Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) gus1293


gus1293
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémával fordulok hozzátok:
Vettem egy alcor dvt-1000 usb-s kütyüt, a hozzá adott antennával simán behozta az alap csatornákat m1,m2.duna,rtl,tv2. Mindegyiknél tökéletes a kép, a probléma a hangnál van, az m1,m2 töéletes, az rtl és tv2 kb 20 másodperc után elcsúszik, a hang sokkal előrébb tart és néha akadozik. Felvételnél viszont abszulut nics hang az rtl és tv-nél. viszont az m1,m2 nél itt is tökéletes. A hozzá adott szoftver a total media 3.5 szerint a jel erőssége 100%. épp ezért nincs ötletem hogy mi a baja. Ha valaki tud segítsen rajtam :), nagyon megköszönöm.
üdv gus

(#4902) GBogyó válasza learner (#4900) üzenetére


GBogyó
tag

Elsőre csak annyit tudnék tippelni, hogy mozgasd az antennádat. Milyen fajtájú antennád van?

(#4903) GBogyó válasza learner (#4900) üzenetére


GBogyó
tag

A piros csík a kódolt ATV/HírTV miatt van.

(#4904) Core2duo6600 válasza winkloyd (#4828) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hogy, hogy 300 vagy 350 ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4905) learner válasza GBogyó (#4902) üzenetére


learner
csendes tag

Ez egy Hama szobaantenna, így néz ki:
http://www.argep.hu/popup.asp?pid=48720917&pnr=10001&foto=1

Az antenna mozgatását már próbáltam, meg a jelminőség is 90-100% körül mozog, szóval eléggé tanácstalan vagyok...

Esetleg tudsz ajánlani vmi szoftvert? Talán már csak ez maradt, mint lehetséges hibaforrás.

Köszi!
üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4906) nrc válasza learner (#4905) üzenetére


nrc
tag

Az antenna középső "csokornyakkendő" elemét függőleges állásba kell forgatni ahhoz, hogy jó vételt lehessen elérni vele. A nagyon precíz beállítás is fontos, ha visszavert jelet veszel, akkor könnyen lehet, hogy nem ugyanabban a pozícióban jön a legjobb minőségben a két frekvencia.

Lejátszáshoz kipróbálhatod az ingyenes VLC media player-t, ami külső codec telepítés nélkül is képes megjeleníteni a dvb-t adókat.
A tuner használatához a "Média/Felvevőeszköz megnyitása" menüpontban kell a felvételi módot "DVB directshow"-ra állítani, majd a "DVB-T"-t kiválasztani és a frekvenciát megadni. Ha már megy, akkor a "Lejátszás/Program" menüpontban lehet a csatornák között váltani.

Tévézésre kényelmesebben lehet használni a szintén ingyenes SmartDVB-t, viszont a használatához külső codec-ek telepítésére van szükség.
A videóhoz jó pl. a legújabb FFDShow, coreAvc 1.8.5+ vagy dxva gyorsításhoz az ArcSoft H.264 codec.
Hanghoz az AC3Filter, az AAC-hez a MONOGRAM AAC vagy a DivX7 telepítőben lévő dekóder ajánlott.

Egyébként a felsorolt codec-ek használhatók DvbViewer-hez is, de abból a 4.0.0.0 vagy újabb verzió ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#4907) learner válasza nrc (#4906) üzenetére


learner
csendes tag

Szia!

Sikerült feltenni a SmartDVB-t, nagyon jó, tetszik, jól kezelhető, bár a felelepítés után a felélesztésével kicsit megizzadtam, de a végeredmény, hogy most az összes HD adó (m1, m2, Autonomia, Duna) szépen mennek, tökéletes, kristálytiszta kép, tökéletes hang!! :))
Ellenben az SD adók (RTL klub, TV2, euronews (FR, DE, GB) esetén nem indul el a kép/hang, a következő hibát kapom:
error connecting to audio codec 0x80040207

Ha esetleg van ötlet, ennek megoldására, szívesen fogadom!
Nagyon köszönöm a segítséged, és mindenkiét, aki eddig válaszolt!

Üdv.

(#4908) nrc válasza learner (#4907) üzenetére


nrc
tag

A felsorolt problémás adóknak, mind AAC hangja van, valószínű, hogy a nem megfelelő AAC dekóder miatt nem tudod nézni azokat.

Nekem a következő directshow beállításokkal mennek ezek a csatornák is:
kép

Ezt a MainConcept AAC decoder-t a DivX 7 telepítőjével tudod feltenni a gépre, akár úgy is, hogy magát a divx videó codec-et nem telepíted.

[ Szerkesztve ]

(#4909) learner


learner
csendes tag

sikerült közben hangot csiholni, csak kis időbe telt, mire a megfelelő codek-et megtaláltam a listában :)

Köszi mindenkinek!!
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4910) learner válasza nrc (#4908) üzenetére


learner
csendes tag

Igen, ez volt az!! :)

Köszi!
üdv.

(#4911) Core2duo6600 válasza learner (#4905) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Pont ugyanilyennel nézem, hibátlan

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4912) simonzsoli


simonzsoli
csendes tag

Sziasztok! Most vettem egy Terratec Cinergy T Stick RC usb-s tv tunert ausztriában, Pesten kipróbáltam egy szobaantennával(Philips DVB-T antenna), ott működödött, de Szombathelyen nem találja a tv csatornákat sem a programja(Terratec HomeCinema Basic) se a Win MediaCenter. Szerintetek mit csináljak? :W

"Modern tánczene, amitugye éntaláltam ki." - Hamvai P.G.

(#4913) lorenzen válasza simonzsoli (#4912) üzenetére


lorenzen
aktív tag

A multiplexek lekereséséhez nagyobb térerő és jelminőség szükséges, mint a vételhez.
Próbáld jobb vételi körülmények között, pl. külső antenna, lekerestetni az adókat. Utána már könnyebb megtalálni a kis nyereségű antenna legjobb pozícióját, amivel elfogadható minőségben nézhető az adás.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#4914) wassermann válasza zhagyma (#4899) üzenetére


wassermann
Topikgazda

T. ZHAGYMA!
Azért írok, mert a topik közelít az 5000.hsz.-hez. Arra szeretnélek kérni, hogy - mivel nálam sokkal jobban értesz ezekhez a dolgokhoz - nyisd majd meg az új topikot, egy olyan, jó összefoglaló kezdő hsz-szel amiről egyszer már beszéltünk, kössz üdv Wassermann

[ Szerkesztve ]

(#4915) bpotor


bpotor
csendes tag

Sziazstok.

Volna egy kérdésem tőletek mert láttam hogy a témával már foglalkoztatok a prohardveren hogy hogyan lehet alkalmassá tenni egy mpeg-2 vételére alkalmas tvt (Panasonic TH-37PX80EA) CI csatlakozóval (CI type II) alkalmassá tenni mpeg-4 azaz Magyarországi földfelszini digitális tvjel fogadására. S ehez valami cam modult kell beszerezni, arra is kaptam tippet hogy milyet conex np4 camat kéne venni vagy enek a jobbváltozatát az np4 hd-et, de ezeket magyarországon nem lehet beszerzeni, külföldről meg nem mernék rendelni, nem tud esetleg valaki ebben segíteni a megvásárlásába. Vagy hogy hol érdemes ez iránt érdeklődni.

Köszönettel. P.Balázs

(#4916) Sas madár


Sas madár
őstag

Felmerült már valakiben ezeket a kártyákat nem lehetne valahogyan az analóg tv-knél is valahogy bevetni?
Nagyi tévéjét szerettem volna alkalmassá tenni de a beltéri ára nagyon riasztó.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#4917) wassermann válasza Sas madár (#4916) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Megholdható - a kártya alá teszel VGA-kimenetes PC-t + összebarkácsolsz pl. egy iMon-os távirányítót... ha mindez nincs meg a fiókodban, rájössz sokkal olcsóbb egy STB.

[ Szerkesztve ]

(#4918) Sas madár válasza wassermann (#4917) üzenetére


Sas madár
őstag

Hát igen így alapból nem sima ügy de szerintem nem reális amiket kérnek azokért a beltéri egységekért.
De gondolom majd alakul azoknak is az ára.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#4919) lorenzen válasza bpotor (#4915) üzenetére


lorenzen
aktív tag

kaptam tippet hogy milyet conex np4 camat kéne venni vagy enek a jobbváltozatát az np4 hd-et,

Nem érdemes ezekkel az átalakítókkal foglalkozni.
Még a MinDigTV matricás termékeknek is volt inkompatibilitási gondjuk az átállás elején. Egy ilyen átalakító eszköznek amúgy is korlátozott lehetőségei vannak. Azt sem várhatod el, hogy a gyártó adaptálja a magyar sajátosságokra a termékét. (Az eladható néhány darab miatt nem éri meg foglalkozni a magyar piaccal.)
Szívásmentesebb megoldás egy STB beszerzése. Vélhetően olcsóbb is.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#4920) Sas madár válasza lorenzen (#4919) üzenetére


Sas madár
őstag

Mi ez az STB amit említesz?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#4921) bzoley válasza Sas madár (#4920) üzenetére


bzoley
veterán

STB=Set-Top-Box=beltéri

wassermann:
Már elég rég nincs 5000 post-os korlát.

(#4922) Sas madár válasza bzoley (#4921) üzenetére


Sas madár
őstag

Köszi azt hittem valami friss infó esik be.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#4923) nrc válasza Sas madár (#4918) üzenetére


nrc
tag

A dvb-t beltérik ára egészen biztos, hogy esni fog még, de már most kapható egyszerű tévézésre használható doboz 15.000 Ft-ért.

Ez szerintem már nem olyan rossz ár ahhoz képest, hogy a PC-s tuneremet - ami egy Avemedia hibrid usb stick - 13.000 Ft-ért vettem.

Ha pedig több szolgáltatást szeretnél, akkor választhatsz olyan boxot is, aminek az usb csatlakozójára lehet külső adathordozót csatolni, így műsorfelvételre és médialejátszónak is használható, mindezt már 20.000 Ft alatt.

Persze, ha nem sürgős a dolog, akkor érdemes lehet várni, mert a tendenciák alapján az év vége felé már jó eséllyel 10.000-ért is tudsz venni beltérit..

[ Szerkesztve ]

(#4924) Core2duo6600 válasza simonzsoli (#4912) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Itt nézd meg a frekvenciát, és akkor meguszod a keresést.

(#4923) nrc

Jahh én 20 000 ért vettem az alcor készükét, usb hdd re vesz is fel, de ez még bétaállaputú benne.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4925) Jester01 válasza wassermann (#4914) üzenetére


Jester01
veterán

Csak szólok, hogy az 5000-es limit már a múlté. :K

Jester

(#4926) Sas madár válasza nrc (#4923) üzenetére


Sas madár
őstag

Remélem a próféta beszél belőled. :)
Egyenlőre még nem kell azonnal de valamikor meg fog szűnni az analóg adás,és ugye jobb felkészülni időben mert ha akkor kapkodom tuti megint többe fog kerülni.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#4927) lorenzen válasza Sas madár (#4926) üzenetére


lorenzen
aktív tag

jobb felkészülni időben mert ha akkor kapkodom tuti megint többe fog kerülni.

Nem valószínű. 20011 decemberében fognak nagyon sokan vásárolni. Addig folyamatosan csökkenni fognak az árak. Ezt a tendenciát erősíti a növekvő európai DVB-T mpeg4 piac. Több országban tervezik illetve elkezdték az mpeg2 -> mpeg4 átállást. (Ezt sikerült megspórolnunk.)
Ha nem kell sietni a vásárlással.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#4928) adam_454


adam_454
tag

Üdv emberek!

nem tudna valaki feltenni a pinnacle pctv 510e analóg tvről felvételt? ilyet szándékozok venni és kiváncsi vagyok a minőségére

(#4929) job- válasza lorenzen (#4927) üzenetére


job-
tag

Sziasztok!

Van esetleg véleményetek v. tapasztalat erről a vevőről, illetve maga a gyártóról?
Tervezem egy notiba, tudnátok valami jó hibrid vevőt ajánlani?

(#4930) Sas madár válasza lorenzen (#4927) üzenetére


Sas madár
őstag

Na igen még ez is.
A régebben vásároltak még lehet nem is alkalmasak az mpeg4-re ?
Lesz kedvem előszedem a számítógéphez való dekóderem és kipróbálom újra szoba antennával,korábban mg nem volt sikeres.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#4931) wwenigma válasza Sas madár (#4930) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szamitogephez DVB-T usb-s tunerek MIND alkalmasak MPEG4-re ez pusztan szoftver kérdése. Media Center/ProgDVB/DVBviewer , persze ha kodek is van felteve hozza. Win7-en beepitett kodek alkalmas audio/videora. (audiohoz lehet kell mégis a monogram aac dekoder)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4932) Sas madár válasza wwenigma (#4931) üzenetére


Sas madár
őstag

Csak sima Xp-n és egy DTV player lejátszó volt hozzá mellékelve,de akkor ezt lehet érdemes lenne lecserélnem?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#4933) wwenigma válasza Sas madár (#4932) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A szoftvert igen, a hardver valszeg alkalmas. Milyen chipes? En is chinabol való occsó tunert hasznalok. (egy EC168-as és egy AF9035-ös-t)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4934) Sas madár válasza wwenigma (#4933) üzenetére


Sas madár
őstag

Chipet megnézem majd ha rá dugom,a típusnak Grand-ot ír.
Everestel vagy mivel tudom meglesni a chip szettet?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#4935) wwenigma válasza Sas madár (#4934) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Everest/eszközök/usb-s eszközöknél kikeresed és a hardver azonosito kellene, kb egy ilyen sor: Hardver azonosító USB\VID_15A4&PID_1001&REV_0200&MI_00

Nev alapjan nem sok semmit talaltam rola sajnos, a legtobbet itt, drivereket. (azert lenne fontos, hogy tsreaderrel eletre tudjuk kelteni, azzal ra tudnank hangolni megfelelő frekire)

mod: meg egy regi amazonos linket.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4936) Sas madár válasza wwenigma (#4935) üzenetére


Sas madár
őstag

Igen az a második linken lévő kép hasonlít rá.
Még nem értem haza de most már mindenképp csatlakoztatom,hátha tényleg életre lehet kelteni.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#4937) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, elmentem ma két boltba is venni nagy szélessávú lepke antennát, de mind a két helyen amikor megkérdezték,hogy hova lesz (II. kerület, Mechwart liget környéke), akkor azt mondták, hogy nem lesz elég, hanem tető antenna kell (3x annyiért),főleg amiért nem találom az m1 és m2 a szobaantennával.

Igazából nem a pénzen van a hangsúly,hanem,hogy azt a tetőre kéne rakni és így bonyolódik a dolog,míg a lepke egyszerűbb lett volna itt az erkélyemen.

Na most, januárban próbáltam utoljára a vételt, akkor az m1 és m2-t nem tudtam befogni.
Ugyebár II. kerület, Mechwart liget, beltéri erősítős kis antennát kirakom az erkélyre, dvb-t vevő a tv-be építve.

Gondoltam azóta volt a teljesítmény emelés, hátha jobb a vétel.

Megint kiraktam az antennát, de az m1 és m2-t megint nem találta.

Aztán észrevettem egy booster funkciót a tv-ben,ami eddig be volt kapcsolva, kikapcsoltam,és most már van m1 és m2,meg a többi.

Azt hittem, hogy a booster csak javíthat, de ezek szerint tévedtem.

Az lenne a kérdésem, hogy akkor most biztos, hogy a lepke nem jó,főleg így,hogy most már mindegyik adót tudom fogni?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4938) GBogyó válasza Zirowe (#4937) üzenetére


GBogyó
tag

Ha jól értelek:
Erősítős szobaantennával jó a vételed.
SZVSZ 99,99%, hogy a lepkével is jó lesz, mondjuk kérdés, hogy az erősítő mekkorát erősít a szobaantennában.
Jellemzően a lepkékben is szokott erősítő lenni, de én azt tippelném, hogy passzívban is jó lesz egy lepke (gondolom az erkélyen) akkor, ha a szobaantenna jó.

(#4939) Zirowe válasza GBogyó (#4938) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Tehát ilyen szobaantenna kilógatva az erkélyre és bedugva a tv-be.

Csak ugyebár ez a megoldás hosszútávon eléggé kényelmetlen.

Tehát akkor ne hallgassak a boltosokra és vegyem meg a lepkét (ami mindenképpen passzív kéne, hogy legyen, mert nem szívesen hagyok az erkélyen semmi olyat,amiben áram van)?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4940) lorenzen válasza Zirowe (#4939) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Én még azt tanultam, az antenna erősítő nem a vételt javítja, csak a hosszú antennakábel csillapításának ellensúlyozására használható. Ha ezek az erősítől, csak a hasznos jelet erősítik és a zavarjelet elnyomják, akkor nem szóltam.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#4941) GBogyó válasza lorenzen (#4940) üzenetére


GBogyó
tag

Én is ezt tanultam, és egyet is értenék, ha nem tapasztaltam volna mást.
Szerintem a kutya ott lehet elásva, hogy nem ideális érzékenységgel rendelkeznek a tunerek, az erősítővel megemelt jelszint segíthet.

(#4942) GBogyó válasza Zirowe (#4939) üzenetére


GBogyó
tag

Ha ez működik, akkor a lepke is fog.
Ha passzívban nem, akkor pár ezer forintért még mindig vehetsz hozzá erősítőt is. Az áram ne aggasszon, a lepke kültéri használatra van tervezve, az antennaerősítő is. Ezen felül általában 5-12V-os feszültséggel üzemelnek, nagyon nagy csoda nem fog történni.

(#4943) job- válasza Zirowe (#4939) üzenetére


job-
tag

Én javasolnék neked egy ilyet, nálam bevált.
Itt az erősítőt, a koaxon keresztül táplálja, nem kell kültérre vinned az erősáramot.

[ Szerkesztve ]

(#4944) GBogyó válasza GBogyó (#4942) üzenetére


GBogyó
tag

Kiegészíteném, hogy a lepkés megoldásnál is a belső oldalról van megtáplálva feszültséggel, szintén vagy a vevő adja ki a feszültséget, vagy egy tápegység csatlakozik megfelelő leválasztóval a kábelre.

(#4945) Sas madár válasza wwenigma (#4935) üzenetére


Sas madár
őstag

Ilyesmit találtam az everestben MOD3000-FX2
DIBcom??

De most már benne is meg tudom nézni a chipet mivel sikeresen eltörtem az usb csatlakozóját .

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#4946) SzTomcat


SzTomcat
csendes tag

Lenne egy kérdésem Alcor HD-1500 DVB-T rekorder set top boksz hogy ezzel lehet a digikábelnél lévő digitális szolgáltatást venni?

Itt a vége, fuss el véle!

(#4947) lorenzen válasza SzTomcat (#4946) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Nem lehet.
A kábel, DVB-C, más eszközt igényel. A DVB-T vevő semmit sem fog látni a kábelen.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#4948) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Ok,köszönöm a válaszokat! :R :R

Akkor továbbra is lepkére hajtok:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4949) kcs73


kcs73
aktív tag

Sziasztok!
Van egy ilyen gépem:
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/product?lc=en&dlc=hu&cc=hu&lang=hu&product=4000367&
Ez ugye tudja azt,hogy a tv antenna kábelét bedugom és nézem rajta a tv-t.
Na ezt most nem csinálja.
Volt előtte ennek a nagyobbik testvére (HDX 9130),és az gondolkodás nélkül tudta.
Ezze mi lehet a gond?
Gondoltam arra,hogy Vistához tervezték,és nekem most Win7-em van,de a másikat is Vistára tervezték ,és azon is ment Win 7 alatt!
Szóval nem értem.
Közben felvilágosítottak,hogy csak digitális jelet fog felismerni.
Namost van arra lehetőség,hogy a kábeltévés analóg jelet átalakítsuk digitális jellé?

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#4950) lorenzen válasza kcs73 (#4949) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Namost van arra lehetőség,hogy a kábeltévés analóg jelet átalakítsuk digitális jellé?

Ez technikailag nem lehetetlen, de 1000* olcsóbb egy analóg (USB) tévékártya.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.