Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:50

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) katt777 válasza CJ4567 (#12600) üzenetére


katt777
félisten

Kösz, lementettem. Amúgy kipróbáltam a DVD-nyi "nude" modot, hát az eszméletlenül durva. :)) De levettem, mert nem illik a játékba, és amúgy is bugos.
Betöltőképernyő felirat: A trollok olyan erősek, hogy képesek felemelni egy embert. Kép: egy troll fél m-es farkán egy picér nőt, akit a troll felemelve tart, hogy jól meg... És hasonlovak.

Amúgy rájttem, hogy a széles látókört bünteti az Oblivion a betűk eltűnésével save/load képernyőn. Sima full JHD-ben semmi baja. Hogy nem dark és BT-moddal lenne-e, nem tudom.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12602) Jorus


Jorus
nagyúr

Skyrimmal úgy vagyok, hogy "nem Obli", mert Obli a Kedvenc és az Örök. De azt nem lehet elvitatnom tőle, hogy megborzongok, amikor mondjuk meglátom a sziklás hegyek ölén a ködből kibontakozó Markarthot,

és felhangzik a Dragonborn Comes. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12603) Kareszovics válasza Jorus (#12602) üzenetére


Kareszovics
addikt

Nekem személy szerint Riften a kedvenc városom, de ez tényleg jó szögből lőtt screen. :)

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#12604) Jorus válasza Kareszovics (#12603) üzenetére


Jorus
nagyúr

:R :R :R

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12605) katt777 válasza Jorus (#12602) üzenetére


katt777
félisten

A 9Ft-os benzinár emelés meg smafu? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12606) Jorus válasza katt777 (#12605) üzenetére


Jorus
nagyúr

Dízelem van. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12607) katt777 válasza Jorus (#12606) üzenetére


katt777
félisten

Ja, az csak +8Ft, így már értem. :R Nekem meg bio.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12608) Pörp


Pörp
senior tag

Hi!

Olyan gondom van, hogy a beszédhangokat csak a hátam mögött hallom, vagy ha oldalt állok. A velem szemben levő beszélő hangja vagy nagyon halk, vagy egyáltalán nem hallani...

(#12609) katt777 válasza Pörp (#12608) üzenetére


katt777
félisten

Milyen hangrendszert használsz? Gondolom, nem sztereót, ha a hátad mögül hallod a hangokat.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12610) Varlaisaran válasza Pörp (#12608) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Audigy kX driverekkel tapasztaltam ilyet régen, a speaker konfig el-vissza állítgatásával, ha jól emlékszem. De volt hogy egyik napról a másikra "csakúgy" bekövetkezett, mikor béna verzió volt fent. Driverrel volt gond, sosem a játékkal. Hacsak annak nincs valami elállítva az ini-jében de nem hiszem.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#12611) katt777 válasza Varlaisaran (#12610) üzenetére


katt777
félisten

Sok mindent lehet ám inizni... ;] Bár a hangokat sosem néztem. Nekem 2 hangfalból szóljon rendesen minden, ne valami szartelitből meg egy vacak mélynomyóból álljon össze vmi zaj.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12612) katt777


katt777
félisten

Töltöm Yt-ra a videóimat.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12613) Varlaisaran


Varlaisaran
senior tag

Nirnroot :)

[ Szerkesztve ]

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#12614) HaaS válasza Varlaisaran (#12613) üzenetére


HaaS
addikt

:DDD

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#12615) GypsFulvus2 válasza Varlaisaran (#12613) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Zizeg is? :)

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#12616) Cucuska2 válasza GypsFulvus2 (#12615) üzenetére


Cucuska2
őstag

És világít? :)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12617) frem1790


frem1790
tag

Ez bizony nem egy mai játék és a topik sem pörög már de hátha jár erre még valaki és tud segíteni. :K
A Skyrim után úgy gondoltam, megkukkantom milyen lehet az elődje: bizony nagyon ott van a szeren - pláne a korához mérve. Még az elején járok de nagyon megfogott.
Mindjárt lett is egy kis problémám, azért szaporítom itt a szót. :B
Szóval Cyrodiil-ban a Piac negyedben a kereskedők vezetőjénél Jensine-el van két küldetés amit az NPC-kel való beszélgetésből kaptam. Az egyiket megcsináltam (a hullarabló ruháit áruló kereskedő) a másik egy korrupt őrrel lenne kapcsolatos, de mikor rákérdezek Jensine-nél azt mondja nem bízik bennem, húzzam el a belem. :(
Megcsináltam vele ezt a tárcsás bizalomfejlesztő izét is valamennyit sikerült javítanom a kedveltségemen, de még így sem adja a küldit. Fog ez változni, vagy ezt a feladatot már buktam? Egyébként a zsákmányolt cuccokat főleg neki adom el mert úgy vettem észre ő fizet a legjobban - ha ez számít valamit. :F

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#12618) genndy válasza frem1790 (#12617) üzenetére


genndy
addikt

Jól csinálod, járj vissza hozzá eladni meg tárcsázni, egy idő után majd tovább mondja a küldit (nő a bizalma).
Amúgy is nagyon nehéz küldit bukni, bizalom miatt asszem nem is lehet.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#12619) frem1790 válasza genndy (#12618) üzenetére


frem1790
tag

Köszi, akkor folytatom így tovább. Az arénával kezdtem (mivel egy harcos északi karaktert fabrikáltam) és egyelőre csak akkor csinálok küldetést, ha ott olyan ellenfelet kapok akivel nem bírok. Ilyenkor megcsinálok egy küldit, szintet lépek - ha sikerül - aztán újra bepróbálkozok az arénában.
Az érdekes az, hogy az évekkel később megjelent Skyrim-hez képest egyáltalán nem érzem visszalépésnek a játékot, szép a grafika, jók az animációk, a sztori meg itt is pazar - persze tudom, hogy majdnem ua. a motor fut a két játék alatt.
Kedvet kaptam , hogy hátha a Morrowind is bevállalható és néztem gameplay videókat, de az már nagyon fapados grafikailag - pedig e téren nem vagyok túl válogatós.
Olvastam egy modról amivel átdolgozzák az egész játékot az utódok grafikai szintjére, de hát ki tudja mikor lesz az kész, meg tuti nem lesz jó hozzá a magyarítás. :(
Mindegy, egy jó darabig el leszek az Oblivion-nal, meg még a Skyrim-ben is van potenciál: elvégre még csak alig kétszáz órám van benne. :DDD

[ Szerkesztve ]

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#12620) GypsFulvus2 válasza frem1790 (#12619) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

A Skywind előtt is volt már egy nagy méretű, jól összerakott és optimalizált grafikai mod-csomag a Morrowindhez, a Morrowind Overhaul 3.0 Évekig fejlesztgették, és meg is lett az eredménye. Ingame lásd még itt is Ez már mai szemmel sem rossz, szerintem. Én az Obliviont is imádom, de mégis a Morrowind maradt a kedvenc TES játékom. Még a régi vágású RPG-re hajaz, nehezebb, sokkal kevésbé idiot-proof, jobban elengedi a kezed, mint a későbbi részek. Pár dologban egyszerűbb (pl harcrendszer, vagy a radiant AI hiánya), de a legtöbb dologban (pl. skillrendszer, varázslatok, fegyverek-páncélok) sokkal összetettebb, mint a későbbi két TES epizód.Ja, és a története sokkal jobb, mint akár az Oblié, akár a Skyrimé; ebből a szempontból csak a még régebbi Daggerfall a versenytársa. Erősen ajánlom, ha kivégezted az Oblit (ami ízléstől függően 50- 300 óra) ;)

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#12621) frem1790 válasza GypsFulvus2 (#12620) üzenetére


frem1790
tag

Köszönöm szépen az infót, holnap ha hazaérek feltétlenül megnézem. Szeretném kipróbálni, mert a folytatásai nagyon bejönnek. De biztos, hogy nem mostanában lesz, mert előbb az Oblivion-t tolom végig és biztos, hogy az nem ötven óra lesz. :DDD Most ötös szintű vagyok és tizenhat óránál tartok. Igaz elég sokat bénáztam a magyarítás felrakásával, már vagy kétszer nekifutottam a játéknak mire sikerült belőni: az elvitt pár órát.

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#12622) frem1790


frem1790
tag

Mondtam neki, hogy nem szeretem az ilyen rámenős csajokat, de hiába beszél az ember! :DDD

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#12623) Arkennys válasza frem1790 (#12622) üzenetére


Arkennys
addikt

szegénynek lehet más öröme sincs, szánd meg :P

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#12624) Kareszovics válasza Arkennys (#12623) üzenetére


Kareszovics
addikt

Hirtelen a szánd meg helyett egész mást olvastam. :DDD

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#12625) frem1790 válasza Arkennys (#12623) üzenetére


frem1790
tag

Szó sem, lehet róla! Én egy szép szál szőke északi legény vagyok, nincs gusztusom egy ilyen hamuszürke némberre! :D

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#12626) Jorus válasza frem1790 (#12625) üzenetére


Jorus
nagyúr

Aszittem azt írod, hogy te egy szép szál szőke északi legényre vágysz :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12627) frem1790 válasza Jorus (#12626) üzenetére


frem1790
tag

:DDD Nem nem, az északi legény az én lennék, nincs itt semmi melegedés, meg keveredés se ilyen szürke banyákkal. :DDD

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#12628) HaaS válasza frem1790 (#12627) üzenetére


HaaS
addikt

Én azért odatartanék közel hozzá egy fáklyát, hátha kivilágosodik... ha meg nem, akkor hoppájaj ráejted és nincs belőle sértődés: véletlen baleset:).

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#12629) frem1790 válasza HaaS (#12628) üzenetére


frem1790
tag

:)) Ez jó! Igazad van ki kellet volna próbálni.
Irgalmatlanul jó ez a játék gyerekek! De nem tudom most, hogy megszereztem Mehrunes borotváját mekkora kihívás marad a továbbiakban. Lehet nem a DLC-s küldetésekkel kellett volna kezdeni, de hát azokat adta be elsőnek, Én meg mentem szép sorban. :F

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#12630) Arkennys válasza frem1790 (#12629) üzenetére


Arkennys
addikt

Én is kieggel kezdtem, úgy alakult, ettől még jó volt tovább tolni :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#12631) Jorus válasza frem1790 (#12629) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha magasabb szinten szerzed meg, akkor meg az a gond, hogy szép-szép, meg kult darab, de nem ér szinte semmit a fegyvereid mellett. :) 20. szinten 19-es sebzés még a 15 pont disintegrate armorral se sokat jelent.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12632) frem1790


frem1790
tag

Na igen, annak, hogy velem együtt szinteződnek fel az ellenfelek van negatív meg pozitív hatása is.
Az biztos, hogy alaposan megizzasztott ez a dungeon. Bementem 8-as szinten sima acél páncéllal és karddal (meg nagy arccal, amiből gyorsan visszavettek). Mire végeztem 16-os szintű lettem, meg annyit zsákmányoltam, hogy egy hétig hordtam haza a sok jobbnál jobb bűvölt cuccot. Ez a varázsló igen csak jól felszerelte a seregét, meg a vámpíroknál is volt egysmás. :N
Viszont a harc hevében nem vettem észre, hogy megkaptam a vámpírkórt, így most megint van mivel foglalkozni, a főküldetést meg még el sem kezdtem. :N

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#12633) frem1790


frem1790
tag

Sziasztok ismét!

Lesz olyan küldetés ami a Szürke Róka és a Tolvajcéh felkutatására és likvidálására ad megbízást?
Beszéltem a koldusokkal meg is adták a találkahelyet, de ott csatlakozni kéne a Tolvajok Céhéhez - Én meg nem akarok lopkodni.
Mindenki sír-rí a fővárosban, hogy jajjaj a Szürke Róka így meg úgy, de küldit senki nem ad, még Hieronymous Lex sem, pedig Ő főállásban ezen dolgozik. :F

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#12634) Cucuska2 válasza frem1790 (#12633) üzenetére


Cucuska2
őstag

Ha nagyon öldökölni akarsz, akkor másik céhhez kell csatlakozni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12635) GypsFulvus2 válasza frem1790 (#12633) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Jó kis küldetések pedig a Tolvaj Céh dolgai. Kár kihagyni őket.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#12636) Jorus válasza GypsFulvus2 (#12635) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ja, szentem a legjobb questline Obliban. :K

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12637) frem1790 válasza Cucuska2 (#12634) üzenetére


frem1790
tag

Nem is annyira az öldöklési vágy, de megy a rinya akármelyik kereskedővel beszélek, aztán semmi küldi...

GypsFulvus2, Jorus

Egy következő karakterrel biztos, hogy ki fogom próbálni! De a mostani egy böcsületes északi harcos, nem illik hozzá sem ez, sem a Sötét Testvériség. Én meg szeretem magam beleélni a játékba, csak azért, hogy ne hagyjak ki semmit nem akarom felrúgni az elképzelt karakteremet. Biztos, hogy lesz még egy szompolygós, lopkodós orgyilkos, meg egy mágus is bár azt szeretem a legkevésbé de abból a szemszögből is ki akarom próbálni a játékot. A céhtagságokat is csak majd így szétosztva akarom megejteni.

[ Szerkesztve ]

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#12638) genndy válasza frem1790 (#12633) üzenetére


genndy
addikt

Obliban nem lehet kiirtani semmelyik céhet, még csak a vezetőt sem. Csak csatlakozni tudsz és nekik küldetéseket megcsinálni.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#12639) frem1790 válasza genndy (#12638) üzenetére


frem1790
tag

Értem, akkor ezt a szálat hagyom és megyek a Harcosok Céhébe, az most a nekem való.
Köszönöm a választ!

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#12640) woryz


woryz
senior tag

Sziasztok!

Igaz, hogy nem egy mai játék de most, a karácsonyi Steames leárazáson beruháztam én is az Oblivionba hogy lássam, milyen a Skyrim elődje. :) Első ránézésre tetszik a játék maga, mondjuk még nem sokat játszottam vele, épphogy kimenekültem a börtönből / csatornából, de a grafikai élmény fokozása végett szeretnék pár bevált modot feltenni, és ebben kellene egy kis help, hogy miket ajánl a nagyérdemű. :)

Lehet, hogy benne van az összefoglalóban, nem futottam át 100%-ban, de észrevettem, hogy jópár link nem működik... Ezért is bátorkodtam kérdezni. :B

Isten fizesse meg! :R

(#12641) Arkennys válasza woryz (#12640) üzenetére


Arkennys
addikt

nem mai játék tényleg, de máig életem egyik legjobbjának tartom, amit próbáltam :) Ismerősnek akinek szerényebb gépe van, ajánlottam pont a napokban, hogy vegye meg. Egy darabig nem fogom látni valószínűleg :D

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#12642) woryz válasza woryz (#12640) üzenetére


woryz
senior tag

A hozzászólásom előtt néztem nexuson, mondom mi van? Csak ennyi mod van hozzá?? :(( Erre ma megint rápillantottam, nem tudom mit sikerült néznem akkor... :DD

(#12641) Arkennys: Rászánom magam a moddolásra, és meglássuk. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12643) MasterMind válasza woryz (#12642) üzenetére


MasterMind
tag

Nagyon el lehet szállni a szétmoddolással, ahogy sokan tették azt már itt, köztük jómagam is. ;]
Ha tényleg a maximumra törekszel, akkor az jó pár újratelepítéssel, anyázással, readme és még több readme olvasással jár. De ez ne szegje kedved, mert tényleg minden szenvedést megér a dolog. Ajánlom figyelmedbe Varlaisaran írásait a témában. Nekem rengeteget segített. Ami fontos, hogy minden readme-ben leírtakat pontosan tarts be, akkor az anyázási faktor kevesebb lehet. :D Segítségképpen itt van még Varla anno nekem írt mini telepítési kalauza a sorrendről (OBMM mellé Wrye Bash javasolt, illetve BOSS, a modok betöltésének sorrendjét beállító program, de ezeket az írásaiban is megtalálod): [link]
Mostanában telepítettem újra a rendszeremet, az Oblit is újra kell raknom, szóval viszonylag sűrűn leszek itt, bármi kérdésed van ne habozz. :)

(#12644) vajaskifli


vajaskifli
tag

Üdvözletem!

QTP3-hoz készítettek optimized meshes-t meg egy ilyen PYFFI Optimized QTP3 Meshes-t. Melyiket érdemesebb feltenni hozzá? Igazából érdemes PYFFI optimalzált modokat használni?

(#12645) Varlaisaran válasza MasterMind (#12643) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Itt vagyok, jobbára már csak read only-ban, de ha valami komoly gond van, megpróbálok segíteni. Mondjuk az utolsó hónapokban már csak a Nehrim ment, de talán nem felejtettem el mindent :)

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#12646) MasterMind válasza Varlaisaran (#12645) üzenetére


MasterMind
tag

Egyelőre nincs gond, éppen próbálom összeválogatni, hogy mi kell Lush-ból és mi az ITF-ből (jó pepecs meló :U ), de azt nem tudom, hogy Nexusról miért vették le a Lush-t, planeten meg már csak egy Requiem verziót találtam, nem tudom mi a különbség az eredetihez képest.
Ezen kívül rajta vagyok, hogy építsek most már végre egy stabil Obliviont modokkal, amin megy a fordítás. Szerintem kivitelezhető.

(#12647) MasterMind


MasterMind
tag

Na összekalapáltam. A fordítás is tökéletesen megy. Pár kép:




(#12648) Jorus válasza MasterMind (#12647) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hiányzik Cyrod. :(
Jó képek lettek, grass distance még mehetne kicsit feljebb, nem?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12649) woryz válasza MasterMind (#12647) üzenetére


woryz
senior tag

Lehetne kérni modlistát / gép paramétereket, plíz? :))

(#12650) genndy válasza MasterMind (#12647) üzenetére


genndy
addikt

Jó lett :C

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.