Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5351) smc válasza captainnemo (#5350) üzenetére


smc
addikt

Milyen programot használ és miből érzi hogy lassú? Én most pl a ramot érzem kevésnek, de könnyen lehet proci is. Vga is tud gyorsítani pl photoshopot.
Szóval, lassú a vonal amit húz az az laggol? Vagy simán kiírja hogy elfogyott a memória?
Milyen gepről van szó?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5352) Zindi


Zindi
újonc

Sziasztok, én is rajztábla vásárlást tervezgetek de eléggé megakadtam.
Jelenleg egy Wacom Bamboo CTH-470-essel boldogítjuk egymást de nem igazán férünk össze, a fő problémám a felülete, sima csúszós műanyag és nagyon nehéz átszokni rá papír után mivel a tollnak semmi ellenállása nincs, minden apró hiba sokkal feltűnőbb rajzoláskor. Egyszer volt szerencsém kipróbálni egy ismerősöm Wacom Intuos5 Touch M tábláját és teljesen más érzés, nem tudom maga a felület vagy a tollhegy volt más de olyan mintha puha szilikonon húznám a tollat vagy hasonló, sokkal jobb érzés volt rajzolni vele mert volt valamiféle ellenállás, ilyesmi táblát keresek most is.
Hobby célra, rajzolgatásra, photoshop tanulgatásra kellene szóval egy alsóbb kategóriás darab tökéletesen megfelel, akár használtan is, egy olyan 30.000Ft alatt, főleg Wacom-ban gondolkozom de a Huion-ról is jókat olvastam, szerintetek melyik lenne a legjobb, nem vagyok nagyon otthon a témában?

(#5353) Grafirka válasza Zindi (#5352) üzenetére


Grafirka
őstag

Nem kell a tablat cserelni leteznek kulonbozo texturaju vedofoliak . Texture sheet neven keresd .
Vagy barkacsolsz . Barmilyen pvc/muanyag lap megfelel aminek a surlodasa megfelelo csak ne legyen 3 mm vastagabb.

(#5354) Zindi válasza Grafirka (#5353) üzenetére


Zindi
újonc

Na ilyenről még nem is hallottam, megpróbálom valamilyen anyaggal bevonni, köszi az ötletet, ha meg nem jön össze kinéztem egy használt intuos 4-et 25k-ért csak 4 napja letelt a "más is érdeklődik, holnap írok mi lesz".....

(#5355) Grafirka válasza Zindi (#5354) üzenetére


Grafirka
őstag

Intuos 2 ota szinte mindegyik tablara rogzitunk valamilyen anyagot ami jobban tapad mint a gyari felulet. Nem M.O. elek ezert nem tudok tanacsot adni honnan szerezd be de nezd meg muveszellatoban.
En Rembrandt boltbol szereztem be 70x 50 cm , 0,8 - 1 mm vastag pvc lapot. Tapadasa merfoldekkel jobb es termeszetsebb mint a wacom gyari felulete. A 2-3 mm Comatex lap is mukodik.

(#5356) Lessy69 válasza Sebhelyes (#5313) üzenetére


Lessy69
újonc

Szia, eladtad már?

Nekem nagyon egyszerű dologhoz kellene valami, de még soha nem használtam digitális rajztáblát..

Várom a válaszod: Lessy

(#5357) 1nsan1ty


1nsan1ty
tag

Sziasztok!

Keresek eladó intuos3 A5 wide táblát. Aki tud ilyenről kérem dobjon meg egy privát üzenettel. köszi

(#5358) Szdavid0413


Szdavid0413
újonc

Sziasztok
Kérdésem az lenne, hogy ezzel az eszközzel lehet MS Word-be is rajzokat készíteni?

(#5359) Szdavid0413 válasza Szdavid0413 (#5358) üzenetére


Szdavid0413
újonc

értem itt ez alatt a kézi jegyzetek beszúrását a dokumentum adott pontjaiba :)

(#5360) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, nagyon max 70-80 000 ig milyen digitalizálót ajánlotok? Rajzolásra kellene. Kollégám fiának kellene. A srác nagyon tehetséges rajzoló, és ezzel még tovább fejleszthetné a tudását.

[ Szerkesztve ]

(#5361) smc válasza kmisi99 (#5360) üzenetére


smc
addikt

Wacom Intuos Pro Small, kb 70.
Ha viszont divatosabbat szeretne akkor ipad pro, esetlef surface pro 3-4, de ezek mind drágábbak.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5362) Ketutem


Ketutem
csendes tag

Sziasztok

Wacom Bamboo Finelin 3-hoz (CS-610) keresnék tartalék hegyet.
Tudtok valami magyarországi beszerzési helyet?

Köszönettel

Péter

(#5363) kmisi99 válasza smc (#5361) üzenetére


kmisi99
addikt

Köszi, azért egy rendes rajztábla csak jobb mint egy más célokra kitalált tablet. Neki tényleg arra kell, hogy ne csak papíron, hanem immár digitálisan is tudjon alkotni, ami ugye sokkal több lehetőséget kínál.

Mi a különbség a
Wacom Intuos Pro, Art, 3D, Comic és hasonlóak közt?

A pro ajánlott ezekre a célokra?

[ Szerkesztve ]

(#5364) Chronos85 válasza kmisi99 (#5363) üzenetére


Chronos85
tag

Hali, igen abban igazad van, hogy jobb egy célhardware, mint egy kicsit minden vagyok de igazából semmi sem. Amiket smc kollega még megemlített azok "interaktív kijelzők". Mert ugye az Intuosnál "vakon" rajzolsz miközben a megjelenítőt nézed.
Ebben a kategóriában egyértelműen a Pro a csúcs, érzékenyebb toll, több gyorsgomb a táblán. De az igazat megvalva ebbe a keretbe Proból az S-es fér bele, ami bár rajzstílus függő, de ha nem egy 15"ös laptophoz vagy 22"os monitorhoz lesz akkor nagyon határesett. Egyébként a késöbbiekben ha tényleg ilyen irányba akar tovább haladni, akkor a több monitoros rendszerre is fel kell készülni, és itt már elkél a nagyobb tábla.

Szóval ha tényleg komolyan gondolja akkor érdmes lenne az eggyel nagyobbat választani, tudom h ez jóval drágább, de a "sima" Intuos se annyival rosszabb. A tollja ugyan olyan pontos, nyomás érzékenységben van eltérés, valamint ugye dőlés nincs, bár ez is felhasználástól függ, de valszeg nem ezek lesznek a korlátozó tényezők. Jah meg kevesebb a gyorsgomb, de nekem a másik kezem amúgy is mindig a billen van Pro ide vagy oda.
Mind2t használom igaz a most már Pronak nevezetből egy korábbi verzió van. A simából az S-est húrcolászom ha gyorsan fel kell skiccelni vmit valamint az ifijúságnak, ha éppen úgy alakul akkor ezt nyugodt szívvel odatudom adni. A Proval M-es pedig napi szinten dolgozok közel 5 éve szóval jól bírják a strapát (kopp, kopp).

Az egyes tipusok végén való elnevezésbeli eltérés a hozzájuk adott szoftverek miatt van, a hardware ugyanaz, valamint asszem van Wifis is, de itt előfordulhatnak interferenciák (pl.: ugrál a toll, vagy szaggatt). Nah meg ugye a touch funkció, amiről itt eltérnek a vélemények nekem a kicsi touchos, de inkább letiltom. Biztos jó ez böngészés közben, de rajzoláshoz sztem felesleges és lassabb mintha gyorsgombokkal operálna az ember.
A legjobb az lenne ha elmennétek kipróbálni Pesten tudtommal erre 2 helyen is van lehetőség. Privátban szívesen megadom a címüket, de kicsit vissza keresel a topikban is biztos megtalálod. Ha bármi egyéb kérdésed van ők biztos fognak tudni válaszolni ha itt mi nem is.
Üdv.: Chronos

(#5365) BonFire válasza Chronos85 (#5364) üzenetére


BonFire
veterán

Nálam is le van tiltva a touch, mert elképesztő dolgok tudnak történni egy véletlen odatett tenyérél, vagy belógó kisujj miatt.

És Photoshopban bal kézzel a gyorsbillentyűket markolászom. Lehet a táblának akárhány programozható gombja. Még a toll kattintása is le van tiltva, mert sokszor nyomom le a gombot véletlenül, szóval nem barát.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5366) matsuka


matsuka
újonc

Sziasztok!
Wacom Intuos 3 táblám a mai napon elromlott.
A kis lámpa világít rajta, viszont nem reagál arra, ha hozzá érintem a tollat az aktív felüelthez, vagy ha például egy vonalat húznék vele.
Pár hete volt egy olyan probléma, hogy pár pillanatra nem volt áram alatt, utána pedig már igen. A kábel romolhatott el, ami összekapcsolja a gépet és a táblát? Sajnos bele van építve a kábel.
Ezzel én itthon tudok kezdeni valamit? Megpróbáltam a drivert letörölni és újra feltenni, de ez sem segített.
Ismertek Nagykőrös, Cegléd, Kecskemét környékén olyan illetőt, informatikust, aki meg tudná nézni, akár meg is javítani azt, ami a probléma vele?

(#5367) *Ropi* válasza matsuka (#5366) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha Win 10-et használsz, a mostani Fall Creators Update elég sok Wacom táblás problémát okozott: ez is egy lehet közülük.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5368) matsuka


matsuka
újonc

Sajnos nem ez a probléma, mivel Windows 8 fut a gépemen. :((

(#5369) durmi_88


durmi_88
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy kezdő Wacom táblát (Intuos Comic Pen & Touch Small) használok laptoppal összekötve.
Papíron nagyon régen rajzoltam, de a táblával beléptem pár hónapja a digitális rajzolás világába. Tetszik nagyon, csak egy probléma van, nem tudom megszokni, hogy nem oda nézek, ahova rajzolok.
Rajzolgatok, imádom a nyomásérzékenyséet, de ez a nem oda rajzolok dolog nagyon zavaró számomra.
Főleg Adobe Illustrator a felhasználási terület, vektorgrafikákat próbálok rajzolni, egyelőre csak hobbiszinten, mivel annyira még nem vagyok ügyes/képzett.
Később, ha belejövök bármi lehet :D
Céleszközt nem szeretnék venni, tehát egy Cintiq csak rajzolásra nekem komoly beruházás lenne egy hobbi miatt. Viszont...
Jelenleg egy iPad Air 2-t használok, ami teljesen megfelel tablet szinten, viszont rajzolni nem tudok vele.
Le szeretném cserélni egy iPad Pro 12,9-re, ezzel és egy Apple Pencillel folytatnám digitális rajz pályafutásomat.
A kérdés a következő lenne: van valakinek tapasztalata vektor grafikák készítésével iPad Pron (méretben mindegy melyiken)? Shutterstockra szeretném majd feltölteni az elkészült grafikákat egyébként.
Youtube-on láttam videókat róla, az alapján jónak tűnik, de jó lenne egy-két info azért tőletek is.

Ha van valaki, akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, szívesen fogadok minden jótanácsot :)

(#5370) durmi_88


durmi_88
csendes tag

Ohhh, és amit elfelejtettem, hogy fontos lenne a hordozhatóság, mert munka közben lenne lehetőségem az üresjáratokat kitölteni a rajzolással, de emiatt sajnos magammal hurcolni egy laptopot és a táblát... háááát, erősen véleményes :)

(#5371) Saikyn


Saikyn
újonc

Sziasztok!

érdeklődnék,hogy kezdőnek milyen digitalizáló táblát ajánlanátok? max 30ezer.

(#5372) *Ropi* válasza Saikyn (#5371) üzenetére


*Ropi*
félisten

Wacom Intuos Photo vagy Draw.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5373) cinikus


cinikus
csendes tag

Hali!

Olyan problémám lenne, hogy nem tudom eldönteni mit lenne érdemes vásárolnom rajzoláshoz és grafikai munkához. Azért is írok ide, mert 0 tapasztalattal nem igazán akarok venni hülyeségeket.
Programok amikkel használnám: Photoshop, Illustrator, Animate, Corel, Paint stbstb.
Tehát nagyrészt rajzoláshoz lenne.

Mivel szerencsémre már volt lehetőségem Wacom digitalizáló táblát kipróbálni (Abból is a 25ezreset) így nem is az olcsóbb kategóriában keresném a táblámat.

Gondolkodtam, hogy érintőképernyős monitort, vagy laptopot vennék Wacom tábla helyett, de nem tudom, hogy mennyivel jobbak rosszabbak stb.

Monitorból Dell S2240T monitor ezt és Dell P2418HT monitor ezt találtam. Az utóbbi szimpatikusabb.
Laptopból pedig Lenovo Yoga , Dell. Sajnos itt nem is nagyon keresgéltem olyat ami tetszene, mert igazából teljesen mindegy lenne csak jó legyen a célra.
Tabletból pedig a Microsoft Surface Pro-t ajánlják nagyon.

Esetleg akinek van valami tapasztalata a témában és véleménye róla azt nagyon megköszönném ha megosztaná velem.! :)
További szép napot!

(#5374) smc válasza cinikus (#5373) üzenetére


smc
addikt

Elsőként, ezek a dell monitorok ha jól látom csak érintősek, de rajzolni nem fogsz tudni rá ceruzával.
Surface Pro nem rossz. Az első szériát használtam sokat, azt most adom el. Helyette jött egy Book, ami a surface pro 4-gyel egyenértékű. Sajnos ennek a ceruzája még nem jött meg. Hétfőn talán tudok írni róla, hogy miben más az ntrig a wacom technológiától a gyakorlatban.
Azt viszont mindenképp mérlegeld, hogy mennyit szeretnél költeni rá, illetve milyen méret lenne neked ideális. Tabletben amire rajzolni tudsz van 8-15 colig minden féle.
Laptopból 10-től indul és nagyjából 15 a vége itt is.
Kérdés emellett még hogy hordoznád-e. Ilyenkor jobb lehet a laptop és tablet. Ha csak otthon használnád, akkor jöhetnek a monitorok. Ebből van Wacom, Huion, Ugee, Artisul. Ezeket nézegesd meg.

U.I.: Ha Dell monitort szeretnél és rajzolni is akarsz rá, akkor ez kell neked: 1800$ ;]

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5375) cinikus válasza smc (#5374) üzenetére


cinikus
csendes tag

Uhh végre egy segítő komment! :)
A véleményed fontos lenne ha esetleg megjön a ceruza!
Olyan 150-200.000.-ft ig számolgattam, de ha lehetne nem mennék fel 200.000.-ft ig.
Otthoni használat lenne. Nem hordanám sehova!
Azért is nézegettem monitort, de ha nagyon drága akkor nem mennék bele nagyon.
Az első szériás Surface Pro az milyen volt?

A méretei igazából nem nagyon számítanak. A lényeg, hogy a célra megfelelő legyen.

[ Szerkesztve ]

(#5376) smc válasza cinikus (#5375) üzenetére


smc
addikt

Az első még wacom technológiával ment, de cserébe csak 10-es kijelző van és viszonylag rövid akkuidő.
És a hardver sem mai már. Én paint tool sai 2 progival rajzoltam rajta, mert azt bőven elbírta a gép. Photoshop már egy nehéz szoftver neki. 8 Gb ram jót tett volna neki.
Használtan olcsón be lehet szerezni, én fél évet lehúztam rajta és szerettem, de otthonra ha van egy megfelelő pc vagy laptop érdemesebb lenne egy nagyobb monitort nézni.
Ezekből a Huion, ugee, artisul olcsóbbak, viszont nem forgalmazzák itthon. Amazon, Ebay a beszerzési hely. Azt hiszem van is itt valakinek az egyikből, ő tud majd pontosabbat mondani.
Surface Pro 4 nincs 200000 alatt, használtan innen indul kb az ára.
Van még a lenovo helix, ami állítólag egész jó, azzal is van itt valakinek tapasztalata.
Türelem, majd írnak mások is, csak kicsit lassan pörög a topik.
Addig is ha van kérdés írj nyugodtan.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5377) cinikus válasza smc (#5376) üzenetére


cinikus
csendes tag

Értem! Köszi szépen. Rá is néztem ezekre.
A Lenovo helix érdekesnek tűnik. A Huion monitorok/tabletek is egész jól néznek ki. És youtube videók alapján eléggé jók.
Szerencsére a gép megvan hozzá. Azért is gondolkodok monitorokban. Csak ugye szóba jött a Surface Pro is meg a laptopok. Legvégsőbb esetben ha olcsóbban be tudom szerezni persze akkor inkább laptopot vagy tabletet veszek.

Kérdés:
Külföldi oldalakról rendelni nem túl rizikós? Esetleg a gyártó oldaláról rendelni?
Az ilyen kijelzőknél kikapcsolható opció, hogy a kézzel való érintést ne érzékelje nem?

(#5378) smc válasza cinikus (#5377) üzenetére


smc
addikt

Külföldi oldalakról rendelni nem túl rizikós?

Ebay és amazon nem veszélyes. Persze nem egy két hetes eladótól és nem gyanúsan olcsón kell vásárolni. :)
Ha elveszik a csomag, visszakapod a pénzt. Gariztatás más kérdés, ilyen ügyem még nem volt szerencsére.

Esetleg a gyártó oldaláról rendelni?

Nincs tapasztalatom és nem is tudom, hogy van-e rá lehetőség egyáltalán.

Az ilyen kijelzőknél kikapcsolható opció, hogy a kézzel való érintést ne érzékelje nem?

A monitoroknál szokott lenni ilyen, bár nem is mindegyik érzékeli az érintést, csak a tollat. Meg kell nézni az adott gépet. Ha van touch, akkor pedig van gomb is. Ha mégse, vagy tabletet vennél, aminél soha nincs ilyen kapcsoló (rondán nézek rád microsoft) akkor létre lehet hozni olyan parancsikont, amit ha egyszer megnyomsz kikapcsolja az érintést, ha mégegyszer, akkor pedig be. Én ezt használom a surface-en.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5379) cinikus válasza smc (#5378) üzenetére


cinikus
csendes tag

Értem.
Köszönöm a válaszokat! :)
Akkor várok hátha kapok még pár véleményt!

Ha még eszembe jutna valami akkor kereslek.

(#5380) smc válasza cinikus (#5375) üzenetére


smc
addikt

Megjött a ceruza. A véleményem? Nagyon furcsa a wacom után! :F
Egyelőre barátkozunk. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5381) cinikus válasza smc (#5380) üzenetére


cinikus
csendes tag

Tehát jobb megszokni egy ceruzát :D

(#5382) KisDre válasza cinikus (#5381) üzenetére


KisDre
senior tag

Helixről már írtam itt korábban infót :) [link]

Hozzátenném, hogy egyébként teljesen jól működik azóta is, viszont a rajzos részét a kevesebb utazás + nagy gép wacom páros miatt már ritkábban használjuk (én és a párom), illetve nekem mostanság nem sok időm volt eleve. Eladáson is gondolkoztam viszont egyrészt még laptopként használjuk olykor olykor, másrészt van egy külsérelmi hibája (törött sarok, funkcióra nincs hatással), ami miatt lehet nem adnám ki a kezemből így, javítás meg kérdőjeles, garancia nem vonatkozott erre a részére sajnos, 2.(?) tulaj vagyok, használtan így vettem anno én is (olcsó volt és amire kellett nekem, (monitoron-tableton rajzolás) arra jó volt).

(Note-t azóta már eladtam, azt semmiképp nem ajánlom, ha csak nem potonpénzért és folyton utazásba használnád)

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#5383) smc válasza cinikus (#5381) üzenetére


smc
addikt

Ma próbálgattam egész nap. ( ugye a surface book surface pro 4 ceruzával)
Nem rossz ez, kicsit digitálisabb érzés mint a Wacom, de pontos. A kijelző szélénél sokkal pontosabb mint a surface pro 1 Wacom, de míg annál mindem azonnal történik egy teljesen alap pixeles ceruzánál, addig itt nem látni de érezni egy minimális laggot. De szerintem meg lehet majd szokni. A radír nem nyomásérzékeny, ez hátrány a wacomhoz képest és a lag, amit inkább csak érezni lehet, de ezt 15 év Wacom használat után mondom. Más technológia na. Egyelőre szokom és keresem az alternatívát a hegyek cseréjére. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5384) cinikus válasza smc (#5383) üzenetére


cinikus
csendes tag

Hogy pontosítsak akkor a wacomos gépeknél nem érezni ezt a laggot?

(#5385) cinikus válasza KisDre (#5382) üzenetére


cinikus
csendes tag

Köszi az információt ha végeztem az ebéddel rá is nézek :) !

(#5386) smc válasza cinikus (#5384) üzenetére


smc
addikt

Igen, de ez csak az én véleményem. :)
Viszont, ma is rajzolgattam vele és már fel sem tűnt, tényleg hamar szokható. :)
Kijelző méretét találd ki, az azért nagyon nem mindegy. Én most váltottam 10-ről 13,5 colra és sokkal szabadabbnak érzem a nagyobb felület miatt.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5387) Saikyn


Saikyn
újonc

vettem egy Wacom Intuos Comic-ot és a hozzá tartozó programokat honnan tudom letölteni?
Clip Studio Paint Pro and Anime Studio Debut 10

Sajnos sehol sem találok erről semmit...

(#5388) smc válasza Saikyn (#5387) üzenetére


smc
addikt

Kellene lennie a dobozban egy papírnak amin le van írva. Ha nem találsz semmit akkor regisztráld be a Wacom oldalán a Support alatt a terméket, ott is meg lehet találni azt hiszem.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5389) Saikyn válasza smc (#5388) üzenetére


Saikyn
újonc

sajnos sehol sem találom, a wacom oldalán sikerült a regisztráció,de nem dobja fel a programokat :W

(#5390) abydos


abydos
aktív tag

Hali,
Wacom bamboo Pen & touchról szeretnék váltani jobbra, mert már picike is szegény a monitoromhoz.
Úgy alakult, hogy egy kicsit nagyobb beruházás is belefér, ezért kérem a segítségeteket.
Ha kijelző nélkülit vennék, akkor tudom, hogy egy intous pro mellett döntenék. Viszont gondolkozom egy kijelzős masina beszerzésén.
Utálom az apple gépeit, de még egy ipad pron-n is elgondkodtam...
Kb 200 000 a max, akár használtan is.
Mivel járok jobban, egy cintiq 13-mal, vagy szóba jöhet az említett ipad, surface pro, esetleg egy kínai alternatíva?

Igényem az, hogy pontos legyen, ahol húzom az egeret, oda rajzoljon, ne maradjon le nagyon és főleg manga szerű rajzokat csinálok, de belefuthatok vele user interface vagy reklám grafika készítésébe is.

Köszönöm szépen :)

Mobilról
Aby

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#5391) Chronos85 válasza abydos (#5390) üzenetére


Chronos85
tag

Hali,
Örömmel látom, hogy vannak akik hajlandóak és megtehetik az aktív kijelzők felé való elmozdulást.
Neked és az elötted kérdezőnek is azt tom mondani, hogy a legjobb lenne kipróbálnod ha van rá lehetőség.

Nekem nem igazán van komoly tradicionális rajz múltam, ezért engem sosem zavart, hogy a képernyőt kell néznem amíg máshova rajzolok, meg egyébként is balkezes révén már megszoktam, hogy vakon kell dolgoznom :)
Viszont azért mégis mindig ott motoszkál h fejlődni kell, bár általában mindig rájövök h nem a hardware többnyire a korlátozó tényező, hiába nah jól összerakta a Pro-t a wacom, cserébe meg is kérik érte az árát. Régebbi surfaceel és sima ipaddal voltak teszt szinten gyors kapcsolataim, vmint az első szériás cintiqel (talán 11rs volt ha jól rémlik).

Mint azt fentebb is írta vki ha 5+éve használsz wacom tollat akkor azért vannak elvárások h legalább annyira jó legyen az utód is.
Mivel szeretek sok külön rétegre dolgozni ezért akadtak problémák, poszter méretnél, és ezeknél az egybe csodáknál nincs vagy nagyon körülményes a bővítés. Holott gyakran mondjuk csak 4GB ram helyett 8 kellene bele és "vígan" el menne. Nyílván megint előjön ki hogy szereti, szokta meg a dolgokat, mekkora méretben dolgozik, ezért mint már fentebb is írtam mindenképpen jó lenne kipróbálni ha van rá lehetőség.

De hogy konkretizáljuk a dolgokat az Ipadnál a Pro a minimum a sima sajnos komoly munkára gyenge. A Surfacenél hasonló a szitu, de it azért vannak egyéb gondok is sajnos nem találtam meg a videót lehet már törölték a studiót élőben egy művész demonstrálta gondolom a microsoft kérésére, mert csak a feje nőtt minden alkalommal, hangot nem adott elégedetlenségének, amikor spontán elfelejtette az ecset tulajdonságait rajzolás közben és elkezdett egyenes vonalakat véletlenszerű irányba húzni. Nah nem kell megilyedni drága is egy ilyen egybemasina meg valszeg már javították, de a célcsoport nagy része PSel dolgozik, nemtom h nem bukott ki egy ilyen baki tesztelés közben.

Cintiqnél ugyanez, nekem a régivel volt gondom nagyon zavart, az utánhúzás és volt egy enyhe elszíneződés is vmint a toll hegye és ahova a pixel kerül is van eltérés (ez utóbbi kiderült h csak nekem volt új és a többi aktív kijelzőnél is létező dolog). Az újabb tipusoknál azért ezt elég jól megoldották, bár időszakosan, de azért kiszoktak állítani próbára 1-1et itthon is. Csak ugye ez újonnal nem igazán fér bele az általad megadott keretbe. Használtan pedig nagyon meg kell nézni, mert ritka az amit kihasználatlanság miatt adnak el...

Végezetül itt van néhány rewiew a "kínai" alternatívákról, azért elég szépen igyekeszik felzárkózni a többi gyártó is.
Vmint ez a művész Ipad Proval.
Mindenesetre ha úgy döntesz hogy belevágsz egy ilyen aktív kijelzősbe és nem nagy fáradtság egy huzamosabb használat után (amikor már elszállt a lila köd és nem ez a tuti mindenki ezt vegye állapot uralkodik :) ) Írjál ide pár sort, mert biztos vagyok benne hogy másokat is érdekel viszont az áruk miatt kevesen vannak akik megengedhetik maguknak h akár többet is kipróbáljanak.
Előre is köszönöm! Üdv.: Chronos

(#5392) smc válasza Chronos85 (#5391) üzenetére


smc
addikt

Szép kis összefoglaló. Pár észrevétellel kiegészíteném.

1. Kijelzők - 100.000-1.000.000
Wacom ebben a kategóriában 300-tól indul, természetesen minél újabb széria annál profibb, pontosabb, stb.
Nem árt nézni, hogy itt van-e express key, az utolsó szériánál már elhagyták sajnos.
Kínai, ezt jól leírtad, többet nem tudok róluk. :)

2. Hibrid - 25.000-1.200.000
Itt egy tabletként is funkcionáló kijelződ van.
Ebben a ligában a Wacom nagyjából 5-600-tól indul.
Ipad Pro használtan 120 körül, újonnan 200-tól.
Surface Pro 4/Book, ezek újonnan 300-tól indulnak, határ a csillagos ég hardvertől függően.
Persze van sok kínai is illetve lenovo, asus és még sok sok gyártó. Érdemes megnézni őket is, de a legtöbb wacom, vagy ntrig (microsoft) ceruzát használ.

3. Hagyományos képernyő nélküli gépek. 15.000-250.000
Ilyenből ha komolyan érdekel érdemes rááldozni egy intuos pro-ra, mert nagyon precíz de még sem száll el az ára, ha elég egy kisebb méretű. Express key plusz pont.
Emellett itt is van kínai verzió, illetve itthon is kapható genius, trust, stb márkák. Nem ajánlom őket.

Az ársávokba belevettem a használt, kínai gyártókat és külföldi vásárlásokat is.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5393) abydos válasza smc (#5392) üzenetére


abydos
aktív tag

Chronos85: Köszönöm szépen az összefoglalót :)

Ezekben a kijelzős tabletekben mi az a méret, ami még elfogadható méretű? Mármint egy ipad pro vagy egy 180-ért használtan láttam 13hd cintiq elég nagy méretű rajzoláshoz? Ezek nem szoktak lemaradni?

Valszeg igen amúgy, ki kellene próbálnom őket. Az Intous pro-val nem lőhetek mellé, nem gond az, hogy a monitort kell néznem és nem is az eszköz teszi jobbá a rajzokat, szóval itt még gondolkodom, de ha annyival jobb lenne egy kijelzős változat, lehet most lenne rá az alkalom beleugrani és mint Chronos is írta, már vannak elvárásaim, hiába az egyik legolcsóbb Wacom-om volt, soha nem hagyott cserben és mindig azt és úgy csinálta, ahogyan kell, végtelenül precízen :)

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#5394) smc válasza abydos (#5393) üzenetére


smc
addikt

"Ezekben a kijelzős tabletekben mi az a méret, ami még elfogadható méretű? Mármint egy ipad pro vagy egy 180-ért használtan láttam 13hd cintiq elég nagy méretű rajzoláshoz?"

10-zel kezdtem, most 13,5-re váltottam és nem bántam meg. Viszont a képarányt is figyelni kell. 4:3 nagyobbnak hat, mint a 16:9. Az túl "alacsony" és portré módban használhatatlan. Egyébként ha van hely akkor minél nagyobb, nyilván. Főleg mert kijelzőként is funkcionál.

"Ezek nem szoktak lemaradni?"
Ezt nem értem. :D

Intuos Pro ha érdekel, tudok egyet olcsón. :P

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5395) abydos válasza smc (#5394) üzenetére


abydos
aktív tag

A kijelző a tollhoz képest nem szokott lemaradni? :)
Illetve ahova rakom a kis ceruzát, mindig pontosan ott van a képen is a toll hegye? Mert korábban próbáltam ilyen olcsóbb kínai tabletet wacom tollal, de még véletlenül sem volt ugyanott a kurzor, ahol a toll hegye, elég kiábrádnító volt :( Pár mm csak, de szerintem pont elég. Erről mi a tapasztalat?

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#5396) smc válasza abydos (#5395) üzenetére


smc
addikt

Lemaradni wacom-nál nem igazán szokott. Ntrig-nél én éreztem az elején egy kis lemaradást, de ez szokható, nagyon minimális. Ezt állítólag javították a legújabb gépeknél, azokat még nem tudtam kipróbálni.
És ott van a kérdésedre a másik válasz, hogy maga az ecset le tud maradni természetesen, mert a kifogy a kakaó a hardverből. Minél nagyobb, minél több effekt van egy ecseten ez annál látványosabb lesz. Ez viszont nem csak a kijelzőkre igaz, mindennél jelen van.

Az offsetre: Ez a technológiából fakad sajnos.
Kalibrálni lehet, de figyelembe kell venni a betekintési szöget és a ceruza állását is a képernyőre.
Ebben talán az Ipad a legjobb, mivel ha jól tudom az direkt kontaktban van a kijelzővel mivel kapacitív alapokon nyugszik.
Surface pro 1/2-nél (wacom) főként a képernyő szélén mászott el eléggé a toll hegyétől. Surface Pro3/4/Book-nál (ntrig) kicsit pontosabb.
Ezt érdemes kipróbálni az adott típusnál, mert függ az "üveg" vastagságától is és a kalibrálástól és sosem lesz tökéletes, mert az jel nem a toll hegyében van, hanem mögötte egy kicsit. Így ha merőlegesen tartod akkor máshol lesz a kurzor, mintha 60 fokban a kijelzőre ahogyan azt kell. Ráadás: Kijelző elforgatásnál szintén el tud mászni. Erre mondjuk van állítólag egy képernyő orientációt is figyelembe vevő kalibrálás a winben, de még nem volt időm megnézni. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5397) abydos válasza smc (#5396) üzenetére


abydos
aktív tag

Hú köszönöm :)

Pontosan emiatt félek ettől a technikától, amit itt bőven kifejtettél nekem, köszönöm :D

Nemrég megjelent az Ipadekre is a Clip Studio progi, amit előszeretettel használok, szóval ki tudja, lehet erre ránézek majd, lehet ez lesz a befutó.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#5398) smc válasza abydos (#5397) üzenetére


smc
addikt

Ha kipróbáltad mesélj róla mindenképpen milyen egy wacomhoz képest. :)
Jah és bekövettelek da-n. ;)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5399) smc válasza smc (#5398) üzenetére


smc
addikt

+ Kijelzőknél érdemes azt is nézni, hogy milyen a színmegjelenítése. Sokat számíthat.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5400) abydos válasza smc (#5399) üzenetére


abydos
aktív tag

Értem, köszi. Tudom nem előny ebben a szakmában, de színtévesztő vagyok, szóval az annyira nem oszt vagy szoroz nálam :D

Amúgy tegnap bementem egy apple boltba és a 9.7-eset kipróbáltam. Hát kicsi, ahhoz, hogy rajzoljak vele, de ahogy írtátok is, pontos. Egy nagyobbat is látnom kéne valahol, hogy tudjam, mire számíthatok.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.