, növényeket/állat-alkatrészeket gyűjtesz, eladod, vagy kotyvasztasz, és a főzetet, a lehetőségek száma véges, de rengeteg.
De ha "legális", akkor bármit lenyúlhatsz és eladhatsz, csak előbb lépj be a tolvajcéhbe.
Viszont ha lopott növényből/állati alkatrészből kotyvasztasz valamit, az már legális lesz, idézőjelek nélkül.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4002) Skizz válasza katt777 (#4001) üzenetére


Skizz
addikt

És az egyes céhekbe hogy és hol kell belépni? Milyen "követelményeknek" kell megefeleni ahhoz, ahogy beléphessek, valamint milyen "melóm" lesz akkor, ha belépek? Értsd: akkor és azt lopok amikor és amit akarok, amit annak adok el, akinek akarom, és nekem ebből pénz folyik be, melynek egy részét a céhbe kell juttatnom? Vagy hogy működik ez?
:R

(#4003) Skizz


Skizz
addikt

Egy kis kedvcsináló azoknak, akik hozzám hasonlóan napok/hetek óta szenvednek a modolással.

[ Szerkesztve ]

(#4004) katt777 válasza Skizz (#4003) üzenetére


katt777
félisten

Vsz "okostónika" a rendszer által készített ideiglenes thumbnail-t próbálta betenni ahelyett, hogy feltöltött volna egy link alá beilleszthető kis képet. :P De azért alakul. :C A képek azért szépek, és látszik a homályosodás a távolsággal. Addig meg találgatjuk, melyik széf rejti a lóvét. :DDD

Kézikönyv sokat segíthet. :U
Egyébként mit akarsz? :F Játsszuk le helyetted? :DDD
Éppen az a szerepjáték lényege, hogy azt csinálsz, amihez kedved van. Nincs kitaposott út. Barangolhatsz akár kedvedre, és tojhatsz a sztorira, ahogy érzed.
És éppen ezért szar minden más szerepjáték. :P (Na jó KotOR-nak kis engedmény.)

Ha valahol elakadsz, majd megmondjuk a tutit. ;)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4005) Skizz válasza Skizz (#4003) üzenetére


Skizz
addikt

Kijöttem a modbol

Basszameg. 2 percel ezelőtt még meg is jelenített valamit, a kis, nagyítható képek helyén. Most 404. Inkább hagyom a francba az egészet. :W

(#4006) Jorus


Jorus
nagyúr

Jók lettek a képek! :) (Mármint a nagyok persze. :D)

Émmeg találtam egy Nightsade lelőhelyet, ha vkit érdekel, Braviltól ÉK-re. 8-10 növényke is terem ottan. Egy kis vízesést, és egy ősi kutat keressetek, aztán mehet a szüret. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4007) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Ecsém! Akkor nem veszek 4850et! Csak Obli miatt kellene :(

Dejó, hogy itt vagytok nekem :C Viszont akkor rögtön a kérdés--> a GTS-emről érdemes 3870re vagy 88GT-re váltanom? Nagyjából 5-10 ezrembe kerülne a váltás. Bár inkább 3870-re váltanék szívem szerint. Katt? :U

Amúgy meg készítettem egy csomópár képet. Nincs még netközelben, de holnap fel akarom hajtani őket ide nektek - Mire elég az ősi G80-an 640 memóriával spékelve? címen. :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4008) Skizz válasza hoffman_ (#4007) üzenetére


Skizz
addikt

Érdemes, még akkor is, ha csak az Obli miatt váltanál.

A 8800GT-t pedig nem javallom Obli alá. Eleve a szoftveres bugok miatt (állandó fagyások, driver alól b...szik AA-t erőltetni), másrészt pedig a Radeon shader fronton erősebb, ami QTp3 nélkül előnyt jelenthet Obliban. QTP3-mal pedig ki tudja.
A HD3870 egy jó kari a mai napig, de nem ártana átgondolni azt a HD4850 bótolást... szerintem majd lesznek olyan gámák, amik érdekelnek majd az Oblin kívül, ha most nem is találsz a piacon egyet sem. ;)

Jorus: Igyekszik az ember. :D

[ Szerkesztve ]

(#4009) hoffman_ válasza Skizz (#4008) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem lesznek, mert nem lesz rá időm. Nem is fogok többet gépre költeni, ez lesz az uccsó. És ahova nekem elég a 4850, oda 3870en is. Gondolom :D

szerk.: jahj! De van! TDU meg GRID, meg NFS:MW és kb ennyi ;]

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4010) Skizz válasza hoffman_ (#4009) üzenetére


Skizz
addikt

Ha kijön a 8.7 final, és ha katt is ráér, akkor felőlem futtathatunk egy "benchet" a megadott helyen (3870 vs. 4850).

(#4011) hoffman_ válasza Skizz (#4010) üzenetére


hoffman_
nagyúr

wow :U Az nem lenne nékem hátrány :U :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4012) tatatomi


tatatomi
csendes tag

sztem állat egy idő után persze megunható én persze azért kóddal játszottam :) :)

Tataár Tamás

(#4013) Skizz válasza tatatomi (#4012) üzenetére


Skizz
addikt

Olykor-olykor némi arany nekem se ártana... ;]

(#4014) katt777 válasza hoffman_ (#4007) üzenetére


katt777
félisten

Ne higgy a hamis szavaknak! Semmi gondom nem volt 88GT-vel, még tuningolva sem, viszont az is beakadt városban, ahogy növeled a felbontást és az összetettséget, úgy lesz egyre jobb az ATI cucc. És jobb is a végén.

Szerintem 260GTX-re cserélj, vagy 4870-re. Előbbi feltuningolható 280GTX-re, utóbbi meg olcsóbb, és alapból van, ahol gyorsabb. Én Oblivionra nem is kockáztatnék meg lassabb karikat. Viszont ATI ellen szól, hogy az új 4850 karikon az SM2 gyengébb, mint az enyémen, márpedig SM2 van azért Oblivionban, de persze HDR is, amiben meg erősebb azért. Azért azt se felejtsd el, hogy az új játékokban a 48xx karik természetesen jókora előnyben vannak a 38xx-ekkel, vagy a régi GTS-ekkel szemben. No de az említett "játékok" :P (kár, hogy nincs okádó smiley ;] ) nem igényelnek DX10.1-et, csak izmot.

skizz: Jorusnak Septim-e is van, és mire ment vele? :F Most töltöm újra a 8.5-öt, mert 8.g-tól elvesznek a CPU pontszámok. Ez böszme nagy ATI hiba, hogy a régebbi programokra tojnak magasról. Okított is valaki 48xx topicban, hogy mert régi progiknak nem kell a sebesség, meg SM2, elég oda 1950Pro, aztán felhomályosítottam, hogy akkor tolja már az Obliviont azzal. ;]

Én a skingradi éjszakát javaslom városra, kint meg sztem Brumából Chorrolba érdemes tesztelni, az elég zsúfolt környék. De úszást is nézhetünk. Vagy repülést.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4015) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Nem a vita kedvéért, de nálam a 8800GT-n tökéletesen ment a 4096x4096-os textúra MOD-dal együtt 1680x1050-ben, minden csúszkát maxra rakva (Egyedül a fű volt félig, de az is csak azért, mert nem vettem észre benne a patkányokat és idegesített ha állandóan harc módban van, ha nem csapom le).

Persze már régen játszottam a játékkal, ha esetleg azóta részletesebb textúra MOD-okat használtok, akkor lehet hogy mások a tapasztalatok. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#4016) katt777 válasza Vistaboy (#4015) üzenetére


katt777
félisten

Nem a vita kedvéért, de nem látom a felsorolásodban a BC, NE, és IW modokat, amelyek, ha terhelni kell a VGA-t, körberöhögik a QTP3-at is. :DDD A 88GT-t és a 3870-et szintén. :(((
Na és a táj részletessége megint csak sokat számít. Mi FULL-ban toljuk HDR-rel, 8XAA-val (24XEdge Detect), és 16XAF-fel. Az nem is igazi Obli fan, aki nem ruház be egy legalább kicsit döcögve ezt elvinni képes VGA-ba. :P Mert gyönyörű, a Crysis meg bekaphatja, hóóó! :DD

Hát, én minden mozgást észreveszek, és támadok, az a biztos. Néha persze vissza kell tölteni, ha a távoli célpont nem bandita volt, hanem magányos kóborló... ;]

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4017) Skizz válasza katt777 (#4014) üzenetére


Skizz
addikt

Ne higgy a hamis szavaknak! ;]
Nem okoltam közvetlen a VGA-t, csupán említettem a szoftveres nehézségeket, melyek előjöhettek a Vista hülyeségei miatt is. (Vista - fószvá viszonya rulz).
Úgyhogy még 1-2 szavazat az ATi-ra. :D

Az a baj, hogy én nem tudok 8.5-re, vagy régebbire váltani, mert a 8.6 sem R700-ra lett írva teljesen, nem hogy az ez előtti. :((( Majd egy 8.7-tel megpróbálkozom, mert 8.6-al így is kék néha a ződ. ;]

A tesztelést majd valamikor nyélbe üthetjük, ha hoffman_ kollega igényli. De megvárnám a 8.7-et...

(#4018) hoffman_ válasza katt777 (#4016) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez így van. :D Az is elgondolkodtató, hogy keresek valami vadállatot 30k-ért. Lásd 8800GTX, mai napig a szívem csücske :DDD

De most aztán nem lettem beljebb... 8800 640 vs. 3870 vs 4850 vs 8800GT ...ejejj :D
És a 4850 már kiesős,mert kb 0 pénzem van fejleszetni és arra vagy 10-15 rongyot kéne rádobni, annyi meg lehet, hogy nem lesz... Bár akkor már a GTX is necces. Tekintve, hogy a mostaniból nagyon jó, ha 20-ért ki tudok szállni. Szegénykém, többet érdemelne :(

Skizz: Hát igényem van a tesztre, szó se róla :D De azért elég nagy munka lehet, szóval ha esetleg tényleg megszületik, akkor majd örök hálám érte. Nameg Logout-on sem vennék rossz néven sztem. :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4019) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Mire elég az ősi G80 640 memóriával spékelve? ( ;] )

Ehun e:

Valami nagyon fura volt,de először nem értettem mi az
:DDD

Namost ez így AW,NE és Illu. Asszem kb ennyi ami textúra meg ilyenek. Meg fent van QTP3 is csak nem működik,mert OMM-em nincs és nem lőttem be, szóval ezt nem kell számítani. Így kapok városban átlag 45-50 fps-t, az utakon 35 fps-t az erdőben pedig 28-32 fps-t. Néha már látható egy pici lag(90%-ban csak erdőben), de még nem zavaró.

Csakhát nincs élsimítás meg ilyenek, meg QTP3 sem. A következő karinak ezeket kellene még tudnia, a mostani értékekhez +5 fps-sel. :))

A Crysis meg tényleg elbújhat :DD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4020) Skizz válasza hoffman_ (#4019) üzenetére


Skizz
addikt

Hát igen, lenne mit javítani rajta, de azért így is fasza. :K
Mondjuk én legjobban az élsimit hiányolom, mert néhol nagyon szőrösek az élek. :U

(#4021) Skizz


Skizz
addikt

Te katt, mintha visszaolvasva a te hsz-eid között néztem volna, hogy a HDR-t driverből nyomod. Hol találom eztet a catalystban? És jelent valamiféle előnyt látvány szempontjából?

(#4022) hoffman_ válasza Skizz (#4020) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ne hidd hogy nekem nem hiányzik. De nem tudom driverből kényszeríteni. Hiába lövö be, nem látszik a hatása... Nekem is szúrja a szemem :U
Tény, hogy nem panaszkodom, hisz nem 6600GT-m van, de az a fránya maximalizmus ;]

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4023) Vistaboy válasza katt777 (#4016) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ahogy említettem volt, már nagyon régen játszottam a játékkal, és most már annyira nem érdekel, hogy az miatt vegyek új kártyát, hogy az Oblivion menjen extra über állat király szuper hiper graffal. :DDD Majd ha jön az Elder Scrolls V, akkor talán (Mondjuk ahhoz kelleni is fog majd :P ).

Meg nekem egy RPG-nél inkább a játékélmény számít, részemről egy VGA-ért max 60K-t adok ki - extrém esetben, és ha van rá keret, esetleg 100-at, de az már nagy luxus -, mondjuk azért amikor kijött az Oblivion, én is akkor fejlesztettem fel a gépet, csak azóta már más játékokkal játszok. Most speciel visszakattantam a Diablo 2-re, pedig annak a max. felbontása 800x600, és 20"-os moncsin képzelheted mekkora pixelek vannak. :U De ez nem számít, mert a játék maga király. :DDD

Ui.: Természetesen eszem ágában sincsen vitatkozni senkivel, pláne olyanokkal, akik azóta is szenvedélyesen tolják a gamét. Majd ha meglesz a következő VGA-m - talán jövőre -, akkor elgondolkozok, hogy végigviszem még egyszer, addig egyenlőre nem.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#4024) Skizz válasza hoffman_ (#4022) üzenetére


Skizz
addikt

Tehát akkor nem csak nekem gyűlt meg a bajom az AA kényszerítéssel nV fronton. :U No igen. Ha meg mindenképp kell az AA, akkor le kell mondanod a HDR-ről, az pedig nagy érvágás a látvány szempontjából.

(#4025) hoffman_ válasza Skizz (#4024) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nekem mondod?! Próbáltam én Bloommal meg élsimítással...De hajajj :DDD
Anno csináltam is egy szép csokor összehasonlító-képet és bizony a HDR még szőrösen is verhetetlen :U
Ezért fáj a fogam 3870/88GT-re. Ha úgy adódik, tán 4850-re. Meglássuk, hogy a jogsiba kell még, és hogy kell fizetnem. Ha megúszom, akkor lehet, h lesz 4850 :P

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4026) katt777 válasza hoffman_ (#4019) üzenetére


katt777
félisten

De randa kopár az a bravili kastély BC mod nélkül!

Tájékoztatásul:
A 8800GT 1680x1050-ben, az általunk használt max összetettség mellett maximum tuninggal SM2-ben 20%-kal nyomja le a max. tuningos 3870-et, viszont 10%-kal lassabb HDR-ben, miközben szűrők nélkül paffra veri az ATI-t. No, ezért is a 8800GT-t adtam el.
Azaz, ha G80-as 8800GTX-et veszel, ami egy új 8800GTS teljesítménye, HDR-rel (ami ugye KÖLL), pont eléred a 3870-et, ha azt is agyontuningolod.
Szóval én a 4870/GTX260 javaslatnál maradok továbbra is. 4870 kb. SM2-ben kicsit verheti a 3870-et, HDR-ben viszont sokkalta gyorsabb. nV meg SM2-ben mindig is erős volt.

Vazze, ha oblizol, úgysem vezetsz!

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4027) katt777 válasza Skizz (#4021) üzenetére


katt777
félisten

:C Na, én is az élsimítás miatt szoktam basztatni őket. :DD :R
Fordítva. HDR a programból, AA, AF driverből

CCC-ben kijelölöd:

AA:

8X
Temporal
24X Edge-detect

AF 16X

AI-t ne tedd high-ra, mert visszateszi a szőrös éleket.

Mintavételezés: multi

Graf természetesen minden minőségre.

Aztán nV is bekaphatja, hóóó! ;]

Előny, szerinted? :F

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4028) hoffman_ válasza katt777 (#4026) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:R

Tehát akkor GTX vs. 3870 vs. 4850 és válasszam ki a nekem tetszőt :DDD Gondolom, hogy a 4850 lesz akkor a nyerő megódás itten, mert a GTX nem jobb és nem is olcsóbb nála.
Ezen még kotlok, úgyis augusztusban esedékes. De köszönöm :)

#4027: Azért az nV király és vagy 1,5 évig ronggyá verte az ATi-t, bár most tény, hogy az ATi jobb és én ennek örülök is :C

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4029) katt777 válasza Vistaboy (#4023) üzenetére


katt777
félisten

Nem is kívántam vitatkozni, ráadásul tény, hogy aki frissen tolta, annak még nem is álltak rendelkezésére a modok. Én amúgy rühellem az RPG-ket, szóval elképzelheted, hogy viszonyulok az Oblivionhoz, ha nekiálltam, és már másodjára. KotOR még elviselhető volt, de a Mass Effect már kuka, és a többi is. Spellforce-szal próbálkozom még, de ha valamit igazán utálok, azok az előre felépített pályás játékok. De azért az érdekes. Egyszer már letöröltem, mert valamelyik szinten tele volt ellenséges erőddel és katonákkal az egész tábla, míg nekem szinte semmim, de nekiveselkedtem újra, hátha.

Amúgy egy teljesen más játékot kapsz ezekkel a modokkal, hihetetlen élmény. Nekem már azért sótlan kicsit az eredeti. És még az akadással is felpakolok mindent, mert bár játékélmény az első nekem is, az Obli ezekkel a kiegészítőkkel valami olyan elképesztően gyönyörű és élő, hogy max graf nélkül úgy érzem, mintha a sixtusi kápolnáról kaparnám le a freskót. :)

Sam I am! ;] :P

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4030) katt777 válasza hoffman_ (#4028) üzenetére


katt777
félisten

Addigra lemegy sztem a 4870 ára is, és 25%-kal drágábban már megéri a 4850-nel szemben. Láthatod Skizz példáján, hogy a 4850 sem minden.
nV most is elveri az ATI-t. Mondjuk szép, hogy az ATI DX10.1, meg SM4, de attól még az nV az izom, és egy JÁTÉK sem igényli az ATI extra grafikai tudását.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4031) hoffman_ válasza katt777 (#4030) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Mondjuk szép, hogy az ATI DX10.1, meg SM4, de attól még az nV az izom, és egy JÁTÉK sem igényli az ATI extra grafikai tudását.

Nah ne zavarj bé! Most akkor mit is? :DDD
A 4870 meg esélytelen. Nem kltök 10k-nál többet már vga-ra.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4032) katt777 válasza hoffman_ (#4031) üzenetére


katt777
félisten

Kell az Oblivionhoz DX10.1? Nem. SM4? Nem. Játszol azoknak a játéknak látszó programokkal, amelyek támogatják a fentieket? :F
Ha így gondolkodsz árban, akkor G92-es GTS, aztán tuningot neki, az jó lesz. Új GTX és GTX+ drága/lassú, bár az igaz, hogy tuninggal elverhetik a 4850-et.
Most már mindent tudsz. Bár lehet, ez is baj... :U
Ha nem tudsz olyan karit, amely zökkenőmentesen viszi az Obliviont, akkor minek cserélnél? Várj, amíg tudsz olyat szerezni. Én is elvagyok a 3870-nel.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4033) hoffman_ válasza katt777 (#4032) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezzel a várjakkal az a baj, hogy többet nem fogok gépre költeni. Ez a nyár az utolsó, amikor még ki tudom élni magam. Utána nem lesz időm, sőt kedvem sem, mert jobb vagy épp nehezebb dolgokkal leszek körülvéve.
Azt írtad, G92 GTS. Meg azt is, hogy a húzott GTX tud jobb lenni, mint a 4850. Namost 8800GTS lassabb és drágább, mint a 4850. A GTX meg nem igazán jobb, mint a 4850 és drágább.(8800GTS meg persze lassabb a GTX-nél) A mondataid alapján. :D

Ergó még 4850. Az általat írtak alapján :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4034) katt777 válasza hoffman_ (#4033) üzenetére


katt777
félisten

Elmész vasat önteni? Vagy mi? :F Vagy nősülés? :Y
nV árakban benne van a tuninglehetőség, egyébként mennek lefelé.
A 4850 ideálisnak tűnik, főleg, hogy 31k-ért már kapható (+1 Chilla 6.3k-ért), de sztem várd meg Skizz tesztjét, mert neki elég komoly konfig van alatta, hogy nyilatkozhasson róla.
Persze a mostani karidnál gyorsabb lesz, de úgy érzem, azt szeretnéd, ha totál maxon teljesen zökkenőmentesen menjen. 2.8-on a procid nem fogja kihajtani a 4850-et, ergo könnyen meglehet, hogy csak hasonló sebességet kapsz, mint én. Azt tudom, hogy 2.5GHz-es proci (Intel is) alatt a 4850-ek 3D teljesítménye kevesebb az én karimnál. 2.8-on talán már több, de ilyen tesztet még nem láttam, mert vagy gyöngus konfigokba vették, azt hívén, hogy attól majd rohadt gyors lesz, vagy olyanok fektettek bele, akik ki is tudják hajtani.
Most zavartalak végképp össze... :B :R
De úgy összességében 4850, ezzel egyetértek. Megnézhettem volna előbb is a konfigodat, akkor nem ajánlgatom a 260GTX-et és a 4870-et. :B Bocsesz. :R Pedig ált. mindig megnézem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4035) SystemRoot válasza hoffman_ (#4033) üzenetére


SystemRoot
őstag

G92, re vagy 3xxx-es ATIra az ég egy adta világon semmi értelme fejlesztened.
A képlet amúgy iszonyat egyszerű ha olcsón akarsz jobb karit->4850. Ha több pénzt költesz rá akkor pedig az nV izom megoldásai ameddig a pénztárcád engedi. 280GTX.

3870 el semmivel sem lenne gyorsabb a játék. G92-vel is alig.

#4034 Amúgy szerintem továbbra is rosszul érted a cpu limitet. :P
Szerintem 2.8Ghz-en egy C2D, fps limitje bőven afelett van mint amit max grafikán egy izom kártya produkál.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#4036) hoffman_ válasza katt777 (#4034) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jó kis proci ez, csak szegénykém felett eljárt az idő... Ha azt nézük másfél éve, ez a legütősebb konfigok egyike volt ;]
Nősülést még nem tervezek,az majd 10 év múlva. De a vasöntés sem jobb... Megyek ATi-hoz GPU-t forrasztani :D

Egyébként 4850 fórumba azt mondták, hogy többnyire ki fogja hajtani ez a proci, ha nem is 100%-osan. A mostaninál mindenképp jobb lesz.
De ezt 1x és mindenkorra le akarom zárni. Tehát még egy utolsó szívesség tőled... A fórumban beszélt látványjavítók közül te a 3870eddel mindent használsz? QTP,AW,NE,Illu... és sztem nincs is több ami a sebességet döntően befolyásolná. Tán a BC? De az nemtom micsinál :U
Szóval ha te ezt mind hajtod 1680ban, akkor érdekelne valami átlageredmény a kártyáról. Ha hozza azokat az fps-eket amiket én írtam a képcsokrom alá az előbb, akkor ennyi. 3870.
Esetleg 4850, ha tényleg jobban teljesít, mint a 3870. Mert az a plussz 10et nem bizti, hogy megéri....

szerk.: Most látom SR mester hsz-jét :D Akkor el van döntve. 4850 :DDD

:R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4037) SystemRoot válasza hoffman_ (#4036) üzenetére


SystemRoot
őstag

Mondom hogy felejtsd már el a 3870-et. Az egy tré. Sehol sincs erőben. Azzal a sok moddal és 8xAA-val, úgy szaggat mint nagyapám diavetítése 100éve.
4850el talán van esélyed olyan eredményeket elérni azzal a kegyetlen mod csokorral és AA+AF szintel.

szerk: ami még alternatíva lehet az talán az nV új megoldásai. Szerintem erősebbek, Obli alatt is. Kérdés hogy mennyiért tudnád beszerezni.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#4038) hoffman_ válasza SystemRoot (#4037) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jojo, ne ess nekem késsel villával :U Nem láttam a hsz-d, csak miután elküldtem az enyém. Amúgy meg nézegtem a 4850 karikat és nem tudom. Sapphire-t szeretnék. Az van szinte mindenhol. Gianni-nál a legolcsóbb, de ott többet nem szeretnék vásárolni.... Úgyhogy katt 31k-s árat nem tudom hol látott... Az a lényeg, h garis és bontatlan legye, úgy pedig 38 alatt nem találtam.

De el van döntve :D :R

szerk.: a 260as is legalább 51k. Az nekem már nagyon sok. Már a 38as 4850ennel is szenvedek :U Nem mintha nem lenne rá pénnyem, most dolgoztam érte eleget. De nem fogok gépre költeni többé, főleg nem sokat. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4039) Skizz


Skizz
addikt

Hogy lehet a vérdíjat és/vagy a hírhedtséget csökkenteni? Kinek kell fizetni és mennyit?:D

(#4040) katt777 válasza SystemRoot (#4035) üzenetére


katt777
félisten

Az a fontos, hogy én tudom, miről beszélek. Látom, hogy úszik el egy efféle "limit" erősebb procival. Könnyen látom az enyémmel. ;]
Nálad persze lehet gond, ha a 3870 diavetítésként szaggat, nálam továbbra is kb. 17-19-re esik le városban a modokkal, kb. mint egy 4850, amit az ÚJ játékokra fejlesztettek, nem a régiekre. Mellesleg most láttam egy firss 3870 tesztet, amely jóval túlteljesítette az enyémet, holott alacsonyabb órajeleken ment a proci alatta, szóval az IIS és pár szolgáltatás jobban lassítja a rendszeremet, mint hittem.
De én elmondtam a véleményemet, az általam végzett, valamint felhasználóktól kapott tesztek alapján. hoffman_ meg majd eldönti, kinek melyik érve alapján vásárol.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4041) katt777 válasza hoffman_ (#4038) üzenetére


katt777
félisten

Most ez van. 33k-tól vannak 4850-ek, szóval ne köhögj már ki rá 38-at! De 31k körül PH bazárban láttam, talán bishopx új boltjában?

Tessék: Bishopx2 bazárja garral, számlával

VGA Gigabyte ATI Radeon HD 4850 , PCIE, 512MB, 256bit, GDDR3 31 119 Ft

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4042) Skizz válasza katt777 (#4040) üzenetére


Skizz
addikt

Városokban egészen pontosan a legnagyobb átlagom 28-45 körül van. 25 perc szaladgálás alatt kb. fél percre esett le az fps 15 körülre, akkor épp közelről néztem egy őr páncélját...
Erdőben a min. 33 volt, a max. pedig 150 körül, mikor az égre néztem, de ott az átlag 48-50 körül van. Azért bőven van különbség a két kártya között, és a 3TréMárk pontjaira nem érdemes alapozni, szerintem.

(#4043) hoffman_ válasza katt777 (#4041) üzenetére


hoffman_
nagyúr

wow,megvan. Thx. Most már csak az a bajom, h kezdek félni a netes bazároktól. A gianni-s kör után, mindenki elmehet a fenébe.
Amúgy meg inkább 34ért Pesten, mint 31ért Győzike mellett :DDD Mivel pk vagy futár mellett ugyanott vagyok... De akkor sem 38. Köszönöm. Augusztus 3-a után szeretnék benevezni egyre. :R
Gondolkodtam egy 4870en is a sok fülrágás miatt, de a +25 az már végképp sok :U

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4044) katt777 válasza Skizz (#4042) üzenetére


katt777
félisten

Nem is erre céloztam, hanem arra, hogy beakadhat 4850-nel is. Ha valamire, 3DMarkra lehet alapozni, csak a játék beállításaival kell tesztelni, nem defaulton, mert az ma már szart sem ér. Az azért elég jó irányadó, pl. Oblivionban is ugyanúgy belassult maxon a 8800GT, mint a 3870, ahogy azt 3D06 tesztből sejteni lehetett.
Forgásnál QTP3 lassít be, éjszakai városnézésnél BC és IW.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4045) katt777 válasza hoffman_ (#4043) üzenetére


katt777
félisten

A' tényleg, a 4870 kb. 20-25%-kal gyorsabb, ergo 45 körül érné meg max a jobb hűtéssel. De ahhoz meg tényleg elég alacsonyan lenne a procid, szóval sztem OK lesz ez.
Tényleg, a g-s probléma számodra megfelelően rendeződött?
Mindig berzenkedtem, hogy vazze, BP-ről kell rendelni, de akkor pktg, de legalább BP-n is van hasonló probléma. ;]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4046) hoffman_ válasza katt777 (#4045) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Van hát, de majd áthidalom :P

Hát még nem tudom. Elivtte nagykerbe. Visszahozta, asszonta jó, megcsinálták, mert csak egy porcica volt a foglalatban. Nem tudom megnézni. Nincs pasztám. Pénzem és időm sincs, hogy vegyek, és szerelni sincs időm. Itt rohad parlagon, jó(?) kis P35ös deszka. :((( :O Aug. 3 után hazajövök és fizum is lesz,akkor indul be minden. Ha megint nem jó, akkor nem ússza meg ennyivel. Szarrá rohasztom a PH!-s bazárját.

De lásd meg P35 és 4850 és TESIV és mod 30 nap múlva vígan fog együttélni :C

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4047) Skizz válasza katt777 (#4044) üzenetére


Skizz
addikt

Érthetetlen módon én nem forgás közben lassulok be, hanem akkor, ha egy embert, vagyis annak ruházatát egyre közelebbről nézek. Csicsás őröknél néha 11fps, egyébként 18-21 körül. Forgásnál, csak a betöltés után akadok be néha, utána megy minden frankón. (persze a Terület betöltése megint más tészta). Azon kívül városokban, éjjel a legminimálisabb (barangolás közben) 28 körül van, ami még bőven játszható, bár amikor 40-50-ről lezuhan, azt azért megérzi a' zember. Erdőben semmi akadás, jó sok fps. Bár azért a két natív között is van egy kis különbség:
1280*1024=1310720 pixel
1680*1050=1764000 pixel

[ Szerkesztve ]

(#4048) katt777 válasza Skizz (#4047) üzenetére


katt777
félisten

Szerintem a 8.7-es driverrel majd orvosolják ezeket a problémákat. Nagyon driver-nek néz ki ugyanis.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4049) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Előkotortam a régi lvl 30-as mentésem... Gyerekek! Hogy tudtam meglenni kedvenc "Second"- om nélkül. A mostani nyüves lvl 13-hoz képest ez valami lenyűgöző :DDD :))

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4050) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Érdekes.

Ugye mind tudjuk, hogy nem műxik nálam a driveres-élsimítás-kényszerítés.
Eddig mindig csak egy adott programra próbáltam(esetünkben Obli,mily meglepő...)
De most rálőttem egy GlobalSettings-t is. Másik nagy kedvencem a TDU mindjárt le is esett a full max beállításokkal 20 fps-re... Nah mondom szép. És a játék 4x AA-jához képest amit beraktam(8-16, már nemtom) tényleg nagyon durva változást hozott....

Azt nem értem, hogy ha kijön egy új csúcskari, miért a legújabb gamma-csokorral tesztelik? Amiben meg egyébként meglepő eredményeket hoznak...
Hisz a 2 éves játékokat sem tudják kihajtani! Ténylegesen nem. A játékokban jóval több a tartalék, a mai napig, mint a karikban. Szép példa erre a totyikunk...

:((( áááááááááááááááááá :((

szerk.: TDU eddig úgy hozta az átlag 28-35 fps-t,hogy 1680-ban ment és a játékból minden maxon. Most driverből minden maxon plussz a sok AA és AF.. le kellett vennem a felbontást 1440re és még így is max 27 fps... Erről ennyit.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.