Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5801) Chronos85 válasza Mui (#5798) üzenetére


Chronos85
tag

Hali,
Azt kellene eldöntened először, mennyire fontos az aktív kijelzős rajzolás (oda rajzolsz, ahová nézel). Mert "olcsóbb" digitáblák, sokkal közelebb állnak az egérhez, nyilván annál jóval többet tudnak, de más általános perifériához nemtom neked hasonlítani.

Nem ismerem ezeket az érintőkijelzős laptopokat, néhány tabletet próbáltam már. Van különbség tollban és képernyő pontosságban is, de rajzolgatni, vázlatolni nem rosszak. Inkább próbáld megkérdezni másik topikokban (tablet, laptop) hátha van aki többet tud segíteni. Asszem az Ipadnak vmelyik modelljéhez van ilyen "dockkoló" amivel tudod laptopként használni. Viszont ez drága muri, én biztos kipróbálnám vásárlás előtt.
Üdv.: Chronos

(#5802) Mui válasza Chronos85 (#5801) üzenetére


Mui
tag

Nagyon köszönöm a válaszod. :)

Kuyarashi! Neked is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#5803) Carlas válasza kuyarashi (#5800) üzenetére


Carlas
senior tag

Igen kulon sokkal jobbat ersz el mint a beepitett "laptopos" izekkel.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#5804) kuyarashi válasza Carlas (#5803) üzenetére


kuyarashi
őstag

Az tuti, ráadásul így megvan a lehetőség, hogy átvigyük másik gépre. Eladáskor is megmaradhat a jól megszokott, minőségi tábla. A hátránya, hogy ha kijelzős a rajztábla, akkor azért elég kemény az ára is, sőt ezek azért jobban is avulnak, mint a kijelző nélküliek.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#5805) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Volna egy gondom a wacom citiq 16 al.
Most vettem észre hogy a mai rajzom bele karcolódott a kijelzőbe.
Nem nyomom rá a tollat. A saját tollát használom.
10 ik leckénél tartok. Azaz 10 egyszerű kis rajz /alma, tojás, ilyenek/ után megadta magát?
Kell rá valami védő fólia? Sehol se írták/mondták.

(#5806) Ronaldohun válasza lanszelot (#5805) üzenetére


Ronaldohun
tag

Nem fogják említeni, mert a legtöbben fólia nélkül használják, meg általában az a mondás, hogy ilyen-olyan "edzett" üvegből készül, illetve hogy használat közben úgysem látszanak a hajszál karcok.
Hát én meg úgy voltam vele, hogy akármilyen "edzett üveg", nekem megéri azt a plusz 5-10 ezer forintot a fólia, hogy évekig patika állapotban legyen a több százezer forintos display. Nekem az volt az első, hogy még a legelső bekapcsolás előtt rakattam rá fóliát.

(#5807) lanszelot válasza Ronaldohun (#5806) üzenetére


lanszelot
addikt

Nem hajszál karcokrol beszélek. Mintha kessel neki estem volna.
És mint írtam alig használtam.

(#5808) lanszelot válasza lanszelot (#5807) üzenetére


lanszelot
addikt

Wacom vs amazon
Wacom több nap - live chat, elmondtam a problémát, emailen fényképét kért a karcokról és a stylus rol. Majd azt mondta az lehet hogy csak kosz, takaritsam le és készítsek jobb fényképeket. Azt is írta hogy kozmetikai sérülések miatt nem csinálnak semmit. /Minden karc kozmetikai, hiszen az eszköz működik tőle/
Amazon: kb 5 perc - leírtam nekik a problémát, ingyen vissza küldöm, teljes árat vissza kapom.
Hatalmas csalódás a wacom.
Most fogalmam sincs milyen eszközt vegyek. :(

(#5809) kuyarashi válasza lanszelot (#5808) üzenetére


kuyarashi
őstag

Egy ugyanilyet védőfóliával

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#5810) lanszelot válasza kuyarashi (#5809) üzenetére


lanszelot
addikt

Teljesen kizártam a wacom ot.
Ez a vevőszolgálat borzalom.
"Nem kell védő fólia rá." "A stylus megkarcolhatja a kijelzőt"
Erre én, akkor mégis csak kell. És kezdte elölről....
Az amúgy is kozmetikai sérülés amire nincs garancia.
Az ilyen cég undorító, és ha az utolsó utáni lenne se.
Ha hasonló akkor s-pen artist 15.6 pro
De ezek után inkabb tabletban gondolkodom.
Ipad 2018 /nem pro/ vagy galaxy tab s4
Mindkettőt ugyanugy dicsérik.
De azon is agyalok hogy szeptembert megvárva ipad 2019 vagy galaxy tab s5 /nem s5e/
Pro kontra mind az 5 eszköznél ugyanaz. Ezért nem tudok dönteni.

Desktop: pro : teljes programok pl ps, hatalmas kijelző Con: nem mobil

Ipad: pro: ár , mobil con:1 max 2 progi, kis tárhely, legkissebb kijelző

Galaxy tab s: mobil, rengeteg program /bar nem olyan tudassal mint a desktop/, bővíthető, mobil
Con: legdrágább, nem tudom kipróbálni

[ Szerkesztve ]

(#5811) kuyarashi válasza lanszelot (#5810) üzenetére


kuyarashi
őstag

Megértem. Én azt szívtam meg saját hibámból, hogy kaptam (volna) a Wacom mellé ingyenes szoftvert, amit anno nem töltöttem le, közben megváltozott a Wacom oldala és már nem is tölthetem le. Nagy nehezen elértem a Wacom supportot, megírták, hogy megszívtam, pedig elméletileg járna a program, mert a lehetősége nem avul el. (Más lenne a helyzet, ha aktiváló kódot kaptam volna.) Illetve sehol nem volt leírva, hogy ennek határideje lenne, de csak azért, mert nincs is.

Nézd meg a kínai táblákat is; van, aki dicséri őket.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#5812) Carlas válasza lanszelot (#5805) üzenetére


Carlas
senior tag

Nem kell ra semmi. nagyon sok foto szerkesztes utan sincs rajta semmi.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#5813) Carlas válasza lanszelot (#5810) üzenetére


Carlas
senior tag

Érdekes nekem semmi bajom nincs :) a magyar forgalmazo mindenben segit, nem kelett a wacomhoz se futni ha kerdesem volt. Karcokbol semmi. Ipad pro 12.9" 2018-am eladtam a francba elotte a programok miatt. kelett a photoshop meg a lightroom + zbrush stb,. Hibatlan a wacom tabla, egyaltalan nem karcolodik, foliat probaltam de szarabb lett a kezelese. ugyan ugy mint az ipadan is szar volt vele. ott nagyon csuszott itt meg rontotta a képet es a folia karcolodott. Szoval rengeteg foto utan is makulatlan allapotban van.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#5814) kuyarashi válasza lanszelot (#5810) üzenetére


kuyarashi
őstag

Lehet, hogy kamu táblát, vagy tollat kaptál? Már az elején is ez körvonalazódott a fejemben.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#5815) Carlas válasza kuyarashi (#5814) üzenetére


Carlas
senior tag

hat en nemtom. de konyorgom egy tabletnel se, sott semminél nincs garancia arra ha megkarcolod. miert is lenne? ezt a baromsagok. de a cintiq 16 nagyon tuti. az eddigi legjobb. az ipad pro 12.9 2018-amnal sokkal sokkal jobban imadom. semmi karc nincs pedig adtam neki rendesen mar sok sok orat szerkesztettem kepeket rajta. Lanszelot annyi hibat ir amennyi senkinel nem volt, es en sem tapasztalom, meg csak driver szinten sem. Nekem ez eleg érdekes, sőtt..........
.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#5816) lanszelot válasza Carlas (#5815) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,

Akkor beszéljenek a képek :)
Mint irtam 10 alkalommal használtam csak, 1 oras video 1 alkalom ahol sokat magyaráznak.
Tehát nem lett agyon használva. Az összes karc a skicc és a háttér, ahol egyáltalán nem nyomtam rá, sot skicc nél pont hogy alig ér hozzá a stylus.

A tábla eredeti volt, be lett regisztrálva a wacom oldalán, és most is elkérték a sorozat számát.

A driver probléma csak OSX en volt, Windows10 el semmi baja sem volt.

(#5817) LamaCube válasza lanszelot (#5816) üzenetére


LamaCube
addikt

Szia!
Nem tudom, mert képről nem lehet megállapítani, hogy ezek mély karcok vagy csak a hegynek a nyoma.
Nekem igaz, hogy csak sima táblám van, de szerintem a hegy ugyanaz az anyag vagy hasonló. Viszont kb. 80-100 órát rajzoltam vele és én eléggé rá is nyomom, de így nem "hegyesedett" még ki a hegye, mint a tiédnek.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#5818) Carlas válasza lanszelot (#5816) üzenetére


Carlas
senior tag

Inkabb a hiba a felhasznaloban van szerintem. Nekem sokkal tobb hasznalattal a hegye nem ilyen. es semmi karc....ha hasonlo van rajta siman letorlom a hegy nyomait. illetve sehol nem lattam hasonlot sem. meg a regi bamboo tablan sincs semmi extra pedig a sok sok eves. Szoval nekem a nem rendeltetesnek megfelelo hasznalat a tippem vagy mas karcolta meg, vagy nme karc es lemoshato.nem tudom de akkor nalam is lenne. a ceruza hegye a legbeszedesebb es a legfurcsabb... sorry de valami itt nem kerek

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#5819) lanszelot válasza LamaCube (#5817) üzenetére


lanszelot
addikt

Le lett törölve nedves puha törlőkendővel. A körmöm beleakad ha elhuzom felette.

Pedig nem hegyeztem ki :D, azt se tudom hogy kellene kinézni. Rajzoltam ahogy a videón mutatták.
Almát, tojast, viragot, ilyeneket. Alap dolgokat, főleg árnyékolást tanított.
Skatchbook ban, wacom ajanlotta.

(#5820) LamaCube válasza lanszelot (#5819) üzenetére


LamaCube
addikt

Nem tudom a kijelző miből van, de egy műanyag hegy hogyan tudja megkarcolni, hogy a körmöd is beleakad az rejtély a számomra. Itt van pl. egy rajzom, amit órákig csináltam és rengeteg szöszmötölés volt vele. Én úgy használom a digit táblát, mint régebben a ceruzákat. Minden részletet, színezést a "ceruzával" csinálok nem előre legyártott textúrákkal, modellekkel. Hozzáteszem még hegyet is csak egyszer cseréltem a 70 óra alatt. Nem arra értettem, hogy kihegyezted hanem , hogy ennyi használat után, amit írtál nem szabadna így kinéznie.
[link]

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#5821) lanszelot válasza LamaCube (#5820) üzenetére


lanszelot
addikt

Pontosan ez a bajom. Ezert vettem fel a wacom mal a kapcsolatot, hogy hatha hibás, fake, vagy bármi. De ugy tojtak le....
Fogalmam sincs mi lehetett a baj.

(#5822) smc válasza lanszelot (#5819) üzenetére


smc
addikt

“Pedig nem hegyeztem ki :D, azt se tudom hogy kellene kinézni.”

Nézd meg a póthegyeket amiket kaptál hozzá :U a tiéd nagyon hegyesnek tűnik, ilyet nem szabadna tapasztalnod ha csak nem papíron satíroztál vele órákon keresztül. Nem tudom mennyire nyomod rá, de remélem nem színeződik el nagyon a kijelző amikor rajzolsz.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5823) lanszelot válasza smc (#5822) üzenetére


lanszelot
addikt

A kiegyezést egy régebbi kommentre írtam /vicc volt akkor is/
Irtam, hogy nem nyomom rá egyáltalán, minek? Skiccek rajzolasakor ha ranyomom akkor nem halvány, és latszik majd a kesz rajzon. Ceruza, ecset ezt hasznaltam, egyiket se kell ranyomni.

Fura hogy mindent leírtam, mégis mindenki bennem keresi a bűnöst.
Gondoljátok hogy egy bárddal neki estem és utana itt verem magam?
Mi a fenének rajzolnek vele papiron, vagy ráspolyon? Minek hasznalnék ollót a rajzoláshoz, ha alapbol kaptam stylus t?
És nem is ugráltam rajta, nem húztam magam után kerékpárral a kábelnél fogva.
Sőt a nyomás bigyulát is ugy állítottam be a legelején, ahogy itt mutattátok pár hozzászólással visszább.

Az eszközt tegnap vissza küldtem, mint irtam amazon egy szó nélkül vissza adta a pénzt. Tehát nem tudom megnézni mi hegyes mi nem.
De ha minden rajz után cserélni kell, hát az igen drága mulatság.

(#5824) Carlas válasza lanszelot (#5823) üzenetére


Carlas
senior tag

Mint irtuk sokan hasznalunk ugyan ilyet. koztuk en is. Rengeteg szerkesztes utan se latszik semmi az első hegyen és a kijelzőn sem.
Ezért a "De ha minden rajz után cserélni kell, hát az igen drága mulatság." egy hatalmas baromság. Mert mindenkinél ilyen lenne de mégsem. Ami azért jelent valamit.
A "Tehát nem tudom megnézni mi hegyes mi nem." is érdekes hiszen ott a fotód amin hegyes lassan. Tehát ennek megnézése sem gond. Annak hogy milyen eredetileg, meg megtudhatja bárki kemény 2mp alatt. Nekem túl sok itt a "véletlen" meg a "nem nyomtam rá, nem karcoltam, nem tudom milyen ha hegyes, nem tudom milyen volt, gyenge nyomásra állítottam, igazából hozzá se értem, alig rajzoltam és szinte nem is használtam de mégis kopott magában amikor másnál semmi nincs sokkal több idő után"....
Magától meg ha nem nyomom rá akkor nem lesznek körömbe megakadó karcok, se nem kopik el. Ez meg fizika és tény .
Visszaküldted, visszavették. Ennyi. Lehet átvertek nem tudom. Kár ezen tovább beszélni.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#5825) kuyarashi válasza lanszelot (#5823) üzenetére


kuyarashi
őstag

Számomra nem tűnik hegyesnek a betét, akkor már inkább tompa.
A képen van egy agyonhasznált hegy és egy pár érintetlen. Ezt elérni nem 1 óra, de nem is 50.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#5826) Carlas válasza kuyarashi (#5825) üzenetére


Carlas
senior tag

Sztem felesleges ezen agyalni, nekem nem kerek a történet, nagyon nem.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#5827) kuyarashi válasza Carlas (#5826) üzenetére


kuyarashi
őstag

Hanem hegyes. :)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#5828) Carlas válasza kuyarashi (#5827) üzenetére


Carlas
senior tag

Ez az :D Napi Szóvicc Level 9999999 :C :C :C

Amúgy itthon Pro pen 2 tolltartót lehet külön kapni? olyan mint az intuos pro m-hez van vagy amit gyárilag lehet a wacomnal venni? itthon nem találtam eddig ilyeneket kulon.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#5829) kuyarashi válasza Carlas (#5828) üzenetére


kuyarashi
őstag

Hehe.

Én hirtelen nem találok külön tolltartót Pro Pen 2-höz, csak Intuoshoz.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#5830) Carlas válasza kuyarashi (#5829) üzenetére


Carlas
senior tag

Hát itthon én sem.
Amugy ez a tok
Ez pedig az asztali tartó

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#5831) lanszelot válasza Carlas (#5824) üzenetére


lanszelot
addikt

Én a tényeket irtam, hogy az a te szemszögedből kerek vagy hegyes mit sem számít.
Meg van a rajz külön layer ami be van karcolodva. Azon egyértelmű hogy nem lett rányomva, mint ahogy irtam is és a te fizikád ide vagy oda az lett bekarcolodva.
Ha csak vissza akartam volna kapni a pénzt akkor időn belül vagyok , vissza küldöm, és szó nélkül vissza adják.
Tehát miért karcolgattam volna össze?

A képről én egyáltalán nem látom hegyesnek.

Amúgy ha utána nézel, fórumokon, youtube on /profik is/ mondják hogy karcolódik, és azonnal tegyünk fóliát rá.

(#5832) Carlas válasza lanszelot (#5831) üzenetére


Carlas
senior tag

Én mindent elhiszek. Csak akkor nálam hol vannak sokkal több használat után? Én pedig rányomom ha kell a retusálásnál rendesen. Nálam miért nem néz ki igy se a hegy se a tábla? Raktam rá fóliát es leszedtem mert borzalom volt használni úgy. A Cintiq 16 ról karcokat nem láttam sehol, kinti forumon sem, a pronál raknak foliat de ott más a felület is és max hajszalkarc van ott is de ez nem szamit. Itt baromira nem ez van. Amugy meg pont sokan nem ajanlottak foliat mert megváltozik a felület és ez igaz is. iPaden és ezen is szar volt amikor folia ekrult rá és mivel egy karc sincs rajta felesleges is volt.
Mi az hogy az én fizikám? A fizika egyedi? Te irtad alig nyomtad rá, mégis körömbeakadós karcok lettek? Ilyen nincs azért lássuk be. Én aki rányomom meg semmi? Illetve másnál sem aki sokkal többet használja már? Persze ezek nem furcsa dolgok... De mondom legyen. Most már vége.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#5833) lanszelot válasza Carlas (#5832) üzenetére


lanszelot
addikt

Ti kezdtetek el fikázni. Én annyit irtam,ez tortent, semmi bajom az eszközzel, a vevő szolgálattal van bajom ennyit irtam.
Illetve kérdeztem mit ajánlotok, le is írtam miben gondolkodom.
És ekkor jött hogy ráfeküdtem annyira nyomtam hogy kékült a kijelző, stb
Olvass vissza ha ez se igaz. Ezekre válaszoltam.

A te fizikád, azt jelenti, hogy nálad van az hogy vmit csak ugy tudsz megkarcolni, ha rányomod.
Mi van ha tényleg igazat irtam? Mi van ha gyártás hibás terméket kaptam? Ezt ti kizártátok, és én vagyok a hazug.
Ha pl a hegy anyaga selejtes volt és voltak benne puhább és keményebb részek....fogalmam sincs mi volt, én nem is eröltettem. De a kérdésre csak annyit írtatok, hogy ipad xar. Ok, és a másik 2? Vagy esetleg más vmi?

Szerintem sehol se írtam olyat amiért így le kellett volna fikáznotok.

(#5834) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Lehet különböző verziók vannak, ha ennyire megoszlik a vélemény. Sokan írtátok itt, hogy nem karcolódik sok munkaóra után sem, mások meg fóliát raknak rá, mert náluk sérül a felszín. Kérdés, hogy ők felületi karcról beszélnek, vagy olyanról, ami megvezeti a tollat.

Inbtuos 5-öt használok, és kétszer is előfordult már, hogy véletlenül rajtamaradt egy 3 mm vastag, kemény karton. :D (Erre teszem a billentyűzetet, mikor a tábla csicsizik.) Csak percek múlva vettem észre, mikor egy -a kartonon található-, kikeményedett ragasztó pacában megakadt a toll. Ahogy lenéztem, azt hittem rosszul látok. :D Simán működött így is a nyomásérzékenység, meg minden, csont nélkül. Persze ez még régebben volt, a toll másképp siklik ezen a felületen. Valószínű ez ma már feltűnne. :D

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#5835) Carlas válasza lanszelot (#5833) üzenetére


Carlas
senior tag

Az ipad nem szar. nem ezt irtam. rohadt jo. siman a programokbol ha pl fotoszerkesztesre kell akkor jelenleg nem tul jo. En megvettem az Affinity Photo appot de nagyon mas volt mint a PS, negativ ertelemben. Sokat probáltam de a Wacom magasan a legjobb volt. Ha csak rajzra kell van akinek az ipad pro is megfelelhet de csak a 12.9 nagyság ami talán hasznalhato. De attol az meg egy tablet marad. Én a végén sok proba utan megbántam és el is adtam gyorsan. Mivel a többi közül amit irtal ez magasan jobb és sztem még ez sem hasznalható úgy /program szinten/ igy a többi meg annyira sem. Hozzáteszem rajzra jó lehet, de csak arra túl drága talán .Főleg hogy tablet fronton az apple pencil igen komoly és az ipad pro is rajzra. De az applehoz, samsunghoz, huaweihez sem mehetsz azzal hogy karcos lett mert kirohognek. ha hordozhato kell a wacomnak van az best. De nagyon drága. Vannak a kinai S-pen stb. De ott a minoség finoman is random. Ha tényleg igy van akkor lehet tenyleg szart fogtal ki mert ismetlem nalam makulatlan, pedig nem kimeltem sehogy. Csak rajzolgatni ipad pro 12.9 2018 jó lesz ha vinni akarod és a kis méret is jó. De másra /főleg ha évekig pl PS-t hasznal valaki/ nagyon nem. Bár elvileg majd valamikor jon rá PS. Nekem ez a Cintiq 16 egy áldás és imádom. Max vegyél itthon rendes boltba pl Oázis. Nekem is innen van, hivatalos forgalmazo.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#5836) lanszelot válasza Carlas (#5835) üzenetére


lanszelot
addikt

Az ipad pro kizárt, túlárazott. Ipad ugyanazt tudja kissebb kijelzőn /rajzolásról van szó/ Ipad nál pont a programokat irtam hibának.

Viszont a galaxy s4 stylus jobb. Samsung jelezte a nyomás érzékenységet is, míg alma csak a mágneses töltéssel van elszállva.

Tény, hogy ipad-on jó rajzolni, de nincs mihez hasonlítani, mert samsungot nem lehet kipróbálni, lehet az is ugyanolyan jó./számomra, mert nem érzem ha vmelyik jobb/
És androidra rengeteg alkalmazás van.

Sajnos nem Mo élek, így nem tudok ott vásárolni.

(#5837) smc válasza lanszelot (#5836) üzenetére


smc
addikt

Ios-te több program van ami használható is mint androidra.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5838) Carlas válasza lanszelot (#5836) üzenetére


Carlas
senior tag

Bocsi de ezek netto hülyeségek. Androidra hasonlo programok sincsenek amik ipadra. Az Affinity Photo pl egy pro kepszerkeszto és rajzolo. majdnem PS. Amibol hasonló sincs adnroidra. Emelett az apple pencil nyomaserzekeny. Illetve a pro jikelzoje mindig szinhelyes + 120hz-es laggmentes. Ami se a sima ipadnal /ott 60hz/ /hiaba tamogatja a ceruzat/ se a samsungnál nincs. Illetve érezni hogy mekkora a kulonbseg. A toll toltese kb 2 perc, a teljes toltes kb 20p volt. Kivancsi lennék milyen program gond van ipadan ami a legjobbak csak arra jottek ki és droidra nem. A pro kifejezetten erre lett csinalva nem böngészésre. Szoval valamit nagyon benéztél most. Rengeteg grafikus ismeros ezert vette meg kifejezetten rajzolasra. Nekem a PS miatt nem lett jo csak. Androidba hasonlo eszköz sincs és ez tapasztalat....

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#5839) lanszelot válasza Carlas (#5838) üzenetére


lanszelot
addikt

Huhh, ebbe az alma a robot ellen dologba nem megyek bele, mert arrol 90% nem tud beszelgetni csak vitázni.
Beszelgetni jöttem, nem viztazni.

Teljesen platform függetlenül. Én szemely szerint nem látom a különbséget 60 és 120 között. Nem azt irtam nincs, csak én nem látom.
Alma tollra irtam hogy jó.De hiába nyomás érzékeny, alma nem mond számokat, mert kinevetnék, különben hencegne vele, ismét irom ezzel nem azt irtam hogy gond lenne vele.
Azt is irtam hogy samsungot nem tudom kipróbálni./galaxy tab s4 stylus nem az a mini xar ami ki van téve az üzletben, rendes nagy toll, sehol se rakják ki. Viszont adatokat közöl róla, és videokban is dicsérik.
Progik: Picsart, Photoshop, Penup, Sketchbook, Infinite design, stb...ja, mind ingyenes. Utolsó nem, de mégis az.

Ui: szeretnék beszelgetesnél maradni, csak olyan szándékkal írtam, remélem nem félre érthető.

(#5840) Carlas válasza lanszelot (#5839) üzenetére


Carlas
senior tag

Na akkor utoljára. Mert látom te megoldást nem akarsz es a kommentjeid 90%-ban arrol szolnak hogy problemad van mindennel.
Az alma,tojas stb rajzolgatasbol az jon le hogy sosem dolgoztal veluk esetleg rajzolni sem feltetlen tudsz,es max a netrol olvasgatsz.

Engem rohadtul nem erdekel az ios vs android. En azt veszem amira olyan programok vannak amik a munkamba segitenek.
Ha nincsenek vagy szarok akkor nem veszem meg, mert azert mert ingyenes valami annak sokszor megvan az oka.
A markak nem erdekelnek csak az mennyire jok es miben tudnak segiteni.

A nyomaserzekenyseg kb nem szamítana, neked foleg nem.
En a regi 1xxx wacom bambooval is jol elvoltam az ipadnek sokkal jobb volt kb a 4096 korulire tennem.
Nekem is segítettek itt ebben es 4096 vs 8xxx kozott en sem veszek eszre nagyon semmit jelenleg.
Kaptam tippeket is mit vegyek. De nekem csak a Wacomon belul kelett segitseg, mert egerrel ment minden meg a regi Bamboo-val + az ipad pro 2018 12,9 volt /amin az Affinityt probaltam/
Program szinten amiket irtal foleg nem ertem a Photoshop hogy jon ide, amikor annak semmi koze az eredetihez csak egy gagyi
effektezo program.
Ugyan ilyen a Picsart ami egy Zs kategorias gagyi valami, de kulonosebben nem jo semmire es kb 100 fele hasonlo van.

Ios appok amikbol van ami munkara is jo, es minosegiek:
Meglehet nezni mindet, es megmutatni hol van ilyen androidra, amik ilyen melysegben mukodnek es profin.
Sehol sajnos.
Affinity Photo /Csak iOS, kb asztali PS szint altalanosan/
Affinity Designer /Csak ios, talan a legprofibb ilyen ami van/
INSPIRE PRO /Csak ios,Profi rajzprogram/
ASTROPAD /Csak ios, Profi rajzprogram/
Procreate /Csak ios, szinten pro progi/
Sketchbook /ingyenes, androidra is van. el lehet vele lenni az elejen/
stb. meg sok van ami csak ide jott ki...

Csak ezek a programok foleg az Affinity-k már tobbet ernek mint a masikon barmi.
Hasonlo minosegu, komplexitasu, tudasu a kozelukbe nincs. Ezek tenyek.
Ha androidon lennenek azt vennem ha kell.

Azt hogy te 5-10-30 dollaron bankodnal azt mutatja hogy nem kell neked ez igazan.
Igazabol a tobbi kommentben is csak a nyavajgas megy.
Nincs szukseged segitsegre, mert tok felesleges irni barkinek barmit hiaba van tapasztalata es 15 eve dolgozik ebben.

Szoval reszemrol ennyi, vedd meg a samsungot, vagy amit gondolsz de szerintem azt se fogod 10 percnel tobbet hasznalni.
Ha eddig nem csinaltad igy a rajzolast vagy szerkesztest akkor semmivel sem fogod azert mert veszel valamit.

Ha meg valaki rajzolni akar akkor egy Wacom Intuos M uj szeria is 1000%-ig elég neki.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#5841) smc válasza lanszelot (#5839) üzenetére


smc
addikt

Beszélgessünk.
Akkor nézzük ios-t, procreate, affinity designer vektorhoz, artstudio pro, Craft pro ezek amiket én megvettem és használok, emellet még van vagy 5 ingyenes is fent. Az első három a maga nemében mind zseniális program és megértek minden forintot. 3-6 ezer forint darabja.
A pencil pedig ha hiszed ha nem nem attól lesz jó hogy rámondják a számokat. Amiket használtam az utóbbi időben: wacom pro pen(2048), surface pen(1024), érzésre szerintem 2000 körül lehet ez, de nem is az a lényeg hogy mennyi szintet különböztet meg, hanem az hogy azt milyen biztosan lehet kezelni. 8000-fel is tud inkonzisztens vonalakat húzni bárki ha az gagyin van megvalósítva, ezt kérlek hidd el nekem 15 év tapasztalattal a hátam mögött. A másik tényező amit nem is említettél de még talán fontosabb is az-az IAF ami megmondja hogy milyen erővel kell rányomni a ceruzát a kijelzőre hogy azt érzékelje is. Ebben is ott van az Apple a wacom mellett, már akkor érzékeli ha hozzáérsz a ceruzával de rá sem nyomod.
És nem a samsunggal van a gond, hanem az androiddal, nincs erre megfelelően felkészítve, windowson megoldasz bármit erőből, de androidon ilyen nincs.
120hz nem létfontosságú, ha van jó, ha nem használtad nem fog hiányozni, ez legyen az utolsó szempont szvsz.
Ami miatt én nem sima ipad-et vettem az a nagyobb és jobb kijelző, több ram ami kell és persze az erősebb hw. Ez mind fontos ha rajzolsz.
Bár ahogy elnézem a topikot, te rajzolni szeretnél megtanulni, ehhez továbbra sincs szükség drága wacom vagy Apple termékekre, de még androidra sem, ha mindenképpen digitálisan akarod akkor egy bármilyen pc, laptop és egy klasszikus tábla hozzá, kész, megvagy, három év múlva ha már haladták valamit tudni fogod mit akarsz. És lehetőleg ne Photoshop legyen a kezdet, mert az egy bitang dög, semmi hasznos nem lesz belőle amíg nem tudsz rajzolni, egyébként is fotókhoz lett kifejlesztve elsősorban.
És most várom a választ és a véleményed. :)

Carlas: :_D nice, gyorsabb voltál, de vétettél egy hibát, az astropad nem rajz program hanem egy olyan progi amivel cintiq-é varázsolta az ipadet egy gépre dugva, ha nem tévedek. :)

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5842) Carlas válasza smc (#5841) üzenetére


Carlas
senior tag

Koszonom szepen hogy te is leirtad. Most en is irtam egy hosszabbat es be is fejezem vele, mert itt a problema mashol van.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#5843) smc


smc
addikt

15 éve egy Trust táblával kezdtem ami borzalmas volt, de akkor imádtam, aztán vettem meg a lehető legolcsóbb wacomot ami létezett. És azt használtam egészen három ével ezelőttig kb, a végén valahogy így:
[asus t100] + [wacom Graphire 4]
Ezt hordoztam magammal minden nap a melóba és a barátnőmhöz hogy mindenhol tudjak rajzolni. Ezt fejeltem meg egy intuos pro-val később. 1 évig.. aztán szereztem be egy surface pro 1. gent hogy egyszerűbb legyen az életem, majd egy évre rá egy surface book váltotta, mert jó áron nagyobb és erősebb volt. Aztán végül jött az ipad. Ha csak itthon rajzolnék vennék egy ipad air 3-mat és egy benga cintiq-et most.
Ezt csak azért hogy lásd nekünk sem volt olyan egyszerű kitalálni mit is kellene használni. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5844) Carlas válasza smc (#5841) üzenetére


Carlas
senior tag

Lehet igazad van :D most hirtelen neztem nekem mi volt rajta :D Tudom volt valami ilyen de osx-en hasznaltam. Hat mondjuk ugy nem lett Cintiq :D de valami lett ami hasznalhato volt. Most megneztem es valoban ez volt.
Nekem nem jott be arra amire kellett az ipad, azzal sem. Nem volt olyan mint egy cintiq kozel sem az Astroval, de szar se volt. en a kb 10-12 ev Photoshop utan nem tudtam megszokni az Affinity Photot sajnos, ami viszont tokeletesen ment. De aki most kezdi annak tokeletes. A cintiq 16 most alom jo igy ebben a formaban. Vinni sehova nem kell de amire kel 1000%-ban tudja.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#5845) smc válasza Carlas (#5844) üzenetére


smc
addikt

Ja, astropad tényleg nem az igazi, helyette luna display kell, de az meg csak Mac-kel megy sajnos, így nekem kimarad. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5846) Carlas válasza smc (#5845) üzenetére


Carlas
senior tag

Hat ezek ilyen veszmegoldasok. Az igazi a Cintiq ha olyan kell. De legalabb van valamilyen opciod ha nagyon kell.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#5847) lanszelot válasza smc (#5841) üzenetére


lanszelot
addikt

Nagyon félre értettétek.

Nyomás érzékenység: valaki írta a samsung tolla xar, csak arra írtam.

Azt is irtam most tanulok, és csak hobbi szinten kell. 8 éve agyalok ilyen eszközön, és az itt rajzolok ott látom kizárt, ezt is írtam.

Nem hallgatok rátok: vásárlás előtt jöttem ide, x-pen t akartam, írtátok, hogy wacom legyen, azt vettem.

Azért mert utána járok és az "alma tollhoz hasonlo sincs androidon" nak nem hiszek, nem azt jelenti nem érdekel mit mondtok. Általában amit írtok annak utána járok.

Van almám és androidom is, én nem találtam olyan alkalmazást ios en ami tetszett volna, csak párat.

Míg androidon rengeteget használok is. Penup, Sketchbook szerintem a legjobbak.

Ja, photoshop: ti írtátok, hogy photoshop kell, és nincs ios re. Régebben is irtam hogy nekem egyaltalan nem jön be rajzoláshoz, túl bonyolult, sketchbook ot használtam.

(#5848) lanszelot válasza lanszelot (#5847) üzenetére


lanszelot
addikt

Még annyi, hogy ipad pro kizárt egyáltalán nem éri meg az árát.
Annyiért MS Surface 6 ot kapok fullos windows10 el, stylus sal.
De ennyit nem akarok belerakni.

Már nem tudtam szerkeszteni.

(#5849) smc válasza lanszelot (#5847) üzenetére


smc
addikt

Akkor tessék kipróbálni a tab s4-et. A ceruzaja nekem nagyon nem tetszik, de lehet hogy neked kényelmes lenne, nem vagyunk egyformák.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5850) lanszelot válasza smc (#5849) üzenetére


lanszelot
addikt

Írtam hogy nem tudom kipróbálni. Az üzletekben sehol se rakják ki az eredeti stylus-t, csak a note stylus-át rakják oda.
Az is széttörve, használhatatlan, ahogy a gyerekek szét nyomizzák.
Kértem őket 'nincs más' volt a válasz.
Tehát fogalmam sincs milyen, csak azt irtam hogy nem az ipad pro az egyed uralkodó. De lehetséges hogy az a legjobb. Viszont tény hogy annyit nem ér.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.