Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) AMDFan válasza evo87 (#5498) üzenetére


AMDFan
addikt

Szerintem az kevés lesz hozzá, de ezt úgyis csak akkor tudod meg ha kipróbálod. Minimum egy szobaantenna kéne.

(#5502) AMDFan válasza Zanik (#5499) üzenetére


AMDFan
addikt

Az USB2.0 sebessége bőven elég hozzá, nyilván ha nem lenne elég akkor nem forgalmaznák :)
Az MSI-hez adtak átalakító kütyüt, amibe a sima koax tv csatlakozót be lehet dugni.

(#5503) zhagyma válasza #98593280 (#5500) üzenetére


zhagyma
őstag

Egy korábbi áttekintés DVB-C kártyákról: itt

Zanik
Első megközelítés alapján: az USB 2.0 szabvány 480 Mbps sebességet biztosít burst átvitel esetén. Nyilván ennél kisebb lesz a tényleges. Egy DVB mux a paraméterektől függően ~50 Mbps-nél kisebb lesz. Szóval sebességgond biztosan nem lesz ... Az Asus U3100 Mini/DVB-T biztosan nem IEC (szabvány) antenna csatalkozós az adatlapja szerint (MCX toldó), a Leadtek DTV Dongle Gold viszont annak tűnik. A mellékelt szoftverről nincs véleményem, mivel DVBViewer-t használok.

(#5504) atesss válasza Zanik (#5499) üzenetére


atesss
addikt

Nekem ilyen van, elég minőségi darabnak néz ki maga a vevő, és a távirányítója is.
A távirányító fekete, nekem nagyon tetszik (és nem ez a sokszor szokásos "ultravékony paneles" gagyi kivitel). Ha kell csinálhatok róla képet is, neten én nem nagyon találtam előtte.
A Leadtek driver és szoftvertámogatása nagyon is jónak mondható (főleg azoknál a gyártóknál, amelyek nem tunergyártásra szakosodtak, és egyébként hiába jó márkák, ezen a területen nincs nagy tapasztalatuk).
Win7 x64 driverrel nem hallottam hogy gond lenne, bár én x86-ot használok, úgyhogy kipróbálni nem tudtam.
De az ilyen MSI és hasonló gyártók driverei ennél jobbak biztos nem, max, rosszabbak lehetnek.
Ez a gyárilag adott szoftverre végképp igaz, a DXVA meg pl. tényleg bugos benne, de a többihez adottban nincs is ehhez hasonló dolgokra lehetőség.
Egy jó részük még mindig nem kezeli az MPEG4-es adást...
Van aki nem is ad saját szoftvert a tuneréhez, és még talán ez a bölcs megoldás, mert ha tudják hogy nem tudják megcsinálni normálisra, akkor vesznek egyet hozzá az alternatív szoftverek közül, és nem szivatják a usereket egy hulladék programmal.
De egyébként szerintem nagyon is sokat tud a Leadtek szoftvere.
Ja és bzoley-nak hála, teljesen magyar. :)

De az alternatív szoftverek így is többet tudnak jóval, én is áttérek majd ilyenre (elég bonyolult dolgokat akarok megvalósítani, amit sajnos könnyen lehet hogy egyetlen szoftver sem fog tudni...), de eddig nem volt időm rá.
Viszont az jól jött, hogy simán felrakva a drivert, és a gyári szoftvert, megy minden lényeges dolog alapból, pár perc volt csak az egész beüzemelés "átlagfelhasználó szinten" - ez sok tunernél nem így van.
A DXVA kicsit képibás, de ritkán, nem zavaró szerintem.
De pl. ilyeneket is tud, hogy online streaming a vett adásból.

[ Szerkesztve ]

(#5505) atesss válasza zhagyma (#5493) üzenetére


atesss
addikt

Voltam ma az Árwillben, ilyen kábelük már nincsen, helyette egy másik 3-as árnyékolásút mondott, CTF-113 tipusú, ez 195Ft/m. Erről mit tudsz ?
Amúgy tényleg ilyen CommScope kábelt használtak nálunk is a UPC-sek.
Elég erősnek néz ki, és igen a csatlakozót is fel vannak rakva elég durván. Bár némelyik kicsit ferde, de ez gondolom semmit sem befolyásol.
Úgyhogy ahol ezek megvannak, ott mindenképp ezt fogom használni.
Van egy 4-way splitter is, amit szintén ők adtak, a középső szinten ahol bejön a kábel a lakásba.

Viszont felfigyeltem még egy érdekes dologra.
Bedugtam a bejövő UPC-s kábelt (amin elvileg semmi jelet nem adnak, amióta bekötötték kb. 4-5 éve, sosem fizettünk elő rá) a splitter bemenetére, az egyik kimenetet meg a TV-re.
És nagyon rossz minőségben, de bejön jó pár UPC-s csatorna !
Elsősorban a 600-700Mhz körüli tartományban. A legjobb talán a NatGeo 671Mhz-en - ez pont a leginkább érdekelne is.
Próbáltam hogy az Antenna Digital-os dekóderünk erősítő funkcióját felhasználva (analóg földinél működik, sokat segít) elöször abba dugom, majd utána a tvbe, de csak sokkal rosszabb lett, úgy asszem semmit se talál meg a tv.
Van rá valami esély, hogy ezeket kicsit "feljavítva" tudjam nézni ? :U
Egyáltalán mitől lehet ez, valamit nem tökéletesen kötött a szerelő ?

[ Szerkesztve ]

(#5506) atesss válasza zhagyma (#5493) üzenetére


atesss
addikt

Ja és most fogok felmenni a padlásra is, átkötni az AD-s parabolásról a földire, és ehhez normális csatlakozást is csinálni.
Vettem két garnitúra F összekötőt (toldót) az árwillben, ezt az egyszerűen szerelhető fajtát, direkt a most bent lévő egyszerű (szerintem csak 1x árnyékolású) kábelhez valót.
De ugye le kéne cserélni az antennából jövő kábelnek a tetőn, kint futó részét is, ezeknek az antennáknak is ugye F csatlakozójuk van mind ? (kb. 15 éves lepke)
Meg az is eszembe jutott, hogy van egy erősítő alapból az AD jelének, az is kb. ebből az időből.
De úgy rémlik, hogy régebben a földi is átment ezen keresztül.
Lehet az, hogy ez egy univerzális, Földi + Sat erősítő lenne ?
Milyen adatot próbáljak most megnézni rajta ?
Esetleg hozzam le, és nézzem meg, nincs-e valami elhasználódás, károsodás benne ?

(#5507) zhagyma válasza atesss (#5505) üzenetére


zhagyma
őstag

CTF-113 a SATEC-től. Nem ismerem, ezért nem tudok véleményt mopdani. Úgy általában sat-l nem foglalkozom, de szerintem nem valószínú, hogy sok erősítő lenne képes 470 - 862 MHz + 950 - 2400 MHz-s sávot együttesen kezelni. Ha jól "érzem" a szándékodat itt érdemes körülnézned: [link]

Ui: Régi passzív elemek és a SAT 11-12 GHz LNB által lekeverve 950 - 2400 MHZ-re nem szokott jó barátságban lenni ....

[ Szerkesztve ]

(#5508) #98593280 válasza zhagyma (#5503) üzenetére


#98593280
törölt tag

Köszi, nézegettem ezeket. Kicsit drágák. Ilyen hybrid DVB-T -t és DVB-C -t is tudó kütyü 10k alatt nincs?

(#5509) zhagyma válasza #98593280 (#5508) üzenetére


zhagyma
őstag

Sajnos nem tudok ilyen olcsón ... Egyszer próbáltam Kínából rendelni teszt példányt, de "kóklerek" voltak: DVB-T / Anlóg hibridet akartak rámsózni DVB-C nélkül. Azért elég jól elbeszélgettem velük ... :)

[ Szerkesztve ]

(#5510) atesss válasza zhagyma (#5507) üzenetére


atesss
addikt

És a 195Ft/m milyennek számít ?
De angol nem volt itt fent ?
Mert a lengyel nem igazán megy. :U Mondjuk egy jó része kitalálható a specifikációknak, de nem minden + azért a szöveg is jól jönne.

Félreérted, nem tervezek földi + Sat közösítést (illetve késöbb lehet majd amúgy, de ez teljesen más téma). Csak ami fönt van erősítő, azt rémlik hogy használtuk a földihez is (amíg épp nem volt se Am Mikro, se Antenna Digital). Lehet nem jól tettük amúgy ?

De lehoztam köben az "erősítőt", és szétszedtem. Egy egyszerű fekete fémdobozban volt, semmi márkajelzés vagy ilyesmi. Ki is derült, hogy azért, mert nagy valószinűséggel egy ismerősünk csinálta anno, aki ezzel (is) foglalkozott.
Pl. Puskás szövetkezet trafó van benne. :D
Elég egyszerű felépítésűnek tűnik, úgyhogy ezért csodálkozom, de lehet csak az egyszerű de nagyszerű kategória.
Mindjárt rakok fel képeket.

(#5511) zhagyma válasza atesss (#5510) üzenetére


zhagyma
őstag

Úgy tudom az AM mikró / Antenna Digital a VHF / UHF sávot használó DVB-C. Gondolom a hozzá készült erősítő 470 - 862 MHz.

Ui: Csak lengyel volt. :) A Commscope ~220 Ft/m volt. Kiírják az adatlapon a csillapítást 2,4 GHz-n (30 dB / 100m) ...

[ Szerkesztve ]

(#5512) atesss válasza atesss (#5510) üzenetére


atesss
addikt

Hogy a témánál maradva írjam le:
Alkalmas ez az erősítő DVB-T-hez ? :D

Képgaléria: [link]

Bár még nem néztem meg túlságosan, de elsőre úgy tűnik, hogy ez csak a táp része.
És maga az erősítő rész a csatlakozók mögötti részen van, csak az egy forrasztással összerakott "burokban" van, ezt egyenlőre nem akartam szétszedni.
Egyrészt az ott rendelkezésre álló helyből + abból hogy ott már nincs panel + amennyire belenéztem sok alkatrészt nem láttam - úgy tűnik hogy nem áll sok alkatrészből maga az erősítő. :U

(#5513) zhagyma válasza atesss (#5512) üzenetére


zhagyma
őstag

Ez egy stabilizált tápegység. Abban a fémburokban lesz az erősítő (nem a bonyolultság a fontos), amely a korábban kifejtettek miatt valószínűleg alkalmas lesz a DVB-T-re. Amennyiben állítható az erősítése, akkor használható eszköz is lehetne (széles sávú erősítő a nagyjelú analóg jeleket is erősíti, amelyek túlvezérelhetik az erősítőt... ).

[ Szerkesztve ]

(#5514) atesss válasza zhagyma (#5511) üzenetére


atesss
addikt

Ja tényleg, persze hogy VHF/UHF. :B
Egy csomószor mondtátok itt a topicban is, hogy DVB-C rendszerű az Antenna Digital.

Hát csillapításban jobbnak tűnik a lengyel kábel egy kicsivel.
Satec:
Częstotliwość ( MHz ) 50 100 200 450 800 1000 1200 1750 2050 2150 2400
Tłumienie ( dB/100m ) 3,9 5,5 7,8 12,3 16,6 18,5 21,3 25,2 27,4 28,3 29,8

CommScope:
@ Frequency MHz dB/100 ft. (MAX.) dB/100 meters (MAX.)
5 MHz 0.58 dB 1.90 dB
55 MHz 1.60 dB 5.25 dB
83 MHz 1.95 dB 6.40 dB
187 MHz 2.85 dB 9.35 dB
211 MHz 3.05 dB 10.00 dB
250 MHz 3.30 dB 10.82 Db
300 MHz 3.55 dB 11.64 dB
350 MHz 3.85 dB 12.63 dB
400 MHz 4.15 dB 13.61 dB
450 MHz 4.40 dB 14.43 dB
500 MHz 4.66 dB 15.29 dB
550 MHz 4.90 dB 16.08 dB
600 MHz 5.10 dB 16.73 dB
750 MHz 5.65 dB 18.54 dB
865 MHz 6.10 dB 20.01 dB
1000 MHz 6.55 dB 21.49 dB

MOD:
A lényeges Bp.-i DVB-T-nél a 800MHz környéke.
Satec 800MHz: 16,6
CommScope 750Mhz: 18,54 (865MHz: 20.01, ebből kiszámítva: ) 800Mhz-en kb. 19,17.
1Ghz-en: 18,5 vs. 21.49.

[ Szerkesztve ]

(#5515) zhagyma válasza atesss (#5514) üzenetére


zhagyma
őstag

Hát a Commscope-ról jobban elhiszem a mérési eredményekt hitelességét, mint a lengyel kábelről ...

Ui: Mivel feszültségről beszélünk 6 dB a jelszint felezését jelenti.

[ Szerkesztve ]

(#5516) mezis válasza atesss (#5512) üzenetére


mezis
nagyúr

Amennyiben az UHF sávot (400-800 MHz) erősíti, igen

mezis

(#5517) zhagyma válasza mezis (#5516) üzenetére


zhagyma
őstag

Tényleg. Csak UHFIII/IV kell (470-862MHz) a DVB-T-hez.

(#5518) AMDFan válasza zhagyma (#5511) üzenetére


AMDFan
addikt

Akkor nekem mázlim van, hogy vettem 15 méter koaxot 33Ft/m-ért és megy vele az m1hd? :)

(#5519) atesss válasza zhagyma (#5511) üzenetére


atesss
addikt

A CommScope, vagy a lengyel kábel mennyire alkalmas kültérre ?
Vagy arra mit ajánlasz ?
Mert kéne egy 2-3m-es darab, ami az antennától lejön a padlási összekötőhöz, vagy az erősítőhöz, és ennek abszolút kültérinek kellene lennie.
Nem baj, ha akár mondjuk ilyen 300-350 ft/m lenne, csak tartós legyen, alacsony csillapítás mellett.

Wifi-hez (2,4Ghz) vettem kb. 1 éve H1000-s kábelt, bár az ide lehet még így is túlzás lenne.
Meg ahhoz létezik egyáltalán krimpelő nélkül szerelhető csatlakozó ? (Az RP-SMA csatit arra ismerősnél krimpeltük rá, bár talán most is el tudnék oda menni.)

[ Szerkesztve ]

(#5520) zhagyma válasza AMDFan (#5518) üzenetére


zhagyma
őstag

" .... Akkor nekem mázlim van, hogy vettem 15 méter koaxot 33Ft/m-ért és megy vele az m1hd? :) ..."

Nem mázli, hanem jó nagy jelszint. Így van miből "fedezni" a kábel veszteséget. :)

(#5521) zhagyma válasza atesss (#5519) üzenetére


zhagyma
őstag

Kültérre más kábel kell (mechanikai-, időjárás elleni védelem). Szerintem a WIFI-re beszerzett kábel használható. Csak akkor darabolunk / toldunk kábelt, ha nagyon-nagyon muszáj (csatlakozó, erősítő).

(#5522) zhagyma válasza zhagyma (#5459) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... működött SFN rendszerben (azonos frekvencián) a három budapesti adó (Széchenyi-hegy, Száva utca, Hármashatárhegy) ... Talán a VB közepére "összehegesztik ..."

Tévedtem. Az AH szerint holnap indul: #14230

(#5523) atesss válasza zhagyma (#5521) üzenetére


atesss
addikt

Hát azt ami már megvan a Wifihez, nem akarom erre használni, mert az biquad (illetve double biquad) antennához lesz - csak össze kéne raknom azt is már végre.
Meg a csatlakozó is körülményes, akár az is lehet késöbb megcsinálnám ilyen kábellel, ha nagyon kellene, bár akkor meg inkább veszek egy erősítőt.
Mivel elég jó helyen lakok (1,9km a Széchényi hegy), az a veszteség ami a padláson elhelyezett erősítőhöz lejövő 2-3m-es kábelen van, nem hinném hogy annyira nagy gond lenne végül is belegondolova - legalábbis ha van erősítő.
Ha nincs erősítő, akkor jobban "spórolnék" azért az elérhető antennából kijövő jelszinttel.
Ja és a H1000-s kábel csillapítása 800MHz-en 12.3dB, míg a lengyel kábelé 16,6.
Szóval meglepő módon azért olyan sokkal nem jobb már.

Csak akkor kellene egy ehhez hasonló kültéri kábel, mit tudnál ajánlani ?
Vagy kérdezzem meg az Árwill-ben, nekik mi lenne ?
Árban egy hasonló kültéri kb. mennyivel drágább, ha jól sejtem nem sokkal ?

Csak akkor darabolunk / toldunk kábelt, ha nagyon-nagyon muszáj (csatlakozó, erősítő).
Igen, épp ezen gondolkodtam én is.
Pl. most úgy van, hogy az antennáról lejövő kábel egy F csatlakozóban végződik, és az egy kb. 1,5m-es kábelen (aminek most jelenleg "összedrótozott" csatlakozása van csak, az AD-s paraboláról jövő kábellel) megy tovább az erősítőbe.
Ezt a köztes darabot ki lehetne hagyni biztosan.
Csak akkor dugós (mint a TV hátulján is pl., hogy hívják ezt ?) csatlakozó kell rá, mert olyan van az erősítőn (sajnos a ki és bemenet is ilyen, nem F-es).
Ugye ilyen is van házilag szerelhetőben ? (ami most fent van a végeken, az ilyen szétcsavarható fajta ugyan, de ezt azért inkább lecserélném már 15 év után)
Illetve most van nekünk egy dugósról csavarosra átalakító vég a UPC-s kábel végén, csak állandóan szétesik. Pedig szerintem a UPC-sek adták...

Egy házilag szerelt F csatlakozón (3-as árnyékolású kábelre) mennyi veszteség van kb. ? (746/ 802Mhz-en)
Azon is gondolkozok, hogy először kipróbálom azt, hogy a padlásfeljárónál levezetve a kábelt, mindenféle toldás nélkül közvetlenül a tunerbe, milyen eredményt ad (TSReader-el megnézve).
Csak akkor biztos hogy az egész egyszerre vett kábel (10-12 m körül, de még gondolkodok mennyi is legyen) rajta lesz.

(#5524) gombi86


gombi86
csendes tag

Sziasztok! nekem a 10.emről jön le 40 m kábel amin parabola antenna (műhold) és tető antenna van közösítve, majd itt szétválasztva a lakásban, innnen további 15 m kábelmegy a dvbt vevőhöz, ami etgy technisat. most van nálam egy 3 hónapra kifizetett mindigtvextra kártya is, így mindent elérek ami jön tetőantennával. ráadásul az antenna jele 5 felé an osztva, plussz ami a digitális vevőh9öz megy az még két felé, hogy az vevőbe és a tv-be is egyszerre be legen csatlakoztatva a tetőről jövő jel az analóg adások miatt! mivel a fótról sugárzott ES tévé adását is nézem rendszeresen és az még analóg! én XV.kerben lakom. az antennám egy széles sávú 3 emeletes uhf antenna. üdv

(#5525) beni77


beni77
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van-e lehetőség a tetőantenna (DVB-T) és az Antenna Digital kábelének összesítésére egy közösítővel, vagy vannak ugyan olyan frekvenciájú jelek a két rendszeren? Nem lenne szerencsés az egész házon átvinni egy második kábelt a falban (családi ház).

Előre is köszi a választ.

(#5526) zhagyma válasza atesss (#5523) üzenetére


zhagyma
őstag

"... TV hátulján is pl., hogy hívják ezt ? ..."

IEC RF antenna csatlakozó (apa, anya). Az F csatlakozóval azonos szerelési kivitelben létezik, valamint van csavarhúzóval rögzíthető melegér / bilinccsel rögzíthető árnyékolás változat.

" ... Egy házilag szerelt F csatlakozón (3-as árnyékolású kábelre) mennyi veszteség van kb. ? (746/ 802Mhz-en ..."

Ha jÓl emlékszem 0.5 ~ 1.5 dB, de módszertől és kivitelezéstől függ.

gombi86

" ... egy széles sávú 3 emeletes uhf antenna ..."

Vajon milyen antenna "termel" akkora jelet, hogy ennyi passzív elem vesztesége mellet is minden OK?

(#5527) zhagyma válasza beni77 (#5525) üzenetére


zhagyma
őstag

Szerintem próbáld ki egy 2-s osztóval közösíteni, hátha sikerül. Elvileg lehet azonos frekvencia. A gyakorlatban úgy tudom a Széchenyi-hegyről jön az AD / DVB-T / Analóg, így talán nem választottak azonos csatornát/frekvenciát egyiknek sem. :)

[ Szerkesztve ]

(#5528) gombi86 válasza zhagyma (#5526) üzenetére


gombi86
csendes tag

Sziasztok!
antenna:
TRIdigit 44/21-69

http://www.antennawebshop.hu/index.php?page_info=1277
üdv

(#5529) zhagyma válasza gombi86 (#5528) üzenetére


zhagyma
őstag

Ha nem az erősítős változat van DIPOL 44/21-69 Tri Digit LNA-177, akkor ez azt jelenti, hogy jó nagy DVB-T jeled van. Durván számolva: az antenna és a DVB-T vevő között annyi a passzív elemek csillapítása, mint amennyi az antenna nyeresége. Kiegyenlítik egymást.

Ui: Mivel minden működik, ezt klasszul összehoztad. :)

(#5530) gombi86 válasza zhagyma (#5529) üzenetére


gombi86
csendes tag

Sziasztok!
neem nem az erősítős változat van, hiszen legközelebb áramforrást a második emeleti lakásomban tudnék biztosítani, 40 méter kábelynire az antennától, fel sem merült bennem erősítő lehetősége. fent volt egy antenna, mikor leállt a dvbt kísérleti adása és indult az éles nem tudtam már venni a jelet. hát mivel minden ki lett próbálva az maradt, hogy antennát kell cserélni. dehát azért mégsem olyan egyszerű, ki szeret olyan magason lenni fent naggyából 11 és fél emelet magasságban!
de aztán csak meglett a csere és onnantól minden rendben volt! véletlen akadtam az antennára! a szerencsén mult hogy így ennyi kábel és osztás után is rendesen műkszik! szinte semmit sem értek ezekhez a dolgokhoz!
üdv

(#5531) scream24


scream24
senior tag

Üdv emberek. Vettem a pc-hez egy usb-s dvb-t vevöt. Namost olyan problémám van, hogy semmi jelet nem érzékel ez a szutyok. Gondoltam a hozzá melékelt kis antenna lehet a bibi, ezért rákötöttem a padláson lévö antennára de semmi. Egyáltalán müködhet a dolog egy ezer éves tetöantennával? Vagy lenne valami ötletetek? Elöre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#5532) AMDFan válasza scream24 (#5531) üzenetére


AMDFan
addikt

Attól függ hol laksz. Egyébként működhet ezeréves tetőantennával, ha jól van irányítva.
A hozzáadott botantennát elfelejtheted az 100%.

(#5533) scream24 válasza AMDFan (#5532) üzenetére


scream24
senior tag

A [link] szerint müködnie kellene a tetöantennás megoldásnak. Forogtam vele annyit mint a ganészoró, de csak nem akarta a jót. Legalább egy pici jel lenne de semmi...

Ha lehoznám az antennát a padlásrol az elsö emeleti ablakba, ami elvileg a torony felé néz, ugy müködhet a dolog? Mármint a helyes irány belövésében? Mert igy nem kicsit macerás.

[ Szerkesztve ]

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#5534) GBogyó válasza scream24 (#5533) üzenetére


GBogyó
tag

Ha Budapesten laksz, várj még pár napot. Holnap lehet, hogy bekapcsolják a hármashatárhegyi adót.

(Friss hír, holnap reggel 8-kor indul)

[ Szerkesztve ]

(#5535) scream24 válasza GBogyó (#5534) üzenetére


scream24
senior tag

Győri vagyok, sajnos idáig biztos nem sugároznak onnét. :)

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#5536) AMDFan válasza scream24 (#5533) üzenetére


AMDFan
addikt

A kábel és a csatlakozások minősége is sokat számíthat. Egyébként nálam falon keresztül is megy ha jó irányba néz az antenna, de ha rossz irányba néz, akkor a szabadban sem fog jelet. Ha minden kötél szakad, 6k forintért kapsz olyan antennát amivel tutira lesz jeled.

(#5537) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Megpróbálnám behozni szoba antennával az digitális m1-et (HD felbontásban) a foci VB idejére a Samsung B6000-es TV-el.
Az lenne a kérdésem, ha simán bedugok az ANT IN-bemenetre egy szobaantennát akkor elvileg meg kellene találnia a digitális m1-et, vagy kell még valamit állítanom?
Amúgy így megpróbáltam, és csak 3 analóg adást (m1, TV2, RTL KLUB) hozott be, azokat is elég hangyásan. Valamit elcsesztem, vagy mit kellene módosítanom?
A TV-n beállítottam, hogy a digitális és analóg adásokat egyaránt keresse.
Vélemény?

(#5538) bnorci71 válasza Pityke78 (#5537) üzenetére


bnorci71
addikt

szoba antennán nem biztos hogy menni fog a tetőantenna lenne biztosabb megoldás
itt nézhetsz lefedettséget miegyebet

ha hangyás akkor szerintem analóg adást találtál.
Azantenna mód légire aztán digitális beállításon keresés.
19 csatit kell találnod.
de pl: retek csiga 2x lesz mert AH valamit összekevert és a mindig extra kódolt csatornáit rosszul nevezte el :F :Y
legalább is Tokajon

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#5539) Pityke78 válasza bnorci71 (#5538) üzenetére


Pityke78
őstag

Ehhez komoly szoba antenna kell, vagy akár jön egy sima vezetékkel is, mint az analógok?
Amit találtam azok analógok voltak, ki is írta.

(#5540) nfsu17


nfsu17
veterán

Na, lement a nyitóünnepség hd-ban.

Érdekelne a véleményetek, hogy "mit láttatok". :R

Nekem is megvan, de addig nem merem leírni, mert lehet csak nálam volt ilyen, aztán abból csak égés lenne.

Képminőség, bitráta, hang(csúszás), stb.

Csak így egy mondatban: az eurovíziós dunás hd minőségtől "picit" rosszabb volt. Most vagy ennyit számít 1920-1440/7700-6500 kbps, vagy én néztem be valamit.

Az olimpia is jobban tetszett, akkor nekem még újdonság volt a hd, szájtátva néztem a síugrást, stb. Ha ez lett volna életem első hd felvétele, rossz szájízzel keltem volna fel a tévé elől. Így nem akkora a csalódás, mert tudom, hogy lesz (volt) ennél még jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#5541) AMDFan válasza nfsu17 (#5540) üzenetére


AMDFan
addikt

Majd holnap az első meccs után nyilatkoznék :)
Egyébként csak az első 5 percet láttam, de azzal nem volt probléma szerintem.
A digitv-hez képest megváltás minden szempontból.

(#5542) Rick4


Rick4
félisten

Lenne egy nagy sejtésem, inkább megerősítést kérnék.

Szóval gondolkodtam azon, hogy elég sokat utazok, a notihoz (lenovo S10-2, intel Atom procis masina) jó lenne egy DVB-T tuner. Amit sejtek, hogy ha a hardver elég is lenne, ez akárhol a kocsiban nekem nem fog működni csak úgy, hogy bedugok egy usb-s DVB-T sticket a notiba, jön a műsor, és nézem. Olvasgatom itt, hogy közeli torony, meg rálátás ellenére is csak küzdés az egész, tehát jól sejtem, hogy nálam az a 10K-s beruházás is gyakorlatilag értelmetlen lenne? Előfordulási helyeim, pl Baja, Pécs, Székesfehérvár, Veszprém, Győr, BP, Eger, Debrecen, ha itt mondjuk 5-ből csak 2-nél jön, már értelmetlen az egész.... Ahhoz, hogy ez nálam rendesen működjön, szinte mindenhol kellene hogy legyen jelszint, de gondolom ez nagyon nem így van..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5543) zhagyma válasza Rick4 (#5542) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Lenne egy nagy sejtésem ..."

A sejtés jó. Egy USB-s tunerrel és egy botantennával számolva napi "őrjöngés" lenne az egész. Ráadásul mozgás közbeni vételnél még romlik a helyzet a doppler-effektus miatt. A terved szerintem 2012-ben lesz aktuális, illetve ha szomszéd országok is lekapcsolják az analógot. Akkor lehet kérelmezni az EU-ban engedélyezett maximálus ERP=200 KW-t az adókra ...

(#5544) vegyszer válasza gombi86 (#5530) üzenetére


vegyszer
addikt

Helló, nem kötözködés képpen, de a koncepciód rossz!

A kvarckábelen táplált erősítőknél nem az antennánál kell lennie az erősítőnek, hanem a másik (tv felöli) végén.
azaz leggyen az 20-30 méter, jelentéktelen (bizonyos peremfeltételek mellett)
a kvarcon felmegy a 12 Volt, az erősítőbenm elvégzi a jelerősítést, visszajön ugyanazon a kábelen az erősített jel, és a DC leválasztás magában a TV csatlakozójában történik, ezért is olyan bumszli, és van belőle vezeték a trafóba.

Tehát menne.

Ha erősítős antennát használsz tápáram nélkül, akkor az nem egy csillapítóként viselkedik??? Hisz nem arra van belőve, és táplálás nélkül másik szimmetrizálót kellene használni.

Vagy nem jól tudom?

más: a hármashatárhegyi adó reggel 8-as induklásáról vannnak már tapasztalatok???
valaki megadná a GPS koordinátákat?
mert nem lelem... vagy rábökne egy térképen?

más2: hány adója van az Antenna Hungáriának? ezek 2012-től mind átállnak digitálisra, és ezel listája valahol elérhető?
mert a minap dobtam egy hátast, hogy a Szegeden csak tv-toronyként emlegetett cölöp nem az, ami a digitális jeleket nyomja az éterbe. :Y hanem azt a füvészkert tövében teszik...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5545) nfsu17 válasza AMDFan (#5541) üzenetére


nfsu17
veterán

Az úgy már nem megfelelő összehasonlítási alap, ez gyak. egy koncert volt sok fénnyel, mozgással, félrefókuszálással, amit majd Te fogsz nézni az tök más kategória. Az első 5 perc valóban nem volt rossz, de pl Shakira waka waka alatt mérhetetlen pixelesedés volt a sok konfetti miatt, ami mondjuk az alacsony bitráta következménye.

(#5546) vegyszer


vegyszer
addikt

Az IS tetszik a hármashatárhegyi adással kapcsolatban, hogy az általam sejtett helye (47°33'00.5"N; 19°00'05.3"E) csak 13°-ra van a Széchenyi hegyi adótól, azaz egy Yagi antenna egyszerre látja mindkettő adást.
:C

Ja és mekkora jelszintet adnak ki?
Mert mint Mindig a Mindig TV oldalán zéró infó.
Vagyis annyi van, hogy DAB+, és DVB-H-t nyomnak onnan. ezért is reméltem, mikor hallottam, hogy jöhet majd onnan jel, hogy talán nem lesz túl hosszú az átállás... :R

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5547) Syrano


Syrano
tag

Sziasztok!

A héten beruháztam egy USB-s DVB-T vevőre és tegnap a VB megnyitót már azon néztem. A mellékelt antennát használva a jelerősség nem volt túl rózsás de nézhető volt. Ami viszont furcsa volt, hogy az m1 adása egy idő után kezdett szétesni, bekockásodni, míg a többi adó hosszabb ideig nézve is jó minőségű maradt.

Szerintetek mi lehet a megoldás? Jobb antenna kell? Esetleg szar a szoftver? Ti milyen szoba antennát javasoltok?

Köszi!

(#5548) vegyszer válasza Syrano (#5547) üzenetére


vegyszer
addikt

attól függ hol laksz, de az antenna kicserélése sokesetben minőségi javulát hoz.
nálam a szobaantenna olyan, hogyha pont a jel jrányába beállok, akkor van jel, de ha kiállok az útból baklra, akkor blokkosodik.
:F :F :F
oka ismeretlen.
ezért is lesz egy komolyabb külső antenna beszerezve nemsokára...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5549) Syrano válasza vegyszer (#5548) üzenetére


Syrano
tag

A Bogdáni úton lakom, ahol a http://www.dvbtmap.eu szerint nem lehet gond a vétellel. Egyelőre az antennára gyanakszom én is. Milyen antennát érdemes venni, ha lehet inkább szobai antennát vennék. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#5550) zhagyma válasza Syrano (#5549) üzenetére


zhagyma
őstag

Várj! Elindult a a Hármashatár-hegyi adó: [link]. AH megerősítette, a közlemény folyamatban van a hivatalos honlapon. Mindkét muxon ERP = 9 KW. Ez olyan SFN rendszer, ami a 2008-s pekingi olimpia idején volt. Elvileg nagyobb és kiegyensűlyozott a térerő: egy próbát megér vásárlás előtt ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.