Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) 1nsan1ty


1nsan1ty
tag

Aki intuos Pro-t használ szembesült ezzel a problémával ? Mert én sajnos ezzel küzdök és eddig semmi nem tudta megoldani. A képernyő széleiről visszapattan a kurzor, ha lendületesen használod a tollat. (ps-ben igencsak idegesítő amikor a toolok-ra kattintanál pl.

[link]

(#5152) #04331520


#04331520
törölt tag

Intuos tábla touch zoom és rotate létezik, hogy csak Painterrel működik? Photoshopban és Kritában csak az egyik funkciót tudom használni. Ha sgortcut ként akarom hozzárendelni azt írja, hogy máshoz van hozzárendelve ilyen kombináció. Gpu nincs a gépben csak egy 2nd gen i5 cpu. Photoshopnak mintha opengl kéne ehhez és úgy tűnik az nincs a prociban.

[ Szerkesztve ]

(#5153) 1nsan1ty válasza #04331520 (#5152) üzenetére


1nsan1ty
tag

a rotate funkcióhoz kell, hogy a grafikus kártya enegedélyezve legyen photoshop-ban.
Preferences -> Performance -> Use Graphics Processor

(#5154) Imco


Imco
őstag

Csak érdekességképp, talán más is szív vele.
WH1409 huionba a toll remeg-bizonytalan, nem megfelően müködik.
Írtátok néhányan, hogy a wacomba is előfordult hasonló és driver probláma volt.
Driver le-fel megoldotta nálunk is..

Üdv! Imco

(#5158) Csika11


Csika11
csendes tag

Sziasztok!

Egy intuos pro 5 készülékem van, melyet elég mobilan alkalmazok (hátizsákos szállítás). A tollhoz nem lehet valahol valamilyen tokot szerezni? Elég érzékeny jószág, egy papírdobozban hordom, melyben az eredetileg hozzá adott szivacsgyűrűkkel próbálom megoldani, hogy a hegye és a "radír"-vége ne érjen szállítás közben a dobozhoz, de ez nem igazi megoldás.

(#5159) *Ropi* válasza Csika11 (#5158) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nincs meg a két műanyag kupak, ami a végeit védi? A gyári dobozában van emlékeim szerint.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5160) Imco válasza Csika11 (#5158) üzenetére


Imco
őstag

KATT!
Segítőkész, egy telefont mindenképp megér!

Üdv! Imco

(#5161) Csika11 válasza *Ropi* (#5159) üzenetére


Csika11
csendes tag

Nem, sajnos ebben a csomagban nem volt kupak, a doboz tartalmát ismertető füzetben sem szerepel. Két szivacsgyűrű -ezek a tollra vannak húzva- tartotta a tollat a dobozban kiképezett helyen.

(#5162) Csika11 válasza Imco (#5160) üzenetére


Csika11
csendes tag

Ez jó ötlet... Annál is inkább, mert Tőlük vettük. :-)

(#5163) Grafirka válasza Csika11 (#5158) üzenetére


Grafirka
őstag

Fogkefe doboz + 5mm vastag szivacslap komboja valt be erre a celra.

(#5164) *Ropi* válasza Grafirka (#5163) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lájkolnám. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5165) Csika11 válasza Grafirka (#5163) üzenetére


Csika11
csendes tag

Ez mekkora ötlet!

(#5166) mormota válasza AirsoftGuy (#5147) üzenetére


mormota
senior tag

küldtem PM-et

Illusztrálok, tehát vagyok

(#5167) k3nnny


k3nnny
csendes tag

Üdvözlet!

Van valakinek tapasztalat a wacomos HP elitebookokkal? Vagy hasonló wacomos tollal is kezelhető laptopokkal? Jelenleg egy régi rajzpadom van de személy szerint kényelmesbeb lenne egyből képernyőre rajzolni. Nem tudom az ilyen gépek mennyire pontosak, jobbak mint egy 20-30ks rajz pad.
Egy régebbi elitebook árban pl nálam jó lenne csak nem tudom ez mennyire életképes mert még nem próbáltam és tartok tőle, hogy kb olyan lesz mint egy sima tablet stylusal.

(#5168) KisDre válasza k3nnny (#5167) üzenetére


KisDre
senior tag

Hello
Nekem ugyan nem HP-val, de ha a HP-ban amit kinéztél wacom penabled toll technológia van akkor talán hasznos lehet a tapasztalatom.

Én nekem Asus Vivotab 8 Note -am volt illetve jelenleg is egy Lenovo Thinkpad Helix (1. gen) -ről írok. Mindkettő Wacom Penabled technológiájú, s habár előbbi modernebb némileg elvileg és toll technológiában is 1024 nyomáskülönbséget tudott megkülönböztet nem csak 256-ot mint ahogy azt a Helix elvileg, a valóság az hogy a Helix fél laptop fél tablet lévén jóval tartósabb és a Vivotab gyári tolla baromi kényelmetlen volt, a Helixé viszont teljesen jó.és nem éreztem a különbséget hogy egyik 256 a másik 1024. A Vivotab tolla hamar meg is adta magát.

Összevetve a Helix-et a sima Wacom Bamboo P&T (2.gen) már érdekesebb a dolog. Talán a legfurább hogy nem érzem igazán az előnyét a Helixnek, lehet a 12"-os képernyő méret teszi míg a nagygépnél a Bamboo egy 23"-os monitorral van párosítva. Na most ha jól tudom a HP Elitebook nagyobb méret. De ha ettől eltekintek, a felület még a szembe tűnő különbség. Furán hangozhat de valahogy a Helix képernyő "üvegén" kevésbé érzek visszacsatolást mint a Bamboo-val. Ugye ezek a rajztáblák enyhén érdes felületűek, és a hiányuk csak akkor tűnik fel ha az ember kipróbál mást is.

Összegezve, HA kitudod próbálni és van esetleg összehasonlítási alapod is, akkor ajánlható egy tollas HP Elitebook. A pontossággal ha Wacom enabled-ről van szó nem hiszem hogy gond lesz.

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#5169) Somansky


Somansky
aktív tag

Van aki macbook pro-n dolgozik és külső apple billentyűvel is?
Amióta megvan a wacom (feltelepítve) a caps lockom halványan világit. Ha készenlétbe kerül a rednszer és a tábla is szépen abba kerül (kialszanak a ledek) akkor a caps lock meg erősebben világit, mint amikor be van nyomva. Ez normális? :) Amúgy jol működik minden, csak nem tudom ennek mi az értelme :)

www.somansky.com

(#5170) k3nnny válasza KisDre (#5168) üzenetére


k3nnny
csendes tag

Bocsi most nézem elsőre nem ment el a válasz.
Köszönöm a válaszodat elég bíztató így.
Főleg a régebbi modellekkel szemezgettem mert az újak árából már surfacet is vehetnék :D
Ha lesz lehetőségem mindneképp kipróbálom, hogy mit mutat. :)

(#5171) KisDre válasza k3nnny (#5170) üzenetére


KisDre
senior tag

Jött a válasz csak Privát-ra kattintottál gondolom véletlenül :D

KisDre.artstation.com

(#5172) k3nnny válasza KisDre (#5171) üzenetére


k3nnny
csendes tag

Így minden érthető XD

(#5173) SAIKON


SAIKON
tag

Sziasztok,

Segítséget kérnék rajzolós témában!
Jelenleg a kislányom X60 tabletjét próbálgatom (12" - 1024x768) és egy wacom tábla vásárlásán gondolkozom.
Első körben egyszerű rajzolásra, de lehet hogy 2D animációra is használnám.
Az x60 tablet csak 32 bites, ezért gondolkozom a nagyobb notihoz egy táblán, vagy egy erősebb lenovo xtablet notin (x220T).

Valakinek van tapasztalata Tablet vs rajztábla ügyben?
Nehéz megszokni hogy máshol jelenik meg, mint ahová rajzolsz. Illetve pl. egy X220T érintője mennyivel lehet butább egy Wacom táblához viszonyítva?

(#5174) SAIKON válasza SAIKON (#5173) üzenetére


SAIKON
tag

Sőt, úgy látom hogy az X230 Tablet Wacom kijelzős!

(#5175) KisDre válasza SAIKON (#5173) üzenetére


KisDre
senior tag

Pár kommenttel lejjebb (van kinél feljebb :) ) írtam saját Wacom Penabledes tapasztalatokról: #5168
Sajnos x60 vagy x220-as tapasztalatom nincs, ellenben tablet-laptop és Wacom tábla van egy pici :)

Amúgy előzetesen én a legtöbb tábla-laptop és tollja információt (hogy milyen technológia melyik szériánál mert ezt nem teszik túl nyilvánossá...) erről a blogról szereztem: [link]

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#5176) SAIKON válasza KisDre (#5175) üzenetére


SAIKON
tag

Nagyon köszönöm az út mutatást :) Így már tudom hogy merre induljak! A Foxi nagyon bejött...

[ Szerkesztve ]

(#5177) Upo válasza SAIKON (#5173) üzenetére


Upo
addikt

Lányomnak vettünk Intuos Manga S táblát. Utána szeretett volna valamit hogy a képernyőn tudjon rajzolni, vettünk neki egy i5-ös X220T-t is. Akkor elég sokat rajzolt vele, de mostanában megint a tábla+asztali gép megy, régóta nem láttam hogy elővette volna a thinkpad-t. De majd estére kifaggatom neked.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5178) pezoka


pezoka
csendes tag

Üdv. Én a lányomnak keresek olyan tabletet, subnotit, ami wacom kijelzős és nyomásérzékeny. Kezdő rajzoló a kiscsaj, és a digi tábla nem jön be neki. Szereti látni, amit rajzol a keze alatt... :)

Várom a tippeket. Köszi. ja, és olyan max 50000-re gondoltam :)

(#5179) Lua


Lua
újonc

Sziasztok! :)
Nekem nincs tapasztalatom a digitális táblák terén, ezért fordulok hozzátok segítségért.
Kezdő vagyok még, és szeretnék olyan digi táblát(Intuos fajta),amin lehet fotókat szerkeszteni, rajzolni és 3D-t használni.

(#5180) Grafirka válasza Lua (#5179) üzenetére


Grafirka
őstag

Mekkora osszeget tudsz raszanni ? Mekkora kepernyon dolgozol ?

(#5181) Lua válasza Grafirka (#5180) üzenetére


Lua
újonc

Max 100. 000-ig tudok venni, ugye én kezdő vagyok, ezért a szintemhez megfelelő táblát szeretnék és ha jól megy és készen állok a következő szintre, akkor még nagyobb és profibb digitális táblával akarok majd dolgozni.
Még nem tudom, hogy melyik jobb laptoppal vagy asztali számitógéppel dolgozni, szerinted melyik?

(#5182) *Ropi* válasza Lua (#5181) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha ki tudod bővíteni 150-re a keretet, akko valamelyik elektromos piacos oldalon láttam egy CTH-650-et (Cintiq Companion, 1. generációs), ami egy laptop és egy Wacom tábla keveréke - így meg is van oldva a lapos vs nagydarab kérdés. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5183) Lua válasza *Ropi* (#5182) üzenetére


Lua
újonc

Ennél drágábbat nem tudok venni :( De amit ajánlottál, jónak tűnik, sőt tetszik nekem, csak nem tudok nagy összegért megvenni.
Én úgy gondoltam, hogy valamelyik Intuos táblát vennék meg, csak nem tudom a különbséget köztük, mint például: Wacom Intuos táblák és Wacom Intuos Pro táblák között.

(#5184) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Sziasztok!

Szeretnek venni egy ilyen eszkozt.
Csuklobol rajzolok legtobbszor, volt is mar ilyenem (valami olcso Logitech), de most szeretnek egy komolyabbat. Szeretek ceruzaval rajzolni szoval olyan tabla lenne a jo ami at tudja adni ezt az erzest, ha letezik ilyen. Eleg tanacstalan vagyok.

(#5185) Grafirka válasza Lua (#5181) üzenetére


Grafirka
őstag

Digitalis rajztabla 100K alatt szerintem boven megteszi ez. Ez a tabla egy WQHD felbontasig mindenre eleg.
A szuk keretsztmetszet az esetek 99% ban nem a tabla .hanem a felhasznalo skillje/szintje.

A laptop vs astali gep kerdesebe nem szivesen mennek bele , legyen eleg annyi hogy 3D re vagy egyeb komoly grafikus munkara az esetek tulnyomo tobbsegeben asztali gepeket /workstationokat hasznalnak.

(#5186) Lua válasza Grafirka (#5185) üzenetére


Lua
újonc

Köszi a válaszokat, és a segitségeket. :)
Azt hiszem már tudom, hogy mit szeretnék venni. Még egyszer köszi.

(#5187) Grafirka válasza KD6-3.7 (#5184) üzenetére


Grafirka
őstag

Mennyi a keret ill. mekkora kepernyon dolgozol ?

(#5188) KD6-3.7 válasza Grafirka (#5187) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Egyelőre egy laptopom van csak (1366x768). Igazából jobban szeretek papíron rajzolni. Ezt a táblát arra szerteném, hogy photoshopban finomabb mozdulatokkal tudjak dolgozni, mint egérrel. Egyszerűbb vázlatrajzok, firkák szóval semmi komoly dolog igazából, de ehhez egy jól használható tábla kéne. Bár, ha komolyodna a dolog... jaj fogalmam sincs! A keretet kb. 30-40ezer forint.

(#5189) Grafirka válasza KD6-3.7 (#5188) üzenetére


Grafirka
őstag

Nyugodtan veheted a wacom A5 meretu tablabol a legolcsobbat. Mar joparszor mondtam, hogy nem a tabla tudasa a szuk keresztmetszet.

Ez boven jo barmire es az ara is barati. A touch funkciorol , hogy elebe menjek az esetleges kerdesnek , az a velemenyem hogy nem ergonomikus semmit nem ad pluszba csak dragabba teszi a termeket. Akit csak ismerek mind letiltotta a touch funkciot. Billentyuzetbol sokkal gyorsabb es pontosabb forgatni , zoomolni stb.

(#5190) RegeMester


RegeMester
csendes újonc

Üdvözlet!
Szeretnék venni egy digitalizáló rajztáblát, de még nem tudom biztosra melyikkel járnék legjobban. Szabadúszó grafikus művész/designer vagyok, minőségi munkához használnám. Gyakran rajzolok ceruzával papírra, majd beszkennelve rajzprogramban fejezem be az alkotást. Ezt a munkafolyamatot szeretném sokkal hatékonyabbá tenni + 2D-s animációkat is rajzolnék vele. Szakmailag nem vagyok kezdő, de vállalkozóként igen, így a leg olcsóbbant keresem, ami már alkalmas lenne profi felhasználásra. Kérdésem:
- melyiket ajánlanátok?
- ki lehet-e őket próbálni valahol és összehasonlítani elkötelezettség nélkül?
- van-e valami lehetőség külföldről olcsóbban megszerezni a választott modellt?

(#5191) Imco válasza RegeMester (#5190) üzenetére


Imco
őstag

Itt a Fazekas Lacit ajánlom.
Itt van a topicba is időnként, aláírásban is van száma. Nagyon készséges, segítőkész volt.
Csak a pénztárcámon múlt, hogy nem boltoltunk.

Üdv! Imco

(#5192) 1nsan1ty


1nsan1ty
tag

Az új wacom intuos pro-ról

The new replaceable texture sheets offer three different friction levels to choose from and have a significantly improved impact on pen feel. The standard texture sheet included with the new Intuos Pro has 31% higher friction than previous generations. Of all combinations of nib and texture sheets tested, this is the most natural, sensitive and paper-like we have ever offered. And like a real pencil, the Pro Pen 2 nib wears down with use. faster than previous generations.

Gratulálok a wacom-nak hogy erre még büszkék is!

[ Szerkesztve ]

(#5193) Grafirka válasza 1nsan1ty (#5192) üzenetére


Grafirka
őstag

Barmilyen furcsanak tunik de a nagyobb surlodas es az ezzel jaro gyorsabb kopasa a hegynek igencsak jo dolog..A csuszos felulet es a "tartos hegyeket" egy profi sem szereti.

Egyebbkent texturazott muanyagfoliat , speci durva szovesu textilt , kartont, stb ,hasznalnak evek ota pont azert hogy minel nagyobb tapadas legyen a nib es a lap kozott..Es igen, kopjon a hegy mert az a dolga, attol van kontroll rajz kozben.

(#5194) KisDre válasza Grafirka (#5193) üzenetére


KisDre
senior tag

Egy bizonyos szintig oké, de nekem pl a 2. generációs Bamboo súroltsága is bőven megfelel, ennél papírszerűbbé tenni nem feltétlen látom értelmét, hisz végső soron, nem is papír amire alkotunk, más technika :)

KisDre.artstation.com

(#5195) Ardnaxela


Ardnaxela
újonc

Sziasztok!
Kérlek segítsetek!
Fél éve porosodott a polcomon a wacom intuos pen táblám, különböző okok miatt. Úgy döntöttem, hogy újra előveszem, letöltöttem a legfrisebb drivert és meg se akart moccanni rá a toll, folyamatosan mindenféle hibaüzeneteket írogatott ez a dll hiányzik az a dll hiányzik blabla. Nagy nehezen elhárítottam ezeket a hibákat, ezek után 37-es hibakódra hivatkozva nem találta a táblát.... Csináltam egy rendszer helyre állítást, semmi nem változott, felraktam egy régebbi drivert azzal már elindul mozog is a toll, de a nyomásérzékelő sehogyan sem akar működni. A toll beállításoknál mutatja az érzékenységet, de saiban, meg illustratorban már nem működik :( Szolgáltatásokban újraindítottam a drivert de semmi változás. Több ötletem nincs, már azon gondolkozom, hogy újra rakom a windowst... :W

(#5196) yorkmess


yorkmess
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom mikor volt szó utoljára DIY Cintiq-ről, de most összeraktam egyet.
Hozzávalók:
- Intuos 4 L
-1920*1080 Laptop kijelző
- Kontroller kit (Ebay-ről)
- Műanyag lapok a kasznihoz.
- Némi alufólia az árnyékoláshoz.
Akik sajnálják (jogosan) a pénzt az irreálisan túlárazott Cintiq-re annak bátran ajánlom.
Elég szkeptikus voltam, de a végeredmény meghaladta az elvárásaimat.
Ha valaki kedvet érez hozzá, hogy összerakjon egyet, akkor segítek.

(#5197) LamaCube válasza yorkmess (#5196) üzenetére


LamaCube
addikt

Minden tiszteletem a tiéd! :R Képeket videót használat közben tudnál feltenni?

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#5198) *Ropi* válasza yorkmess (#5196) üzenetére


*Ropi*
félisten

Írhatnál egy howto-t, akkor magadnak is megspórolod azt, hogy ugyanazt el kell mindenkinek mondjad. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5199) yorkmess válasza *Ropi* (#5198) üzenetére


yorkmess
csendes tag

Első körben van itt egy 4 részből álló videó.
https://www.youtube.com/watch?v=Iow1Wn0bz8o&t=15s
Elkészítése egyszerű, de kimaradt a videóból az árnyékolás. Anélkül bezavarja a táblát a kijelző irányító panelje. Tehát azt tessék hozzávenni.

Itt van a saját demonstrációs videóm:
https://www.youtube.com/watch?v=hubgMltmmB0&feature=youtu.be

Fontos:
Amikor megrendeled az Ebay-ről a LCD Controller Kit-et akkor előtte egy üzenetben írd meg az eladónak
a notebook kijelzőjének a tipusát. E szerint fogja elkészíteni a megfelelő vezérlést a kijelzőnek. Nekem kb 3 hét alatt jött meg. itt a link honnan tudod megrendelni:
http://www.ebay.com/itm/M-NT68676-2A-HDMI-DVI-VGA-Audio-LCD-Controller-Board-DIY-Kit-Power-Adapter-/121059321784?hash=item1c2fb2a7b8:g:4AUAAOxyjNlRym3z

Érdemes minél nagyobb felbontású kijelzőt beszerezni, én a jófogáson találtam.
A kasznit mindenki úgy csinálja meg ahogy neki tetszik, a lényeg jól beleférjen minden de ne is lötyögjön, Ja és legyen szellőzése!
Az árnyékolásról:
Minden hová tettem alufóliát még a kábeleket is becsomagoltam.
Amikor a kijelzőt megbontjátok figyeljetek oda, hogy a nyák-lemezét ne érintsétek meg!
Költségek:
Wacom intuos L használtan 75 ezer
Kijelző 12 ezer
Kontroller kit 14 ezer
Műanyag lapok + plexi kb 4 ezer

(#5200) yorkmess


yorkmess
csendes tag

Ha elkészültetek vele, akkor csak össze kell kalibrálni a kijelzőt a táblával.
Ezeket az új játékszeremmel csináltam:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.