Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6051) kuyarashi válasza *Ropi* (#6049) üzenetére


kuyarashi
őstag

Oké, no problem.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#6052) pachito


pachito
őstag

Sziasztok!

Létezik 100-150e Ft körül olyan casual (tehát nem dedikáltan erre a célra készült) tablet, amivel akadásmentesen lehet rajzolgatni? Leginkább általános felhasználásra lenne, youtube, net, filmek, ilyesmi de úton vagy melóhelyen szívesen elütném az időt skiccelgetéssel vagy tervezéssel is.

(#6053) smc válasza pachito (#6052) üzenetére


smc
addikt

[link]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6054) pachito válasza smc (#6053) üzenetére


pachito
őstag

Még sosem volt Apple termékem, nem tudom hogy mennyire jönne be az iOS de ez nem tünik rossznak, köszi! :R :R

(#6055) smc válasza pachito (#6054) üzenetére


smc
addikt

Számold bele a ceruza árát is azért, azt elfelejtettem. :DDD
Amúgy utazáshoz még a Mini 5-öt is megnézheted, vagy használtan egy 2018-as 9.7-es ipadet már kapsz 80 körül ha nem csal a szimatom.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6056) Márton


Márton
nagyúr

Üdv,
ha a nyolcadikos lányom ügyesen rajzol A4-es papíron, érdemes az Intuos S-t venni kezdésnek, hogy meglássuk érdekli-e a téma, vagy a méret miatt el fog menni a kedve és mindenképp az M-mel kezdjünk? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6057) jociolaszi


jociolaszi
tag

Sziasztok kislányomnak van egy vacom intuos m táblája most 3éves és ma mondja hogy a jobb oldali részen nem akar érzékelni! Tudtok valami megoldást? A szoftver a legutolsó verzió!

(#6058) jociolaszi


jociolaszi
tag

Ha rá húzza a ceruzát akkor érzékel de onnan nem tud kezdeni ha felemeli a ceruzát! Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#6059) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Ha nem lehet feltenni a Bamboo Dock-ot, attól függetlenül még rendesen kellene működnie a rajztáblának?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#6060) Krisyta1


Krisyta1
lelkes újonc

Sziasztok, gyors leszek.
Xp-pen vagy wacom? Miért?
:U

[ Szerkesztve ]

(#6061) Golden9 válasza Krisyta1 (#6060) üzenetére


Golden9
addikt

Wacom. Jobb. :K

Szerk: Hááát, nem tudom.
An Artist’s review of XP-Pen Artist 15.6 Pro vs wacom Cintiq 16 Display Drawing Tablet

[ Szerkesztve ]

[ Szeretkezve ]

(#6062) Chronos85 válasza Márton (#6056) üzenetére


Chronos85
tag

Hali!

Nemtom kinek mennyire aktuális még a dolog.

[(#6056) Márton]
Ki kellene próbálni és rögtön kiderül! Pesten erre min. 2 helyen is van lehetőség. Ha ballagási ajándékba lesz az más.
Azt érdemes tudni, hogy teljesen más kb. mintha ceruza rajzot, túshoz vagy szénhez hasonlítanál vagy acrylt olajhoz.
Persze ha van érzéke, meg kitartása akkor hosszú távon jobb a nagyobb, de a fióknak nem számít. :)

[(#6057) jociolaszi]
Próbáljátok meg másik gépen, másik programmal is, hogy fenn áll-e a hiba. A leírtak alapján 90%ban HW-es a gond. Nem esett le, vagy rá valami a hiba jelentkezése ellőt? Szintén Pesten van több üzlet, ahol garancia időn túl is vállalnak javítást. Esetleg vegyétek fel a wacommal a kapcsolatot. Kérdés h postázás+javítási költség (persze ha egyáltalán érdemes), nah meg az idő amíg visszakapod megéri-e a procedúrát vagy leírjátok és vesztek egy másikat.

[(#6059) Moonwolf]
Így gyorsan rákeresve googleba ez a régi bamboo-k drivere akar lenni. Nem valószínű, hogy rendesen fog működni, lehet a windows felismeri mint toll beviteli eszközt, de toll nyomásérzékenység valszeg nem lesz. Esetleg próbálj meg feltenni egy Intuos drivert hátha vagy írj a wacomnak, hátha tudnak megoldást.

[(#6060) Krisyta1]
Én is. Kijelzős, nem kijelzős? Mire? Milyen "rajz" háttérrel rendelkezel?
Nagyon nagy a szórás, ennél több infó kell, ha érdemi választ szeretnél.

[(#6061) Golden9]
Több mint egy éve nyúzom a 16os Cintiq-et, ez idő alatt igen sok munkaóra bele ment. Teljes mértékben elégedett vagyok. Nem karcosodik a kijelző, alig kopott a hegy, driver gondom nem volt, hogy csak a lényegesebbeket említsem.
Esetleg még annyi, hogy a külön állvánnyal használom és bárki aki hosszú távon több órán keresztül szeretne dolgozni aktív kijelzős táblán annak erősen ajánlott vagy keressen egy jó csontkovácsot. Az a 20fok dönthetőség semmi, persze alá lehet polcolni könyvekkel de számomra az ideális közel 70fok volt.

Itt egy másik rewiev videó hozzá szólások közt Twelve (kicsit görgetni kell lefelé) érdemes végig olvasni, így kezdődik:
My Small Tablet Review:
Yo, I bought an Artist 15.6 when it was on sale on Christmas (that started around November for some reason). I've been drawing on it since then, and I have a few things to add.

Elő került már itt is többször, az hogy vmi papíron jól néz ki nem garancia hogy gyakorlatban hosszú távon is megállja. Nyilván ha valakinek nem fér bele a wacom és együtt tud élni a fent említett problémákkal azzal sincs semmi gond.

Viszont valaki aki csak most ismerkedik a digitális rajzolással, sztem még mindig jobb ha passzív kijelzős táblával kezdi. Ott a többi márkánál sajnos nagyon nagy a minőségbeli szórás.

Végére itt egy wacom one rewiev is szintén Marc-tól. Nem próbáltam, de sztem ez tényleg azoknak jó akik a mobilitást részesítik előnybe. Sajnos erre az állványt nem lehet rátenni, meg nekem a 13" amiből csak 10-11" az aktív már nagyon kicsinek tűnik.

Üdv.: Chronos

[ Szerkesztve ]

(#6063) jociolaszi válasza Chronos85 (#6062) üzenetére


jociolaszi
tag

Megnéztem és még garanciás volt az emagon vettem. A futár el is vitte javitásra garanciában! Köszönöm a választ!

(#6064) Márton válasza Chronos85 (#6062) üzenetére


Márton
nagyúr

Jaja, ajándék lenne.
Az érdekelne, hasonló korú lánynak vett-e valaki elsőnek S-t és mennyi ideig bírta?
Vagy még ma is használja?...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6065) Chronos85 válasza Márton (#6064) üzenetére


Chronos85
tag

Egy építész ismerősömet leptem meg hasonló táblával, 10 évvel ezelőtt diploma munkájának segítésére. Mikor elhelyezkedett még pár évig használta aztán vett egy PRO M-et (ma is ezt használja).

Sztem rajzoláshoz beletanuláshoz is elég lehet az S. Toll és tábla tudása is fejlődött ez idő alatt. Ha rendeltetés szerűen van használva, hegyen kívül nem kell benne semmit cserélni.
Ha netán kedvet kap és ilyen irányba szeretne később tovább tanulni akkor is jó, mert kényelmesen elfér laptop mellé.
Mire befejezi a tanulmányokat valszeg ki is növi, akkor érdemesebb vmi komolyabb, nagyobb felé nézelődni.

(#6066) Márton válasza Chronos85 (#6065) üzenetére


Márton
nagyúr

értem, köszönöm

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6067) Krisyta1 válasza Chronos85 (#6062) üzenetére


Krisyta1
lelkes újonc

Kijelzős. Rajzoláshoz, tervezéshez kellene. Már van egy nem kijelzős Genius táblán, de nem vált annyira be mint szerettem volna, (zabálja a toll az elemeket, a tábla meg lassú és akad.) a rajz tudásom szerintem elég jó. Egyetemet végeztem vele. :K

(#6068) Chronos85 válasza Krisyta1 (#6067) üzenetére


Chronos85
tag

Fentebb linkelt 2 rewiev. Ennek ellenére ha van rá lehetőség mindenképp érdemes élőben kipróbálni. Mennyire melegszik, milyen a szín visszaadása, felület mennyire érdes stb.

Talán a leglényegesebb a méret. Szintén írtam 13as hobbi szinten belépőnek. Insta, webhez elég lehet, komoly hosszas melóhoz már kicsi, van akinek a 16os is kevés. 22 (24) jobban zsebbenyúlós, itt talán már érdemes az XP Pen-t is számításba venni.

Viszont a méretet leszámítva a technikai adatok megegyeznek gyártón belül.

[ Szerkesztve ]

(#6069) Krisyta1 válasza Chronos85 (#6068) üzenetére


Krisyta1
lelkes újonc

Köszönöm a választ.
Az XP-pen is szóba jött, mert ennyi pénzért már 22-t is kaphatok.
Viszont nincs magyar kirendeltség az xp-pennek, így ha gondom lenne vele akkor külföldre kellene küldeni.
Néztem a wacom one-t is, mivel egy kB A5 táblák volt eddig. De nekem az kicsi.

(#6070) pH érték


pH érték
aktív tag

Sziasztok!

Mit szóltok ehhez a Hunion-hoz? Ez belépő szintű rajz tábla?

[link]

Köszönöm!

(#6071) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Online oktatáshoz (egyetem, matek tanár) érdemes-e bármilyen wacom eszközt venni, és ha igen, milyen programmal célszerű használni?
Vagy egyszerűbb, jobb egy androidos tablet/ipad tolllal erre a célra?
(Egyelőre egyébként MS teams a hivatlos irányelv)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6072) Chronos85 válasza pH érték (#6070) üzenetére


Chronos85
tag

Sziasztok!

Aktív kijelzősök közül igen ez az alja.

Fentebb már leírtam, nekem a 13as nagyon kicsi, vágd ki az aktív területet papírból és rögtön meglátod. Ebből még lejön a program ablakai/menüje. Tom ezeket el lehet tüntetni/nézetet váltani és fejből gyors gombokkal navigálni.
Régóta használok egy bizonyos programot, úgy vélem ami a munkavégzésemhez kell azt a részét ki is ismertem, rengeteg billentyű kombót fejből tok, de végig ilyen nézetben nem vállalnák be egy melót.
Ha referencia képet is szeretnél használni, mindenképpen szükség lesz a másik kijelzőre.

Csak ott látom létjogosultságát ha vki gyorsan kedvet kap és pár órán keresztül szeretne rajzolgatni/vázlatolni és fontos a mobilitás is.

A konkrét típust nem ismerem, 16ost próbáltam 1,5 éve annak voltak betegségei amik nekem nem fértek bele és inkább maradtam akkor már jócskán koros passzív Intuos Pro táblámnál.

Akik most ismerkednek a digitális"rajzolással" mindenképpen passzív táblát javasolnék. Ezért az árért már felső kategóriásat kapsz. Nem mintha mondjuk egy sima Intuos M ne lenne bőven elég indulásnak. Hamar meglehet szokni, hogy nem oda nézel ahova rajzolsz.
Mást is szokni kell, más a digitális rajzolás mint a papír alapú.
Persze pár év múlva, bár a nagy többségnél ennyi idő után még mindig nem a tábla tudása a kevés, el lehet gondolkodni merre tovább.

Nagyon sok olcsó aktív "kínai" tábla jelent meg az utóbbi 2-3 évben, minőségben hatalmas szórással. Így mindenképpen érdemes vásárlás előtt személyesen is kipróbálni ha van rá lehetőség, nem csak netes teszteket nézegetni.
Pl.: Magyar nyelvű Wacom One bemutató, bár konklúziót nem értem mikor közben végig az ellenkezőjét hangsúlyozza, viszont úgy fest más se igazán tudja hova tenni ezt a modellt. Hiába nem ezt szoktuk meg a Wacomtól.

(#6071) legelek
Programot nem tok. Lehet már az új officeban is bevan építve vmi alap, sose kellett. Toll bevitelt igazából a MS Paint is kezeli. Erre a célra a wacom S is bőven megfelel.
Ha már megvan a telefon/tablet ami kezel Stylus-t (ez a toll bevitel szép néven) és találsz hozzá appot valszeg azzal jobban járnál. Esetleg kérdezd meg Tablet/Ipad topikban is hátha ők többet tudnak segíteni.

Üdv.: Chronos

(#6073) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Melyik programot választanátok?
Clip Studio Paint EX
Substance By Adobe

Előre is köszi.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#6074) Chronos85 válasza kuyarashi (#6073) üzenetére


Chronos85
tag

Hali
A Clip Studio egy elég jó rajzprogram, eddig 1 éves licencel adták bizonyos táblákhoz.
Lehet változtattak azért nézz rá mielőtt rányomsz.
A Substance-al 3D modellekre tudsz texturát festeni.

Mind2 célra létezik több program is, így azt válaszd amelyiket úgy érzed jobban kitod majd használni.
Üdv.: Chronos

Szerk.: Csak nem megoldották az ezer éves ki nem használt program igénylésedet? :)

[ Szerkesztve ]

(#6075) kuyarashi válasza Chronos85 (#6074) üzenetére


kuyarashi
őstag

Köszi.
Nem. Cintiq 16-ot vásároltam.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#6076) jattila48


jattila48
aktív tag

Sziasztok!

Feleségem matek tanárnő, és most lehet, hogy jól jönne egy olyan eszköz, amire könnyen tud kézzel képleteket írni, ábrákat rajzolni. Egérrel ez elég nehézkes, ezért vagy egy tabletre, vagy egy digitalizáló rajztáblára gondoltunk. Mivel ilyen eszközt még közelről nem láttunk, lenne néhány kérdésem:
- Van olyan tábla, amin nyomot hagy a toll, nem csak a képernyőn látod amit rajzolsz. Ezek drágábbak, sérülékenyebbe, kevésbé megbízhatóak, pontatlanabbak, stb? Szóval mik az előnyei hátrányai a másik fajtához képest?
- Amivel csak a képernyőre tudsz rajzolni, azzal hogyan pozícionálod vissza a tollat (úgy hogy közben nem húz vonalat), ha nem látod közben a képernyőn a toll mozgását? Vagy látod? Ha elemeled a tollat a tábláról akkor is látszik a kurzor mozgása? Vagy rajzoláshoz nyomva kell tartani valami gombot, mint az egéren a bal click? Láttam videón olyan táblát, amire papírt helyeztek, és közönséges módon írtak rá. Ezt lehet papír nélkül is használni? Ha igen, talán ez lenne a legmegfelelőbb.
- A hozzászólásokból azt vettem le, hogy leginkább a Wacom táblákat anánljátok. Nem kell, hogy nagyon profi legyen, de azért ne legyen nagyon gagyi. Esetleg más olcsóbb márka? Szerintem A4 méretű kellene erre a célra.

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#6077) jattila48 válasza jattila48 (#6076) üzenetére


jattila48
aktív tag

Közben a videókat nézve, lehet hogy a Wacom Intuos M jó lenne. Erről mi a véleményetek?

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#6078) smc válasza jattila48 (#6077) üzenetére


smc
addikt

Szerintem erre a legkisebb legalapabb is jó lenne, meg kell szokni hogy a képernyőt nézed közben és kész, nem nehéz egyébként és nem is drágák annyira.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6079) Chronos85 válasza jattila48 (#6076) üzenetére


Chronos85
tag

Hali!
Ahogy smc is írta erre a célra bőven elég az Intuos S. Később könnyen tudod hordozni laptop mellett simán elfér. Ugyan olyan pontos és jó a felbontása a tollnak és táblának mint a nagyobbnak, nyilván az aktív terület kisebb. Ha netán képbe kerülne a rajzolgatás arra már inkább az M-et javasolnám, sztem még azt is gond nélkül lehet hordozni.

2 fő fajta digitábla létezik: aktív kijelzős a tollal egy "monitorra" rajzolsz, vagy passzív mint egérnél máshova nézel miközben a kezeddel dolgozol. Előbbi sokkal drágább.
Valamint vannak az egybe gépek (pl.: tabletek) amik támogatnak toll bevitelt.

Pozícionálás: Egeres példánál maradva, vhol 0,5-1cm között a tábla felett mozgatva a tollat csak a kurzor mozog, amint hozzá ér a táblához a toll hegye onnan kezd el rajzolni (nem kell külön gombot nyomni).

Persze vannak hibridek, ezek többnyire egy konkrét feladatra jók lehetnek, de általában vagy sok utómunkával járnak vagy drágák.
Illetve ma már vannak olyan táblák amiket mobilhoz vagy egyéb hordozható eszközökhöz is lehet csatlakoztatni, viszont itt kérdés h mely programok hogyan tudják ezt lekezelni.

Programot sajnos nemtok ajánlani, amivel gyorsan lehet matek képleteket vagy ábrákat kezelni, szerkeszteni.

Azért ajánlunk többnyire wacomot, mert megbízhatóak, könnyű velük dolgozni és jó a támogatottságuk szoftver és driver részről is. Meg könnyű póthegyet vagy bármi egyebet rendelni ha szükséges akár évekkel később is.
Valszeg az idei tanévet vagy legalább amíg ez a krízis helyzet megoldódik bármelyik márka és típus kihúzná.Kérdés csak hogy az adott program képes-e azt a táblát kezelni? Mivel a wacom az elsők között gyártott, így erre látatlanba is 90%ot mondanék bármely programnál ahol ilyen beviteli mód lehetséges.

Üdv.: Chronos

Szerk.: OP rendszert nem írtál, de egyes Linuxoknál trükközni kell hogy feltudd tenni a drivert.

[ Szerkesztve ]

(#6080) jattila48 válasza Chronos85 (#6079) üzenetére


jattila48
aktív tag

Mindkettőtöknek köszönöm a választ, máris okosabb lettem. Valszeg maradunk az Intuos M-nél, mert azt jövőállóbnak gondolom. Nem tudom még mire, talán a jövőben több mindenre lehet majd használni, mint az S-et. Még a Bamboo-t néztem, de az nem világos, hogy miközben papírra rajzolok, a képernyőn szinkronban látszik a rajz, vagy később kell átvinni/digitalizálni a számítógépre (kb. ez ókumláltam ki a leírásból). Mert ha igen, akkor az nem alkalmas. Egyébként Windows 10 az op. rendszer.

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#6081) jattila48 válasza Chronos85 (#6079) üzenetére


jattila48
aktív tag

Közben még ezt találtam:
https://oaziscomputer.hu/hir/114/wacom-bamboo-folio-teszt
Ebben az a jó, hogy papírra lehet vele rajzolni, és mint a videóból kiderül, akár valós időben látható a képernyőn. Lehet, hogy ez jobb lenne?

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#6082) Chronos85 válasza jattila48 (#6081) üzenetére


Chronos85
tag

Próbáltam ilyet, jegyzetelni jó. Viszont rajzolni már vázlatolásnál is vagy ha később szerkeszteni is szeretnéd amit rögzítettél akkor már vannak gondok. Kézírással nincs gond azt áttudja alakítani. Ábrákat viszont csak képként ráadásul nem is vektorosan tudtam vele rögzíteni.
Ugyan ez volt a gondom mikor a Paper Edition-t használtam, bár az legalább már vektorokat mentet, de utómunka akkor is megmaradt. Természetesen ha Intuos Pro táblaként használtam és nem vacakoltam rajta papírral akkor ugyanolyan jó volt csak amivel drágább abból egy rendes scennert vehet az ember.

Ezért írtam fentebb, hogy ezekkel a hibridekkel nagyon be vagy határolva és még drágábbak is. Persze az lehet hogy mikor ezek a kezembe kerültek már 5 éve nyúztam egy Intuos Pro-t. Megszoktam mindent eltudtam vele végezni amit akartam és ezért nem láttam ezekben fantáziát.

Tényleg kb. egy hét alatt meglehet szokni, hogy nem a tollat nézed hanem a képernyőt. Vannak rá egyszerű gyakorlatok, csak nem szabad az elején rögtön az egérért nyúlni mert az akkor még kényelmesebb/gyorsabb/könnyebb.

(#6083) jattila48 válasza jattila48 (#6081) üzenetére


jattila48
aktív tag

Még az jutott eszembe, hogy lehet-e a virtuális rajzfelület nagyobb, mint a tábla? Vagyis tudok a tábla hasznos felületénél nagyobb rajzot készíteni, úgy hogy az egész rajz egy tábla méretű kisebb felületén dolgozok csak?

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#6084) jattila48 válasza jattila48 (#6083) üzenetére


jattila48
aktív tag

A tollba elem kell, vagy tölteni kell, vagy egyáltalán nem igényel áram ellátást?

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#6085) Chronos85 válasza jattila48 (#6083) üzenetére


Chronos85
tag

A tábla aktív felületét úgy képzeld el mint ha a monitorod lenne rátükrözve
Egy rajz programban tudsz kicsinyíteni, nagyítani ettől a monitorod sarkai nem mennek sehova. A vászont pedig akkorára állítod amekkorára szeretnéd (nyilván program és HW keretein belül), de ennek semmi köze hogy a táblád vagy a monitorod mekkora.

Ennyire nem akartam bele menni, de a monitornak van egy felbontása és a táblának is, de ez inkább rajzolásnál érdekes. Ne oválist kelljen rajzolnod, hogy a monitoron kör legyen. Persze a tábla aktív területét driverből állíthatod vagy több monitoros rendszernél korlátozhatod is ha szeretnéd.

Szerk: A wacom tollakat csak használni kell nem kell semmivel tölteni vagy elmet pakolni bele. Itt van a gyártó honlapja elég sok minden rajta van esetleg érdemes lenne átnézned, sok minden utána világos lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6086) jattila48 válasza Chronos85 (#6085) üzenetére


jattila48
aktív tag

Köszi, így már világos. Egyébként egy tablet (Ipad, vagy Surface) ugyanolyan jól használható rajzolásra, mint a Wacom tábla? Azt sejtem, hogy nem, mivel üveg felületre rajzolni sokkal természet ellenesebb. A Wacom tábla felülete, talán jobban nyújtja a hagyományos papírra rajzolás élményét, és emiatt pontosabban is lehet vele dolgozni. Igaz ez? Legalábbis, mikor a nevemet kell aláírni ilyen üveg felületre (pl. postán), azt később már magam sem ismerném fel.

[ Szerkesztve ]

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#6087) Chronos85 válasza jattila48 (#6086) üzenetére


Chronos85
tag

Van akinek pont az üveg felület jön be jobban, ki kell próbálni. Nekem nagyon tetszik ez a "kicsit érdesebb", közelebb áll a papírhoz.
Ezt inkább a tabletes topikban kérdezd meg, de nagyon sok függ az egybe gépeknél hogy milyen erős HW van alatta. Instára/webre pár réteggel az újabbak már gond nélkül megbirkóznak. Lepedő méretű, több mint 100 layeres, összetett ecsettel egy közepes asztali gépet is meglehet akasztani. A különbség hogy az asztalit könnyebb fejleszteni.
Pontosságban nemtok biztosat mondani, az új ipadokat nem próbáltam, a régi 2015ős, illetve galaxy note tollánál nekem a wacom tolla pontosabb volt. Viszont mind használható és gondolom ha huzamosabb ideig kellene dolgozni vmelyikkel megtudnám szokni, mert még mmekről se beszélhetünk.

Úgy érzem nagyon elkanyarodtunk azoknak akik most ismerkednek digitáblával. Nem szoktunk aktív kijelzős illetve egybe gépeket javasolni, mert teljesen más árkategória és drága hogy csak a fiókban porosodjon. Persze ha már van tablet amihez csak tollat kellene venni az más tészta.

Ha rajzolni is kedvet kaptatok akkor az Intuos M, biztosan jóval a garancia időn túl is kifog szolgálni, tudásban is. Ha csak képletek rajzolásához kell arra az S is bőven megfelel, ezzel is lehet gond nélkül fotót retusálni, viszont hosszas rajzoláshoz lehet a csukló mozdulatok miatt fárisztobb.
Mire olyan szintre érsz ahol valóban a tábla lesz a korlátozó tényező addigra már úgyis tudni fogod, hogy milyen irányba szeretnél indulni.

(#6088) jattila48 válasza Chronos85 (#6087) üzenetére


jattila48
aktív tag

Mégegyszer köszönöm a kimerítő válaszaidat. Intuos M lesz a megfelelő, mert geometria tanításához kicsit nagyobb ábrákat is kell rajzolni. Ehhez, ahogy írtad, kényelmesebb a nagyobb méret.

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#6089) jattila48 válasza jattila48 (#6088) üzenetére


jattila48
aktív tag

Közben egy videóban azt láttam, hogy az új Intuos nem tudja a touchpad funkciókat (nagyítás, forgatás, stb.) és a ceruza vége nem használható radírként, ellentétben az előző verzióval. Ezt a hiányosságot hogy orvosolják?

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#6090) smc válasza jattila48 (#6089) üzenetére


smc
addikt

Billentyű kombinációkkal. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6091) Chronos85 válasza jattila48 (#6089) üzenetére


Chronos85
tag

Ez megint egyén függő a Touch funkciót driverből rögtön tiltottam. Rajzolásnál amúgy is ha közel vitted a tollatt rögtön tiltotta magától. Mivel másik kezem alatt a bill van, munka közben sose hiányzott.
A radírt bár ritkán használom, megszoktam fordítani a tollat de ez inkább megszokás, mert ugyanúgy lenyomhatnám a radír gyors gombját is vagy ott a tool bar. A gyors gomboknál ugyan ez a helyzet most egy sincs előtte volt touch ring is, mégis csak a bill-t nyomkodtam így most nem is hiányzik.

Költséghatékonysági okokból nincs az újabb belépő modelleken, de mellé adnak annyi pluszt, hogy én ez miatt biztos nem keresnék régebbi táblát. Persze ha vki jó áron egy megkímélt használt táblát megtud kaparintani az megint más.

(#6092) kuyarashi válasza jattila48 (#6089) üzenetére


kuyarashi
őstag

Így van, ez "olcsósítás". Azt gondolom, hogy főként a sok rivális kínai tábla miatt van erre szükség. Pár éve szinte még egyeduralkodó volt a Wacom. Legalábbis, ha jót akart az ember, Wacom-ot kellett vennie. Most már ott az Apple, de megjelentek kínai gyártók is, sokkal kedvezőbb áron.

Megerősítem Chronos85-öt abban is, hogy az érintő funkció pocsék ezeken a táblákon. Az ötlet jó, számos hasznos, illetve teljesen egyénileg szabható funkciót tartalmaz, a probléma viszont az, hogy a gyakorlatban ezek nem működnek megbízhatóan.
Például a tábla az 5 ujjas érintése alapbeállításban a Ctrl+S (azaz a mentés). A gyakorlatban az van, hogy háromszor egymás után ez teljesül is, de van, hogy negyedjére sem. Munka közben ez nagyon zavaró. Egyszer nekiültem és percekig csak teszteltem, hogy mitől lehetne jobb (erősebb nyomás, gyors koppintás, hosszan tartás, stb.), de nem ezektől függ. Egyszerűen csak nem kiforrott.
Anno a fórumokon sokan hasonlóakról panaszkodtak, a mondandója végén pedig a legtöbben megjegyezték, hogy ki is kapcsolták ezt a funkciót.

Grafikus programban a radír szerintem pontosabb heggyel használva és gyorsabb is, ezért én sem használom.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#6093) jattila48


jattila48
aktív tag

Na, volt alkalmam kipróbálni az Intuos-t. Szerintem nem lenne jó arra, amire használni szeretné a feleségem. Lehet, hogy én vagyok nagyon ügyetlen, de még a nevemet sem sikerült normálisan leírni. A képleteket mindenféle jelekkel meg még kevésbé. Valamivel jobb talán mint az egér, de nem sokkal. Emellett kipróbáltam még egy Intuos Pro Paper-t is, ez szerintem tökéletesen megfelelne a célnak. Amit a papírra írok, azonnal megjelenik a képernyőn, de lehet használni papír nélkül is. Csak túl drága. Ennyit nem szántunk rá. A Bamboo-t nem próbáltam, úgy tudom ebből is van paper verzió. Némileg olcsóbb is lenne. Mennyiben más mint az Intuos?

[ Szerkesztve ]

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#6094) Chronos85 válasza jattila48 (#6093) üzenetére


Chronos85
tag

Ezért mondtam, hogy kell kb 1 hét míg megszokja az ember. Most így gyorsban 2 videót is találtam. Kicsit komolyabb vagy ált. iskola (itt el is hangzik hogy 2 nap alatt megszokták a gyerekek).

A Folio van még amit fentebb te is linkeltél, a videóban benne van minden amire képes, de ez nem egy olcsósított Intuos PRO Paper edition. Sokkal inkább jegyzeteléshez találták ki. Pixel alapú képeket képes tárolni vagy megjeleníteni annyi, hogy kézírást felismeri és azt átalakítja. Ezt egy scennerrel vagy mobil fényképezőjével is eltod érni, ok nem menet közben fogja látni csak a végeredményt meg rá kell ereszteni egy szövegfelismerőt. Vektorokat vagy rétegeket el is felejtheted, a paper edition legalább ezt tudja. Arról nem is szólva h az útómunkát gépen itt egérrel kell majd megoldanod.
Lehet hogy erre elég lenne vagy ugyanúgy csak félmegoldás. Egy biztos foliónál nincs hova fejlődni. Hacsak nem golyóstollal akarsz művészi rajzokat készíteni, de ehhez meg kicsi és drága is.

Nem szép dolog, de rendeld meg neten. Próbáljátok megszokni ha 1 hét 10 nap nem elég, indoklás nélkül vissza küldheted 30 napon belül vissza kapod a pénzt.

Vagy a fentebb linkelt tesztben említett bolttal kommunikáld le, hogy ez a helyzet állt elő nem vagytok biztosak, hogy ez jó lesz-e, nem e tudnának vmi megoldást találni...
Több mindent rendeltem már tőlik, próbálgattam táblákat (nem csak nyílt napon). Eddig csak pozitív tapasztalatom van velük kapcsolatban, rugalmasak, segítőkészek és hozzáértők.

Szerk.: Azért nem a csomagátvételes, firkálj ide vmit jó lesz kategória esete van első alkalommal se.

[ Szerkesztve ]

(#6095) jattila48 válasza Chronos85 (#6094) üzenetére


jattila48
aktív tag

Úgy néz ki, hogy 2 éves jó állapotú használt Intuos Pro Paper M-et tudnék venni kb. 80e Ft-ért. Szerinted ez megérné?

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#6096) Chronos85 válasza jattila48 (#6095) üzenetére


Chronos85
tag

Ha rendeltetés szerűen vannak használva elnyűhetetlenek. Tollban hegyet meg esetleg fóliát kell cserélni a táblán.
Át kell nézni rendesen.
Az aktív felületen mindenhol érzékelje a tollat.
A toll normálisan kezeli-e a nyomásérzékenységet/dőlésérzékenységet (radír felén is, itt csak nyomás van), ha rendesen tartójában volt tárolva akkor nem lehet gond. Viszont ha leejtették megszakadhat a tekercselés vagy ha benyomódva volt a hegy sokáig mondjuk köcsögben tárolás miatt akkor jöhet elő ilyen hiba. Tollat is lehet után rendelni, de jelentős tétel.
Esetleg usb tábla csatlakozásnál mennyire lett meggyötörve kicsúszik-e magától.

Így hirtelen ennyi jut eszembe hátha másnak még beugrik más is.
Egyébként sztem reális az ár egy ilyen korú tábláért.

(#6097) jattila48 válasza Chronos85 (#6096) üzenetére


jattila48
aktív tag

Az eladó állítása szerint kb. 3-szor volt használva, mindvégig dobozában tárolta, a FineTip pen bontatlan, az eredeti papír jegyzettömb megvan hozzá, kifogástalan, szóval gyakorlatilag új állapotú.

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#6098) Chronos85 válasza jattila48 (#6097) üzenetére


Chronos85
tag

OK, rendben. Amiket leírtam azt érdemes átnézni. Nem használtam huzamos ideig Paper Editiont esetleg a tintát csekkold le, bár gondolom ezt is után lehet vhogy tölteni.
Pár nap próba garit minden rendes eladó adni fog rá, mint fentebb is írtam elnyűhetetlenek. Ha nem akarja vmiért akkor már azért felmerülhet gyanú. DE Simán elképzelhető, hogy kihasználatlanság miatt eladó.

Most nincs itthon a régi táblám, de ha hasonló kép fogad akkor az nem 3x volt használva.
Ettől még ha nem mélyek a barázdák (nem akad el benne a toll), simán használható, de ezt a felületet új fóliával simán lehet pótolni is.

(#6099) stefi1969


stefi1969
tag

Sziasztok,
egy digitális tábla kiválasztásában szeretnék segítséget kérni. Matematikai ábrák és kézírás digitalizálására használnám. A távoktatás miatt vásárolnám mert lehetetlen egérrel óravázlatot készíteni. Köszönöm.

(#6100) smc válasza stefi1969 (#6099) üzenetére


smc
addikt

6076-tól olvass! :))

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.