Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:50

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) hoffman_ válasza katt777 (#10000) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Kotorj 1-2-t!

Ezzel egyet értek :)

Váll fölül nem lehet normálisan célozni, ha meg megtanulom, akkor utána minden normális játékban mellélövök

Ez viszont egyéni fogyatékosság :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10002) Bendőke válasza katt777 (#9996) üzenetére


Bendőke
tag

Ezt már egyszer letisztáztuk, szeretek vele játszani, egyedül az irritál, hogy nem lehet first person nézetben irányítani. Nekem a célzással nem volt ilyen gondom.

Kösz a tippet, utánanézek, bár van egy olyan érzésem, hogy nem fogom tudni kivitelezni. Nálunk nem volt választási lehetőség (legalábbis nem mondták), de egy közel 4000 főt foglalkoztató intézménynél nem is csoda. Mindenesetre, ha sikerül is, nagy harc lesz a bürokráciával, akik még nem döntötték el, hogy ők vannak-e értünk, vagy mi őértük - bár ez utóbbi szinte tipikus magyarországi probléma.

[ Szerkesztve ]

(#10003) Bendőke válasza hoffman_ (#9997) üzenetére


Bendőke
tag

Ha 150 emberből (de akár csak 20-ból) te vagy az egyetlen, aki kp-ért kapálózik, akkor könnyedén el tudom képzelni, hogy a munkáltatónak megéri egyszerűen keresni egy munkatársat, aki kibékül az utalással is.

Igen, erre is gondoltam, mikor nem nagyon feszegettem a kérdést, hátha egyszerűen keresnek helyettem másikat. Bár - szerintem - elég jó vagyok abban, amit csinálok, de azt azért nem hiszem, hogy csak ezért megtartanának, ha nagyon fölrúgnám a bilit. Sőt...

A bank az egyház mellett az egyik legmocsokabb intézmény véleményem szerint.

Bár nem vagyok vallásos, de az egyház nyújt is valamit (lelki támaszt, közösséget) annak, akinek szüksége van rá, a pénzéért cserébe, amit ráadásul (most már) nem köteles odaadni. Egyszer próbálj meg nem fizetni a banknak...

Téma/Témák részemről OFF.

(#10004) katt777 válasza Bendőke (#10003) üzenetére


katt777
félisten

Zárásul: Nyugodtan feszegesd a kérdést, de előtte kérdezz meg ügyvédet, aztán, ha nem adnak fizut kp, meg még ki is rúgnak, perelheted őket 1000-rel kártérítésért. Csak legyen miből megélned addig. ;) Ennyit az állampolgár jogainak védelméről. Fogyasztó vagy, azaz rabszolga (azt teszed, amit mások akarnak), ez a lényeg. Utoljára szabad az "átkosban" voltam. :(((

Az egyház, a vallás nem más, mint a legundorítóbb szélhámosság (főleg, hogy 1 bővített mondatban megcáfoltam bármiféle isten létezését már megboldogult ifjúkoromban). Honnan veszed, hogy nem vagy köteles fizetni az egyháznak? :F A te adódból (is) kapják a horribilis támogatást az ingyenélésükhöz! :Y (Nem a felajánlható 1%-ra gondolok.) Nem gondoltam, hogy ilyen könnyen át lehet verni valakit ebben a topicban. :((( 1X próbáld meg nem befizetni az adódat... :P

hoffman_: Fenét! Akkor vagy a leggyorsabb, ha reflexből csinálsz mindent, mert nem kell megjárnia az információnak a hosszú utat a kéz és az agy között (lásd még: harcművészetek). H begyakorolsz egy elcseszett irányítást, utána újra meg kell tanulni a normális játékokat használni. Haverom ugyanígy volt, amikor NFS6-hoz átszokott a motorháztető nézetre, aztán minden más játékban folyton-folyvást falnak ment, mert belső nézetben, ugye, nem a kocsi középvonalához kell leprogramozni az útvonalat, ezért is hanyagolják ezt az igénytelenebb játékokban. Amúgy a külső nézet véleményem szerint nem más, mint durva cheat. :P (Leszámítva Lara popsiját és cicijeit. :DDD :B )

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10005) Varlaisaran válasza katt777 (#10004) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

"Utoljára szabad az "átkosban" voltam."

Ennyi. És még azt hittem, egyedül gondolom így - ugyanakkor nemigen hangoztatom ezt, mert rendre hőbölgés van belőle. Jobban nem is mennék bele, mert nincs értelme, de örülök hogy sokan látnak még azért...

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#10006) katt777 válasza Varlaisaran (#10005) üzenetére


katt777
félisten

Mi, öregek... :DDD :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10007) katt777


katt777
félisten

Van a Nehrimben valami gyors mód az utazásra? (nem az idióta teleportálás-varázsra gondolok) Nem kicsit unalmas folyton oda-vissza gyalogolni. :W Egyelőre TCL-lel rövidítem le az utakat, de ez is időbe kerül, még ha kevesebbe is, mint fel-le kígyózni a hegyekre.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10008) Varlaisaran válasza katt777 (#10007) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Nexuson fellelhető egy ilyen mod, müködik is, próbáltam. Vagy megpróbálhatod kitotózni a Teleport Rune FormID-jét, ami lehet akár a Varla Stone-é, ha azt nem változtatták meg, és akkor additemmel mindig lesz teleport póvered:D

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#10009) katt777 válasza Varlaisaran (#10008) üzenetére


katt777
félisten

Hát, ez nem jön be. :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10010) Varlaisaran válasza katt777 (#10009) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

MMint nem teccik, vagy a Nexus nem jön be. Előbbinél evvansajna:D Másodiknál átalakitás miatt holmegholnemmegy a nekszusz.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#10011) katt777 válasza Varlaisaran (#10010) üzenetére


katt777
félisten

A ZOLDAL nem gyün! :W Most gyün, de a nagy ződ dónlód gomb nem múkod. :W A files gomb sem múkod. :(((

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10012) Varlaisaran válasza katt777 (#10011) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Akkor innen. Szólj ha leszedted, és törölhetem.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#10013) katt777 válasza Varlaisaran (#10012) üzenetére


katt777
félisten

Szóltam, kösz.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10014) katt777


katt777
félisten

Múkod!
Azért nem kicsit durva (ezért nem különösebben szeretem az efféle modokat), hogy amikor kiszabadítottam a csajt, hirtelen megjelent egy kupac vörös gatyás szürke mókus, hogy egymástól lépni sem tudtak, a segéderőként érkezett emberek meg egyszerűen beléjük folytak. Ütöttem-vágtam, akit értem. ;]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10015) Elydan


Elydan
aktív tag

Sziasztok,

az alábbi problémával találkoztam:

feltettem az obliviont, meg shiverig isles + knights of the nine-t. Emellé pedig a magyar morrowindos "patchet".

Vmit elronthattam mert nem lett az egész játék magyar nyelvű,és elromlott a knights of the nine kiegészítő :(
Lópáncélt tudok venni, de nem látszik semmi a lovamon belőle. A fagyszirt orom látszik a térképen,de ha odamegyek nincs ott semmi, csak ilyen sárga csillag benne vmi hibaüzenettel.
Találkozott vki már ilyen hibával? :Y

(#10016) GypsFulvus2 válasza Elydan (#10015) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Sajnos magyarítással kapcsolatban semmi tapasztalatom nincsen, sosem használtam. Azt tudom, hogy többeknek okozott grafiakai glitch-eket. A telepítési sorrend megfelelő volt? Itt ellenrizheted Van fent más mod? Ha igen, akkor a betöltési sorrenddel lehetnek gondok. Ha nincsenek, akkor feltételezem, hogy a magyarításnak a hivatalos patch-ek és az unofficial patch-ek utn kell betöltődnie. A betöltési sorrendet pl az Oblivion Mod Managerrel tudod állítani. Az 1 hsz elolvasása erősen javallott, esetedben különösen a "telepítés, grafikai beállítások..." link.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#10017) katt777 válasza GypsFulvus2 (#10016) üzenetére


katt777
félisten

+ Elydan:K A modokat is célszerű a kiadás sorrendjébe tenni, az unoff patcheket semmiképpen nem kihagyni, ezeket MINDIG a javított után közvetlenül, végül a fordítást. Úgy nem lehet hiba. Nekem az összes problémám annyi volt a honosítással, hogy a karaktereket telepítve szétqrta az összes szöveget a játékban.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10018) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Közben kiderült, hogy a steam baxta el nekem. Már egy hete levelezek velük, most beindult, és kibújt a szög a zsákból. Mondták, hogy miként deríthetem ki, hogy GOTY vagy GOTY Deluxe az enyém. Az alapján sima GOTY. De akitől kaptam állítja, hogy Deluxe-ot vett, illetve van egy ilyen képem is, úgy hogy most elég komolyan tudtukra adtam, hogy kérem szépen a nekem járó serail, és egy standard GOTY kulccsal ne akarják kiszúrni a szemem.

Egy éve nem beszélek/írok angolul, mondjuk csodálom hogy képesek voltunk ezt lekommunikálni :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10019) katt777 válasza hoffman_ (#10018) üzenetére


katt777
félisten

Na, egy dobozos verzióval jó eséllyel megspóroltad volna mindezt! :P :DDD A lényeg a felhasználó dolgának a megkönnyítése (nem is az adatlopás).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10020) Kareszovics válasza hoffman_ (#10018) üzenetére


Kareszovics
addikt

Basszus tudod mi a fura, hogy nekem csak sima GOTY-m van (most vettem észre) és mégis minden meg van benne, ami a DeLuxeban.

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#10021) hoffman_ válasza katt777 (#10019) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez már igaz. De dobozolva 6k alatt nem úszom meg, így meg csak 1,8 volt, sőt azt is ajándékba kaptam :Y :P

Karesz:

Na ez tényleg fura. Viszont ebből én azt szűrtem le, hogy hajlamosak cserélgetni a kulcsokat, és ha nem figyelsz, akkor így jársz mint én. Te jól jöttél ki belőle, GOTY helyett Deluxe, én pont fordítva... :D De már rajta vagyok, vámpíros topicban írtam is.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10022) katt777 válasza hoffman_ (#10021) üzenetére


katt777
félisten

Hát, akkor meg melózz érte! :P ;] Én maradok a régi, jól bevált receptnél: telepítés eredeti lemezről, NoDVD fix, aztán a program rendben fut, és sem a lemez, sem a meghajtó nem megy tönkre. (Na jó, steam-mel sincs veszélyeztetve a lemez és a meghajtó.)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10023) hoffman_ válasza katt777 (#10022) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Milyen lemez? :DDD ;]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10024) Kareszovics válasza hoffman_ (#10021) üzenetére


Kareszovics
addikt

Mondjuk most már konkrétabban érdekel a dolog, kezdek csak úgy tesztelésből egy karit. A réginek beadta az összes DLC-t, kíváncsi vagyok ennek is adni fogja-e.

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#10025) Varlaisaran


Varlaisaran
senior tag

Release pár napon belül.
Maradt még két kérdés, amit nem akarok egyedül eldönteni.
Mivel játékosok vagytok, ezért ötlezehetnétek az alábbiakra:

1. - Egyszer volt már téma... a raktérben levő ládákat csoportositsam-e , és ha igen, mi szerint; avagy mi legyen a ládák címkéje, miféle rendszer szerint legyenek. Ez olyan kérdés, ahány játékos, annyi elképzelés. Megpróbálok azért valami normálisat csinálni, minél több 5let, annál jobb.

2. - Egy player home-ban zavaróak e a tul hangos ambient zajok, mint pl szélhang, csippcsiripp, miegymás. Ki hogy vélekedik erről, mi tetszik neki.

3. - MInden egyéb-bármi-akármi javaslat, ötlet, dejolennehalennebenne, stbstb.

Csoda scripteket, kapcsolható villanyt, fürödhető fürdőkádat, lehuzható vécét meg hasonló debilségeket nem vállalok:)

Jó ötlet esetén creditet adok a readmeben:)

[ Szerkesztve ]

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#10026) Cucuska2 válasza Varlaisaran (#10025) üzenetére


Cucuska2
őstag

Szeretnék egy börtöncellát.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#10027) Varlaisaran válasza Cucuska2 (#10026) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

És azt miért, kinek? Mondjuk hely is lehetőség is van neki de nem vágom:D

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#10028) katt777 válasza hoffman_ (#10023) üzenetére


katt777
félisten

Pont ezt írtam. Fizikailag nem is kaptál semmi a pénzedért. ;)

Cucuska2: Üss le valakit. ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10029) Cucuska2 válasza Varlaisaran (#10027) üzenetére


Cucuska2
őstag

Csak szeretnék. Nem tudom miért, de szeretnék. :K

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#10030) katt777 válasza Cucuska2 (#10029) üzenetére


katt777
félisten

Vissza a jövőbe, láttad? Ott is már csecsemőkorában sírt a nagybácsi, amikor kivették a rácsok közül... :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10031) Kareszovics válasza Kareszovics (#10024) üzenetére


Kareszovics
addikt

Kezdtem egy újat, és elvileg minden DLC-t beadott, az már megint egy más kérdés lenne, hogy ha letörölném mondjuk az Obliviont úgy komplettben és felraknám újra sikeresen tudnám-e aktiválni a kiegészítőket.

MOD: ez alapján a hozzászólás alapján megnéztem az Accomat és nekem is DeLuxe-om van (öröm boldogság). Ezért tudok mindennel játszani. :)

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#10032) katt777 válasza Kareszovics (#10031) üzenetére


katt777
félisten

Ha megint ugyanúgy felraknád, megint működne minden. Elméletileg a legbiztosabb módszer lementeni az egész játékot (az Apddata könyvtárból is), aztán baj esetén nem kell újra végiggyűrni a több órás telepítési macerát.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10033) Varlaisaran válasza Cucuska2 (#10029) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Próbáld megindokolni:)

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#10034) Varlaisaran


Varlaisaran
senior tag

Cucuska nem kaptál börit:P

Adabala v1.0 a Nexuson.

Aki gondolja, próbálja, kommentelje...

[ Szerkesztve ]

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#10035) katt777


katt777
félisten

Hát egyre kiábrándítóbb ez a Nehrim. Egyszer a mágusok meg sem mozdulnak, hiába nyilazom le a mellettük levőt (mondjuk, aki hülye, haljon meg), lenyomok mindenféle szörnyet, erre bemegyek egy barlangba (útban a tervrajzokért), és csak állandó öngyógyítással tudok lenyomni 3 farkast, a 700 aranyas bountyt letudva megkapom a pénzt a teljesítésért, felveszek egy újabbat, de nem jelenik meg semmi, ott a teljesítetlen küldiknél a már ki is fizetett, hát... :U :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10036) Varlaisaran válasza katt777 (#10035) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Ja, kicsit buggás. Néhány quest épp elkezdődik, de kakukk... kis guglizással megtudtam hogy sokat nem fejeztek be, ilyen pl Nexus halls of Treomar. Bár valóban akadnak bugok, meg szrságok, de szvsz. igy is messze jobb mint az alapjáték, legalábbis én jobban éreztem magam Nehrimben mint Cyrodban:)

Ha még nehrimelsz, figyelmedbe ajánlanék egy érdekes modot.

A questline után player home-é alakitja a Sanctumot, ellentétben a vanilával, ahol idiota módon körbe collisionozták:)

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#10037) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Srácok nem röhögni, de én csak most kezdtem hozzá az Oblivion végigjátszásához. Na most megvettem a játékot, meg a kilenc lovagjai és a reszkető szigetek kiegészítőt. Annyi lenne a kérdésem, hogy a főszálat mindjárt végigviszem, illetve már nincs sok hátra. Ugyanakkor még a szigetes küldetésmódba bele sem kezdtem. Annyi lenne a kérdésem, hogy a főszál vége előtt csináljak meg mindent, vagy a dolog lényegtelen, mert a játék addig hagy játszani ameddig akarok. Szóval a főszál végével nem lesz vége a játéknak?

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10038) Cucuska2 válasza Abu85 (#10037) üzenetére


Cucuska2
őstag

A kettő dolog teljesen független egymástól, semmi köztes quest, misszió sincs köztük.

Ja, és a főszál végével nem tűnik el a világ, csupán megszűnnek az Oblivion kapuk.

Jha, és tiszteletem a főszerkesztő Úrnak. :R

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#10039) Varlaisaran válasza Abu85 (#10037) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Open ended a gém, tehát amig jolesik addig krúzolhatsz végig cyrodon, ameddig akarsz:)

Sőt, ha elkezdesz modokat gyüjtögetni, kipróbálgatni, akkor jössz rá hogy az igazi feelinges oblizás a főszál után kezdődik csak igazán;) Számos olyan mod született, ami egyenként vagy együtt is messze verik a main questet. Ha odakerül a sor, itt tudunk ajánlani néhány érdekességet.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#10040) katt777 válasza Varlaisaran (#10036) üzenetére


katt777
félisten

Előbb fogom törölni. :((

Abu85: Kb. 200 óra játékkal már elmondhatod, hogy belekezdtél a kijátszásba. Véleményem szerint érdemes gonoszkodással kezdeni, ezeket végigcsinálni, aztán megjavulni, hogy a lehető legtöbb küldit tudd végrehajtani. Van pl, amit én nem kapok már meg, pedig a 3. végigjátszásnál vagyok.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10041) Cucuska2 válasza katt777 (#10040) üzenetére


Cucuska2
őstag

200 óra? Nekem Cyrodiil-ban 100 óra alatt megvolt minden Journal quest. :K

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#10042) katt777 válasza Cucuska2 (#10041) üzenetére


katt777
félisten

És? Ez miben cáfolja az állításomat? :F Aki megelégszik a vanillával, és átgázol mindenen, az gyorsan végig tudja csinálni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10043) Cucuska2 válasza katt777 (#10042) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én nem kötekedni akartam. Vanillával tolom, mert nem kerestem még olyat, ami megérné, hogy mégegyszer elkezdjem.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#10044) GypsFulvus2 válasza katt777 (#10042) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

100 óra alatt "átgázolni"... Muhahaha :)) Manapság kb. 5 db játék tesz ki 100 órra játékidőt, jó esetben. :D

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#10045) katt777 válasza GypsFulvus2 (#10044) üzenetére


katt777
félisten

Gondoltam, ebben a topicban leesik, hogy az átgázolás az Oblivionra vonatkozik. :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10046) GypsFulvus2 válasza katt777 (#10045) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

[link]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#10047) katt777 válasza GypsFulvus2 (#10046) üzenetére


katt777
félisten

Nem a megfelelő helyre, és nem a megfelelő smileyt tetted. :((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#10048) Varlaisaran válasza Cucuska2 (#10043) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

100 óra? Obliviont? Nemár. Nem krájzisz ez hanem egy élvezetes kalandjáték vazze:)
Nekem kb 100 óra?
Elkezdtem felfedezni a gémet, bemerészkedtem mindenhová, próbálgattam a dolgokat, és felejthetetlen volt az első végigjátszás Nara karakterével, teljesen vanilla Oblival.
Első cave-em asszem a Dzonot volt, első Ayleid városom pedig Wendir, első fortomra már nem emlékszem, talán Linchal - mivel utban voltam Weynon priory felé. A poén, hogy mire majdnem kész volt a main quest, addig azt sem tudtam hogy fast travel létezik:) És igy utólag nem bánom, mert olyan játékélményt adott ezáltal, amit eddig talán az Eye of Beholder, vagy Ambermoon volt képes nyujtani. Talán még az Időrégész C64en.

[ Szerkesztve ]

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#10049) J3richo


J3richo
tag

Sziasztok!

Hol találok a játékhoz felnőtt módokat? Amitől véresebb lesz, a nők pedig szebbek ;]

(#10050) Cucuska2 válasza J3richo (#10049) üzenetére


Cucuska2
őstag

[link]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.