Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) GBogyó válasza toth7396 (#4045) üzenetére


GBogyó
tag

De csak mpeg-2-es a DVB tuner, azért akarsz külsőt?

(#4052) toth7396 válasza GBogyó (#4051) üzenetére


toth7396
csendes tag

Igen. DigiTV előfizetés lesz, műholdas, és megszívnám egy kicsikét a kábeltv helyetti digit.
Kicsit nem nagyon nézelődtem körbe, ezért lett sajna csak mpeg2-es tuneres monitorom.
Most meg kitaláták a családban a szolgáltató váltást és meg vagyok lőve.
Mit tanácsolsz (tanácsoltok), hogyan lehetne megoldanom, hogy tudjam a kicskén nézni a digit? Mert még mindig nem nagyon vágom ezt a digitális tévézést! :DDD
Lehet olyan tunert kapni amit ha PCMCIA foglalatba teszek, akkor esetleg tudnák tévézni?
Vagy mi lehetne a megoldás?
Igazából pont azért lett monitor-tv-m, hogy ne kelljen bekapcsolni az erőművet a tévézéshez.
Bár eddig nem nagyon jók az esélyeim a jővőre nézve............ :))

(#4053) Rick4 válasza toth7396 (#4052) üzenetére


Rick4
félisten

Digire nincsen megoldás, mert az előfizetői kártya a beltéri egységhez van rendelve. Egyébként is rosszul teszitek, ha a digit választjátok, de ez ebből a szempontból mellékes.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4054) z00mhead válasza toth7396 (#4052) üzenetére


z00mhead
tag

Mivel a monitorodnak van HDMI csatlakozója, a digi-s stb-nek meg ugyancsak, nem túl bonyolult a megoldás...

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#4055) Fryskitt válasza Fryskitt (#4048) üzenetére


Fryskitt
addikt

Senki nem használ ilyet? :(

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#4056) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van-e valaki győri és próbálkozott-e már valaki a Győrszabadhegyi tv adó torony DVB-t sugárzását venni??
Milyen a minősége mennyire lehet fogni bent a városba?

Most tervezek venni egy ilyen [link] usb-s vevőt
szerintetek légvonalba kb 10 kmre a szabadhegyi adótól a saját antennájával lehet fogni
az adást?
Köszi Peti

(#4057) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Vettem egy Gigabyte U7000 vevőt, de nem lát 1 csatornát sem. Pedig Tokaj-tól légvonalban kb. 25km-re lakom, tégla házban. Tiszta időben a szomszéd utcából gyönyörűen látszik a Kopasz.
Az analóg adásokat egy darab dróttal is tudom fogni.
Mi lehet a gond? A hozzá kapott PowerCinema programmal próbálkoztam.
A válaszokat előre is köszönöm!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4058) Netrat válasza zhagyma (#4025) üzenetére


Netrat
csendes tag

Én még ugyan nem gondoltam rá, de az MPC/MPC-HC szerintem nem tud beállítani egy tunert a vételi frekvenciára. A driver nem szokott "beállító/hangoló" dialógusablakot tartalmazni és az MPC/MPC-HC-ban sem tudok ilyen beállítási lehetőségről.

Hát pedig, de.

Nekem egy AVerMedia DVB-T Super007-es PCI kártya van a gépemben, és telepítéskor kipróbáltam, hogy a gyári AVer driverek nélkül mi az ábra. Windows He7es van a gépemen, 64 bites. Nos a Media Center minden különösebb biztatás nélkül szépen megkereste és beállította a csatornákat. A vétel/képminőség még mintha valamivel jobb is lenne, mint a kártyához kapott AVer driverrel és programmal, ennek ellenére a kipróbálás után az AVer cucca mellett döntöttem, mert utálom a Picipuha különböző elvetélt médialejátszási kísérleteit, a Windows Media Player is alapállapotban le van dózerolva a gépemről. :P

Ha valaki a PC-s DVB-T megoldást szeretné, és még nem döntött a vasról, akkor jó szívvel ajánlom a fenti tunerkártyát. Mindent tud, amit tudnia kell, és elég jól tudja, lepkeantennával, padlóig föltekert erősítővel 50 klickről fogom az adást még élvezhető minőségben. A tunerhez jár a távirányító, bár azt a Windws Media Center nem kezelte.

És az alapkérdéshez: abban a notiban valószínűleg csak opcionális a tuner, de valójában nincs beleépítve, ha a "gyárilag" előtelepített Windows nem tud róla. Ilyet láttam már pl. szervizre hozott HP notiban, de valószínű, hogy más márkáknál is képesek kispórolni.

(#4059) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Elnézést, ha a következő kérdésemre már volt régebben válasz, de nincs időm, és kedvem végigolvasni több, mint 4000 hozzászólást :B
A digitális dekóderkártyák (pl. a UPC kártyája) használható olyan tévében, aminek DVB-T, DVB-C / MPEG4-es tunere van, és rendelkezik dekóder kártya olvasóval?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#4060) Laca0 válasza Laca0 (#4057) üzenetére


Laca0
addikt

Egyenlőre magamnak válaszolok:
Notebook-al kimentem az udvarra, egyből megtalálta a csatornákat. Házon belül nem megy.
30-as porotherm téglafal, 8cm nikecell-el.
Ez normális lenne? Állítólag azért döntöttek emellett a szabvány mellett, mert így a meglévő antennák tovább használhatók. Hát nekem a hagyományos szobaantennával sem megy, amivel az analóg adás tökéletesen fogható...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4061) xliborg válasza Laca0 (#4060) üzenetére


xliborg
csendes tag

A válasz nagyon egyszerű! Mivel 25 km-re van a torony, ne is reménykedj szobaantennával. Az sem teljesen igaz, hogy a régi UHF-VHF antennával maradéktalanul lehet fogni,(főleg távolabbról) mivel ezek nem a DVB-T-s frekikre van kihegyezve. Ajánlott antenna erősítő nélkül:

[ Szerkesztve ]

(#4062) Laca0 válasza xliborg (#4061) üzenetére


Laca0
addikt

Mi a neve ennek az antennának?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4063) cigam válasza xliborg (#4061) üzenetére


cigam
félisten

Hát az adótól 25km-re, 1 darab dróttal is jönnie kéne. (Bár kérdés mekkora az adó)
Nem arról volt szó, hogy ahol analógban összetudja rakni a képet, ott digin teljesen rendben levő lesz a vétel?
Más.
Nvida 8200-as mobilVGA-ja mennyire tud rásegíteni a dekódolásra? Tapasztalat?
nVidia oldalán csak annyit tudtam meg, hogy DX10-et, és PureVideoHD-t támogat. Kérdés hogy ebből a dvb-t progik mennyit profitálnak?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4064) z00mhead válasza klepto (#4059) üzenetére


z00mhead
tag

Szia!

Nem, sajnos nem tudsz, a UPC a kártyát és az STB-t összerendeli, tehát a kártyát másutt nem tudod használni.

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#4065) z00mhead válasza Netrat (#4058) üzenetére


z00mhead
tag

Ez olyan furcsa nekem. Ha tök jól működött a WMC, akkor miért álltál át mégis a tunerhez kapott progira, mondván, hogy utálod a Microsoft médialejátszóit?

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#4066) zhagyma válasza Netrat (#4058) üzenetére


zhagyma
őstag

Én erre a programra gondoltam: Média Player Classic Home Cinema. Nálam ebben a tuner capture device-t lehet csak elérni, a tuner részt nem. Ha jól értelmeztem a hozzászólásodban a Windows 7 Media Center és Windows Media Player programjairól írtál. A Media Center természetesen használható a tunerekhez. Mondjuk a tunerem DVB-C része pont nem támogatott ...

[ Szerkesztve ]

(#4067) zhagyma válasza Laca0 (#4062) üzenetére


zhagyma
őstag

Itt van hasonló: [link]

Hát a DVB-T szabványnak semmi köze sincs az antennákhoz. Viszont a sugrázási frekvenciának annál inkább. Tény, hogy sok adó esetén az UHF frekvenciák végére kerültek a multiplexek és Magyarországon ezeket a frekvenciákat nem műsorszórásra használták korábban. Így a használatos antennák nem biztosítottak elég jelet a vevőknek ezen a frekvencián.

A lakáson belül azért nincs elég térerő a vételhez, mivel a falak "leárnyékolják" a jelet. A beltéri vételhez nagyobb sugárzási teljesítményre lenne szükség. Analóg esetben ez sokszor teljesül, míg digitális esetben 2011.12.31 után, az analóg sugárzás lekapcsolása utáni sem fog. Sajnos "kültéri hordozható" vételnek megfelelő sugárzási teljesítményre lett tervezre a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#4068) klepto válasza z00mhead (#4064) üzenetére


klepto
addikt

De miért nem?
Miért nem úgy működik ez a rendszer, mint a mobiltelefon, hogy az előfizetés a kártyára vonatkozik, a készülék márkája, típusa, fajtája pedig tök mindegy?
Nem lenne egyszerűbb, és olcsóbb, hogy csak kártyát adnak, és amíg az az előfizetőnél van addig fizet, tök mindegy, hogy mit csinál vele?
Nekem a UPC digi választéka nagyon tetszene, de az, hogy plusz doboz, plusz távirányító, és a tv-ben lévő tuner értelmetlensége totál elkeserít :(

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#4069) cigam válasza klepto (#4068) üzenetére


cigam
félisten

Mert mégkönnyebb lenne klónozni a kártyát. Emlékezz csak vissza régi analóg HBO szűrős megoldásokra...
Más
Most láttam BB akciós pdf-ben, hogy Hauppauge QuadroStick DVB-C-t is ismerő tuner 19k

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4070) klepto válasza cigam (#4069) üzenetére


klepto
addikt

Biztos, hogy a kártyát csak olyan módon lehet megtervezni, legyártani, hogy az másolható legyen?
A SIM kártyákkal akkor miért nincs ilyen visszaélés?
Miért nem lehet ezt olyan szinten legyártani, hogy visszacsatolás is legyen a rendszerben, mint a SIM kártyáknál, vagy mint a pc-s kapcsolatoknál az IP cím azonosítása, hogy egy név, szám, címmező alatt csak 1 kártyát lehessen használni?
És miért biztonságosabb, ha a szolgáltatótól adott, szintén lemásolható, vagy megvásárolható beltéri egységben használom?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#4071) gabx76 válasza cigam (#4069) üzenetére


gabx76
senior tag

A Quadro Stick eddig is ennyi volt, csak leánykori nevén még Pinnacle-nek hívták.

(#4072) zhagyma válasza klepto (#4070) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... visszacsatolás is legyen a rendszerben, mint a SIM kártyáknál ..."

A DVB-CI rendszer egyirányú (adó -> vevő), mivel egyirányú műsorterjesztésre lett kitalálva. Most is van olyan szolgáltató, amelyik ad a TV-be CAM modult és előfizetői kártyát is (például: TVNetwrok, Tarr). A UPC nem ilyen és nem is akar. A digitális adásuk minősége sokak szerint tényleg jó.

" ... És miért biztonságosabb, ha a szolgáltatótól adott, szintén lemásolható, vagy megvásárolható beltéri egységben használom? ..."

Azért gondolják biztonságosabb mert, a STB sorozatszám + Ügyfélkód + Kártyasorszám együttese összerendelésre kerül. A kisugárzott stream csak akkor "megfejthető" a CAM modul számára, ha mindhárom adott sorozatszámú eszköz együttműködik.

(#4073) xliborg válasza Laca0 (#4062) üzenetére


xliborg
csendes tag

UHF televízió antenna DIPOL 37/21-69 Tri Eco Digital a pontos neve. Ez a legkisebb a sorozatban. Jelnyereség függvényében. Én pár hónapja cseréltem egy hasonlóra, de az kb. 50 km-re lévő toronyhoz való:Erősítő nélkül, egyetlen hátránya hogy 220 cm, ellenben a Dipolok 110 cm-ével.
Ha kell linkelem a boltot. Kettőt kötötttem be eddig ezzel az antennával.
50 km Kabhegy ami 20 kw-os, 50 km Nagykanizsa(Újudvar)
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4074) xliborg válasza cigam (#4063) üzenetére


xliborg
csendes tag

Na ja ha azt a darab drótot meghajtod antennának, kiteszed falon(házon) kívűlre és irányba állítod akkor jó lesz a vétel. Na és persze nincs közte tereptárgy.
Lehet próbálkozni bármivel, csak a minőség rovására fog menni.
Kérdésedre válaszolva, nézd meg az antenna jelgörbéket [link]
és megkapod a választ.
Üdv.

(#4075) cigam válasza xliborg (#4074) üzenetére


cigam
félisten

Értem én a tréfát csak nem szeretem.
A vételre használt antenna nem változtatja meg az adó által kisugárzott, és adott ponnton mérhető térerősséget. Nem kell bemutatni az nyereséget, az előre/hátra viszonyt stb...
Én arra vagyok kíváncsi, ha az analóg adás bejön relatíve jó minőségben, miért nem jön be a dvb-t. Persze elképzelhető hogy nem szélessávú UHF antenna, de ha igen, akkor az azért meglepő, mert általában a freki növekedésével nő a nyereségük is. Tehát az hogy magasabb frekin megy a dvb-t adó az pont nem hátrány egy mezei szélessávú UHF antenna számára.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4076) xliborg válasza cigam (#4075) üzenetére


xliborg
csendes tag

"....A vételre használt antenna nem változtatja meg az adó által kisugárzott, és adott ponnton mérhető térerősséget. Nem kell bemutatni az nyereséget, az előre/hátra viszonyt stb..."Ilyent nem is írt senki. Ellenben mégis csak be kell mutatni: A szélessávúnak pont az a hátránya
ebben az esetben hogy széles. kb. 200 Mhz-700 Mhz-ig vesz, és a kezdő ill. a végső frekiken a leggyengébb. A nem szélessávú (UHF) általában 400-800 Mhz, míg a DVB-T pl. Kabhegy esetében 794 Mhz-től felfelé. Szóval ezért.

[ Szerkesztve ]

(#4077) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok!

Foglalkozott már valaki házilag DVB-T antennát csinálni (pl réz drótból)???

Ha igen ossza meg velem a tapasztalatait.
Köszi PeTi

(#4078) toth7396


toth7396
csendes tag

Mégegyszer nekifutok.
Adott lesz egy digitv előfizetés, olyan dekóderrel, amit 2 tv-re lehet kötni, a második tv infraszemes....ha jól gondolom.
A problémám csak annyi hogy az én LCD tv-m lenne a harmadik a sorban, sajna
Ehhez keresnék megoldást.
Szóval a monitor-tv-m: LG M227W-PZ, ha jól tudom ez csak mpeg2-es tunerrel rendelkezik.
Viszont van rajta PCMCIA csatoló.

Hogyan lehetne megoldani azt, hogy tudja mézni a digitv adását.
Mégegy dekóder nekem, tunerkártya....... nem értek hozzá, ezért kérdezem :((

Elméletileg két hét múlva meg is lesz a digi.

(#4079) cigam válasza xliborg (#4076) üzenetére


cigam
félisten

Akkor az általad linkelt oldalon miért 1től 1ig szélessávú UHF-eket (21-69) ajánlanak dvb-t-re?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4080) BeLac válasza toth7396 (#4078) üzenetére


BeLac
tag

Mivel műholdas Digid lesz így sehogy,
persze kérdezd a digit esetleg egy második beltéri de nem tudok róla hogy rálehet-e kötni
egy parabolára, mert ha nem akkor egy második tányér és előfizetés.

Vagy megosztod a kijövő AV-t persze ekkor 2db tv-n ugyan azt lehet nézni.
De ha esetleg valakinek pontosabb infója van az írja meg.

(#4081) Rick4 válasza toth7396 (#4078) üzenetére


Rick4
félisten

Nem tudod megoldani.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4082) GuCo. válasza cigam (#4063) üzenetére


GuCo.
tag

Én kb. 25 km-re lakom a vasvári adótól, és az egyik mux sehogy se, és a másik is csak 50-55%-os erősséggel jön. Pedig van antenna a háztetőn, erősítővel, igaz Kabhegy felé forgatva. De az csak 80-90 fokos eltérés a vasvárihoz képest, tehát ha nem egy zsebrádió erősségével sugároznának, akkor még talán jönne így is. Én is azt hittem, hogy majd a 25 km-re lévő adó egy drótdarabbal is jönni fog, úgyhogy a tetőantenna ami nem teljesen arra néz biztos elég lesz, de sajnos sajnálják tőlünk a kW-okat. Egyébként az osztrák digitális adókat, amik valószínűleg jóval messzebb vannak, mint 25 km, azokat meg egy sz.r szobaantennával is lehet fogni, házon belül, úgy, hogy tökmind1, milyen irányba van állítva.

[ Szerkesztve ]

(#4083) xliborg válasza cigam (#4079) üzenetére


xliborg
csendes tag

21-69-ig az UHF sáv. A széles sáv az 2-69-ig van, amúgy azért szélessáv, mert veszi a VHF és UHF sávokat is. Dvb-t-re Dvb-t antennát javasolnak. A DVB-T is UHF sávon jön. Kezd off lenni ez a téma.Tesztelje aki akarja, én már végigjártam ezt az utat 2 évvel ezelőtt.

(#4084) xliborg


xliborg
csendes tag

Valóban így van ahogy GuCo írta. Míg nálunk Ny-dunántúlon van 3 adó, addig a sógoroknál ugyanekkora területre 11, és van köztük amelyik 40 kW-al tolja. Igéret szerint 2011-től növelik az adók teljesítményét.

(#4085) wlantal válasza GuCo. (#4082) üzenetére


wlantal
tag

Szervusztok.

Csatlakozok az előttem szólóhoz.
Tegnap voltam kint Bécsben és vittem a kis "felszerelésem".
Jártamba keltembe benéztem a bezárás előtt lévő südbahnhof-ra nem titkolt szándékkal,hogy áramhoz jussak és kipróbálja milyen a DVB-t vétel oda kinn.Össze is jött felültem egy elsőosztályú EC kocsiba (áram kipipálva) csak a takarító személyzet kérdezte mi járatban.Mondom csak melegedni ültem fel indulás előtt azért leszállok.
Gép, tunner (GIGABYTE GT-U8000-RH) elővéve tapadókorong fel az ablakra antenna rá horizonttálra állítva.
Első nekifutásra analóg vétel semmi eredmény.
Másodjára DVB-T kapásból 8 adót talált és mily meglepő teljes térerővel a Presto indikátora maxra ugrott. Utólag kiderült mikor kijöttem az állomásról,hogy a torony az állomás közvetlen közelében van :D .Nos ami meglepő volt számomra ,hogy a javarészt SD minőségben adó állomások nem szaggattak nézés közben.Az tegyük hozzá ,hogy nem egy mai laptoppal néztem a műsorokat. Itthon meg jó vétel esetén is az SD minőségű adók is szaggatnak a gépen.Ez utóbbit a Széchenyi hegyen a gyermekvasút várótermében a tunnerhez kapott kis botantennával csináltam ,de a Bécsi próba alkalmával is ezt használtam. Bár ez szerintem akkor is gépnek tudható be.Asztali "box"-al ugyan még nincs tapasztalatom de azzal szerintem ilyen gond nincs.
Végszóként az túra utolsó mozgás közbeni tapasztalatáról.
Haza felé tartva a Railjet fedélzetén.A már említett módon néztem a TV-t. Persze a tereptárgyak,épületek,alagutak stb... függvényében ugrándozott a térerő, de meglepett ,hogy Bécs-et elhagyva tökéletesen elvezhető volt a vétel, még Hegyeshalomnál is.Onnan viszont szomorúan tapasztaltam,hogy Győrhöz érvén az égadta egy világon semmilyen magyar DVB-T adást nem akart befogni.
Konklúzió, hogy ezek a sógorok valamit tudnak távközlés terén is, mit sok másban is egyaránt.
Nem részletezném,de itt lenne már az ideje,hogy sok mindenben példát vegyünk rolluk,de ez már egy másik topokba illik.Majd lehet megírom azt is. :U

(#4086) wlantal


wlantal
tag

Mivel asztali dvb-t tunerekkel foglalkozó topic-ot nem találtam így itt érdeklődök.
Az érdekelne,hogy ismer-e valaki olyan asztali tunert ami nem csak dvb-t, de még az analóg vétel is tudja?Mert jó alternatíva lenne monitorhoz kábel tv-hez.
Néztem pár készülék specifikációt, de nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#4087) xliborg válasza wlantal (#4086) üzenetére


xliborg
csendes tag

Köszönöm, hogy megerősítettél hozzászólásoddal.
Egy jó ideje vadászok én is egy bizonyos fajtájú boxra, de nem emlékszem rá, hogy az általad említettet láttam volna valahol. Mpeg2-vel volt a Mico Electric anno.
Én viszont olyant keresnék, ami külső jelről(pl.:t-home)tudjon rögzíteni hdd-re vagy usb-re ill. tv-re kitenni a képét.
Tudom nem ide tartozik, de van egy Gigabyte U7000-esem eladó mindentartozékával. Majd átteszem a apróba is. Bocs

(#4088) zhagyma válasza wlantal (#4085) üzenetére


zhagyma
őstag

Ausztriában azért jobb a DVB-T vétel, mivel 16-QAM modulációt használnak, amely kevésbé zavarérzékeny, mint a nálunk használt 64-QAM moduláció. Cserébe nálunk nagyobb a multiplexeken átvihető bitstream sebessége és több adó is lehetne. No meg tisztességes adóteljesítménnyel adnak ...

(#4089) cigam válasza xliborg (#4083) üzenetére


cigam
félisten

Keskenysávú UHF?! Eh. Nézd meg az oldalon amit linkeltél (pl. 21-től 39ig megy csak az antenna)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4090) cigam válasza wlantal (#4085) üzenetére


cigam
félisten

A szaggatásmentességre az is lehet ok, hogy ott mpeg2-t használnak+SD felbontást, és a dekódoláshoz nem kell akkora kakaó. Mint említetted volt, egy régi gépen próbálkoztál.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4091) Laca0 válasza wlantal (#4085) üzenetére


Laca0
addikt

Neked megy a lakásban a bot antennával? Nekem az U7000 csak 1 falon át lát ki a 25km-re lévő toronyra... :S

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4092) Laca0 válasza xliborg (#4087) üzenetére


Laca0
addikt

Miért adod el? Az antenna miatt?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4093) wlantal válasza Laca0 (#4091) üzenetére


wlantal
tag

Köszönöm a válaszokat.

Nos sajnos nem megy botantennával. Pedig Széchenyi hegyre lenne rálátásom, de a lakópark másik épülete és még a mögötte épült új ház miatt esélytelen pláne földszintről.
Vettem egy erősítős "mobil" antennát [KN-DVBT-USB10], de ezzel is esélytelen. A negyedikre felmenve sincs különösebb javulás.Ugyan érzékeli a csatornákat,de csak 1 pöcöknyi a térerő amit a program mutat.

(#4094) zhagyma válasza wlantal (#4093) üzenetére


zhagyma
őstag

Ha nincs közvetlen rálátásod az adótoronyra, akkor tényleg kevés az esélye a vételnek. Mivel a botantenna a talpára állítva függőlegesen polarizált földszimmetrukus körsugárzó, azért érdemes víszintesen eldönteni. Ekkor alkalmas lesz a víszintesen polarizált elektromágneses hullámok vételére, amilyen a Magyarországon sugározott DVB-T adás. A maximumot úgy hozhatod ki belőle, ha egy nagy fémdarabot (nullpotenciál) teszel a talpához. Az erősítős mobilantennád kívűl tartalmaz egy VHF botantennát, belül meg lehet egy "drótkeret" megtámogatva egy RF erősítővel. Ha az erősítés nem állítható, akkor valószínűleg túlvezérli az analóg sugárzásból származó "erős" jel és a DVB-T jel is erősen "torzul" a keletkező fel- és alharmonikusok szuperpozíciója révén. Így a DVB-T vevő OFDM demodulátora semmit sem tud kezdeni vele. Erősítős szobaantennára és annak beállításaira nrc fórumtárs halmozott fel méretes tudásanyagot az elmúlt évben: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4095) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok!

Próbálkozott már valaki győrben valaki DVB-t fogni a szabadhegyi toronyból???

Ha igen irja le mivel és mik a tapasztalatok

Én 4,5kmre légvonalba vagyok a toronytól csak két tömb miatt nem látok rá a toronyra.
Kis bot antennával mik az esélyeim?
Köszi

(#4096) xliborg válasza Laca0 (#4092) üzenetére


xliborg
csendes tag

Nem , nem az antenna miatt. Sajnos a PC amin használtam nem mai, és már nem bírja meghajtani(bekódolni) a HD jelet. SD-t még szépen viszi, de HD felbontással már beszaggat. Ha valakit érdekel eladom belsejének egy részét. Pentium 2.6, Acer N1996 alaplap!, 1 Gb DDR ram.
Ha majd újra összerakok egy HTPC-t, akkor PCI tunert raknék bele, ezér válok meg az U7000-től.

(#4097) Laca0 válasza zhagyma (#4094) üzenetére


Laca0
addikt

... érzem, hogy mondani akarsz valamit!... :)
Szóval fektessem le az antennát és tegyek a talpa alá egy vaslemezt? Egyébként ennek az antennának mágneses a talpa.
Az antenna csúcsa a torony felé nézzen, vagy merőleges legyen a sugárzás irányára?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4098) Geri89 válasza ZPKing (#4095) üzenetére


Geri89
aktív tag

Szia! Én próbáltam.Győrben a Móricz Zsigmond rakparton a Dunakapu tértől nem messze 4. emeleten USB-s vevővel egy darab 1 méteres drót segítségével tökéletesen jön minden 87-93% közötti jelszínt van.Ha bármi kérdésed van ezzel kapcsolatban kérdezz csak nyugodtan.
Viszont Szombathelyen Vasvári toronytól 20-25km-re sajnos nekem sem sikerült semmit behoznom még eddig :( Nem értem, hogy miért írják ki az oldalra akkor, hogy le van fedve Szombathely...Valakinek sikerült valamivel összehozni használható adást ott?

[ Szerkesztve ]

(#4099) zhagyma válasza Laca0 (#4097) üzenetére


zhagyma
őstag

:) Az antenna merőleges legyen a sugárzás irányára. Korábban "hobbiból" botantennával próbálkoztam a Széchenyi hegyi adóval. Az első próbánál egy fémlábú asztal lábára cuppantottam rá a botantennát. Viszont az erkély fémkorlátján jobb és stabilabb jelet kaptam.

10 km-s kísérlet: [link]
50 km-s kísérlet: [link]

Az antenna beállítást célszerű a TSReaderLite verzíójával végezni. Ez aprogram folyamatosan fogja mutatja a térerő és bithibaarány változását (Strength, Quality). Értelemszerűen a maximum a cél. Ha lehelyzed a tér bármely pontjába az antennát, akkor kb. egy félméter sugarú körben az adott frekvencián térerő maximumnak kell lennie az UHF sáv hullámhosszát figyelembe véve. A keresést lassan kell végezni, mivel a DVB-T vevő előszőr a DVB-T sugárzásból a TPS vivőt fogja keresni. A TPS vivő tartalmazza a sugárzási paramétereket, amely alapján a vevő OFDM demodulátora beállítja önmagát a 64 lehetséges kombináció közül egyre. Emiatt a DVB-T jel keresésnél elegendő megadni a sávközép frekvenciáját és max a sávraszter széleségét (8 MHz). Jó próbálkozást.

(#4100) tacpeter


tacpeter
csendes tag

Hello!

Megkérdezem itt is. Adott egy LCD tv, ami képes a földfelszíni DVB-T vételére.
Namármost alaphelyzetben a kábelTV koaxkábele van beledugva, de ha pl. m1HD-t
néznék akkor az antenna kábelét kell a TV-be dugnom. Ezt ki/be dugdosást
ki lehet-e küszöbölni egy ilyen cuccal:

PMSW 200 DVB-T/CATV átkapcsoló switch

Elvileg az lenne a célja, hogy egyszerre be lehet dugva mind2 jelforrás, és ez a kis doboz
végzi az átkapcsolást. Valaki ismeri? Látott már ilyet? és a legfontosabb, hogy a TV ezt tudja kezelni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.