Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6201) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Üdvözletem!

Távoktatáshoz, azaz egyszerű mórickarajzok leskicceléséhez, kézírás megjelenítéséhez keresek olcsó megoldást Windows (Teams) alá.

Tudnátok ajánlani valami gazdaságos megoldást?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6202) HoTaZo válasza Rohir (#6200) üzenetére


HoTaZo
addikt

Egyértelműen kijelenthetjük, hogy csalóval volt dolgunk. Sajnos sok fb reklám ilyen, túl kecsegtető ajánlatnak nem szabad bedőlni.
Legyen másnak is intő példa a mi esetünk.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6203) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Ez a kérdés itt eléggé ki fog lógni a sorból, de mégis ide passzol.

Ezeket a rajztáblákat mennyire lehet egér helyett használni? Azért kérdezem, mert az utóbbi időben egyre nehezebben viseli a kezem az egeret, és keresek valami más megoldást, hogy egyáltalán ne kelljen egeret vennem a kezembe, ha megoldható. Olvastam, hogy némelyik modell érintőpad is egyben. Mit gondoltok erről az ötletről?
Windows 10-et használok.

(#6204) MaCS_70 válasza C. s. (#6203) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kérdés, hogy mi a gondod az egérrel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6205) C. s. válasza MaCS_70 (#6204) üzenetére


C. s.
addikt

Minden egér túl magas, kényelmetlen. Most egy Logitech M545-öm van, ennél érdemben laposabbat nem láttam, illetve van, vettem is egy Defendert, de egy kicsit gagyi, kemény a gombja, erősen kell nyomni, és nehezen csúszik, mint egy öreg egér. Széles is, ami nem túl kényelmes. Normális minőségű kellene, de már nem bízom benne, hogy találok. Már eléggé fáj a kezem az egerészéstől. Leülök a gép elé, és egy óra sem kell, már rendesen fáj, pedig csak olvasgatok, nem játszom.

Úgyis régóta szeretnék egy rajztáblát, most végre nyomós érvem is lehetne, ha egér helyett használható. :)
Ki tudja váltani az egeret 100%-ban? Vagy hány %-ban? Csak grafikai és videós programoknál?

(#6206) smc válasza C. s. (#6205) üzenetére


smc
addikt

Én használgattam egy intuos pro-t tapipadként néha, csak túl nagy volt az asztalra :D
De netezni egész jó, könnyű görgetni vele.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6207) MaCS_70 válasza C. s. (#6205) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vertikális egérrel próbálkoztál már? Nekem jelentősen javította az életminőségemet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6208) C. s. válasza smc (#6206) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi, jól hangzik! Más programokkal vajon működne?

MaCS_70:

Még nem, de épp a minap nézegettem a neten, természetesebb helyzetben áll a kéz használat közben. Egy kicsit eltántorított, hogy akkora bumszlinak néz ki. :D Közepes méretű női kacsóba mennyire való az ilyesmi? Nem túl nagy? Az is tetszik, hogy sokon vannak plusz gombok is, amit szeretek használni.

Találtam tollegeret, de nem vagyok biztos benne, hogy egész nap nem volna-e fárasztó a kezemnek, mivel a fölső végében van az elem. Ne tévesszen meg senkit a külseje, ez tényleg csak egy egér, rajzolásra nem alkalmas.

(#6209) MaCS_70 válasza C. s. (#6208) üzenetére


MaCS_70
félisten

Toll formájú pozicionáló eszközt még nem használtam, de a feleségemnek is nagyon bejött a vertikális egér. Tulajdonképpen az ő kedvező tapasztalatai alapján tértem át én is, ami esetemben a balkezességem miatt volt nehezített pálya.
Neki is kifejezetten kicsi női keze van, és pár hét vertikálisegér-használat után megszűntek a komolynak mondható ízületi problémái.

Én viszont jelenleg a legegyszerűbb még használható digitalizáló táblát keresem...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6210) Balinov válasza MaCS_70 (#6207) üzenetére


Balinov
félisten

+1 a vertikális egérrel, főnököm panaszkodott évekig a sima Dell egér miatt, hogy ebedidore már legszivesebben kivagna az ablakon, úgy fáj az akarja és csukloja. 2 éve vett egy valami olcsóbb modellt, emlékszem, pár hét után már mondta, hogy egy megváltás, megszunt a panasza.

Párszor én is használtam az egeret, meglepően kényelmes

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6211) C. s. válasza MaCS_70 (#6209) üzenetére


C. s.
addikt

és Balinov:

Köszönöm szépen a segítséget! Esetleg márkát tudnátok mondani, ami jó is és el is fér a kezemben?

(#6212) MaCS_70 válasza C. s. (#6211) üzenetére


MaCS_70
félisten

OFF
Én sajnos nem. A feleségem egy Lidlben vett, azóta sem látott egeret használ, én meg Kínából rendeltem meg az egyetlen létező balkezes vertikális egeret. Viszont van két jó hírem:
1. Vertikálisnál jóval kisebb a méret jelentősége, mint hagyományosok esetén;
2. Netes vásárlás, 14 napos elállási jog...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6213) C. s. válasza MaCS_70 (#6212) üzenetére


C. s.
addikt

„Vertikálisnál jóval kisebb a méret jelentősége...”

Köszi szépen, ezt jó tudni. Én is a 14 napon spekulálok, bár utálok visszaküldeni dolgokat, de ha rossz vétel, nincs mit tenni. Remélem, már az első is tetszeni fog. :)

(#6214) HoTaZo válasza C. s. (#6205) üzenetére


HoTaZo
addikt

Irodákban láttam roller mouse-t , nagyon dicsérték kézfájdalmak ellen. Sajnos brutál ára van, s ennyiért még rajzolni se tudsz vele. :(

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6215) C. s. válasza HoTaZo (#6214) üzenetére


C. s.
addikt

Érdekes jószág, köszönöm, de az ára valóban nagyon durva. :)

[ Szerkesztve ]

(#6216) kuyarashi válasza HoTaZo (#6214) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szerintem a gombjainak a nyomkodása lassú; folyamatosan át kell helyezni legalább a fél karját az embernek. Érdekességnek jó, de a NASA - ahol a teljesítmény a lényeg - biztosan nem ezt vinné magával az űrállomásra. Mint, amikor valaki kontrollerrel próbál FPS játékot játszani.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#6217) HoTaZo válasza kuyarashi (#6216) üzenetére


HoTaZo
addikt

A videón lassú a srác. Irodákban láttam, ahol nagyon gyorsan gépeltek, tekertek, táblázatokat töltöttek ki vele.
Én még nem jártam a NASA-nál, nem tudom, hogy ott mit használnak.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6218) kuyarashi válasza HoTaZo (#6217) üzenetére


kuyarashi
őstag

Nem ő lassú, hanem bal kézzel átnyúlkál a billentyűzetről az egérgombhoz. Ez vicc.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#6219) MaCS_70 válasza HoTaZo (#6217) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az viszont de facto tény, hogy a gombhoz, bármennyire is gyors vagy, oda kell nyúlni, nincs ott az ujjad alatt. Ez kompenzálhatatlan hátrány.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6220) HoTaZo válasza MaCS_70 (#6219) üzenetére


HoTaZo
addikt

+(#6218) kuyarashi
Én, nem próbáltam, csak láttam, hogy pörögnek vele, amikor rákérdeztem, hogy jó-e, mind azt mondták, hogy nagyon! Gyors, kényelmes, nem fáj a kezük. Ezért mertem linkelni.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6221) MaCS_70 válasza HoTaZo (#6220) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jól tetted! Simán lehet nagyon jó, de azért lehetnek vele kapcsolatos meglátások.

Amúgy tetszik. Ha az ember rutint gyűjt vele, tényleg nagyon jó lehet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6222) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A Wacom One Small / Medium táblákról egyszerű jegyzetelésre, távoktatásra mi a véleményetek?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6223) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Nem tudom, jó helyen járok-e, külön topikot nem találtam erre a célra.
Van egy XP-PEN Artist 22E Pro készülékem, és észre vettem, hogy a sötétebb megjelenítésnél helyenként zölden vibrálnak a pixelek. Csináltam LCD tesztet, semmi probléma nincsen vele, így gonolom, ezt az alap szoftvere csinnálja valamiért. A Win10-es szoftverében nem találtam erre vonatkozó beállítást, sem pedig a saját menüjében.
Szerintetek mi lehet a gond?
Illetve, ha rossz helyen járok, kérlek irányítsatok át a megfelelő topikba.
Előre is köszönöm a válaszokat.

Szerk.: A jelenség nem mindig látható

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#6224) Mr. Y válasza Mr. Y (#6223) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Utóiratként:

Azért is biztos, hogy nem LCD hiba, mert ha látom a jelenséget pl egy képen és azt megnyitom mondjuk PS-ben, ha arrébb viszem a képet, megy vele arrébb a zöld vibrálás is

But who is watching the guardians?

(#6225) smc válasza Mr. Y (#6224) üzenetére


smc
addikt

Kábelt próbáltál cserélni? Esetleg vga driver frissítés. Illetve egy képet megnéznék róla :B

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6226) Mr. Y válasza smc (#6225) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Próbáltam több kábellel is, a jelenség adott és szerintem szoftveres gond lesz. Küldtem már neki jelet HDMI-n, Display-Port-on és VGA-n is, igaz, utóbbi átalakítóval ment.
Mivel nem főmonitor, hanem 1 a 3-ból, melyeket egy Asus ROG Laptop hajt meg és a tünet csak ezen a monitoron jelentkezik, így kételkedem a driver-ben, de megnéztem és a legfrissebb van fent.
Ha legközelebb látom, lövök róla képet.

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#6227) Mr. Y válasza smc (#6225) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog


Mind különböző, mert ugrálnak.
De most kikapcsoltam és vissza a monitort és eltűntek...

But who is watching the guardians?

(#6228) smc válasza Mr. Y (#6227) üzenetére


smc
addikt

Mit kell nezni? :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6229) Mr. Y válasza smc (#6228) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

A sötétszürke részben az apró zöld pixeleket

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#6230) smc válasza Mr. Y (#6229) üzenetére


smc
addikt

Ez viszont nagyon gyanús hogy pixel hiba, a kis porszemekhez képest sok zöld pötty van mindig ugyanott. Csak valamelyik eltűnik, valamelyik megjelenik. :F Screenshoton nem is látszanak?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6231) Mr. Y válasza smc (#6230) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Nem tudom, azt még nem próbáltam, most meg nem látszanak. De akkor az összes pixel hibás? Mert ahogy görgetem a képet, a pontok mennek a képpel arrébb

But who is watching the guardians?

(#6232) smc válasza Mr. Y (#6231) üzenetére


smc
addikt

Akkor nem. Másik gépen nem tudod kipróbálni?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6233) Mr. Y válasza smc (#6232) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ez az egy gépem van itthon jelelenleg. Holnap elhozom a céges laptopot és megnézem azzal

But who is watching the guardians?

(#6234) smc válasza Mr. Y (#6233) üzenetére


smc
addikt

:F

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6235) Mr. Y válasza smc (#6234) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Megcsináltam a tesztet. A céges Laptoppal nincsen semmi probléma, de azóta a ROG sem csinált vele ilyeneket. Szóval most tényleg nem értem, mi van

But who is watching the guardians?

(#6236) smc válasza Mr. Y (#6235) üzenetére


smc
addikt

Porszem a gépezetben. :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6237) Mr. Y válasza smc (#6236) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Még az is lehet, hogy csak egy kis noszogatás kellett a csatlakozónak. Bár nem tudom, hogy a HDMI képes-e ilyen probléma létrehozására, ha nem fix a kapcsolat

But who is watching the guardians?

(#6238) smc válasza Mr. Y (#6237) üzenetére


smc
addikt

Szerintem simán. De ugye több kábellel is próbáltad, ezért nem egyértelmű.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6239) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!
Olvasgattam kicsit visszafelé a topicot, a fiamnak szeretnék hobbi rajzolásra eszközt.
Mindenképp aktív kijelzős, nem számítógéphez kötött dolog kellene.
Az olvasottak alapján Ipad lenne a nyerő, jól gondolom? Össze lehet ezt hozni 100e alatt, ceruzával együtt? Használtan természetesen. Nem követem az ipad-eket, milyen verziót kellene keresnem?
Illetve van még valami amire oda kell figyelni?
Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#6240) smc válasza nihill (#6239) üzenetére


smc
addikt

Ipad 6 (2018) a minimum ami támogatja a ceruzát és ami beleférhet az árba. Ha találsz ennél újabbat, az csak jobb lehet. (Mini 5 2019, Air 3 2019, bármelyik ipad pro)
Kezdésnek bármelyik jó lehet, de persze minél többet költesz rá, annál gyorsabb lesz a gép ( erősebb SoC és több ram )
[link] review

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6241) Mr. Y válasza nihill (#6239) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Másik vonalon esetleg ott vannak a Samsung termékei. Vagy ha olcsóbbat szeretnél, a Teclast vagy a Chuwi is megteszi.

But who is watching the guardians?

(#6242) nihill válasza Mr. Y (#6241) üzenetére


nihill
őstag

Teclast T10 tablet van a családban kettő is, hibátlanok. Ez alapján amit linkeltél, akár válthatná is az egyiket.
Már csak az a kérdés, ha a rajzolás most a fő cél, melyik a jobb választás, ez a Teclast 65e, vagy Ipad6 használt 80e. Gondolom nem csak a hardver számít hanem a szoftver is, abban mennyire van egymástól a kettő?

(#6243) smc válasza nihill (#6242) üzenetére


smc
addikt

Android kezd feljönni, de azért még mindig nincs ott ahol az ios. Bár ehhez a teclasthoz nem is látok ceruzát.
Chuwi meg a win miatt nem feltétlen az igazi, nem túl acélos az a proci. Azon max paint tool sai, ami nagyon fapad de kiváló rajzprogram. És hogy annak milyen a ceruzája? Nem hinném hogy eléri az apple pencil szintjét.

Nem rábeszélni akarlak az ipadre, de én még mindig azt választanám.
Wacom intuos 5, surface pro 1, surface book 1 után én az ipad mellett tettem le a voksom jelenleg, igaz ez egy pro, de a ceruzája a wacom szintjén van.
Nézz meg pár videót a lehetséges típusrokról mielőtt beleugranál bármibe is.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6244) nihill válasza smc (#6243) üzenetére


nihill
őstag

így lesz, köszönöm :K

(#6245) Mr. Y válasza smc (#6243) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Mint tudjuk, minden relatív. Nem lehet összehasonlítani az Apple gyártmányát sem a Wacom, sem a Samsung tollaival, Aktív technológiát passzívval meg aztán végképpen.

Ahogy a nevük is mutatja: Apple Pencil VS Wacom Pen. Az egyik ceruza, a másik toll. Habár mindkettő készült rajzoláshoz, az Apple ceruzája csak ahhoz. Ellenben pl a Samsung Note szériájához adott toll íráshoz készült, a komolyabb tabletekhez kínált már mindkettőhöz, mint ahogyan a nagy Wacom termékek is.
Nekem elég sok volt/van és másra használom. Van egy Note 10-em, azon jegyzetelek, írok. Van egy passzív tollas Wacom táblám, amit photoshop-hoz használok, nincs monitora, külső eszköz. Éppen ezért jó vele szerkeszteni. És mindemellé használok egy XP-PEN Artist 22E Pro-t, na EZT rajzoláshoz. Ezutóbbi aktív tollal rendelkezik, míg előbbiek passzívval. De látható, hogy mennyire különböznek.
Próbáltam az Apple Pencil-t is, nem volt rossz, de nekem mondjuk nem nyerte el a tetszésemet.

Volt nekem (előző gépem) egy IBM Thinkpad Yoga X1-es. Na azzal is lehetett rajzolni és a Hardver is elég volt hozzá, hogy bármilyen programban tudjam hasznát venni. Csak itt jön a nyomásérzékenység kérdése. Az nem volt, vagy ha igen, nagyon gyerekcipőben. Pont kb, mint a Note 10-em. A külön Wacom táblám ugyan 8192 nyomásérzékenységgel bír, ami végett nem jó vele feltétlenül a szerkesztés, de mivel nem monitor, így engem zavart a rajzolásban. Az XP-Pen pedig jó rajzoláshoz, de szerkesztéshez már nem, mert túl sokat takar ki a kezem.

Ezt csak azért írom le, mert nem csak 1-2 szempont van, ami szerint választani kell.
Fontos a nyomásérzékenység, a felület-kitakarás, az írás/rajzolás gyakorisága, a szerkeszthetőség. Az Apple Pencilnek jó a nyomásérzékenysége és emellett kezeli a dőlésszögeket is, ami jó. Ellenben nincs rajta programozható gomb, vagy ha megfordítod nem radír (van olyan toll, ami igen) és ugye ne feledjük, hogy aktív eszköz, tehát tölteni kell. És ez utóbbi is lehet szempont.

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#6246) smc válasza Mr. Y (#6245) üzenetére


smc
addikt

Én is írhatnék oldalakat a tapasztalataimról, továbbra is megvan az intuos, a surface, egyszer talán a logoutra megpróbálom összeszedni a gondolataimat. De mindettől függetlenül te mit javasolnál a kérdező fiának? Ne feledd, hordozható, 100 körül. ;)

Feltéve magamnak a kérdést, mit javasolnék.. papírt és ceruzát! :D
14 évesen az összespórolt pénzemből egy graphire 4-et tudtam megvenni, amivel leváltottam a trust márkájú kacatot, ami mai szemmel egy két pálcikás kínai ócskaság volt.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6247) Mr. Y válasza smc (#6246) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Például egy Galaxy Tab A7-et.
100 alatt van újonnan. És vannak már komoly appok droidra is, pl. a Sketchbook előbb is volt rá, mint iOS-ra és támogatja a tollas bevitelt, ergo kézzel nem tudsz belehúzni nem oda illő vonalat.

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#6248) smc válasza Mr. Y (#6247) üzenetére


smc
addikt

És jobb vele rajzolni mint egy ipaddel? Nem próbáltam, azért kérdem.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6249) Mr. Y válasza smc (#6248) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Más. Kisebb a toll, viszont passzív, így nem kell tölteni, jó a nyomásérzékenység is.
De most arra írtam leginkább, hogy ez tollal együtt kevesebb újonnan 100-nál, az iPad pedig nem feltétlenül, főleg nem újba.
Egyébként viszont próbáltam már és egész kellemes.

But who is watching the guardians?

(#6250) csoki46


csoki46
aktív tag

Sziasztok, barátnőmnek szeretnék digitalizáló táblát venni. Ez lesz az első ilyen eszköze, korábban nem használt.
Mivel én sem ismerem őket, így kritériumokat sem tudok mondani, a keret 30-40ezer maximum.
A fórum alapján huion illetve wacom intuos lehet a befutó. Konkrét típust tudnátok ajálnalni? Köszönöm a segtítséget! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.