Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5901) lorenzen válasza hati (#5899) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Én Zotac itx alaplapot használok, N330 (duplamagos) processzorral.
Nálam DVB forrásból érkező HD csatornák lejátszásával nincs gond, a processzor terhelése átlagban 10% köröl mozog.
Ha lejátszási probléma van, nem a processzoron múlik. A megjelenítési feladatot nagyrészt az ION végzi el önállóan, tehát itt a szűk keresztmetszet. (RAM sebesség, órajelek, esetleg rossz program vagy directshow filter beállítás. XP esetében az EVR sem tökéletes.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#5902) hati válasza lorenzen (#5901) üzenetére


hati
addikt

EVR alatt, maga az ION nem bírja a 1080i deinterlacelését, akadás mentesen. Reméljük optimalizálják még a kódot, és akkor ez sem lesz gond. Azt mondják, XP + VMR alatt, nincs ilyen gond, így van remény.

(#5903) Hunter2 válasza Rick4 (#5894) üzenetére


Hunter2
addikt

GECCO F2-light, Omega STI5518ADC proci van benne.

(#5904) Doris Lune válasza lorenzen (#5897) üzenetére


Doris Lune
tag

Köszönöm, azért ragaszkodom, mert ebben tudnak segíteni, hogy összeállítsam, magamtól sosem tennék ilyet... :R

(#5905) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Egy eeePC-vel (Atom N270-es proci) van rá esély, hogy menne rendesen USB-s vevőn keresztül a DVB-T vétel?
Van aki próbálta már azzal?

(#5906) lorenzen válasza hati (#5902) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Érdekes.
Nekem xp alatt voltak csak gondjaim. A Windows 7 kezesbárányként viselkedik.
A HD Servus TV néhány műsorát szoktam nézni (A csatorna érdekessége hogy 1080i helyett 1088i), illetve ritkán az m2HD-t szoktam műholdról. Ezeknél az adásoknál nincs megjelenítési hiba.
Viszont más forrásból származó, nagyobb sávszélességű felvételnél lehetnek gondok a lejátszással.
Egy biztos, az EVR Custom Video Renderer mellett a shadereket nem lehet használni HD felbontásnál további látványjavításra. Ehhez már tényleg kevés az ION.

(#5905) Mr. Teddy:
Ha N270 + Intel IGP a felállás, akkor az SD adások éppen nézhetők. A HD adások nem nézhetők (rendesen).

[ Szerkesztve ]

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#5907) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Kicsit most játszadoztam az antennabeállításokkal. Egy blankolt koax kábelt használok a vételhez.
Elején úgy irányítottam az antennát, ahogy itt olvastam, hogy vízszintesen legyen az antenna, és nézzen az adótorony irányába. Nos ekkor volt a leggyengébb a vétel. A másik, hogy elforgattam 90 fokkal, így már egy fokkal talán jobb volt.
Ellenben ha függőlegesen áll szimplán, akkor a legjobb a vétel.

Most akkor hogy is van ez az egész vízszintesre kell az antennát forgatni? Nekem totál függőlegesen a legjobb...

Más: Splash alatt nézve az m1HD-t néha beakad a kép, ez mitől lehet? GPU dekódolja nekem a videóanyagot, esetleg kapcsoljam ki, hagyjam procira? (HD4850 vga és e8400 procim van).

(#5908) Rick4 válasza Hunter2 (#5903) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem kár nekikezdeni...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5909) zhagyma válasza Mr. Teddy (#5907) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Most akkor hogy is van ez az egész vízszintesre kell az antennát forgatni? Nekem totál függőlegesen a legjobb... "

A "botantenna" alapesetben egy függölegesen álló "drótdarab" és így függőlegesen polarizált elektromágneses hullámok vételére alkalmas. A működésének alapelve miatt szükséges, hogy a földfelszínén álljon. Ha ez nem biztosított, akkor ezt pótolni kell. Például felcuppantod egy fémdarabra. Ez hivatalosan négy darab az antenna hosszával azonos drótdarabot jelent, amelyek egymással kilencven fokos szöget, míg az antennával 135 fokos szöget zárnak be. Ezt hívják ellensúlynak.

A botantennával az a gond, hogy Magyarországon a földfelszíni TV-s műsorszórás az elektromoágneses hullám vízszintes polarizációját használja és nem függölegest. Emaitt kell eldönteni a botantennát és rácuppantani egy fémdarabra majd az az adó irányába fordítani úgy, hogy a drótdarab merőleges szöget zárjon be az adóból kisugárzott jelre. Ez az ideális állapot ...

Ha neked függőlegesen jó, akkor valamilyen visszavert jelet fogsz, ahol a polarizáció megváltozik a visszaverődés során ...

(#5910) Hunter2 válasza Rick4 (#5908) üzenetére


Hunter2
addikt

miért? vannak okosítható beltérik ilyen chipsettel, csak a tuner meg flash méret is kéne hogy egyezzen.

(#5911) Konkretcsavo


Konkretcsavo
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni (ámbár valószínűleg korábban már biztosan felmerült ez a probléma; sajnos azonban a legtöbb hozzászólásból csak a kötőszavakat értem :D )
Nem vagyok valami atom nagy szakember mint láthatjátok, ígyhát a gondom:

Van egy laptopom, vettem egy USB-s digitális tunert, ami tökéletesen működik. Kitünő minőségben tudom venni a földi terjesztésű digitális adásoka.
Ez eddig rendben is van.
Azt szeretném megtudni, hogy van-e technikai lehetőség a kódolt adások nézésére? A teljesen hivatalos verzió (illetve megoldás) is érdekel.

A laptopomban van express-slot, melybe illeszthető SMART kártya olvasó

Ebbe beledugva a Mindigtévés kártyát dekódolhatóak-e a kódolt adások?
Kell-e további szoftver ehhez?

Egyáltalán megoldható-e ez az ügy?
Válaszotokat előre is köszönöm:

E. Balázs

(#5912) Konkretcsavo


Konkretcsavo
csendes tag

ez lenne a kártyaolvasóm

Nem tudom, látszik-e, nem tudok normálisan képet feltölteni...

Na mindegy, itt megnézhető az érintett kártyaolvasó:
http://www.usanotebook.hu/bigpic.php?PHPSESSID=70a2fb0bec8da2cf3a61c2eed[link]4d5&prid=8514

[ Szerkesztve ]

(#5913) Konkretcsavo válasza pooty (#5884) üzenetére


Konkretcsavo
csendes tag

Szia!

Én az AVerTV Digi Express 54-et próbáltam egy ASUS F3Tc (2 giga ram, 2,2 GHz-es AMD turion64 procival, 32 bit-es oprendszerrel. De az oprendszerről majd később)

Íme:
A ketyerét sok keresgélés után választottam ki; fő szempont számomra az volt, hogy ne lógjon ki a gépből, alkalmas legyen egyaránt digitális és analóg sugárzás vételére (tehát hibrid legyen), legyen távirányítója illetve raktárról Pesten hozzáférhető legyen (ugyanis türelmetlen vagyok nagyon). A fenti kívánalmaimnak megfelelő cucc nem volt: vagy nem volt távirányítója, vagy volt, de nem volt hibrid, vagy kilógott, stb... Szóval maradtam a fenti, általad is kinézett cucc mellett, és a XIII. kerületben a PCLandban vettem meg. Nagyon kedvesek voltak, rám is sóztak plusz egy kiváló minőségű extra kis digitális antennát (az eladó azt mondta, hogy ez kell, az antenna fényképe rajta is van a dobozon, ezt ajánlják hozzá). Meg elmondták, hogy USB-s kivitelt nehogy vegyek, mert az mind egy kalap sz@r, és nem megbízható, és egyébként is kígyó-béka...Na, kifizettem a majd' 17 ezer forintot a cuccokért. Hazamentem, akkor derült ki, hogy a pluszban vett antenna képe azért van rajta a tuner dobozán, mert tartozékként egyébként is benne van a készletben. Egye penész gondoltam, majd eladom valami baleknak az antennát, vagy ha lesz időm, visszaviszem.
Szóval bedugtam a fenti gépembe (akkor még Vista szaggatta a procimat) a kártyát; Kisvártatva feltelepült a mellékelt install cd-ről a drájver meg az alkalmazás is, és elkezdtem nézni az adást... Hááát.... :W Szaggatott mint atom... Az SD adások és a HD méginkább....
Aztán - mivel nem vagyok szakértő (hátha-nátha alapon) felmentem az épület tetejére, ahonnan szabad rálátás van a Hármashatár-hegyen található adótoronyra, de a szaggatás nem szűnt meg, azonban a jel a korábbi 90%-ról felment 100 %-ra
Jöttek szakértő haverok, és megszakértették a ketyerét...

Átnézték a rendszerkövetelményt (a HD adások vételéhez 2,4 GHz kétmagos procit írt, az SD adásokhoz megelégszik 1,6 GHz-vel). Nekem egymagos, 2,2 GHz-es procim van, így az SD adásokat (TV2, RTL) legalább tökéletesen kellett volna fognom. Okos barátom javasolta, hogy váltsak oprendszert, hátha a Vista elzabálja a rendszerteljesítményt a ketyere elől (amúgy is vissza akartam térni xp-re, hát megtettem),de a probléma nem oldódott meg. Ugyanúgy szaggatott xp-vel, kb 25% CPU terhelés mellett. Szumma-szummárum összepakoltam az egészet és visszavittem az eladónak és visszakértem a pénzem.
Aztán vettem fele annyiért egy Leadtek WinFast DTV Dongle Gold USB-s tunert ami azóta is tökéletesen működik. Csak azt nem tudom, hogy lehetne a kódolt adásokat is fogni (lásd előző HSz)

[ Szerkesztve ]

(#5914) Rick4 válasza Hunter2 (#5910) üzenetére


Rick4
félisten

Én azzal tisztában vagyok, csak az okosítás értelmét nem látom. Két éve még érdekes lett volna... :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5915) cigam válasza cigam (#5896) üzenetére


cigam
félisten

Ithon aztán semmi nem jön a gyári antennával. (haszkovó 16. 2.emelet, nyugatra néző ablak)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5916) azbest válasza Konkretcsavo (#5913) üzenetére


azbest
félisten

a laptopot konnektorról használtad? Az energiagazdálkodás lehet visszaveszi a proci teljesítményét akkus módban. SD adást kellene hogy vigye, mert 1.8GHz-es (egymagos) gépen még ment. A HD csak úgy menne, ha valami hd gyorsítására alkalmas videókártya vagy bővítőkártya (broadcom hd miniPCIe, de abban a laptopban nem tudom van -e ilyen slot), a processzor teljesítménye kevés önmagában ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#5917) Konkretcsavo válasza azbest (#5916) üzenetére


Konkretcsavo
csendes tag

Ja, hálózatról használtam, de ez már nem fontos. A gépem ugyanis alkalmas HD adások nézésére, hiszen - mint írtam - vettem egy olcsóbb, USB-s cuccot, és azzal kiválóan tudom nézni az összes, kódolatlan adót.
A kérdés csupán az, hogy a kódolt adásokat hogyan tudnám nézni.

(#5918) azbest válasza Konkretcsavo (#5917) üzenetére


azbest
félisten

bocs, átsiklottam a vége felett :B

zhagyma írt már pár dolgot erről, de amiket itt olvastam azok inkább csak információ morzsák... azt hiszem nem lenne haszontalan, ha valaki akinek tapasztalata van ezzel, készítene egy részletes leírást konkrét példával :)

Ha szoftveres dekóderrel megy a kártyahasználat, akkor valószínűleg a procit is terheli, kíváncsi lennék arra is, hogy például a te géped elbírná-e a plusz feladatot.

[ Szerkesztve ]

(#5919) Konkretcsavo válasza azbest (#5918) üzenetére


Konkretcsavo
csendes tag

Gyanítom, hogy ha lehetőség lenne rá, akkor a jelenleg rendelkezésre álló erőforrások elegendőek lennének egy kikódolási folyamatra, hiszen ha HD adást nézek, akkor sem pörög a proci 20-25 %-nál jobban, a ram használat meg 10 % alatti.
Azért olvasgatok vissza, de sajnos a legtöbb HSZ nekem kínai, és erre vonatkozólag nem is igen találtam eddig semmit (bár a több, mint 5 ezer HSZ-ben biztos van valahol valami értelmes).

(#5920) Hunter2 válasza Rick4 (#5914) üzenetére


Hunter2
addikt

mégis csak jobb lenne a HBO-t nézni egy 32"-os lcd tv-n mint egy 17"-os monitoron.
Mondjuk már úgysem megy sokáig, bár a CS megoldás lehetne erre .

(#5921) lorenzen válasza Konkretcsavo (#5919) üzenetére


lorenzen
aktív tag

"..a jelenleg rendelkezésre álló erőforrások elegendőek lennének egy kikódolási folyamatra.."
Zárjuk rövidre a kérdést.
Az előfizetői kártya + CI modul + modulfogadó felállásban, gyakorlatilag nem terheli a processzort a kódolás kezelése.

"Processzor orientált" dekódolásra meg, nem ismert publikus megoldás. (Megpróbáltam szépen fogalmazni. :K )

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#5922) lorenzen válasza Hunter2 (#5920) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Lejárt az idő, nem szerkeszthettem az előzőt.

Amint visszaterelik a felhasználókat az eredeti STB-re, a CS sem lehetséges.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#5923) Konkretcsavo válasza lorenzen (#5921) üzenetére


Konkretcsavo
csendes tag

Az a baj, hogy ezek a kifejezések nekem kínaiul vannak. :Y

Szóval a kérdésem a következő lenne:

Van egy laptopom, ezen USB-s tunerrel tudom nézni a földi terjesztésű digitális adások közül azokat, melyek NEM kódoltak. DE szeretném nézni azokat is, melyek kódoltak.

Megoldható-e, hogy laptopon nézhető legyenek a kódolt adások?

Van nekem egy express-slotba illeszthető SMART olvasóm (úgy tudom, a mindigtv kódkártyája is SMART illesztésű). Szóval ha bedugom a kártyaolvasót, abba bedugom a legális mindigtv-s kódkártyát, nézhetők-e a kódolt adások? Esetleg kell-e valami szoftver?

Ha nem működhet így, akkor van-e arra egyéb megoldás, hogy a kódolt adások laptopon nézhetőek legyenek?

Megtisztelő válaszotokat előre is köszönöm

(egy nem hozzáértő amatőr)

(#5924) vegyszer válasza Konkretcsavo (#5923) üzenetére


vegyszer
addikt

Kérdezz utána, hogy a PCMCI slotban lévő Conax CAS 7-es kártya titkosítási információit mely szoftver tudja kezelni.
Egy teszt erejéig tudom a modult, és a kártyát nélkülözni/felajánlani.
Ha gondolod, írj PÜ-t.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5925) cigam válasza vegyszer (#5924) üzenetére


cigam
félisten

Ezügyben írtam 1 érdeklődő levelet a mindigtv-nek, kivi vok mit válaszolnak.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5926) cigam válasza cigam (#5925) üzenetére


cigam
félisten

Hamar válaszoltak, de ...
"A MinDig TV Extra szolgáltatás számítógépen keresztül történő igénybevételével kapcsolatban egyenlőre nincsenek tapasztalataink, így kizárólag televízió és set top boksz használata esetén tudunk műszaki információt adni."

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5927) Konkretcsavo válasza cigam (#5926) üzenetére


Konkretcsavo
csendes tag

Szép....

Nincsenek tapasztalataik :W

HÁT KI KÉNE PRÓBÁLNIUK, NEM IGAZ, HUGY NINCS RÁ 1/2 ÓRÁJUK. :Y

Iszonyat, hogy mennyire dilettáns és amatőr módon működik ez a digitális "átállás"...
Borzasztó

Egyébként köszönöm a felajánlást, a napokban egyeztetünk időpontot, talán tanulságos lesz mindketőnknek

Üdv:

E. Balázs

(#5928) premete válasza cigam (#5926) üzenetére


premete
veterán

Én telefonon beszéltem velük 3 hete, azt is letagadták, hogy a kódolatlan adást lehet nézni laptopon, dvb-t usb/EC tunerrel, a dekóder ügyben adtak egy másik telefonszámot, de ott sem tudtak érdemi információval szolgálni, csak a kártya üzembehelyezési díját és havidíjat mondták el..

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#5929) Rick4 válasza Hunter2 (#5920) üzenetére


Rick4
félisten

a CS az ilyen beltérikkel nagyon messze van a jótól, gondolom a spidershare progival mókolnál... Annál jobb egy linuxos box... Nem kevéssel...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5930) lorenzen válasza premete (#5928) üzenetére


lorenzen
aktív tag

A PC-s tévénézők rémálmai a szolgáltatóknak.

Egyrészt korlátlan mennyiségben lehet, minőségromlás nélkül rögzíteni az adásokat. Ezt nehezményezik a csatorna és jogtulajdonosok. Ráadásul semmiféle védelem nincs a felvételeken, tehát egyszerűen megoszthatóak.

Másrészt a kódolási rendszerek zártságába üthet rést a számítógép, ami előbb-utóbb jelentős többletköltséget gerjeszt a szolgáltatóknak.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#5931) wlantal válasza Konkretcsavo (#5923) üzenetére


wlantal
tag

Van megoldás a problémádra ezzel.Csak elő kell fizetned. :U

(#5932) Konkretcsavo válasza wlantal (#5931) üzenetére


Konkretcsavo
csendes tag

Köszi, úgy látszik mégis csak van valami megoldás....

(#5933) nfsu17


nfsu17
veterán

Üdv.

Miért van az, hogy a vb idején, este, meccs alatt, pl most leesik a jelszint akár 80% alá is? Délután minden oké, még a redőnyt sem húztam le, de az amúgy sem zavar vizet, eurovíziót is este vettem fel 100%-os jelminőséggel. De a múlt meccsen is ez volt este, sokszor szétesett a kép, reggel meg mintha fejberúgták volna, újra észheztér, pedig nem állítok rajta semmit.

Kicsit olyan - nem röhögni - mintha elfogyna a jel az éterből, mert most mindenki meccset néz és sok tunert kell kiszolgálni.

[ Szerkesztve ]

(#5934) Bogyó bá' válasza wlantal (#5931) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Rendszerkövetelmények:

"HD adáshoz
Intel Core2Duo 2.5 GHz vagy AMD Athlon X2 3.0 GHz
1 GB RAM
DirectX 9.0
videókártya 256MB H.264 gyorsítással, vagy 512MB gyorsítás nélkül"

Te jószagú Atyaúristen!

Tv-zéshez is lassan hatmagos proci fog kellene? Nemááá.... :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5935) Konkretcsavo válasza Bogyó bá' (#5934) üzenetére


Konkretcsavo
csendes tag

Mindegyik tunernél a HD adásokhoz ilyen atom procikat határoznak meg, de simán elmennek ilyen 1,6 GHz-esekkel is a tunerek HD-ben...

Nekem 2,2 -est kétmagosat ír követelményként, de kipróbáltuk kisebb gépen (1,6-oson Celeron-M) és simán ment. Nekem egymagosom van, azon is simán nézhető a HD adás (bár a 2,2 GHz azért megvan)

A videókártyát meg barokkos túlzásnak tartom.

[ Szerkesztve ]

(#5936) lorenzen válasza Bogyó bá' (#5934) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Tv-zéshez is lassan hatmagos proci fog kellene? Nemááá....

A DXvA nélküli megjelenítéshez adják meg a rendszerkövetelményt, a gyártok.
Ha a videokártya és a directshow filter is támogatja a hardvergyorsítást, akkor mellékes a processzor teljesítménye. (Bármelyik, ma kapható CPU teljesítménye elegendő.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#5937) Bogyó bá' válasza lorenzen (#5936) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azon akadtam ki, hogy nekem pont a minimális rendszerkövetelményként megadott Athlon II-250 3,0 GHz-es procim van, és a létező legegyszerűbb Gigabyte GT-PTV-TAF-akármi hibrid tunerkártyám, de az sima tv-zéskor legfeljebb 6-8%-kal terheli a processzort, WIN7 64 bit alatt.
Tudom, a meló nagyját a DXVA-s Radeon 4830 végzi, a procira csak felvételkor van inkább szükség.
De létezik az Intel alaplapi integrált VGA-ján kívül jelenleg BÁRMI, ami nem kapásból DXVA-s? Nem nagyon hinném.....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5938) lorenzen válasza Bogyó bá' (#5937) üzenetére


lorenzen
aktív tag

De létezik az Intel alaplapi integrált VGA-ján kívül jelenleg BÁRMI, ami nem kapásból DXVA-s? Nem nagyon hinném.....

Még mindig sok, h.264 hardveres gyorsítás nélküli kártya van a korosabb gépekben.
(Egy GF8800GTS kártyán még mindig lehet játszani, de HD adás megjelenítésekor a processzorra hárul a számítás java.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#5939) z00mhead válasza nfsu17 (#5933) üzenetére


z00mhead
tag

Pont ezt akartam kérdezni én is. Mind a tv-men mind a számítógépemen leesik a jelszint és a minőség este a meccs környékén. Előtte, utána minden oké, de akkor mintha kikapcsolnának egy adót, vagy lentebb vennék a sugárzás teljesítményét. Van valakinek erre valami okossága, vagy én vagyok a hülye?

[ Szerkesztve ]

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#5940) nfsu17 válasza z00mhead (#5939) üzenetére


nfsu17
veterán

Most meg már jó a jel megint, bár nem stabil 100% (lehet majd változtatok megint az antennán), de a tegnap estinél mindenképp jobb. De a meccs után fél órával sem jött még vissza a minőség. Pedig én nem is pest környékéről veszem, ha itt kikapcsolnak egy tornyot, akkor vételem sem lenne, mert csak 1 db van itt. Minden este minden helyen mindig leveszik a jelet? Én ezt nem értem, de így néz ki kívülállónak.

(#5941) cigam válasza nfsu17 (#5940) üzenetére


cigam
félisten

Érdemes néha rápillantani a mindigtv.hu oldalára. A hírekben csepegtetnek infót az adókarbantartásokról is. ill. egy érdekesség:
"Technikai változás a MinDig TV és MinDig TV Extra szolgáltatásokat illetően 2010. július 13-tól
A Nemzeti Hírközlési Hatóság előírása alapján az Antenna Hungária 2010. július 13-án 10:00 órakor az Original Network Identifier (ONID – országazonosító kód) módosítását hajtja végre a DVB-T platformon, mely érinti a MinDig TV és MinDig TV Extra szolgáltatások felhasználóit. Az ONID váltása szolgáltatásleállással nem jár.
A módosítás során a nemzetközi gyakorlatnak megfelelő ONID kerül kiosztásra, mivel számos vevőkészülék-gyártó is kifogásolta az eddigi ID nemzetközi gyakorlattól eltérő használatát, melyet az NHH a MinDig TV szolgáltatás elindítását megelőzően osztott ki."

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5942) bnorci71 válasza cigam (#5941) üzenetére


bnorci71
addikt

ezt lehetne konyhanyelven is :)
ja és mi köze ennek az azonosítónak a jelszinthez? :F
mert hogy ennyit értettem belőle

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#5943) nfsu17 válasza cigam (#5941) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszi az infot, de nem hiszem, hogy mindig ugyanakkor este karbantartanak vb alatt...

[ Szerkesztve ]

(#5944) azbest


azbest
félisten

Próbálkoztatok már több tunerrel egy gépben? Hogyan lehet a programok számára láthatóvá / választhatóvá tenni mindegyiket?

Most érkezett meg az usb-s dongle kínából [link] (AF9015 BDA) s emellett egy Leadtek dtv1800h tuner is van a gépben.

Windows 7 fel is telepítette automatikusan a drivert hozzá, a mellékelt lemezt nem piszkáltam (BlazeVideo progit mellékelnek, de ennek nincs jó híre).

A problémám az, hogy eddig egyedül a leadtek féle pvr2 progiban lehetett kiválasztani, hogy melyik tunert akarom használni (ezzel tökéletesen működik is mindkettő).

vlc player, tsreader viszont nem ad módot a tuner kiválasztására, hanem mindenképp a leadtek-et használja. Vlc eszköz megnyitásnál DVB DirectShow eszközt lehet választani, de hogy azon belül melyiket azt nem látom.

Egyébként szegeden (újszageden a liget mellett. a 8adik emeleten) a mellékelt botantennával is tökéletes a vétel :)

[ Szerkesztve ]

(#5945) Konkretcsavo válasza azbest (#5944) üzenetére


Konkretcsavo
csendes tag

Anyám, 14 dolcsi? Szaré'-hugyé'... :DD

Itthon 6-8 rugó... Gyakorlatilag félár :C :C

(#5946) z00mhead válasza azbest (#5944) üzenetére


z00mhead
tag

Nem vagyok még otthon, de mintha a Splash Lite-ban választható lenne...

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#5947) zhagyma válasza bnorci71 (#5942) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... ja és mi köze ennek az azonosítónak a jelszinthez? ..."

Semmi.

(#5948) Konkretcsavo válasza Konkretcsavo (#5923) üzenetére


Konkretcsavo
csendes tag

Kedves "zhagyma"

Erre a problémára valami okosat tudnál mondani: 5923-as hozzászólás

Köszönettel: Balázs

(#5949) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Sziasztok,

Próbáltam hozzáillőbb topikokban is választ találni a kérdésemre, de ott semmi élet nem volt már, ezért megpróbálom itt is.

Tudtok olyan TV tuner szoftvert ajánlani, amivel az analóg adásba 16:9 arányban bele lehet nagyítani? Pl. analóg UPC kábel előfizetéssel NatGeo-n elég zavaró, hogy körben fekete keret van. LCD-TV-ken azt hiszem zoom 16:9 a neve ennek a funkciónak, és torzításmentes képet ad akkor, ha a 4:3-as adásban 16:9-es keretezett kép van, pl. NatGeo, vagy M1 HD analóg előfizetéssel.

Köszi.

(#5950) zhagyma válasza Konkretcsavo (#5948) üzenetére


zhagyma
őstag

A belinkelét eszköz SmartCard reader. Addíg jó az elképzelés, hogy bedugod a Conax CAS7 előfizetői kártyát és elméletileg írható / olvasható. Viszont ahogy korábban is írták a kollégák, ehhez még némi szoftver is szükséges. Egy kis segítség a kereséshez: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.