Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) zhagyma válasza hito (#4750) üzenetére


zhagyma
őstag

linux tuner driver "faragó" brigád. Úgy tűnik Devin Heitmueller igen aktiv ...

[ Szerkesztve ]

(#4752) lorenzen válasza hito (#4750) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Linux ügyekben itt érdemes olvasgatnod.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#4753) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Egy nagyonrövid ismertető a dvbSAM programról.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#4754) zhagyma válasza lorenzen (#4753) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

Nézegettem már régebben ezt és más hasonló programokat. Véletlenül, nem találkoztál olyan programmal, amelyik képes kiolvasni egy tunerből (windows / BDA) a BER értékeket.

Mondjuk eddig a BDA reference olvasgatása alapján kiszúrt BDA függvények és BDA driver változók a BER értékek százalékos konverziójára utalnak:

KSPROPERTY_BDA_SIGNAL_QUALITY
IBDA_SignalStatistics::get_SignalQuality Method

(#4755) hito válasza zhagyma (#4751) üzenetére


hito
nagyúr

Már csak az a probléma, hogy XP-t használok :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#4756) lorenzen válasza zhagyma (#4754) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Olyan programmal még nem találkoztam, ami több információt ad BER kérdésében, mint a SAM.
Igaz nem is kerestem.
(A dvbSAM-ra is csak ezért találtam rá, mert műholdon voltak olyan transzporderek, amit nem tudtam rendesen leszkennelni. A SAM kibányászta a csatornák pontos adatait. Kézzel átírva, tudtam nézni a kedvenc zenecsatornámat. Sajnos azóta a szolgáltató megszűnt.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#4757) zhagyma válasza hito (#4755) üzenetére


zhagyma
őstag

Az mindegy. A kérdésed nem operációs rendszer / driver függő, hanem inkább firmware. Ahhoz meg értenek ...

lorenzen Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4758) Sas madár válasza Core2duo6600 (#4739) üzenetére


Sas madár
őstag

Ezek a régiek tudják az uhf-t.

"Jó szolgálatot tehet még a google earth is"..ezen kívül nem lehet valahogy megtalálni merre lehetnek az adók?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#4759) tigrian válasza Sas madár (#4758) üzenetére


tigrian
csendes tag

"...nem lehet valahogy megtalálni merre lehetnek az adók?"

http://www.frekvencia.hu/transmitters-hng.htm

Csak a DVB-re:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Végtelen sok ilyen szám van, de viszonylag kevés"

(#4760) GBogyó válasza Sas madár (#4758) üzenetére


GBogyó
tag

Hadd ajánljak még egy linket. Beszél magyarul is:
http://www.mapavysilacu.cz/map.html

[ Szerkesztve ]

(#4761) zhagyma válasza lorenzen (#4756) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

Kicsit böngésztem a dvbSAM -> SAMcorder -> RF measurement területen: [link] Valóban profi az eszköz (strength, MER, BER, stb), de a leírás szerint ezeket csak DVB-T/DVB-H esetén vagy DIBcom 7000 CODFM demodulátor chipes USB-s tuner esetén tudja. Nekem Hauppauge WinTV HVR 930c van DRX 3926K demodulátor chippel és a DVB-C lenne a fontos ... Na majd keresgélek még.

(#4762) Sas madár válasza tigrian (#4759) üzenetére


Sas madár
őstag

Köszi szépen.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#4763) Sas madár válasza GBogyó (#4760) üzenetére


Sas madár
őstag

Nagyon jó ez is csak előbb át kellene olvasnom a használatát,de holnapra halasztom ma már nincs energiám.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#4764) #35914496


#35914496
törölt tag

Vantage 8000 TS beltéri egységem az újabb gyári szoftverekkel (2.52 után) gyakran kódolt csatornát ír a Hello HD-s Conax kártyával nézett csatornáknál.

A régebbi szoftvereknél ez a hiba nincs, valószínűleg valamilyen időzítési probléma.

Kénytelen vagyok a 2.52-es szoftvert használni, és így a sok új szolgáltatás nálam nem megy.

Kérdésem:

Ha a HHD kártyáját pl. egy Technisat Conax modulban használnám a beltéri saját Conax olvasója helyett, akkor lenne esélyen, hogy ez a hiba megszűnik?

(#4765) Balage^


Balage^
tag

Hali! Tudtok olyan megoldást amivel össze lehet mixelni egy kábelre az analóg kábeltv-t és a dvb-t? Nézelődtem neten, de nem nagyon találtam semmit.

(#4766) MMIX válasza Balage^ (#4765) üzenetére


MMIX
addikt

Írd be a lap tetején a keresőbe: 1. közösítő 2. átkapcsoló

(#4767) wlantal


wlantal
tag

Üdv.
Félig meddig ide is illő igazi gyöngyszemre bukkantam.
:U Tecső link
Vajon fog-e idejében teljesülni "Az a bizonyos gombnyomás" a jövőben?

[ Szerkesztve ]

(#4768) GBogyó válasza #35914496 (#4764) üzenetére


GBogyó
tag

Ajánlanám a netboard.hu fórumot, de nem teszem ;-)
Én csak megerősíteni tudom a 2.52 utáni "kódolt csatorna" hibát, ami jelentkezik UPC Direct kártyával is.
Próbáltam már emu-t kikapcsolva, de akkor sem ment.

(#4769) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok!

Bocsi nagyon láma vagyok ebben a témában és kérdezni szeretnék. Vettünk egy mpeg4 dvb-t/c tunerrel rendelkező tv-t koliba (bp 14.ker) és azt szeretném kérdezni, hogy mik azok az adások amik ingyen foghatók és kell-e hozzá még valami szerkentyű vagy csak beüzemeljük a tv-t és megkeressük a csatornákat?

Köszi

Battletag: Myth#1775

(#4770) GBogyó válasza Myth (#4769) üzenetére


GBogyó
tag

Kis szerencsével egy antenna kell még hozzá.

Elérhető műsorok: MindigTV

(#4771) Myth válasza GBogyó (#4770) üzenetére


Myth
aktív tag

És tudnátok ajánlani valami frankó antennát? Mindenképpen kültéri kell vagy elég beltéri is? Mondjuk egy ilyen? [link]

[ Szerkesztve ]

Battletag: Myth#1775

(#4772) attuska válasza lapa (#4711) üzenetére


attuska
csendes tag

Szia!
A 2.6.27 -es kernel tuti, hogy öreg a skystar HD kártyához. A linuxtv.org -on kutakodj! Nekm Skystar2 rev 2.8a van, de ahhoz is drájvert kellett tenni, az 2.6.32 -es kernel már kapásból eszi a kártyámat.
Ha még nem is menne linux alatt a kártyád, türelem rózsát terem.

[ Szerkesztve ]

(#4773) BeLac


BeLac
tag

Sziasztok!
A Smart Cutter-el hogyan lehet kivágni a reklámot vagy egyesíteni két filét?
Mert nekem nem sikerül. :O

(#4774) GBogyó válasza Myth (#4771) üzenetére


GBogyó
tag

Hát ezt a legnehezebb megmondani így látatlanban. Merre néz az ablakod? Ha lehet, mivel írtad, hogy kollégiumban laksz, próbálj kölcsönkéni.
Számos opció van.
- szál drót. Koax kábel lecsupaszítva 9 cm hosszan.
- tesco gazdaságos antenna, amolyan halszálka fajtájú 5-700 Ft nagyságrend.
- nagylepke
- esetleg egy komolyabb

Persze ez nagyjából az ár sorrendet és a minőséget is tükrözi. De a digitális vételnél ha van jeled, akkor már jó a helyzet.

(#4775) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék venni egy USB-s kütyüt, amivel tudom fogni ingyen ezt a pár csatornát, meg hd-t.
A győri adótoronytól légvonalban max 1,5km-re lakom, ha nem lenne pár háztető, rá is látnék a toronyra a szobámból.

Ezek között a készülékek között van különbség azt tekintve, hogy milyen minőségben jelenítik meg a képet pc-n? Azaz a drágábbal jobb lesz a kép, az olcsóbbal meg kevésbé? Vagy mivel digitális, így csak a jelet kell vennem/értelmeznem, az meg nem készülékfüggő?

Sajnos nem vagyok képben antennák tekintetében sem, de olvastam, hogy elég valami botantenna szerűség is, ha ilyen közel van a torony és nem kell tetőantenna..vagy mi.

Volt tévékártyám anno, analóg, ott a kártya végére kellett dugni a koax-ot.

Itt meg az usb végére kell kötni az antennát?

Köszönöm előre is a türelmes segítséget. :R

(#4776) Myth válasza GBogyó (#4774) üzenetére


Myth
aktív tag

Ezen a fotón szemléltettem, hogy merre néz a koli [link]

Nem nagyon tudok senkitől kölcsönkérni sajna antennát. De hogy tutira menjek egy olyan 4-5 ezer ft körüli antennára gondoltam.

Battletag: Myth#1775

(#4777) GBogyó válasza nfsu17 (#4775) üzenetére


GBogyó
tag

Van különbség az érzékenységben, ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy milyen pici jelszint elég, hogy jó képet adjon. Ha van elég jel, akkor annál több már nem kell, ott már ugyanazt a képet kapod mindegyiken.
Képminőségben nem kapsz különbséget.
Itt az USB-s kütyübe kell bedugnod az antenna csatlakozót, ami antenna lehet egy botantenna is. USB-s cuccokhoz adnak ilyet, de hogy elég-e a jel hozzá, azt a helytől függően lehet megmondani.

(#4778) GBogyó válasza Myth (#4776) üzenetére


GBogyó
tag

Ha rá is látsz a hegyre, akkor jó is lehet.
Ha ár-érték arányban tuttira akarsz menni, akkor egy nagylepkét vegyél, de előtte nézd meg a méreteit, hogy fel tudod-e szerelni.

(#4779) lorenzen válasza GBogyó (#4777) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Egy kis kiegészítés:
Előnyben részesítendő vevőegységek:
Vista, Windows7 x86 és 64 bites drájverrel is rendelkezik.
Közvetlenül, közdarab nélkül csatlakoztatható az antenna.
A hozzáadott program elboldogul a magyar h.264 videó tömörítéssel. (De az nem kizáró ok, ha a gyári program nem támogatja.)
A hozzáadott távirányító MCE kompatibilis. (Még akkor is ha nem használod a Multimedia Centert.)
A látható képminőségért az alkalmazott DirectShow filter a felelős., tehát nem hardver függő.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#4780) nfsu17 válasza lorenzen (#4779) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszönöm GBogyó és lorenzen. :R

Mindenképpen win7 64bit kompatibilis kellene nekem és a magyar h.264-et tudja kezelni.
Ha van hozzá antenna is, az is jó.

Edigitalban talán 1 db-ot láttam, de lehet nem jó helyen néztem. :F

Tudtok oldalt, ahol tudnék választani a készülékek között?

Aztán majd ha kinéztem egyet, még visszajövök segítségért.
Köszönöm. :R

(#4781) GBogyó válasza nfsu17 (#4780) üzenetére


GBogyó
tag

Két dologgal tudok segíteni.
Ajánlom az én USB tuneremet, bár az hibrid, tehát van benne analóg tv és analóg rádió is, ez feleslegesen drágítja meg. Leadtek DTV Dongle H.
Ezen felül általánosságban jók a Leadtek termékek, nézz körül itt: Leadtek Help Site

(#4782) nfsu17 válasza GBogyó (#4781) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszi. :R

Amúgy hol lehet nézni "sample" képeket, videókat, hogy kb. milyen minőségre számíthatok?

(#4783) GBogyó válasza nfsu17 (#4782) üzenetére


GBogyó
tag

Nagyon adásfüggő, egyrészt van egy HD-s sample a fórum első oldalán, másrészt meg biztosan nem bánod majd meg ;-) Azt nem mondom, hogy menj be egy elektronikai boltba, mert ott néha okádék minőséget láthatsz.

(#4784) bruce20 válasza nfsu17 (#4782) üzenetére


bruce20
csendes tag

Példa RTL KLUB (SD) adásra

Példa m2 hd adó műsorára (nem hd nyersanyag)

Példa m1 hd adó full HD adására

A fenti linkeknél ahol csak lehet, válts át HD minőségre youtube-on, hiszen így látod nagyjából azt a minőséget, ami a tv-n is van (eredetiben ennél is jobb).
Azt hiszem a képminőség, és az, hogy ezt már egy 6 000 forintos USB vevővel megkapod, magáért beszél.

[ Szerkesztve ]

(#4785) nfsu17 válasza bruce20 (#4784) üzenetére


nfsu17
veterán

Nagyon szép(en köszönöm). :R
Valóban kiváló, valami ilyesmit szeretnék elérni.

-------

GBogyónak is. :R

[ Szerkesztve ]

(#4786) winkloyd


winkloyd
csendes tag

Szervusztok!
Amatőr vagyok.
Szeretnék egy - eddig csak játékra használt - gépet DVB-T és DVB-S adások vételére alkalmassá tenni.
A teljes leírás: Asrock Conroe 1333-D667, E2160 1,8 GH Intel Dual P, 1 G 1,79 GHz ram, Galaxy GF 9500 512, w/HDTV/Dual DVI
A PCI-E-ben a Galaxy ül, úgyhogy csak a két PCI slot szabad.
Milyen kártyát/vagy kártyákat javasoltok, amivel nem kell sokat kűzdeni Windózer (most XP) alatt? Esetleg USB-s cuccot?
A műholdas részen francia nyelvű adásokat szeretnék nézni és esetleg rögzíteni. Így az is kérdésem, melyik műholdra érdemes irányíttatnom?
Köszi a tanácsokat!

(#4787) nfsu17


nfsu17
veterán

Még egy olyat szeretnék kérdezni, hogy nézegetem ezeket az usb-s, pendrive nagyságú cuccokat. A végén rá lehet dugni a botantennát, ami néha jár hozzá. De ez nem koax "nagyságú" csatlakozó, hanem kisebb. Nekünk régről van egy szobaantennánk, aminek ha jól tudom koax a vége. A kettőt valami átalakítóval össze lehet hozni, vagy másféle szobaantenna kellene, ha nem lesz elég a bot? :R

(#4788) GBogyó válasza nfsu17 (#4787) üzenetére


GBogyó
tag

Az enyémhez van egy kis átalakító, amelybe rendes koax dugó megy bele. Annyi előnye van, hogy ha megfeszül, akkor könnyen kipattan, és a nyák nem feszül meg.
De nézd meg alaposan, hallottam olyanról, amihez külön meg kellett venni az átalakítót. Mondjuk kb. 800 Ft volt, de akkor is.

(#4789) GBogyó válasza winkloyd (#4786) üzenetére


GBogyó
tag

Egy lekérdezést próbálok belinkelni, amelyen francia kódolatlan adásokat láthatsz, remélem sikerül: KingOfSat
Én annyi tippet mondanék, hogy win7, vagy vista 64 bites driver is legyen hozzá, amúgy nézz körül a Leadtek háza táján: LHSite
Nem vagyok elfogult, de ezt ismerem. Ezen felül persze van még sok jó eszköz is.

(#4790) z00mhead válasza nfsu17 (#4787) üzenetére


z00mhead
tag

Ehhez például jár (a távirányító alatt):

Nekem tök más kütyüm van, de ahhoz is jár egy ugyanilyen.

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#4791) nfsu17 válasza z00mhead (#4790) üzenetére


nfsu17
veterán

Ilyenre gondoltam köszi, csak nem tudtam rákeresni, hogy néz ki. :R

GBogyó :R

(#4792) lorenzen válasza nfsu17 (#4787) üzenetére


lorenzen
aktív tag

#4787 nfsu17:
Lehet közdarabot kapni. Régebben volt nekem is ilyen közdarabos USB DVB-T rudacskám.
Nagyon hamar "kikopott" a közdarab csatlakozója. Jobban jársz, ha olyat veszel, aminek rendes antennakábel csatlakozója van.

#4786 winkloyd:
Minden információt megtalálsz az alábbi linken, ami a (francia nyelvű) műholdas csatornák vételhez szükséges.
http://hu.kingofsat.net/

A műholdas (DVB-S/-S2) vétel szempontjából nincs jelentősége, hogy PCI(e) vagy USB eszközt veszel.
Egyszerű DVB-S vevőegységre ma már nem érdemes pénzt áldozni, csak DVB-S2 képes eszközt érdemes megvenni. Egyre több SD adás kerül át -S2 modulációba.
Ha kinézel egy eszközt, kérdezz rá ezen a fórumon, mielőtt megveszed.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#4793) winkloyd válasza GBogyó (#4789) üzenetére


winkloyd
csendes tag

Köszi a választ.
A DVB-T-ben mintha a DVR3100H mutatkozna jó választásnak, de a DVB-S-ben még nem látok tisztán. A franciás linket külön köszönöm: az érintett (a felségem) majd meghatároza melyik műholdra álljunk (menet közbeni állításra nincs lehetőség).
Várok még javaslatot! :)

(#4794) winkloyd válasza lorenzen (#4792) üzenetére


winkloyd
csendes tag

Köszi a tanácsot!
Nézek. Ha van valamelyikkel jó tapasztalatod, megírhatod!

(#4795) winkloyd


winkloyd
csendes tag

Kérdeznék még a szíves válaszolóktól, amatőrt:
(1) a H 264, az a magyar DVB-T-nél is alkalmazott MPEG-4?
(2) Tudtok-e terhelőt vagy támogatót mondani a SkyStar HD2-ről?
Köszi

(#4796) hati válasza winkloyd (#4795) üzenetére


hati
addikt

(1) igen

(#4797) lorenzen válasza winkloyd (#4795) üzenetére


lorenzen
aktív tag

a H 264, az a magyar DVB-T-nél is alkalmazott MPEG-4
Pongyolán fogalmazva, az mpeg4 része a h.264.

Tudtok-e terhelőt vagy támogatót mondani a SkyStar HD2-ről?
Mindkettőt.
Magyarországon nagyon elterjedtek a Technisat SkyStar kártyái.
Itt nézelődj. [Esetleg itt is.]
Látni fogod, vannak akik szenvednek vele, vannak akik gond nélkül használják. Saját tapasztalatom nincs, tehát se jót, se rosszat.

A Technotrend kártyáit nem érdemes venni. A gyártót elmosta a válság. Az utód már nem viszi tovább a PC-s vonalat. Drájver támogatás nem várható. (Pedig jó minőségű cuccokat gyártottak.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#4798) szabog74


szabog74
aktív tag

Pont a kicsit lejjebb említett Gigabyte U7000-es van (hozzá adott Powercinema 5 nekem egy gépre se ment fel, mindig lefagyott) és a Powercinema 6 nem találja meg az m1-et és m2-t. Dvbviewer, Totalmedia simán megtalálja és megjeleníti. Többi csatorna jól jön. Van valakinek tippje mi lehet a gond?

Ja a távirányító miatt erőltetem a dolgot. Többi sw hiányosan kezelte.

[ Szerkesztve ]

(#4799) winkloyd


winkloyd
csendes tag

Kedves tagok!
(1) Biztosan én vagyok vakegér, vagy a Leadtek nem gyárt DVB-S2 kártyát? -- gondoltam legyen mindkét kártya ugyanattól a gyártótól...
(2) A francia adóknál felmerül a SECAM-probléma. Mivel ti már biztosan leküzdöttétek, inkább kérdezek.

(#4800) lorenzen válasza winkloyd (#4799) üzenetére


lorenzen
aktív tag

A francia adóknál felmerül a SECAM-probléma. Mivel ti már biztosan leküzdöttétek, inkább kérdezek.

Az analóg adóknál okozhatott gondot a SECAM. Ritkán néztem rá francia digitális csatornára, de sosem volt baj a PC-s megjelenítéssel. (Gondolom a beltéri egységnek kell előállítani a SECAM jelet az analóg TV készülékekhez.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.