Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) Laca0 válasza zhagyma (#4150) üzenetére


Laca0
addikt

A csatornák nem a tsreader-ben keverednek, hanem a Windows Media Center programban.
Driver-t nekem nem kellett telepíteni, letöltötte magának a win7.
Biztos nem kodek probléma, mert akkor nem ment volna még egyik műsor sem. De már mindegyiket láttam legalább egyszer, de nem egyszerre az összeset :) :N

A screen capture-ömet ki tudnád elemezni? Mit látsz rajta?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4152) zhagyma válasza Laca0 (#4151) üzenetére


zhagyma
őstag

Értem. Windows Média Center-t nem használok, ezért nem is tudok rá mit mondani (Én DVB-C-t használok és a tunerem ezen része a WMC-ben hivatalosan nem támogatott). Mondjuk az AAC hang támogatásra Nekem külön kellett kódeket feltenni, gondolom a WMC is letöltött valamit valahonnan (régebben ezt szokta csinálni). Én Windows 7 x64 RTM Enterprise verziót használok. Ezen a TSReader normálisan működik a DVB-T tuneremmel.

A TSReader screen capture elemzése egyszerű. A tunered drivere, vagy a TSReader Lite BDA kompatibilis forrás drivere nem passzol egymáshoz. A windows 7 alatt a Microsoft "megreformálta" a BDA interface-t a vissszamenőleges kompatibilítás mellett.Emellett 32 bites TSReaderLite verzió fut 64 bites rendszeren. Van bőven hibalehetőség. Emlékeim szerint a TSReaderLite dll-k közé be kell másolni a BDA 2.0 kompatibilis forrás dll-t, hátha lesz jelerősség / minőség. Mivel 01:27 percnyi idő alatt nem jött TEI error / continuity error (szép), ezért mondhatjuk, hogy 100% a Quality-d és "megfelelő" a Strength. A 810 MHz / UHF63 alapján Tokaj C mux lehet ...

[ Szerkesztve ]

(#4153) GBogyó válasza zhagyma (#4144) üzenetére


GBogyó
tag

Nagyon köszönöm!

(#4154) synthmaster


synthmaster
csendes tag

Sziasztok!
Most vettem egy Ferguson FT-8100 HD DVB-T vevőt.A problémám az hogy csatornakereséskor csak az m1,m2,hir tv és atv-t találja meg.A többi adót pedig nem,akárhova forgatom az antennát(lepke).A közelben:Kabhegy,Nagykanizsa/Újudvar és Vasvári adók vannak.Mi lehet a probléma?

(#4155) Laca0 válasza synthmaster (#4154) üzenetére


Laca0
addikt

Ez csak a muxA egy része. Sajna nem jó az antenna elhelyezése. Ki kell tenni a tetőre, és ott is sakkozni kell, hogy milyen pozícióban a legjobb. Az antánnát elfektetve is próbálgasd, nekem csak úgy megy.
Én most egy kicsit nagyon pesszimista vagyok... jelenleg éppen nézem a tévét, de az asztalomon lefektetett, szétszedett javítandó PC ház aljára tapasztott antennával megy. Ez nem marad itt sokáig.. legalábbis remélem.. :S
Úgy látom, hogy a spéci antennák sem teljesen kóserek...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4156) xliborg válasza synthmaster (#4154) üzenetére


xliborg
csendes tag

Üdv! Én is lepkével próbáltam anno, de erősítő nélkül nekem sem jött. Viszont a mostanival erősítő nélkül megy minden.

(#4157) Laca0 válasza xliborg (#4156) üzenetére


Laca0
addikt

Most milyen antennád van?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4158) Laca0 válasza zhagyma (#4152) üzenetére


Laca0
addikt

Hi zhagyma!
Én is szeretem a zöldhagymát! :DD
Azt figyeltem meg, hogy a ház sarkánál egész jó a vétel. 30% körüli a felső sáv a tsreader-el nézve, de a hibaszámok nem nőnek, tehát jó a minősége.
Lecsupaszított végű koax kábellel antennáztam most, ahogyan ajánlottad.
Ami érdekes, hogy a muxC frekvenciája az adóra merőlegesen jobb, a muxA meg ha a végével az adó felé fordítom. Mi lehet ennek az oka? Az eltérő frekik másképpen verődnek vissza?
Mi lenne, ha kb. 20-30 cm lecsupaszított kábelvéget derékszögben meghajlítanék? Nem fogná egyformán jól mindkét frekvenciát?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4159) xliborg válasza Laca0 (#4157) üzenetére


xliborg
csendes tag

Dipol 94/21-69 Vena Részletek:[link]

(#4160) wlantal


wlantal
tag

Szervusztok.

Valakinek van tapasztalata Kab-hegy M1 HD és M2 HD vétellel kapcsolatban.Mert a frekvencia.hu szerint sugározza, de én erősítős "lepkével" kb 40km légvonal csak 7 adót fogok és nincs köztük.
Pesten meg azt tapasztaltam, hogy Széchenyi-hegy nem adja az RTL Klubot meg a Tv2 dvb-t-n csak a Száva utca.Felmentem kb egy hónapja a hegyre és ezt tapasztaltam.Majd utána Csepelen próbáltam ott viszont ment mind.De azt rtl és tv2 vételénél a program indikátora gyengébb térerőt mutatott és el is dobta néha a vételt.A pesti próbákat csak kis botantennával csináltam.A csepeli próbánál csak Széchenyi-hegyre volt rálátásom egy 10 emeletes 4. emeletéről :DDD .Bár haver azt mondta a tetőre is felmehettünk volna. :D
Nagy Mutheréknál Pesttől délre kb 60km mezei lepkével se erősítő se semmi extra
vagy 12 adó bejött, a teszt rádiók, kódolt "propaganda"tv-k ;] , és a szokásos HD és SD csatornák.Mindez természetesen Pestnek szegezett antennával.

[ Szerkesztve ]

(#4161) xliborg válasza wlantal (#4160) üzenetére


xliborg
csendes tag

Szia!
Én Kabhegy-ről fogom kb 50 km-ről az a 7 csatorna 794 Mhz-n jön viszont az M1-M2HD a 812 Mhz-n jön ahol a lepkének már gyenge a jelnyeresége. Ha van lehetőséged forgasd át más toronyra az antennád, vagy vegyél dvb-t antennát. Pl. Kanizsa 498 Mhz-n sugározza ezt a mux-ot. Onnét biztosan venné.

(#4162) zhagyma válasza Laca0 (#4158) üzenetére


zhagyma
őstag

Az 30% jelerősség elég "soványka". Szinte biztos, hogy kevés lesz ott a térerő és komolyabb nyereségű antennára lesz szükséged. Paneltengerben, hegyvidéken előfordul hogy visszavert jeleket fogsz különböző frekvenciákon, különböző irányból. Esetleg a polarítás is megfordulhat.

A "derékszögű antenna" érdekes elgondolás, valamit biztosan tudsz vele fogni. Hasonlóan a botantennához, ennek is igen kicsi lesz a a nyeresége (2.15 dBi). Ez nem fogja felvenni a versenyt egy ~15 dBi nyereségű, az UHF sáv tetejére méretezett yagi típusú antennával. Így ez jó dolog a kísérletezésre, a legkedvezőbb antennapozíció megkeresésére, de üzemszerű, időjárásfüggetlen stabil vételed nem valószínű, hogy lesz. Például az esős időjárásra -6 dBi veszteséget szoktak számolni, amit az antennanyereséggel "illik" kompenzálni.

(#4163) Laca0 válasza zhagyma (#4162) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi!

Egy kicsit más téma:
Valaki használ WIndows 7-et, azon belül is a Windows Media Center-t?
Nekem ezzel az usb-s kütyüvel kb fél óra-óra tévézés után lefagy. Nem csak a program, hanem az egész windows. Semmire sem reagál.
Azt vettem észre, hogy legtöbbször csatornaváltáskor, van felvétel indításkor, leállításkor fagy meg. Gyanítom, hogy valami szoftverhiba.
Tapasztaltatok már hasonlót?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4164) GBogyó válasza Laca0 (#4163) üzenetére


GBogyó
tag

Nem mondanám, hogy használom, de már többször kipróbáltam, és nem volt semmi gondom sem vele (leszámítva, hogy számomra a kezelése nagyon nem áll kézre), de legalább nagyságrenddel szebb, mint az egyéb alkalmazások.
Fagyás még nem fordult elő.
(Win7 64 bit, Leadtek DTV Dongle H)

(#4165) csubi8


csubi8
csendes tag

sziasztok,

kérdés: mi a vélemény az ALCOR usb-s (1000) DVB-T cuccáról? A konkrét kérdés az, hogy mennyire kell erős gép hozzá (nekem egy 3 gigás p4 van, 1 giga rammal).

HD adásokat szeretnék nézni, egy 82-es fullhd tv-n menne az adás, Cegléden lakom a X. emeleten és gyönyörűen rálátok az antenna hungária gigatornyára (légvonalban kb 1 km, nincs közben sem épület, sem fa).

köszi

http://lanparty.blog.hu

(#4166) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok,most halt meg az asztali műholdvevőm,úgyhogy ideje váltanom vmi új készülékre és a tanácsotokat szeretném kérni.
Ami lényeges lenne: hdmi csatlakozó,1080i,mpeg2 (esetleg mpeg4 kompatibilitás,de nem földi vételhez,mert ahhoz már van,hanem szigorúan műholdas vételhez)képes, tudom,hogy nem ide tartozik,ezért csak zárójelben mondom (digit is vegye),legyen olcsó!
Kártyabemenetre nem nagyon van szükségem.
Tudtok ajánlani vmi készüléket?

Esetleg erről a Hirschmann SR 120 CI-ről van vmi vélemény?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4167) tacpeter


tacpeter
csendes tag

Nógrád megyében lakom, és a Kékestetőről sugárzott MindigTV-vel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Ugyebár a leírásuk szerint a 44-es (658 MHz) és a 69-es (858 MHz) csatornákon sugároznak. Van egy szélessávú logperiodikus antennám még édesapám készítette vagy 15 éve, igazából nem tudom az adatait (elég méretes vagy 3 méter hosszú, elég sok elemből áll) de most nem is ez a lényeg.
Kipróbáltam a házunk erkélyéről, mégcsak nem is nagyon állt irányba, de szépen lehetett vele fogni mindkét csatorna adásait. Gondoltam, hogy felviszem a padlásra, hogy ne legyen útban, de ott csak a 44-es csatornát láttam vele a 69-est képtelen vagyok, vagy éppen hogy be tudom fogni de nem túl jó jelerősséggel.
Az egyetlen ami változott a 2 próba között, a koax kábel hossza. Az első esetben egy kb. 5 méteres kábel volt, a második esetben 15m-es volt a kábel.
Lehetséges, hogy ilyen hosszú kábelen már nem jön át a nagyobb frekvenciájú jel? Esetleg a kábel minősége mennyiben befolyásolja a vételt? Az 5 méteres kábelemen az árnyékolás rézháló jellegű és forrasztható volt az antenna szimmetrizáló paneljára. Ellenben amit vettem 15 méteres kábel valami nagyon egyszerű alufóliás árnyékolással rendelkezik, ami körül kb 5-6 szálnyi drót megy és forrasztani is elég nehéz. Tény, hogy 20 Ft volt métere, de gondoltam ezzel is működnie kell.

Ha tényleg a kábel lehet a probléma, valaki nem tud javasolni, hogy milyet vegyek, ami nagyobb hosszúsága ellenére is jó átvitelt biztosít?

(#4168) zhagyma válasza tacpeter (#4167) üzenetére


zhagyma
őstag

Ez kábelhibának tűnik. A magasabb frekvenciákon eleve jobban csillapít a koax, ráadásul a 15 m-s koax rosszabb minőségűnek is tűnik és 3x olyan hosszú. Javaslom vegyél 15 m RG6 "tri-shilded" (háromszors árnyékolás) koax-t. Lehetőleg a vastagabbat válaszd, mivel a 75 ohmos hullámimpedancia elsősorban a kábel átmérőitől függ, másodsorban a dielektrikum minőségétől. Válaszad a merevebbet, mivel az mérettrató és így nem változik jelentősen a hullámimpedancia a "kábelhúzkodás" után.. A tri-shielded koax három árnyékolórétege közül a középső egy drótharisnya. Azt válaszd, amelyiknek a legsűrűbb a szövése ( ez akkor megfelelő, ha olyan sok drótszálból áll, hogy nem látod az alatta lévő alufóliát ). Lehetőleg ne "csavaros" csatlakozókat használj, hanem "krimpelőst" (kisebb lesz a jelveszteség a jobb kontakt miatt). Sok sikert ...

(#4169) Zirowe válasza Zirowe (#4166) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Na,megoldódott, vettem egy skymaster dchd-9000est 20k-ért,szerintem elég jó vétel.
Viszont most megint elkezdtem foglalkozni a digitális földfelszíni szórással és hát borzalmas a körkép!

Budapesten lakom,a II.kerületben a Mechwart ligetnél,szembe ház,kis utca.
Lcd tv,benne az mpeg4 tuner, rácsatlakozok egy kis beltéri erősítőt és semmi.
Nagy nehezen+6méternyi kábellel kilógattam az erkélyre, de ott is keresgélnem kellett a megfelelő helyzetet,és akkor végre bejöttek az adók.
Minden,kívéve az m1 és m2.
Azokat sehogy se akarja találni!
Miért nem?
Illetve a duna tv,bár azt írja hogy hd, nem ér el a képernyő széléig a képt (107centis full hd lcd),miért?

Na most ez az egész eléggé kényelmetlen,nem fogom mindig kilógatni az antennát az erkélyre. Nincs vmi mód arra,hogy ezt ki lehessen küszöbölni? Esetleg vmi passzív mód,hogy ne menjen mindig az a kis erősítő?
Van egy régi nagy tetőtéri antennánk a ház tetején,belül a padláson,közel a kéményhez,de annak a kábelei már elrohadtak. Érdemes azt újrakábelezni vagy érdemesebb építeni vmit és valahogy az erkélyre rakni?
A másodikon lakom,a ház 4emeletes,szembe ház 5 emeletes, az erkélyen pedig végig fémből van a korlát..

Minden segítséget szívesen veszek! :)

Illetve még annyi,hogy vmi olyasmit hallottam,hogy az mtv nem fogja közvetíteni a vb-t,ez igaz lenne?
Pedig én már lelkiekben felkészültem arra,hogy hd-ben fogom nézni.. :S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4170) GBogyó válasza csubi8 (#4165) üzenetére


GBogyó
tag

Általában kártyafüggetlen, hogy mennyire erős gép kell hozzá. Alapban a tied jó lehet, a topic első bejegyzései között van egy tesztvideó. Ha azt lejátssza, akkor jó lesz. A videokártya támogatása sokkal fontosabb a dekódolásban (radeon HD sorozat, NVidiánál nem tudom).
Ceglédről nem adják a mindigtv-t, keresned kell más tornyot, talán Kékes?
[link]

(#4171) GBogyó válasza Zirowe (#4169) üzenetére


GBogyó
tag

A 16:9-es tv-n van olyan, amikor a 4:3 adás nem ér a széléig, ilyenkor zoom-olj, válts képüzemmódot, ha zavar. Amikor 16:9 adás megy, akkor nem lesz ilyen probléma.
Egyelőre valóban úgy tűnik, az m1 nem fogja adni a vb-t, de felmerült, hogy a Duna fogja. Még messze az igaz, egyelőre ezen ne aggódj.

(#4172) GBogyó válasza GBogyó (#4170) üzenetére


GBogyó
tag

Kiskőrös, Szentes, Úzd mindhárom kb. 70-80 km távolságra lehet tőled. Itt megnézheted: [link]

(#4173) xliborg válasza GBogyó (#4170) üzenetére


xliborg
csendes tag

GBogyó, ez így nem teljesen megfelelő. Ugyanis a VGA-nak a megjelenítésben van szerepe, mert ha jól emlékszem (korábbi hozzászólásokban) csak linux alatt van hogy a prociról le lehet venni a terhelést kódoláshoz.
Az általános dvb-t tunerek szoftveres kódolás tesznek lehetővé, és ezt a proci végzi. Persze van hardveres, amihez egy PIV egymagos bőven elég, de az ugye nem 10 ropi.
Sokan kisérletezgetnek kodek cserével több-kevesebb sikerrel.
Nvidia 7600-tól támogatja a HDTV-t írják egy teszten, de érdekes módon újra gyártanak kisebb teljesítményű VGA-t HD támogatással. (pl nekem most passzív 6200-asom van HDTV-HDCP támogatással.)

(#4174) csubi8 válasza GBogyó (#4170) üzenetére


csubi8
csendes tag

szia,
a link szerint Budapestről és a Kékesről is mindigtv-znek Ceglédre. mellesleg ez azt jelenti, hogy onnan megy a teljes sugárzás, vagyis nem használnak átjátszó-állomásokat, mint amilyen a ceglédi torony? (mert ha igen, akkor valszeg a kis bot antennával sem Budapest (~70 km), sem pedig Kékes (~150 km) nem lesz fogható...

http://lanparty.blog.hu

(#4175) GBogyó válasza xliborg (#4173) üzenetére


GBogyó
tag

Bocsánat, köszönöm a javítást, természetesen így van.

A vett adás megjelenítésében van nagy szerepe a videokártyának, tehát a hardveres dekódolás a videokártya esetében a CPU terhelését csökkenti. Viszont ez éppúgy igaz a valósidejű tv nézésre, mint a felvett anyag lejátszására.

[ Szerkesztve ]

(#4176) GBogyó válasza csubi8 (#4174) üzenetére


GBogyó
tag

Nem, egyelőre nincs Ceglédről sugárzás. a 70-80km-re lévő 3 adó inkább az irány miatt lesz neked hasznos, ha van valamelyik felé kilátásod. Egy lepke antenna, vagy egy komolyabb szükséges lehet, attól függ, milyenek a lehetőségeid. A bot biztosan nem elég.

(#4177) Zirowe válasza GBogyó (#4171) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ok,csak azt hittem,hogy ha hd van kiírva sd helyett,akkor az már eleve 16:9..Tévedtem :D

És esetleg a többi kérdésemben tudsz-e segíteni? :P

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4178) GBogyó válasza Zirowe (#4177) üzenetére


GBogyó
tag

Nagyrészt igazad lenne, de nem a HD felirattól függ.
A HD-s csatornák (Mindig: m1, m2, duna) folyamatosan HD-ban sugároznak, ami fix 16:9.
Néha valódi HD-s tartalom, néha felkonvertált.
Ebben viszont sok esetben, ha 4:3-as a forrás, akkor egyszerűen nem töltik ki a képernyőt, hanem kiegészítik kis csíkkal bal-jobb oldalon. Ez is része a sugárzott képtartalomnak. Lassan, de biztosan ezek csökkenni fognak, és szinte folyamatosan 16:9 lesz.

Átnézem a többi kérdést, igyekszem :-)

(#4179) GBogyó válasza Zirowe (#4169) üzenetére


GBogyó
tag

A minden, kivéve m1-m2-t azt jelenti, hogy az 55-ös MUX-ot nem tudod venni valószínűleg, tehát a 746 MHz-et. Sajnos az antennával kell játszani, hogy jó legyen mindkettő, de mivel igen elenyésző az adóteljesítmény Bp-en jelenleg, ezért nagyon nehéz.
Erre elvileg majd valamikor lesz egy teljesítménynövelés, de hogy pontosan mikor és mitől függ, gőzöm nincs.
De utána vélhetőleg a szobaantenna is elég lesz.

Én először az erkélyre tennék egy kölcsönkért lepke antennát, és ellenőrizném, hogy jó-e azzal. Ha ez nem jön össze, akkor a padlástérbe húznék fel új kábelt, és esetleg vennék egy új antennát, ha az nem jó, de nem tudom, ez mennyire macerás. Viszont biztosan a legjobb megoldás. Illetve még jobb lenne a tetőre, de annyira ne szaladjunk előre.

(#4180) zhagyma válasza Zirowe (#4169) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Minden,kívéve az m1 és m2. Azokat sehogy se akarja találni! Miért nem? ..."

Az m1HD, m2HD az UHF55(746Mhz) alacsonyabb frekvencián van, mint a "többi" UHF62(802 MHz). Ha a magasabb frekvenciát tudod venni, akkor az alacsonyabbnak is menni kell. Mivel előtted 5. emeletes háztömb tornyosul valószínűleg visszavert jelet fogsz és gondolom nem látod "optikailag" az adótornyot. Visszavert jelek esetén egészen extrém antenna pozíciók és polarításváltások is lehetnek eltérő frekvenciákon. Lehetőleg ne a TV automatikus keresését használd egy antenna pozícióban, hanem a manuálisat. Add meg a frekvenciát és figyeld a TV jelerrősség / jelminőség információit, amennyiben van ilyen lehetőség. Az enyémben például van ilyen.

" ... az mtv nem fogja közvetíteni a vb-t,ez igaz lenne? ..."

Erre szerintem senki nem tudja a választ. Annyi biztos, hogy a köztv-nek várhatóan nem lesz rá pénze. Az is biztos, hogy Orbán Viktor szereti a focit. Gondolom, amennyiben nyernek a választásokon, megveszi a közvetítési jogot az MTV-nek. Már a rómaiak is tudták, hogy cirkusz kell a népnek és "ingyen" kaja / pia. Egy darabig biztos csönd lenne ...

[ Szerkesztve ]

(#4181) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Köszönöm a válaszokat!! :R :R :R

Még annyi,hogy én is hasonló cipőben járok,mint egy előttem szóló,nekem is egyszerre két kábel bedugását kéne megoldanom a tv-be, hogy ne kelljen mindig huzogatni: kábel és a rendes antenna.

Egy másik topicba ajánlották nekem ezt, ezt elvileg manuálisan kell kapcsolni amikor a másik kábelt akarom használni, ami sokkal kisebb gond,mint a kábel huzogatás. Elvileg egyszerre csak egy kábel jelét küldi,így az összeütközés is kiküszöbölhető.

Mennyire életképes ez a megoldás?

Mondjuk ez tényleg egy buta kérdés: van egy rohadt nagy parabola antennánk az ablakban az asztali műholdvevőhöz,ami elvileg nem házra néz,hanem a vár fele,amerre szabad az út,és csak jó messze van épület vele szembe (3utca hossznyival lejjebb)..
Naívan kérdezem: nem lehet ezt vhogy hasznosítani a tvbe épített mpeg4 tunerem felé?
Vagy nagyon nagy butaság? :D

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4182) zhagyma válasza Zirowe (#4181) üzenetére


zhagyma
őstag

A "mechanikus átkapcsoló" a legegyszerűbb megoldás a kábel és földfelszíni adás közösítésére (olcsó). Amennyiben "automatikus" rendszert akarsz korrekt módon, akkor több nagyságrenddel megnő a beruházási költség az általad is említett és még több másik probléma miatt.

Ha a parabola antennát szeretnél felhasználni, akkor az LNB-t le kell szerelni és a helyére egy koax-t kell behúzni víszintesen elhelyezett ,10cm-re lecsupaszított melegérrel. A parabola méretei hullámhosszfüggőek (x méter átmérőjű tükör kellene az UHF sáv tetején). Ezért a "parabolahatás" és annak nyereségnövekedése elmarad (+20-30 dBi). Helyette lesz egy reflektor hatásod (+5dBi), amit elérhetsz az egyszerű antenna mögé helyezett (pár centire), az antenna méreteinél 20%-l nagyobb méretű fémlappal is.

[ Szerkesztve ]

(#4183) Zirowe válasza zhagyma (#4182) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Értem,akkor a parabolát hanyagolom.

Viszont körbenéztem a lepkeantennák között, nem is olyan drágák.
Elvileg ez jó,nem? És akkor ehhez nem kell más,csak koax kábel,be a tv-be és minden frankó,áramot se fogyaszt, erősítő se kell? :D

Illetve itt egy kép, hogy hova kerülne a lepke, elvileg nem lenne előtte ház,az jó,nem?

Mintha azt olvastam volna,hogy azért van gyengítve Bp-n a digitális műsorszórás,mert bezavar a mig-ek kommunikációs rendszerébe,de folyamatban van azok cseréje, ez igaz lenne?
És ha igen,akkor mikorra várható kb a teljesítmény növekedés?
Mert eléggé nevetséges, hogy pont a fővárosban nem megy rendesen! :S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4184) zhagyma válasza Zirowe (#4183) üzenetére


zhagyma
őstag

Ez a lepke a "jobbik fajta", mivel az UHF sáv végére hangolt. Kicsit összeszedi a jeleket jobbról-balról, de így legalább nem fontos "halálpontosan" a toronyra fordítani. Adóközelben, optikai rálátással az adótoronyra semmi szükség az erősítőre. Ha lenne benne erősítő és nem sikerül a vétel, akkor érdemes kiszerelni. Az analóg csatornák a DVB-T-hez képest magas jelszintje az erősítőt úgyis túlvezérelnék és így a DVB-T jelet végzetesen eltorzítaná aminek akadozás, kockásodás lenne a következménye. Az antenna tartalmazza a szimmetrizálót (75 ohm), ezért csak a koax-t kell bekötni.

A Széchenyi-hegyi adó teljesítménye a kezdetektől fogva csökkentett, akár a kabhegyié. A többi adó tudomásom szerint a maximális ERP-vel sugároz: 50 KW, horizontális polarizáció, körsugárzás. Az országhatár menti adók sugárzása korlátozva van több helyen a határ felé, mivel a szomszédos országok rendszereit zavarná. A jelek szerint ez az orosz gyártmányú haditechnikai eszközök frekvenciaigényei miatt van. A korlátozás érvényessége 2015 a frekvenciagazdálkodásról szóló NHH hivatalos és nyilvánosan elérhető dokumentumai szerint. Az ennél korábbi dátumok csak szerencsés csillagállás mellett következhetnek be.

(#4185) GBogyó válasza zhagyma (#4184) üzenetére


GBogyó
tag

... még annyi kiegészítés a dologhoz, hogy általában vagy erősítővel egybeépített szimmetrizáló van benne, vagy erősítő nélküli. Legalábbis az enyém ilyen. Tehát ha erősítőst veszel, akkor kiszerelés után kell hozzá egy szimmetrizáló is.

Igen, tényleg jók ezek, én is hasonlót használok, viszont nálunk van teljesítmény is ;-) Azért vannak bizakodásra adó hangok a korábbi teljesítménynövelés kapcsán.

(#4186) dolbyman


dolbyman
tag

Sziasztok.
Olyan tunerkártyát keresek, amivel a digi kábelben futó digitális antenna jelet tudom nézni.
elvárás lenne továbbá a nagyfelbontású jel kezelése is HD, esetleg full HD.
(tudom. még nem az jön a kábelen, de talán majd egyszer)
Ha lehet USB-s kellene, mert a gépbe nem fér be ahogy nézem.

Nem vagyok szekértő. a meglévő pc-met szeretném felvértezni némi HTPC-s tudással.
Az egyik ilyen igény a műsorok rögzítése lenne. Nem tudom, hogy ez befolyásolja-e a kártya választását.

thx előre is

Bandi

(#4187) GBogyó válasza dolbyman (#4186) üzenetére


GBogyó
tag

Neked DVB-C vételére alkalmas kártyára van szükséged.
Nem vagyok benne, de mintha HD-s jel is jönne a digikábel hálózatán, nézd meg az aktuális csatornakiosztást. Nem kártya, hanem szoftverfüggő a HD kezelése és a felvétel is, így ezek nem befolyásolják a választásodat.
eBay-en vettek sokan kártyát, ott olcsó, de én konkrét típust nem tudok ajánlani.
A HD-s adásokhoz viszont egy megfelelő erősségű PC, és/vagy HD támogatással rendelkező videokártya kell.

(#4188) BeLac válasza dolbyman (#4186) üzenetére


BeLac
tag

Szia !

A digi kábelen 4 adó van ami HD-s m1,m2,duna,digisport.
Nekem Hauppauge WinTV-HVR 930C típusú USB2 kütyüm van.
A hozzá kapott progival csak az analógot tudom fogni.
A digitálist a DVBViewer v4.0.0.0-al tudom nézni a HD-t is, persze kellet hozzá kodek ezért telépítenem kellet hozzá CyberLink PowerDVD 8-t.

De az igazi szakértő zhagyma ö segített nekem is (Köszönet érte)
Üdv:.
BeLac
ui:A rendszerem XP.

[ Szerkesztve ]

(#4189) cigam válasza GBogyó (#4187) üzenetére


cigam
félisten

m1, m2, és a Duna megy HD-ban.
pl. a Hauppauge PCTv Quatro Stick is tud dvb-c-t (papíron, mert személyes tapasztalatom még nincs)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4190) vegyszer


vegyszer
addikt

egy kérdés: a T-home az általa szolráltatott digitás tvadása szabványosan kódot DVB-C jel?vagyis, ha a TV-be berakok egy kártyát, CI modullal, akkor set top box nélkül is tudom a jeleket dekódolni?

CI kártyát mennyiért lehet szerezni?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4191) RAZZI9


RAZZI9
csendes tag

sziasztok! egy kis segítségre lenne szükségem. vettem egy mp4 lejátszót, ami elvileg fogja a DVB-T jeleket, de ahányszor próbáltam azt írja hogy nem talál semmit. ilyenkor mit lehet tenni?

(#4192) BeLac válasza RAZZI9 (#4191) üzenetére


BeLac
tag

Kicsit bővebben, ha lehetne. Például: készülék , kábelszolgáltató vagy saját antenna, ha kábelszolgáltató akkor DVB-C , saját antenna akkor DVB-T elhelyezkedés irány stb..

Bár azt halottam hogy az DVB-T és mpg4 rendszerű LG tv-n országnak finneket kell választani és akkor tudja fogni a kábelszolgáltató DVB-C adását.

(#4193) zhagyma válasza dolbyman (#4186) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

Egyszer már kigyűjtöttem számodra az általam ismert DVB-C-s tunereket (túlnyomó többsége USB-s): [link] Igaz azóta nem keresgettem újabbakat. Ebben a fórumban visszakeresve a többségük terítékre került: beszerzés, installálás, használat, tapasztalatok ...

A digitális adások vétele során a "bármilyen" rendszerű tuner (DVB-T/C/S) egy digitális stream-t szolgáltat (transport stream). A transport stream-ben több csatorna műsora megtalálható. Amelyiket kiválasztod azt fogja lementeni az alkalmazott program egy fileformátumba (konténer). Ezen folyamat alatt sem a tuner típusa, sem a szoftver nem befolyásolja a felvétel minőségét (azonos lesz az adóoldalon betömörített változattal).

vegyszer A T-Home szabványos DVB-C adást ad. A TV CI csatlakozójába kell venni a kódolási rendszernek (Conax, Nagra :F ) megfelelő CAM modult (~20eFT). A szolgáltató által adott előfizetői kártyát (Conax, Nagra?) ebbe kell bedugni. Arról mostanában megoszlanak a vélemények, hogy havonta aktíválni kell-e a kártyát az STB-be visszadugva vagy sem. A napokban itt volt szó róla, ha visszaolvasol: [link]

RAZZI9 Ennyi információ alapján csak annyit tudok mondani: jelet kell keresni!

(#4194) RAZZI9


RAZZI9
csendes tag

azt hiszem félreértettetek én egy ilyen lejátszót vettem: [link]
és ezzel szeretném fogni a digitális jelet ha lehet.
köszi az előző gyors választ.

(#4195) zhagyma válasza RAZZI9 (#4194) üzenetére


zhagyma
őstag

Remélem erről. van szó. Valóban képes a DVB-T jel fogadására, de csak a MPEG2 videótömörítést képes feldolgozni. Magyaroszágon MPEG4 AVC/H264 videókódolás van, ami elég erőforrásigényes lenne ennek az MP3 masinának.

(#4196) RAZZI9


RAZZI9
csendes tag

igen, kösz a választ. akkor ezzel esélytelen jelet találni? mert talált pár csatornát de azt írja hogy nincs jel.

[ Szerkesztve ]

(#4197) cigam válasza zhagyma (#4195) üzenetére


cigam
félisten

Ami azért furi, mert "software"esen lejátsza az mpeg4 videókat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4198) zhagyma válasza cigam (#4197) üzenetére


zhagyma
őstag

Ezen Én is gondolkodtam. Szerintem azért nem "furi", mivel az MPEG4 alatt a hagyományos MPEG4 videókat értik (talán divx/xvid). Ezek nem azonosak a később specifikált MPEG4 AVC part 10-el (H264) és ennek a Microsoft féle reinkarnációjával (VC-1). Ezek jóval erőforrásigényesebbek.

(#4199) zhagyma válasza RAZZI9 (#4196) üzenetére


zhagyma
őstag

A jelet megtalálhatod vele. A transport stream-t elemezni fogjai és mutatja a csatornákat is, csak nem lesz kép (MPEG4 AVC/H264) és esetleg hang sem (HE-AAC). Amennyiben kevés a jel, akkor menj ablakhoz, erkélyre és próbáld meg adó irányba fordítani a botantennát (párhuzamosa a föld síkjával forgatni szép lassan).

(#4200) RAZZI9


RAZZI9
csendes tag

ok. azért próbálkozom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.