Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) MaCS_70 válasza Chronos85 (#5549) üzenetére


MaCS_70
félisten

Még egy, remélem, utolsó kérdésem lenne.

Szűkítve a kört az Intuos Pro Small (PTH-451) és az Intuos M (CTL-6100WL) maradt. MEg esetleg az Intuos Art Medium Pen&Touch (CTH690A).

Jól látom, hogy a dilemma a dőlésérzékenység (Pro) és a nagyobb méret (M) között billeg?

Eleve: mit jelent a gyakorlatban a dőlésérzékenység. Hajóknál tisztában vagyok vele, digitalizáló tábláknál nem annyira...

Tehát egy tini miniművéznek melyik a fontosabb: a nagyobb rajzterület vagy a dőlésérzékenység?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5552) smc válasza MaCS_70 (#5551) üzenetére


smc
addikt

Nagyon eltérőek az igények..
Nem tudom opció-e, de én bevonnám a gyerkőcöt a vásárlásba. Én kb 13 évesen vettem az elsőt a zsebpénzemből. (Ami egy trust volt :pfej) (Belegondolva meg lehetne venni neki a legolcsóbbat (legkisebb, legbutább wacom intuos), aztán majd később úgy is kialakul mire van szükség)
Egyébként alapjában véve a nagyobb méret jobb és hasznosabb is lehet, mint a dőlés.
Viszont a Pro tényleg professzionális kategória, annál jobbak csak a kijelzős gépek már.
Nagyon nehéz így megmondani, mert nem ismerjük az igényeket. A pro mellett szól még a több gomb, a touch ring, ami szintén hasznos lehet. Ha hordozni is kell majd, akkor így kiválthatja a billentyűzetet is, bár ez is megszokást igényel, valaki nem tudja megszokni soha.

A dőlésérzékenység pedig azt jelenti, hogy ha a ceruzát a tipikus szögtől eltérően tartod a táblán, akkor alapból az ecset formája változik. De ez is beállítható szinte bármire a komolyabb programokban. (átlátszóság, forgás, még méret is)

+A Pro ha jól tudom támogatja az Art Pen-t (nem tudom pontosan a nevét) ami egy külsejében teljesen megegyező toll, de az a nyomás és dőlésen kívül még a forgatást is támogatja. :D

Remélem segítettem.. :DDD

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5553) Chronos85 válasza MaCS_70 (#5551) üzenetére


Chronos85
tag

Hali,
A dőlésérzékenység az egyes ecsetbeállításoknál tod bekapcsolni vhogy így néz ki akcióban. De bevallom én ezt nagyon ritkán használom.
1. Nagyon leterheli a gépet, ez nagy felbontású munkáknál zavaró szaggatást okoz.
2. Könnyen kiváltható "saját" Texture Brushokkal.
Azért az M-eset már macerás húrcolászni laptoppal, nálam ez volt az egyik nyomós érv amiért egy olcsóbb kisebb táblát is beszereztem. Szóval ha késöbb ilyen irányú képzésekre szeretne eljárni ez probléma lehet.

Ettől függetlenül sztem az M-es egy nagyon jól eltalált méret, nem véletlen a stúdiók nagy részében ilyet használnak. Az L-es már túl nagy ettől függetlenül van olyan ismerősöm aki ilyenen dolgozik hasonlóan 2db 24es monitor elött.

Sztem a Pro-ból nem éri meg megvenni az S-t csak a dőlésérzékenység miatt. Még ha ki is akarod használni ilyen kis felületen nagyon megterheli a csuklót. Így is a legtöbb művésznek ez a legnagyobb félelme, hogy tönkremegy a keze (vagy szeme) és azután soha többé nem csinálhatja amit tényleg szeretet.
Üdv.: Chronos

Szerk.: Látom közben smc kollega is megírta, teljes mértékben egyetértek vele.

[ Szerkesztve ]

(#5554) MaCS_70 válasza smc (#5552) üzenetére


MaCS_70
félisten

Chronos, SMC, nagyon köszönöm a segítségeteket!

Hamarosan beszámolok a döntésről és annak eredméynéről!

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5555) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#5554) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megvan a tábla (M-es méret), de az öröm sajnos csak rövid ideig tartott.

Nem tudjuk ugyanis használni.

A fiókregisztráció után ugyanis csak odáig jutottunk el, hogy vehetünk programokat, nyoma se volt ingyenes lehetőségnek. Aztán eggyel tovább jutottunk azzal, hogy Németországot jelöltük meg országként. :Y

Most viszont ott tartunk, hogy végtelen ciklusban nem tudjuk regisztrálni magát az eszközt. Mindig újra és újrakezdi a Setup Wizardot, de a tábla sosem jelenik meg a saját eszközök között.

Paintben tudunk vele rajzolni, de valahogy nem igazán ez a cél.

Van valami ötletetek?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5556) Chronos85 válasza MaCS_70 (#5555) üzenetére


Chronos85
tag

Hali,
Leírom lépésről-lépésre, hogyan todod szakszerűen működésre bírni.
1. letöltöd a wacom oldaláról (jó a német oldalról is csak a nyelvre figyelj) a drivert.
2. feltelepíted a drivert mielött csatlakoztatod a táblát. Fontos a sorrend mert a winfos bekavar.
3. Újraindítod a gépet és mikor felállt a rendszer akkor csatlakoztatod a táblát.
Ha jól csináltad az egér/bill/toll alatt kell hogy felismerje a tábla tipusával az eszközt. Itt érdemes a winfosos toll vonásokat letiltani, mert különben ronda körök a kurzor körül, meg virtuális billentyűzet ugrál fel egyfolytában
4. Bemész a start/wacom tablet/prop.ba és beállítod amiket szeretnél (gyorsgomb/nyomásérzékenység), majd lemented egy külső fájlba.
Sajnos néha hajlamos eldobni a beállításokat a winfos így gyorsan vissza lehet késöbb tölteni .

Ami a regisztráció utáni ingyenes programot illeti, ez attól függ hogy milyen táblát vettél és ahhoz melyik járt ha jár egyáltalán. De ne ess kétségbe mint mondtam a sketchbook teljesen free és tökéletes lesz kezdésnek, szedd azt le nyugodtan itt találsz egy kis segítséget, hogyan tudtok elindulni. Késöbb érdemes a többi videóba is belenézni. Persze ilyen szintre eljutni évek munkája...
Üdv.: Chronos

U.i.: Azért kell egy pár nap amíg megszokja az ember a tollat ne adjátok fel és próbáljatok ne az egérért nyúlni rögtön.

[ Szerkesztve ]

(#5557) MaCS_70 válasza Chronos85 (#5556) üzenetére


MaCS_70
félisten

Maga a tábla működik, tudunk vele rajzolni -- csak éppen maga az eszköz nem vehető fel a Wacom fiókba.

A családfő azóta kiderítette, hogy egészen egyszerűen a Wacom szerverei nem bírják a terhelést -- próbálkozni kell, aztán egyszer csak sikerül...

Most találtak egy hét nyelven beszélő linuxos programot, a lány reggel óta azon lóg és alkot, ami így dupla öröm, mert nem éppen Windosw-párti a család.

A lényeg, hogy a jelek szerint bevált az ötlet -- mindenkinek köszönöm a segítséget!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5558) Chronos85 válasza MaCS_70 (#5557) üzenetére


Chronos85
tag

Hali,
Azt nem említetted, hogy linux alá lesz a tábla. Sajnos régen a linuxos driverekkel voltak gondok.
Személyes tapasztalatom nincs ilyen téren, lehet azóta már orvosolták ezt a hiányosságot.

Ha netán nem a Gimp lenne az a hétnyelven beszélő program akkor érdemes lehet még azt is kipróbálni. Ez akar lenni a Photoshop linuxos megfelelője. :)

Örülök, hogy bevált az ötleted, legyen benne sok örömetek.
Üdv.: Chronos

(#5559) MaCS_70 válasza Chronos85 (#5558) üzenetére


MaCS_70
félisten

Eredetileg meg sem fordult a fejemben a Linux, csak miután a Winsowsra telepítés meghiúsult.

Én nem vagyok linuxos, a megajándékozott kishölgy és családja annál inkább.

MaCS

UI: Az viszont elég ciki, hogy a Wacom nem tudja megoldani, hogy a szerverei, amik szükségesen a termékei használatához, működjenek... :Y

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5560) ZephX válasza MaCS_70 (#5559) üzenetére


ZephX
senior tag

Amúgy milyen M-es táblát (Comic, Photo) vettetek? Mert attól függ milyen járnak hozzá jó gyári programok.

(#5561) MaCS_70 válasza ZephX (#5560) üzenetére


MaCS_70
félisten

Intuos M

A saját leírásában szereplő szoftvereket próbáljuk telepíteni, tehát nem az a gond, hogy ne lenne meg az információ / lehetőség, hanem az, hogy maga a regisztrációs folyamat szakad mindig meg.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5562) ZephX válasza MaCS_70 (#5561) üzenetére


ZephX
senior tag

Hmm. Értem. Egyébként amikor én vettem a táblámat, akkor egy hétig karbantartották a Wacom szervereit és nem tudtam regisztrálni a táblámat, így a szoftvereket sem eltölteni. Evett az ideg egy hétig. :D Én a Clip Studio-t használom, szerintem karakterekhez az egy nagyon pöpec program. Sok sikert továbbiakban. :)

(#5563) MaCS_70 válasza ZephX (#5562) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mintha most is ez lenne a helyzet... Nem túl etikus.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5564) bandhajon@


bandhajon@
aktív tag

Sziasztok! Photoshop-hoz melyik a legjobb tábla 25 -30 ezerért?
Köszi a választ!

Vizuális mesemondó.

(#5565) ketkorona


ketkorona
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi modellek közül melyiket ajánlanátok grafikusnak, UI designernek? Photoshophoz, Corel Draw-hoz használná elsősorban szerintem. De ezeken kívül bármi mást is meghallgatok 40000 Ft-ig, bár a Wacom tűnt a No1 márkának. Illetve az egyes típusok előnye hátránya is érdekelne. Ha jól értelmezem, az Intuosok a prémiumabb kategóriásak, de ebbe az árban picik. A One és a Bamboo nem udom hogy szerepel, ki a célközönsége.

https://digitalizalo-tabla.arukereso.hu/f:wacom,ar=20000-40000/

Nagyon sürgős lenne a válasz.
Köszönöm! :))

[ Szerkesztve ]

(#5566) smc válasza ketkorona (#5565) üzenetére


smc
addikt

Szerintem ajándékba a legolcsóbb wacom.
Aki meg foglalkozik ezzel, az utána jár hogy mire van szüksége. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5567) ketkorona válasza smc (#5566) üzenetére


ketkorona
csendes tag

Ha veszünk, akkor olyan szeretnénk amit használni is fog tudni. Mivel ez nem csak hobbija de szakmája is így hasznos lehet számára.

(#5568) smc válasza ketkorona (#5567) üzenetére


smc
addikt

Ez esetben megbeszélném vele, hogy neki mi az elképzelése.
Méret, funkciók, extrák mennyire fontosak.
Kell-e valamelyik ajándék szoftver, vagy van saját bevált már. Nem könnyű így ám tanácsot adni. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5569) ketkorona válasza smc (#5568) üzenetére


ketkorona
csendes tag

Sajnos ez nem járható, mert ajándékba szánjuk. Mivel elment a cégtől, ez egy csoportos meglepetés lenne a volt kollégáktól. Ezért puhatolózok hogy a linkelt típusokból melyik lenne a legjobb, illetve mik a különbségek, mit kell figyelni.

(#5570) smc válasza ketkorona (#5569) üzenetére


smc
addikt

Nehéz ügy, mert azt a bizonyos One-t nem ismerem, és még csak tesztet se nagyon találni róla. :D
Méret miatt az lenne a nyerő, de szerintem ez egy olcsóbb kategóriás cucc lehet mint az intuos. De várj még kicsit, hátha valaki többet tud róla.

Így én a Wacom Intuos S-re (CTL-4100WL) szavazok

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5571) Chronos85


Chronos85
tag

Hali,
MaCS is hasonló cipőben járt. Ugyan azt tudom neked is javasolni, mint neki.
Olvass vissza egy kicsit #5545 innentől, ott kitárgyaltuk mik az egyes tipusok közötti különbségek.

A One még nagyon friss, technikai adatokból az jön le, hogy az Intous alá van kategóriába belőve.
De ezen kívül semmi értékelhető infót nem lehet róla fellelni, így ebben én se tudok érdemi állást foglalni.

Ha gyors válasz kell akkor amit smc is javasolt (Wacom Intuos S). Semmi extra (touch, BT, program nélkül), ha elötte is ilyen körökben mozgott akkor valszeg már van saját megszokott programja. A többi meg úgyis csak izlés kérdése. DE azt azért tudd, hogy 22-24es monitornál elképzelhető, hogy ez a méret már nem mindenkinek felel meg.
Üdv.: Chronos

(#5572) smc válasza Chronos85 (#5571) üzenetére


smc
addikt

Érdekes ez a nagy kijelző kis tablet kérdés, szerintem ami a meghatározóbb az a felbontás, egyrészt a tableté, de az ugye fix. Volt szerencsém évekig használni a Small Intuos Pro-t az alábbi kijelzőkön:
20 inch 1680 x 1050
10,1 inch 1366 x 768
27 inch 1920 x 1080
Mindegyiken hibátlanul teljesített, amikor valóban belefutottam a végleteibe, az a surface-en tett próba volt.
13,5 inch 3000 x 2000
Itt olyan gyorsan mozgott a kurzor a kezemhez képest, hogy sajnos használhatatlan, nem mint ha ésszerű lenne a két gépet kombinálni, de a kíváncsiság erősebb volt. És azért jól szemlélteti, hogy az ennél kétszer nagyobb monitoromon gond nélkül tudtam rajzolni, hála annak, hogy a felbontás jóval kisebb volt.
Ha rákötném egy FullHD monitorra a Surface-t akkor viszont ismét tudnám használni a wacom-ot. :)
Hmmm.. Na majd meglátjuk.. Bár akkor meg már ott van az asztali gép..

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5573) Chronos85 válasza smc (#5572) üzenetére


Chronos85
tag

Igen, igazad van nem voltam elég pontos, nyílván a felbontás a mérvadó.
Azért remélem nem vezettem félre senkit, hiszen annyira azért nem elterjedtek még a 24es 4k kijelzők. ;)
Szvsz nem is nagyon lesznek, különösen ha a winfos nem tudja megoldani rendesen a skálázást és hát az elmúlt évek nem ezt mutatják.

Igaz ez megint csak egyénenként változik, de nekem pl 27en már kevésnek tűnt a FHD, a 4k-t is olyan 32-34en tudom elképzelni, ott is inkább utóbbin. Hiába ha vki nagyon sok órát tölt naponta egy kijelző elött megszok egy bizonyos pixelsűrűséget. És csak remélem, hogy a M-es tábla elég lesz ha 4k-ra kell váltanom. Nah nem feltétlen a jelenlegi táblám miatt, bár annak kimondhatatlanul örülnék. Az L-es nekem egy óriás, arról nem is szólva, hogy valszeg új asztal is kellene és annyira azért nem nagy a szoba.

(#5574) smc válasza Chronos85 (#5573) üzenetére


smc
addikt

Tény és való, hogy a 27-es kijelzőre már nagyobb felbontás kellene, de én 5 évente ha veszek új monitort, így ez akkor még elég jó volt.
Méretben nekem is az M a szimpatikus ha nondisplay tabletről van szó, bár próbálni még nem volt szerencsém. Viszont mivel átálltam már egy ideje a kijelzős gépekre, így maradni is fogok feltehetőleg. Csak itt már elég húzós árak vannak, főleg ha a mobilitás is fontos, azaz egybe gép kell. :((( Vagy két gép, egy utazós és egy benga otthonra PC-ről hajtva. Na majd meglátjuk.. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5575) ketkorona válasza Chronos85 (#5571) üzenetére


ketkorona
csendes tag

Köszönöm a segítséget, nem kevésbé smc-nek is, végigolvastam mindent. Azt hiszem akkor marad a Wacom Intuos S Ebben az árkategóriában ha a Bamboo-kat kilőjük, akkor csak a Wacom One Мedium marad ami nagyobb méretű, de arról meg nincs tapasztalat, illetve specifikáció szerint is kevesebbet tud.

(#5576) ketkorona


ketkorona
csendes tag

Mi a különbség a WACOM One Medium North CTL-672-N/COR és WACOM One Medium South CTL-672-S között azt leszámítva hogy 20000Ft? A specifikációjuk teljesen azonos.

(#5577) ketkorona válasza ketkorona (#5575) üzenetére


ketkorona
csendes tag

A One és Intuos közötti különbség a gyártó szerint: "One by Wacom is an affordable pen tablet with essentials but basic functions to learn how to create digital art. Intuos differentiates by offering Multi-Touch gestures, wireless capabilities (optional), 4 programmable ExpressKeys and more driver settings. Moreover, Intuos tablets are available in 3 different colours and ship in a various solutions including valuable creative software and print services."

(#5578) smc válasza ketkorona (#5577) üzenetére


smc
addikt

Ennyit tudunk mi is. :)
Az biztos még, hogy a One még a Wacom Store-ban sem szerepel, ha rámész a megvételre akkor csak valami kínai oldalt dob fel.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5579) Shapira78


Shapira78
csendes tag

Sziasztok
Visszaolvastam pár oldalt, de sajnos még mindig tanácstalan vagyok vagy inkább döntésképtelen.
Szóval, szeretnék táblát vásárolni, de nem tudom mi lenne a megfelelő.
Mondom inkább a paramétereket, ami alapján a segítségeteket kérném.
Jelenleg szoftverfejlesztőnek tanulok, a későbbi cél a webdesign. Tanulgatom a photoshopot és az illustratort. Nem rajzoltam még digitálisan, de szeretném a későbbiekben kiprobálni a komolyabb digitális fantasy rajzok készítését is, vagy egy két képregény, esetleg könyvillusztráció elkészítését (ezek még távoli tervek sajnos).
Jelenleg ez a gépem van, egy Hp Omen laptop 15"(i-6700, 16gb ram, nvidia 960 stb), ehhez tudok esetleg egy 21" os monitort kötni. Csuklóból és elég aprólékosan rajzolok.
Huh remélem mindent leírtam. A választásnál sajnos számítanak az anyagiak, jelenleg a wacom pro mediumot nem tudnám megvenni sajnos, tehát ennek a fényében kérnék segítséget.
Válaszokat előre is köszönöm!

Shapira

(#5580) smc válasza Shapira78 (#5579) üzenetére


smc
addikt

Feltételezem Full HD a kijelződ, ehhez tökéletes lenne egy Intuos Pro Small is, pláne hogy csuklóból rajzolsz elmondásod szerint. :)
Ha ennyire érdekel, akkor ez alá ne add szvsz. Nekem nagyon bevált ez a gép és kb elnyűhetetlen ha nem ejted le a ceruzát és vigyázol az usb csatira a táblán.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5581) Shapira78 válasza smc (#5580) üzenetére


Shapira78
csendes tag

Igen, full hd a kijelző, 1920 x 1080 as max felbontással.
Igen én is valamelyik smallt néztem, csak én azt hiszem a simát. [pisztácia]
Vagy te erre gondoltál? [pro s]
Jól értelmezem, hogy a kettő között a dőlésszög, a tartó és a gyorsgombok a különbség? Vagy egyéb jelentős különbség is van?

Shapira

(#5582) Chronos85 válasza Shapira78 (#5579) üzenetére


Chronos85
tag

Hali,
Ezek szerint akkor most az a dilemmád, hogy a Pro+ tudása vagy a nagyobb méret a jobb.
Ha megtod oldani, Pesten 2 helyen is ki lehet próbálni előzetes egyeztetés után, közben minden felmerülő kérdésedre is segítőkészen válaszolnak, és még utánna sincs semmi kötelezetség.

Ha ez vmilyen oknál fogva mégse megoldható, akkor szigorúan szvsz és ebben benne van az, hogy évekig a mostmár Pro M-et használtam, majd húrcolászósnak vettem mellé egy simát is. Én a tábla méretet többre értékelem, mint a +tudást amit a pro nyújt.
De eltom képzelni, hogy vkiben közben végig ott motoszkál, hogy azért nem vagyok annyira "jó, ügyes,..." mint akit éppen nézek vmilyen médián kersztül, mert nekem CSAK egy sima táblám van.
Holott ilyenről szó sincs, itt is mint minden egyébnél erős alapok és rengeteg gyakorlás szükséges. Hiába van neked egy Stradivarid, hogyha amikor kézbe veszed midenki sikítva rohan az ajtó felé.

Szóval ha a kipróbálás mellett döntesz és netán nem találnád meg itt a fórumban azt a 2 bolt elérhetőségét, amit jó szívvel ajánlani szoktunk, vmint ha bármi egyéb kérdésed lenne, nyugodtan dobj egy privit.
Üdv.: Chronos

Szerk.:
"Vagy egyéb jelentős különbség is van?" 2x akkora a toll nyomásérzékenysége is, de sztem ez nem számottevő, ha jól bevan állítva akkor a 4k is bőven elég mindenre.

[ Szerkesztve ]

(#5583) Shapira78 válasza Chronos85 (#5582) üzenetére


Shapira78
csendes tag

Igen, az egyik boltot meg is találtam visszaolvasva, a másikra még nem leltem rá.
A pro tudását szerintem még nem tudnám kihasználni, de vajon a sima elég lenne e? Ha gyakorlok, milyen hamar tudnék váltani a jobb és drágább táblára? Jelenleg ezeken dilemázok. Abban is igazad van, hogy mivel közel azonos áron van a pro s mint a sima medium, ezt is mérlegelnem kell, mi lenne számomra a kedvezőbb.
Most néztem ezt a one mediumot is, ami még kedvezőbb áron van, de az előzőekben ezt kitárgyaltátok, hogy keveset tudni róla. Viszont lehet nekem, mint nagyon kezdőnek valami butusabb tábla is elég lenne tanulni és utána vásárolni egy sokkal profibbat.

Shapira

(#5584) Chronos85 válasza Shapira78 (#5583) üzenetére


Chronos85
tag

Igen, közben láttam, hogy abból a boltból linkeltél a korábbi hozzászólásodban.
"butusabb tábla..." azért itt nem az a cél, hogy szenvedés legyen a dologból és megundorodj az egésztől, hanem hogy a "munkádat" segítse az eszköz.
A One-ról semmi újat nemtok mondani. Ha csak a specifikációt nézem, akkor sztem annyival nem olcsóbb mint amennyivel kevesebbet tud és pontosan ezért nem szoktam ajánlani a bamboot se.

Ami a Pro és a simát illeti, ezért ajánlottam, hogy ha van lehetőséged akkor szánjál rá egy pár órát és próbáld ki melyik felelne neked meg. Nyílván nemtudom és nem is szeretek más zsebében turkálni, de nekem ez már az a kategória aminél ha van lehetőségem akkor miért is ne. Amúgy is szeretem megtapizni a dolgokat legalább látom mennyire masszív a dolog, egyébként mint ahogy Smc is írta ha rendeltetésszerűen használod szinte elnyűhetetlen.

Ami a fejlődést és a tábla tudását illeti, nyílván a Proban vannak olyan funkciók ami mint a neve is mutatja professzionális kat., de semmivel se pontosabb a tollkezelése, mint a simának. Annak idején én is fotó retush és webmunkák meggyorsítására vettem a táblát nah meg hobbi rajzokat készítettem saját szórakoztatásomra. Erre teljesen megfelelt volna a sima is. A +gyorsgombok és a touch ring jó, de nemtudod vele kiváltani a billentyűzetet. A dőlésérzékenység az egyetlen amin érdemes lehet elgondolkodni, de hasonló hatást eltudsz érni texture brushokkal is, ezért én ezt nagyon ritkán használom és webre ugye főleg vektorgraf kell ott meg aztán végkép felesleges.

"Ha gyakorlok..." nah erre meg aztán végképp nehéz választ adni. Mennyit?Mit? Hol/Honnan? Ez tipikusan egy olyan kérdés, mint hogy ez Most milyen brush settel készült és ugyan oszd már meg, ne legyél irígy. Majd idővel rájössz te is, hogy nem a hardver, a program és az ecset készlet miatt néz ki annyival jobban az mint a tied. Hanem a bele feccölt idő és energia miatt.
Persze nem nehéz megosztani az ecset készletet, de egyáltalán nem, biztos, sőt valószinűbb, hogy neked az nem fog úgy működni. Mert más a "festés" stílusom vagy másképpen gondolkozunk. Ha egy kicsit jobban ismered a PS-t akkor tod, hogy ugyanazt a hatást többféleképpen is ellehet érni itt is ez a szitu.
Azért írtam, hogy szilárd alapok kellenek és utánna rengeteg gyakorlás.

Szóval röviden az elején biztos, hogy nem a tábla vagy a program lesz a korlátozó tényező és késöbb se biztos, hogy érdemes egy komolyabb tudású táblába befektetni. Igaz hogy olyan látványos fejlődés itt nincs, mint mondjuk a VGA piacon, de azért jelennek meg aktív kijelzős készülékek a megfizethető kategóriában. Úgy hogy simán elképzelhető, hogy mire "kinőnéd" a táblát már teljesen más irányba szeretnéd folytatni. És akkor még a VR-ről nem is beszéltünk, ami sztem 5 éven belül szintén képbe fog kerülni. Persze az alapokat ettől még nem kell kidobnod, mert nagyon jól hasznosíthatók másutt is.

(#5585) smc válasza Shapira78 (#5581) üzenetére


smc
addikt

uh, kicsit lemaradtam közben, de
A pro 5080 lpi míg a sima 2580.
Ez azt jelenti, hogy egy inch-en belül mennyi "vonalat tud megkülönböztetni. Azaz a Pro majdnem kb kétszer akkora felbontású, ami nem egy elhanyagolható tény ha a pontosságot vesszük. És hát az egy rajznál eléggé fontos. Emellett van egy radír is a végén, aminek szintén ugyanakkora nyomásérzékenysége van mint a sima hegynek. Lehet hogy a sima intuos mivel újabb, már kétszer akkora nyomásérzékenységet tud felismerni, de a gyakorlati tapasztalat az, hogy 1000 felett már csak marketing az egész. A Pro-ban is van 2000. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5586) Shapira78 válasza Chronos85 (#5584) üzenetére


Shapira78
csendes tag

Nagyon köszönöm a sok tanácsot, annyit tudtam közben intézni, hogy jövő hét szerdán várnak a boltban szeretettel és kipróbálhatok mindent. A szívem a pro m es felé húz, de azt nem fogom tudni megvenni viszont jövő héten kiderül, hogy elég lesz e az s-es.
Majd ha meglesz a tábla jelentkezem ujabb tanácsokért :)

Shapira

(#5587) smc válasza Shapira78 (#5586) üzenetére


smc
addikt

Vidd a géped is, úgy a legjobb. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5588) Shapira78 válasza smc (#5587) üzenetére


Shapira78
csendes tag

ooooo....Olyat is lehet?

Shapira

(#5589) smc válasza Shapira78 (#5588) üzenetére


smc
addikt

Azt nem tudom, de ha már arra jársz és ott a gép kérdezd meg rákötheted-e. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5590) squarepapa


squarepapa
csendes tag

Sziasztok.

Szeretnék vásárolni egy digitalizáló táblát. Kérdésem az lenne felétek, hogy melyikkel tudnék .dwg formátumban dolgozni, vagyis AutoCAD-hez melyiket kellene megvennem.
Kösznöm előre is a segítségeteket.

A cenzúra a társadalom önbizalomhiányára utal!

(#5591) Shapira78


Shapira78
csendes tag

Sziasztok
Nah...2 óra eladó kínzás után megvettem a táblámat, az üzletbeli srác nagyon rendes volt, javaslatára nem a pro lett, hanem a sima. Pisztácia
A laptopot elvittem, de sajna nem köthettem rá.
Holnap tudom kipróbálni otthon, de már roppantul izgulok :))
Használati jótanácsokkal és progi ajánlatokkal el tudtok látni?
Köszi az eddigi tanácsokat is :C

Shapira

(#5592) smc válasza Shapira78 (#5591) üzenetére


smc
addikt

Mást nem próbáltál ki ha már ott voltál? :)
Én csak Sai V2-ben rajzolok, ez inkább az oroszoknál népszerű. :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5593) Shapira78 válasza smc (#5592) üzenetére


Shapira78
csendes tag

Mire gondolsz? Táblát vagy 8 at kipróbáltam, meg egy számomra megfizethetetlen Cintiqet. Juuuuj abba szerelmes lettem, de hát ez viszonzatlan marad pár évig azt hiszem :D
Az orosz dolgok jók, főleg ha van elég erőd hozzá, lásd MTZ és LADA:D

Shapira

(#5594) smc válasza Shapira78 (#5593) üzenetére


smc
addikt

Melyik Cintiq-et sikerült kipróbálni?

A Sai amúgy japán, csak az oroszok használják előszeretettel. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5595) Chronos85 válasza squarepapa (#5590) üzenetére


Chronos85
tag

Hali,
Nemtom, mennyire számít a pontosság, vmelyik wacom intuos lesz a befutó, a kérdés inkább az hogy kell-e a Pro vagy elég a sima is, nah meg ugye a méret (S vagy M). Ezt így ennyiből nagyon nehéz megmondani. Neked is azt tudom javasolni, hogy felkellene keresni a fentebb már említett boltot. Ott (Pesten) előzetes egyesztetés után ki tudod próbálni, és mint azt Shapira78 hozzászólásából is láthatod, nagyon segítőkészen állni fognak rendelkezésedre. Sztem ha telefonba megemlíted, hogy neked ilyen speciális igényeid vannak akkor még a laptopra is ráfogjátok tudni dugni.

Persze azt nem írtad, hogy mennyit szánnál rá, ha olyan 30k körül gondoltad akkor felejtős a fenti és vedd a legegyszerűbb Wacom Intous S táblát. Félre értés ne essék ez még mindig fényévekkel jobb mint bármelyik Trust vagy Genius.

Shapira78 Nagyon helyes dolgoztasd meg őket ha már ott vannak. :D Váljék hasznos kiegészítővé a munkában és a szórakozásban is.
Telepítést ha nem mondták el akkor itt már leírtam. Ha jól emlékszek neked PS és Illustrátorhoz kellett, itt láthatod, mikre érdemes figyelni esetleg nézd meg az első részt, bár ez a Pro-hoz van, azért olyan nagy eltérés nincs a driverben.
Üdv.: Chronos

(#5596) Shapira78 válasza smc (#5594) üzenetére


Shapira78
csendes tag

Ezt, de őszintén még hozzáérni is alig mertem. Drágább mint a kocsim. Állítólag nem szokott kiállitva lenni, csak rendelte valaki és szerencsém volt :DCintiq

Shapira

(#5597) Shapira78 válasza Chronos85 (#5595) üzenetére


Shapira78
csendes tag

Nagyon köszönöm, szerintem jó társam lesz a kreativitásom vagy kinlódásom játszóterén :)
Igen, Ps-hez, meg Illustratorhoz kellett.
Neked is köszi a sok segítséget, majd szakmai tanácsokkal lehet zaklatni foglak később privátban, ha szabad.

Shapira

(#5598) squarepapa válasza Chronos85 (#5595) üzenetére


squarepapa
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Nos nekem arra kellene hogy ha kapok egy idomtalan alkatrészt amit le kellene gyártani, akkor körbetudnám rajzolni, és nem kellene órákig szerkesztenem AutoCad-be. Méret nyilván jobb lenne a nagyobb, de az elsődleges cél az hogy működjön autocad-el.
Sajna nemsokat tudok ezekről a táblákról, de ha ez olcsóbb kategóriával megoldható akkor az lenne a cél, mert más egyébre egyenlőre nem szeretném használni.
Nemtudom így segítettem e abban, hogy tudjatok tanácsot adni 😁

A cenzúra a társadalom önbizalomhiányára utal!

(#5599) Shapira78 válasza squarepapa (#5598) üzenetére


Shapira78
csendes tag

Mivel kezdő vagyok én is, csak annyit tudnék neked irni, hogy a boltban, amiben jártam pesten, fentebb arról linkeltem a termékeket, nagyon szakértő és korrekt volt az eladó. Minden kérdésemre tudott válaszolni és ki is próbálhattam a termékeket. Ha felhívod őket és elmondod az alapparamétereket, rögtön fog neked tudni mondani valamit, mindenféle kötelezettség nélkül, az már csak a plusz opció, hogy be tudsz menni játszadozni a táblákkal.

Shapira

(#5600) Chronos85 válasza squarepapa (#5598) üzenetére


Chronos85
tag

Építész ismerőst leptünk meg pár éve egy Wacom Intous S-el, ezért biztosra tudom mondani, hogy a CAD család is kezeli a táblát. Sőt ha jól rémlik akkor ez egy igen régi barátság a két cég között.
Azt, hogy mennyire vált be neki sajnos nemtudom. A kezdeti munkafolyamatot biztos h meggyorsította. De ugye ez megint más, mert neked nem csak papíron lesz vmi 2D 2,5Dben. Már ha jól értettem akkor ez CNC-vel vagy vmi egyébb módszerrel kézelfogható termék előállításához kell.
Mint azt fentebb smc is írta:
"A pro 5080 lpi míg a sima 2580.
Ez azt jelenti, hogy egy inch-en belül mennyi "vonalat tud megkülönböztetni. Azaz a Pro majdnem kb kétszer akkora felbontású, ami nem egy elhanyagolható tény ha a pontosságot vesszük. És hát az egy rajznál eléggé fontos."

Ezért javasoltam, hogy ha megoldható akkor hívd fel őket és vigyel egy laptopot a programmal, meg vmi munkával, mert tényleg nehéz belőni, hogy neked milyen bonyorultságú rajzokhoz melyik tipus lenne ami megfelel. A méret meg ugye a kövi kérdés, erre csak annyit tok mondani, hogy a 3D zsonglőrködő ismerőseim inkább az M-t preferálták. De az ő műveik is megmaradtak a többnyire a digitális érában.

Tudom ez megint nem sok, de sajnos ennél konkrétabbat nemtok neked mondani.

Shapira78: Persze szabad. Nyugodtan dobj egy privit, ha elakadsz, majd igyekszek segítkezni.
Üdv.: Chronos

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.