Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5951) HoTaZo válasza kuyarashi (#5950) üzenetére


HoTaZo
addikt

Mindenképpen szeretném, ha kipróbálná.
Még nem tudom, hogy mikor jutunk el (vidékről) oda, de az ajánlásaitok alapján nagy az esély, hogy oda megyünk.

Köszönet újfent, hogy ennyire segítőkészek vagytok! :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5952) Ronaldohun válasza kuyarashi (#5950) üzenetére


Ronaldohun
tag

Már nem a pincében vannak ;)

(#5953) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy digitális rajztáblát, maximum 30ezer forintnál állnék meg.

Eléggé tájékozatlan vagyok a témában, még soha nem használtam ilyet eszközt, de szeretnék nem egér+billentyűzettel rajzolgatni GIMP-be :)
Elvárás annyi hogy a lehető legjobban lehessen vele rajzolni (az hogy vezetékes/vezeték nélküli nem szempont például)

Tudnátok ajánlani néhány terméket?
:R

Üdv: László

(#5954) kuyarashi válasza Ronaldohun (#5952) üzenetére


kuyarashi
őstag

Sejtettem.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#5955) Chronos85 válasza PitkyePadvan (#5953) üzenetére


Chronos85
tag

Szia!

Jó szívvel ezt tudnám javasolni, ebben az árkategóriában.
Néhány kínai elsőre lehet többnek szeretne tűnni, de ha valóban hosszútávon élvezni szeretnéd vele a rajzolást akkor sajnos csak a wacom jöhet szóba.

(#5956) PitkyePadvan válasza Chronos85 (#5955) üzenetére


PitkyePadvan
tag

Értem,
és ehhez a táblához a szoftvereket csak úgy adják ajándékba, tehát nem csak ezekkel a szoftverekkel működik a tábla?

Üdv: László

(#5957) Chronos85 válasza PitkyePadvan (#5956) üzenetére


Chronos85
tag

Mivel ez a cég már a 90es évek óta fejleszt és a mai napig élen jár, ezért a legtöbb program ami támogatja az ilyen formájú bevitelt az biztosan. Nagyon hosszú a lista, de én még nem találtam olyat ami a wacom-ot nem, de másik digitáblát kezelt volna. A Gimp biztosan kezeli, de csak érdekességként pl.: a word is :)

Ha hivatalos disztribútortól viszonteladón keresztül veszed, akkor ezeket a szoftvereket az oldalukon sorozatszám alapján regisztráció után megkapod. Nyilván használtan ha nem adja hozzá a wacom accot akkor, nem, de ma már vannak nagyon jó ingyenes programok is pl.: a már említett Gimp vagy Sketcbook.

Bár Oprendszert nem írtál, de linux alatt annyira nem egyszerű feltenni egyik ilyen drivert se, ebben sajnos nemtok segíteni, de biztos van rá megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#5958) PitkyePadvan válasza Chronos85 (#5957) üzenetére


PitkyePadvan
tag

Értem, akkor jó.
Én újban gondolkozok, ahogy nézem 29ezer-ért a legolcsóbb (legalábbis az ár összehasonlító oldal szerint)
Ha esetleg tudsz valahol olcsóbban azt még leírhatod :R

Operációs rendszernek Windows 10-et és Linux-ot is használok, szóval ez nem probléma :)

Remélem hamar hozzászokok :D

Üdv: László

(#5959) soundsonic válasza PitkyePadvan (#5958) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Nekem most egy huion h610 pro v2 van ami tudásban a wacom inuos pro 2019 -el egyzeik, de a huion-nak nagyobb az aktiv felülete amit nagyon szeretek. Itt a hardveraprón vettem 23 ezer Forintért. Van wacom intuos draw táblám is ,de ég és föld a külömbség. A wacomhoz nagyon könnyű póthegyet szerzni, talán még védőfólíát is és jó a szervizelésük. De szerintem a kínai gyártók is kezdenek felzárkózni, de különböző teszteket találsz a youtubeon is. Még annyi, hogy a wacom-nak nekem nagyon hamar fogyott a hegye. A wacomhoz adnak kezdésre valamilyen festő szoftvert ami plusz érv lehet mellette, de, ha kinai tábla mellett döntesz, van tudásban nagyon jó ingyenes krita nevü festőszoftver. Linuxra, winre egyaránt, de ahogy előttem már írták linuxra nem csak a wacomot nehéz felrakkni hanem a huiont is ,de vannak hozzá leírások.

(#5960) KisDre


KisDre
senior tag

Amúgy srácok, már 15 éves ez a topik, és még fognak is újak jönni hogy milyen táblát érdemes venni, nem lehetne egy Kiemelt Első Hozzászólást csinálni mint megannyi PH-s topiknál? :F :U Bár mintha korábban felreppent volna az ötlet.

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#5961) kuyarashi válasza KisDre (#5960) üzenetére


kuyarashi
őstag

Támogatom.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#5962) civicfan


civicfan
tag

Helló! Most készülök venni egy digitalizáló táblát (wacom intuos m), és arra lennék kíváncsi hogy coreldraw-al is lehet vele jól dolgozni? Mik a tapasztalatok?

(#5963) Chronos85 válasza civicfan (#5962) üzenetére


Chronos85
tag

Lehet.

(#5964) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Írtátok, hogy ha kipróbálom a Samsung tabletet írjam meg milyen.
Az új Tab 6S pocsék. Semmi felé képen nem rajzolása való.
A toll vékony, a hegye bumszli végén piszka. A tablet rajzolás közben minden marhaságot csinál, ami nagyon zavaró. Toll funkciók ugranak elő, oldal bár ha a szélén rajzolsz..stb.
A Tab 4S egy fokkal jobb. Toll jobb, oldal menü kikapcsolható stb.
DE a sima iPad az alma tollal is jobb tőlük. És az már árban ugyanaz.
Plusz írtátok, hogy iPadon a szoftverek jobbak. Pláne hogy most jön a tablet OS rá.

[ Szerkesztve ]

(#5965) smc válasza lanszelot (#5964) üzenetére


smc
addikt

Akkor veszel végre egy ipad-et? :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5966) lanszelot válasza smc (#5965) üzenetére


lanszelot
addikt

Igen.
Csak még azt nem döntöttem el hogy megvárjam -e az új szériát.
-mert ugye az új tablet os biztos nem véletlen jön ki
-de lehet hogy rajz szempontból semmit se fog változni
-viszont az előző széria olcsóbb lesz
Ezért nem döntöttem még el.
Arra viszont rájöttem, hogy a digitális rajzolás érdekel. Papír ok az alapoknak, de utána nem érdekel.

(#5967) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok

Pár napja vásároltam Wacom Intuos S 2540LPI rajz táblát. Wacom Tablet Properties program működik, de a wacom desktop center nem indul el.. egyszerűen nem tölt be... de nem ír semmi hibát. A Win10 feladatkezelőben se látni.. Próbáltam futtatni Win8 :( az ingyenes 1 programot csak ezen keresztül lehet elérni :(((

(#5968) Ronaldohun válasza Dragon27 (#5967) üzenetére


Ronaldohun
tag

Azt javaslom, próbálj meg fokozatosan eggyel korábbi driver verziókat ( erősen ajánlott előtte mindig uninstallálni a telepített verziót). Sajnos WDC szoftver ilyen. Finoman szólva nem hozza azt a stabil, profi minőséget, mint maga az eszköz. Nálam több olyan verzió is volt - igaz Win7 alatt -, ami ugyanígy nem futott. Többek között a legújabb sem megy, csak az eggyel korábbi.

[ Szerkesztve ]

(#5969) Dragon27 válasza Ronaldohun (#5968) üzenetére


Dragon27
senior tag

köszi,. 5-6 verziót kipróbáltam :( trágya a szoftver :DDD

(#5970) Ronaldohun válasza Dragon27 (#5969) üzenetére


Ronaldohun
tag

Sajnálom. Nekem mondjuk a Win7 alatt ilyen szarakodós, hogy csak bizonyos verziók mennek, miközben Win10 alatt nincs ilyen gondom (2 gépet és táblát használok).

(#5971) Dragon27 válasza Ronaldohun (#5970) üzenetére


Dragon27
senior tag

kipróbáltam másik gépen,. azon is win10 van de nem indult el.... csak a + ingyenes csomag miatt. jó hogy adnak hozzá 1 programot :DDD

rajzolásra valami jó program Krita és photoshop próbálgatom valami hasonló?

[ Szerkesztve ]

(#5972) Itome


Itome
tag

Sziasztok!

Valami belépőszintű rajztáblát keresnék és szeretném a véleményeteket kérni, hogy melyiket érdemes választani.

Kinéztem a Huion H610PRO -t és a Wacom Intuos S -t.
Árban ezek tűntek szimpinek hirtelen. (~30k környéke)

Más alternatívák is érdekelhetnek.

Köszi!

(#5973) #48613632


#48613632
törölt tag

Üdv
£50-100 között van most valami best buy?

Egyszerű, alap dolgok rajzolásához kellene. Tulajdonképp sütiformák tervezéséhez, ha ez mond valakinek valamit.
Szoftver az Corel D és TinkerCAD lenne. Méret pici, vagy közeped. Lehet kínai is, illetve inkább azt mondanám, hogy nem ragaszkodom a Wacomhoz, ha nincs kifejezetten előnyben a felhasználási területen.

Beszer fortrás:
lehetőleg Amazon UK (de végülis lehet más is)

köszönöm szépen a segítséget :R

(#5974) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Sziasztok!
Még nem jutottunk oda, hogy megnézzük az ajánlott készüléke(ke)t. Itt volt szó róla.
Most ajánlottak gyereknek egy GAOMON 106K készüléket. Tudnátok mondani valamit pro-kontra, hogy érdemes-e ezzel foglalkozni?

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5975) Balinov válasza #48613632 (#5973) üzenetére


Balinov
félisten

Év elején voltam hasonló cipőben, akkor uk amazonrol intuos S lett, bt-s, valami 70 font körül. Utólag belegondolva, bt-t nem nagyon használom, t420 bt vezerloje sokszor ledobott, mbp-vel még nem próbáltam.

Nekem mondjuk kizárólag fotó feldolgozásra kell

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5976) #48613632 válasza Balinov (#5975) üzenetére


#48613632
törölt tag

Köszi az infot. Nekem is az S az egyik jelöltem, de hogy őszinte legyek, nekem pont BT miatt. Így is sok már a madzag. Mondjuk én asztali gépen használnám. Kérdés persze hogy miért dobálta el a kapcsolatot Nálad?

(#5977) Balinov válasza #48613632 (#5976) üzenetére


Balinov
félisten

Thinkpad t420, 2nd gen i5, win7, nem túl korszerű gyári bt modul a tippjeim

Az sem kizart persze, hogy én benaztam valamit

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5978) #48613632


#48613632
törölt tag

Valaki használ itt Huion Inspiron Q11K tabletet?

(#5979) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Erre tudnátok egy véleményt mondani?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5980) #48613632


#48613632
törölt tag

Na, megérkezett ma délután-este a Huion Q11K táblám. Nem mondhatnám magam rutinos felhasználónak, mert nemhogy nem birtokoltam eddig ilyesmit sosem, de még csak nem is próbáltam, így referencia hiányában, meglehetősen nehéz objektív véleményt alkotni.
Az viszont biztos, hogy így fél nap elteltével, nem tudnék nagyon rosszat mondani róla.
Sokat gondolkodtam, hogy a jól bevált Wacom szériából vegyek egy egy kisebb modellt, de az a helyzet, hogy méretben csak egy tenyérnyit kaptam voltna ezért az árért.
De legalább is az S méretet.
Gondoltam nem egy nagy összeg, max visszaküldöm, ha annyira gáz, de hálistennek, eddig úgy néz ki, hogy erre nem lesz szükség..
A kicsmagolás után sajnos rögtön tölteni kellett, de adnak kellő mennyiségű USB kábelt is hozzá. Külön adaptert viszont nem, így a PC megfelelő nyílásaiba helyezve kezdhetjük el az üzembehelyezés első lépéseit.
A driverrel is volt kis keveredés, mert a legfrisebbel nem akart életre kelni, de aztán jobban megnézve, az az újabb változathoz kell, én a sima, tavaji modellt vettem. V2 vs sima Q11K
A készülék maga elég robosztus. Majdnem teljes billentyűzet hosszúságú, amiből a rajztér persze picit kisebb, de így is nagyobb annál, mint amit a csuklóm felemelése nélkül meg tudok rajzolni.
Ez persze lehet egyéni adottság kérdése is.
A ceruza könnyed, beépített akksival rendelkezik, és a végénél fogva kell tölteni, az erre a célra prezentált USB töltőkábellel.
A rajztér felülete elég kemény ahhoz, hogy még erőteljesebb nyomásra se jöjjenek elő karcok rajta. Ezt próbáltam, és a ceruza hegye sem kopott meg látszólag. Egyébként ebből adnak jó pár tartalékot is.
Van még a csomagban egy USB adapter, ezt a PC-be helyezve, vezeték nélküli lesz az adatátvitel. Gyönyörűen működik, nincs vele gond, és késések sem tapasztalhatóak. Nálam real time működött a dolog, aminek nagyon örülök, mert a hasonló vezeték nélküli Wacom termékeket arany árban mérik.
8db testre szabható gombunk van a készüléken, ezeket még nem állítgattam, úgyhogy túl sok gyakorlati információt nem tudok átadni. Valamint van 2 gomb a cerkán is, ezeket viszont belőttem az egér jobb, és bal klikkjére. Tökéletesen működnek.
Nem tudom, hirtelen mit tudnék még róla mondani. Az első benyomásaim nagyon pozitívak, kellemeset csalódtam egy olcsó, kínai termékben.
Az alkalmazott szoftverek, 3D Paint, Corel Draw X8, kis Photo Paint, valamint Fusion 360 volt (AutoCAD voltaképp) PS az pont nem volt, de a Youtbe szerint gyönyörűen működik vele.

INNEN vettem a sima Q11K-t. Nem akartam a V2-ért dupla árat fizetni, no meg úgy voltam vele, hogy elsőre ne vágjunk bele ennél komolyabb fába a fejszét, mert mi lesz ha ....
Mondom mégegyszer, nincs ilyen irányú korábbi tapasztalatom, de ebből ugye az is következik, hogy első tabletnek nagyon jó választás lehet.
Ami még kérdőjel, az az üzuemidő egy feltöltéssel, az akkumulátorok élettartama, elöregedése, illetve, esetleges korai meghibásodások aránya.
Ezekről még nem tudok nyiltakozni, és nyilvánvaló, hogy eléggé belerondíthatnak a képletbe, de amint bármi ilyesmi előfordul, azonnal jelezni fogom itt.
Ha esetleg valakinek van ezzel kapcsolatban bármi kérdése, nyugodtan tegye fel, ha tudok, válaszolni fogok rá.

szerk:
Most megnéztem, működik a legújabb, 2019-es driverrel is. Biztosan csak én bénáztam valamit az elején.

[ Szerkesztve ]

(#5981) pruzsi


pruzsi
őstag

Szép estét, nem tudom mennyire jó helyre írok de talán...
Nos van 2db ViewSonic IFP7550
készülék amit kaptunk ingyen.
Nagy kérdés mire használjuk oktatási céllal.
Nos ez amit mi kaptunk nem rendelkezik Ethernet csatlakozóval sem wifi vel. Van egy beepitett android rendszer rajta ami megintcsak dísz mert összes funkciója regisztrációhoz kötött. Próbáltam telefon netet usb keresztül megosztani nem ment. Laptoppal hdmi ok, tollat nem érzékeli. Wifi berendezés bele 25ezer Ft,illetve beépíthető mini pc 500ezerft. Amíg ezekre nem lesz $ addig porfogokent üzemel. Ha már a tollat érzékelne már jó lenne mert rajzolgatni tudnának pl :) se miért is kell ehhez 1.5 millás cucc nem tudom.

(#5982) kuyarashi válasza pruzsi (#5981) üzenetére


kuyarashi
őstag

Alapvetően nagyon nem jó helyre írtál.

Az összes létező leírás szerint van LAN csatlakozója az IFP7550-nek. A mai tévéknek, főleg, ha okosak, főleg, ha androidosak, biztosan van internet csatlakozási lehetőségük. Általában kábelen és wifin keresztül is.
Nem néztem jobban utána, de ha minden igaz, akkor ehhez a készülékhez egy wifi modulra is szükség van, a kábel nélküli internet eléréshez. Persze a kábeles megoldás már most is működik.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#5983) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, mac-ra valtottam igy erdeklodnek, hogy a BT-s Intuos S-nel van-e valami, amire installalasnal kulonosen kell figyelnem?

itt nem jelez semmi kulonos, Mac/Mojave specifcikus lepest .Nyilvan eloszor vezetekkel gondolom, hogy kell csatlakozni, csak aztan bt-vel.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5984) pruzsi válasza kuyarashi (#5982) üzenetére


pruzsi
őstag

Sajnos lan sincs :D nem baj laptopról most jól működik érzékeli a tollat is-

(#5985) kuyarashi válasza pruzsi (#5984) üzenetére


kuyarashi
őstag

Fényképezd le a típusát!
IFP7550-en van LAN port.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#5986) gyszabolcs válasza kuyarashi (#5985) üzenetére


gyszabolcs
újonc

Nincs rajta LAN port. Ahogy az alábbi videóból [link] kiderül az IFP7550-et 3 különálló termékként forgalmazzák, amelyeket külön-külön kell megvásárolnod. A kijelző, a slot in PC és a motoros állvány. A slot in PC nélkül a kijelző gyakorlatilag csak külső megjelenítőként használható egy PC-hez kötve a HDMI vagy VGA csatlakozókon keresztül. A kijelzőn futó android rendszer a slot in PC nélkül körülbelül annyit tud mint egy androidos okostévé. Bár a videóban 3:05-nél elhangzik, hogy a slot in PC modul nélkül is lehet valahogyan (gondolom a kijelzőn futó androidban van valahol eldugva) egy Windows Paint szintű alkalmazásban a kijezőre ujjal rajzolgatni.

(#5987) kuyarashi válasza gyszabolcs (#5986) üzenetére


kuyarashi
őstag

Így már világos.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#5988) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, aki hasznal tabletet altalanos celra es/vagy PS/LR kombohoz (Wacom, Huion,stb) az irna par szot, hogy a gyakorlatban hogy hasznalja? Beallitasi tippek, otletek (Intuo S simahoz) hogy ki milyen hotkeyeket, pen viselkedest allit be, kinek mi all kezre, barmi?

Megint beuzemeltem az Intuos S-t, macOS alatt rendben megy mar BT-n is, varazslon is tulvagyok, de megmondom oszinten, nekem elsore, es masodikra is pilotavizsgas a tablet hasznalat...Szerintem en benazok, mert akivel idaig ertekeztem, de akar az itt olvasottak szerint is, az mind pozitivan beszel a tablet hasznalatrol...

Elsosorban a Ti szemelyes tapasztalataitokra vagyok kivancsi, de termeszetesen minden guide-nak, video tutorialnak orulnek.

Koszi
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5989) Ronaldohun válasza Balinov (#5988) üzenetére


Ronaldohun
tag

Nem tudom, ki hogy van vele, mert biztos lenne aki többoldalas tippeket tudna írni, de őszintén megvallva ezt a beállítás kérdést nem kell ezt túlgondolni. Gyakorlatilag ahogy feltelepíted a táblát az használatra kész, semmi finomhangolást nem igényel. Én a tollérzékenységet szoktam növelni (vagyis gyenge nyomásra állítani), hogy ne karistoljam szét a táblát, meg ne kopjon hamar a hegy, de ezenkívül feleslegesnek tartok bármit is állítgatni.
A táblán lévő gyorsgombokat keveset használom (kivéve a toll gombjait, azzal szoktam ecsetméretet változtatni). Helyette jobb kezemben a toll, bal kezem meg folyamatosan a billentyűzeten, és azon nyomkodom a megfelelő hotkeyt. Tapasztalatom szerint más is így van ezzel.

Egyébként mi az ami furcsa vagy szokatlan? Az egérhez képest egyértelműen komfortosabb kéne, hogy legyen a használata már elsőre is. Legalábbis az olyan dolgoknál, amelyek rajzolás-szerű mozdulatokat igényelnek. (Én pl. görbe szerkesztéshez, még sokszor visszanyúlok az egérhez). De egyszerűen csak használd, egy idő fejben minden átáll, és magától értetődő lesz.

(#5990) Balinov válasza Ronaldohun (#5989) üzenetére


Balinov
félisten

Kosz szepen a reszletes irast, nem is hinned, mennyire sokat segitett. :R

Egyébként mi az ami furcsa vagy szokatlan? Egeren szocializalodtam 286/486 idoszak ota, igy kicsit fura nekem, hogy akkora utat kell a tabon megtennem. Kozben nezegettem PHlearn, piximperfect videokat, azt hiszem, a titok nyitja az lesz, hogy a tabon a munkateruletet kisebbre veszem, igy a lezeres egereknel megszokott sebesseget remelem elerni. (Mappingnak hivjak a dolgot, ha jol latom)

Van egy rakat nyers raw-om, amit fel kene mar dolgozni PS/LR komboval, azt hiszem ra kell magam venni, hogy minel tobbet hasznaljam a Wacom-ot

udv
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5991) robi1979


robi1979
aktív tag

Sziasztok!

Ezt a fajta digitál tabletet ismeri esetleg valaki?

HUION New 1060Plus

Sosem volt ilyen eszközöm, nem rajzolgatni szeretnék vele mivel kézügyességem egyenlő a nullával. PS retushoz használnám egér helyett, gondolom ezzel kijelölgetni, retusálni sokkal pontosabban lehet mint egérrel? Érdemes egy ilyen eszközbe beruházni?

[ Szerkesztve ]

(#5992) robi1979 válasza Fotonhámozó (#5541) üzenetére


robi1979
aktív tag

Fotonhámozó! Huion New 1060 Plus EU elérhetőséghez tudnál linket küldeni? Te kitől rendelted EU-n belül?

(#5993) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Sziasztok!
Mivel lányom ragaszkodott a Gaomon M106K-hoz, így az lett, Paint tool sai 1 rajzprogramot használ (virág)bolti...
Természetesen maga telepítette, de mint később kiderült az oldal gombok nem voltak aktívak.
Volt tábla program törlés, registry pucolás (CCleaner), újratelepítés rendszergazdaként, ekkor szépen működött. Pár napi pihentetés után újra használni akarata, de megintcsak nem működtek a gombok, de még a nyomásérzékelés se. Registry pucolás újra rendbe tette. De nem szeretném, hogy ez rendszeres legyen, főleg, hogy minden egyéb legális és ne törölgessen registryt felügyelet nélkül.
Meg tudnátok mondani, hogy miért veszítheti el ezeket a funkciókat, s miként lehet állandósítani a megfelelő működést?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5994) *Ropi* válasza HoTaZo (#5993) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gondolom rosszul van megírva a programja és nem megfelelő jogosultságokat kap a Windowstól, ami miatt nem tud megfelelően működni. Megoldás? Minden esetben más...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5995) HoTaZo válasza *Ropi* (#5994) üzenetére


HoTaZo
addikt

Ajjaj, ezt nehéz lesz találni a gyereknek. Azt még nem néztük, hogy egy Paintnél is ezt csinálja-e, ha igen akkor tudunk írni a gyártónak esetleg.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5996) smc válasza HoTaZo (#5995) üzenetére


smc
addikt

Sai nekem hibátlanul tette a dolgát nagyon sokáig. Inkább a driver van rosszul megírva. :)Vagy a windows, nekem a wacom driverét dobta el nagyon sokszor, mindig újra kellett telepítenem a végén ha használni akartam..

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5997) HoTaZo válasza smc (#5996) üzenetére


HoTaZo
addikt

Akkor ez nem kötelezőszerűen a tábla driver hibája, ha a Wacommal is előfordult?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5998) G4bi89


G4bi89
senior tag

Hellosztok
Tesómnak kellene rajztábla, grafikus szakra jár középsuliba (16 éves), és első táblája lenne.
70 ezer forint van rá, +/- 5 ezer nem probléma
A Wacom Intuos M és a Intuos PRO S között vacillálok.

Érdemes beáldozni a méretet a "pro tudásért" cserébe ?

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#5999) *Ropi* válasza smc (#5996) üzenetére


*Ropi*
félisten

Van rá megoldás: régebbi Wacom drivert kell visszatenni, a 6.3.11-4a működik, a 6.3.14-1 pedig "tablet driver not found".

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6000) smc válasza *Ropi* (#5999) üzenetére


smc
addikt

Tényleg rémlik ilyesmi, de mar nem igazán használom. Viszont ha kelleni fog akkor innen lesek melyik driver kell. ;)
HoTaZo: passzolom nálad mi lehet pontosan, de szerintem ha megy az angol akkor dobj egy levelet a supportjuknak, szoktak reagálni. (Gaomonnak)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.