Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#29801) radio100jozs válasza pinnacle (#29795) üzenetére


radio100jozs
őstag

Monoron jelenleg csak a Tesco melletti tornyok egyikén van Digi antenna (itt van a másik 3 szolgáltatónak is), sehol máshol. A várossal több helyszínre próbált kérni engedélyt a Digi, volt az Orbán tér is, ott egy műfa torony lett volna, de aztán azt sem engedélyezték. Jelen állás szerint egy olyan megoldásra adta az áldását a város, hogy a Kistói úti vasúti aluljáró mellett a szennyvízátemelőnél lenne a torony, de ez még építési szabályzat módosítást jelent, amit fizet a digi, de minimum fél év.

Monoron nagyon szigorúak a toronyépítés szabályai, ezért is a belső részen csak a Telenornek meg a Vodának volt szerencséje, előbbi a Virág utcai volt tűzoltóság tornyára pakolt fel, utóbbi meg a Balassi Bálint utcai UPC (volt Monortel) épületének a tornyára pakolt fel. A Telekomnak így nem maradt más, mint Gombai út melletti Ilzer söröző vÍztornyára felpakolni, ezért is rossz a belvárosban a Telekom beltéri lefedettsége. A Diginek meg a városban sehová nem jutott hely, nincs már régi torony, a városközpont épületeire meg gondolom nem engedik fel.

[ Szerkesztve ]

(#29802) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Azzal, hogy a Voda és a Telenor is kiszervezte a torony cégét, lehet a Digi felé is pozitív változást jelent. Pl. Gomba-Bénye felett szerintem a lefedettséget nem egy új saját antenna állítással oldották meg, hanem a Voda tornyára pakolt fel. De Pándon is egyetlen hatalmas torony van a település feletti dombon, és mindhárom cég oda van felpakolva, bár a Digi a lefedettségi térképet nézve a településen pakolhatott fel valami épületre inkább.

[ Szerkesztve ]

(#29803) dchard válasza pinnacle (#29800) üzenetére


dchard
veterán

A VoLTE nem VoIP. A VoLTE hívások a mobil hálózatban end-to-end szigorú minőségbiztosítással működnek, ezért nem fordul elő minőségi hiba akkor sem, amikor egy cella ki van terhelve maximumra. A VoWIFI az már inkább haosnlít egy VoIP hívásra, mivel ott semmilyen minőségbiztosítás nincs: ha a használt wifi vagy a mögötte lévő internet kapcsolat szar, akkor a hívás minősége is az lesz. Ebben az esetben az egyetlen lehetőség VoLTE-ra váltani, de ha eleve azért VoWIFI-zik valaki, mert nincs vagy gyenge a lefedettség, akkor ez nem opció. Tehát az alap tézisre visszatérve: nem fordulhat az elő, hogy 2G-n jobb minőségű lesz a hívás mint 4G-n (Diginél). Hacsak nem extrém lefedettségi határon van valaki, és valamilyen hullámterjedési anomália miatt mégis 2-3dB-vel jobb lesz a jel. De ez alapvetően extrém ritka és nem főszabály. Egyformán rossz rádiós vétel mellett is a VoLTE lesz a befutó, mivel az LTE-nek fejlettebb a power control, és a hibajavító eljárása is, az interferit is jobban kezeli, kapacitás is több van.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#29804) Masato


Masato
tag

Érdekességképp így néz ki az ablakomból a 4G vs 2G


(#29805) #44932096 válasza Masato (#29804) üzenetére


#44932096
törölt tag

Tehát azonos a jelszint.
-118dBm LTE = -103dBm 2G

[ Szerkesztve ]

(#29806) martonl válasza #44932096 (#29805) üzenetére


martonl
senior tag

Az ábra azt mutatja, hogy a mobilok térerőindikátora másképp van kalibrálva az LTE-hez és másképp a 2G/3G/4G(?)-hez.

[ Szerkesztve ]

(#29807) dchard válasza Masato (#29804) üzenetére


dchard
veterán

A kép csalóka, mivel az RSRP csak a kiszolgáló cella hasznos jelszintjét mutatja, az RSSI viszont az összes azonos ferkin működő celláét, így azokét is amik interferálnak. Ergó nem lehet őket összehasonlítani.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#29808) Kenderice válasza Lajosnagy17 (#28569) üzenetére


Kenderice
senior tag

A torony még nem áll, de a Lidl-nél 8-9 megabitet mértem tegnap úgyhogy valószínűleg beüzemeltek valahol egy másik bázist 51541 azonosítóval...

[ Szerkesztve ]

(#29809) n00n


n00n
őstag

Azért, ha lassan is, de haladnak a dolgok. Ezek csak a pénteki torony építési/használatba vételi engedélyek az NMHH oldaláról:

Ivád
Visznek
Szeged - 2db (Tápé, Narvál)
Nagylóc
Egerbocs
Kiskunhalas
Csorvás
Végegyháza
Kétsoprony
Kecskemét

(#29810) Lajosnagy17 válasza n00n (#29809) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

A Dunántúli engedély kérelmek és állomások száma még mindig limitált, annak ellenére, hogy elég nagy terület a megvett Invitelhez tartozik.

(#29811) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Vácegres, Dombóvár és Budapest(Rákosfalva).

Újabb állomások, amelyek a lefedettségi térképen még nem láthatóak.

[ Szerkesztve ]

(#29812) mezois


mezois
tag

Ajak településen is beüzemeltek egy tornyot de a lefedetségi térképen és listában nem szerepel!

[ Szerkesztve ]

(#29813) szabonagyur válasza mezois (#29812) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez kint van a benzinkut mellett?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#29814) Márton


Márton
nagyúr

A Digi még árulja ezeket az olcsó (10-30e), saját márkás mobilokat?
Vagy nem vált be? Nem látom a honlapon.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29815) slice14


slice14
veterán

Most ez komoly, előre fizetős lesz a Digi Mobil? Már a jelen számlában is megjelent.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#29816) rothfb válasza slice14 (#29815) üzenetére


rothfb
veterán

Ez a számla (amit január 31-ig kell befizetni és végre megjelent) a januári számla. Mindig is így jöttek a számlák a Diginél. Én már be is fizettem.

(#29817) n00n válasza rothfb (#29816) üzenetére


n00n
őstag

Nektek megjött a decemberi, mert nekem csak januári van egyelőre.
Illetve most már jöhetne a parkolásról is számla, mert még egyszer sem kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#29818) martonl válasza slice14 (#29815) üzenetére


martonl
senior tag

A havidíjat előre számlázzák, szerintem az ÁSZF-ben is benne van. Régebben a többiek is így csinálták, aztán valamikor jó sok éve átálltak az utólag számlázásra. A forgalmi díjakat természetesen utólag számlázzák. :D

(#29819) rothfb válasza n00n (#29817) üzenetére


rothfb
veterán

A januárit mikor kell fizetni, meddig kell befizetni?

(#29820) n00n válasza rothfb (#29819) üzenetére


n00n
őstag

2021-01-31

(#29821) slice14 válasza martonl (#29818) üzenetére


slice14
veterán

Nem olvastam az ÁSZF-et. Csak meglepődtem, mert más szolgáltató (mobil) utólag számláz.

#29819rothfb:

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#29822) #76519680


#76519680
törölt tag

Ja megjött..... :D
1 db Diginet1000 csomag.
3 db mobil sim.
2061Ft telefonhívás. :K
Jó lesz ez....... :DDD
[kép]

(#29823) DrBubo77 válasza Márton (#29814) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

A Digi K2 készülék most is fent van az oldalukon.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#29824) fil válasza slice14 (#29815) üzenetére


fil
őstag

Benne van a nevében "előfizetési" díj :D

[ Szerkesztve ]

(#29825) Lajosnagy17 válasza fil (#29824) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Ez így van,1000Ft az előre fizetendő.

(#29826) Márton válasza DrBubo77 (#29823) üzenetére


Márton
nagyúr

De rosszul emlékszem, hogy voltak pár hónapja olcsók is? (10-30e)
Mert ezt kérdeztem.

Meg is van: R1, C1. Akkor ezeket már nem árulják. Túl sok volt velük a gond?
Páromnak keresek vmit 20-30e között, yt, messenger, alap dolgokra.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29827) DrBubo77 válasza Márton (#29826) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Azok már kifutottak, helyettük a C2, R2 és K2 van. A legutóbbi árlista alapján a C2 fér bele a keretbe.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#29828) martonl válasza slice14 (#29821) üzenetére


martonl
senior tag

A 3 fő szolgáltató valóban utólag számlázza, de ahogy írtam, nem volt ez mindig így. Egyébként más alternatív szolgáltató, pl. a Netfone is előre számláz, ha jól tudom.

(#29829) Márton válasza DrBubo77 (#29827) üzenetére


Márton
nagyúr

Köszi, valóban.
De ez miért nincs fennt a honlapjukon a menüből :F
Van vkinek tapasztalata ezzel? Bírja azért a strapát, nem fagy?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29830) gabor9991


gabor9991
őstag

Vajon ez mennyibe fog kerülni?[link]

(#29831) sifarr válasza martonl (#29828) üzenetére


sifarr
senior tag

A 3 fő szolgáltató valóban utólag számlázza, ...
Mindhárom? Hát, azért ez nem egészen biztos.
Nekem a Voda 12.10.én számlázta és 12.28-ig kell kifizetnem a 2020.12.07-2021.01.06-ig szóló előfizetési díjat.

(#29832) nyitom válasza sifarr (#29831) üzenetére


nyitom
aktív tag

A telekom dettó. :)) .

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#29833) nyitom válasza gabor9991 (#29830) üzenetére


nyitom
aktív tag

Hát bizony van elég sötét ember, amire a jó magyar felügyeletek rendessen rájátszanak. Itt nálunk csak ovi nem mond valótlant... :W

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#29834) rothfb válasza n00n (#29820) üzenetére


rothfb
veterán

Akkor nekem a januári jött ki. Nem a decemberi. A decemberit még november elején kifizettem.

(#29835) Laza... válasza sifarr (#29831) üzenetére


Laza...
addikt

Nekem is akkor számlázta, de a fizetési határidő jan. 04. Más kérdés hogy a márciusban lejáró csomagom megújítását ők úgy képzelik el (100perc bárhova, korlátlan net (10/10)), hogy a havi 3000 helyett fizetek 7500-öt, és 10 giga adatforgalom lesz benne. Anyjukat.. :W

Never give up!

(#29836) rothfb válasza sifarr (#29831) üzenetére


rothfb
veterán

Szerintem jobb az a számlázási rendszer, ami időben előre kiszámlázza a fizetendőt és én döntöm el, mikor fizetek, miközben bőven van ugye fizetési határidő, mint a nem egy esetben olyan rendszer, ahol kiszámláznak valamit és van két napom befizetni. Netán jön egy csekk, amin olyan fizetési határidő van, ami 2 napja lejárt.

(#29838) sifarr válasza rothfb (#29836) üzenetére


sifarr
senior tag

Szerintem jobb az a számlázási rendszer, ami időben előre kiszámlázza a fizetendőt ...
Nincs köztünk vita, egyetértek veled.
Én csak arra reagáltam, hogy a "3 fő szolgáltató" utólag számláz. Ez nem igaz.
Lényegében a DIGI-re sem igaz, hogy előre kell fizetni.
A DIGI adott hónapban előre leszámlázza a következő hónap havi díjait, de azt a következő hónap végéig kell kifizetni. Azaz akkor, amikor az előfizető már a szolgáltatást felhasználta, lényegében utólag.
Az esetleges forgalmi díjakat pedig a tárgyhót követő hónapban számlázza (utólag), és a következő hónap végéig kell kifizetni. Azaz lényegében 2 hónappal később.
Ez az eljárás az előfizetőnek rugalmas lehetőséget ad a kifizetésre és kedvező.

(#29839) rothfb válasza sifarr (#29838) üzenetére


rothfb
veterán

Nagyon egy hullámhosszon vagyunk.:K:R

(#29841) slice14 válasza gabor9991 (#29830) üzenetére


slice14
veterán

Nemtom pontosan hogy milyen eszközöket ad a Digi optikai net mellé, szétosztásra (OMT/router). De gondolnám én naiv, hogy gigabites portokkal és legalább ac-s wifi-vel rendelkezik. Az meg már ne legyen már a szolgáltató hibája, hogy az ügyfél olyan saját eszközt használ, amivel nem hozható az igért/garantált sebesség. Egy kis utána járás nem kerül semmibe, ha már saját eszközzel szeretnénk használni, és nem a szolgáltató eszközével. Az persze más kérdés hogy a végponti eszközök (gép/mobil) mit tudnak. De vásárlásnál nem csak kinézet, hanem specifikáció alapján is kéne megválasztani a vásárolni kívánt eszközt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#29842) n00n válasza slice14 (#29841) üzenetére


n00n
őstag

Én 2 éve köttettem be Digi-t (előtte is azt használtam, csak akkor költöztük ide) Pécsen, akkor gigabitetes port volt a szolgáltató eszközén, de wifit csak 2,4 GHz-en tudott. Bár én kapásból bridge módba kértem és mögé kötöttem a saját eszközömet.

(#29843) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

20 új állomást üzemeltek be Budapesten szeptember óta. Észrevehető a változás?

(#29844) csacsi67 válasza gabor9991 (#29830) üzenetére


csacsi67
addikt

A Digi végét magyarországi viszonylatban.

(#29845) n00n válasza Lajosnagy17 (#29843) üzenetére


n00n
őstag

Ezt hol látod? Ha én a cellmappert szeptember 1-re rakom, akkor csak ezeket az új tornyokat látom:

(#29846) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#29847) n00n válasza Lajosnagy17 (#29846) üzenetére


n00n
őstag

jó, nem szóltam, zoomoláskor előjönnek a tornyok, bocsi... :DDD

(#29848) Lajosnagy17 válasza n00n (#29845) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Rá kell zoomolnod Budapestre, csak akkor fogod látni őket.

(#29849) slice14 válasza n00n (#29842) üzenetére


slice14
veterán

Az érdekes, de még az is elég mobillal. Laptopot/asztalit én így is-úgy is bekötném. Mondjuk az tény hogy panel rengetegben elkel az 5GHz, ha wifiről van szó.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#29850) ggabor02 válasza nyitom (#29833) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Ennyi sötét embert. A GVH-nak is ez a legnagyobb problémája?
Az ezres net megjelenése után pár héttel váltottam erre a csomagra. Le volt minden írva, még az ajánlott router típusok is. Ezen kívül a minimális hardver konfig is fel volt sorolva, amelyen esélyed van elérni a csomagban elérhető maximális sebességet (200-500-1000). Mi kellett volna még leírni, vagy másként tenni? Minden előfizetőhöz esténként becsengetni, egyenként a routert szemrevételezni, adni neki egy erősebb pc-t, vagy notebookot?

Elmennek ezek a p....ba.

A Telekom 2 gigabites csomagját (egy eszközön) mivel lehet kihasználni?

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.