Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#29051) pjen válasza szabonagyur (#29049) üzenetére


pjen
félisten

Lehet nem is akarja, hogy a DIGI számon hívják.Ha a Ö akar hivni bekapcsolja megint a megosztást.

(#29052) trec12 válasza p2pp (#29050) üzenetére


trec12
addikt

Nem akarnék az ördög ügyvédje lenni de hat év!! után indultak el egy tesztüzemmel.....kicsit ebbe is érdemes belegondolni.

(#29053) rothfb válasza pjen (#29020) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem pl van egy tabletem, lte-s, amiben van egy telekom dominos kártya. Meg tudom osztani vele a netet és a tablet wifijére kapcsolódva a telefonnal működik a digi kártyával a vowifi. Magyarul ha nálam van a tablet és a telefon és van Telekomos mobilnet (márpedig az szinte mindenhol van), akkor használhatod a digis kártyát a telefonodban vowifivel. Ott is, ahol nincs Digi.

(#29054) pjen válasza rothfb (#29053) üzenetére


pjen
félisten

Ez nem rossz ötlet.Nekem két független LTE s tabletem is van.A samuval még telefonálni is lehet.Csakhát 10" olyan hülyén néz ki.

(#29055) rothfb válasza pjen (#29054) üzenetére


rothfb
veterán

Kihangosítva nem néz ki hülyén. Bár tény, hogy nem igazán erre való a tablet. Mint ahogy fényképezésre sem, ezért nem raknak beléjük komolyabb kamerát...

(#29056) viktorhu válasza kelcsimen (#29035) üzenetére


viktorhu
veterán

Elég gyakori hiba az arccal tárcsázás, velem is elő szokott fordulni.

(#29057) viktorhu válasza dchard (#29042) üzenetére


viktorhu
veterán

Nagyon sok multinál nem lehet saját eszközzel céges wifire csatlakozni. Egy helyen találkoztam érdemi byod policyval, vendég wifit meg már nem is szoktam kérni a vele járó bürokrácia miatt, főleg amióta ott a digis sim a laptopomban.

(#29058) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

A DIGI is bevezethetné ( UPC Direct)
"Műholdas TV beüzemelés nélkül
Amennyiben már van parabolaantennád vagy magad szereznéd be, ezt a szolgáltatásunkat érdemes választanod."

Szerintem jó ötlet. Ahogy már többen is írtátok, nektek csak azért kell, hogy a mobilt használni tudjátok.

A DIGI mobil nekik is konkurenciát fog teremteni. Kíváncsi leszek, hogyan alakul az előfizetők száma az UPC Direct-nél is.

[ Szerkesztve ]

(#29059) Lacarr1 válasza Lajosnagy17 (#29058) üzenetére


Lacarr1
csendes tag

Lassan a javításra sem lesz box nem hogy telepítésre :)

(#29060) Lajosnagy17 válasza Lacarr1 (#29059) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Haha, azért kellene nekik kártyát adni és nem boxot.

[ Szerkesztve ]

(#29061) Lacarr1 válasza Lajosnagy17 (#29060) üzenetére


Lacarr1
csendes tag

Több hibát generálna ha mindenféle szedett vedett-boxba használnák, cam modul sem volt hosszú életű pont emiatt.

(#29062) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Ha az ügyfélkapun a dropdownból kiválasztottam az adott telefonszámhoz az általam preferált csomagot, akkor készen is vagyok?
Arra számítottam, hogy még rákérdez az oldal, hogy akarom-e, mentem-e, vagy bármi, de nem.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#29063) dchard válasza DevKiller (#29044) üzenetére


dchard
veterán

Röhögjél nyugodtan. Ez az 1/1 meg annyira reprezentatív, mikor itt mutogatják egyesek a 20/8-es Digis sebességméréseket. Semennyire nem az. De azt nem értem, hogy ha ilyen szar a voda, miért nem hagyod ott őket? Ha lemegyek a pincébe, amin nincs ablak csak vasalt beton minden irányba, akkor is kijön 8-10mega a Voda 800-ból. Nincs korlátlan csomagom, és nem is céges. 4G előtt az U900 is jól működött az ország nagyobbik részén, ahol a többi kettőnek volt EDGE-e. Nekem ez a tapasztalatom. De nem akarok meggyőzni senkit. Egyedül ez a szelektív arcoskodás zavar, de mostmár egyre jobban...

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#29064) DevKiller válasza dchard (#29063) üzenetére


DevKiller
senior tag

Megvan a véleményem a szolgáltatóról azután, hogy semmit sem tudnak kezdeni a dologgal.
Szóltam, csináltak valamit, sebesség felkúszott 5 mbps-ra, pár nap után vissza a süllyesztőbe, és az 1/1 az roppant jó indulat, mert gyakran még az sincs meg, LTE hálózaton. Akkor szerinted, 5G majd megvált minket? Egyre nagyobb az igény, amikre ezek a sávok kevesek. De mivel mindenkit ugyanott kell lógatni, így a távol esők beszívják. Haragudj rám, és ne fogadd el véleményemet, de nem tudtam dolgozni amiatt, mert legalább 5/2-t nem tudok stabilan kipréselni, márpedig úgy hívást fogadni, közben rendszereket kezelni nem lehet. Kiesett 2 napom, amit természetesen a vodka leszar. Van hűségem, járjon le és kész. De had ne örüljek már egy olyan szolgáltatásnak ami nem létező fogalom.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#29065) dchard válasza DevKiller (#29064) üzenetére


dchard
veterán

Megint kikerülted a kérdést: miért nem hagyod ott őket? Erre válaszolj. Ha konstans szar a szolgáltatás, hűségen belül is ott hagyhatod őket, ez nem magyarázat. Ha csak fele annyit bejelentetted a problémát, mint amennyit itt szidtad őket, akkor el is fognak engedni, mivel nyomva lesz annak, hogy folyamatosan rossz a szolgáltatás.

Nem az 5G vált meg minket, de a 700MHz duplázza a kapacitást alacsony frekin, ennyit jelent ez, nem többet, és a DSS miatt a 4G-s telefonok is tudnak proitálni ebből, tehát ha úgy veszem nincs is köze ennek az 5G-hez, csak a 700MHz-hez.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#29066) viktorhu válasza dchard (#29063) üzenetére


viktorhu
veterán

Céges csomag miatt Telenorra váltottam Vodáról, lefedettségben határozottan negatívnak érzem a változást. Persze nagyobb sávszélességeket tudnék postolni a fórumokra, ha az lenne a hobbim, de a Vodával megbízhatóbban volt kiesőbb helyeken is lefedettségem. A Telenor simán Edge-re vált random módon az M5 autópályán vagy szinte teljesen eltűnik a jel Ócsa szélén. Balatonnál is turistaszezonban a Vodánál volt stabil net, a Telenor teljesen le volt nullázva.

(#29067) viktorhu válasza DevKiller (#29064) üzenetére


viktorhu
veterán

Tudja az eszközöd a carrier aggregationt? A Vodánál majdnem mindenütt 4G+ -t mutatott a mobilom, és leghamarabb ott kezdődött el, ahol úgy 4 éve már túlterhelt volt a 800 MHz-es sáv.

(#29068) DevKiller válasza viktorhu (#29067) üzenetére


DevKiller
senior tag

Persze, de fölösleges itt. 800 kívül semmi sincs.
Már kimérgelődtem magam és lenyugodtam ez van.
Nem akarom tele szemetelni a topikot ezzel, de az a véleményen ha lesz nálunk DIGI simán viszi a vodát majd. Ez szomorú lesz a vodára nézve.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#29069) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Sziasztok!
Meddig lehet nyilatkozni, hogy kérem az előfizetést vagy nem?
Ha nyilatkozom, vissza lehet vonni, megváltoztatni (mégse kell)?

(#29070) domper2015 válasza djsunstealer (#29069) üzenetére


domper2015
senior tag

Simán

(#29071) dchard válasza viktorhu (#29066) üzenetére


dchard
veterán

Kiderült, hogy lefedettségi határon van, alapvetően ez a probléma. A 800 is -115, ráadásul még ez sem domináns (RS SNR, RSRQ mind szar). Erre a gyenge lefedettségre rájött a covid-os túlterhelés, és az EPF ütemező levágja 1megára (ami ebben a helyzetben normális). Az eredmény ennek fényében nem meglepő. Persze hogy bárki tud-e jobbat adott helyen, az nem derült ki egyelőre. Digi nincs, tehát az pont nulla megabitet tud :) A másik kettő kérdéses, vidéken gyakori a torony megosztás, akkor a másik kettő sem lesz jobb. Ebből is látszik, hogy nem érdemes a saját pontszerű rossz tapasztalatunkat kivetíteni az egész országra, mert gyorsan kiderül, hogy egy elszigetelt esetről van szó, ha az ember megnézi a részleteket.

De ha már így bedobtad, ami érdekes lenne az az, hogy a voda 800 és a telekom-telenor megosztott 800-as hálózata ugyanolyan teljesítménnyel megy-e? Egyáltalán: van-e különbség ott ahol megosztájk, és ott ahol nem? Tehát lehet-e lefedettségi különbség monjduk torony megosztás esetén pusztán ezen az alapon? Ha lesz időm, megnézem analizátorral.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#29072) viktorhu válasza dchard (#29071) üzenetére


viktorhu
veterán

Ilyen lefedettségi határ bármelyik szolgáltatónál előfordul - mi úgy lettünk vodafone-osak, hogy ahol anyu lakott, sem a Telekom, sem a Telenor nem volt használható. Ott azért nem volt lefedettség, mert volt egy nagy épület, ami az utcát árnyékolta, így a telefonok egy távolabbi falu tornyára kapcsolódtak. Egy falu pár szélső utcájának árnyékolt területéért senki nem épített új tornyot.

Olyan mitől lehet szerinted, hogy egy dual sim telefonban mindkét sim azonos szolgáltatóé, és időnként eltérő térerőt mutatnak? :) Egyébként Redmi Note 8T, és hiába hivatalosan volte-támogatott, engem is utolért, hogy nem nagyon lehet nekem sms-t küldeni, mert van hogy másnap kapom csak meg :)

(#29073) dchard válasza viktorhu (#29072) üzenetére


dchard
veterán

Na megnéztem a 3 jómadarat, és érdekes az eredmény: a meg nem osztott területen mindenki 40wattal tolja a 800-at, de a voda máshogy osztja be ezt a 40 wattot, mint a telenor és a telekom: kisebb ref.signal mellett, power boost nélkül. Ez azt jelenti, hogy kevesebb teljesítményt allokál RS-re (értsd: lefedettségre nagyon leegyszerűsítve), viszont több teljesítmény marad az effektív adatátvitelre. Érdekes.

A kérdésedre: mind a két SIM azonos technológián, azonos frekin, azonos cellán van? Minden más esetben lehet eltérés. A másik, hogy jobb volna appal megnézni az RSRP-t, és nem a térerősség jelző sávokra hagyatkozni, mert az leginkább pontatlan. :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#29074) viktorhu válasza dchard (#29073) üzenetére


viktorhu
veterán

Milyen appot használnál?

Én csak ezt látom így, szokott sokkal nagyobb is lenni a különbség:

Van olyan is néha, hogy váltanom kell az internethez használt sim kártyát, hogy működjön a net.

[ Szerkesztve ]

(#29075) dchard válasza viktorhu (#29074) üzenetére


dchard
veterán

Hát ez semmi, egyelőre :) A legegyszerűbb a network cell info lite. Arra jó lesz amire neked kell, és támogat dual sim-et is.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#29076) jack982


jack982
aktív tag

nektek is iszonyat gyenge a digimobilos net most? 120-as pingeket ad, alig 1 mb le és fel.

(#29077) sifarr válasza jack982 (#29076) üzenetére


sifarr
senior tag

Otthon vannak a diákok. Az órára online becsöngettek ... :)

(#29078) jack982 válasza sifarr (#29077) üzenetére


jack982
aktív tag

most már ingyen van nekik a vezetékes net, azt használják ne a mobilnetet.

(#29079) ggabor02 válasza jack982 (#29076) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Érezhetően lassabb lett az utóbbi pár napban a munkahelyemen is. A korábbi 5-6 megabit helyett 1-1.5 (Itthon nincsen beltéri lefedettség)

(#29080) szaszyka


szaszyka
senior tag

Nekem 10/2 van most 41-es pinggel. Az a lényeg, a kávéautomatás appot így is tudom használni :C

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#29081) DrBubo77 válasza jack982 (#29076) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem 6.2-7.5/2.1-4.3 Mbps között ingadozik. A ping is változó: 23-103 ms közötti.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#29082) viktorhu válasza dchard (#29075) üzenetére


viktorhu
veterán

Most sajnos / szerencsére nem mutat különbséget, de szokás szerint mindkét sim B3-ra csatlakozik itthon, és korábban Samsungon meg MTK-n sokat néztem, akkor is mindig B3 volt az alap, úgyhogy valószínűleg akkor is ez a helyzet, amikor jobban szétcsúszik a különbség.

(#29083) Sdi válasza jack982 (#29076) üzenetére


Sdi
addikt

Ma reggel óta nekem is nagyon lassú volt /eldobálta az online rádiót/, de egy telefon újraindítás után megint 18/4 lett. Huawei P30.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#29084) viktorhu válasza Sdi (#29083) üzenetére


viktorhu
veterán

Nálam kb. a szokásos:

Speedtest by Ookla

Server: HostingBazis Bt. - Budapest (id = 26895)
ISP: Digi TV
Latency: 15.35 ms (4.91 ms jitter)
Download: 6.49 Mbps (data used: 10.9 MB)
Upload: 4.09 Mbps (data used: 4.9 MB)
Packet Loss: 0.0%

(#29085) csacsi67


csacsi67
addikt

Nálam olyan gyenge hogy mérni sem tudok amiota meg van épp most gondolkoztam hogy keresni kell valami más szolgáltatot , mert a vezetékes netem is 10/1 itt egy jó darabig nem lesz fejlesztés. Engem a Tv nem érdekell a hazugság gyára nem vagyok kiváncsi.

(#29086) djsunstealer válasza domper2015 (#29070) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Köszi! :R

(#29087) MDanny


MDanny
senior tag

Zuglóban 2.85/0.78Mbps 25ms ping mellett, szokásos, hívás nem szakadozik.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#29088) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

[kép]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#29089) vakeger válasza szaszyka (#29080) üzenetére


vakeger
csendes tag

Mi az a kávéautomatás app? Kösz

(#29090) szaszyka


szaszyka
senior tag

Cafe&co által üzemeltetett kávéautomatákra van felszerelve egy Nayax àltal fejlesztett fizetési megoldás, amihez tartozik egy Monyx Wallet nevű app. Ha az appban van az egyenlegeden pénz, akkor tudsz fizetni az olyan automaták áll, amin a Nayax fizetési rendszere ki van építve. Youtube-on van 1-2 videó róla, ha érdekel. Nálunk a cégnél ilyen automaták vannak, de találkoztam már velük az Allee-ban, és még 1-2 plázában.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#29091) Flashget


Flashget
félisten

Sziasztok.
Kb 3 hete beallitottam ugyfelkapun milyen csomagot szeretnek jan.1-tol. Ez gyakorlatilag azota se valtozott akar kivalaszthatom a lemondast is. Ennyi ido alatt sem valtozott masnak sem?
Cserebe viszont megjelent a roaming lemondasa opcio.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#29092) n00n válasza Flashget (#29091) üzenetére


n00n
őstag

Minek kellene változnia?

(#29093) snowdog válasza Flashget (#29091) üzenetére


snowdog
veterán

Pont ezért nem változik, mert ha akarod dec. 31.-ig még jó párszor megváltoztathatod a beállításokat. Én először október elején állítottam be a csomagokat, de már többször módosítottam rajtuk. Éppen melyik nap hogyan tervezem a velük kapcsolatos jövőt.
Jelenleg mind a négy kártyám előfizetéshez van társítva (persze még van idő, hogy esetleg meggondoljam magam). :)

(#29094) Jester01


Jester01
veterán

Vajon miért nem a digis számon hív a digis ügyfélszolgálat. Jó, tudom, hogy meg van adva a vodás de azon nem tudok itthonról beszélni mert borzasztó térerő miatt szakadozik. A digi jó :C

Jester

(#29095) viktorhu válasza Jester01 (#29094) üzenetére


viktorhu
veterán

Azon a számon hívnak, amit te megadtál. Ha azt szeretnéd, hogy a digis számon hívjanak, akkor azt add meg.

(#29096) davidcsaba93


davidcsaba93
aktív tag

Sziasztok!
Digi mobilinternetet (adat sim) szeretnék otthon routerrel megosztani. Milyen routert célszerű hozzá választani? Milyen feltételeknek kell megfelelnie a routernek azon kívül hogy legyen usb portja? Vagy jobb lenne rögtön 4g-s sim kártyát fogadó routert venni? A lakás kb. 100 nm területű, viszonylag gyenge a digi térereje, és átlagos felhasználásra (youtube, böngészés) kellene. Köszönöm szépen a segítségetek előre is! :R

(#29097) dethroner


dethroner
veterán

Kicsit visszatérve a nem indulás kérdéshez. Ez nem a több mint 100.000 támogatói aláíró szembeköpése?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#29098) wwenigma válasza dethroner (#29097) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem, Tisztelt Vezérünk köpte szembe a 100000 támogatót mikor nem valtoztatott a kiadott parancson.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#29099) Prien válasza dethroner (#29097) üzenetére


Prien
addikt

A pályázati feltételek eleve kizárták a DIGI indulását, tehát semmi értelme nem is volt pályázni. Ez nem a DIGI hibája.

A kevés is több a semminél.

(#29100) szpetyko válasza dethroner (#29097) üzenetére


szpetyko
csendes tag

Szia!

"Ez nem a több mint 100.000 támogatói aláíró szembeköpése?"

Szerintem nem!
Nem azért írták alá a petíciót az emberek, hogy a DIGI induljon vagy sem, hanem azért, hogy a Hatóság engedje indulni a DIGI-t (több kizáró feltételt is tartalmaz a kiírás). Azonban mindezt figyelmen kívül hagyta a Hatóság. Valójában a Hatóság "köpte szembe" az aláírókat.

Ha van egy pályázati kiírás, amelynek több feltételének sem felel meg az alany, akkor felesleges beadni a pályázatot. Ez mindennel így van. Amúgy magának a pályázat benyújtásának is elég nagy költségei vannak (közvetlen és közvetettek is).

Üdv

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.