Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Drp81 válasza Kvelstadt (#849) üzenetére


Drp81
aktív tag

Egyetértek, azért is írtam, hogy még soulslike-nak se nevezném.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#852) centrino


centrino
aktív tag

Egy kis információra, megerősítésre lenne szükségem a profiktól.

2-3 már megvolt, Dragon God legyőzve. Abben a "világban" akkor már semmi dolgom, ha be akarom húzni a Primeval Demon legyőzése után járó Colorless Demon Soult, akkor human form ban párszor meghalok, megvan a Pure Black World és ennyi? (Royalty mage karakter, Kris Blade már +2, ehhez kéne még a +3 hoz. Crescent Secret Dagger, Kilij, Estoc, mindhárom +4-es)

Pure Black World ben tudok farmolni ha kell (többet dob) és Scirvir Black Phatnomját legyőzve meg tudom szerezni a Talisman of Beast-et. Jelenleg 50Magic Faith alap 12. Szükségem van a ToB-re? Érdemes a Faith-et is tolni? vagy a "Spellsword" karakternek toljam inkább az Endurance-ot, hogy közelharcban legyen több stamina?

(eddig megvan: Phalanx, Tower Knight, Penetrator, Red Dragon, Armor Spider, Flamelurker, Dragon God, Adjudicator, Vanguard, Leechmonger)

[ Szerkesztve ]

(#853) Kvelstadt válasza centrino (#852) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Profit nem ismerek de én segitek ahogy tudok.
Igen csinálhatod a pure blackelést. De asszem olyan lelket a madárral is lehet cserélni a 4es világban.

Én az infinity catalistot hadználtam ami ugye a 3.3 lelkéből jön.
Na arra most nem emlékszem hogy az jó e mindkettőre
De egyébként a Tob is jó cucc.

Ha kardozol is gyakran akkor jó ha van stamina. 40ig mehet és jó is vagy.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#854) centrino válasza Kvelstadt (#853) üzenetére


centrino
aktív tag

Alakult közben a mage karakter, meglett a firestorm es igzabol tul konnyuve valt a jatek...

Ezert parhuzamosan inditottam egy dex karaktert. Megvn mar a sticky longbow, sharp kilij, sharp winged spear. Kell még egy sharp estoc, sharp secret dagger. Varazslas nem lesz, max second chance es cursed weapon. Dodge és csihi puhi. Nagyon elvezem. 4-1 en baromi jo egy iron knuckles +6 al apritani a csontikat es farmilni a sharp upgrade materialt.

(#855) Kvelstadt válasza centrino (#854) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Na ezek a fist fegyók amimet soha egy soulsban sem használtam.
Platinát csinálod vagy csináltad?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#856) centrino válasza Kvelstadt (#855) üzenetére


centrino
aktív tag

Olvastam, hogy a csontavazakat farmolni (meg a kilij, uchi, longbow lelőhelye) mindenkepp egy blunt fegyver az ideális. Sokkal tobbet sebeznek rajtuk, mint a sima. Banyaszokra pedig szuro fegyverek vagy magic. Club-ot nem lehet upgrade elni, egyik ellen pedig dobott egy iron knuckles-t. Mondom próba szerencse. Par szint utan minden csontvaz ket utes vagy egy nyilas agro utan egy. (hozza egy +5 pajzs, es sima ügy)

Platinat mindenkepp megerdemel a jatek, de még sok sok órám lesz benne, még nem izgat a platina, még csak "ismerkedunk"

[ Szerkesztve ]

(#857) Kvelstadt válasza centrino (#856) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Jaja vágom. Én mikor csináltam a faithes karit annak mace volt a kezdő fegyver és alap szinten vsgy két ütésből lecsapta őket. Csak pislogtam hogy oké blunt de ennyre? :Y

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#858) centrino válasza Kvelstadt (#857) üzenetére


centrino
aktív tag

2-1 bányászok is dőltek sorban mail breaker vagy winged spear pajzs mögül...
Royalty mage majd spellsword irány jó volt az "ismerkedéshez", kicsi magabiztosság, hogy ne ugorjon a pulzus egyből 200 ra ha feltűnt egy black skeleton vagy red eye knight.
Most a dex karakterrel megvan az "igazi" souls "életérzés", dodge, backstab, dodge...

Royalty tényleg easy mode, firestorm /firespray pedig 50 mag mellett már inkább speedrun...

(#859) Kvelstadt válasza centrino (#858) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nekem cerent estoc volt 40dex 50int. Nagyon op 2.1ben.
Előtte sose hadználtam estocot se vagy any pöcpöc fegyvert sem soha.
Speareket rég szeretem de itt voltam az is először.
Mondjuk surgebe jobbak mwrt ott van jó movejuk.
Meg niohba is jók csak a nioh nem jó(nekem) de az most nemlémyeg.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#860) centrino válasza Kvelstadt (#859) üzenetére


centrino
aktív tag

Kilij/Estoc/Spear/Dagger és kvázi minden is van. Ehhez jött most a klopfoló, nagy két kezes cuccokat nem szeretem. Iron Knuckles +6 bol egyik boss soul al lehet majd meat cleaver t csinalni, S scale dex, max kiprobalom (S dex S str speccel, nagy ketkezes bard)

The surge ben en is spear el nyomtam az első két pályát ameddig jelenleg jutottam.

(#861) centrino válasza centrino (#860) üzenetére


centrino
aktív tag

Alapvetően semmi gondom a farmolással, de a Pure Bladestone farmolás egy "next level shit" .... :Y
(Már van kettő, Kilij, Estoc már úton a Sharp +5 felé)

(#862) Kvelstadt válasza centrino (#861) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Megkönnyítem a pure bladeston farmolással járó mentális terhet.
A ps3 verzióban minden fegyverből kellett egy maxos a trofikhoz és ott nem dobálták a bossok és sokkal többet kellett farmolni olyan lényeket akik nem voltak olyan közel a tűzhöz mint a két fekete csonti.
Jó oké az trofizás, de akkor is így jártál ha akartál egy maxos fegyót ami nem sharp.
Ja és ott az adjuncator előtti csonti nem dobta, csak a másik.
Ugye hogy jobb lett? Menjél szépen farmoni és ne panaszkodj. :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#863) centrino válasza Kvelstadt (#862) üzenetére


centrino
aktív tag

Igen, igen már "csak" pár Chunk kell meg egy halom Spiderstone :)
Gondom nincs vele, valamikor podcast et is kell hallgatni :D

25VIT 25 END 40DEX, többi alapon (Temple Knight) +4 Sharp fegyverrel már elég szépen működik a build, és még nincs se S scaling, se 50DEX, se Cursed Weapon...

(#864) Kvelstadt válasza centrino (#863) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én is podcastet halgattam mikir legutóbbfarmoltam. Nem is értettem évekig hogy csinálhattam máshogy.

Én úgy szoktam hogy 40ig húzok mindent amit érdemes, pl dex stamina iyenek. Ha az megvan akkor mehetnek másodlagos statok is mint pl faith. Mert ugye minden ad másra is, nem csak arra amit húzni akarsz, szóval mehet minden 40ig. Meg az sose baj ha egy melee kari ért máshoz is vagy épp fordítva.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#865) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Továbbra is öröm látni hogy betévednek ide páran, és még ha lassan is de megy a kis topik. Emlékszem mennyire halott volt, amikor a PS3-mas verziókat platináztam anno.

Sekiro kérdésre válaszként itt egy igencsak mesteri harc, ahol az látszik, hogy hogyan uralja a játékot az illető: [link] Ilyet is lehet benne, csak affinitás és pár száz óra kérdése.

A fejlődésnél meg igen, te is sokat fejlődsz. Emlékszem, amikor a ds1-ben a 4 Kingshez kellett menni már valamiért és kb 27 perc volt lerohanni. És nem a platinázás a cél, ha az megvan akkor vagy kb a negyedénél annak, amit adhatnak ezek a játékok. :D

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#866) Kvelstadt válasza Adam_Shepard (#865) üzenetére


Kvelstadt
veterán

A nexusban sosem volt az a nagy tömeg, de mindig van egy újabb harcra itélt. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#867) kalimist


kalimist
aktív tag

Első souls játékom volt és nagyon tetszett. Temple Knight-tal mentem, a végére SL 85 lett 30VIT 34END 34STR főbb statokkal. El is kezdtem a NG pluszt de kicsit túltápolhattam magam mert 1-1 nagyon könnyű volt. :) Ez a Dragon Bone Smasher+5 valami brutális. Bamm és 1 hit volt minden 1-1-ben. :)

[ Szerkesztve ]

(#868) centrino válasza kalimist (#867) üzenetére


centrino
aktív tag

Grtatula! Én is nagyon imádom, bár a túltápolással vigyázni kell tényleg...

DBS-t próbáltam, de valahogy sehogyan se áll rá a kezem a nagy dög fegyverekre... Sok próba után ami leginkább közel áll hozzám az az egykezes kardok (Kilij, Broadsword, Longsword stb...) és "szorult helyzetben" a pajzs+estoc kombó. Ehhez egy bow és kész is vagyunk.

Elsőre csináltam egy royalty karaktert, majd mire meglett a firestorm, akkor nekiálltam egy str karakternek, mert gyanúsan könnyű lett a játék. Azzal meglett egy Crushing Knight Sword +5 és nekiálltam a darks souls 3-nak... :D Jelenleg a legjobban a kezdeti lépéseket élvezem, mikor kezd "felépülni" egy karakter, apránként meglesznek a fegyverek, eszközök. DS3-ban egy igazi dex lovag a cél Lothric Knight Shield+ Sharp Lothric Knight Straight Sword. (Minden megvan már hozzá, "csak" a szintezés és egy sharp gem hiányzik. Sokan szenvednek vele mire dobja a lovag a pajzsot/kardot, baromi szerencsésen első 5 killből meglett mindkettő)

(#869) Kvelstadt válasza centrino (#868) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Játékba a legjobb medium pajzsot invader dobja miután megölted a női bosst a mocsár legvégén. . Dark silver shield a neve. 100%ban fogja a magicet.
De ha emlékszel mondtam az elején hogy melee karival a legjobb mert azzal nem leaz túl könnyű.
Van egy csak varázslóm nekem is, és vicc hogy mennyire op a legjobb melee karimhoz képest is.
Pedig én nem is glasscanonra csináltam, hanem csak sima canon.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#870) centrino válasza Kvelstadt (#869) üzenetére


centrino
aktív tag

Demon Souls/Dark Souls most lehet pihen egy kicsit, nekiugrok a Tsushima végigjátszásnak. Szerencsére csak épp belekezdtem, mikor bejelentették, hogy jön egy PS5 verzió és új kiegészítő ezért abba is hagytam. A legjobb az új verzióban, hogy van lock on!!! és át lehet variálni a gombkiosztást a megszokott soul-oshoz hasonlóan.

Ha végére érek, lehet kezdeni egy katanás build-et is Demons Soulsban is :D azok eddig kimaradtak

(#871) Kvelstadt válasza centrino (#870) üzenetére


Kvelstadt
veterán

A tsushimaban zavart hogy n8ncs lock de csak azért mert hozuászoktam hogy van.
Viszont kiváncsi leszek belockolva hogy véd ha nem az támad aki lockolt. Mert ugye van hogy körbe vedznek és váltva támadnak.
Na most ez alap esetben könnyű mert ha jókor nyomod a gombot háritani fog mindegy honnan támadnak.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#872) Weareus


Weareus
addikt

Nekem az tetszett a játékban, hogy amikor befejeztem, egyetlen statom sem volt 30-as, de még talán 25-ös sem. Szóval nem éreztem szükségét. Most biztos megkapom, hogy persze, meeeeee Royality...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#873) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Azért ajánlok neked egy melee only végigjátszást, és akkor ki se mondtam hogy mee royality.
Persze csak majd a bb után vagyis jöbő ilyenkor. ;]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#874) Woodslave


Woodslave
nagyúr

amióta láttam csorgattam a nyálam annyira hiányzott már egy autentikus souls game mert lássuk be vannak próbálkozások de azért na..

Nem volt ps3-am és sikerült hálistennek majdnem mindent elkerülni ami a játékban lehet, nyilván trailer meg pár perc gameplayt láttam. Igaz nagyon számítottam ps4 verzióra, de már mindegy.

Souls rajongóként első perctől imádom kicsit olyan érzésem van mintha egy tökéletesre polírozott oldtimer autóval mennék mondjuk a számomra játékmenetileg tökéletes ds3 után. Azt tudom hogy próbáltak az eredeti játékmechanikához lehető legközelebb álló de azért nem fájdalmas játékmenetet kreálni, szerintem ez abszolút sikerült is. A pályák az ellenfelek minden durván jó, kicsit megengedőbbnek tűnik mint az utódok (persze nagyobb tapasztalatom van mint amikor a ds3 első végigjátszásába azért beletört a bicskám anno) de azért meg is lehet halni benne ami nyilván pont jó ennél a játékstílusnál.

A bossok persze egyelőre nem hozzák a ds3 szintjét de ezt elfogadom a játékélmény miatt, nekem a ds1 se a bossok miatt emlékezetes, ott se volt kettőnél több ami tényleg emlékezetes lenne.

Ami még furcsa egyelőre, hogy azt el se tudom képzelni dexes katanás kisgatyás karakterrel hogy tudnám játszani, de lehet a második ez lesz. :C

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#875) Woodslave válasza Woodslave (#874) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Módosítok. Szetszivatnak :C :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#876) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Üdv. Jól láttam, hogy kivették a Soulsucker nevű spellt a játékból :F Vagy, hogy jön ki 22 a spell, ami ugye kell a trófeához :F

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#877) Kvelstadt válasza Scholes9 (#876) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ha kivették akkor van helyette másik és ki lehet platinázni.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#878) Scholes9 válasza Kvelstadt (#877) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Közben rájöttem mi volt a gond, meg is lett a spell :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#879) Kvelstadt válasza Scholes9 (#878) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Miután platináztam, gondoltam hogy valami olyan gond van ami megoldódik. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#880) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Mi volt ez a szégyen utolsó "boss" vagy sikerült a könnyebb utat választanom? :F

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#881) Scholes9 válasza Woodslave (#880) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ha ugyanarra gondolunk, akkor valóban az az utolsó boss :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#882) Kvelstadt válasza Woodslave (#880) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Lent a mélységes mélységben? Mert az olyan.
Egyébként az a baj hogy a dark soulsok után senki sem kezeli helyén ezt a játékot.
Ez a játék sosem volt híres a nehéz bossairól. Ez a játék nehéz játék de az egész játékmenet miatt, nem a bossok miatt.
Én anno egyetlen bossról hallottam hogy na az el tud kalapálni és az a flamerlurker.
Viszont ds után mindenki azt várja hogy majd itt is gael meg gwyn vagy artorias szintü harcok lesznek. Pedig nem.
Ez volt a csapat első souls játéka, itt körvonalazódott amit a soulsokban tovább fejlesztettek. És afféle első játékhoz képest szerintem remek lett.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#883) Woodslave válasza Kvelstadt (#882) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ja imádom amúgy csak ahogy irod furcsa volt a későbbi dsek után.

Amúgy pár helyen láttam üzenetet ha fehér a világ tendency tovább lehet menni. Mondjuk ajtó előtt. Igaz vagy csak szórakozik vki. Nálam fehér de hátha nem elég fehér. Vagy ez fekete-feher? :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#884) Kvelstadt válasza Woodslave (#883) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Igen ennyi röviden. Akik sorrendben játszották nem akadnak fent olyan dolgokon mint akik nem sorban játszották.

Vannak részek amik csak pure whitenál nyílnak ki vagy történnek meg.
Első világban kinyilik egy kapu rögtön az elején balra. 2.világban nem jut eszembe. 3.ban eltünik egy kőleomlás 3.1nél, pur blacknél meg leesik a sodden ring a 3.2nél lent a mocsárba.
4.világba.leesik a kard lent a lyukba ahovapatches lelök, 5.világban meg lejön el létra 5.1nél mikor még a tákolmányon mászkálsz.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#885) Woodslave válasza Kvelstadt (#884) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Hogy lehet pure white? Most mintha félig lenne a kör

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#886) Scholes9 válasza Woodslave (#885) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Legegyszerűbben úgy, ha bossokat ölsz és közben nem halsz meg :) Emiatt érdemes is kizárólag szellem formában játszani a játékot. A Nexusban “kell” öngyilkos lenni minden boss kill után, mivel ugye akkor ember alakba kerülsz :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#887) Kvelstadt válasza Woodslave (#885) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Vagy invadert ölsz vagy bossokat. De nem halhatsz meg ember alakban mwrt az meg rontja a tendencyt.
Mi úgy csináltuk hogy megbeszéltünk egy helyet, invadeltem és hagytam hogy a haver megöljön. Aztán fordítva. Így hamar kifehéritettünk mindent.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#888) Frod


Frod
addikt

Balga módon elszúrtam egy meghalást, 5-3ban az archdemon után, így nem maradt kit megölni, mégis buktam a pure white status-t.
Olvasom, hogy felettem is éppen ez a téma, valaki tudna segíteni egy 15 percre a héten valamikor, hogy visszanyerjem a pwwt-t?

Do you see the white shadow?

(#889) onkelz


onkelz
aktív tag

Sziasztok

tegnap kezdtem el a játékot és most néztem egy videót, amiben feltünt, hog ynem öltem meg a Vanguard Demont.A Lords Pthnél vagyok most, visszalehet valahogy menni hozzá?

(#890) Frod válasza onkelz (#889) üzenetére


Frod
addikt

Azt a Vanguard-ot, a játék legelején?
Nem, ahhoz nem lehet visszamenni, de a 4. világ első helyszínén lesz ismét egy - de ott is csak opcionális jelleggel, nem kötelező a továbbjutáshoz megölni.

Do you see the white shadow?

(#891) Scholes9 válasza Frod (#888) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én tudok szerintem :B

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#892) Kvelstadt válasza onkelz (#889) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én wgyszer sem öltem meg az elején. Nem vagyok az a no damage játékors és szétkap két ütésből.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#893) onkelz


onkelz
aktív tag

Ha nem kell semmihez, akkor emiatt nem kezdem elölröl az egész játékot.... de azért egy kicsit motoszkál :D

(#894) Frod válasza Scholes9 (#891) üzenetére


Frod
addikt

Akkor írok privátot!

Do you see the white shadow?

(#895) Kvelstadt válasza onkelz (#893) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Lesz alkalmad megölni és a lelkéből talán készíthető valami de én sosw használtam.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#896) onkelz


onkelz
aktív tag

Értem, köszi.Amiket az első dobál gondolom összetudom még szedni később?

(#897) Kvelstadt válasza onkelz (#896) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nincs olyan bejegyzés hogy ami ott van az máshol ne lenne megszerezhető.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#898) Frod válasza onkelz (#896) üzenetére


Frod
addikt

Ugyanazt dobja a második is, Grey Demon Soul-t, ami kizárólag egy fegyver készítéséhez kell.
Semmi kihagyhatatlan.

Do you see the white shadow?

(#899) onkelz


onkelz
aktív tag

Köszi.Még egy olyan kérdésem lenne, hogy csináltam 3 karaktert, ebből szeretnék egyet törölni, ilyet lehet?

(#900) Kvelstadt válasza onkelz (#899) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Miért ne lehetne? Bemész load gamhez és gondolom ott lehet.
De amúgy soha sem töröltem souls karaktert egy játékban sem.
Mind vagy tökéletes volt de ha nem is, legalább büszke. :DDD

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.