Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) kuyarashi válasza Teszla_ (#5650) üzenetére


kuyarashi
őstag

Legalább széthorpadt a doboz?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#5652) *Ropi* válasza Teszla_ (#5650) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Grasshopper nem szexshop, ami diszkrét csomagolásban küldi a rendelt termékeket: nincs mit titkolniuk. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5653) kuyarashi válasza *Ropi* (#5652) üzenetére


kuyarashi
őstag

Igaz, de azért nem örülnék, ha beszakadva, ráncosra horpadt sarkokkal érkezne meg a gyári doboz, benne egy PTH-860-al. :D

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#5654) Teszla_ válasza *Ropi* (#5652) üzenetére


Teszla_
senior tag

Nyilván, de egy kis webshop is be tudott dobozolni két, egyenként 5ezer ft értékű külső merevlemez tartót. Akkor ezt 60+ ezernél főleg elvárnám. Szerencsére nem lett baja a doboznak, a kütyü meg majd karácsonykor kiderül, hogy működik-e.

(#5655) *Ropi* válasza Teszla_ (#5654) üzenetére


*Ropi*
félisten

A lényeg, hogy örüljön aki kapja. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5656) Teszla_ válasza *Ropi* (#5655) üzenetére


Teszla_
senior tag

Ezt szeretett volna venni magának, de megelőztük :) szerintem örülni fog neki.
És mint kiderült, nem nézte meg annyira a dobozt, hogy lássa mi az :D előzetesen azt mondtam neki, hogy anyának hoz valamit a futár, szóval szerencsénk volt.

[ Szerkesztve ]

(#5657) *Ropi* válasza Teszla_ (#5656) üzenetére


*Ropi*
félisten

Minden jó, ha a vége jó. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5658) FazekasLaci válasza Teszla_ (#5656) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Örülök, hogy megoldódott :)
Azért használunk logisztikai fóliát, mert a termékek gyárilag nagyon jól vannak csomagolva és évek óta nem volt olyan esetünk, hogy a futár visszahozta, mert szállítás közben megsérült a csomag.

Az átlátszó fólia előnye, hogy átvétel előtt ellenőrizheted, azt kaptad, amit rendeltél, annyi mennyiségben, amennyit kértél. Pl. ha rendeltél két különböző terméket, akkor mindkettőt láthatod a fólia alatt és nem csak egy kartondobozt látsz, amit a futár nem enged kinyitni fizetésig és a kartondobozon meg csak az áll, hogy elektronikai eszköz. Ami akár egy usb kábel is lehetne szimplán egy százezres videókártya helyett, vagy a két termékből csak egy van a csomagban. Ehhez nem kell átverés, szimplán két rendelést is össze lehet cserélni véletlenül, ami minden cégnél előfordulhat...

Mi pont emiatt döntöttünk annó az átlátszó és nem a fekete logisztikai fólia mellett. Mert így nem zsákbamacskát kapsz, látod mit veszel át, milyen állapotban és mennyiségben..

Máskor ilyen kényes helyzeteknél azt javaslom, hogy kérd a munkahelyedre a kiszállítást, így biztosan nem találkozik a csomag a megajándékozottal. Nálunk másik címre, vagy másik kiszállítási napra a feladás után is át tudod kérni a csomagod a futárszolgálatnál, ezért ráadásul külön fizetned sem kell.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#5659) kuyarashi válasza FazekasLaci (#5658) üzenetére


kuyarashi
őstag

Mondjuk ez jó ötlet, de egyből az jutott eszembe, hogy lehetne egy karton kerete a dobozoknak. Csak egy hosszú kartoncsíkot kellene a doboz köré hajtani, aminek a szélessége akár túl is lóghatna a doboz vastagságán minimálisan, amit már körbe lehetne fóliázni. Így azért védettebb volna a termék gyári csomagolása is, de ellenőrizhető maradna a pakk tartalma.
Bár, ha a tapasztalat azt mutatja, hogy nincs belőle probléma, akkor talán felesleges. Nem tudom hány olyan ember van, akinél sérül a csomag külseje, de nem izgatja, vagy nem jelzi felétek.
Az én Wacomom csomagolása nem sérült szerencsére, de engem speciel zavarna.

Ha már úgyis felszólaltam, megkérdezhetem, hogy lesz-e valami a szoftveremből, vagy felejtsem el? Pár hónapja ígérted, hogy intézkedsz. Anno egy egy Intuost vettem tőletek, amihez járt egy ingyenes rajzprogram, a http://www.wacom.eu/register oldalon regisztrálva tudtam volna beszerezni, de az oldal azóta megszűnt, az új pedig nem fogadja el az adataimat.
Esetleg, ha tudok én magam intézkedni az ügyben, akkor megteszem, csak nem tudom kihez fordulhatnék. A Wacom nem válaszolt.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#5660) #48613632 válasza kuyarashi (#5659) üzenetére


#48613632
törölt tag

"Ehhez nem kell átverés, szimplán két rendelést is össze lehet cserélni véletlenül, ami minden cégnél előfordulhat..."

Én is a logisztikában dolgozok (is) így van némi rálátásom az ilyesmire. Mondjuk más ország, más kaliber. (UK Amazon) Örülök, hogy próbáljátok elkerülni a véletlen baleseteket, de van annak a terméknek súlya, és mérete, ami alapján, persze amennyiben az rögzítve van, elég nehéz utólag elkeverni.
A diszkrét csomagolás meg alapfeltétel.

(#5661) kuyarashi válasza #48613632 (#5660) üzenetére


kuyarashi
őstag

Azt hiszem, nem nekem szántad. :)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#5662) #48613632 válasza kuyarashi (#5661) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ooopppss, valóban ... :R Nem is tudom, hogy sikerült így összehoznom, hiszen még az idézetet is kimásoltam.

(#5663) kuyarashi válasza #48613632 (#5662) üzenetére


kuyarashi
őstag

Nem gond, megesik.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#5664) Ronaldohun


Ronaldohun
tag

Érdekesség. Megjelent a "low budget" Cintiq.
Wacom Cintiq 16 - bruttó 217.000 Ft-ért (a jelenlegi 4K-s Pro 16 - 520.000 Ft!!!)
Mondhatnánk, hogy végre, de nem tudom... Butított specifikáció (Full HD, 72% NTSC. stb.), nagyjából hasonlóak a mint a "kínai" társaié, de azok még mindig 120.000 Ft-ért mennek ebben a méretben.

[Wacom Cintiq 16]

(#5665) smc válasza Ronaldohun (#5664) üzenetére


smc
addikt

Néztem én is, de nem ájultam el, így hogy a kijelző sem laminált szerintem esélytelen a kínaikkal szemben. Aki wacom fan az veszi ugyanúgy a drágábbat, max néhány hobbist behúznak ezzel, de ennyi. A ceruzája jobb mint a kínaiak, de az nem feltétlenül ér ennyit. Persze ez csak az én véleményem.

Jah és vettem egy ipad pro-t végre, nagyon baba ez a ceruza! Azóta nem igazán nyúltam a surface book-hoz, az intuos-hoz pedig a surface óta.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5666) Draconis92


Draconis92
újonc

Sziasztok.
Melyik táblát lenne érdemesebb megvenni:
Wacom Intuos Pro Small
vagy Wacom Intuos Medium
Első tábla lesz, és nem tudom, mennyire lenne zavaró a kissebb felületen rajzolni.

(#5667) smc válasza Draconis92 (#5666) üzenetére


smc
addikt

Mekkora a monitorod? Képátló, felbontás

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5668) Draconis92


Draconis92
újonc

22" 1680x1050(16:10)
Laptop: 15,6 1366 × 768

(#5669) smc válasza Draconis92 (#5668) üzenetére


smc
addikt

Pont ilyen méretű monitorral használtam több mint egy évig az intuos pro small-t. Nekem nem volt vele semmi gondom, korábban rajzoltál már digitálisan? Ha igen, akkor mivel?
A laptopra pedig tökéletes méret lenne.
Kérdés inkább attól függ, hogy milyen módon szoktál rajzolni.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5670) Draconis92


Draconis92
újonc

Még csak pár hete kezdtem digitális rajzolással-festéssel foglalkozni, de hamar rájöttem, hogy egérrel nem az igazi. 3D modellezéssel is foglalkozom hobbi szinten, és ehhez is jól jönne a tábla, textúra festés, stb.

(#5671) smc válasza Draconis92 (#5670) üzenetére


smc
addikt

Akkor a legjobb az lenne, ha kipróbálnál valahol élőben egyet, ha jól tudom pesten az óázis-nál van rá lehetőség.
Mindenesetre a kisebb is jól működne azokon a felbontásokon.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5672) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

kesztyűt merre, hol lehet itthon vásárolni?
új vagyok a témában, pár éve volt wacomom, majd eladtam.
most egy ipad proval álltam be a sorba ismét. és szükségem lenne 1vagy 2 ujjas kesztyűre

vagy marad az ebay?

köszi!

markbellus.hu 

(#5673) smc válasza TBMC (#5672) üzenetére


smc
addikt

Vagy levágsz egy akármilyet. :)
Egyébként miért kell hozzá? Nekem semmi gondom vele, nem érzékeli a kezemet.
Fóliát tettél rá?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5674) TBMC válasza smc (#5673) üzenetére


TBMC
addikt

van rajta fólia igen, viszont ha több órát töltök rajta és megizzad a kezem, megtapad a fólián.

markbellus.hu 

(#5675) smc válasza TBMC (#5674) üzenetére


smc
addikt

Nekem még nincs rajta fólia és nem tapasztaltam még ezt, lehet azért, mert a Surface-en edződtem, az azért melegebb volt mint az ipad, azon van matt fólia is, de ott sem használtam kesztyűt.
No mindegy, itthon nem tudom lehet-e kapni ilyen kesztyűt, ilyesmit én mindig ali-ról vagy ebay-ről rendelek. Esetleg gearbest, hátha van eu-s raktárban.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5676) Ronaldohun válasza TBMC (#5672) üzenetére


Ronaldohun
tag

Itt van ha, nagyon szeretnél
[Alza]
de enyhén szólva túlárazott. Szerintem nem kell túlbonyolítani. Aliexpressen, ebay-en stb. fillerekért van, igaz 2-3 hetet várni kell, vagy tényleg lehet vágni hagyományos kesztyűből :)

(#5677) TBMC válasza Ronaldohun (#5676) üzenetére


TBMC
addikt

köszi mindenkinek!
akkor marad az ebay :K

markbellus.hu 

(#5678) *Ropi* válasza Ronaldohun (#5664) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha 72% NTSC, akkor még a webszabvány sRGB-t sem fedi le. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5679) Chronos85 válasza Ronaldohun (#5664) üzenetére


Chronos85
tag

Hali,
Komolyan gondolkozok rajta, meg még aludni is fogok rá párat, szerencsére van idő mire EUba ideér. Vmikor tavasszal ha minden igaz. Nemtom az árat honnan szedted, egyetlen videóban láttam eddig 600EUR feltüntetve, de én is olyan 220 körülire saccolom.
Nah ennyiért a tudásához képest nekem is sok! Ugye kérdés hogy mihez nézzük a több mint 2x annyiba kerülő 16pro-hoz (a fenti videóban ez elég jól ki van vesézve). Vagy a "kínai" vetélytársakhoz, ahova valóban szánják.

Utóbbiaknál Huion, XP Pen-re gondolok, biztos van még más is. Itt nem láttam wide gamutosat, és 16os méretben a 4k se jellemző szóval ez nem róható fel neki.
A 8k-s tollról lehet vitázni, de maradjunk annyiban, hogy azért a wacom tollak elég jól össze vannak rakva.
A szoftveres/hardwares támogatás, is szintén erre billenti a mérleget.
A videók szerint a melegedéssel sincs probléma, ami szintén nem mondható el mindegyik "kínai" tábláról.
A felülettel sincs bajom, sőt nekem pont jobban bejön a kicsit érdes. A 16"-t meg mintha nekem találták volna ki.

Korábban már többször írtam, hogy úgy 5-6 éve 2 dolog nagyon zavart a cintiqnél az árát leszámítva. :) Nem pont oda rajzolsz ahol a toll hegye van és volt egy minimális lag, elszíneződés. Nem próbáltam ki azóta az összeset, de tavaly volt szerencsém egy 16pro-t kicsit koptatni és úgy látszik sikerült ezt megoldaniuk.

Ha a PRO-hoz nézem és itt megint megemlíteném a fentebbi videót, akkor szerintem pont ott faragtak rajta, ahol kellett. OK ha az árban benne lenne az állvány (ugye kínaikhoz jár), az még jobb lenne.

Ha bruttó 180k-ért adnák nem lenne kérdés, de hát tudjuk kicsiny hazánkban drága az élet. Nah mind1 mint írtam is még bőven van idő gondolkozni rajta...

Még annyi, hogy a leírás szerint a 3D Pen-t ugyanúgy támogatja mint a Pro, ami szintén nem kis plusz, márha vki ki is tudja használni.

Üdv.: Chronos

Szerk.: Közben látom megjelent az eu storeban valóban 600EUR-ért.

[ Szerkesztve ]

(#5680) ZephX válasza Chronos85 (#5679) üzenetére


ZephX
senior tag

Itt 217 000 Ft az ára. A bevezető ár kicsit olcsóbb volt. Ami nekem egy XP-Pen-nel szemben mindenképpen előny lenne az a garancia. Ilyen árak mellett már nem mindegy. :)
[link]

(#5681) smc válasza Chronos85 (#5679) üzenetére


smc
addikt

“Korábban már többször írtam, hogy úgy 5-6 éve 2 dolog nagyon zavart a cintiqnél az árát leszámítva. :) Nem pont oda rajzolsz ahol a toll hegye van és volt egy minimális lag, elszíneződés. Nem próbáltam ki azóta az összeset, de tavaly volt szerencsém egy 16pro-t kicsit koptatni és úgy látszik sikerült ezt megoldaniuk.”

Ezzel óvatosan, mert ennél nincs laminált kijelző, ami pont azt eredményezheti ami téged zavart. A többi csak kalibrálás kérdése. Surface 1-en nagyon jól be lehettett kalibrálni, csak nem szabadott fogást és nézőpontot változtatni. :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5682) 66zio


66zio
aktív tag

Sziasztok, digitalizáló tábla vásárlásban szeretném a segítségeteket kérni. Én nagyon nem értek hozzájuk.
Testvéremnek vennénk, ő eddig papíron rajzolgatott, szóval digitális téren ő is teljesen kezdő.

Mérettel se vagyok tisztában, meg, hogy jár-e mindhez toll vagy azt külön kell venni stb.
99%-ban egy fhd-s laptopon lenne használva.

Mit tudtok ajánlani, mondjuk 15-20k-ig (Ebbe a kategóriába szerintem nem nagyon lesz, jól hiszem?)
20-25k kategória,
25-35k kategória.

Köszönöm a segítséget.

(#5683) Chronos85 válasza 66zio (#5682) üzenetére


Chronos85
tag

Szia, ha hosszú távra terveztek és fontos, hogy szeresse, ne csak a szívás legyen vele, akkor csak a wacom Intuos jöhet szóba. Asszem Bamboo-t már nem is árulnak vagyis de csak az nem digitalizáló tábla (sokkal inkább scanner). Ha rá keresel akkor az ár/méret kérdést is rögtön kimerítettük.

Igen mindhez adnak gyárilag tollat, használtan persze lehet venni toll nélkül, de drága pótolni, már ha egyáltalán van rá lehetőség. A másik a hegy, mert hát kopik ez is nyilván ha jól bevan állítva a nyomásérzékenység, esetleg van rajta vmi fólia akkor ez annyira nem gyors, de előbb-utóbb cserélni kell. Nah ez a másik buktatója a "kínai" tábláknak a szoftveren kívül, mert sokszor egyáltalán nincs lehetőség csere hegyet venni.

(#5684) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok Sracok, Intuos S-t (BT-s verzio) rendeltem hosszas vivodas utan (Huion modellek voltak elso korben, de mikor kiderult, hogy a driverben nem lehet app specifcikusan beallitani, visszatertem az Intuos-hoz).

Alapvetoen egy T420-assal hasznalnam, 99%-ban foto retusra, elofizus LR CCC-vel ill. PS CC-vel, win7x64-en.

Jovo kedd/szerdan erkezik Amazonrol (tipp, fekete BT-s majd 25£-al olcsobb, mint a pisztacia szinu Bt-s S-es, majdnem fekete BT nelkuli arban).

Kerdeznem:
Tudtok-e ajalani (akar link, angolul is) tippeket, hogy erdemes beallitani a hotkeyt (koltoi, tudom, mivel mindenkinek mas a preferenciaja). LRCCC a fo felhasznalasi terulet, nem csak brush, gradiens/circular szuro maszkolas, hanem ha lehetseges Library modban is szeretnem gyoristani a feldolgozast.

Win7x64 eseteben kell-e valamire figyelni a setup soran? YT videok alapjan, amiket talaltam, nagyon sok macerat nem varok, kb, next, next,next, finish az alap setup, de hatha.

Ha LR-bol/PS-bol meghivom a NIK collection-t, akkor a host programra beallitott hotkeyek mukodnek, vagy celszeru NIK-re egy alap presetet krealni?

Amazonos ill. hivatalos Wacom termekinfo szerint ugyre Wacom reg utan kap az ember 3 SW-t (Corel Painter Essentials 6, Clip Studio Paint Pro , Corel Aftershot 3) ezek SE/Lite verziok vagy rendes, teljes verzios mindegyik?

Van-e esetleg 3rd party alkalmazas, driver/funkcionalitas hack, amit esetleg erdemes meglesni vagy ugy jo a gyari driver/alkalmazas, ahogy van?

Koszi az infokat

udv
B

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5685) 66zio válasza Chronos85 (#5683) üzenetére


66zio
aktív tag

Köszönöm, hogy leszűkítetted a kört. Akkor ezután a wacom Intuos után fogok olvasni itt a topicban.

(#5686) Chronos85


Chronos85
tag

Hétvégén megrendeltem a 16os cintiqet, miután láttam hogy a hónap végéig sikerült kibulizniuk az ajándék állványt, sehol máshol nem láttam EUban se USAban, hogy így adnák bárhol is, +ingyenes kalibráció és házhoz szállítás. Így ha utána számoltok akkor a fentebb említett 180k-s lélektani ár körülire jön ki maga a tábla, ezért döntöttem a vásárlás mellett.
Hétfőn megkaptam a kalibrációs fájlokat, ma délután meghozta a futár tökéletes állapotban a táblát minden tartozékával. Szerencsére elég hosszúak a kábelek, így leér az asztal alá, nem szeretek toldozgatni mindig kérdés, hogy működni fog-e utána rendesen. Csak gyorsan összedugtam, meg beállítgattam néhány dolgot (a gyorsmenüvel még elleszek egy darabig), hogy firkanthassak valamit.

A toll nagyon jó! Tisztában voltam vele mivel már próbáltam, de most megint ledöbbentett, hogy egy amúgy is jó tollból hogy tudtak még egy ennyivel jobbat kihozni. Először fel se tűnt csak most így hogy a kettőt egyszerre fogtam , a Pro Pen 2 sokkal könnyebb.Az ergonómián is csiszoltak most még jobban kézre áll, bár nekem az előző is kényelmes volt.

Ugye a színlefedés volt még kérdés, persze látszik, hogy nem widegamutos, de azért annyira nem vészes. És ha kell az extra színtér akkor monitor mellett lehet használni intuos (pro) tábla ként a cintiqet csak át kell rakni a Display Toggle-t (gyorsmenüből is lehet).

Bár eléggé elvok havazva, de a hétvégén(ig) szeretném alaposan letesztelni és akkor igyekszek még néhány tapasztalatot megosztani. Addig is ha van vmi ami érdekelne benneteket, és ha tudom is akkor szívesen kipróbálom.

Itt hagyom a kalibrációs eredményt, hátha van akit érdekel, ha nagyon zavar bennetek kérjetek meg egy modit, hogy törölje. Nincs harag

(#5687) Chronos85 válasza Balinov (#5684) üzenetére


Chronos85
tag

Hali,
Telepítés tényleg ennyi. Fontos hogy előbb a drivert rakd fel asszem kéri is, de indítsd újra a gépet és csak utána csatlakoztasd a táblát.

Hotkeyeknél tényleg ami jól esik. Lehet action-t is keresztbe bindelni, ha az kell. Viszont ha megvan a jó setup érdemes backup-ba lementeni, nem jellemző, de van hogy néhány winfos frissítés után eldobja.

A kapott programok generációnként változnak, teljesek, de többnyire az egyszerűbbek pl.: nem Corel Draw csak Corel Painter., amikhez hasonló ingyenest is találni.

A fotós kérdésekre, sajnos nem tudok neked válaszolni.
Remélem azért segítettem.
Üdv.: Chronos

(#5688) ZephX válasza 66zio (#5685) üzenetére


ZephX
senior tag

Kezdőknek egy Intuos S teljesen megfelelő tud lenni. Érdemes viszont megnézni egy M-s méretűt, hogy melyiken tud könnyebben rajzolni, mert ugye azon nagyobb a rajz felület. :)

(#5689) 66zio válasza ZephX (#5688) üzenetére


66zio
aktív tag

Kis keze van, lány, szóval hátha tényleg elég lesz az S.
Az M ára meg sajnos túl van a kereten.

(#5690) Balinov válasza Chronos85 (#5687) üzenetére


Balinov
félisten

Köszönöm szépen a tanácsokat,igyekszem megfogadni mindet. Gyorskérdés :mi az a bindelni?

Üdv
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5691) Chronos85 válasza Balinov (#5690) üzenetére


Chronos85
tag

Keybinding-et értettem alatt sorry, ha nem volt világos.
Pl.: csinálsz egy actiont azt lemented mondjuk F3-ra majd a tábla SWben ezt gond nélkül betod állítani egy gyors gombra. Sőt alap módosító billentyűket is megeszik (ctrl,alt,shift) kombinálva is ha kell.
De erről tuti van 1000+1 videó a Tecsőn is.

(#5692) ZephX válasza 66zio (#5689) üzenetére


ZephX
senior tag

Igen az már többe kerül. Az S-es is megfelelő szerintem, csak ugye más mozdulatokat igényel kicsit mint egy normál rajzlapos rajzolás. De kezdésnek tényleg jó egy S-es méretű, nekem is olyan van. :)

[ Szerkesztve ]

(#5693) Balinov válasza Chronos85 (#5691) üzenetére


Balinov
félisten

:R pedig meg gondoltam is ra, hogy valszeg ez lesz.

Koszi megegyszer!
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5694) Chronos85 válasza Chronos85 (#5686) üzenetére


Chronos85
tag

Igértem még pár tapasztalatot:
Huzamosabb használat mellett se vettem észre hogy melegedne. Nekem kellett az állvány, örülök neki, hogy még bevezetésként ajándékba adták. Úgy 70 fokos döntés mellett találtam kényelmesnek több óra után se fáradt el a kezem. (A szöcskés boltban még 31ig él az akció csak ők kalibrálást tudtommal nem csinálnak).
A kontraszttól féltem még kicsit, szobában lámpa mellett teljesen rendben van. Nyilván tűző napon szabadban ez már kevés lenne, de ott még a telók nagy részének is gondja akad.

Egyáltalán nem túlzóak a review videók, nagyon örülök és elégedett vagyok a táblával, remélem sokáig kifog szolgálni.

(#5695) Ala


Ala
tag

Sziasztok!

Ha pofon egyszerű a megoldás, akkor kérlek ne kövezzetek meg, de sajnos nem jövök rá a dolog nyitjára. Egy PTH-651-es Intuos pro m-et használok, ha minden igaz a legutolsó driver verzióval (6.3.32.4).
A problémám az az lenne, hogy ha app-hoz állítok funkciót, akkor nem működik, de ha az általános beállításokat állítom, át, akkor már igen. Mi miatt nem működhet az app specifikus beállítások?

Köszi a segítséget.

(#5696) Chronos85 válasza Ala (#5695) üzenetére


Chronos85
tag

Biztos, hogy a gyors gombokhoz is hozzá adtad az Appot, nem csak "tollhoz"?
Direkt vissza dugtam a régi táblát, szerencsére gond nélkül felismerte a cintiq mellett. Nyilván nem fogom így használni, de lehetne. Intuos pro M (540WL) ez régebbi mint a tied, ugyanez a driver van fent és minden gond nélkül megy. Hirtelen más nem jut eszembe.

(#5697) Ala válasza Chronos85 (#5696) üzenetére


Ala
tag

A tollhoz is állítottam be és az express gombokhoz is, és egyiknél sem működik, de újraindítás után még a win ink is visszapipálódik.

(#5698) Chronos85 válasza Ala (#5697) üzenetére


Chronos85
tag

Tavaly tavasszal volt vmi hasonló probléma egyik win frissítés után, szerencsére nekem akkor nem jött elő (nem is a legfrissebb driver volt fent nem szoktam cserélgetni ha rendesen müxik).
Viszont most nem hallottam ilyenről, hátha más okosabb és tud segíteni. Ez az akkori topik, de csak óvatosan regisztriben is turkálni kellett ha jól rémlik.

(#5699) Ala válasza Chronos85 (#5698) üzenetére


Ala
tag

A nyomásérzékenység nagyjából meg van, de a gombok applikációnkénti személyre szabása semmilyen szinten nem működik.

(#5700) smc válasza Chronos85 (#5686) üzenetére


smc
addikt

Már itt is van az ellenfele. :)
[link]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.