Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) Dvorak válasza Dvorak (#5002) üzenetére


Dvorak
csendes tag

Üdv!
Az Előző problémám ismét fenn állna Gigabyte U7000-nél win ujratelepítés után, a codec választásánál (ac3 helyet ffdshowot választanék, mint azelőtt, ami akkor bejött) , de most egyszerűen, ha az ffdshowra váltanék, fogja magát a SmartDVB progi és kilép. Most van (egy pár csatorna ami megy), hang nélkül, nem értem, a régi winben volt vmi codec ami ebben nincs? Milyen codecet szedjek, lécci segítsen vki.

(#5252) Dvorak válasza Dvorak (#5251) üzenetére


Dvorak
csendes tag

Bocsesz, de már nem tudom szerkeszteni(???)
Valami sikerült, már csak a DUNA HD, Autonomia és az M1-2 nem működik(Error connecting to audio decoder 0x840207)a többi szépen megy...
A működő csatornákon a balfelső sarokban mindenféle infot kiír zöld színnel. Ezzel mit tegyek, hogy ne legyen?

[ Szerkesztve ]

(#5253) nfsu17 válasza Dvorak (#5252) üzenetére


nfsu17
veterán

ffdshow audio decoder van? lődd be azt, ha van ilyen lehetőséged.

(#5254) Dvorak válasza nfsu17 (#5253) üzenetére


Dvorak
csendes tag

Igen van. Csak az van Az ac3 mellett és ha arra állnék egyszerűen leáll a progi.
Régebbi winnél, nem volt vele probléma, de a mostani XP nem fogadja el a régi Via Audo HD decket ami az alaplapi(Asus P5KPL-AM IN) cd-n van, nincs hang az eredeti driverrel (ebben van az AC3 és az ffdshow codeckpack is) így újabb verziót szedtem le az asus honlapjáról persze ez is tartalmazza az AC3-at és az FFdshow-ot és már van hangja az XP-nek de a smartdvb-nek nem tetszik valami. :F

[ Szerkesztve ]

(#5255) nfsu17 válasza Dvorak (#5254) üzenetére


nfsu17
veterán

én lerendeztem ezt a kodek gondot egy k-lite full-al és jólvan.

[ Szerkesztve ]

(#5256) nrc válasza Dvorak (#5254) üzenetére


nrc
tag

A #4908-as hozzászólásban találsz egy XP alatt működő codec összeállítást. A felsorolt codec-ek, a coreAVC kivételével szabadon letölthetők a netről, a megfelelő működéshez a pontos verziószám is fontos lehet.

[ Szerkesztve ]

(#5257) Dvorak válasza nfsu17 (#5255) üzenetére


Dvorak
csendes tag

Hát fel tettem egy 590 full pack-ot, de most meg semmi sem megy... :((

(#5258) nfsu17 válasza Dvorak (#5257) üzenetére


nfsu17
veterán

újra be kell állítani a programban.
nem mondom, hogy a legegyszerűbb, én napokat szöszöltem, míg magam rájöttem miért nincs kép, hang tv2-őn. ha itt kezdtem volna, előbb kiderül. :))

(#5259) Dvorak válasza nrc (#4908) üzenetére


Dvorak
csendes tag

Az enyém jelenleg ilyen és ha bármelyiket változtatom, kilép a progi és semmi változás sem következik be:?

(#5260) SzaboZE


SzaboZE
addikt

Sziasztok, hamarosan digikábel lesz a házban és ezért megkérném a hozzáértőket, hogy ajánljanak olyan DVB-C-s tunereket, amelyek USB vagy minicard (notis belső foglalat) csatlakozásúak és windows MCE támogatással bírnak.

Köszi,
SzaboZ

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#5261) nfsu17 válasza Dvorak (#5259) üzenetére


nfsu17
veterán

Nekem a video: ffdshow video decoder
h.264: divx h264 video decoder
video render: vmr9
audi decoder: ffdsowh audio dec.
audio render: direct sound device (de bármelyikkel megy, ez nem érdekes)
aac: monogram aac decoder

Win7 alatt + ez a k-lite pakk, úgy hogy most már tudom mit kell beállítani, így 10 másodperces meló mire minden tökéletes lesz...XP-t nem tudom mit bénázik...valami összeakad, mert nálam is volt olyan, hogy leszedtem a media portal progit, az magával rántotta a monogram aac-t, ennek következtében nem volt hang, gyári beállításokkal visszahoztam minden kodeket, majd újra be kellett állítani a progit...és így jó lett.

(#5262) Dvorak válasza nfsu17 (#5261) üzenetére


Dvorak
csendes tag

Köszi mindent asszem most már jó lesz,valamit rosszul csináltamam ami jó lett.. :)

(#5263) MaSzKa válasza nfsu17 (#5223) üzenetére


MaSzKa
senior tag

az nem 700Ft csak 6hónapig annyi
bekötési díj is van és 1év hűséggel

:(((

(#5264) ati2 válasza MaSzKa (#5263) üzenetére


ati2
őstag

Tényleg vicces: [Kártya aktiválási díj: 2.899 Ft]

De pár embernek még adótorony aktiválási díj is kéne, hogy legyen elég térerő :C

(#5265) vegyszer


vegyszer
addikt

és láss csodát, már kint is van az ÁSZF!

(tegnap, a startnapján még nem volt, azthiszem.)
a lényeg:
-ha a aktiválod 2899HUF
-ha belépsz később 2899HUF (most még elengedik, milyen kedvesek) :W
-ha kilépsz, a kártyát vissza kell adni, mert különben 2899HUF + 100HUF/nap
(vagy megsérül, használhatatlan, stb, az a TE bajod, fizess érte megint)

-ha nem vagy megelégedve a hűség alatt vele (már ha van olyanod) 10000HUF-ért felbonthatod. (6x699+6x1299=11988HUF, gondold át alaposan!!! és azt is, kinek mennyiért adod a második, vagy harmadik kártyádat...)

jóhír: Strong CAM-Conax kártyaadapter viszont ócsóbb lett (már csak egy tizes)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5266) GBogyó válasza atesss (#5211) üzenetére


GBogyó
tag

Ez egyik barátomnak kellene, a lényeg az lenne, hogy úgy tudjon felvételt készíteni, hogy azt fel tudja dolgozni (gépen archiválni, stb.), ne csak a beltéribe "égetve" lehessen nézni.
Ezt általában csak saját beltérik tudják, egyik szolgáltató által adott beltérinél sem kinyerhető a felvétel.

Mennyibe kerülne egy olyan beltéri hozzá, ami tudja fogadni a Cryptos kártyát, és tud USB-re kötött vinyóra felvételt készíteni ?
Ha elég az SD minőség, akkor kb. 20eFt.

És ezek a felvételek milyen kódolással lesznek aztán a vinyón ?
Csak nyersen lementi a DVB-S2 adást (vagy még DVB-S volna ?), ami gondolom MPEG4 alapú ?

Eddig csak olyan beltérit láttam, amely az érkező stream-et menti 1:1-ben, tehát ha MPEG4, akkor abban, ha MPEG2, akkor abban. A DVB-S/S2-t ne keverd ide, az csak a moduláció. A stream attól még lehet bármi.
A saját egységek kikódolás után mentik le a műsort. A szolgáltató által adottaknál nem tudom.

Ugyan kb. egy hónapja volt hogy körülnéztem a honlapjukon, de akkor semmi ilyesmi infót nem találtam. Tudnál erről valamit linkelni ? Ez akkor elvileg a STB-bérlés kiesésével olcsóbb havidíjat is kellene hogy jelentsen, nem ?
Más fórumon továbbra is jelzik, hogy létezik ilyen, de megegyezik az ára azzal, ha STB-t is kapsz. Legfeljebb a sarokban porosodik a készülék. Egy fontos, hogy a szerelőnek kell mondani, hogy Crypto-s beltérit kérsz. De szerintem működni fog a kártya is.

Hello-nál június 1-től 3e Ft alatt van a 2 HD-s csomag ára együtt, és nem kell hozzá előfizetni az SD-s csomagot. Tudom, hogy van akinek ez is drága, de egyre olcsóbb ez is.

Hát megnézem a Hello árai milyenek, de most megint dobtam egy hátast, amikor megláttam a UPC Digitális kábeles csomagjainak az árait.
A Hello-nál nézd meg a június 1-től érvényes árakat. Szerintem minőséghez képest korrekt. Van nálunk UPC kábel lehetőség, de pont az árak miatt váltottam lassan 3 éve Directre.

Párosítás: T* kábelről nem tudok semmit sajnos. UPC kábelnél meg párosítva van, ott nincs választási lehetőséged, legfeljebb a DVR és a HD miatt.

Ezt a 700ft-os Tesco-s passzív szobaantennát merrefelé lehet kapni ?
Elvileg minden nagyobb Tesco-ban ?
Mert ha pl. lenne a Budaörsiben is, ha legközelebb megyünk arrafelé, akkor be is vásárolok egy ilyet.
Amúgy kép alapján nem egy nagy méret, mitől mégis ennyire hatékony ?
Ilyen jól lett megtervezve ?

Elvileg minden nagyobb Tescoban, bár korábban a bp-iekben csak 500 Ft volt állítólag. Én Pécsett vettem, itt 700 volt. Egyszerűen jó a felépítése, az antenna nem a bonyolultságától jó. Nekem jók a tapasztalataim vele, ár-érték arányban kiváló, nem fogyaszt áramot, és nem annyira ronda, mint azok a parabolahálós csilli-villi antennák. Igen, arra gondoltam, amit a képen mutattál.
Loper: becenév, logaritmikus periódusú antenna, elvre utal, nem gyártó. Ld.:
http://www.ostelsat.hu/foldi_televizioantennak_kivalasztasa_bib201.htm

(#5267) GBogyó válasza AMDFan (#5226) üzenetére


GBogyó
tag

Szerintem van jó esélyed. A távolság alapján biztosan. Nézd meg itt a terep profilt, az megmondja, hogy van-e terepakadály az adó és közted. Ha meglévő tetőantennád van, és nem megy rajta elég jók, akkor még meglévő elosztók, kábelek és csatlakozások is beleszólhatnak, tehát ne add fel.

(#5268) Virág et. válasza lorenzen (#5243) üzenetére


Virág et.
senior tag

Az Alcor HD2000-et nem neveznám médialejátszós STB-nek, mivel csak a saját felvételeit, meg talán MP3-akat tud megjeleníteni.
Én is keresgéltem "filmképes" és kártyolvasós tunert, de emberi áron egyelőre nem találtam.

Most azon gondolkodom, hogy egy SFF házas kis Compaq gépbők építek egy kezdetleges HTPC-t, de az itteni hozzászólások eléggé elvették a kedvem.
Tényleg esélytelen egy P4 2.4GHz + ATI FireGL T2 (Radeon 9550) párossal a HD adások megjelenítése akár Win, akár Linux alatt? (tunernek egyelőre Pinnacle PCTV Hybrid Pro 310i vagy Asus 7131D PCI került szóba)

Esetleg erőforrásigényben van különbség a különböző (akár PCI, akár USB) tunerek között?

(#5269) atesss válasza Virág et. (#5268) üzenetére


atesss
addikt

He-he én is pont ilyesmi Compaq gépből fogom csinálni a HTPC-t. :)
D500 vagy D510SFF (D51S) ?
A D500-ban alapból nincs USB 2.0, úgyhogy abba egy USB kártya könnyen lehet, hogy kellene ehhez, mert az USB 1.1 lehethogy nem elég sebességben.

Hát sajnos a HD nem fog menni rajta, legalábbis én úgy tudom hogy csak a HD szériában van megfelelő dekóder rész - DXVA. Valami amúgy a 9550-ben is van már, úgyhogy ennek azért mégiscsak jó lenne utánakérdezni pl. a HD Film lejátszása topicban.
(tunernek egyelőre Pinnacle PCTV Hybrid Pro 310i vagy Asus 7131D PCI került szóba)
Tudnál ezekről egy kis infót mondani ?

Esetleg erőforrásigényben van különbség a különböző (akár PCI, akár USB) tunerek között?
Csak abban van, hogy az USB-n átküldött adat ugye terheli a procit is valamennyire.
De ha ezt a mostani kb. 6Mbit-es adás-sebességgel számolnám csak, akkor nem nagyon.
Úgyhogy érdekes, miért is mondják, hogy kell hozzá a 2.0-s USB; vagy lehet hogy ez máshogy működik. :F

HD-hez egy AGP-s Ati HD kártya lenne jó - azzal már megy a DXVA.
Ugye mivel Low Profile kell neked is ehhez a házhoz, így sajnos abból csak egy darabot ismerek - illetve kettőt, mert van egy régebbi változat S-Video TV-Out-al, az újabb meg HDMI-vel.
Az S-Video-s: Asus AH3450/HTP/256M 256MB DDR2 AGP [link]
Csak sajnos jó drága...
Talán van ahol pár ezerrel olcsóbb lenne, de még úgy is sok.
De ha neked jó lenne a HDMI-s (nekem mindenképp kell a TV-Out, és pl. ezért nem tudtam a nagygépbe HD5000-s szériás kártyát venni. :W ), akkor azt lehet kapni néha aprón használtan, sokkal olcsóbban.
Én TV-Out-osat hiába keresek használtan. :(

(#5270) lorenzen válasza Virág et. (#5268) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Tényleg esélytelen egy P4 2.4GHz + ATI FireGL T2 (Radeon 9550) párossal a HD adások megjelenítése akár Win, akár Linux alatt?

Nem teljesen esélytelen, de izzadni fog a processzor, a VGA hiányosságai okán.
Én biztosan nem vágnék bele ebbe a projektbe, mert nagyon hangos lesz a végeredmény.
(Ha HTPC irányában indulsz el, érdemesebb Atom-ION párosban gondolkodnod. Létezik passzív, notebook tápos változatuk. Minimális hűtéssel is szaladnak. Ráadásul annyira alacsony a fogyasztásuk, hogy mehetnek 24/7-ben. (Alvó állapotban nagyjából annyit fogyasztanak, mint kikapcsolva.))

Esetleg erőforrásigényben van különbség a különböző (akár PCI, akár USB) tunerek között?
Az USB verzióknak elenyészően, de nagyobb az erőforrásigénye, az USB erőforrásigénye miatt.
Ha az analóg része is lesz az USB vevőnek, ne számíts szép képre analóg vétel esetén.

tunernek egyelőre Pinnacle PCTV Hybrid Pro 310i vagy Asus 7131D PCI került szóba
Ha ragaszkodsz a Linuxhoz, előtte ellenőrizd, létezik linuxos driver hozzá. A mai divat szerint zárt drivereket készítenek a gyártók, de csak Windows alá.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#5271) Virág et. válasza atesss (#5269) üzenetére


Virág et.
senior tag

D51S :)
Én is találtam LP-s HD VGA-t, ráadásul HDMI-vel 7e-ért, de sajnos lemaradtam róla. Én pont azt tapasztaltam, hogy TV-Outosból van több :)

Az említett tunerekről sokat én se mtudok azon kívül, hogy értelmes áron hozzájuk tudnék jutni és LP-sek.

(#5272) Virág et. válasza lorenzen (#5270) üzenetére


Virág et.
senior tag

Köszi a tanácsokat. Igazából az egész project azért indult, mert minden híreszteléssel ellentétben vehető nálunk a MindigTV, és ez fellelkesített (az analóg adások borzasztóan néznek ki az LCD TV-men).
Először le akartam cserélni a médialejátszómat egy kártyaolvasós, MM képes STB-re, de ilyet egyelőre nem találtam. Aztán gondoltam, hogy itt van ez az SFF PC, miért ne venném hasznát, de úgy néz ki, hogy csalódnom kell (csak a tuner és a VGA több lenne, mintha vennék pld egy Alcor HD1500-at, amivel ugyan ugyanúgy csak a free csatornák jönnének, de halkabb és kis fogyasztású lenne )

Persze lehet, hogy a legegyszerűbb lenne a TV-met lecserélni egy beépített tuneresre....tényleg, nem kell valakinek egy 32"-os HD Ready Viewsonic? ;)

Mondjuk a tunert lehet, hogy meglépem, ha egy P4 3GHz+ régi AGP-s 6600GT elég neki (ez van a lányom gépében)

[ Szerkesztve ]

(#5273) lorenzen válasza Virág et. (#5272) üzenetére


lorenzen
aktív tag

"6600GT elég neki "

Elméletileg ez sem teljesen OK.
Az Nvidia GF8x00 kártyáitól kezdte alkalmaz a hardveres h.264 lejátszást.
Az ATI HD előjelű kártyáinál vezette be.

De mindketten, az induló kártyacsaládok néhány tagjából kihagyták ezt a funkciót.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#5274) atesss válasza Virág et. (#5271) üzenetére


atesss
addikt

Én pont azt tapasztaltam, hogy TV-Outosból van több
Ha látsz valahol, légyszi küldj egy linket. :R
De most akkor én is körbenézek megint egy kicsit, hátha.

és LP-sek.
Ja tényleg, PCI kártyából is ez kell, ez hirtelen eszembe sem jutott.
Miért, a többségük nem Low Profile ?
Mondjuk én szerencsére úgyis USB-sen gondolkodtam.
Bár ha jelentősen erősebb lenne egy PCI-os vétele, akkor lehet az lenne.

Amúgy neked még az eredeti tápod van a gépben ?
Mert én pont így jutottam hozzájuk nagyon olcsón (két D51S), hogy rossz/ nincs tápjuk, csak saját táppal megy - amit anno kitalálnom, hogy hogy kell bekötni, elég bonyolult volt. A kitalálás még a D500-al volt, azt egy ismerőstől kaptam, a lakás különböző részeiből szedtük össze a gép darabjait. :) De a tápját meg kibodta. :(

(#5275) atesss válasza Virág et. (#5272) üzenetére


atesss
addikt

amivel ugyan ugyanúgy csak a free csatornák jönnének
Van egy kódkártya-olvasó megoldás, amit 5-7e között árulnak kb. (házilag is össze lehet rakni állítólag - valószinűleg olcsóbban), nemrég volt itt szó róla a fórumban. Ez soros porton csatlakozna a géphez, és elvileg tudnád vele olvasni a MinDigTV Extra kódkártyáját (Conax Cas7). De konkrét tapasztalat még szerintem nincsen, meg más kódolt adáshoz való használatáról - konkrét tapasztalatot- is nehéz találni, legalábbis nekem így tűnt.
De amúgy érdekelne a MinDigTv Extra ?

32"-os HD Ready Viewsonic
Hmm, róluk nem nagyon hallottam mostanában itthon, főleg nem LCD TV-ről.
Vagy külföldön vetted ?
Pontosan milyen típus ez ?

(#5276) atesss válasza lorenzen (#5273) üzenetére


atesss
addikt

És sajnos NV-ből egyáltalán nem létezik 8000-s széria AGP-ben. :(

De mindketten, az induló kártyacsaládok néhány tagjából kihagyták ezt a funkciót.
NV-nél úgy tudom csak az "első 8800-asok" vagyis 8800GTS/GTX/ULTRA (G80) nem tudja, nem ?
ATI-nál talán csak a HD2900-ban nem volt benne.
De ezek amúgyis elég ritka darabok szerintem, no meg a brutális fogyasztásuk (2D-ben is) miatt HTPC-be nem igazán ajánlottak...

(#5277) Virág et. válasza atesss (#5275) üzenetére


Virág et.
senior tag

Szerintem a soros portnál egyszerűbben is lehet PCMCIA-t faragni egy asztali gépbe (a conax kártyaolvasó-modulnak a kell, nem?).
Mondjuk a fene tudja, hogy érdekelne-e. A minőségéról eddig nem hallottam túl jókat, de olyan van, mint egy kábelTV, és elég baráti az ára.

(#5278) SzaboZE válasza SzaboZE (#5260) üzenetére


SzaboZE
addikt

Látom dvb-c-vel nem foglalkozik senki :) Akkor más kérdés: milyen lehetőségek vannak a Mindig TV extra vételére pc-s tunerrel? Szoftveres dekóder kell vagy létezik hardveres kiegészítő?

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#5279) Virág et. válasza lorenzen (#5273) üzenetére


Virág et.
senior tag

Kipróbáltam rajta egy 1080p HD demo videót, kis "röcögéssel", de folyamatosan játszotta. Ha hozzáveszem, hogy ez egy félig szétborult XP mindenféle vacakkal megtömve, akkor ez elég igéretes kezdet... :)
(A Compaq a R9550-el gyakorlatilag talán három félképet tudott megjeleníteni belőle...)

(#5280) atesss válasza Virág et. (#5277) üzenetére


atesss
addikt

Nem, magyának a kártyának.
És így nem kell kártya olvasó modul (CAM modul), hanem közvetlenül a kártyát olvasod.
Csak a szolgáltatók néha nem szeretik ezt a módszert, de úgy tudom "megtűrik".
Mivel a CAM modul kb. 14e ft !
Ezt amúgy TV-hez - persze ha van benne MPEG DVB-T tuner - mindenképp kell venned.

Csak a pontosítás kedvéért:
A Kódkártya olvasás céljára való PCMCIA slotot CI slotnak hívják.
Ebbe megy bele a CAM modul, és majd abba bele a szolgáltatótól kapott kártya (ami olyasmi formátumú, mint egy bankkártya).

Ja és ha nem ezzel a közvetlen-kártyaolvasós módszerrel (megnézem már, mi ennek a neve pontosan) akarsz PC-n nézni kódolt csatornákat, akkor sokkal bonyolultabb és drágább megoldás kell, mivel a Conax Cas 7-es CAM modulon kívül egy olyan DVB-T vevő is kell a gépbe, amire lehet csatlakoztatni CI-slotot (álltalában egy szalagkábel van erre - egy az IDE csatihoz hasonló csatlakozóval a kártya nyákján).
Kivétel az USB-sek, az egy nagyobb doboz, és abban van egy CI slot - de ezek meg méginkább drágábbak.
Szóval az ilyen csatlakozós kártyák jóval drágábbak + még kell a PCMCI foglalat rész, amit szintén drágán adnak, de ezt elvileg házilag is meg lehet csinálni mondjuk.
De külön a géphez, és nem közvetlenül a kártyához kötött PCMCIA foglalat nem működne én úgy tudom.
De szóljatok, ha nem így van ez.

A minőségéról eddig nem hallottam túl jókat
Hát sajnos ettől féltem.
De hol olvastál erről ?
Mármint most ugye az új kódolt csatornák minőségére gondolsz, ami tegnap indult ?

(#5281) lorenzen válasza Virág et. (#5279) üzenetére


lorenzen
aktív tag

(#5279) Virág et.
Keress 1080i felvételt. Lehetőleg olyat, ami a MindigTVről származik. Azzal tesztelheted a legbiztosabban. (Én lefedettségen kívül lakom.) Nagyobb processzorigénye lehet a váltósoros megjelenítés miatt.

(#5278) SzaboZE
Látom dvb-c-vel nem foglalkozik senki
Ez a DVB rendszer viszonylag probléma mentes. Ha visszalapozol egy kicsit, néhány vevőegységről is találsz információkat.

milyen lehetőségek vannak a Mindig TV extra vételére pc-s tunerrel? Szoftveres dekóder kell vagy létezik hardveres kiegészítő?
Hivatalos megoldás:
DVB-T vevőegység + modulfogadó + CI modul + kártya. (Kicsit drága ebben a formában.)

Létezik alternatíva, vevőegység + kártyaolvasó + kártya + szoftver. (Ez olcsó megoldás, de nincs még bejáratott megoldás.)
Néhány hozzászólást visszaolvasva találsz több információt.

(#5280) atesss
Csak a szolgáltatók néha nem szeretik ezt a módszert, de úgy tudom "megtűrik".

Egyre kevésbé. Németországban tiltólistán van az egyik alapvetően szükséges szoftvereleme.

[ Szerkesztve ]

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#5282) Virág et. válasza atesss (#5280) üzenetére


Virág et.
senior tag

Azt hiszem, hogy a CI vagy CI+ slot többé-kevésbé azonos a számítógépes PCMCIA-val, de majd kijavítotok, ha nem igaz.
A közvetlen kártyaolvasás (CAM modul nélkül) gondolom valami smartcard-reader + emcrypt szoftver alapú valami.
Nem is olyan régen adtam el a saját soros portos IBM SMartCard reader-emet, ami vagy 5 éve porosodott a polcomon, mivel nem volt már hozzá XP-s driver sem... :) Lehet,hogy meg kellett volna tartani, most aranyat érne... :D

Már nem is emlékszem hol olvastam az egyelőre vacak mindigTV minőségről (valami sávszél problémákat emlegettek). Ja, valószínűleg a netboard-on.

[ Szerkesztve ]

(#5283) AMDFan válasza GBogyó (#5267) üzenetére


AMDFan
addikt

Nagyon hasznos ez a link köszi.
Egyébként odáig jutottam el, hogy vettem egy USB-s tunert, kaptam kölcsön egy 50cm hosszú, 20cm széles antennát, állítólag szobaantenna. A lényeg hogy a szobámban falon keresztül megtalálja az adókat, és HA fogom az antennát akkor van folyamatos hang, és ha úgy van kedve akkor kép is. De jellemzően csak hang, a kép meg akadozik. Egy nagyobb antennával, jó elhelyezéssel még sokat lehet javítani ezen? Remélem :)

Üdv!

(#5284) MaSzKa válasza duffbeer (#5148) üzenetére


MaSzKa
senior tag

Jutottál valamire ezzel a tunerrel
láttam a focalon most 13 dollár, gondoltam 3eFt nem lenne pénz érte, ha jó és működik pl a Splash Lite 1.5-el

(#5285) nfsu17 válasza Virág et. (#5279) üzenetére


nfsu17
veterán

"Kipróbáltam rajta egy 1080p HD demo videót, kis "röcögéssel", de folyamatosan játszotta."


lorenzen
(fanatikus tag)

"(#5279) Virág et.
Keress 1080i felvételt. Lehetőleg olyat, ami a MindigTVről származik. Azzal tesztelheted a legbiztosabban. (Én lefedettségen kívül lakom.) Nagyobb processzorigénye lehet a váltósoros megjelenítés miatt."

Engedelmetekkel akkor közzéteszem "tesztelés" céljából ezt a DunaTV-s Eurovizios HD felvételemet.

Első elődöntő - Moldova

Módosítatlan stream.
183MB
Idő: 3:13
1920x1080 (szerintem "i", mert interlaces)
kb 7000kbps-os bitráta
h264 Profile 4.0
ref 4
DXVA-s

Ha vkinek lenne kedve, akkor ránézhetne, vannak-e benne hibák, mert a tsdoctor trial,és már nem játszik, mással meg nem tudom megnézni. :R

[ Szerkesztve ]

(#5286) #93794560 válasza nfsu17 (#5285) üzenetére


#93794560
törölt tag

Szia!

Megnéztem az általad közzétett Duna HD-s felvételt. A kép és hangminősége kifogástalan, csak a klip elején, amikor a moldovai zászló képét vetítik ki, ott van egy kis hiba, de ez nem valószínű, hogy kódolási hiba, hanem eredeileg is benne lehetett a felvételben, valami jelátviteli zavar. De ez egészen rövid ideig tart csak. A felvétel nagyon jó minőségű.

Nekem Windows7 x64 van a gépen, és a fájlt a Media Player 12-vel simán le tudtam játszani.

[ Szerkesztve ]

(#5287) nfsu17 válasza #93794560 (#5286) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszönöm az infot. :R

Megmondom őszintén, hogy az elején a hiba, az 99%, hogy a SmartCutter hibája, mivel azzal vágtam ki ezt a kis részt a teljes anyagból. Ez a program hibája, az elején gyakran csinál ilyen hibát. Valóban csak pár frame, csak ezzel tudok vágni, pedig kipróbáltam már ezt, azt. Ha ebből a klipből csinálok pl mkv-t, akkor az elején ki tudom hagyni ezt a kis hibát és az mkv már hibátlan lesz. Tehát az a progi is csak olyan körülbelüli vágásra jó. :(

(#5288) #93794560 válasza nfsu17 (#5287) üzenetére


#93794560
törölt tag

Megragadta a figyelmemet a korábbi hsz-edben, hogy nem tudod mivel lejátszani a ts fájlt. Az adatlapodon azt látom, hogy 64 bites Win7-ed van. Ott a beépített Media Player 12 nekem lejátssza a felvételt. Elvileg neked is kellene. Próbáld ki!

(#5289) nfsu17 válasza #93794560 (#5288) üzenetére


nfsu17
veterán

Mindig félreérthetően fogalmazok, sorry :W . Semmi baj a lejátszással, nem erre gondoltam, sorry. Vannak programok, amik elemzik a videot, és hibát keresnek benne. Egy ilyen elemzésre lettem volna kíváncsi. Legközelebb pontosabban fogalmazok.

(#5290) atesss


atesss
addikt

Milyen USB-s tunert tudnátok ajánlani, aminek a lehető legjobb a jelerőssége/jelminősége (ha egyáltalán van ebben észrevehetőbb különbség), és a driver / szoftver-támogatása is.
Egyáltalán milyen chippel szereltek léteznek ?
Mintha 2 elterjedtebb chipről olvastam volna, hogy íratatok itt.
Mivel 1-2 ezer forintos különbségnél nem nagyon lehet nagyobb közöttük, így ezen már nem múlik igazából melyiket vegyem - persze csak ha tényleg van is köztük bármi különbség.
Ha ugyanazzal a chippel van szerelve két tuner, akkor lehet akár a vételben, akár a szoftver-támogatottságban valami különbség ?
Aztán még a kiegészítők is számíthatnak, mint utolsó szempont, pl. valami használhatóbb távirányító esetleg jól jön ha van hozzá. Vagy egy türhetőbb asztali antenna esetleg.

Más:
Meg tudnátok nézni, hogy az álltalatok használt DVB szoftverek WinLIRC kompatibilisek-e.
Egy Soros portra kötött, bármilyen távirányítóval használható, bárhogyan programozható infra távirányító vevőt használok most, egy Girder nevű programmal.
De más programmal is működhet elvileg a vevő a Girder helyett, viszont a távirányítani kívánt programok úgy tudom ajánlott ha tudják a WinLIRC-et. Az MPC-HC pl. tudja (Options/Player/Keys-nél látszik is) - bár még nem állítottam be.

(#5291) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

ezt nem ide

[ Szerkesztve ]

(#5292) zhagyma válasza nfsu17 (#5285) üzenetére


zhagyma
őstag

Az általad feltöltött stream adatai a TSReader szerint:

Az általad feltöltött stream adatai egy video stream analizátor szerint:

(#5293) lorenzen válasza atesss (#5290) üzenetére


lorenzen
aktív tag

USB tuner:
Nagyjából megválaszoltad magadnak. Nincsenek nagy eltérések a hardverben.
Sokszor azt is nehéz kideríteni, milyen chip van egy eszközben.

Én a választást más szemszögből mérlegelem.
A vevőegység kialakítása. Lehetőleg ne legyen közdarab az antenna csatlakozónál. Gyorsan kikopik, elveszhet, ... Távirányító és a hozzáadott kiegészítők használhatósága.

Olyan cég terméke legyen, amelyiknek fő profilja a tévékártya gyártás. Driver és szoftver támogatás hosszú ideig legyen. Legyen saját fóruma a gyártónak. Sokszor kérdezni sem kell, mert már a választ is megtalálod, ha nem te futsz bele elsőként a problémába.
Az első DVB-T USB rudacskám csak azért nem kuka, mert kiszenvedtem, hogyan lehet ráerőltetni Vistára az XP driverét. (Az óta már a gyártót is elvitte gazdasági válság.)

A legtöbb eszközhöz jár távirányító. Ha Media Center kompatibilis, akkor rá lehet trükközni bármelyik programra. (Általában.) Hauppauge termékek, az Irremote.ini átírásával, a Terratec termékekhez adnak távirányító szerkesztő programot. (Ha akarod a TotalCommandert is vezérelheted mind a kettővel.)

A DVB programok WinLIRC kompatibilisek vagy plugin létezik hozzájuk. DVBViewer, Progdvb, DVBDream, AltDVB, ...

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#5294) nfsu17 válasza zhagyma (#5292) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszönöm. :R
Jónak számít, nem jó, lehetne jobb?
Ez a continuity error (2) ez nagy hiba?
Nem lehet, hogy ez a hiba van a vid elején, amit a hülye vágóprogi csesz el mindig?

Én nem bírom ezt a nyamvadt tsreader-t win7 64 bit alatt működésre bírni. :W Azzal a .dll másolós/regisztrálós okossággal sem. :(((

[ Szerkesztve ]

(#5295) zhagyma válasza nfsu17 (#5294) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Én nem bírom ezt a nyamvadt tsreader-t win7 64 bit alatt működésre bírni ..."

A TSReader "tuner kezelése" a tunerhez szállított drivertől függ. Nálam Windows 7 x64 felett egy "nagyon régi" DVB-T tuner x64 driverét is képes használni, míg az újabb tuner DVB-C részét már nem "látja".

" ... Jónak számít, nem jó, lehetne jobb? ..."

Maga a stream pont olyan, amilyet az adó oldalon összekalapálnak. Egyébként a sugárzás az AH által deklaráltan 1920x1080i 50Hz / ~7.5 Mbps fix bitrate. Ennek ellenére a videó stream információs program 1080i 25Hz-nek érzékeli változó bitrate-s mpeg kódolással (VBR). :F

" ... Ez a continuity error (2) ez nagy hiba? ..."

A 188 byte-s transport stream csomagok közül kiválasztható egy azonosító (PID) segítségével, hogy melyek tartalmazzák a dunaHD mpeg videó stream-t. A kiválasztott csomagok sorszámozottak. Ha sorszámozás nem folytonos, akkor "continuity error" keletkezik. Ha a continuity error együtt változik a TEI error-al, akkor biztosan vételi probléma van, mivel TEI csak akkor lehet, ha a digitális hibajavítás javítrhatatlan hibát érzékel. Ha TEI nélkül keletkezik continuity error, akkor az adó oldali multiplexálásban / kódolásban lehet a hiba.

A continuity error tehát a tömörített videó / hang anyagban információs hiányt jelez, amelynek következményeit érzékeled (kockásodás / szétesés / stb ... ).

(#5296) nfsu17 válasza zhagyma (#5295) üzenetére


nfsu17
veterán

Egyébként a sugárzás az AH által deklaráltan 1920x1080i 50Hz / ~7.5 Mbps fix bitrate. Ennek ellenére a videó stream információs program 1080i 25Hz-nek érzékeli változó bitrate-s mpeg kódolással (VBR).

Érdekes. Ez lehet a SmartDVB hibája?

A continuity error tehát a tömörített videó / hang anyagban információs hiányt jelez, amelynek következményeit érzékeled (kockásodás / szétesés / stb ... ).

Még mindig úgy gondolom, de lehet rosszul, hogy ez a smartcutter hibája, mert a video elejét nagy százalékban mindig elbarmolja. :(

Köszönöm a sok időt, amit erre fordítottál. :R

[ Szerkesztve ]

(#5297) zhagyma válasza nfsu17 (#5296) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... ez a smartcutter hibája ..."

A transport stream-t csomagra lehet vágni, míg az MPEG videó stream-t egy teljes kép megléte esetén célszerű elnyisszantani (remélem jól gondolom). Valószínűleg a vágóprogram ezt máshogy gondolja ...

" ... Érdekes. Ez lehet a SmartDVB hibája? ..."

Nem hinném. Normál esetben a SmartDVB igazából csak kiválogatja a transport streamből az összetartozó (mondjuk DunaHD) csomagokat és belepakolja egy ts konténerbe. Legfeljebb "eldobja" a TEI error jelzéssel érkező csomagokat. A videó stream információt nem hiszem, hogy megváltoztatná. Nálam is 25Hz progresszívet jelez a DVBViewer a DunaHD-ra (AH stream), ami a deinterlace-t állapotnak felel meg. Real-time meg nem igen szoktak vállalkozni programok MPEG4 H264-t kitömöríteni / deinterlace-lni / betömöríteni / újramultiplexelni és kiírni ts-be ...

Itt van egy elemzés annó a C multiplexről: [link] TSReader Pro-val készülhetett a szolgáltatott infromációk alapján.

(#5298) nfsu17 válasza zhagyma (#5297) üzenetére


nfsu17
veterán

Mindig tanul az ember. :R

(#5299) atesss válasza lorenzen (#5293) üzenetére


atesss
addikt

Olyan cég terméke legyen, amelyiknek fő profilja a tévékártya gyártás. Driver és szoftver támogatás hosszú ideig legyen. Legyen saját fóruma a gyártónak.
Akkor te ezek alapján mely gyártókat ajánlod ?

Mert most már nincs olyan sok idő a Foci-VB-ig, jó lenne minnél előbb beszereznem, hogy utána neki tudjak állni az antenna + programok + időzített felvétel beállításának.

Hauppauge termékek, az Irremote.ini átírásával, a Terratec termékekhez adnak távirányító szerkesztő programot.

Akkor ez a két gyártó gondolom ajánlott.

Ugyan most XP-s P4-es gépben lenne egy darabig (csak felvételre, képet meg se jelenítve, mivel úgy sem bírná el), de utána lehet hogy a másik gépen lesz / ismerősnél, szóval emiatt is a natív Win7 támogatás mindenképp kell. Meg elvből sem veszek már 2010-ben olyan hardvert, ami nem Win7 kompatibilis...

(#5300) nfsu17 válasza atesss (#5299) üzenetére


nfsu17
veterán

Csak saját vélemény, nem rábeszélni akarlak, dönteni nem akarok helyetted.

Nekem van egy WinFast DTV Dongle Gold usb-s tunerem.

Teljesen elégedett vagyok.

Van hozzá egy kis négyzet alakú, vékonyka kis antenna, nekem ezzel 100%-os a vétel a toronytól nem messze (1,5km-en belül).
A hozzá adott cucc még egy nagyon jó, nagy távirányító.
A drivert, szoftvert el kell felejteni, én nem foglalkoztam vele.
A hozzá adott valami winfast pvr szoftver gyakorlatilag taccsra vágta a gépem a mérhetetlen számú feltett kodekével, amiben mondjuk közrejátszhatott, hogy volt már fent k-lite pakk, ami eddig még sose okozott semmi galibát. A sw működött, de mindig kifagyott. Kuka.

Honlapról akkori legújabb win7 64 bites drivert leszedtem, feltettem, csont nélkül elfogadta, MC simán kezeli, SmartDVB simán kezeli, azóta is ezt használom. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.