Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#28451) pjen válasza 4Grider (#28450) üzenetére


pjen
félisten

Felhívtam a DIGI t és jelen állás szerint sajnos nekem van igazam.A 200 perc hálózaton belülre vonatkozik.EU n belül is van DIGI hálózat román spanyol stb.

(#28452) viktorhu válasza pjen (#28451) üzenetére


viktorhu
veterán

Belföldi és EU irányokba...

(#28453) fornettisuti válasza viktorhu (#28452) üzenetére


fornettisuti
veterán

Magyarul Digi belföldi es Digi Eu iranyokba érvényes a 200perc.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#28454) bzoley válasza fornettisuti (#28453) üzenetére


bzoley
veterán

"A DIGIMobil PLUSZ tarifacsomagban foglalt lebeszélhető percek hálózaton belül, belföldre és 1-es nemzetközi díjzónába indított normál díjas hívások esetén használható fel."

(#28455) pjen válasza fornettisuti (#28453) üzenetére


pjen
félisten

Így van,nekem legalábbis ezt mondta az ÜFSZ.Sajnos leírva is ez van.

(#28456) viktorhu válasza fornettisuti (#28453) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezt Te írtad hozzá. Belföldi és EU irányba azt jelenti, hogy 0049, 0670 stb.

(#28457) pjen


pjen
félisten

Most már tényleg nem értem,az ügyfélkapun megnézve a tarifákat,a +csomagnál nem szerepel a hálózaton belül kifejezés.Lehet gyorsan kivették, vagy eleve sajtóhiba volt.Az ÜFSZ en a hölgy is azt mondta elsőre a 200 perc bármerre lebeszélhető,aztán mondta.Megnézi pontosan.

(#28458) atos30


atos30
aktív tag

Uhh!
De jó ,hogy írjátok ezeket! Hát nekem is úgy jött le, hogy a havidíjban van 200 perc lebeszélhetőség belföldi és EU irányokba. Most elolvastam az apróbetűs részt és látom, hogy csak hálózaton belül érvényes a 200 perc. Számomra ez a vásárló megtévesztése kategória.
Még jó, hogy nincs hűségidő. ( Bár lehet, hogy ez is valahol az apróbetűs részben van)

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#28459) pjen


pjen
félisten

A táblázat alatt viszont még most is ez van:
"A DIGIMobil PLUSZ tarifacsomagban foglalt lebeszélhető percek hálózaton belül, belföldre és 1-es nemzetközi díjzónába indított normál díjas hívások esetén használható fel. A DIGIMobil PLUSZ tarifacsomaghoz roaming szolgáltatás nem áll rendelkezésre."

(#28460) 4Grider válasza atos30 (#28458) üzenetére


4Grider
nagyúr

A vessző a tagolás miatt van a hálózaton belül után, nem azért hogy a lebeszélhetőség ne vonatkozzon a vessző utáni mondatrészre.
A mondat második felének egyébként nem lenne értelme...

[ Szerkesztve ]

(#28461) viktorhu válasza pjen (#28459) üzenetére


viktorhu
veterán

Tökéletes, tehát minden belföldi és EU-s hívás benne van.

(#28462) pjen válasza viktorhu (#28461) üzenetére


pjen
félisten

elég megtévesztő tud lenni:Lebeszélhető percek (hálózaton belül, belföldi és EU irányokba)
A friss ügyfélkapun a vastagon szedett rész nem szerepel.
Alatta a magyarázatban megint ott van.
Nagyon hasonlít a Bánk bán ra, ahol a királynő megöléséről értekeznek.Csak egy vesszőn múlik.

(#28463) #04535040 válasza viktorhu (#28461) üzenetére


#04535040
törölt tag

A DIGIMobil PLUSZ tarifacsomagban foglalt lebeszélhető percek belföldre és 1-es roaming díjzónába indított normál díjas hívások esetén használható fel. A DIGIMobil PLUSZ tarifacsomaghoz roaming szolgáltatás nem áll rendelkezésre.

Tehát:

Roaming 1-es díjzónába indított hívásról írnak, miközben nincs olyan belföldről indított hívás esetén, hogy roaming 1-es díjzóna: azt nemzetközi EU-s díjzónának nevezik .
Amit ők írnak, az roamingolás (AT-ból AT, AT-ból-DE írány), miközben a mondat végén az áll, hogy nincs roaming szolgáltatás.

Így kellett volna helyesen fogalmazni:
- belföldről az EU nemzetközi díjzóna érvényességi területén belüli országok hívószámaira. /vodánál így van az ászfben/

Inkább nem minősítem azt, aki az ászf-et írja :O

[ Szerkesztve ]

(#28464) herdsman12 válasza pjen (#28451) üzenetére


herdsman12
őstag

Ha ez igaz, akkor a Digi megint súlyos bírságot kap.
Nem lehet többféleképpen értelmezni a mindkét helyen jelzett "BELFÖLDI ÉS EU IRÁNYOKBA" kifejezést.
Lassan alkalmazhatnának egy magyar lektort.

(#28465) DevKiller válasza pjen (#28462) üzenetére


DevKiller
senior tag

Én is úgy értelmezem, és román példa is azt mutatja, hogy 200 perc belföldön és az eu-ban(értsd ebbe digimobil hálót is) utánna pedig perkálsz 4ft-ot percenként.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#28466) adolfo01 válasza DevKiller (#28465) üzenetére


adolfo01
tag

Én dettó így értelmezem.
Lehet kellene egy emailt írni nekik és abban kérdezni meg ,hogy pontosan ,milyen hívásirányokba értendő a 200 perc lebeszélhetősége.De fenemód rossz fényt vetne a digire,ha ilyennel trükköznének. :((
Itt belföld van és nem hálón belül a 200 percnél!!!!

[ Szerkesztve ]

(#28467) dkess válasza adolfo01 (#28466) üzenetére


dkess
őstag

Pontosan így van (így kellene lennie). Sőt amennyiben majd jövőre valamikor amikor a roaming szabályozás illetve díjszabások életbe lépnek, akkor amennyiben ez a része (ami a képeden van) változatlan marad, akkor azt is jelenti, hogy a világ bármely pontjáról (nemcsak EU), ha bármely belföldi hálózatra illetve bármely EU hálózatra telefonálsz, akkor az is benne van a 200 percben ...

Egyébként a "hálózaton belüli" fogalom a Digi HU esetén csak a Digi HU mobil és vezetékes szolgáltatást jelenti. Más országok Digi szolgáltatása az más hálózat ... Ez persze mérsékelten releváns e szempontból - csak érdekesség például, hogy Digi HU hálózat semelyik másik EU országban nincs ... Ennyit a hálózaton belüliségről is ...

Az én értelmezésem szerint azzal, hogy a hálózaton belüliséget is kihangsúlyozták eredetileg a lebeszélhető perceknél és a percdíjnál is arra próbáltak utalni elég erőteljesen, hogy Digi Mobil HU -ról kezdeményezett hívások esetén egyáltalán nem lesz ingyenes hívás se a Digi HU mobil - se a Digi HU vezetékes irányokban (azaz pörögni fog a számláló illetve a 200 percbe is bele fog számítani).

Az, hogy Digi HU vezetékesről milyen árban (avagy ingyenesen) lehet hívni január egytől a Digi HU mobilt (akár itthon akár külföldön) az ettől teljesen független dolog ...

(#28468) herdsman12 válasza dkess (#28467) üzenetére


herdsman12
őstag

Ajjaj, elvesztettem a fonalat...
Akkor most mire is van a 200 perc szerinted?

(#28469) #04535040 válasza herdsman12 (#28468) üzenetére


#04535040
törölt tag

Mindig az ászf az irányadó, és nem a honlapra "kiaggatott" figyelemfelkeltő feliratok/képek.

Ahogy fentebb írtam: ászf szerint a 200 perc jelen állás szerint csak belföldön és belföldi számok hívására érvényes (tehát legyen az digi/tkom/tnor....vezetékes...bármilyen NEM EMELTDÍJAS), mivel a másik felhasználási lehetőség a roaming irány -úgy hogy közben tiltva van a roaming.
Az, hogy én itthon vagyok, és más EU-s számokat hívok, az nem roaming 1-es díjzóna, hanem
nemzetközi EU-s díjzóna.

[ Szerkesztve ]

(#28470) adolfo01 válasza dkess (#28467) üzenetére


adolfo01
tag

Bízzunk benne,hogy így lesz és nem áll be a digi a trükközések sorába(apró betűs részek),amit egyébként a hazai szolgáltatók előszeretettel művelnek.Mert akkor hamar elapad a szimpatizánsai tábora! :K

(#28471) viktorhu válasza #04535040 (#28469) üzenetére


viktorhu
veterán

Pedig van egy táblázat, ami felsorolja a roaming 1-es díjzóna országait, így pedig egyértelmű a leírás. Nevezhetnék akár nemolyanmesszire díjzónának is, ha egyértelműen fel van sorolva, hogy mi tartozik oda.

(#28472) martonl válasza atos30 (#28458) üzenetére


martonl
senior tag

Hűségidő szerintem nem lehet. Mivel elképzelhető, hogy az előfizető önhibáján kívül fel kell mondania a szolgáltatónak az előfizetést. Ilyen esetek, ha pl. az előfizető olyan helyre költözik, ahol egyéb Digi szolgáltatás nem áll rendelkezésre (satot meg nem akar), és/vagy az előfizető Digimobil szolgáltatási területen kívül eső címre költözik.

(#28473) #04535040 válasza viktorhu (#28471) üzenetére


#04535040
törölt tag

Nem!

Ha te otthonról hívsz, az nemzetközi hívásirány. És nincs olyan, hogy "értsd úgy ahogy mi gondoltuk"! Van egy hivatalos terminológia, és punktum.

adolfo01
és EU-s hívásirányokba használható a 200 perc!
De belföldről nem! Ugyanis roamingról írnak, annak pedig a feltétele, hogy országon kívül legyél.

De figyeljetek: majd ez is javítva lesz, mint a "következő" hónapos sztori....

[ Szerkesztve ]

(#28474) adolfo01 válasza #04535040 (#28469) üzenetére


adolfo01
tag

Igen,én is így értelmezem!
Belföldön,belföldi és EU-s hívásirányokba használható a 200 perc! :K
Ugyanis túl azon,hogy a táblázatban is ez van,alatta az értelmezésben is ezt írják:
"A DIGIMobil PLUSZ tarifacsomagban foglalt lebeszélhető percek hálózaton belül, belföldre és 1-es nemzetközi díjzónába indított normál díjas hívások esetén használható fel".

[ Szerkesztve ]

(#28475) viktorhu válasza #04535040 (#28473) üzenetére


viktorhu
veterán

Hol van ez a hivatalos terminológia definiálva?

(#28476) #04535040 válasza viktorhu (#28475) üzenetére


#04535040
törölt tag

Mármint, hogy mi a roaming és mi a nemzetközi hívás?

Csak 1 példa:
Vodának van 2 fajta Go csomagja, mindkettőben 100 perc van. Az első már lezárt a második értékesítés alatt van.
Az egyikbe beleírják, hogy Mo számok hívására használható a 100 perc és roaming hívásokra.
A másikra pedig azt írják, hogy a 100 perc Mo számok + EU roaming + EU hívásirány.
A te logikád alapján verhetem az asztalt az első csomag esetén, hogy márpedig én úgy értelmezem, hogy itthonról hívhatom az EU-s számokat.
Hát nem!

(#28477) #04535040 válasza adolfo01 (#28474) üzenetére


#04535040
törölt tag

Nézd meg az új ászf-eket, ott már nem nemzetközi díjzónát írnak, hanem.... és 1-es roaming díjzónába

[ Szerkesztve ]

(#28478) herdsman12 válasza #04535040 (#28469) üzenetére


herdsman12
őstag

Nincs vita ÁSZF ügyben, de megjegyzem, ha a honlapjukra "kiaggatott figyelemfelkeltő felirat/kép kamu/nemigaz/félretájékoztatás, akkor komoly büntit kapnak.
Én a tájékoztató táblázatot úgy értelemezem, hogy "Belföldi és Eu irányba 200 perc lebeszélhető az 1000 Ft-os havi előfizetési díjért, majd, ha ez elfogyott, akkor Belföldi és Eu irányba bruttó 4 Ft/perc lesz a díj".
ÁSZF-től függetlenül, hogy lehet ezt még értelmezni?
Ezért kérdeztem "dkess" ft-tól, hogy, ha szerinte Digi Mobil HU -ról kezdeményezett hívások esetén egyáltalán nem lesz ingyenes hívás, akkor mire is van a 200 perc?
Megyek átolvasom az ÁSZF-et.
Szerk: (Nincs még 2021.01. hónapra érvényes ÁSZF)

[ Szerkesztve ]

(#28479) viktorhu válasza #04535040 (#28476) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor szerinted sincs hivatalos definíció.

(#28480) #04535040 válasza herdsman12 (#28478) üzenetére


#04535040
törölt tag

A hsz-eim célja nazt a célt szolgálja, hogy hozzák az ászf-et rendbe, mert nyilván EU-s hívásirányt akartak abba is írni, de nem ez sikerült (olvassák a fórumot).
Nem hiányzik nekik egy újabb büntetés, és mivel még amúgy sem lépett életbe az új csomag, így van idejük korrigálni.
Mint ahogy fentebb írtam, majd kijavítják (valószínűleg a soron következő 2020.12-es ászf-fel meglépik).

(#28481) #04535040 válasza viktorhu (#28479) üzenetére


#04535040
törölt tag

Ezt melyik szavamból/mondatomból olvastad ki?

EU roaming és az EU hívásirány között mi a különbség?.....
Mind a kettőre van szabályozás, és mind a kettőnek van feltétele.
Ajánlom az europa.eu oldalt.

Persze szerinted nincs igazam: de tudod mit? Majd a következő digi-s ászf módosításnál emlékeztetlek....nyilván a vodánál tévedtek, és nem a diginél (arra a példámra nem akartál valamiért reagálni... :F )

(#28482) adolfo01 válasza #04535040 (#28480) üzenetére


adolfo01
tag

Az ÁFSZ még kidolgozás alatt,főleg ami 2021 január 1-től lesz hatályos!
Az azért nevetséges,hogy roaming hívásokról beszélnek,mikor nincs is roaming szolgáltatás!
A legnyilvánvalóbbnak szerintem is az tűnik,hogy kapkodnak és az sem kizárt,hogy felmérik az igényeket is valamilyen szinten.De egy biztos a 200 percnek akkor van értelme ,ha belföldi és EU-s hívásirányokba használható fel! Az még jobb lenne,ha lenne roaming és ott is felhasználható lenne,de belföldről belföldi hívásirányokba és EU-s irányokba mindenképp!
Ez a sok egymással ellentmondó"figyelemfelhívás"meg egyenesen megtévesztő!
Úgy,hogy kedves DIGI-s kolléga aki olvassa a fórumot,a feladat adott,mielőbb egy korrekt "figyelemfelhívást" kell közzé tenni,ami az ÁSZF-el sem ellentétes! :K

[ Szerkesztve ]

(#28483) #04535040 válasza adolfo01 (#28482) üzenetére


#04535040
törölt tag

De egy biztos a 200 percnek akkor van értelme ,ha belföldi és EU-s hívásirányokba használható fel!
Igen.

Az még jobb lenne,ha lenne roaming és ott is felhasználható lenne
Ha lesz roaming így lesz

A legnyilvánvalóbbnak szerintem is az tűnik,hogy kapkodnak
Tuti

(#28484) herdsman12 válasza #04535040 (#28481) üzenetére


herdsman12
őstag

Elsősorban a 2003. évi C. törvény "Értelmező rendelkezések".

[ Szerkesztve ]

(#28485) #04535040 válasza #04535040 (#28483) üzenetére


#04535040
törölt tag

2. megállapítast inkább visszavonom: románoknál fizetős diginél a roaming....

(#28486) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Remélem csináltok mindenről screenshotot. :D

The Truth is out there...

(#28487) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Magyarországon az egyszerű magyar átlagember számára a következők értelmezhetők:

Magyarországon tartózkodva, magyar(saját) szolgáltató sim kártyájáról ugyanazon (saját) szolgáltató magyar sim kártyáját hívja - hálózaton belüli hívás(mobil irányba)
Mo-on tartózkodva, saját kártyáról másik magyar szolgáltató kártyáját hívja - belföldi hívás(mobil irányba)
Mo-on tartózkodva, saját kártyáról másik magyar szolgáltató vezetékes számát hívja - belföldi hívás(vezetékes irányba)
Mo-on tartózkodva, saját kártyáról nem magyar szolgáltató nem magyar sim kártyáját hívja - nemzetközi hívás(mobil és/vagy vezetékes)
Külföldön tartózkodva, saját kártyáról bármilyen szolgáltató számát hívja - roaming hívás
(feltételezve, hogy a magyar sim külföldön bármely más külföldi szolgáltató hálózatát használja, tehát roamingol, azaz ezt nevezzük roamingnak, semmi mást)

Ha elkülönítünk belföldi roamingot, nemzetközi roamingot, EU roamingot, nemzetközi hívást, nemzetközi hívást belföldről, nemzetközi hívást külföldről, nemzetközi roaming hívást euba, eu tarifát, eu régiót, roaming 1-6 körzetet, de nem magyarázzuk meg érthetően, akkor a marketing-jogász szakemberek kivételével senki nem fog semmit érteni.
Le kell egyszerűsíteni.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#28488) Lajosnagy17 válasza adolfo01 (#28466) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Szerintem ezt úgy kell értelmezni 200perc Magyarországról indított hívás az EU-ba és Magyarországra benne van az árban, utána 4 Ft/perc.

(#28489) adolfo01 válasza BlacKSouL (#28487) üzenetére


adolfo01
tag

Egyetértek szavaiddal!
Tehát az a digi,aki amúgy apellál az ügyfeleire(támogatásukat kéri,petició,stb),átláthatóbban kellene fogalmazzon alap tarifákat illetően!Itt nem valami speciális esetekről van szó!
Arról nem is beszélve,hogy a konkurencia és a Hatóság alig várja,hogy találjon valamit amibe beleköthet.Úgy,hogy gőzerővel kijavítani és átláthatóvá tenni a Feltételeket!Legalábbis azt ami eddig a pillanatig tudható,aztán a későbbiekben ezt kedvezőbbé lehet tenni!Csak hátrányosabb nem lehet az előfizetők számára!

(#28490) #04535040 válasza Lackooo84 (#28486) üzenetére


#04535040
törölt tag

Minek képernyőmentés?
Nem a digi szivatása a cél, hanem pont az, hogy elkerüljék az újabb büntit. Olvassak a fórumot, időben vannak az ászf korrigálással.

(#28491) adolfo01 válasza Lajosnagy17 (#28488) üzenetére


adolfo01
tag

Így igaz,én is így értelmezem! :K

[ Szerkesztve ]

(#28492) Lackooo84 válasza #04535040 (#28490) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Azért, hogy majd nehogy kiszámlázzák, ha majd EU-ba telefonálsz a 200 percből. :U

The Truth is out there...

(#28493) #04535040 válasza Lackooo84 (#28492) üzenetére


#04535040
törölt tag

Már írtam korábban: számomra a digi hobbi. Nincs +1 slotom, ezért jelen állás szerint a kátyákat visszaadom.

[ Szerkesztve ]

(#28494) the.odzsy válasza Lackooo84 (#28492) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Még mindig jobb mint a vodás 76Ft/perc Eu-ba történt telefonáláskor. ;)

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#28495) DevKiller válasza #04535040 (#28476) üzenetére


DevKiller
senior tag

Te mikre oda tudsz figyelni basszus. :C
Őrangyala vagy a drágáknak ;]
Tényleg jó lenne, ha nem kapnának ezért is jókora büntit.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#28496) #04535040 válasza DevKiller (#28495) üzenetére


#04535040
törölt tag

Nem kapnak, ha a következő ászfet módosítják.

Figyi: most hívtam őket egy másik dolog miatt. Remélem az eljut a megfelelő emberhez...Bővebbet nem írok, mert nem az a célom, hogy fájjon a fejük.
Majd ha megoldódik, megírom mi volt az.

(#28497) viktorhu válasza #04535040 (#28481) üzenetére


viktorhu
veterán

Kérdeztem, hogy melyik jogszabályra gondoltál, ami szabályozná a díjzónák nevezéktanát, vagy hogy akkor is külön táblázat kell a roaming és a nemzetközi díjzónára, ha a kettőben ugyanazok az országok szerepelnek. Ehelyett idéztél egy másik szolgáltató díjcsomagjai közül, ráadásul úgy módosítva a leírásukat, hogy alátámassza az érvelésedet. De irreleváns is a Vodafone példája, ők így oldották meg, más meg másképpen. Azért nem tudtál jogszabályt idézni, mert nincs is ilyen előírás.

Mivel nem az van odaírva, hogy "Roaming helyzetből az 1. roaming díjzónából a belföldi ... hívásokra", hanem az, hogy a roaming 1. díjzónába irányuló hívásokra vonatkozik, és fel is van sorolva, hogy melyik országok tartoznak oda, így aki nem érti, az vagy kötekedni akar, vagy nem tud magyarul.

(#28498) viktorhu válasza herdsman12 (#28484) üzenetére


viktorhu
veterán

Az sem tartalmazza a díjzónák nevezéktanát, ill. nem definiálja a roaming díjzóna fogalmát.

(#28499) manoarc


manoarc
senior tag

üdv skacok!
olyan volt már valakinek,hogy a simkártya bemondta az unalmast ?
(Próbáltam telefonban és laptopban is, tegnap még gond nélkül ment)

{。^◕‿◕^。}

(#28500) dkess válasza herdsman12 (#28478) üzenetére


dkess
őstag

Igen, úgy gondolom mindenképpen szükséges tisztázni az "ingyenesség" fogalmát ahhoz, hogy az előző hsz -emet megfelelően értelmezni tudjuk.

A 200 perc nem ingyenes hívás (!!). Semmilyen irányban. Még korábbi hozzászólásomban pont részleteztem is, hogy a Digi milyen formában forintosítja ezt (ezen 2 csomag díjai az alábbiképpen mutatkoznak az app -ban):

- Plusz: DIGIMOBIL PLUSZ: 500 Ft és DIGIMOBIL PLUSZ NET: 500 Ft,
- Max: DIGIMOBIL MAX: 0 Ft és DIGIMOBIL MAX NET: 1000 Ft.

Azaz a szolgáltatás alapdíja a 200 perc lebeszélhetőséggel: 500 Ft. Max. esetén 0 Ft - de ott lebeszélhetőség sincs ...

Akkor mi is lehetne csak példának okáért ingyenes? Pl. ha a Digi HU mobilok avagy akár a Digi HU vezetékes vonalakat is beleértve ingyenesen beszélhetnének egymással. Ez a 200 perc vonatkozásában úgy értelmezhető, hogy nem fogyasztaná a 200 perces keretet - illetve természetesen külön percdíj sem lenne annak elfogyását követően az ezen típusú hívások esetén. Azonban ez nincs így. A Digi HU mobilról kezdeményezett minden hívás ("belföldi és EU irányban" a Digi megfogalmazása esetén) Plusz előfizetés esetén:

- fogyasztani fogja a 200 perces keretet,
- annak elfogyását követően pedig percdíj kerül felszámításra.

Értelemszerűen beleértve a bármilyen (mobil/vezetékes) hazai Digi -s számot is hívva ... Azt a részét megismételném az előző hsz -emből: hogy ez a Digi HU vezetékesről kezdeményezett Digi HU mobilra történő hívás esetét nem érinti - arra értelemszerűen a Digi HU vezetékes díjszabásai érvényesek ...

A változás az, hogy január egyet megelőzően a tesztcsomaggal Digi HU számot ingyen hívhatsz most még - ez nem így lesz január egyet követően ...

Ugye most még ez van: 0 Ft/hó havidíj és 0 Ft/perc DIGI vezetékes és mobil irányokba . Namost január egytől a Plusz csomagban lesz havidíj is és a 200 percbe és azt követően a percdíjba is is számolódni fognak a DIGI HU vezetékes és mobil irányú hívások is.

Hozzáteszem amennyire jól értem, akkor ez jelenleg általánosságban nem kérdés itt a fórumon.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.