Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5851) derapo válasza derapo (#5849) üzenetére


derapo
tag

na ez sem müxik..ez meg valami transzpondereket akar tőlem..nekem nincsen olyanom.mert nem mühódom van.

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#5852) derapo válasza bnorci71 (#5850) üzenetére


derapo
tag

nem szeretnék hd-t
az a bajom,hogy csak azokat leshetem..és gyenge neki a vasam valóban...sd csatornánál se kép se hang

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#5853) Hunter2


Hunter2
addikt

Egy kis segítség kellene, szereztem eg skystar 2 DVB-S vevőt, az antennát beállítottuk az ASTRA H 19,2E -re egy analóg beltérivel az analóg adások jó minőségben is jönnek viszont a skystar-ral nem tudok élvezhető képet összehozni mert látszik hogy jönne valami de szétesik a kép és akadozik is.
Eddig max ilyen jelet tudtunk összehozni:

http://imagehacks.in/image-98A5_4C262363.jpg

Illetve a skygrabberről az lenne a kérdésem hogy mit jelent ez a hibaüzenet:

http://imagehacks.in/image-8BDE_4C2624EE.jpg

[ Szerkesztve ]

(#5854) nrc válasza derapo (#5852) üzenetére


nrc
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#5855) derapo válasza derapo (#5852) üzenetére


derapo
tag

:Y :Y :Y :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :Y :Y :Y

Sikerült!!

A Splash lite-al és egy driver updatel megy.

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#5856) derapo válasza nrc (#5854) üzenetére


derapo
tag

köszi a segítséget!

mindenkinek!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#5857) Rick4 válasza Hunter2 (#5853) üzenetére


Rick4
félisten

Fel tudod a képet olyan helyre tölteni, ahogy pl meg is lehet nézni? a belső tárhelyre miért nem jó? A skystar milyen revízió? 2.3 vagy 2.6?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5858) Hunter2 válasza Rick4 (#5857) üzenetére


Hunter2
addikt

Most hogy mondod, persze feltudom ide is rakni ha nem látszik.
2.3-as verzió a kártya?

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5859) Agent87 válasza nfsu17 (#5845) üzenetére


Agent87
aktív tag

az adás úgy tudom az mindig interlaced (jó magyarosan) annak a minősége nem változik. az hogy a műsor maga milyen ilyen szempontból lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

(#5860) zsuzsa73


zsuzsa73
csendes tag

Sziasztok!
Van egy problémám, vettem egy Lifeview Not Only TV külső (USB) tv tunert, feltelepítettem. Mindent feltett, azonban a csatornákat nem találja meg, elvileg van lefedettségem. A hálózat jel zöld , azonban az erősséget jelző vonalak szürkék.
Mi lehet a probléma?? Kérlek segítsetek! :( :( :( :(

(#5861) BeLac


BeLac
tag

Sziasztok!
Bővült a DigiTV kinálata
Nat Geo HD, Nat Geo Wild HD, SAT1
762MHz Tatabánya

(#5862) g0dl


g0dl
addikt

Az normális jelenség, hogy a jel nappal gyakorlatilag nem elérhető, estétől pedig kifejezetten jó minőségben fogható?

[ Szerkesztve ]

(#5863) hati válasza BeLac (#5861) üzenetére


hati
addikt

Milyen tv karit ajánlatok a kábeles digitvhez?

(#5864) csibor


csibor
őstag

A linux-ot menyire szeretik a usb-és DVB-T vevők ?

(#5865) bnorci71 válasza zsuzsa73 (#5860) üzenetére


bnorci71
addikt

másik gépben?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#5866) DarkByte válasza csibor (#5864) üzenetére


DarkByte
addikt

Az én ezeréves FuSi-mat, amiben Twinhan DVB chipset van simán tudom használni. Firmware fájlt kellett vadászni az Ubuntu-hoz (ezt a kernel log-ban tudod ellenőrizni hogy mit keres), és tökéletesen megy. A headless Ubuntu Server-es Atom-omról vígan stream-eltem át VLC-vel a HD stream-et a Windows 7-es asztali gépemre :)

Itt találsz adatbázist arról hogy melyik hardverrel hogyan áll: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5867) csibor válasza DarkByte (#5866) üzenetére


csibor
őstag

Köszönöm :R Már csak azt kell megvárnom Cigam-nak milyen a vétel vele Veszprémben.

(#5868) vegyszer válasza g0dl (#5862) üzenetére


vegyszer
addikt

hogy normális-e azt nem mondanám, de, hogy tapasztalom, az biztos.
én a rosszúl árnyékolt gépjárvművek elektromágneses zajának tudom be a dolgot...
hogy jól-e, az más kérdés.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5869) g0dl válasza vegyszer (#5868) üzenetére


g0dl
addikt

Nem hiszem, én a Balatonnál próbálkozok, itt nincs túl nagy forgalom (de van hatalmas csillogó vízfelület).

(#5870) Rick4 válasza Hunter2 (#5858) üzenetére


Rick4
félisten

Ez a revízió egy idő után megadja magát, és kampó, el lehet dobni, valószínű akitől vetted, az is rájött erre, csak eldobás helyett inkább keresett egy "madarat"... Szerintem vidd vissza amíg még megtalálod az embert.
Itt látható a 26-os és a 2.3-as, de vagy 3-4 éve én már boltban is a 2.8-ast vettem, ebből a mai napig ez az utolsó revízió, utána meg már itt a HD-s verzió is, ez nekem lassan 2 éve van meg. A sima újonnan 9K krül van, természetesen fullos távirányítóval, meg mindennel.

A 2.3-asnál az elégtelen hűtés miatt a tuner alatti kis tekercs szokott szétégni, ezért nem tud rendesen fejtápot adni (se a fej nem működik jól, se a polárváltás) és ez okozza a problémát. Kérdés, ingyen kaptad-e, mert annyit megért,

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5871) merkt


merkt
csendes tag

Hali!
Lenne egy kérdésem, és nem tudok vele egyedül dűlőre jutni:
Vettem régebben egy ASUS My Cinema P7131 Hybrid kártyát, amely elvben DVB-T vételre is megfelel. Egy időben, még a kezdetekben mind a hang, mind a kép jó volt, mára azonban nincs egyik sem. Valaki azt mondta nekem, hogy ez az MPEG-2 / MPEG-4 átállás miatt lehetséges. Akkor most kidobtam a pénzt a kártyára? Mit tegyek, hogy nézni tudjam a DVB-T adásokat?
Segítségeteket köszi előre is!

(#5872) mezis válasza merkt (#5871) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

ASUS-ék sem viszik túlzásba az információközlést. Próbáltam a honlapjukon megnézni, hogy milyen kódolásokkal képes megbirkózni. Semmi konkrétum. Manual: nyet. Ha Te kaptál ennél többet, próbálj belőle kiokosodni. Napjainkban a MinDigTV DVB-T MPEG4 h.264 kódolással sugároz. (Egész jó a honlapjuk, utca/hsz-re lehet keresni a vételi lehetőséget.)

Antennád rendben ? Analóg adás jön valamennyi?

mezis

(#5873) GBogyó válasza merkt (#5871) üzenetére


GBogyó
tag

Ha jó volt a tesztidőszakban, akkor jó lesz most is.
Az MPEG2/MPEG4 különbség nem a kártyában rejlik, hanem a szoftverben.
Először keress jelet a TSReader programmal, utána próbáld mondjuk ki a SmartDVB-t.

(#5874) A-l-i-e-N


A-l-i-e-N
aktív tag

Hali

AverMedia
Van egy ilyen cuccom, de nincs meg ez a "S-Video / Composite 2 in 1 Cable" kábelem.. Honnan tudnék ilyet szerezni?

Köszi

(#5875) lorenzen válasza Rick4 (#5870) üzenetére


lorenzen
aktív tag

A 2.3-asnál az elégtelen hűtés miatt a tuner alatti kis tekercs szokott szétégni, ezért nem tud rendesen fejtápot adni (se a fej nem működik jól, se a polárváltás)
Javítható, valahol láttam javítási segédletet.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#5876) cigam válasza A-l-i-e-N (#5874) üzenetére


cigam
félisten

Sehonnan. Mivel spéci kábel, max keress egy olyant akinek rossz, és odadja a kábelt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5877) Rick4 válasza lorenzen (#5875) üzenetére


Rick4
félisten

Valahol én is, sőt még 3 éve valamelyik másik fórumba be is linkeltem egy olasz nyelvű verziót, itt azon van a hangsúly hogy ha az ember most vette, akkor az eladó csak vállalt rá pár napot, akkor meg ne ő javítgassa..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5878) micro


micro
addikt

Nem találom a DVB-t interaktív térkép linkjét.
Segítenétek?
Pedig asszem ebben a topikban olvastam róla.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#5879) bnorci71 válasza micro (#5878) üzenetére


bnorci71
addikt

DVB map
parancsolj

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#5880) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Na végre megérkezett a DVB-T tuner :C
Egy megblankolt 20cm-es koax kábelt kivittem a teraszra, és betettem a parabola antenna tövébe, most eléggé stabil szép a jel. :)

Az a vicces, hogy tavaly ilyenkor ugyanilyen tunert rendeltem, és a saját progijával anno nem talált semmit, most meg a BlazeTV-vel is minden megvan. Úgy látszik anno nem volt akkora jelerősség az éterben, hogy komolyabb rálátás nélkül fogni tudjam a DVB-T-t. Na de most már mehet a VB HD-ben :)

[ Szerkesztve ]

(#5881) GBogyó válasza Mr. Teddy (#5880) üzenetére


GBogyó
tag

Ha a budapesti adót fogod, akkor azóta üzembe állt a Száva utca és a Hármashatár hegy is, továbbá a Széchenyi hegy teljesítménye is megemelkedett.
Egyébként meg állítólag a 9cm hossz az ideális, de ha jó a jeled, ne vesződj vele.

(#5882) Mr. Teddy válasza GBogyó (#5881) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Na, most lecsekkoltam, pont rövidebb is az antenna, meg ahogy feltekertem kb 10cm körül lehet. De lényegében ha a vétel jó, nem is kell bajlódni vele, igazad van.

(#5883) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Hm, érdekes, a Splas Lite-ban a minőség 80-100 között ugrál, jó is kép, de mintha egy idő után valami puffer betelne és elkezd oda vissza "tekerni" egy kis szakaszt...
Most a hozzáadott kis botantennát használom, egy koaxkábelen meghosszabbítva.

(#5884) pooty


pooty
tag

Helló!
Valakinek van esetleg tapasztalata az alábbi két express card-os DVB-T tunerrel?
[link1]
[link2]

[ Szerkesztve ]

(#5885) premete válasza pooty (#5884) üzenetére


premete
veterán

Sajnos, az újabb Avertv-ket nemhogy kipróbálni, de megvenni sem egyszerű nálunk, pedig teszteléshez kellett volna 1-1 nekem is. A Fujitsuról pedig még külföldi tesztet sem találtam; nem mintha az Avertv express card változatairól elérhető német tesztek sokat segítenének, mert abból is csak annyi derült ki, hogy Conexant a tuner, és Németországban a 23 adóból 23-at fog rossz vételi körülmények között is.
Valahol sejtem, hogy a német "rossz vétel" olyasmi, mint nálunk a Széchenyi hegy lábánál elérhető, ahol a mágnestalpas antennával hol jön az adás, hol nem. :)
Pcmcia-s Avertv hybridem volt már, annak nagy előnye, hogy laptopban lehet vele videot digitalizálni, illetve például vezeték nélküli kamerát is rá lehet kötni, de kérdés, hogy milyen az érzékenysége a 10 dolláros, AF9015/9035-ös tucattermékekhez képest.
Vélhetően a 2 tuneres, diversity-s Avertv Twinstar, vagy Terratec T5 érzékenyebb, de linkre nem merem megvenni azokat sem, mivel laptop mellé nem akarok lepkeantennát cipelni pluszban.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5886) pooty válasza premete (#5885) üzenetére


pooty
tag

Azért köszi az összefoglalást.
Közben ma sikerült kipróbálnom a jelerősséget egy barátom USB-s tv tunerével (Alcor DTV-1000) és a sima kis botantennával az erkély korláthoz, illetve a lakásban lévő fűtéscsőhőz tapadva 6ból 4es jelerősséget produkált.
Ja a helyszín Győr, Mester utcai társasház 1. emelete. Ez bizakodásra ad okot.

(#5887) lorenzen válasza premete (#5885) üzenetére


lorenzen
aktív tag

..Valahol sejtem, hogy a német "rossz vétel" olyasmi, mint nálunk a Széchenyi hegy lábánál elérhető, ahol a mágnestalpas antennával hol jön az adás, hol nem....

Mind a két rossz vételről van tapasztalatom.
A németek estében az erősítős szobaantenna sem javít túlzottan a helyzeten.
A pécsi adótoronytól max. 3 km-re, erősítős antenna nélkül még a csatornák szkennelése is bizonytalan volt, Erősítő nélkül egyedül a Duna2-ről jött be néhány állókép.

Arra gondolok, hogy a kisugárzott jelben is lehet valami eltérés, a teljesítmény eltérésen kívül.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#5888) Hunter2 válasza Rick4 (#5870) üzenetére


Hunter2
addikt

kösz a feltételezést hogy egyből azt feltételezed hogy átba*ztak. A netboard forumról egy arc segített és simán driver + szoftver beállítási hiba volt.
Sima driver (hálózati kártya)+ dvbdream+ helyes konfig és minden rendben jön minden aminek kell meg kis segítséggel az is aminek "alapban" nem kéne.
Egyébként 3000Ft volt
A fastsatfinder most épp full nullát mutat pedig a csatornák full jól jönek , semmi képszétesés vagy hasonló.

Beltéri flasheléshez ért valaki errefelé? És mielőtt anyázni kezdene valaki hogy illegál, nem kulcsokat kértem!

[ Szerkesztve ]

(#5889) Doris Lune


Doris Lune
tag

Sziasztok!
Pinnacle Dazzle Tv Usb-s tv tunerem van, s nem tudom fogni vele a Digitális földi szabad adókat, csak az analógot, pedig képes rá, s vétel is lenne itt a XIII-ban, 9.emeleten.
Csatornakereséskor kiírja a HD adókat, de szürke, nem lehet fogni őket.
Próbáltam a botantennámmal, ami szintén képes Dvb-t adások fogására, és parabolaantennához is kötöttük, de úgy is kuss van.
A Pinnacle szoftverét használom hozzá, a PCentert.
Letöltöttem a Blaze Tv-t, de ott nem is keres csatornákat, hanem saját magamat látom viszont a Webkamon. :W Nem tudom, mit állítsak be, hogy menjen?
Please, aki gyakorlott a kérdésben, segítsen!
Köszönöm előre is! :R

(#5890) Doris Lune


Doris Lune
tag

Köszönöm, megoldottam... :C
Drivert kellett feltenni, mert újratelepített gépen próbáltam, és nem volt fenn.
Most megy, csak sajnos nagyon szaggat.
Kérdésem volna, hogy ehhez, hogy normálisan nézhessem a HD adásokat, ezzel a BlazeTV-vel, és esetleg még fel is vegyek, milyen erőforrásokra van szükségem, azaz milyen procira, és milyen Ram-ra, és milyen videókarira?
Jelenleg egy mini laptopon nézem,

(#5891) premete válasza Doris Lune (#5890) üzenetére


premete
veterán

Ha a mini laptop alatt Atom processzorosra gondolsz, akkor a dvb-t szaggatni fog, a HD és a dual esélytelen. legalább 1.8 Ghz-s core2 duo kell a hd-hez (h.264) 2 tuneresnél (ahol az egyik hd-t nézed, a másikat felveszed, vagy PIP-ben megy.) pedig 2.4-es C2D. 2 GB rammal, intel 4500mhd-n (és attól felfele) megy mindegyik.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5892) Doris Lune válasza premete (#5891) üzenetére


Doris Lune
tag

Köszi szépen! :R

(#5893) Doris Lune válasza premete (#5891) üzenetére


Doris Lune
tag

Hamarosan össze fogok állítani egy letöltő asztali gépet, (mindenképpen AMD-set szeretnék), Am2-es alaplappal. Melyik procit javaslod bele, illetve melyik videókarit, ami ezt tudni fogja? Tehát HD adásokat szeretnék majd nézni ugyanezzel az USB-s Pinnacle DazzleTV hibrid stickkel, illetve felvenni is vele, asztali Amd-s gépen.
:R

(#5894) Rick4 válasza Hunter2 (#5888) üzenetére


Rick4
félisten

Én azt feltételeztem rólad, hogy őstagként képes vagy egy drivert feltenni, meg pl egy dvbdream-et beállítani.. Bocs, többé ilyet nem fogok rólad feltételezni, megígérem... :B
Milyen beltérit szeretnél flashelni?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5895) premete válasza Doris Lune (#5893) üzenetére


premete
veterán

Passzolom, soha nem volt asztali gépem és amd-s laptopom sem.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5896) cigam válasza csibor (#5867) üzenetére


cigam
félisten

Tegnap jött meg a vevő.

A gyári programja (TotalMedia 3.5) 1szerűen kezelhető, cserébe nem sok infót ad a vételről. Csak egy 6 fokozatú térerőmérője van, a quality-t nem jelzi.

Csak a cégnél tudtam kipróbálni. Csillag utca, délre néző ablak, az ablaktól 2-3m-re az íróasztalon rácuppantottam egy iratlyukasztóra a mágnestalpas antennát. A polcon találtam helyet neki, ahol minden frekvencián full térerőt mutatott. Ekkor már megtalálta mind a 22 műsort. Ez azért szép teljesítmén mert tőle pár métere 3-4 számítógép is "zavarja".

Kicsit féltem, hogy kevés lesz a gépem hozzá (1.6GHz-es CD(!) processzor, integrált 945-ös VGA-val), de simán veszi az akadályt. A HD adás 70-90%-os, az SD 20-30% körüli proc.terheléssel jár. Sajnos a progija nem túl stabil (Talán a gép 1GB-os RAM-ja a bibi, mert több program futtatásakor képes kiakadni. (csak a TotalMedia 300MB RAM-ot eszik)
Az is lehet, hogy nem szereti ha túl sok parancsot kap gyorsan 1más után. Van úgy hogy több mp-et gondolkodik mire regál a távirányító gombnyomására.
Amikor megy akkor viszont szép folyamatos a kép/hang. Persze ha mozgás van az irodában, van olyan pozíció ahova álva "leárnyíékolja" a vételt, ilyenkor kockásodik, akadozik.

EPG tökéletes, kezeli a magyar ékezetes betüket (a program nyelve angol). Piros pont, hogy az itt kikeresett műsorra nyomok egy ok-t, berakja időzített felvételek közé. A felvétel minőséget lehet állítani(HQ,SP,LP,EP), de fogalmam nincs melyik mit tud. Tippem szerint a HQ az eredeti stream-et menti le.

Hétvégén kipróbálom a Haszkovón is (lakótelep dzsungel 2. emelet).

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5897) lorenzen válasza Doris Lune (#5893) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Hamarosan össze fogok állítani egy letöltő asztali gépet, (mindenképpen AMD-set szeretnék), Am2-es alaplappal.

Megfontolásra ajánlom az Atom-ION kombinációt.
Mind a két kinézett feladatra tökéletesen megfelel. (Talán már olcsóbban is lehet kapni az első generációs ITX lapokat, a készletek kifuttatása okán.) Az egész gép fogyasztása kevesebb mint az AMD CPU, amit megvennél.
Az egy magos változatokat, akár passzívan is lehet hűteni, ha szellősebb házba kerül.

Ha mindenképpen ragaszkodsz az AMD-hez, akkor nem szóltam. :)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#5898) premete válasza lorenzen (#5897) üzenetére


premete
veterán

Nem hiszem, hogy HD-t nézni és felvenni az atommal lehet szaggatásmentesen.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5899) hati válasza premete (#5898) üzenetére


hati
addikt

Külföldi fórumokban panaszodnak, hogy a 1080i már sok az atomnak. A 1080p ok, így a deinterlace fekteti meg. Ezt is csak win7 (EVR) alatt.

(#5900) premete válasza hati (#5899) üzenetére


premete
veterán

Én csak egy dell minivel és egy lenovo atomossal tudtam kipróbálni, mindkettőn xar a dvb-t hd, p3-ason meg el sem indult.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.